SPORT, BINNENLAND RECHTZAKEN BUITENLAND GEMENGD NIEUWS. AGENDA'S. 0 esv ,a in te nemen, inplaats van naarzich toe te halen. Wie dat verstandig of diplomatiek noemt heeft toch maar heel weinig begrip van werken in het belang van gemeente en ingezetenen en verdient een afstraffing, zooals U terecht een der motie-voorstellers en propagandisten in een uwer laatste nummers hebt toegediend. Dat is juist, maar daarmee is de begane fout niet goed gemaakt, die ons nu en in de toekomst aardig zal dupeeren. Ik dank U voor de afgestane plaatsruimte. Hoogachtend, Een Bergsctie abonné. Vernieling. De fabrieksarbeider A. B. uit Geei truidenüerg, door de rechtbank te Breda veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf omdat hij te üeer- denherg 111 de nacht van 50 Juni op 1 Juli 1935 een glasruit van M. A. de Uuijler had vernrijzeld,kwam in hooger beroep voor het Ge rechtshut. Verdachte was wat geheten op de winkelierster, daar deze een tijd lang zonder dat hij 't wist, de lief desoiïeven voor zijn dochter ont ving. Up den bewusLen avond kwam hij onder invloed van sterken drank van de kermis te Baamsdonkveer, en sloeg met een schoen twee rui ten bij het inensch stuk. De advocaatgeneraal, dhr. Mas- sink eischte bevestiging, uitspraak bevestiging van het vonnis. De oorlog in Abessinië. Naar Reuter uit Addis Abeba meldt, zegt een oflicieel Abessijnsch communiqué, dat de Abessijnen Abbi Addi, de hoofdstad van het district Tembien, hebben heroverd in een onverwachtschen aanval, die de inlandsciie Itaiiaansche troepen verraste. De Italianen trokken zich terug in de streek van Scire, op 81) km. Noord-West van Abbi Addi, waarbij zij alle inlandsche kerken op hun weg in brand staken. Blijkens een bericht uit Addis Abeba is het bericht van de ver overing van Abbi Addi zes dagen onderweg geweest en dateert deze reeds van verleden week Maandag. De negus protesteert bij den Vol kenbond, dat de Italianen bij hun terugtocht uit het bezette gebied kerken in brand hebben gestoken. Volgens de Itaiiaansche legerhe- richten is Abbi Addi echter nog niet verloren; vandaar dat er nog onze kerheid heerscht of de Italianen Abbi Addi, de hoofdstad van Tem- bieii bezet houden, dan wel de Abessiniërs. Het blijkt dat de Abessiniërs Makallé op het oogenblik inderdaad bedreigen. De Italianen hebben gisteren op nieuw bommen laten vallen op troepen van ras Desta aan de grens van Kenia. Uok Dagah Boer is opnieuw ge bombardeerd. Verschillende bom men zouden gifgas verspreid hebben. De Itaiiaansche bladen vestigen er in hun beschouwingen over een rede van Mussolini in den minister raad de aandacht op, dat het op onthoud dat de Italianen in Abes, sinië hebben, geheel volgens de schema is, volgens hetwelk de oorlog begonnen is. De Egyptische bladen maken melding van uitvoerige militaire voorzieningen, die de Engelschen in het woestijngebied in het Westen treffen. Men is in Italië ingenomen met Laval's overwinning in de Kamer, waarmee men een verscherping van den internationalen toestand voor komen acht. In Engeland verwacht men nu een krachtiger houding van Frank rijk inzake de sancties. De Itaiiaansche troepentranspor ten door het Suezkanaal, die den laatsten tijd wat verminderd waren, zijn de afgeloopen week weer aan zienlijk vermeerderd. Laval wint. Militaire afspraken met Londen, Dit resultaat is ongetwijfeld grooteD- deels te danken aan het feit dat Laval in zijn slotrede, die het stempel van waar staatsmanschap droeg en die zeker de beste is, welke men in zijn functie van bem gehoord heeft, met een belangrijke mededeeling is ge komen. Hij heeft namelijk verklaard, dat Frankrijk als eenige der vijftig Volkenbondsstaten, die tot de sancties tegen Italië besloten hebben, aan de Engelsche regeering niet slechts de politieke toezegging heeft gedaan, doch ook .technische regelingen-(dit zijn afspraken tusschen de generale staven van land-, zee. en luchtmacht) met haar heeft getroffen voor het verleenen van bijstand in geval En geland in de Middellandsche Zee een ongeprovoceerden overval van Italië zou ondergaan. Hij voegde daaraan toe, dat Frankrijk de loyaliteit heeft gehad de Itaiiaansche regeering daar- van te verwittigen. Das muzikalische Juden-A B C. Naar men zich zal herinneren, is eenigen tijd geleden een boek verschenen, getiteld »Das Musi- kalische Juden A B C« van de hand van Christa Maria Rock en Hans Brückner. Dit boek bevat o.a. een alphabetische lijst van componisten en andere misici, wier geest of werken door de schrijvers voor het Duitsche muziekleven nadeelig wor den geacht. Op pagina 178 staat o.a. Mengelberg, Josef Willem, geboren 1871 te Utrecht, componist en dirigent te Amsterdam, vriend van den Jood Gustav Mahler. Op grond van deze en dergelijke uitlatingen heeft de Duitsche re- gëering, naar het A.N P. te bevoeg- der plaatse verneemt, gemeend verdere verspreiding van dit boek te moeten verbieden. Het boek is dan ook aan den handel onttrokken. Sowjet-propaganda in Zuid.Amerika De regeering van Uruguay neeft aan den Sowjet-gezant te Montevideo zijn paspoort verstrekt. Het gezant schap moet een haard van propa ganda voor de Sowjet zijn geweest. De Sowjet.regeering zou over wegen Uruguay te dwingen zijn beschuldigingen voor den Volken - bond te bevestigen. Het politieke spel in Spanje Het Spaansche kabinet is weer eens afgetreden, thans in verband met de ernstige meeningsverschillen over de verkiezingstactiek der regeering. Inmiddels heeft de afge treden minister—president 'n nieuw kabinet samengesteld, waarin de rechtsche partijen geen zitting hebben. De crisis lijkt daardoor eerder verscherpt dan opgelost en men vreest den ook dat 't nieuwe kabinet het weer niet lang zal uithouden. Wanneer de »Queen Maryzee kiest. Wanneer het nieuwe Engelsche zeekasteel de .Queen Mary» voor de eerste maal over de Atlantische Oceaan naar Amerika zal varen (in Mei 193b), zal het schip zelf zijn wederwaardigheden vertellen. De B. B. C. heeft reeds uitge breide maatregelen genomen om het schip van Southampton tot New York te begeleiden. Men zal de uitgelaten stemmen kunnen hooren van de passagiers op het dek, het laden van de bagage en de sirenes van andere schepen, die een groet brengen aan hun nieuwe machtige collega. Een verslag van het leven aan buord zal gegeven worden en ten slotte zullen wij in staat gesteld worden het «welkom» van New York mee te maken. VOETBALSPORT. Ned Elftal tegen Frankrijk. Vermoedelijk zal het Nederlandsch elftal, dat op 12 Januari a s. te Parijs te gen Frankrijk zal spelen geheel ongewij zigd blijven, zoodat het er dus als volgt zal uitzien: Doel: Halle (Go Ahead). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Cal- denhoven (D.W.S.). MiddenB. Paauwe (Feyenoord), An- driesen (Ajax) en Van Heel (Feyenoord). Voor: Wels (Unitas), Drok (R.F.C.), Bakhuvs (II.B.S.), Smit (Haarlem) en Van Nellen "(D.H.C.). K.N.V.B.-Competitie. 'n Strop voor B.V.V. P.S.V. en N.A.C. deelen. 'n Goede dag voor Waalwijk. Eindelijk is BW gestruikeld en aan MVV komt de eer toe de Bosschenaren in hun stormloop te hebben gestuit. Is dit nu voor BW het einde? We weten het niet en moeten afwachten. Vooreerst blijft de club nog de leiding behouden, temeer daar PSV en NAC de eer deel den. MVV loopt nu al- goed tweede ach ter de leiders aan. In de tweede klasse liet de Valk een veer tegen Picus, terwijl Willem II niet veel moeite had met Wilhelmina. Met 41 wonnen de Tilurgers de vorstelijke ontmoeting in den Bosch. Helmond blijft hier stevig aan de leiding. Tn de derde klasse maakten de Waal- wijksche clubs een goede beurt. Baard wijk en RWB bleven met de oneven goal over hun Bossche tegenstanders meester, maar het mooist van alles was dat TOP een veer liet tegen Devo, waar door de Waalwyksche clubs in het bijzonder WSC hun kansen in zeer aanzienlijke mate zagen stijgen. WSC 2 deed goed werk door in den Bosch tegen BW .3 gelijk te spelen. Hier zijn de uitslagen: lste Klasse. Rleijerheide BleijerheideLonga afgek. Tilburg: NOADJuliana 23 Maastricht: MWBW 3—2 Roermond: RoermondEindhoven 20 Eindhoven: PSVNAC 2de Klasse A. Breda De BaronieTSC Breda: HeroVlissingen Goes: Goes—DOSKO MiddelburgZeelandia-Terncuzen 2de Klasse B. Breda: BredaHelmond Venlo: VOSTegelen Eindhoven: PicusDe Valk Don Bosch: Wilhelmina Willem II 14 3de Klasse D. Den Bosch NivemaBaardwijk Waalwi,jkWSC—Vlijmen Waalwijk RWBBossche boys Den Bosch: DevoTOP Reserve 2de Klasse B. Den Bosch: BW 3—WSC 2 2—2 4—3 1—0 3—0 afgek. afgek. 0—4 4—4 2—3 afgek. 3—2 2—2 11 11 10 10 11 10 10 11 11 11 10 14 1 2 8 0-0 24-17 26-19 16-12 10 16-15 18-18 14-16 15-13 22-23 13-22 17—16 11 10 9 10 10 4 2de Klasse B. Nederland krijgt zijn wereldomroep. Naar men ons mededeeld heeft de minister van Binn. Zaken goedgun stig beschikt, na ingewonnen advies van den radioraad, op het verzoek van den K.R.Q. om ingaande op 2 Februari 193o meermalen per week Nederlandsche wereld programma's te verzorgen. Deze uitzendingen zullen worden bestemd voor de verschillende werelddeelen en daarom met zgn. gerichte zenders, verbreid worden. Hiervoor zal van diverse Philips ultra-korte golfzenders gebrurk ge maakt worden. Aardbeving bij Sumatra. Op Sumatra is een aardbeving' geconstateerd, die nergens schade van beteekenis heeft aangericht. Ook verschillende Europeesche stations teekeuden de beving op. Doodelijk ongeluk. Zondagmorgen passeerde in de gemeente Someren over het kanaal een autobus uit den Bosch. Tusschen sluis 10 en 11 werd rechts van den weg gestopt om per sonen uit te laten. Een van hen de 30—jarige kellner H. P. A. Arens uit Den Bosch, wilde achter de stil. staande auto door den weg dwars oversteken, toen op hetzelfde mo ment een auto van de B.B.A. aan kwam. De man werd door deze autobus overreden en was op slag dood. WAALWIJK. Dinsdag en Woensdag, R.D.B.— Theater, «Anny en Max»~ Woensdag, Luxor Bioscoop, «De 16-jarige voor den Rechter», «De Rat». W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Vrijdag 8'/4 uur. B.D.B.-Theater, «De Kribbebijter». Vrijdag 8 uur, Lir.xor Bioscoop, «Vrijdagskind». Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vere en. K. en V. Gymnastieklokaal Statu onsstraat. 10 7 3 0 17 33-14 9 5 3 1 13 35-17 9 5 3 1 13 25-13 8 4 2 2 10 26-16 9 3 3 3 9 22-19 8 2 3 3 7 14-21 8 2 3 4 7 18-24 8 4 4 4 17-26 9 1 2 6 4 16-37 5 0 1 5 1 3-20 Klasse D. 9 8 1 0 17 37-7 10 6 2 2 14 20-13 7 4 1 2 9 21-14 9 6 1 2 13 28-22 5 3 1 1 7 22-9 7 2 1 4 5 12-28 8 1 1 6 3 11-21 8 1 0 7 2 20-35 9 1 0 8 2 10-31 BW MVV NAC PSV Juliana Bleijerheide LONGA Eindhoven Roermond NOAD Helmond Winllem TT De Valk Tegelen Picus VVV Wilhelmina VOS Breda r TOP RWB Baardwijk Devo WSC Vlijmen Nivema Kaatsh. Boys Bossche Boys WAALWIJK. W. S. C. Ofschoon de strijd tusschen WSC en Vlijmen niet is doorgegaan, hebben de zwarthemden toch een goede beurt ge maakt, doordat de hevigste concurrent voor het kampioenschap een punt ver speelde. Dit zou wel eens een punt van groote beteekenis kunnen zijn. In elk ge val is het voor de WSC'ers een veilig ge voel dat zij hun kans nu weer geheel .in eigen hand hebben, want een revanche op TOP zou hen nu met deze club ge lijk brengen. Wat het aantal gespeelden wedstrijden betreft begint WSC echter leelijk achterop te geraken. De concurrenten hebben alle reeds 9 a 10 wedstrijden gespeeld, ter wijl WSC er nog steeds maar 5 achter zich heeft! En volgende Zondag groeit dezen achterstand natuurlijk weer aan. Het 2de elftal deed goed werk door BW 3 in den Bosch een gelijk spel af te dwingen. De reserves weren zich in hun zware afdeeling buitengewoon goed. Training. De training voor de WSC-spelers wordt deze week gehouden op Donderdagavond te half acht in de zaal „Musis Sacrum". Met het oog op bijzondere omstandihe- den is het gewenscht dat alle spelers op komen. R. W. B. R.W.B. 1Bossche Boys 32. Het is RWB gelukt de laatste voetbal- Zondag van dit jaar met een kleine maar verdiende overwinning te beslui ten. Met 32 bleven onze jongens in de meerderheid. De RWB'ers die met een gehavende ploeg in het veld kwamen hebben het echter niet cadeau gekregen en vooral voor de rust hebben de Bos schenaren goed partij gegeven en tot tweemaal wisten zij de leiding te nemen. Na de rust echter waren de RWB'ers doorloopend in de meerderheid, en door onbesuist schieten zagen zij enkele op gelegde kansen verloren gaan. Over de wedstrijd het volgende RWB dat invallers heeft voor haai beide achterspelers heeft de eerste aan vallen, doch de Bossche achterhoede is in goede conditie, zoodat succes uit blijft. Dan nemen de Bosschenaren eenige aanvallen en uit een daarvan weet zij de leiding te nemen als hun midvoor een goede kans krijgt en goed inschiet 01. RWB niet ontmoedigd valt thans krach tig aan. De linksbinnen weet goed door te breken, doch zijn schot gaat juist over. Totdat eindelijk de linksbuiten succes heeft als het een goed aangegeven bal on-; houdbaar inschiet. Thans hebben zij het beste van het spel, doch verder dan eenige corners weten zij het niet te bren gen. De bezoekers zyn gelukkiger en als bij een vlugge aanval hun rechtsbuiten de al goed door geeft aan de rechtsbin nen, geeft deze met een harde schuiver zijn club wederom de leiding welke zij tot de rust weten te behouden. Na de rust een sterk aanvallend RWB en in (leze periode krijgen zij legio kansen, waarvan zij er een van weten te benut ten, wederom door de linksbuiten die een voorzet van rechts in het net plaatsV 2—2. Een vinnige strijd om de leiding volgt nu en wederom is het RWB die doel punt als de linksbinnen de bal voor de 3de maal in het doel werkt 32. Aanval op aanval volgt, doch tot doelpunten brengen zij 't niet meer, zoodat het einde kwam met een verdiende 32 overwin ning voor RWB. RWB 2 dat met een gehavende ploeg naar Capelle moest kreeg haar eerste nederlaag in dit seizoen, zij verloren met 3—0. !T«| Het derde elftal behaalde weer eens een groote overwinning op Vlijmen B en wel met niet minder dan 91. Voor Zondag 5 Januari staat vastge steld de wedstrijden: TOP—RWB. BW 4—RWB2. RWB 3—WSC 4. Hierop komen wij Zaterdag a.s. terug- VRIJHOEVE-CAPELLE. V.V. SPARTA. Het bestuur der V.V. Sparta verzoekt ons opname van 't volgende: Het Bestuur der V.V. Sparta te Vry- hocve-Capelle zal over enkele dagen haar gewone jaarlijksche rondgang hou den voor het ophalen van de donateurs- gelden en daarbij tevens trachten nieuwe donateurs voor haar vereenigina te win- n en. .41. De inwoners van Sprang-Capelle heb ben den laatsten tijd herhaaldelijk ge toond voorstanders te zijn voor het voet ballen op Zaterdagmiddag. De V.V. Sparta die uitsluitend hare wedstrijden op Za terdagmiddag speelt, hoopt dan ook dat zij thans de volle sympathie van alle in woners zal mogen ondervinden, wat vooraf zal mogen blijken dat iedereen die hier voor in de gelegenheid is zich als donateur op te geven. SPRANG. Zaterdag 28 December speelden de junioren van de Sprangsche voetbalver- eeniging NEO voor de jeugdcompetitie een uitwedstrijd tegen de junioren van SDO. De SDO-junioren wisten dezen wed strijd met 21 te winnen. Door onvoorziene omstandigheden kon de wedstryd NEO 1 contra SDO 1, voor het nederlaag-tournooi geen door gang vinden. JULIANA. Het le elftal wist Zondag j.l. na een goed gespeelden wedstrijd in 's-Bosch van Nivema met 32 te winnen. Juliana heelt eerst legen den ster ken wind op te spelen en onderneemt toch spoedig enkele gevaarlijke aan vallen welke de Nivema-achterhoede weet te onderbreken. De Nivema-spe- lers zetten er ook alles op, maar ook de Juliana-achterhoede is in goeden vórm. Na een kwartier spelen weer 'n mooie aanval van de Juliana-voor- hoede, waarbij de Juliana-aahvoerder met een onhoudbaar schot de Nivema- keeper passeert, 1Steeds zweeft de Juliana-voorhoede voor het Nivema- doel en het is de linksbuiten, welke op schitterende wijze den voorsprong vergroot, 20. Nu volgen nog enkele Nivema-aanvallen, maar de Juliana- keeper weet het gevaar te keeren en met dezen stand komt rust. Na rust is Juliana weer in den aan val en spoedig brengt uit een voorzet van den rechtsbuiten de rechtsbinnen met een onhoudbaren kopbal de stand op 30. Door beide partijen wordt hard gewerkt en verkeeren de doelen van beiden om beurten in gevaar. Na een half uur spelen komt bij een Ni- vema-aanval de Juliana-doelvejrdedi- ger in botsing met een Nivema-speler, waarvoor enkele minuten gestaakt moet worden. Hoewel op halve kracht, blijft hij zijn plaats innemen en hiervan weet Nivema te profiteeren door kort na elkaar 2 maal te doelpunten, 32. De Juliana-voorhoede onderneemt ook nog verschillende aanvallen, maar doelpunten blijven uit. Juliana 2 wist weer een flinke over winning te behalen door met 61 van Kaatsh. Boys te winnen. Zondag a.s. worden weer een 2-tal belangrijke wedstrijden op het Juliana- terrein gespeeld, n.l. Juliana 1DEVO 's-Bosch en Juliana 2Heusden. Zaterdag hopen wij hierop nog na der terug te komen. W.V.V. BLAUW WIT. Heusden 1Blauw-Wit 1 3 Bovengenoemde wedstrijd vond Zon dag onder groote belangstelling plaats. Heusden is op een gelukkige wijze aan de overwinning gekomen, want de rust ging in met blanco stand, ter wijl 15 min. na de rust de stand reeds 30 was, waarbij een penalty, die veel te zwaar was gestraft. Doch met dit alles heelt Blauw-Wit bewezen, dat zij gevaarlijk is voor eiken tegenstander. Ook Blauw-Wit heeft verscheidene mooie kansen gehad, doch bleek niet op schot te zijn. De jeugdige rechts buiten speelde in de voorhoede wel de beste partij. Wanneer de Blauw-Witters de eerst volgende wedstrijden met hetzelfde vuur spelen, dan blijft succes niet nil. De Blauw-Wit-reserves bleken met hetzelfde euvel te kampen te hebben, want 15 min. voor het einde was de stand nog 22, en dat tegen de leiders, doch de laatste 15 min. kwam de fatale inzinking en de Zandschel had geen moeite om er 62 van te maken. Volgende maal beter, jongens, en tot het einde volhouden. 1—4 1—3 4—1 5—5 1—2 1—2 5—2 3—3 2—4 3—1 1—1 1—1 4—6 afgek. 7—0 afgek. 1—2 Blauw-Wit 2Vlijmen A. Blauw-Wit 1 is vrij. Voor Zondag 5 Jan. is vastgesteld Zaterdag gaat het le elftal naar NEO op het nederlaagtournooi. Hierop komen wij nader terug. I.V.C.B.-Competitie. Goed werk van D.E.S.K. Waspik verrast! Nederlaag van H.E.C. DESK kwam weer eens uitstekend voor den dag, door Gilze te onthalen op een 52 nederlaag. Dit is uitstekend werk van de Kaatsheuvelsche ploeg. Ook Waspik deed het best, door met een gelijk spel terug te komen uit Prin- cenhage. Tegen het sterke Groen-Wit is dil een prachtige prestatie. HEG rustte blijkbaar op de lauweren der beide voorgaande wedstrijden en moest de eer laten aan Velocitas. Dat valt ons van de Geel-hemden eenigszins te gen. Hier volgen de uitslagen: lste Klasse. Helmond: MuloBrabantia Weert: WilhelminaKolping Bergenopzoom MevoRKTV V Dongen: DongenBest Vooruit Venlo: Venlosche BoysSVB 2de Klasse. Zuid II A. X.-Borgvliet :N.-BorgvlietRAC Kaatsheuvel: DESKGilze Breda: LachappelleSCO Breda: HKIRoosendaal Roosendaal: BSCRODA Zuid II B. PrincenhageGroen-WitWaspik Geertruidenberg: SNPWVC Zuid II C. Tilurg: RKTVV 2—OSC Oss: OSS—St. M.-Gestel Tilburg: SartoVlymcnsche Boys Oisterwijk: WIKUno Animo Waalwijk: HECVelocitas R.K.Y.Y. H.E.C. H.E.C.—Velocitas 1—2. In de thuiswedstrijden schynt HEC haar spel niet best te kunnen ontplooien. Geen enkel punt kon Zondag j.l., ten minste als winst, geboekt worden. Na de twee laatste successen behaald bij uitwedstrijden, valt deze uitslag wei bitter tegen. Toch is er, vergeleken met de eerste wedstrijden met veel animo ge werkt. De geheele 2de helft is HEC re gelmatig in de meerderheid geweest, en was het een hard gelag in de allerlaatste minuut de punten te moeten afstaan. Nu is het echter zaak jongens, te toonen dat de verbetering getoond bij de vorige uit wedstrijden ernst was, en met eendracht en nieuwe wil het resteerend programma af te werken. Over de wedstrijd het volgende: Velocitas treedt door de wind in hel begin sterk op de voorgrond. Hun eerste aanvallen leveren echter geen succes op. Na c.a. een kwartier weet de linksbinnen echter uit een aanval van rechts, welke niet voldoende weggewerkt wordt Velo citas de leiding te geven. HEC schijnt hierdoor aangespoord te worden, en zet er nu veel beter op. Het duurt dan ook niet lang dat de gelijkmaker gescoord werd. De keeper kon een hard schot niet anders dan wegstompen. De midhalf welke de bal opving wist deze ineens in een doelpunt om te zetten. Tot de rust blijft de strijd dan verdeeld, met Velocitas eenigszins in de meerderheid. Na de rust zijn de bordjes geheel ver hangen. De IIEC'ers zyn van de Tilburg- schc helft niet af te slaan. De aanvallen waren bijna ontelbaar. Doordat Velocitas ingesloten was, werd het voor hun doel een gewirwar van je welste, doch tot doelpunten kwam het niet, mede ook doordat hun doelman blijkbaar zyn dag had- Wanneer de voorhoede in deze periode wat meer overleg had gepleegd, en wat afwisseling in de aanvallen ge bracht had, waren doelpunten niet uit gebleven. Het scheen op een gelijk spel te zullen uitdraaien, maar uit de laatste minuut maakte Velocitas door een uitval het win nende doelpunt. Het 2de elftal ging op de ingeslagen weg door, en verloor met 7-1 van Juliana uil Goirle. Ofschoon de afdeeling wel te zwaar is, kunnen toch betere resultaten bereikt worden. Waar is de strijdlust ge bleven, die vorig jaar tot het kampioen schap leidde? De junioren doen het beter. Quick B moest er met 11—1 aan gelooven. De stand was bij de rust reeds 51, hetgeen wel een beetje op het gemoed van de Quick'ertjete werkte, daar anders de score vermoedelijk niet zoo hoog zou zijn ge worden. R.K. W.V.B. Het is WVB gelukt de lastige uitwed strijd legen Sarto in een fraaie 51 over winning om te zetten. Het geheel is een vlotte faire partij voetal geweest, waarin WVB nagenoeg de volle negentig minu ten domineerde, doch deze veldmeer- derheid niet eerder dan in het laatste deel van de tweede helft in enkele schitte rende doelpunten wist uit te drukken. Over de wedstrijd het volgende: Als om 11 uur Sarto het leer aan het rollen brengt, gaan zy direct ten aanval, doch verder dan de backs brengen zy het voorloopig niet. Al spoedig zien we enkele gevaarlijke aanvallen van de WVB-voorhoede, en we noteeren een verradelijk schot van den WVB-midvoor, dat tegen de lat het veld inspringt, en „wederom ingekopt door de rechtsbinnen, juist langs de verkeerde kant van de paal verdwynt. Het zit de WVB'ers in deze poriode niet mee, en het succes komt plotseling aan de andere zijde, als by een doorbraak van Sarto, een misverstand in de WVB-verdediging door de Tilburgsche midvoor wordt uitgebuit, en in een doel punt omgezet 10. Dit is de WVB'ers te bar, en een serie aanvallen op het Sarto-doel is hiervan het gevolg. De gelykmaker hangt in de lucht, en reeds 5 minuten hierna heeft onze midvoor als hij na een zuiver aan gegeven bal van de linksbinnen onhoud baar weet te doelpunten 11. Dit inspi reert de WVB'ers waarschijnlijk tot nog grootere activiteit, want reeds enkele mi nuten nadien is het wederom de midvoor, die in de gelegenheid wordt gesteld, an dermaal de Sarto-doelman te verschal ken 21. Met WVB in den aanval breekt hierna de rust aan. Na de hervatting hetzelfde spel. Even zien we een hachelijk moment voor het WVB-doel. De WVB-verdediging is ge passeerd, en de doelman is uitgeloopen, heel handig plaatst de Sarto-rechtsbin- nen het leer over de doelman heen, het ding zweeft in de doelmond, daar duikt plotseling de linksback op, die de bal met de borst opvangt en weg werkt. We had den de gelijkmaker reeds genoteerd.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 11