De Echo van MMm 260,000 K.G. Brechcokes A. Coppens Brandstoffenhandel DE BRIEVENBUS* DERDE BLAD. PROVINCIAAL NiEUWJ. Heden in lossing ABONNEERT U OP OIT BLAD. DE NEDERLANDSGHE STAATSMIJNEN Het aangewezen adres voor Brechcokes* VRAAGT ONZE PRIJZEN! Fa. ANTON HOLTGREFE No. 1 Woensdag 1 Jan.'36. 5$Jrg. Waalwijk, 31 Dec. #35. Liefuadiy heidauitvoering Zooals wij reeds gemeld iübben heelt de touneeleiuu D.V.S.V aan het R.K. en Alg. Crisis-ComiU een liefdadigheidsvoorstelling aaigeho- den, die Donderdagavond n den Gildenljond gegeven zal wordjn. Uns werd verzoent nog eenkorte aaiiDeveling voor deze uiivoeiing te scünjveu en liet spreekt vanzslldat wij uil gaarne doen omdat wevveten daarmede het werk van het ürisis- comné te steunen. De looueelvereeniging zal tpvoe- ren het bekende blijspel «Sanison en Moot doen aan boksen» «n we kunnen de bezoekers voorspellen dat zij een paar vroolijke uuiijes te wachten hennen. We zagen D V.S.V. reeds eenmaal met dn stuk voor het voetlicht verschijnen en het succes was toen zoodanig, dat de volle zaal niet uitgelachen scheen te kunnen komen. De manier waarop deze kluent door de geroutineerde spelers van D.V.b.V. werd ten tooneele ge bracht, verdient werkelijk allen lol. We kunnen tooueellielbehbers en allen, die gaarne eens hartelijk lachen, aanraden Donderdagavond een bezoek aan den Gildenbond te brengen. Doch men ga dan niet alléén met de intentie een prettige avond te beleven, en bedenke op de eerste plaats het doel waarvoor deze voorstelling wordt gegeven. Alleen reeds omdat de opbrengst ten bate van het Crisis-Comité komt moest de zaal Donderdagavond stampvol zijn. Er wordt veel gevraagd den laatsten tijd, het is waar, maar waaraan zal men nuttiger het zijne kunnen offeren dan aan dezecrisis- instelling V Bovendien zijn de prijzen zoodanig gesteld, dat practised ieder een de voorstelling kan bijwonen en daardoor zijn offer brengen. Daarom h^pen en verwachten wij dat het Waalwijksche publiek de mooie daad van D.V.S.V., waarvoor deze vereeniging zich vele opofferingen heeft getroost, op de juiste waarde zal weten te schatten en daarvan door zijn bezoek zal blijk geven. Jonge Wacht. De Jonge Wacht—beweging in onze gemeente blijft zich steeds uitbreiden. Thans is ook in de St. Antoniusparochie een afdeeling op gericht. Voorloopig bestaat de troep uit 12 leden. Er zijn echter nog vele adspiranten, die zulien worden inge lijfd zoodra een tweede leider is gevormd. Aanbesteding. Uitlsag der aanbesteding voor het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Min. Loeffstraat voor reke ning van den heer G. Beijntn zon der glas en verfwerk, Architect de heer A. v. Huiten Jr. Wed. A. Aarts en Zn. f5270 J Kooien f 49zü F. Couwenberg f4868 L. Kooien f 4850 G. van Heesch f4815 A. van HuitenKrol f4790 A. Vermeer f4657 Jubileum W.S.C. Naast den grooten jubileum- wedstrijd W.S.C. Helmond zal a.s. Zondag op het W.S.C.-terrein nog een ander sportief evenement plaats vinden. De oudjes van W.S.C. zullen nl. de voetbalschoenen weer eens van den zolder halen en ten strijde trekken tegen de veteranen van Willem II uit Tilburg. Ook dit be looft 'n intressant partijtje te worden. R.K. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesvereeniging hield Maan dagavond in den Gildenbond een alge- meene vergadering, die zeer slecht be zocht was. Naast 5 bestuursleden was slechts een 10-tal leden tegenwoordig. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing goedgekeurd. Hierna kwam het nieuwe afdeelings- reglement in behandeling. Hierop werd door den heer van den Broek namens de Baardwijksche pro- paganda-club een aantal aanmerkingen gemaakt. De meeste bezwaren van de zen spreker vervielen echter nadat door den heer Bakkers een toelichting op de betreffende punten was gegeven. Zoo wilde de heer v. d. Broek uit elke parochie een vertegenwoordiger be noemen in het Dagelij kseli Bestuur, daar het op het oogenblik schijnt, dat de Kiesvereeniging alleen door de pa rochie St. Jan geregeerd wordt. De Secretaris deelde hierop mede, dat practisch zoo goed als nooit een vergadering van het Dag. Bestuur ge houden wordt; steeds komt het bestuur in zijn geheel bijeen. Bovendien zou het uiterst moeilijk zijn in elke paro chie een lid van het Dag. Bestuur te vinden, daar de ambitie voor het haan tje bijzonder gering is. Op verzoek van den heer van den Broek werden in de Artt. 15, 18 en 28 nkele wijzigingen aangebracht. Art. 15 werd zoodanig gewijzigd, dat het niet meer noodzakelijk is in de Jaar vergadering in April reeds voorstellen in te dienen voor de November-verga- dering van den Statenkring. Art. 18 werd opnieuw geredigeerd, zoodat de contributie in de jaarverga dering niet zal worden vastgesteld voor het volgende jaar, doch voor het loo- pende jaar. In Art. 28 werd voorkomen, dat can- didatenlijsten bij de vereeniging zou den worden ingediend door kiezers, die geen lid der afdeeling zijn. Boven dien werd uit dit artikel geschrapt de bepaling dat ook aspirant-leden aan de stemming voor de groslijst mogen deelnemen. De heer Chr. v. Liempt verklaarde zich accoord met het ontwerp-regle- ment, doch wilde het bestuur advisee- ren de vereeniging voortaan buiten de gemeenteraadsverkiezingen te houden. In onze plaats kunnen wij steunen op onze Katholieke meerderheid, zeide spr., en kunnen wij de verschillende gedachten naar voren laten komen, die onder de Katholieken heerschen. Spr. vreest, dat het doorvoeren der gebon denheid aan de Kiesvereeniging ook hij de gemeenteraadsverkiezingen er toe zal leiden de Kiesvereeniging ge heel ten gronde te richten. De heer Passier was het met deze gedachte niet eens. Z.i. doet de ver eeniging goed werk door eenheid te brengen, waar anders een chaos zou ontstaan. Spreker wees erop dat ieder een de gelegenheid heeft zijn candi- daten via de Kiesvereeniging te stellen. De heer van Liempt kon zich met deze woorden volkomen vereenigen, ware het niet, dat de Kiesvereeniging haar gezag moet grondvesten op een zoo klein aantal leden als hier van avond tegenwoordig zijn. Spr. meen de te mogen zeggen, dat dit gezag niet IN DE HAVEN TE WAALWIJK SCHIP „PIETERN ELLA", BELADEN MET aangekocht bij door zing moet blijven bemoeien en dat de voorkeurstemmen geheel uit den boo ze zijn. Het reglement werd behoudens de genoemde wijzigingen, conform het ontwerp vastgesteld. Bij de bespreking van het onlwerp- beginselprogram, vroeg de heer Van Heeswijk waarom daarin geen duide lijke taal gesproken wordt over de doorvoering der corporatieve maat schappij. De heer van Liempt zeide, naar aan leiding dezer opmerking, dat de mid denstand als zoodanig zich nooit voor de corporatieve maatschappij heeft uit gesproken. De middenstand is alleen maar huiverig voor alle egoisme, meer nog voor groepsegoïsme dan voor per- moet worden afgedragen aam de par tij-kas. Het surplus op de contributie dat vele leden betalen, is hard noodig voor het voldoen der verplichtingen. Spr. vond bovendien een contributie van 25 cent per jaar niet hoog, vooral daar de propagandaclubs dit bedrag in termijnen kunnen innen. Met een dankwoord van den Voor zitter tot de aanwezigen werd de ver gadering gesloten. v Biljartmatch. Zaterdagavond werd in 't café van Boxtel een match gespeeld tusschen Fr. Slaats en Leo van Schijndel, die door eerstgenoemde werd ge wonnen met 250 tegen 194. De heer Slaats haalde een gemiddelde van 8 IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB BBBBBBBBB De brievenbus dat is een spleet, Die alles van „De Post" opvreet; Al is het nog zoo mal of raar, Het ding dat slikt het alles maar: Belasting-aanslag op Uw centen, Reclameboekjes over krenten, Het Ochtendblad van Tante Koos, Het minnebriefje voor Zus Toos; De erf'nis uit Amerika, De Nieuwjaarswensch van Tante Da, Verlovingskaart van Jaap en Griet, „De Boerderij van Oome Piet; Het versch gedrukte strooibiljet Der nieuwe film „Bleeke Bet"; Een kort bericht: Mijn neef is ziek, De Radio-bode met muziek; Een postwissel van Oome Hans - „Poetst Uw gebit met Hemel-Glans", De rekening van Dokter Klein - Herinnering aan oude pijn; Een invitatie voor het Bal, Het Strijdorgaan „De Trouw staat Pal"; Een maanbrief van een lev'rancier, Het fok-orgaan „De Volbloed Stier", En wat de schrijver ook nog vreest - Een kwaaie brief van wie dit leest. In al die bergen van papier Had „Onze Post" nu geen plezier, Want om den wille van die nukken Moest hij zich altijd dubbel bukken De brievenbus dat was een scheur Heel onderaan aan menig deur. Hoera! roept nu die zelfde Post, Van al dat bukken dra verlost - Hoera voor den Gemeenteraad Die 'n einde maakte aan dit kwaad „Wij gaan op pad na Nieuwejaar En maken 't zaakje voor elkaar, Noteeren waar geen bus is dan En geven t de Gemeente an! B Gemeente schrijft U dan een keer: „Wij waarschuwen niet langer meer, Als U nu nog steeds langer wacht Dan komt direct „de Sterke Macht" En spreekt U aan.met mannentaal: „Wij maken U proces-verbaal!" Ik zeg U, menschen: „Weet gewis Dat 'n briefplaat veel goedkooper is Dan ééne diender aan Uw deur Terwille van die oude scheur - Een briefplaat van een vijftig cent Spaart U een gulden op het end - Het ga U goed in 't nieuwe Jaar, Ik scheid eruit, want ik ben klaar." v/h. BIERLAAGH-VAN DER HEIJDEN WAALWIJK - HOEK RAADHUISPLEIN. op de algemeene volksidee is gegrond vest en daarom tot een fiasco inoel leiden. De heer van Heeswijk zeide over deze kwestie, dat de gemeenteraadsver kiezingen als dé attractie voor de ver eeniging behouden moeten blijven. Spr. betoogde dat de verkiezing van candidaten door voorkeurstemmen veel kwaad aan de vereeniging heeft gedaan. De heer Bakkers achtte deze kwes tie niet urgent. In het reglement staat dat het bestuur vóór de gemeente raadsverkiezingen aan het partij-be stuur ontheffing kan vragen van de verplichting tot het deelnemen aan deze verkiezingen. Spr. acht het beter niet de beslissing over deze zaak te wachten tot het verkiezingsjaar op komst is. De heer van Liempt wenschte dat de beslissing in een „stillen tijd" ge nomen zou worden, daar er geen re kening mag worden gehouden met persoonlijke aspiraties of iets derge lijks. De heer de Vries betoogde eveneens dat deze kwestie niet beslist moet worden vlak voor de verkiezingen. Het is een zeer principieele kwestie, waar persoonlijke belangen huiten moeten blijven. Nu reeds een beslissing nemen zou gevaarlijk zijn, daar het goed mo gelijk is, dat het bij de volgende ver kiezing meer dan ooit noodzakelijk is dat de vereeniging zich met de samen stelling van één Katholieke lijst belast. De heer van Heeswijk wenscht al vast in de notulen te zien aangetee- kend, dat hij van meening is, dat de vereeniging zich met de raadsverkie- soonlijk egoisme. De heer de Vries gaf in hel kort een uiteenzetting van het begrip Staat, en waarschuwde daarbij tegen een veel vuldig gebruik van de definitie „cor poratieve staat", aangezien deze defi nitie al te gemakkelijk met het Italiaan- sclie begrip van deze staatsinrichting wordt in verband gebracht. Naar aanleiding van een opmerking van den heer v. d. Broek over de „kern", merkte de Voorzitter, notaris Christ, op, dat op 8 Januari Mr. Adel- meijer uit Den Bosch voor kern- en propaganda-clubs een uiteenzetting zal houden over het beginselprogram. De heer v. d. Broek kwam hij de Rondvraag nog eens terug op het ge beurde hij de laatste Raadsverkiezin gen. Spr. had den indruk dat verschil lende candidaten voor voorkeurstem men geijverd hebben en verzocht dit alsnog te onderzoeken. Nadat de heer Smolders echter ge wezen had op de moeilijkheid om der gelijke beschuldigingen met bewijzen te staven, hetgeen meestal zelfs bij mi nutieus en onmiddellijk onderzoek niet gelukt, legde de heer v. d. Broek zich bij de kwestie neer. De heer van Duijl vroeg het bestuur nog iets te doen tegen de afval van le den door de hoogere contributie. Spr. wilde de gegoeden iets meer laten be talen, om hen, die het niet betalen kunnen, voor minder contributie lid te doen blijven. De Secretaris zeide hierop, dat het bestuur dit nog zal overwegen. Spre ker geloofde echter niet dat het bestuur een weg zal vinden voor contributie verlaging, daar voor elk lid 16 cent Collecte St. Vincentius. De collecte voor de St. Vincentius vereeniging heeft opgebracht in de parochie St. Jan f 114 26 en inde parochie St. Antoniu9 f 36 85. Ongevallen. Op de schoenfabriek Van Haren geraakte de werkman G. met zijn hand tusschen een schrooimachine, waardoor hij vrij ernstige verwondin gen opliep. Het dochtertje van den heer S in de Stationsstraat kwam met haar fiets te vallen. Het meisje kwam zoo ongelukkig neer dat zij een been brak Zekere T. diende in de Put straat de jachtopziener B. een pak slaag toe. De dader, die onder in vloed van sterken drank was, zal voor zijn euveldaad het verdiend loon ontvangen, want de politie heeft de zaak in onderzoek. Enkel gebroken. Tijdens den Zondag j.l. te Kaats heuvel gespeelden wedstrijd Kaatsh. Boijs 3—Baardwijk 3 had een der Baardwijksche spelers, de 21-jarige Ed. Schoemans, het ongeluk met een speler der tegenpartij zoodanig in botsing te komen dat hij zijn enkel brak De wedstrijd werd direct gestaakt. Dr. Capetli uit Kaatsheuvel verleende op het terrein de eerste hulp, waarna S. per auto naar Baardwijk werd vervoerd. Zoo viel je dan o Korenbeurs, Niet door den tijd z'n tand, Maar door de niets ontziende. Afbrekende sloopershand. Als hechte stam hebt g'overleefd, Uw vrienden om 't oude plein, Die één voor één zijn weggeveegd, En lang reeds niet meer zijn. Uw heiligdom's voorportaal, Was 't klein intiem portiek. De tafels waren 't tribunaal Van de dorpspolitiek. t En nu ik bij Uw sponde sta. Bij elke slag zoo dof, Voel 'k in mijn keeleen brok Van't hoog opvliegend stof. Zoo menige herinnering Viel bij elke steen terneer. Ik wendde mij afDe slooper riep: Ga uit den weg mijnheer. Toch is uw eind niet zonder roenv; Ge waart, duldt dat ik 't zoo noem, d'Heraut van een beroemd stadhuis. Geen steen zal te Uwer eer, Als herinnering worden gespaard. Toch bewaar ik als een kleinood teer Uw front op 'n ansichtkaart. JEVO. btuatuuf. li.D.B.-Theater. Onder de leuze »Goed^ begin is het halve werk» opent het R.D.B.- i heater hel jaar i9oo met de bekende Hoiiauusche succeshim »Dekribbe- bijter». Hoewel wijzeli lil ons num mer van a.s. Zaterdag op deze rol prent terugkomen, willen wij bier- ouder eeuigc persheoordeeiingeu over OU product laten volgen: Maasbode: »in hei genre heeft men beslist het internationaal peil bereikl.» Telegraaf: «De beste Nederland- sche amuseinenlsliim.» N.B.G.Eindelijk eens een Ned. amusement&liini, waarnaar men met onverdeeld genoegen kijkl.» Haagscüe Tosl»Eeu groote film- open baring.» Katn. illustratie: ....»veel verras singen en ontelbare grappen.... aan zienlijk prettiger dan de veie onbe duidende hims van buileniaudschen huize.» Doodelijk Ongeval te Vlijmen. Maandagmorgen is te Vlijmen een dooaehjk ongeval gebeurd, he slager Heesbeen-Buiieman had zijn knecht uitgezonden om etn varken weg te brengen. Toen de knecht terugkwam vond hij in de slachterij zijn patroon hevig bloedend uit een hooiawonue op den grond liggen. Bij onderzoek fileek de heer Heesbeen reeds te zijn over leden. Vermoedelijk is de ongelukkige in de slachterij uitgegleden en met het hooid op een scherpen kant van een rookkast terechtgekomen en daarna in een vleeschhaak gevallen met het ge- gemelde noodlottig gevolg. Aanrijding op den Vlijmenschen Uverwtg. Zaterdagavond 7 uur kwam een par ticuliere auto waarin een 5 tal personen waren gezeten op weg naar Haarsteeg, in botsing met den spoorwegovergang aan den Vhjmensche weg, met gevolg dat deze wagen, na eerst van voren te zijn ineengedrukl, een slag om maakte en aan de achterzijde geheel werd opengescheurd. Onbegrijpelijk is het dat geen der inzittenaen ernstig werd gewono. Terzelfder tijd passeerde, komende richting Vlijmen een B.B.A. bus met passagiers. De personenauto raakte na zijne botsing met den afsluitpaal, de B.B.A. bus, waardoor aan de link rzijde de ruiten braken en ook de bus ernstig werd beschadigd. Een inzittende dame werd lichtgewond aan het gezicht en in café v. Gaal verbonden. Groote glassplinters moesten uit haar kleeding worden verwijderd. Ook deze passagiers zijn inderdaad aan den dood ontsnapt. De gemeentepolitie stelde een onder zoek naar de oorzaak in, alsmede naar de bewering van den chauiteur van de personenauto, dat.deze zou zijn verblind door het licht der bus, wat niet waar schijnlijk is, doordat andere getuigen beweren dat deze reeds zijn licht had getemperd vóór hij den overweg pas seerde. Onderscheiding. De Commissaris der Koningin, mr. dr. A. van Rijckevorsel, is door de Fransche regeering benoemd tot commandeur in de orde van het Legioen van Eer. De Fransche gezant te 's Gravenhage, baron De Vitrolles, heeft mr. dr. v. Rijckevorsel Vrijdag de versierselen overhandigd. Een Bossche Feest week. Het succes der jubileumfeesten der stad 's Hertogenbosch is voor de V.V.V. aldaar aanleiding geweest om in 1936 opnieuw 4 teestweken op touw te zetten, die gehouden zul len worden van 6 tot 13 Juni. Een uit gebreid program is rteds ontworpen. De straten worden weer versierd, stadhuis en basiliek worden verlicht, voor caté's wordt een versierings— wedstrijd georganiseerd. Verschil lende sportfeesten zullen gehouden worden o.a. een waterfeest, een ruiterfeest voor Brabantsche rij- vereenigingen, een wielerwedstrijd, behendigheidswedstrijd voor auto's en motoren, en concours d'élegance en een bloemencorso voor v.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9