R. SPORT, BRIEF UIT DE DRUNENSCHE HAAI. ABONNEERT U OP DIT BLAD. w. s. c. opgevoerd door de breede scu jarenlang mee gesleepte, schikte leerlingen, die het eindpunt niet weten te bereiken. Veel iiooger nog zijn de kosten van hel Academisch onderwijs. Van dezen royalen rijkssteun aan jongelui, die voortgezet onderwys vol gen, profiteeren óók dc rijken, die in staat zijn om de kosten van onderwijs aan hun kinderen volledig te dragen. Ze zijn „bedeelden", juist als werkloo- ze arbeiders, maarmet minder recht en reden. Deze uitspraak gaat natuurlijk niet op voor alle studeerenden. Het is een algemeen maatschappelijk belang, dat een volk over voldoende geschoold in tellect beschikt en dus is het billijk, dat de Staat een deel der opleidings- kosten op zich neemt. De overheids subsidie aan begaafde jongelui is niet alleen goed besteed, maar mag ge let op het daarbij gediende algemeene belang, niet als een privé-steun worden aangemerkt. Anders staat dat .ten opzichte van het „te veel" aan studeerenden. De alge meenheid van den overheidssteun is aanleiding geworden van een overda- digen toevloed naar onze onderwijsin stellingen van slechts middelmatig- of niet-begaafden, die met geweld klaar gemaakt moeten worden voor een diploma of titel, omdat de ouders zich zulke onderscheiding van hun kinde ren aan stand en aanzien verplicht rekenen. Met de studie van dergelijke jonge lui is geen enkel maatschappelijk be lang gemoeid, integendeel. Zij scha den de beteekenis eener intellectueele opvoeding, overvoeren de markt van gediplomeerden en academisch ge- vormden, oefenen aldus een zwaren druk uit op de geldelijke positie van intellectueele werkers, hebben de bes te kansen op een eigen toekomst ver speeld en veroorzaken dat de „kost prijs" per intellectueel-gevormde on- noodig hoog wordt opgevoerd. Op de hoogescholen is het percen tage der studenten, die het doel van hun studie op redelijke wijze bereiken, niet hooger te stellen dan 3050 pet. Dr. J. Luning Prak rekende ons in een artikel in „De Zakenwereld" voor, dat de omstreeks 75 millioen gulden, welke het voortgezet onderwijs kost, tot de helft zouden kunnen worden teruggebracht, indien een dam werd opgeworpen tegen den toevloed van ongeschikte leerlingen, wier ouders van de dwaze royaliteit van de over heid „profiteeren". Dat laatste echter mede ten koste van een afbeuling van jonge hersenen, welke gezet worden aan een ongeschikte taak. Natuurlijk heeft men zich bezorgd te betoonen, dat aan werkelijk begaaf den de toegang tot onze onderwijs instellingen niet worde onthouden, omdat de ouders onmachtig zijn om de werkelijke kosten te betalen. Het zou dus niet doelmatig zijn om het schoolgeld algemeen te verhoogen. Heel veel zou al worden bereikt, als de volledige onderwijskosten werden opgeëischt vanaf het oogenblik dat de leerling „blijft zitten". Dat zitten-blij- ven is volstrekt geen aanwijzing voor ongeschiktheid, maar wel van een te kort aan hooge begaafdheid. Daarmee vervalt het inoreele „recht" op over heidssteun. Als volk hebben we slechts belang op de geestelijke ontwikkeling van de meest begaafden onder de jeugd. Dezelfde schrijver dien we boven noemden, berekende, dat in de derde klas van de M.O.-scholen de zitten- blijvers domineerden, d.i. de meerder heid uitmaken. Op de uitkeeringen aan deze „steun trekkers" is heel wat te bezuinigen! Md. W.S.C.—Helmond. Zoo staan we dan voor den feestdag van WSC, waarover men elders in dit blad iets meer leest. Op deze plaats wil len wij de aandacht vestigen op het spor tieve hoogetepunt der feestviering: de wedstrijd van WSC tegen Helmond. „Helmond", een groote naam in de Zuidelijke voetbal-gemeenschap, doet WSC de eer aan om den jubileum wed strijd te komen spelen. WSC heeft met deze club de laatste jaren menigen har den en fairen strijd gestreden. In de 2de Klasse-competitie waren de ontmoetingen tusschen deze beide clubs steeds de fraaiste en spannendste en de zwarthem- den hebben hun sterkere sportvrienden uit Helmond steeds uitstekend partij we ten gegeven. Moeilijk had WSC voor deze wedstrijd dan ook een meer geschikte tegenstander kunnen uitkiezen. Helmond is in Waal wijk overbekend en ieder sportliefhebber zal erop gespitst zijn om de prachtige geel-zwarte ploeg hier nog eens aan het werk te zien, temeer nu dit elftal een zoo uitstekende kans maakt op de bezet ting der eerste plaats in zijn afdeeling en daarmede op de herovering van het eerste klasseschap. Dat Helmond daar naar dit jaar een goede gooi doet blijkt wel uit het feit, dat de ploeg nog vorige week het Tilburgsche NOAD met liefst 30 versloeg. We zijn werkelijk benieuwd hoe WSC zich tegen deze overmacht zal houden. Natuurlijk zullen de zwarthemden hun uiterste krachten inspannen om ter ge legenheid van hun jubileum zoo uitste kend mogelijk voor den dag te komen. We laten hier de opstelling der beide elftallen volgen WSC: H. Pullens, A. Deurlo, G. de Jongh, J. Hensen, A. Roxs, H. Snijders, M. v. d- Bogaart, Jac. v. d. Ven. Chr. Aarts, G. Hens, W. Pot. Helmond: P. van Veghel, r, T"*«jils, L. van Veghel, P. DuimelinkTFT^chcepers, W. Aelberts, P. v. Beek, F. v. d. Velden, H. v. Beek. C. Drouen «eeswyk. De wedstriiH —voor wy een bui- u-ngewoon groote belangstelling ver wachten, zal om twee uur beginnen. Veteranenwedstrijd. De voorwedstrijd zal een gezellige ont moeting worden tusschen de veteranen van WSC en die van Willem II uit Til burg. Ook voor deze partij, die om 12 uur begint, zal vermoedelijk veel publiek zich intresseeren. Juniorenwedstrijd Heden, Zaterdagmiddag, vindt op het WSC-terrein een junioren-wedstrijd plaats. Twee elftallen der jongste WSC'ers zullen elkaar in de haren vliegen. Na tuurlijk is er gezonde rivaliteit tusschen beide ploegjes, zoodat er hard om de overwinning gestreden zal worden. Na den wedstrijd hebben de aspiranten feest in het clubgebouw. JULIANA. JulianaD.E.V.O., 's-Bosch. Deze belangrijke competitiewedstrijd wordt Zondag a.s. op het Juliana-terrein gespeeld. Met groote belangstelling wordt deze ontmoeting tegemoet gezien, daar Devo Zondag j.l. een gelijk spel behaalde tegen de leiders TOP uit Oss. zoodat er nu ook wat meer spanning begint te ko men in de nog te spelen wedstrijden. Ook onze geel-zwarten hebben de laatste twee uitwedstrijden in Den Bosch tegen Bossche Boys en Nivema met succes in overwinningen weten om te zetten, en 't is wel opmerkelijk dat in uitwedstrijden beter is gespeeld als by thuiswedstrij den. Wij vertrouwen dat onze geel-zwar ten ook Zondag zich op eigen terrein eens van hun beste zyde zullen laten zien, hoewel het een zware party voor onze geel-zwarten zal worden tegen Devo. Dat er voor deze ontmoeting een groote belangstelling bestaat is te begrijpen, daar het 1ste elftal in verschillende we ken niet meer thuis heeft gespeeld, en dit de eenige competitiewedstrijd is welke in Waalwijk wordt gespeeld voor de 3de klasse K.N.V.B-. Aanvang om 2 uur. Juliana 2 speelt ook een zeer belang rijke competitiewedstrijd, en ontvangt Heusden welke vereeniging nog onge- slagen op de ranglijst staat. Ook dit be looft een spannende wedstrijd voor onze reserves te worden en ook voor deze ontmoeting bestaat een groote belang stelling. Aanvang om half twaalf. Juliana 3 moet naar Zandschel een competitiewedstrijd gaan spelen. Ook het 3de elftal krijgt een sterke tegenstander te bekampen. Met spanning zien wy de uitslagen van deze belangrijke wedstrij den tegemoet. V.V. BLAUW-WIT. Zondag as. speelt Blauw-Wit 2 in eigen home tegen Vlijmen A, de nog steeds ongeslagen leiders. Dit wordt voor de reserve's oen zware strijd, doch wan neer zij met het zelfde vuur spelen als tegen de Zandschel, dan geven wij de Blauw-Wit-reserves wel een kans, doch dan moeten zy van het begin tot het einde volhouden. Denk er aan Blauw-Wit'ers aan open spel, daaruit moeten de kansen komen en op tijd schieten. Aanvang om 2 uur. Blauw-Wit 1 is vry en maakt van deze gelegenheid gebruik om Zaterdagmid dag NEO te gaan bekampen in Sprang, voor het nederlaag-tournooi. NEO bezette in de Zaterdagmiddag competitie de 2de plaats, zoodat de Blauw-Wit'ers hier voor een zware op gaaf komen te staan. De wedstrijd vangt aan om 2.30 uur. R.K.V.V. H.E.C. Als eerste wedstrijd in 1936 is voor HEC de match tegen Vlijmensche Boys vastgesteld. Om verschillende redenen is het hard noodig dat in Vlymen ge wonnen wordt. Het is n l. ook de laatste wedstrijd voor de viering van het 15-jarig bestaan, en zou een nederlaag feitelijk een dom per op de feestvreugde zijn. Dus jongens, laat Zondag a.s. nog eens zien, wat er in het elftal zit, en stuk voor stuk samen werken, om een zoo goed mogelijk re sultaat te bereiken. Er komt echter ook nog heel iets anders by. Het I.V.C.B.- bestuur heeft besloten dat de club, welke de laatste plaats op de ranglijst bezet, degradatie-wedstrijden moet spelen. Hierdoor krijgt de strijd in de onderste regionen een heel ander karakter. Ook Vlijmen zit in het hoekje waar de slagen vallen, waardoor voor hen de punten natuurlijk ook dubbel tellen. Vertrek per fiets vanaf het HEC-terrein om 1 uur. Het 2de elftal speelt voor de zooveelste maal in Tilburg. Thans is RKTW 4 de tegenstander. Een nederlaag ligt hier wel in het verschiet. Of denkt HEC 2 er an ders over? De wedstrijd vangt aan om 12 uur. De adspiranten hebben ook een belang rijke wedstrijd te spelen. Hercules A komt n.l. om 12 uur op bezoek. De eerste maal werd van dit elftal met groote cij fers verloren, doch wy gelooven dat het er ditmaal geweldig zal spannen, 'n Aan sporing om hun best te doen zal voor de jongens wel overbodig zijn. R.K. W.V.B. RapidWVB, de zoolang verbeidde ontmoeting tusschen de twee gegadigden voor de kampioenstitel staat voor de deur. De andere immers hebben allen meer dan 4 vcrliespunten, en kunnen als serieuse candidaten niet meer in aan merking komen. Wie zal winnen? Wy durven moeilijk een voorspelling wagen- Van krachtsverschil der ploegen, kan naar do resultaten der gespeelde wed strijden te oordeelen geen sprake zijn. WVB dat met 8 wedstrijden 14 punten heeft, en Rapid uit 6 11, heeft 3 punten voorsprong, doch Rapid kan door uit de twee achterstallige wedstrijden het maximum aantal punten te halen, een voorsprong van 1 punt op WVB verkrij gen. Vandaar dan ook dat deze wedstrijd van beslissenden invloed kan zijn op het verdere verloop der competitie. Immers indien WVB een eventueele overwin ning behaalt, zouden zy door Rapid prac tised niet meer te benaderen zijn, daar zy de Berkdijk-bewoners ook nog thuis ont moeten. We zullen echter op een WVB overwinning voorhands nog maar niet rekenen, het zou al een buitengewone prestatie zijn indien zij hunne rivalen in eigen huis een gelyk spel konden afdwin gen. Toch achten wij de oranjehemden hiertoe wel in staat. Indien hunne zenu wen hun niet al te veel uit hun even wicht brengen, en zy zich stuk voor stuk met geestdrift in den strijd werpen, dan... Drunen, 3 Janoeari 1936. Munheer de Riddakteur, Hè, hè, doar zemme wir één joar deur gesukkeld en we beginnen op den oogenblik van veur af oan, mee een geheel nij joar veur den buik. Of dit joar veur oons nij perspec tieven zal blootleggen of verbetering zal brengen in veul dingen, is en blijft veur meen en veur jou een open vroag die me zoo nie kannen beantwoorden in een, twee, drie. Munheer, munnen lesten brief sloot ik mee een zoalig uiteind oan jullie allemoal; munnen irste brief in 't nij- joar wuk dan openen mee een zoalig en gelukkig nij joar oan jullie alle moal op de kraantenmoakerij en bij jullie thuis. Ik maag lijen munheer, demme daander joar ook allemoal nog léven en dit mekare kannen toeroepen. Is het goed? Ge begged gezien munheer, tusschen de nijjoars-adverlenties uit Drunen ston ook de gelukwensch van Tienus- se uit de Drunensche haai. Dat is dan per slot van rekening nog mèr unnen lompen boer uit de Drunensche haai en die hee toch begrepen, dat ie ver plicht is de lezers van den Echo nij- joar te wenschen, omdat ie gelen ft, dat zullie belang in um stellen. Mèr munheer, dan klopt er toch iets nie mee de aander Drunensche meen- sen, die ook de belangstelling noodig hebben van het lezend publiek. Ik geef gin steken onder watter en doarom zeg ik ronduit wie ik bedoel. Dat zijn de Drunensche zoakenmeen- sen. Es zoakenmeens zedde verplicht, dat ge de oandacht trekt van het pu bliek! En hoe kande dat beter es deur middel van een advertentie in den Echo? Denkte gullie nou, meensen van Drunen, dat die Wolksche meensen hullie nijjoarswenschen zoo mèr in de kraant zetten veur de lol? Om den uit gever goed te doen of zoo iets? Zed nou toch wijzer meensen. Het is toch totoal eigen belang veur deur eigen zoak! Mèr dat begrijpen ze bij oons ook allemoal nog nie genog. Ze moeten irst ammel eens goan begrijpen, dat tur gin huishauwen is, of doar wordt unnen kraant gelezen en zeer zeker de kraant uit deez streek, mee noam en van genoemd: Den Echo van het Zui den. Munheer, loat ik ophauwen mee mun kraantenzoak, om het zoo mèr eens te numen en loat ik oew liever eens ef- kes attent moaken op iets woar Dru nen blij om is en zal zijn en blijven. We hebben de Moandaag een uit voering gehad van de tooneelclub van het Jongenskloster. Nou munheer, veul mulk hoeven we doar nie over vuil te moaken, mèr we kannen volstoan mee te zeggen1 de auw Drunensche tooneelkunst is her steld. Ik moak de tooneelclub langs dezen weg 1111111 compliment over die leste uitvoering, want werkelijk munheer, die was schitterend. Over tooneel gesproken! Van den handboog bij Dorus Elshoul liemnie nog iets te goed. Iets hek om lieuren goan, mèr ze ker durf ik 't nie te zeggen. Ik geleuf, dat ze de Zondag veur virtien doag veur hullie donateurs iets bezunders hebben kloargemokt. Afijn, 't is nog efkes aaf en doarom: doar loater nog mèr eens over geluld. Ge weet 't zeker al munheer, dat de oud-burgemeester van Liempt uit den Elshout oons geminte zal goan verloa- ten. Doardeur k rij mme dan een plots leeg in de road, die noar tur gezeed wordt, oangevuld zal worren deur Klerks bij 't station. Oons durp moet 11 roadslee hebben. Veul wij er op oonze road wuk doar mèr nie op ingoan, want nie gère zuk ienius tegen de kop stooten. Doaromzaand erover. Den Echo, mee meen brieven erin, moet onder alle meensen komen en doarom alleman te vrind hauwen, Tie- nus! 't Valt dikkuls wel nie mee, mèr gij wit net zoo goed es ikke munheer, es ge de woarheid zegt, dan hedde 't ook gedoan en doarom zèk nog eens: stil! Hedde 't geheurd, munheer? In Dru nen lig ook een schoenfabriek pal stil! Woar moet 't noar toe? Mèrgen of overmèrgen lig alles in Drunen stil en wat dan? Dan is tur 't rijk en de geminte goed veur. Erg is 't genog veur de meensen, die deur de werkloosheid getroffen worren, mèr toch ook een bietje de zorgeloosheid van veul, die hullie die poets bakt. Woarom? Omdat er veul gedocht hebben, dal ze er op hun eigen houtje konden ko men en dus op dur eigen been probeer den te stoan. Ik moak me sterk es de erdbaaiers in alle bedrijven, onverschillig in welk dan ook, op tijd deur eigen vereenigd han in bonden, dan hamme nooit deze rotte toestaand gekregen. Mèr joa, ook hier komt het berouw noa de zonden en zamme ook doar mèr wir over zwijgen. Nou ik ook hier over moet zwijgen, schaai ik veur vandoag er aaf, want het is al loat en Drieka wul 111e te bed hebben. Doarom munheer, oan jou en oew fermilie en personeel nog eens: al wat wenschelijk is veur 1936. Hou doe. NIJEN TIENUS. Ja dan, wie weet verbergt het nieuwe jaar dan niet een WVB kampioenschap in den schoot. WVB'ers het kan, dus het moet We hopen dat een flink aantal suppor ters hunne favorieten zullen komen aan moedigen. De wedstrijd vangt aan 0111 2 uur. Succes lui Het 2de elftal speelt een thuiswedstrijd tegen Velocitas 2. We kunnen begrijpelij kerwijs over onze reserves zoo enthou siast niet zijn. Het is nog steeds neder laag op nederlaag. Toch is men geneigd hun een kans te geven, als men weet dat zij in de uitwedstrijd tegen de Tilburgers hun eenig puntje van dit seizoen wisten te behalen. We durven zelfs op onze jon gens wedden. Om 12 uur vangt deze wed strijd aan. WASPIK. R.K.V.V. Waspik. Den eersten wedstrijd in het nieuwe jaar krijgt ons eerste elftal morgen te spelen te Oosterhout. Ze zullen daal de gast zijn van S.C.O. 2. Opnieuw zien onze jongens zich geplaatst voor een zware taak. S.C.O. 2 heeft reeds een mooie positie op de ranglijst veroverd en ongetwijfeld zijn ze vast besloten deze ten koste van onze ploeg nog te verbeteren. Hadden wij ons verleden Zondag niet zoo prachtig geweerd te gen Groen-Wit te Princenhage, we zou den voor dezen wedstrijd geen gelijk spel durven verhopen. N11 echter zijn we vol goeden moed. Niet dat we in Oosterhout nu zoo maar zonder slag of stoot een overwinning zullen be halen, daarvoor beschikt S.C.O. 2 over te goed materiaal op de eerste plaats en verder is het voordeel van eigen veld niet te onderschatten. Maar dat alles in het werk zal worden gesteld om op z'n minst een gelijk spel af te dwingen, daarvoor kunnen we borg staan en het optreden van verleden Zondag heeft ook getoond, dat wij daartoe ook ten volle in staat zijn. Met spanning zien we den uitslag van dezen kamp tegemoet. Ons 2e elftal gaat te Geertruiden- berg op bezoek. We mogen verwach ten dat onze reserves zich morgen niet zullen laten verschalken. R.K.V.V. W.S.C. Ons le elftal heeft morgen vrij-af en zal daardoor getuige kunnen zijn van den strijd, welke onze reserves 0111 2 uur te spelen zullen krijgen. Quick 2 uit Made komt op bezoek. We kunnen er verzekerd van zijn, dat onze reserves alles in het werk zullen stellen om zich minstens de ge lijkwaardige van Quick 2 te toonen. Met belangstelling zien we het resul taat tegemoet. RAAMSDONK. R.K.V.V. W.V.R. Het voetbalminnend publiek zal zich morgen weer eens op een spannenden wedstrijd kunnen vergasten. Be Ready uit Hank komt op bezoek en dat zegt genoeg. De wedstrijden welke de Han- kenaren in de laatste seizoenen kwa men spelen, behoorden mede tot de spannendste van de geheele competi tie. We hebben geen enkele reden 0111 aan te nemen dat het morgen anders wezen zal. Eerder het tegendeel zal waar zijn. Naar alle waarschijnlijk heid zal de wedstrijd van dit seizoen haar voorgangers zoo mogelijk nog overtreffen. Indien onverhoopt de beide punten mede naar Hank zouden verhuizen, zouden wij onze eigen vereeniging, welke de leiders te Raainsdonksveer op den voet volgt, onherstelbare scha de hebben toegebracht. En om dit te voorkomen, zal alles in het werk moe ten worden gesteld. Ons 2e elftal krijgt een zoo moge lijk nog zwaardere taak. Ze moeten te Raainsdonksveer op bezoek bij de lei ders van de afdeeling. We verwachten dan ook, dat het 2e elftal weinig succes zal oogsten. RAAMSDONKSVEER. R.K.V.V. Veersche Boys. Na een gedwongen rust van enkele Zondagen komen de spelers van het le elftal morgen opnieuw in het veld. Ze trekken naar Made om daar Quick op eigen veld te bekampen. Dit lijkt oogenschijnlijk niet zoo'n moeilijke taak en toch zijn we over het even tueel resultaat van dezen strijd nog niet zoo heel gerust. Slechts als onze spelers zich'goed bewust zijn, dat Quick op eigen veld heel wat heeft in te brengen, zijn we er van overtuigd, dat we onze positie aan de leiding zullen behouden en ver stevigen. Ons 2e elftal, dat voor ons le niet onderdoet wat betreft de plaats op de ranglijst, krijgt morgen haar superio riteit reeds zwaar te verdedigen. Ze zullen in eigen huis den strijd aan moeten binden tegen W.V.R. 2. En hoe wel we gelooven dat onze mannen in kracht de meerdere zijn der gasten, blijft een uitslag toch altijd moeilijk met eenige zekerheid te voorspellen. Het 3e elftal gaat naar Hank en zal daar partij geven tegen Be Ready 2. GEERTRUIDENBERG. R.K.V.V. S.N.P. Ons le elftal gaat morgen op reis naar Dongen. Ze zullen daar de gas ten zijn van D.V.C. en zullen daar op waardige wijze hunne krachten met deze Dongenaren gaan meten. D.V;C. liet het dit jaar leelijk zitten. Uit 11 wedstrijden wisten ze slechts 4 pun ten machtig te worden, wat alleszins een magere oogst is en wanneer ze niet oppassen, zullen ze weldra als de hek kensluiters van hun afdeeling fungee- ren. De wedstrijd te Geertruidenberg, de eerste die door beide ploegen van deze competitie werd gespeeld, eindig de in een 40 overwinning voor de onzen. De gedragingen van D.V.C. eenerzijds en van onze ploeg ander zijds wettigen alleszins de veronder stelling, dat S.N.P. morgen de beste kansen heeft en het zou al heel raar moeten loopen wanneer de beide pun ten niet in de wacht werden gesleept. Thuis is een zeer spannende wed strijd op handen. Waspik 2 komt op bezoek en zal ongetwijfeld trachten op dezelfde wijze met onze reserves af te rekenen, zooals ze dat gedaan hebben in Waspik. Of hen dit gelukken zal zullen we met belangstelling afwach ten. DRUNEN. Sporters 1 spelen om 2 uur in Vught tegen de sterke V.F.C.-ers. V.F.C. wist nog al haar thuiswed strijden te winnen. Wij verwachten daarom voor Sporters een zware match en we sporen de supporters aan 0111 zooveel mogelijk mee naar Vught op te trekken 0111 de spelers aan te moe digen, enz. Sporters 2 speelt thuis om 2 uur te gen Geel-Zwart uit Den Bosch. In Den Bosch wisten Sporters met 21 te winnen, zoodat wij thans ook weer 'n overwinning voor hen verwachten. Sporters 3 speelt om 12 uur thuis tegen E.S.V. uit Empel. In Empel ver loren Sporters 2 met 10. Wij ver wachten dat zij revanche zullen ne men en E.S.V. met een nederlaagje naar huis zullen sturen. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. I11 den wellicht belangrijksten wed strijd der competitie hebben de Boys hun grootste nederlaag sinds jaren te incas- seeren gekregen. De wedstrijd tusschen Duss. Boys 1, 't elftal dat ongeslagen aan het hoofd van de ranglijst stond met slechts> één verliespunt door een gelijk spel tegen SNP 2, en Veersche Boys 2 de nummer twee van de ranglyst, met slechts een verloren wedstrijd en wel op eigen terrein tegen het elftal inquestie, eindigde in een 100 overwinning voor de Veersche Boys. 100 Welk een contrast, geslagen op eigen veld met 100 en op den vreemde met 52 winnen Voetbal blijft een kansspel waarbij alle mogelijke voorvalletjes in vloed op kunnen uitoefenen Zoo ook in deze wedstrijd Laten we eerlijk bekennen de geel zwarten hebben de overwinning ruim schoots verdiend, daarvoor was hun spel te suprieur aan dat is te veel, waar ten. Maar 10-0, neen dat is te veel, waar door men den indruk zou krijgen als wa ren de Duss. Boys totaal onder de voet geloopen. Dit is geenszins het geval! Hoewel Veersche Boys het beste deel van den wedstrijd heeft gehad, herinneren we ons toch nog twee periodes van de 90 minuten dat de Dussensche Boys ab soluut sterker waren dan de Veersche Boys. Dit was even vóór, en even na de rust, in totaal twintig minuten, doch juist in deze periode was de Veersche doelman in topvorm en de Dussensche Boys-voorhoede kende toen geen geluk. Vanwaar dan die groote nederlaag zal men zich afvragen? Ziehier in 't kort de juiste toedrcht. Beidé ploegen traden in het veld met de gedachte dat dan alleen kon worden gewonnen, wanneer vanaf het eerste tot het laatste fluitsignaal alles op alles werd gezet en elk stukje grond tot 't uiterste verdedigd zou moeten worden. Er heerschte derhalve een zekere nervositeit bij de twee en twintig jongens. Geen won der ook, 't ging om de bovenste plaats op den ranglyst! Direct na den aanvang vielen beide ploegen hevig aan, een ver schot van ongeveer veertig nieter werd door de Veersche midvoor in de richting van het doel der Duss. Boys geschoten en trof doel. Even hierna sloot de Boys-doelman den bal zelf over de lijn. Hierdoor raakte het Bovs achter-trio een weinig van streek, vooral de doelman, om gedu rende de rust van den wedstrijd er niet meer bovenop te komen. Elk schot op de Duss. Bovs-veste afgevuurd trof daarna doel, terwijl aan de overzijde. Vrouwe Fortuna hen den rug had toegekeerd. We willen de overwinning der Veer sche Boys niet kleineeren, daarvoor' heb ben zij een te prachtig spel geleverd, en ook technisch waren zij beter onderlegd, en ware 't 51 of 52 geweest, dan zou de verhouding beter in deze cijfers zijn weergegeven. Tot de Dussensche Boys tot slot nog dit: Speel in het vervolg vuriger en be ter samen, dan wacht ons nog een span nend verloop van deze competitie. Naar we vernemen is de vastgestelde wedstrijd ZVV 3Duss. Boys voor as. Zondag uitgesteld, zoodat we hier ook geen beschouwing over behoeven te ge ven. R.K.V.V. Be Ready. Be Ready 1 zal te Raamsdonk tegen WVR in het veld komen. We geven de geel-zwarten niet veel hoop op succes, of willen zij het nieuwe jaar goed inzet ten? Het 2de elftal ontvangt Veersche Boys 3. Hier zou een gelijk spel ons geheel niet verwonderen! Promotie-Degradatie-regeling R.K.V.B., Den Bosch. De kampioen van de afdeeling eerste klas, district Tilburg en Den Bosch speelt met nummer laatst van de derde klas G van den I.V.C.B., om een plaats in die klas. I

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 2