W 1 1906 W.S.C. Jubileert. 1936 De geschiedenis van „W.S.C." NIEUWS UIT KAATSHEUVEL --■ iv 'f; f l f f f:f, t f f I Vf l f 1 f f f t willen verleenen. Tot slot vroeg spr. nog: Laat Uw ij ver en werklust niet verflauwen, doch spant in deze moeilijke tijden al Uw krachten in om, ieder in de taak waartoe hij geroepen werd, het welzijn van onze gemeente te behartigen en te bevor. deren. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den heer Th. VV. Dopheide, gemeente ontvanger van H.-Zwaluwe, namens de oud-ambte naren der Haamsdonksche Secretarie, door den chef-veldwachter H. Ie 6 januari 1906 1 Voor de voetbalsport in onze gemeente is dit een belangrijke datum geworden. Toen immers legden de pioniers der voetDalsport in onze plaats de grondslag voor deze populaire tak van spoit, die daarna zich snel in de belangstelling van het Waalwijksche pub.iek mocht verheugen. We meenen daarom dat er reden is om aan het jubileum onzer oudste voetbalclub »W.S.C.« wat meer dan gewone aandacht te schenken. Op de eerste plaats ons hartelijk proficiat aan deze hechte vereeniging, die zich in den loop van haar 30 jarig bestaan door zoo ontelbare moeilijk heden en tegenslagen, heeft moeten heenworstelen. Want de tegenkantingen zijn de club niet gespaard gebleven, integendeel, telkens wanneer geel-zwart na enkele jaren van voorspoed zich wist omhoog te werken, kwam een inzinking in de club, die al hetgeen in moeilijken strijd vanjiren was opge- bouwd met een slag deed verliezen. Neen, gelukkig is »W.3.C.« nooit geweest, tenzij dan in één belangrijke zaak: steeds wist de leidinj der club het in de perioden van neerslachtigheid daarheen te leiden, dat den clubge st door de moeilijke omstandigheden ver beterd werd, zoodat juist tegen de tegen slagen in de club inwendig sterker werd. Het is vooral het laatste seizoen dat deze karaktertrek van »W.S.C.« sterker dan ooit naar voren treedt. Men weet het: na de promatie van de zwart hemden naar de tweede klasse K.N.V-B. is de club niet gelukkig geweest. De reeksen nederlagen, die tegen de sterkere tegenstanders geleden weruen, werkten deprimeerend totdat tenslotte het onvermijdelijke gebeurde »W.S.C.c viel terug naar de derde klasse. Doch ondanks dit feit mogen we op dit oogenblik zeggen dat de geest in de vereeniging best is, hetgeen ons een waarborg is dat *W S.C.« na korteren of langeren tijd het verloren Hane, die zoo dikwijls een beroep mocht doen op de juridische kennis van den Secretaris, door den heer Wijtvliet, burgemeester van Bakel en schoonzoon van den Secretaris, en door een ouden vriend den burgemeester van Sassenheim. Tot slot van de plechtigheid wer den enkele foto's van 't gezelschap genomen en reikten allen den Secre taris ten afscheid de hand. Het geheel was een treffende hulde aan den bescheiden werker, die zoo veel voor Raumsdonk heeft gedaan. terrein zal weten te heroveren. Wij moesten bij deze gelegenheid vele W.S.C.'ers lof toezwaaien voor het onvermoeide werk dat zij sinds jaren voor de club presteeren. We moeien ons echier beperken en willen het daarom laten bij de vermelding van een tweetal namen die met Waalwijk-Vooruit* »W. S. C voor altijd verbonden zijn: Jacq. Spijkerman en A. Zeckendorf, resp. sinds vele jaren Voorzitter en Secretaris der ver eeniging. Zij zijn beiden voortgekomen uit den hechten stam van het huidige »W.S C.« Waalwijk Vooruit*. Reeds in de eerste jaren dat W. V. in de competitie successen behaalde behoorden zij tot de spelers van h.t eerste elftal en zij zijn dat gebleven tot voor slechts weinige jaren, toen zij meenden dat hun tijd gekomen was om de actieve beoefening der sport vaarwel te zeggen.- Doch meer nog presteerden zij voor 'W.S.C.in hun bestuursfuncties. De heer Spijkerman als de bezielende aanvoerder der W.S.C. gemeenschap, die ook in de critiekste uren tiouw op zijn post bleef en met onverwoestbare geestdrift vocht voor »W-S.C.«, dat een stuk van zijn leven is gaan beteekenen en daarnaast de heer Zeckendorf, die als »stille werker* sinds jaren het omvangrijke secretariaat voert met een opoffering, die bewondering afdwingt. »W S.C i3 deze beide leiders ont zaghjk veel verschuldigd!! Wij wenschen 'W.S.C.* bij dit feest van harte toe dat zij een voorspoediger tijd tegemoet gaat en wij gelooven, dat ieder rechtgeaard Waalwijksch sport liefhebber ons in dezen wensch zal bijvallen. Op 6 Januari 1906 werd W.S.C.» onderden naam «Waalwijk Vooruit» opgericht en werden tot bestuurs leden gekozen de heeren B. Hendriks, J. Kemperman, J. v. Well, A. v. Hilst en J. Weijnen. Het begin van het sportieve optreden wasniet bijzonder iortuinlijk, want de ongelrainue voet ballers van »W.V.» leden nederlaag op nederlaag. Geleidelijk aan kwam daarin verbetering en wist »W.V.» haar naam in de Langstraat te vestigen. W.V. begon de competitie in de tweede klasse van den B.V.B., wist na enkele jaren reeds naar de eerste klasse le promoveeren, om in 1911 baar intrede te doen in den K.N.V.B. Dat was het begin van een tnompü- periode voor de oude vereeniging. Reeds in het seizoen 19121913 werd W.V. afdeeiingskampioen en wist zij clubs als Eindhoven, Helmond, T.V.V. Tilburg, Willem 112 en 't Zesde 2 achter zich te loten. Evenwel sneuvelde de ploeg in de promotie wedstrijden. Hel volgende seizoen ging het nog beter. Upuieuw werd W.V. kampioen na hevigen strijd met Dosko en Roosendaal en de promotie-wedstrijden.tegen de Valk, V.V.V. en Zeeland Vooruit werden schitterend gespeeld, zoodat W.V. onbetwist de sterkste bleek en pro moveerde naar de tweede klasse. Met dit succes plaatste W.V. zich op het hoogiepuut van haar roem en niemand kon vermoeden dat de teruggang zóó nabij was. De groote oorlog rukte echter vele spelers uit 't vereenigingsveiband, zoodat W.V. danig verzwakt moest optreden in de nood-competitie tegen clubs als Willem 11, Eindhoven, de Valk- Helmond, N.A.C. en Wilhelmina. Het bleek spoedig dat dezekrachts, inspanning voor bet verzwakte elftal te zwaar was en de nederlagen sta pelden zich dan ook op. De animo liep daardoor zoodanig terug, dat het bestuur zich tenslotte genood zaakt zag zich uit de competitie terug te trekken en enkele jaren ter ruste te gaan om daarna weer ver jongd in bet veld te treden, thans onder den naam dW.S.C.». De herleefde club kreeg de be schikking over een prachtig sport terrein, waarop nu nog steeds ge speeld wordt, en boekte in de derde klasse K.N.V.B. prachtige resultaten. Jaar op jaar behoorde W.S.C. tot de kampioenspretendenten, doch telkens strandde de cmb in het gezicht der haven. Altijd achter volgde W.S.C. het ongeluk en zag zij zich den kampioenstitel op het laatste nippertje ontgaan Totdat in 1930 de bovenste plaats werd bereikt enW.S.C. in de promotie de eer moest laten aan Picus, ofschoon de zwarihemden duidelijk hun meerderheid over deze club hadden betoond. Geen nood, het volgend jaar bracht opnieuw een glorieus kampioenschap en nu moest hetzelfde Picus zijn plaats in de tweede klasse aan W.S.C. afstaan. Over de verdere lotgevallen dei- club behoeven wij niet veel meer te zeggen. Men weet het: drie jaar lang heeft W.S.C. in de tweede klasse om haar bestaan moeten vechten en de voortdurende decep ties brachten een interne verslapping teweeg die er tenslotte toe leidde, dal W.S.C. weer naar de derd$ klasse is teruggevallen Het zal vele sportliefhebbers in Waalwijk en in de verre omgeving verheugen thans te vernemen dat W.S.C. bezig is zich geleidelijk aan inwendig te versterken, dat weer de vurige clubgeest begint te herleven, die W.S.C. voor weinige jaren in de tweede klasse bracht. De zwarthemden doen weer een ernstige poging om in het'2de klasse millieu terug te keeren en we ge looven dat vele sportvrienden deze oude club van harte een nieuwe en hopelijk permanente promotie toe- wenschen. Het feestprogramma »W.S.C« zal haar feest zonder officieel ver'oon vieren. Zaterdagmiddag is het feest voer de jongere garde. Om half drie wordt een wedstrijd tusschen twee junioren elftallen gespeeld, waarna de adspiranten in het clubgebouw bijeen zullen komen om er enkele uurtjes In feeststemming door te brengen.- 's Zondags begint het met een Veteranenwedstrijd tusschen W.S.C. en Willem II uit Tilburg, terwijl om twee uur de groote jubileum wedstrijd zal volgen tusschen W.S.C. en de leider der tweede klasse B »Helmond«. Hiervoor verwijzen wij naar de be schouwing in de sportrubriek. Zondagavond zal de feestvreugde ten top stijgen op het jubileuir.bal in Musis Sacrum, waar hét er bijzonder vroolijk zal toegaan. Alleen reeds de medewerking der Victoria band is een voldoende waarborg voor het welslagen van dezen avond. Gedenkboek- Ter gelegenheid van het jubileum zal een gedenkboek verschijnen, waarin een uitvoerig historisch overzicht over de vereeniging is opgenomen. We hopen daarover na het verschijnen nog een en ander te zeggen en willen nu vol staan met hen, die belangstellen in de vereeniging, aan 4e sporen een exem plaar van het door de Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen uitstekend verzorode bo k aan te schaff?n. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 5 Jan. 1936: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9,30 uur Ds. Taselon van Drongelen; des namid dags 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9,30 uur en n.m. 2,30 uur Ds. J. C. Hagen. Naar wij vernemen zijn de plan nen van het bestuur der Chr. Gemeng de Zangvereeniging „Excelsior" alhier om te komen tot oprichting van een Kinderkoor als onderafdeeling harer vereeniging met zeer veel belangstel ling begroet. Aan de uitnoodiging tot bijwoning van een samenkomst om tot dit doel te geraken, had een groot aantal be langstellenden gehoor gegeven. Niet minder dan 73 kinderen traden als lid tot het Kinderkoor toe. Vergadering van de Sociale Stu dieclub van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle, op a.s. Maandag 6 Januari 1936, des avonds half acht, in de zaal van den Chr. Volksbond. Aan de orde, een onderwerp in te leiden door dhr. C. van Caem Dzn., over: „De taak en werkwijze van de organen van den Staat". SPRANG. De auto der gemeente Waalwijk, die materialen vervoerde van den ontsmettingsdienst, die in Sprang een huis had ontsmet, kwam in botsing met een auto, bestuurd door burgemeester Smit. De auto's werden beschadigd, maar verder liep de botsing zonder persoon lijke ongelukken af. VRIJH.CAPELLE. Zoowel des morgens als des namiddags hoopt Ds. Keijzer, op Zondag 5 Jan., zijn gemeente in de Geref. Kerk te Vrijh.- Capelle voor te gaan. CAPELLE. De heer B. Verhoe ven, no. 1 der Prosestantsche lijst van Loonschendijk e.o. die in de vacature ontstaan door hei bedan ken door den heer Adr. Maijers, benoemd was tot lid van den Baad der gemeente LoonopZand—Kaats heuvel, heeft deze benoeming aan genomen. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des na middags half drie op te treden Ds. Cuperus. Gedurende de maand Dec. 1935 werd ten hulppostkantore alhier ingelegd f 4620,26 en terug betaald f 5724,48. Het aantal inlagen bedroeg 57, dat der terugbetalingen 53. Devoetbalvereeniging »Capelle» speelde j.l. Zondagmiddag voor de le klasse BVB op eigen terrein tegen BWB 2 uit Besoijen en won dezen wedstrijd met 3—0. Zondag e.k. wordt te Kaatsheuvel een uit wedstrijd tegen «Kaatsheuvelsche Boys 2» gespeeld. De vereeniging van Paarden- houders »Ons Belang» houdt a.s. Woensdag 8 dezer des avonds half zeven in hel café van den heerAnt. van Dijk aan het Bruggetje een al- gemeene ledenvergadering. De agenda vermeldt: 1. Opening, 2 Rekening en ver antwoording over 1935, 3. Bespre king heffing omslag, 4. Opgave af schrijving paarden, 5. Verkiezing van 3 bestuursleden, wegens perio dieke aftreding, 6. Rondvraag en sluitirg. Kaatsheuvel, 2 Jan. 1936. Liefdadigheidsconcert Euphonia. De traditie getrouw geeft de Har monie van het Kon. Muziek Gezel schap Euphonia Zondag a.s. het jaar lijks armenconcert. Reeds dagen ach tereen is een staf van jonge dames on vermoeid bezig geweest met de voor verkoop van kaarten, dit jaar volgens een nieuw systeem, dat naar onze mee ning het bezoek niet anders dan ten goede kan komen. Hoe de resultaten van den voorverkoop zijn geweest, hebben wij nog niet kunnen verne men, doch het feit dat het bestuur tevens is afgeweken van de gewoonte om een komiek te engageeren en daar voor een tooneelvereeniging voor de zen avond te verbinden, doet ons hét beste verwachten van dit liefdadig heidsconcert. De harmonie geeft een voorprogramma van een vijftal num mers, waarna het Gemengde Tooneel „Kunst naar Kracht" uit Dongen met een schitterend Tooneelwerk in drie bedrijven van G. Nielen en St. van Cuijk zal optreden. In meerdere plaat sen werkte dit Dongensch ensemble met veel succes, zoodat wij ook in de Euphonia-zaal op een goed publiek voor dezen avond mogen rekenen. De recette komt geheel ten goede aan het werk der St. Elisabeths-vereeniging, waar het in deze benauwde tijden wel van pas zal komen. Mutaties Missiehuis St. Antonius. In aansluiting op het bericht in ons vorig nummer, kunnen wij thans offi cieel melden, dat de Hoogeerw. Pater A. M. Trampe, Generaal-overste van de Missionarissen v. d. H. Familie, heeft benoemd tot oprichter en rector van kerk en klooster, toegewijd aan de H. Familie te Amsterdam (Water graafsmeer), de ZeerEerw. Pater A. J. Vriens, rector van het Missiehuis St. Antonius, alhier, en als assistenten de Weleerw. Pater Fr. Kampenhout en G. Schoot. Als rector van het Missiehuis te Kaatsheuvel is benoemd de ZeerEerw. Pater B. Welling en tot Econoom de Weleerw. Pater J. Menken. T ooneeluitvoering. De R.K.J.B. geeft op Zondag 5 Ja nuari in de zaal van den R.K. Gilden bond alhier een groote tooneelavond, waarbij opgevoerd zal worden „De mensch wikt", een tooneelspel in drie bedrijven en „Brand in Rome" een klucht in een bedrijf, die stof geeft tot onbedaarlijk lachen. Propaganda voor de R. K. Gymnastieksport. Op Zondag 26 Januari zal in 't K. J. C.-gebouw een groote propaganda- uitvoering gegeven worden door vijf gymnastiekvereenigingen onder be kwame leiding van dhr. Sparridaans uit Tilburg, n.L R.K.G.V. K.G.V., al hier, R.K.G.V. S.O.S. te Goirle en R.K.G.V. Dionysius, R.K.G.V. Voor waarts en R.K.G.V. V.K.C. te Til burg. Burgerlijke Stand Loon-op-Zand, van 19 Dec. '35—2 Jan. '36. Geboren: Gerardus Wilhelmus z.v. M. Dinge- mans en J. M. Kemmeren. Petro- nella Johanna d.v. C. P. v. Laarhoven en J. de Kok. Thomas Theodorus z.v. C. v. Wanrooij en F. Ligtvoet. Johannes Cornelis z.v. J. Kemmeren en J. E. Grootswagers. Anny Jo hanna d.v. L. J. Damen en M. J. Grootswagers. Hubertus zoon van L. Koenen en M. Kops. Cornelia Johanna Petronella Maria dochter van J. van den Broek en C. H. Ko- nings. Lambertus Wilhelmus Jo hannes Maria z.v. C. M. v. Beek en M. C. v. Berendonk. Petronella Gerarda d.v. J. L. de Jong en J. van Loon. Johannes Josephus z.v. A. Bruurmijn en A. A. v. Breugel. Ja- conina Elisabeth Gerarda d.v. J. H. Biemans en A. M. Ligtenberg. Overlijden: Roelofje Woudman echtg. van A. H Bekkers oud 73 jaar. Maria Broe ders oud 68 jaar. Jan Baptist van Amelsvoort oud 83 jaar. Petronella Lamberta van Laarhoven oud 7 dagen. LOON-OP-ZAND. - Concert. - Op Zaterdag 4 Januari a.s. zal de harmonie Concordia in hare zaal voor de honoraire leden met hunne dames een muziekuitvoering geven. Deze eerste winteruitvoering zal onder meer de gelegenheid bieden aan en kele gevormde kwartetten en duetten om van hun kunnen te doen blijken en om enkele beschikbaar gestelde prijzen te kampen. In de Nieuwjaarsrede welke onze ZeerEerw. heer Pastoor op Nieuw jaarsdag hield gaf hij o.m. enkele cij fers. Wij vermelden hieruit, dat er in 1935 98500 H. Communieën werden uitgereikt. Er werden 78 H. Doopsels toegediend tegen 69 in het voorgaande jaar. Gevormd werden 94 jongens en 105 meisjes. In de parochie werden 11 huwelijken voltrokken, terwijl 14 vol wassen personen zijn overleden. - Woensdagavond ongeveer 9 uur vonden enkele automobilisten die van Tilburg kwamen ongeveer ter hoogte van het landgoed „de Kommer" een man op den weg liggen die blijkbaar van zijn rijwiel was gevallen. De auto mobilisten stopten en gingen zien wat er kon hebben plaats gevonden. Nader bij gekomen herkenden zij in den man een zekere G., alhier woonachtig, die een wonde aan het hoofd had opge- loopen. Men waarschuwde de familie die er verder voor heeft gezorgd dat de gewonde naar huis werd vervoerd. Positieve gegevens welke de oorzaak zijn van het ongeval heeft men niet kunnen verkrijgen, doch bepaalde uitingen wijzen op een zeer ruim ge bruik van geestrijke dranken. Br •T Clubfoto van W.S.C. Jacq. Spijkerman. Voorzitter. J. Beercns, Penningmeester. le elftal. A. Zeckendorf. Secretaris. G. Hens. aanvoerder van het le elftal P. van Eeten, oud-aanvoerder van het

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7