Del GEMEENTERAAD. BUITENLAND. RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. SPORT, Kon haar mantel niet aantrekken. HEUSDEN. Vergadering van den Raad dezer ge- meente. Alle leden waren aanwezig. De Notulen werden in orde bevon den. 2. Ingekomen waren: Proces-verbaal van kasopneming bij den Gem.-Ontvanger, tevens admi nistrateur van den Vleeschkeurings- dienst, op 27 December, waarbij alles in orde bleek. Besluit van Ged. Staten, houdende goedkeuring der gewijzigde gem.-be- grooting 1935 voor Heusden, Herpt en Hedikhuizen. Evenzoo een besluit betreffende het aangaan eener rekening-courant-over eenkomst. Evenzoo betreffende den verkoop van iepeboomen. Idem over den waarborg met be trekking tot een geldleening door de Godshuizen, en een wijziging der bouwverordening. Verder brieven van Ged. Staten ten geleide van K.B.'s, houdende goedkeu ring van een besluit tot wijziging van den 5en en 7en grondslag van de Per- soneele Belasting en de heffing van schoolgeld; evenzoo om de gemeente voor de Gemeentefondsbelasting te rangschik ken in de 3e klasse; alsook met betrekking tot de wijzi ging van de verordening op de perso- neele, de vermogens en de grondbe- lasting. Voorts een brief van den heer C. Fried li om hem tegen 1 April eer vol ontslag als Secretaris van de Gods huizen te verleenen, wat verleend wordt; Tevens een schrijven van den Pen sioenraad, om Dr. van Seters, met hel oog op zijn pensioen, te ontslaan als armenarts voor de geheele gemeente Oudheusden, en niet slechts voor een gedeelte daarvan. Ooit dit komt in orde. 3. Brief van Ged. Staten houdende aanmerkingen op de ter goedkeuring ingezonden verordening tot heffing van rioolbelasting met voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor het voorge stelde tarief te handhaven, doch zul len aan de overige wenschen van Ged. Staten tegemoet komen. 4. Brief van den Commissaris dei- Koningin met bemerkingen op de ver ordeningen voor de benoembaarheid en de bezoldigingen van de veldwach ters met voorstel van B. en W. Hiermede zal rekening worden ge houden. 5. Rekening 1934 en de begrooting 1936 van de Godshuizen. Namens de commissie van onder zoek, zijnde de heeren G. Vos, J. Win kel en J. Buijs, brengt de laatste rap port uit en adviseert, beide goed te keuren. Dit gebeurt en de Voorzitter zegt de heeren dank voor het verrichte werk. 6. Begrooting 1936 van het Burg. Armbestuur in de Afd. Herpt. 'Pot Commissie van onderzoek be noemt de Voorzitter de leden: de Haan, H. Verhoeven en J. Meijer. 7. Verzoek van M. v. d. Poll c.s. om vermindering van landpacht van pcr- ceelen nabij de mestvaalt, die betref fen de huren van 36.29.en ƒ48.—. Deze worden gesteld op J 25. 8. Verzoek van M. v. d. Staak met een verzoek om subsidie voor 'n door hem gehouden stamboekstier. Dit wordt op advies van B. en W. afgewezen, op grond dat men parti culieren geen subsidie, als gevraagd, verleent. 9. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de instructie van den Keu ringsveearts. De wijzigingen betreffen den duur van de vacantie, die gesteld wordt op 8 dagen, gedurende welken tijd hij voor een vervanger zorgt, en de jaar wedde wordt gebracht van ƒ2000 op 1500, met het oog op den kleineren werkkring. 10. Voorstel van B. en W. tot op heffing der commissie tot wering van schoolverzuim in de afd. Herpt en He dikhuizen en der commissie van toe zicht op het Lager onderwijs te Hedik huizen, ingaande 1 Jan. 1936. Conform het voorstel wordt beslo ten. 11. Benoeming van een lid der com missie tot wering van schoolverzuim voor de vacature-Hilwig. Aanbevolen waren de heeren Adr. Kouwenberg, Herpt en P. Verschil re, Heusden. No. 1 werd gekozen. 12. Benoeming van een lid der com missie van toezicht op het Lager On derwijs wegens periodieke aftreding van den heer Carpaij. Daar deze de eenig aanbevolene was werd hij met algemeene stemmen her benoemd. 13. Benoeming van 2 leden in het college van regenten der Godshuizen. Wegens periodieke aftreding van den heer Stap werden aanbevolen als le candidaat M. Stap en als 2e candi- daat A. Bax. No. 1 kreeg 1 stem en gekozen werd met 6 stemmen de heer Joh. Vos. Voor de vacature-P. Verschure wer den aanbevolen J. Buijs en H. H. Ver hoeven. De eerste werd gekozen met 4 stem men; de laatste verwierf er 3. XIV. Voorstel van B. en W. tot aan wijzing van een terrein bestemd voor plaatsing van woonwagens. Van een terrein onder Herpt, Bak- kersdam, had men afgezien en voor gesteld wordt nu perceel sectie 662 nabij het v.m. fort onder Oudheusden. Dit werd goedgekeurd. XV. Verzoek van J. Siegers te Haarsteeg om vermindering van pacht voor een perceel grond. Dit werd toegestaan en de pacht ge bracht van 36 op 26 's jaars. Rondvraag. Het lid Meijer komt te rug op den onhoudbaren toestand na bij de Wijksche Poort. De Voorzitter, die bereids geconfe reerd had met den Inspecteur van de werkverschaffing,* hoopte dat binnen kort een verbetering tot stand te bren gen was. Het lid J. Buijs wees op het gevaar voor aanrijding bij de scheepenbrug. De Voorzitter zal het gesprokene ter harte nemen en mogelijk komen er waarschuwingsborden. Het lid Joh. Vos klaagde over het bruggetje bij de Roomboterfabriek on der Herpt. De Voorzitter antwoordde, dat dat bruggetje behoort aan den Prov. Wa terstaat en zal de klacht overbrengen, waarna hij verbetering verwacht. Daar niemand iets meer had mede te deelen, sloot de Voorzitter deze openbare vergadering met de gebrui kelijke Oudejaars-speech en ging de Raad over in geheime vergadering ter bespreking van reclames over honden belasting. DE OORLOG IN ABESSINIë. De nadere berichten omtrent het bombardement van de Zweedsche am bulance toonen, dat het aanvankelijke bericht in zoover overdreven was, dat er geen enkele Zweed is gedood. Wel is dr. Hylander ernstig gewond en is er nog een Zweed gewond. Toch is de ambulance geheel vernield, zijn er 30 zieken en gewonden gedood en vijftig gewond. Naar aanleiding van het bombarde ment vestigt men de aandacht op een Italiaansch bericht van 27 December, dat het hospitaal duidelijk kenbaar was, maar dat de Italianen meenden, dat er blanke raadslieden van de Abes- siniëers in deze tenten huisden. Naar thans blijkt, zyn bij het bom bardement op het Zweedsche Roode Kruis-station 46 personen om het le ven gekomen. Het meerendeel der slachtoffers zijn Abessynische ziekenverplegers. De berichten omtrent den luchtaan val melden, dat de Italiaansche avia- teurs, nadat zij de bommen op het la zaret hadden afgeworpen, nog langen tijd op geringe hoogte zijn blijven rond cirkelen en van tijd tot tijd uit bun machinegeweren schoten hebben ge- lost. Het voor het transport der slacht offers gerequireerde Abessynische vliegtuig kon niet starten, wijl van Ras Desta bericht was ontvangen, dat Italiaansche vliegtuigen gedurig boven het bewuste gebied vlogen. Het internationale Roode Kruis heelt verklaard nog geen onderzoek te kun nen instellen naar de omstandigheden waaronder de Zweedsche ambulance is gebombardeerd, aangezien het hier toe het verzoek moet ontvangen van de beide oorlogvoerende partijen. Uit het Zuiden komen berichten die er op wijzen, dat zoowel de Italianen als de Abessiniërs daar een offensiet voorbereiden. Intusscben staat de ïe- gentijd op het punt aan te breken. Het Italiaansche legerbericht van gisterochtend meldde, dat overgeloo- pen Abessiniërs zich meester hebben gemaakt van Danane, een plaats in het zijdal van de Webi Sjebeli. Ras Moeloegeta rukt thans met zijn geregelde troepen op naar Makallé, Naar het schijnt hebben de Italianen hun voorposten Zuidelijk van die stad teruggetrokken. De Abessiniërs hebben in de buurt van Makallé opnieuw een Italiaansch vliegtuig neergeschoten. De Abessijnsche regeering heelt den Volkenbond opnieuw een nota doen toekomen, waarin zij protesteert tegen de door de Italianen gebezigde prak tijken en waarin zij waarschuwt bij voortduring daarvan tot repressaille- maatregelen van vermogens-rechtelij- ken aard te zullen overgaan. Regentijd op komst. Een der oorlogscorrespondenten schrijft: Mistwolken, die om de bergtoppen hangen, kunnen noodlottig worden voor de Italiaansche vliegers en men hoort dan ook de meening verkondi gen, dat de Italiaansche luchtvloot bin nen 14 dagen haar activiteit zal moe ten staken. Het ziet er naar uit, dat de onver mijdelijke „pauze", waarover Musso lini heeft gesproken, langer zal duren dan de Duce deed vermoeden. Een belangrijk Italiaansch offensief in het Noorden behoort de eerste drie maanden tot de onmogelijkheden, als Mussolini zijn leger tenminste niet vol komen in het verderf wil storten. Zelfs dan zijn twee maanden nog maar nau welijks voldoende, om den bodem te doen drogen, voordat de zware regens in het midden van Juni beginnen te vallen. Het allerbeste, waarop de Ita lianen de volgende drie maanden kun nen hopen is, dat zij in staat zullen zijn de steden, die zij tot dusverre hebben veroverd, zoo goed en zoo kwaad als het gaat in handen te hou den. Wat doet Roosevelt. Vrijdag a.s. zal bij het Congres der Vereenigde Staten het ontwerp voor een nieuwe neutraliteitswet worden ingediend. Daarbij krijgt de President de bevoegdheid om den uitvoer van olie en andere producten te verbieden, Aanrijding te Waalwijk. S. te Waalwijk stond terecht omdat hjj de veiligheid van bet verkeer in gevaar gebracht had, ten gevolge waar van een aanrijding ontstond. Toen hij door de Grootestraat reed naar de Stationsstraat, moest hij een auto passeeren die voor een ijzerwin kel geparkeerd stond. Hij week te wei nig uit, zoodat de bumper van zijn auto vastraakte in die van den wagen, die geparkeerd stond. C. J. S., caféhouder te Waalwijk, als getuige gehoord, verklaarde, dat hij erbij kwam toen het al gebeurd was. Maar alles stond nog op zijn plaats, de auto's zaten nog aan elkaar ge haakt. Volgens getuige stond de ge parkeerde auto nog zoover van de Sta tionsstraat af, dat de andere auto ze ker niet voor rijwielen die uit die straat kwamen, had hoeven uit te wij ken. Voorbijgangers haalden de auto's uit elkaar. Volgens getuige A. J. M., die het on geval zag gebeuren, hield beklaagde te veel rechts; hij passeerde vlak langs den anderen auto en haakte er zoo aan vast. Conform den eisch werd beklaagde veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen Slaags geraakt met den conducteur. Voor het Bossche Gerechtshof ver scheen in hooger beroep de bagger- ondernemer F. J. P. uit Rijswijk. Door de rechtbank te Breda was hij veroor deeld tot een week gevangenisstraf wegens mishandeling. Op het station te Roosendaal had hij oneenigheid gekregen met den conduc teur P. Chevallier, die de kaartjes con troleerde van reizigers, die uit België kwamen, tusschen welke verdachte toevallig verzeild was geraakt. Na een met groote woorden gevoerd „gesprek" gaf hij den conducteur een slag in het gezicht met de rechterhand. Verdachte ontkende geslagen te heb ben, maar de conducteur verzekerde, dat hij er twee dagen hoofdpijn van gehad had. Waarop verdachte antwoordde, dat hij linksch is en tweemaal voor den militairen dienst is afgekeurd wegens abnormale zwakte van de rechterhelft van zijn lichaam, zoodat een slag van hem met de rechterhand wel niet veel effect kon hebben! Door het O.M. waren twee getuigen gedagvaard, terwijl de verdediger, mr. Rassers uit Breda, 3 getuigen déchar- ge meebracht. Na een langdurig verhoor achtte de advocaat-generaal de mishandeling be- wrezen, maar vond de straf onevenre dig hoog. De eisch luidde in hooger beroep 75 boete of 25 dagen hech tenis. Uitspraak over 14 dagen. Dat is geen schoolverzuim. T. v. d. W. uit Vlijmen stond terecht wegens overtreding der Leerplichtwet. Zijn jongen was vanaf September tot December van school weggebleven, heette het. Als getuige werd gehoord G. Klijn, Hoofd der school te Haarsteeg. Deze verklaarde, dat de jongen op een mor gen in de klas het een of ander snoode stukje had bedreven, waarvoor hij in de gang moest staan. Maar toen hij eenmaal in de gang stond, vond hij, dat de weg naar buiten nu gemakke lijk te vinden was en liep naar huis, waar hij de rest van de schooltijd bleef. Toen het ventje den volgenden dag weer op school kwam, werd hem ge zegd: „Kijk, ben jij daar; ga maar gauw in de gang staanEn weer ging Heftige rheumatischepijnen verdreven Vrouwen komen er gem kkelijk toe zich in het begin over pijnen geen zorgen te maken. Zij zeggen Het zal binnen een paar dagen wel over zijn.» Maar al te dikwijls echter worden deze 2 dagen, 2 weken. De pijn treedt veelvuldiger ap, om zich tenslotte in een bepaalde spier of gewricht vast te zetten. Dan is het zoover dat de rheumatiek weereen nieuw slachtoffer heelt gemaakt. Rheumatiek moethij bestrijden direct wanneer gij de eerste pijnen voelt. Onderstaande brief van mevr. D. S. zal U interesseeren Ik leed aan heftige pijnen in mijn schouderbladen. De pijnen waren zoo erg, dat ik mijn armen niet meer boven mijn hoofd kon brengen. Mijn mante kon ik zonder hulp niet aantrekken. Ik begreep dat dit rheu matische pijnen waren. Omdat ik nog jong ben, wilde ik er eens en voor goed een eind aan maken. Ik dacht: ik moet het kwaad bij de wortel aanpakken. Dikwijls had ik over Kruschen Salts gelezen. Dit leek mij daarom het juiste middel Toen ik mijn tweede flacon had opgebruikt waren mijn pijnen volkomen v r— dwenen. lederen morgen opnuchtere maag nam ik een dagelijksche dosis. Ik raad Kruschen Salts aan al mijn vrienden Het doet mij oprecht genoegen, dat ik U dit kan schrijven.» Rheumatische pijnen vinden hun oorzaak door urinezuur in het bloed dat ontstaat door gisting van in het lichaam opgehoopte afvalstoffen. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen langs de natuurlijke kanalen vol komen uit het lichaam zullen wor den verwijderd, Het bloed wordt gezuiverd en de pijnen zullen ver dwijnen, terwijl bovendien de geheele gezondheidstoestand enorm zal ver beteren. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maat schappij Amsterdam, voorkomt de jongen naar huis en dit spelletje herhaalde zich van September tot De cember. Thans werd het als een geval van overtreding der Leerplichtwet voor den Kantonrechter gebracht; de jongen had zoo en zoo lang de school ver zuimd. Maar daar hij niet in de klas was toegelaten, achtte de Ambtenaar van het O.M. geen schoolverzuim aanwe zig. Immers het verzuimen van de leer- gelegenheid is strafbaar, niet het ver zuimen van een aantal uren nutteloos in de gang staan. De uitspraak was dan ook conform den eisch vrijsprekend voor verdachte. Kantongerecht Den Bosch. Uitspraken M. H. M. T., Waalwijk, ijkwet, 1 boete of 1 d. h. A. H. v. d. V., Vlijmen, crisis zuivel- besluit, 15 boete of 15 d. h. H. P. v. E., Vlijmen, straatschende rij, 2 weken tuchtschool voorw. D. A. de B., Sprang, veiligheid ver keer, 4 boete of 4 d. h. H. N., Waspik, veiligheid verkeer, 6 boete of 6 d. h. C. W. H., Waalwijk, rijwiel onbe heerd, 2 boete of 2 d. h. J. J. V., Waalwijk, straatschenderij 3 boete of 3 d. h. een vechtpartij met doodelijken afloop plaats gehad. Een aantal personen, onder wie de *u 1 matroos der koopvaardij P. Greber 29 jaar en ongehuwd, vierde in een fiuis in de Wijngaardstraat Oudejaars avond. Tusschen J St. en den matroos ontstond een ruzie, waarbij de matroos door een messteek in de lies werd getroffen. Het slachtoffer werd een slagader doorgesneden, tengevolge waarvan hij is overleden Ook de gastheer van de .feestvierenden* werd gewond, echter in slechts lichte mate. I)e dader gea»-rpste#»»d No. 2. Verktersvliegtuig in zee g'stort. Elf dooden Dinsdagavond is het vliegtuig .City of Khanoum" van de Imperial Air ways (de Engelsche luchtvaartmaat schappij) dal van Mirabelle op Creia was vertrokken, nabij Alexandiië, verongelukt. Z M 's .Brillant" heeft den gezag voerder Wilson van de vliegboot opgepikt Hij is de eenige overlevende Het schijnt, dat hei vliegtuig ander halve mijl ten Noordwesten van den ingang van de haven van Alexandrië omlaaggeslort is Het ontbreken van het wrak en het relaas van den ge. zagvoerder doen vermoeden, dat de vliegboot gezonken is. De ramp is blijkbaar te wijten aan het feit, dat alle motoren afsloegen De .City of Khartoum" had een bemanning van drie leden en vervoer de negen reizigers Ook had zij uchtpost voor Indië en Australië aan boord. Moord op Oudejaarsavond le Venlo Te Venlo heeft op Oudejaarsavond K.N.V.B.-Competitie. Baardwfjk en R.W.B. hebben belangrijke wedstrijden. De eerste klasse biedt weer een vol program. BW heeft een uitstapje naar Eindhoven te maken, en dient zich daar te herstellen. MW zal de punten wel be houden tegen Roermond. PSV maakt de moeilyke trip naar de kolenvelden. In de tweede klasse vinden geen we reldschokkende gebeurtenissen plaats. De Valk en Willem II zullen hun posities wel versterken. De twee Waalwijkers, die in 't veld komen, hebben het zwaar te verantwoor den. Baardwijk krijgt n.l. bezoek van Devo, dat een der sterkste clubs dezer afdeeling genoemd mag worden. RWB gaat de leiders belagen. Of het de rood- wit-blauwen gelukken zal TOP een paar punten af te snoepen weten we niet, maar we hopen het van harte! Hier volgt het programma lste Klasse. NACJuliana. LONG A—NOAD. EindhovenBW. BleijerheidePSV. MVVRoermond. 2de Klasse B ESV—Willem II. De Valk—VOS. Tegelen—VW. WilhelminaBreda. 3de Klasse C. BoeimeerOisierwijk. 3de Klgsse D. BaardwijkDEVO. VlijmenKaatsh. Boys. TOP—RWB. Reserve 2de Klasse B. LONGA 3—PSV 4. NOAD 4Willem II 3. SPRANG. Voor de Jeugdcompetitie zal op het W.S.C.-terrein een wedstrijd gespeeld worden tusschen de B-junioren van W.S.C. en de junioren der Sprangsche oetbalvereeniging N.E.O. Op het S.D.O.-terrein zullen de ju nioren dezer vereeniging een wedstrijd spelen tegen de N.O.A.D.-juniores uit Wijk. Reide wedstrijden vangen aan om half 3. Voor het nederlaagtournooi, uit geschreven door de Sprangsche voet- balvereeniging N.E.O., zal op Zaterdag Januari de wedstrijd N.E.O.Blauw wit, Loonsch Hoekje, gespeeld wor den. Deze wedstrijd vangt aan des na middags om half 3. I.V.C.B.-Competitie. Nieuwe thuiswedstrijd voor D.E.S.K. H.E.C. en Waspik gaan uit. Opnieuw krijgt DESK een uitwedstrijd te spelen en we voorspellen de Kaats- J heuvelsche ploeg een nieuwe overwin ning tegen de robuste mannen van Nieuw Borgvliet. Waspik gaal op toer naar Oosterhout en krijgt daar o.i. zwaar te kampen te- gen SCO 2. Ware het niet dat Waspik vorige week een zoo goede beurt gemaakt had, dan zouden we zelfs een nederlaag voorspellen. HEC, dat de wispelturigheid zelve is, bezoekt de Vlijmensche Boys, een ploeg waartegen de geelhemden het hard te halen zullen hebben. Toch hebben we goede hoop, HEC'ers! Hier volgt het programma: Zuid II lste klasse. RKTVV—Mulo. Venlosche Boys—Dongen. KolpingMevo. SVBWilhelmina. BrabantiaBest Vooruit. Zuid II A 2de klasse. GilzeSCO. LachappelleRoosendaal. RAC—BSC. DESK—Nieuw Borgvliet. LODA—HKI. Zuid II B 3de klasse. DongenWVO. DVCSNP- SCO 2Waspik. WVCGroenwit. Zuid II C 3de klasse. St. M.-GestelRKTW 2. OSC—OSS. VelocitasWIK. Vlijmensche BoysHEC. Uno AnimoSarto. Naa bedoel gemee »Sporl baan Aan geven zal n reinen was b de w< de te de vei waard niet d in dez Cor Ruys met Louis de Bree als Kribbèbijter en Oome Loukie in de groote Hollandsche succes-film 1 DE KRIBBEBIJTER. (R.D.B.-Theater, Waalwijk)! Op |gen t< pevor ree [inK* I astir Do fcreta: peer II i ens en a

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 8