De Echo tan hel Zuiden Ook in 1936, 2 uur: Jubileumuiedstriid H.deBont-v, Huiten 7-30 uurJubileum bal Coppens' Kolen in Uw haard.,,, wordt door niets geëvenaard! m im DERDE01 »n PROVINCIAAL. NIEUWS. 1906 ~™W™s! c""™936 NIEUWS UIT HEUSDEN. BINNENLAND. BURGERLIJKE STAND. Heerenkleeding naar maat W.S.C.-Helmond VICTORIA-BAND De aangewezen Leverancier van al Uw brandstoffen. Speciaal voor Centrale verwarming. Z.N. r j^B No. 2. Zaterdag 4 Jan. '36. 59e Jrg. lit- >el- lag I iw- j or- I na- oor I pik rijd j ats- vin- juw tout j te- >pik rakt laag is, loeg 1 te we Waalwijk, 3 Jan. 1936. Sportpark. Naar wij vernemen zou het in de bedoeling van B. en W. en den gemeenteraad liggen de kwestie «Sportpark» vooralsnog van de baan te schuiven. Aanleiding daartoe hebben ge. geven de hoogere prijs die betaald zal moeten worden voor de ter reinen dan in de exploitatieopzet was begroot, de lagere bijdragen in de werkloonen door de regeering, de te verwachten moeilijkheden bij de verhuring der speelvelden, enz., waardoor de exploitatie vermoedelijk niet die uitkomst zal geven als zeker in deze tijden noodzakelijk zou zijn Bezuiniging Rijksproefstation. In verband met een voorgenomen bezuiniging aan het Rijksproefstation en Voorlichtingsdienst voor de Schoen- en Lederindustrie, geves tigd te Waalwijk, heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk het vol gende telegrafisch verzoek gericht tot de ministers van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en van Handel, Nijverheid en Scheepvaart: »De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk, vernomen hebbende, dat uit bezuinigingsoverwegingen zal worden overgegaan tot het ontslag van den scheikundig- ingenieur, verbonden aan het Rijksproefstation en Voorlichtings dienst voor de schoen- en leder industrie te Waalwijk; overtuigd, dat daardoor de kern van dit in stituut wordt aangetast, aangezien dan nog slechts een analyst voor dien dienst beschikbaar blijft, te recht bevreesd, dat deze thans voor de industrie onmisbaar ge- worden instelling door de voor genomen bezuiniging haar betee kenis zal verliezen en haar in den internationalen handel verworven gezag onvermijdelijk verloren zal gaan verzoekt Uwe Excellentie me aandrang te willen bevorderen dat aan genoemd Proefstation een scheikundig Ingenieur verbonden blijft, die zijn hoofdwerkzaamheid aan die functie kan besteden.» Tot zoover^dit telegrafische verzoek der K. v. K Het is ons bekend dat èn door de Commissie van Advies der Vakschool, èn door de Federaties van Leder en Schoenfabrikanten krachtigst bij den minister is geprotesteerd en gewerkt om dit onheil af te wenden. Het Voorlichtings-iostituut en rijks- proefstation, van zoo groote beteekenis gebleken voor de schoen, en leder industrie, den handel in extracten enz dreigt door dezen onbegrijpelijken zuinigheidsmaatregel der regeering, z'n waarde te gaan verliezen, nu de kracht die dit instituut heeft weten op te bouwen, tot een van zoo groot belang voor onze industrie en met een bekendheid in de internationale vakwereld moet gaan verdwijden. Wat zijn de wegen der regeerings. personen toch onnaspeurlijk. Wat is er tot nu voor de industrie gedaan? Weinig of niets! Maar 't gene dat de industrie reeds jaren bezit en ook zoo hard noodig heeft, ja niet missen kan, wordt haar en dat juist in dezen tijd ontnomen. Is hier dan geen macht die den minister kan overtuigen dat hier een grove fout gemaakt wordt. Wij hopen nog 't beste, maar vreezen met grooten vreeze. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. kie film rijk)| H. Familie St. Antonius. De plechtige opdracht der nieuwe leden der H. Familie in de St. Antonius—parochie zal plaats heb ben op Zondag 26 Januari a.s. De leden zullen worden voorbe reid door een triduum, te geven door den Eerw. Pater van Gassel, Redemptorist. K.R.O.-avond. Naar wij vernemen zal op den K.R.O.-avond op 13 Jan. alhier als "ipreker optreden de Z.Eerw. heer >astoor Perquin, voorzitter dezer 'mroepvereeniging. Gevonden voorwerpen Op het politie-bureau zijn inlichtin- pen te bekomen omtrent de navolgende bevonden voorwerpen: I remontoir heerenhorloge met kc ling, rozenkrans in étui, rij wiel be. lastingmerk. Huldiging J. Verstenen. Donderdagmorgen had ter gem.-se- fcretarie een huldiging plaats van den Tieer J. Yerstijnen, die 25 jaren in Piensi der gemeente is, de laatste ja- len als adjunct-commies. In het bijzijn van alle ambtenaren werd de jubilaris toegesproken door den Burgemeester die met enkele waar- deerende woorden namens liet gemeen tebestuur een gouden horloge met in scriptie aanbood. Uit naam der gem.-ambtenaren sprak de gem.-secretaris, die als geschenk 'n fraaie boekenkast overdroeg. De heer Verstijnen bracht getroffen dank voor de hem gebrachte hulde. Ook de ambtenaren der Kamer van Koophandel, de politie, het personeel der gem.-bedryven en het bestuur van A.R.K.A. kwamen den jubilaris met bloemen huldigen. Wij bieden den hulpvaardigen zilve ren jubilaris onze beste wenschen. Lief dadigheidsuit voering. Donderdagavond had in den Gilden bond de liefdadigheidsuitvoering van D.V.S.V. plaats, ten bate van het R.K. en Alg. Crisis Comité in deze gemeen te. De zaal was vrij goed bezet. Door den heer A. van Gent werden de aanwezigen namens het comité ver welkomd, waarbij hij gelegenheid vond om zijn waardeering te uiten voor de mooie geste van de tooneelvereeni- ging. De aanwezigen hebben zich met het dol-komische stuk, dat door D.V.S.V. weer op uitstekende wijze werd ge speeld, best geamuseerd, zoodal we deze uitvoering ten zeerste geslaagd mogen noemen. Klooster jubileum. In Maart a.s. viert de St. Antonius- parochie het feit, dat de Congregatie der Dochters van O.L. Vrouw van het H. Hart zich vóór 25 jaren in deze pa rochie vestigden. Op het gebied der ziekenverzorging en van het onderwijs hebben de Eerw. Zusters zich bijzondere verdiensten verworven. Een passende hulde bij 'l jubileum zal dan ook waarschijnlijk wel niet achterwege blijven. Rome-Film. Wij vestigen er nogmaals de aan dacht op dat Woensdag 8 Januari a.s. in de zaal van den R.K. Gildenbond, des avonds om 8 uur, een vertooning zal worden gegeven van de „Rome- Film", waarover in het vorig nummer uitvoeriger is geschreven. Niemand mag op dezen aangenamen en leerza- men avond ontbreken. Biljarten. Maandag 6 Jan. 1936, om 7.30 uur, zal in het Café van den heer A. van Berkel het sterke le zestal van Ons Genoegen, gevestigd in Café Kemper man, een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen het le zestal der W.B.C., twee sterke clubs dus. in *MUS1S SACRUM« voor leden, donateurs en genoodigden EntréoLeden en donateurs 50 cent. met dame 75 cent. Niet-leden: Heeren f 1,-, Dames 50 ct. Mishandeling. De voerlieden N. S. en J. K. te v.m. Baardwijk ranselden hun paard, dat voor een kolenkar gespannen was, zoodanig af, dat omstanders er aan stoot aan namen en de politie van het gebeurde op de hoogte stelden. Ver moedelijk zullen de daders voor hun wandaad de straf niet ontgaan. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. „De Kribbebijter". Als wij eerlijk willen zijn moeten wij toegeven, dat de Nederlandsche film in het afgeloopen jaar heeft teleurgesteld. Te recht, of ten onrechte heeft men het Nederlandsche publiek laag aangeslagen, men greep niet hoog in de keuze van stof en millieu, de aardigheden waren goedkoop Maar«De Kribbebijter" heeft ons weer gewonnen, want deze Hol landsche film is er een, die zich met de internationale meten kan. De humor is inderdaad veel fijner dan die, waaraan men in Nederland sche producten was gewend. De ge schiedenis krijgt geleidelijk 'n boeiend karakter, die naar het einde toe steeds sterker wordt. Cor Ruys' creatie als De Kribbebijter is een openbaring Hij promoveert zich zelf in dit product tot de allerbeste filmspeler. Louis de Bree heeft bijzondere goede momen ten. Frits van Dongen en Dolly Mollinger toonen uitstekend spel. Alles tezamen is deze nieuwe Hollandsche film een enorm succe9 en de kwalificatie .de beste Holland sche amusementsfilm" is zeer zeker niet als overdreven te beschouwen. Luxor Bioscoop. Vrijdagskind. Deze film, waarin de twaalfjarige acteur Frankie Thomas de hoofdrol speelt, grijpt den toeschouwer in het hart. Zij schildert ons hoe een kind de moreele steun van zijn ouderlijk huis onder z?ch voelt wegzinken, doordat het kar kter van vader en moeder niet harmonieert, en de ouders gaan scheiden. Naast het levensechte, meesterlijke spel van den jongen acteur treft vooral de prachtige creatie van Edward Arnold al9 de vader, terwijl ook het spel van Karen Morley vermelding verdient. Ofschoon de film geen vroolijk onderwerp behandelt, is 't toch geen aaneenschakeling van grauwe ellende, waartoe vooral de guitige jongens achtige humor van Frankie Thomas bijbrengt. We bevelen deze film gaarne in de belangstelling van het bioscoop-publiek aan. Mishandeling van een veldwachter te Raamsdonk. Oudejaarsnacht is veldwachter P. Schampers op ernstige wijze mis handeld, terwijl hij op surveillance was in de gemeente Raamsdonk. Omstreeks half een had hij afscheid genomen van rijksveldwachter Carl, op vijf minuten afstand van zijn woning. Even daarna kwam hij een persoon tegen per rijwiel zonder licht, dien hij een bekeuring wilde geven. Hiermede niet erg gediend zijnde heeft de man Schampers bewusteloos geslagen en aan zijn lot overgelaten. Buren hoorden den veldwachter huilen en hebben toen hulp verleend en dokters assisten tie ingeroepen. De politie heelt een uitgebreid onderzoek ingesteld. Openbare Leeszaal en Boekerij op R.K. Grondslag 's Hertogenbosch. Schilderijententoonstrlling A. C. Ninaber van Eyben. Van 8 tot en met 19 Jan. houdt A. C. Ninaber van Eyben te 'sGra venhage een tentoonstelling van schilderijen in de Openbare Leeszaal, Markt 3, 's Hertogenbosch. Deze expositie zal Woensdag 8 Januari des avonds 8 uur geopend worden met een causerie van Anton van Duinkerken te Amsterdam over .Kunst en kunstenaars". DRUNEN. Tot lid van het Burgerl. Armbestuur alhier is be noemd de heer A. C. Muskens de Wild uit Elshout. Gedurende 10 jaren is de heer H. Mimpen hiervan lid geweest en heeft ruim 8 jaren de functie van secretaris penningmeester waargenomen. We gens vergevorderden leeftijd heeft hij voor goed afscheid genomen. Op den laatsten Zaterdag van December stonden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling alhier inge schreven 116 werkloozen, waarvan 104 als geheel en 12 als gedeeltelijk werkloos. Namens het bestuur der tooneel- vereeniging der Jongenscongregatie deelen wij mede, dat voor de uit voering van Zondag en Maandag j 1 alle benoodigdheden voor meubi leering en stoffeering van het tooneel gratis werden verstrekt door de lirma C. Jansen-v. Wezel en de firma A. v. Loon-v. Delft, beiden alhier. De Jonge Boerenstand krijgt een nieuw vaandel, dat in huisvlijt vervaardigd zal worden. CAPELLE. Naar we vernemen heeft de jaarlijksche verhuring van zitplaat sen in de Ned. Herv. kerk alhier ongeveer f 2000 opgebracht. Onze dorpsgenoote Mej. L. de Visser Pd., zal 22 dezer den dag herdenken, dat zij bij de familie Timmermansvan Iersel te Waal-» wijk 12'/2 'jaar in dienstbetrekking is. Ongetwijfe d zal deze dag voor haar niet onopgemerkt voorbijgaan. LOONSCHEND1JK. In de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk zal op Zondag 5 Jan. des namiddags om 2 uur voorgaan Ds. Muhlnickel uit Waalwijkdes morgens lees- dienst. WASPIK. Tot voorzitter van het Algemeen Burgerliik Armbestuur is voor het jaar 1936 aangewezen de Heer W. B. Verschuren. Tot secretaris van de R K. Middenstandsvereeniging is benoemd de heer A. Snels. Op Zondag 5 en Maandag 6 Januari a.s. zal door de tooneelver. eeniging «Entre Nous" in de con certzaal van den Heer H. van lersel een uitvoering worden gegeven, waar bij zal worden opgevoerd het tooneel- spel van F. Timmermans «Waar de ster bleef stille staan. De R.K. Bond van Groote Ge zinnen zal op Maandag 6 Januari as de jaarvergadering houden in het parochiehuis. Predikbeurten Zondag 5 Ja nuari 1936: Ned. Herv. Kerk n.m. 2 uur Ds J C. van de Roest van 's-Gravemoer als o m bevestiging van ouderling A. de Rooy en de diakenen A. van Pas en W. van Loon zal plaats heb ben. Maandag j.l. werd alhier het Kerstfeest gevierd door de kinderen van de Zondagsschool, onder leiding van den Weleerw. Heer Ds. J. C v, d. Roest van '9 Gravemoer, con sulent der Ned. Herv. Gemeente van Waspik. Uit goede bron vernemen we dat het beroepingswerk nog slechts afhangt van de vervulling van een enkele formaliteit en in de eerste helft dezer maand een aanvang kan nemen. RAAMSDONK. De Raad der ge meente Raamsdonk vergaderde Dins dag 31 December des namiddags 4 uur, onder Voorzitterschap van Burge. meester Moons. De notulen worden goedgekeurd. Aan de orde 1 Ingekomen stukken. Enkele onbelangrijke ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 2 Ontwerp.verordening tot wijziging van de Verkeersverordening. W Met een formule wijziging gaat de Raad accoord. 3 Benoeming van leden der com missie van Fabricage, wegen9 perio. dieke aftreding der heeren: C J. Kanters, G. C. de Bont en J. W. Mertens. De aftredende worden herbenoemd 4 Benoeming van leden der Licht commissie wegens periodieke aftreding der heeren: H. Rombouts, D. Lank- huyzen Szn. en J. J. de Jong. Ook deze heeren worden herbe*- noemd. 5 Benoeming der gemeente-genees- heeren. wegen9 periodieke aftreding der heeren Ch. A. H. A. Lip9 en B. Knaap. Beide doctoren worden opnieuw aangesteld. 6 Ontwerpbesluit tot wijziging van de gemeente-begrooling, dienst 1935. Met de 9iaat van af- en overschrij- ving gaat de Raad accoord. Hierna had het atscbeid van den gemeente secretaris en de beëediging van den nieuwen secretaris plaats, Hiervoor verwijzen wij naar het in dit blad opgenomen uitvoerig verslag, GEERTRUI DEN BERG. Woens dag 1 Januari j 1. vierde onze stadge noot de heer A. Dolk den dag waarop hij voor 35 jaar in dienst trad als ambtenaar bij den rijkswaterstaat. In verband met zijn bijzondere diensten de schippers bewezen, had de schip persvereniging Schuttevaer, afdeeling Dongestroom, gemeend dezen dag den jubilaris te huldigen waarom door genoemde vereenigmg de medewer king was verzocht van de Kon. Erk. Harmonie De Eendracht uit Raams- donksveer, welke zoo bereid was hieraan gevolg te geven. Om half een verzamelde zich dan- ook vele schippers, het rijkswater- staatspersoneel uit deze omgeving alsmede verschillende personen die nauw bij de scheepvaart waren be trokken, in de harmoniezaal Huis ten Deijl, van waaruit met een pittige marsch werd opgetrokken naar Geer truidenberg om bakenmeester Dolk te. huldigen. Aldaar aangekomen nam de heer C. Jansen, voorzitter van de aid. Dongestroom het woord en bracht den heer Dolk namens de schippers dank voor het vele belangrijke werk den schippers gedurende zijn ambts periode bewezen. Dag en nacht was de heer Dolk bereid de schippers behulpzaam te zijn, waardoor hij de volle achting van de schippers heeft weten te verwerven. Nadat de har monie een driewerf LaDg zal bij leven had gespeeld, voerden nog het woord de heeren P. v. Dongen, Dijkgraaf, en v. d. Sluis alsmede; wethouder Sassen die den heer Dolk feliciteerde met zijn jubileum en zijn groote verdiensten naar voren brachten. Een pittige marsch werd nog door de harmonie gespeeld, waarna men in formatie door onze gemeente trok waar men burgemeester J. Biancbi ook nog even een serenade bracht waarvoor hij in welgekozen moorden dauk zegde. Voor bukenmeester polk is deze dag tot een onvergetelijken gemaakt en voor bem is hierdoor komen vast te staan hoe zeei men voor zijn werk dankbaar is. De heer A Jooren, statións- beambte, i9 overgeplaatst van eze gemeente naar Station Z.waluwe. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a s. des v m. 10 uur voor te gaan Ds. Zuurdeeg. DUSSEN. Dinsdagmiddag om streeks 2 uur had in de Patronaatszaal alhier de loting plaats voor de toeken ning der prijzen der gehouden Win kelweek. Hierbij waren aanwezig het bijna voltallig bestuur der R.K. Mid denstandsvereeniging, de Winkel week-commissie, alsmede de jury be staande uit de heeren Mr. Ruijgrok, en de beide hoofdonderwijzers Boender en Simonis. Op voorstel van den heer Boender werd Mr. Ruijgrok tot voorzitter der jury gekozen. Er waren ongeveer 'n 200 personen in de zaal aanwezig, toen met de loting begonnen werd. Bij deze werd het volgend resultaat bereikt: le prijs Kamerameublement no. 403, Ramakers te Dussen; 2e prijs Prima wollen deken no. 1033, Fr. Hakkel te Dussen: 3e prijs 5 mud kolen no. 997, G. v. Olst te Dussen; 4e prijs Autoped op luchtbanden no. 620, J. Vingerhoets te Dussen; 5e prijs Electrische rijwiel lamp no. 278, C. van Vark te Dussen. De overige prijzen vielen als volgt: Een koper plaquette op 815; bonbon schaaltje op 833; trekkarretje op 866; een dominospel op 650; paar slobkousen op 19; lottospel op 953; bagagedrager op 323; kegelspel op 605; stel bussen op 843; doos bonbons op 481; doos bonbons 766; wekker op 885; stel wandborden op 406; dambord met steenen op 510; kacheltje op 179; tel- raam op 1020; fluit op 531; fluit op 117; doos bonbons op 5068; bouwdoos op 916; blokkendoos op 849; paar handbeschermers op 659. Alzoo behoort deze eerste Dussen- sche Winkelweek tot 't verleden. Het eerste streven der Dussensche Midden standers mag als volkomen geslaagd worden beschouwd. Wij zijn er dan ook vast va novertuigd dat deze men- schen 't niet bij dit eerste pogen zullen laten zitten, maar steeds verder zullen gaan, steeds crescendo. Met den steun aller inwoners zullen zij dan ook ze ker slagen. Diegenen die niet zoo gelukkig wa ren bij de verloting raden wij aan te bedenken dat slechts zeven en twintig personen van de 1055 een prijs kun nen behalen. Op de gehouden Kerkeraadsver- gadering alhier werden gekozen de heeren Joh. Raams tot ouderling en A. van Dijk tot diaken. A.s. Zondag na de Hoogmis zal de R.K. Tooneelvereeniging „Oefening Vermaak" alhier eene algemeene ledenvergadering houden. - Dank zij de volijverige pogingen van de bestuurderen der drie plaatse lijke arbeiders-organisaties kon aan de leden een waardevol Kerstgeschenk in natura worden aangeboden. HAARSTEEG. De jaarlijksche winteruitvoering, die onze zangver- eeniging «Vriendenkring« op Twee den Kerstdag en Zaterdag en Zondag gaf, is 'n schilterendsucces geworden. Bij gelegenheid van 't tienjarig bestaan der vereeniging, werd een revue opgevoerd, gelileld »Wij zijn niet bang« Telkens was de zaal van calé Achten overvol en het hartelijk applaus dat de spelers na elk tafereel ten deel viel, bewees wel, dat het vertoonde veel bijval vond. De vele zangnummers, welke onder leiding van den directeur, den heer M. van Beurden, zeer correct ui gevoerd werden, oogstten ook veel applaus, terwijl ook de begeleiding opdepiano en viool door de heeren Joh. Kalder en C. v. d. Wiel in goede handen was. Dank werd gebracht aan den heer W. Hurkens uit den Bosch schrijver der revue, die op zoo bui tengewoon geslaagde en geestige wijze de bedoeling der vereeniging heeft weergegeven. De zangvereeni ging kan met groote voldoening op haie uitvoering terugzien. overtreding van genoemde wet, niet aandurft. Vermoedelijk zal het feit dat dr schepen niet door de justitie maa door een departementale controleur in beslaggenomen zijn, daartoe wel hebben bijgedragen. De schepen zijn ondertusschen naar Geertruidenberg vertrokken. D. v. N. De werkloosheid stijgt. Bij 1062 organen der openbare arbeidsbemiddeling stonden op 14 December j 1. in loiaal 460.572 werk- zoekenden ingeschreven, onder wie 435.368 mannen. Van deze werkzoe kenden waren er 441,387 werkloos, o. w. 422,087 mannen. Om het damkampioenschap. Te Amsterdam is een match om het wereldkampioenschap dammen begonnen tusschen den Franschman Raichenbach, die tiielhouder is, en den Nederlander V09. De eerste partij is door den wereldkampioen gewonnen na 63 zetten. Overzicht Schoenindustrie derde kwartaal. In de schoenindustrie in Neder land bedroeg in een 70-tal fabrieken, die daarvan volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek over het derde kwartaal opgave verstrekten, het aantal man-uren in duizenden de eerste werkweek van Juli, Augustus en September, resp. 295, 291 en 318 tegen resp. 234, 240 en 286 in de overeenkomstigweken van 1934. De cijfers zijn dus hooger dan die van een jaar geleden. Intus- schen bleef de gang van zaken in de verschillende ondernemingen zeer uiteenloopen. Zoo kwamen in de tweede helft van het kwartaal vol gens een deff der verslagen de najaarsorders talrijker binnen dan verwacht werd en hadden toen vel schillende ondernemingen bevredi gend werk, terwijl in sommige aan het einde van het kwartaal van druktï kon worden gesproken. Van andere zijden werd daarentegen ge klaagd over het trage binnenkomen van de najaarsor.lers, zoodat men met deels belangrijk ingekrom pen bedrijf bleef werken en zelfs ontslag van personeel en of verkorting van den werktijd niet achterwege bleven. De verkoopprij zen van de schoenen bleven nog zeer ongunstig, terwijl de lederprijzen aan het einde van het derde kwar taal opliepen. In dit verband zij reeds aangestipt, dat in den loop van November door de Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikanten werd besloten 0111 de schoenen met 1015 pet. te verhoogën. Sommige fabrieken hadden het in den zomer vrij druk met den afzet van licht zomerschoeisel, dat tegen zeer lage prijzen werd verkocht. De uitvoer van schoenen, geheel of grootendeels van leer, vermeer derde bij vergelijking met het 3de kwartaal van 1934 van 6400 tot 15.300 paren en van f 22.000 tol f 32.000. De invoer (gecontingen— leerd) vermeerde naar de hoeveel heid van 70.600 lot 102.5000 paren, doch daalde naar de waarde van f 268.000 tot f 255.000. Uver de eerste 9 maanden gerekend was de invoer zoowel naar hoeveelheid als waarde thans kleiner (312.500 tegen 343 000 paren en f 817.000 tegen f 1.063.000). Heusden 2 Januari '36. J.l. Maandagavond werd bii de damclub V. D. de 9e ronde gespeeld van de onderlinge competitie. De uitslag is als volgt: Groep I. C. Bax—Ger. Jonker 1—1 Gijs JonkerA. Ueurloo 02. Groep II. A Fitters R. Kamrainga 0-2. Groep III. J. Andriesse J. Hartjes veld 0 2; F. Roza L. Kamminga 0-2. Gi9ter werd een vriendschappe. lijke wedstrijd gespeeld tusschen Juliana, alhier, en Wilhelmina uit Wijk. Juliana won met 5-1. Vooi het Kind. Een oud feest: 6 Januari i9 Drie- koningen. Charles Eyck's fijne kaart, die heel de Kersttijd tot 6 Januari omspant, wordt dezer dagen nog weer ver zonden. Driekoningen i9 een kinderfeest, het blij ve ditspeciaal voor de misdeeiden Men gebruike daarom zooveel mo- gelijk Weldadigheidspostzegels Voor Het Kind. Evenredige vrachlverdeeling. Dinsdagmiddag zijn de scheP"^'® ia* week wegens overiredi» g der VO'i nn de evenredige vrachlverdeeling te Geertruidenberg in beslag waren genomen en naar Ons.erheu. vervoerd, zulk, zijn ge- omdat de betrokken instantie ter griffie een vervolging gegrond op B. S. WAALWIJK. Geboren: Elisabeth G. M. d.v. B. Hor nes-de Folter. Catharina C. d.v. R. J. Üomens—v. Helvoiit. Ma.ia E. d.v. D. baak—Verbunt. Henricus M. z.v. H. Aeris—v. d. bliek. Wiihelmina C. U. d.v. A. Hoffman—Schepes. Maria W. d.v. C. M. v. Luon—Brekeimans. Overleden: Ma. W. de Louw 1 j. Aa. J. v. Delft 82 j. wed. v. H H. Jansen. Huwelijksaangiften Qeene. Huwelijken: G. J. Vlamings 30 j. en Aa J. Bosnians 35 j. beiden alhier. Ingekomen; P. Koitero van Geer iuiden- berg. J. H. L. v. d. Ven van Amsterdam. >\a. v. d. Hoek van Eindhoven. Tha. M. v. d. Pluym van Dussen. Ma. Metz van 's-Boscn. Vertrokken: Ja. M. Th. Comans naar Apeldoorn. RAAMSDONK. Van 21 t.m. 27 December '35. Geboren: Antonia d.v. Antonie Pruijssers en Cornelia Arendse. Pieter Arn. z.v. Cornelis Snijders en Willempje Ver hoeven. Overleden: Antonetta Adr. Boons oud 2 j. Johannes Lankhuijzen echtg. van Ger- harda van Walbeek oud 57 jaren. GEERTRUIDENBERG. Geboren: Johannes Paulus z.v. H. Maas-Ha zenberg. Thomas Johannes z.v. Th. C. Krooswijk-Goossens. Wo; Geraraus z.v. J. van BeeJc-Hei/ne. Gehuwd: Adrianus J. C. Snijders 21 jaar. Gevestigd: Ma M. van Lrlis J Wilhelmina C. ^^^«Waal- Pieternella L. van Eersel uit Walter Wetenngs uit ?r;gda^ Mar^M Heiboer ujW Wouter Fens 22 jaar en Maria Gils uit Tilburg. Christa Naumann iUUK"'" Pieter van Dongen naar Dordrecht. Barta van Putten naar Bude,I. Pietro Roitero naar Waalwijk. j'Sdus J. van Boxel naar Haaren. - Tuda Vieeschhouwcr en echtg. naar Amsterdam. - JohannaM. v. d. Meu- Jen naar Zetten (Geld.).

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9