Ie Echo m hel Zuilen TWEEDE BUD. PROVINCIAAL N.EÜWS, NIEUWS UIT HEUSDEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Jubileum W.S.C. [o. 3. Woensdag 8 Jan. 1936. 59e Jg. Geslaagde feestviering Een jubileum, zonder hooge ioeden, zwarte pakken en andere ebruikelijke attributen I Een sportieve en vroolijke feest viering, dat is het W.S.C.-leest ge feest. Zelden hebben we de laatste aren een zoo uitbundige feestvreug- le in Musis Sacrum gezien als '.ondagavond I Doch laat ons eerst wat zeggen »ver de gebeurtenissen op het ter jein, alvorens we over den feest- vond beginnen. Zaterdagmiddag bonden twee tdspiranten—ploegen den strijd aan. Nauwelijks was de partij aan den jang of de regen kwam naar bene- en striemen, doch gelukkig bleef t bij een zeer kort buitje en hield iet weer zich verder goed Het was en lust de jonge gasten aan het trerk te zien. Hard werdergevoch en om de overwinning, die ten lotte ten deel viel aan de zwarte tloeg. In het clubgebouw wachtte de onge spelers een koffie—maaltijd, lie allen zich goed lieten smaken, Tissche drank en versnaperingen B perden in overvloed rondgediend n zelfs hadden enkele adspiranten en voordracht op hun program, - oen kan begrijpen dat de stemming lilstekend was. Vooral een speciaal I elegenheidslied, gezongen door H 1 an Engelen Jr., sloeg geweldig in. Door den heer Spijkerman werd b en kort woord tot de adspiranten esproken. Voor de wedstrijden op Zondag ge- Bi peeld verwijzen wij naar de sport- I ubriek. Slechts zij hier vermeld dat oor den aanvang van den vetera- g en—wedstrijd wederzijdsche har ig jlijke woorden werden gewis- 5 eld tusschtn den aanvoerder van Villem II en den heer Spijkerman I De vereeniging «Helmond» bood 1 p het terrein bij monde van haar g ice-voorzitter een prachtig bloem g luk aan vergezeld van de beste renschen voor W.S C.'s toekomst. De heer Spijkerman dankte hier- oor hartelijk en overhandigde den B Helmond»aanvoerder ter her- g inering aan dezen wedstrijd een g aantje aan. Namens de adspiranten bood B. urmanje een bloemenmand aan. [aarvoor de voorzitter van WSC (eneens dankte. Na den wedstrijd werd aan de elmondsche gasten in »de Twee oiommen» een feestmaaltijd aan jeboden. Het spreekt vanzelf dat ierbij opnieuw hartelijke woorden peiden gesproken, terwijl de gees- ige medewerking van een der Til- >urg«xhe veteranen, er zeer toe bij roeg een gezellige stemming te tweeken. En dan tenslotte de feestavond, jraarop de vreugde ten top steeg! IVe zijn het gewoon dat de bals van tVSC steeds druk bezoek trekken, naar dezen avond was de belang llelling enorm groot. Reeds zeer poedig na de opening der zaal paren vrijwel alle tafels bezet en jet meesleepende rythme der Vic- oria—band zorgde wel dat er al ipoedigstemming in de massakwam. De voorzitter van het feestcomité, e heer Jos Eibers, sprak een kort alkomstwoord tot de aanwe- ge WSC vrienden en bracht aarbij hulde aan het actieve be- tuur der vereeniging, dat hij als lijk van appreciatie een clubfoto anbood. Door den heer Spijkerman wer- n hier nog enkele woorden aan oegevoegd om dank te zeggen aan iegenen, die tot welslagen van de sestviering hebben medegewerkt. de eerste plaats aan het feest- omité, daarnaast aan de medewer- ers van het Gedenkboek, den Bur- emeester en den voorzitter van Taalwijk's Belang, aan de vereeni- 'ng «Helmond», de veteranen van Villem II en last not least aan de ictoria—Band. Spr. richtte zich vervolgens tot i leden om hen nog eens op het art te drukken, hetgeen hij reeds het Gedenkboek schreefbe- oudt op de eerste plaats de goede riendschappelijke geest, die er thans de vereeniging heerscht. De aanwezigen werden vervol- ns getooid met oranjezwarte utsen, d'e met de eveneens geheel de WSC—kleuren aangebrachte rsieringen een fleurig aanzien aan zaal gaven. Allengs begon de i'cugde-stemming tot het toppunt stijgen, waartoe een grappige tractie niet weinig bijdroeg. Doch eerst via twaalf uur begon et feest pas recht I De klokslag, die en eigenlijken jubileumdag van SC aankondigde, werd gevolgd een kort speechje van den eer Eibers. De band zette daarna WSCmarsch in, die door alle nwezigen uit volle borst werd eegezongen. De dansende menigte erd plotseling verrast door een nfetti- en ballonnen regen, die van t plafond begon af te dalen, en iaronder de dansenden welhaast dolven werden. Daarop volgde tuurlijk het stuktrappen der bal- nenminutenlang duurde het geklap I Men kan begrijpen dat deze uitstekend gekozen verrassing ge weldig insloeg I Er volgden nog tal van attracties o.a. een verloting, met als hoofdprijs een fraaie rooktafel. Tot aan het sluitingsuur bleef het een gezellig vertier in de zaal, een stemming, we zeiden het reeds, zoo. als we de laatste jaren in onze plaats zelden hebben meegemaakt. We gelooven dan ook niet dat er een bezoeker was die niet tevreden over dezen avond van uitbundige en spontane feestvreugde is huis waarts gegaan. WSC mag tevreden terugzien op de viering van haar zesde lustrum en in het bijzonder kan het het bestuur tot voldoening stemmen, dat ondanks de vermijding van alle officieel vertoon van vele zijden schriftelijke en telegratische geluk- wenschen inkwamen, waaruit dui delijk de sympathie voor de oude club sprak. Gedenkboek W.S C We hebben in ons vorig nummer beloofd nog eens terug te zullen komen op liet Gedenkboek, dat ter gelegenheid van het 30 |arig bestaan van WSC is uilgegeven. Dit boekje ziel er werkelijk uit stekend uil. Het omslag is in de clubkleuren uiigevoerd, n.l. oranje- druk op zwart papier. Van den inhoud noemen wij zeer sympathieke artikelen van den bur gemeester, van den heer J. Tim mermans Phz., voorzitter van Waal wij k's Belang en van den heer J. v. Bel, secretaris van de aid. IV van den K.N.V B. Voorts treffen we een artikel van den voorzitter, dezen heer Spijkerman, die de leden aan spoort ue goede clubgeest te behou den en die bijzondere hulde brengt aan den voorzitter der elftalcom missie, den heer A Sassen. De heer Sassen, schrijft als vice- voorzilter over de verdiensten van de heeren Spijkerman en Zecken- dorf voor de vereenigii g. Voorts is er o.a. nog een artikel over drie vooraanstaande spelers van WSC en een uitvoerig o vel zicht over de lotgevallen der club gedurende haar lange bestaan. Dit overzicht beslaat niet minder dan 13 pagina's en zal bij alle WSC'ers en vooral bij de ouderen, die de dagen van W. V. nog niet vergeten zijn, prettige herinneringen ophalen. Dit is met enkele goed gekozen illustraties de inhoud van het fraaie boekje, dat ieder WSC—vriend moet lezen. Wat op elke bladzijde treft is: het besef, dat er in de club heerscht, dat alleen door een goede en hechte clubgeest iets te bereiken valt De spontane viering van het zesde lustrum heeft bewezen dat die geest op het oogenbhk in WSC heerscht. Waalwijk, 7 Januari '36. De aanleg van het Sportpark uitgesteld of. Naar wij vernemen is door B. en W. aan de eigenaren der perceelen waarop het gemeentelijk sportpark geprojecteerd is, het volgende schrij ven gezonden «Wij hebben de eer U mede te deelen, dat de Raad dezer gemeente in zijne op 27 December j 1. gehouden vergadering heeft besloten, de uit voering van het in werkverschaffing uit te voeren werk, bestaande in den aanleg van een sportpark, ui te stellen in verband met de geld- schaarschte en den betrekkelijk hoogcn rentestandaa d voor gemeen telijke leeningen. Daardoor en mede door andere omstandigheden zijn de financieele gevolgen van de uit voering van het plan voor de ge meente veel ongunstiger geworden dan aanvankelijk bij de opmaking daarvan kon worden voorzien. Het ligt in de bedoeling voor October 1936 een definitieve beslis, sing te nemen«. Hier zullen wel bedoeld zijn de door ons in ons vorig nummer genoemde motieven, o.m. hoogere prijzen der terreinen dan begroot, mindere rijksbijdiagen in de werk verschaffing. slechte vooruitzichten van verhuur enz. RED Kern-vergadering. Men verzoekt ons mede te deelen dat de vergadering van den Kern Waalwijk der R.K. Staatspartij, die hedenavond in Hotel Verwiel ge houden wordt en waar mr. Adel- meijer uit den Bosch het beginsel program der R K. Staatspartij zal bespreken, ook voor riet uilgenoo- digde belangstellenden toegankelijk is. Nieuwe Liederlafel. Zaterdagavond is de nieuwe lie derlafel, onderafdeeling van de R.K. Werklieden vereeniging, definitief op gericht. Er traden 34 geoefende zangers als lid toe, terwijl tot direc teur werd aangesteld de heer Jan Kooien, alhier. Er werd een voorloopig bestuur gekozen, waarvan deel uitmaken de heerenH. Stokwielder, G. van Rijen, F. Mahieu, J. Kooien, P. Hurkmans. De repetities zullen voorloopig Donderdagsavonds in den Gilden bond worden gehouden. R.K. Kiesvereeniging. A.s. Zaterdag zullen in »Lohengrin» te Den Bosch de Statenkieskring. organisaties 's Hertogenbosch, Eind hoven, Helmond, Waalwijk en Grave vergaderen, om den grootschen tocht naar Amsterdam, voor de wapen schouw der R.K. Staatspartij, te bespreken. Nieuwe Telefoonaansluitingen. Onder No 165 is aangesloien de heer Jos. de Folter, Siationsstraat 13 Biljartsport. J.l. Maandagavond had onder flinke belangstelling in het café van A. v. Berkel een biljart-wedstrijd plaats tusschen de twee oudste biljartvereenigingen van Waalwijk nl. W. B. C. (van Berkel) en Ons Genoegen (Kemperman.) Beide eeiste zestallen hebben zich geheel gegeven om de overwinning te behalen. Van spelers als Schoelitz en Fr. Slaats van de W. B. C. en Fr. Slaats en J. de Graaff van Ons Genoegen zijn wij mooi spel gewoon, doch de andere spelers gaven zich ook geheel, vooral M. Slaats en Dijkstra. De meeste partijen eindigden dan ook met een goed gemiddelde van 4. De uitslag was als volgt W. B. C. Ons Genoegen Fr. Schoelitz 100 Fr. Slaats 69 Fr. Slaats 67 J. de Graaff 100 M. Slaats 100 Th. v. Weert 87 C. v. Berkel 100 A. Klerkx 95 P. Danckaert 59 Rombouts 100 M. de Folter 76 Dijkstra 100 502 551 Hoogste serie W. B. C. Fr. Schoe litz 25. Hoogste serie Ons GenoegenJ.de Graaff 24. Politiehonden, vereeniging. Naar wij vernemen zal in onze gemeente een politiehonden-veree- niging voor gemeente en rijkspolitie worden opgericht als afdeeling van de K. N. P. V. Uitvoering. Voor de tweede maal werd Maan dagavond in hetSt.Clemenspatronaat opgevoerd het Kerstoiatorium van Muller. Ook nu weer was de uit voering, waaraan door de Jonge Wacht werd medegewerkt, een suc ces voor de executanten. De pauze werd gevuld door enkele passende liederen, gezongen door den beken den baryton Tom Burmanje. Om een winterjas In het Kofa mode-magazijn op de Markt waren ter gelegenheid van den uitverkoop enkele lokvogels ge- etaleerd, in den vorm van winter jassen van 98 en 99 cent. Het was te begrijpen dat het om deze klee- dingslukken storm zou loopen en ijverige personen, die zich beslist net koupje niet wilden laten ont gaan, posteerden zich reeds in hel hartje van den nacht voor de deur van het magazijn en smaakten het genoegen 's morgens hun wachten beloond te zien door voor een der uitzonderlijke koopjes in aanmer king te komen. Een weinig bemoedigend teeken des tijds: én die lage prijzen, én die belangstelling. Besmettelijke ziekte In de afgeloopen week kwamen in de provincie Noord Brabant 36 ge vallen van besmettelijke ziekten Voor nl. 31 van roodvonk waarvan om.: 1 te Hcusden, 1 te Lounopzand, 2 te Sprang-Capelle, 2 te Waalwijk. Het Kamerlid Schaepman en de BaiaTubriek In de vergaedring van de R. K Statenkieski ïngorganisatie 's Her togenbosch werd ter sprake gebracht een schrijven van hel Tweede Kamer lid Th. F. Schaepman, waarin deze naar aanleiding van opmerkingen in de vorige vergadering, ontkent dat hij president commissaris is van de N.V. Schoen- en Lederfabriek Bata. Hij is wel lid van den Raad van Beheer van de N.V. Nederland- sche Schoen- en Lederfabriek Bata, een zuiver Nederlandsch bedrijf, dat reeds bijna vijftien jaar bestaat. De heer Schaepman ziet in vervulling van deze functie niets, dat niet strookt met zijn Kamerlidmaatschap, vooral omdat deze N. V. door de vervaar diging van producten, die vroeger niet in Nederland werden gemaakt, verruiming van werk heeft gebracht. De heer Schaepman voelt het dan ook als zijn plicht tot deze werk verruiming mede te werken. De voorzitter deelde mede, dat de Kamerfractie deze kwestie nog in behandeling heeft. Voor het overige werd het schrijven voor kennisgeving aangenomen. Jhr. H. v. d. Does de Willebois overleden. Te 's Hertogenbosch is overleden jhr. A. A. A M. v. d. Does de Wille bois, oud-notaris daar ter stede, die een belangrijke plaats in het maat schappelijk leven innam. Loop der bevolking in 1935. De bevolking van de gemeente Waalwijk is in het jaar 1935 van 10697 tot 10805 gestegen. Op 1 Januari 1935 bedroeg de be volking: M. V. Totaal 5346 5351 10697 Vermeerdering door geboorte 156 136 door vestiging 182 217 Vermindering: door sterfte door vertrek 338 353 45 54 213 271 108 258 325 Totale vermeerdering 80 28 Bevolking op 1 Januari 1936= 5426 5379 10805 Getal levend geborenen 158 139 297 Levenloos aangegeven 4 6 10 Sterfte zonder leven loos aangegeven 45 49 94 Getal Huwelijken: 61. Café-Restaurant „De Molenvliet". De heer C. Snijders, de vroegere ex ploitant van de aloude „Korenbeurs", gaat Zaterdag a.s. zijn nieuwe café restaurant „de Molenvliet" te v.m. Baardwijk openen. Het groote neeren- huis aan het Laageinde heeft een be langrijke verbouwing ondergaan en is thans tot een prachtig café ingericht. De ruime café-zaal zelf ziet er uit stekend uit. De geheele inventaris is vernieuwd, ook het biljart en in het bijzonder de verlichting is zeer mo dern. Het zal hier ongetwijfeld een gezellig zitje zijn. Voorts is er een bij zonder mooi ingerichte vergaderzaal. De groote ramen aan de straatzijde zijn opschuifbaar, zoodat het café in de zomermaanden met het groote, 12 meter breede terras één geheel vormt. Dit terras biedt een prettig zitje, voor al wanneer de bloembakken, die het afsluiten, in vollen bloei staan. Achter het gebouw is een groot par keerterrein met op- en afrit, zoodat het in- en uitrijden nooit moeilijkhe den kan opleveren. Het geheil ziet er uitstekend uit en \se gelooven graag, dat de heer Snij ders kosten noch moeiten gespaard heeft om zijn nieuwe zaak geheel nrar de eischen des tijds in te richten. We wenschen den ondernemenden eigenaar van „De Molenvliet" dat genoemd is naar het achter het ge bouw liggende water, overblijfsel van de in vroeger tijden bekende Molen vliet het beste succes in zijn prach tig ingerichte zaak. We verwachten dat velen er vandaag en morgen eens een kijkje zullen gaan nemen. Rest ons nog te vermelden, dat de verbouwing is geschied naar teekening van den heer A. v. Huiten Jr. en door den heer Ivleijngeld, aannemer alhier. Propaganda Luchtwachtdienst. Naar wij vernemen zal de reserve lc Luitenant Woltman, belast met de propaganda voor den luchtwachtdienst op Woensdag 22 Januari a.s., des avonds om 8 uur precies, in een in 't Raadhuis in de Kantongejechtszaal, te houden samenkomst, voor belang stellenden een korte uiteenzetting ge ven van het doel en de beteekenis van den luchtwachtdienst in het algemeen en van den luchtwachtpost te Waal wijk in het bijzonder. Het onderwerp hetwelk zal worden behandeld, staat momenteel bij de meeste burgers zeer zeker in het tee ken der belangstelling. Een goed wer kende Luchtwachtpost heeft, wanneer gevaren uit de lucht mochten dreigen, een belangrijk aandeel in de beveili ging van stad en land. Door reorganisatie van den Lucht wachtdienst kunnen in onze plaats nog eenige vrijwilligers aangenomen worden. Hiervoor komen in aanmerking zy, die vrij zijn van militairen dienst plicht, niet afgekeurd, en niet ouder dan 40 jaar. De verbintenis als vrij- wiiliger wordt aangegaan voor 1 jaar en wordt, zonder opzegging, telkens stilzwijgend inet een jaar verlengd. Wy verwachten daarom dat vele adspirant-vrijwilligers deze hijeen- komst, die vrij toegankelijk is, zullen bijwonen. Ontslagen. Bij besluit van Ged. Staten van Noord Bratant is de heer A. Z Snoek te Almkerk ontslagen als voorzitter van het waterschap .Het Pompveld". Het faillissement van de bank van van Gilse te Roosendaal. In het gerechtsgebouw van de arrondissementsrechtbank te Breda heeft Maandag de verificatievergade ring plaats gehad in het faillissement van de firma P. A G. van Gilse en Zonen, Bankiers te Roosendaal. Bij aanvang deelden de curatoren mee dat zij bij het in de orde bren gen van de boeken geen steun hebben ondervonden van den bankier en het personeel, daar deze niet op de hoogte bleken van de juiste toestand, terwijl de eenige man die inlichtingen kon geven naar het buitenland was uitgeweken en ook na zijn terugkeer onwillig bleek inlichtingen te ver strekken. Voorts deelden zij mede dat in het voorjaar aan de schuldeischers 24 procent zal worden uitgekeerd. Dit laatste is voor de meesten een onver- wachte meevaller, daar ze fs optimisten niet meer dan 10 procent verwacht hadden. Bovendien is deze 24 procent niet de geheele uitkeering, daar er nog verschillende vaste goederen onver- kocht zijn, terwijl ook nog andere vorderingen onafgewerkt zijn. Bijkantoor Zuid—Nederland van den A.N. W.B. Onder groote belangstelling werd Zaterdag te Breda een bijkantoor voor Zuid Nederland van den A.N.W.B. geopend. DKUNEN. Bij het bestuur van den voor kort gevot inden kring van tien Bijzonuetcn Vrij willigen Laiicl storm is hel besluit gcvaltcu om te Druiien ecu LattUüag ie organiseeren op 29 Januari 1950. De spi eker van uen tlag zal zijn Ue Z.Kerw. heer Pastoor van Vaikenswaaiü. Tot bijwoning van dezen Landdag zullen worden uilgenoodigd ue Heeren burgemeesters en geestelijke overnedeu van de onder dezen kring ressorteerenue plaatsen en alle leden van den li.V.L, terwijl leder ander belangstellende welkom zal zijn. Dinsdagavond meid de labneks- arbeidersbond M. W-llebrordus een algemeene vergadering om te spre ken over hel collectie! contract. De voorzitter heette allen wel kom en opende de vergadering met de gebruikelijke groet. Vervolgens kreeg de neer Uoestenberg uil Kaatsheuvel het woord. Deze be sprak bet Collectie! Contract. Spr. wnde vooistellen aan het hoofdbe stuur opurachl te geven om melde werkgevers gezauielijk ol persoon lijk te gaan pi a.en en dit vooistel te doen. Hier was niemand op tegen. Dok is het de bedoeling een kin- derloesiaglonds te stichten. Hel is gewenscht dal de ongeorganiseerde zullen toetreden wat de actie wel zal vergemakkelijken. Nu bel voorjaar aankomt zal spr. trachten zoo spoedig mogelijk de zaak aan het rollen te brengen. De voorzitter dankte den spreker voor zijn keurige rede waarna nog enkele vragen werden gesteld, om trent uitkeering en waclildagen. Ook werd medegedeeld dal er bij het gemeentebestuur gesproken is over extra steun, waarna de voorzitter de vergadering met den gebruikelijken groet sloot. üp 31 Dec. 1934 waren aan wezig 1877 m. en 1719 vr. totaal 3496 inwoners. Vermeerdering: geboorten 61 m. en 4U vr., vestiging 579 m. en 515 vr. Totale vermeerdering van 12ü5 personen. Vermindering: overlijden 28 m. en 23 vr., vertrek 63 m. en 70 vr. Totale vermindering 184 personen. Er is dus een totale vermeerde ring van 1021 personen, wat te danken is aan de samenvoeging van Drunen en Elshout. Up 31 Dec. 1935 was de bevolking 2426 m. en 2191 vr., totaal 4617 inwoners. 21 huwelijken werden gesloten. RAAMSüONKVEER. Zondag j 1 is voor de derde keer met stijgend succes voor een uitverkochte zaal opgevoerd door de R.K Propaganda ciub .Voor God en Vaderland" het Kerstspel van Felix Timmermans .En waar de ster bleef stille staan". Dit schoone stuk dat goede krachten vergt, is volkomen geslaagd en wij mogen zeggen, dat deze uitvoeringen ver slaan boven het gewone dorpspeil Wij wenschen de R.K. Propaganda club veel succes temeer daar de balen worden afgedragen aan de Kinder gaarkeuken der St. Vincentius-ver eeniging. In een dezer dagen gehouden ledenvergadering der Kon. Erkende Harmonie .de Eendracht" zijn de volgende nieuwe bestuu sleden ge kozen de heeren E. van Dongen, P. Vermeer en J. Weeterings. De Kon. Erk. Postduivenver eeniging .Prinses Juliana" hield in het calé van J Kamp aan de Keizers, dijk een onderlinge postduivententoon- stelling. Ingezonden waren ruim 100 vogels waaronder vele prachtexemplaren. Vooral de klasse Oude Dofiers was het neusje van den zalm, 36 siuks waren er die elkaar bijna niets toe gaven. Keurmeester Iz. Roelofs uil Leur had het dan ook niet gemakke lijk, om negen prijzen in deze klasse toe te kennen. Hij heeft zich echter bijzonder van zijn taak gekweten, hij is een prima duivenkenncr en wij durven hem dan ook gaarne bij alle duivenvereeniging aan te bevelen. De uitslag was als volgt Oude doffers: Je prijs J. v. Strien, 2e prijs J. Snelders. 3e prijs A Theuns, 4e prijs J. de Borst, 5e prijs A. Oomen 6e prijs J Kamp, 7e prijs J Kamp, 8e prijs J. Snelders, Zeer eervolle vermelding W. Oomen, eervolle vermelding A. Theuns Oude duiven le prijs W. Oomen, 2e prijs Fr Hanegraaf, 3e prijs W. Oomen, 4e prijs W. Oomen, 5e prijs R Joore, 6e prijs J. Snelders, Z E.V. Fr. Hanegraaf, E V. J. van Strien. Jonge doffers le prijs J. v. Strien, 2e prijs Fr. Hanegraaf, 3e prijs L. v. Diem, 4e prijs W Oomen, 5e prijs J de Borst. 6e prijs A. Theuns, ZEV P Fens, EV Fr. Hanegraaf. Jonge duiven le prijs A. Theuns, 2e prijs J de Borst, 3e prij9 H. Ver schuren, 4e prijs J v, Strien 5e prijs J. Snelders, ZEV A. Oomen, EV J. Cn. 1 1 i Snelders. Ue beste vogel van de g<heele tentoonstelling was van J. ïa„ Strien met 48 /4 punten. t Aan het Postkantoor alhier en t daaronder behoorende ambisgebitd is gedurende de maand December j.l op de Kijksposispaaibaiik iig-lcgd 37405,44 en terugbetaald f39578 81. GEEUTRU1DENBERG. Door de arcnnecten Pians Renuieiseu Zoon te üeei li utUeiibeig weiu aanbesteed bet verbouwen van ecu wooiiüuis voor den beer B. Du ven uinier Ingeschreven weru ais volgt: J. v. Laarüo ven, Baauisuuiiksveer 1 4220; Jan Mouwen Zevenbeigschen Hoek 1 3517; Jac v. d. Broek, Was pik J 588o; P. de Grauw, Waspik 327o; B. v. Gurp, Made 134oU; v. d. Ploeg 3/oo; Gebr. Nagle 5498; J. v. üijen en Kerremaus 57oj; Gebr. C. en Th. Uu Pont 5262. Deze iaalsien allen woon- acbug te Geertruiueiibeig. Gegund aan Gebrs. uu Pont. Door de architecten Frans Renniers en Zoon alnier werd voor rekening van den heer C. blal op- gediagen aan G. v. VVielmaiscüen en Am. de Wit, aannemers leGeer- uiuenberg, het verbouwen van een ouuüuis voor de soui van 1 iuöO. Loop der bevolking over het jaar 1935. Up 31 Dec. 1934 bedroeg het aantal inwoners 2838 t. w. 1347 mannen en 1491 vrouwen. Dil aan tal vermeerderde üoor geboot ten met 38 ru. eii 36 vr. en üoor ves tiging met 73 m. en 112 vr. Het verminderde door overlijden met 20 m. en 10 vl\ en door vertrek met 81 m en 126 vr. De totale vooruitgang bedroeg 22 zoodal op 31 Dec. 1955 hel aantal inwoners bedroeg 2860 t.w. 1357 mannen en 1Ö03 vrouwen. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor le gaan Ds. Zuurdeeg. Hcusdeu 7 Januari '36. Tot tijdelijk onderwijzeres bij de Ecrw, Zusiers is benoemd Mcj. M. Ue Grauw uit Tilburg. De uitstag vau den competie- wedstrijd dammen tusschen ouze plaatselijke ciub V.D. en D.O.S. uit Drougeicn is, dat V.D. schaterend won. In de 7 gespeeloe partijen haalde V.D. 13 p. van de 14. De uttsiag van den voorigezetten com petitie-wedstrijd dammen bij V.D. athicr is Groep 1 A. de Graag-Ger. Jonker 2-U, G. Jonker J. Deurlo 2 0, A. Deurlo C. Bax 11. Groep 11 J. Timmermans.A. Fitters 2-0. De heer A. van Delft, gemeente, secretaris, is benoemd tot lid van 't bestuur der Vinceniius.vereeniging, De heer F v. d. Sieenhuveu is gekozen tot ouderling bij de Ned, Herv. Gemeente in de afdeeling Oud-Heusden. Het consultatie-bureau werd in de afgeloopen week bezocht door 18 zuigelingen met hun moeders. Hier speelden vriendschappelijk Juliana tegen Wilhelmma te Wtjkc.a, De laaisie verloor mei 5-1. Zondag speelde Juliana ttgen Baard, wijk, uii&lag 0 2 en PbV legen VJC le Drunen, uitslag 2 4, Bij de Ncd. Herv. Kerk alhier werden gekozen tot ouderling de heer A. Baaijcns en tot diaken de heer Adr. Bax. J.l. Vrijdag is hier in functie gekomen Zusier Cammaert uu Honte- uis&e, die voor een paar weken terug benoemd werd tot wijkverpleegster van het Groene Kruis Hieraan is reeds lang in ons siadje behoeite - gevoeld. Tot het patronaat Don Ëosco zijn weer eenige knapen .toegelaten, die opgeleid zullen worden door den heer Al. Carpaij, gedipl. jeugdleider. Bij de anntxaiie van dedeelten van gemeenten bij Hcusden op 1 Mei telde de gemeente 2866 zielen. Sedert vertrokken er 135 personen, vestigden er zich 49, werden er ge- boien 51 en overleden er 35, zoodat het zielental met 30 verminderde en op 1 Januari bedroeg 2836. Kaatsheuvel, 7 Jan. 1936. DES—Niewv Burgvliet 4—0. Zondag speelde onze U.K. V. V. DES wederom een thuiswedstrijd voor de 2e Klasse l.V.C.B. tegen Nieuw Borgvliet, Met 40 wisten onze jongens de Westbrabanters er onder te houden. Direct moeten we zeggen dat een overwinning voor DES meer dan verdiend was, doch een 4—0 uitslag is toch wel wat geflatteerd. In de eerste helft kon nu niet van bepaald hoogstaand voetbal worden gesprokenvooral voor het Borg. vliet—doel was het meermalen een pingelparlij die het aanzien niet waard was. Bij een vrij goed opge zette aanval, die een zeker doelpunt beteekende, wist een der Borgvliet backs op tiet critieke moment met beide handen uit het net te houden, doch een doelpunt was maar uitstel van executie. Van Boxtel bezorgde met een strafschop DES aldus de leiding 1—0. Even voor de thee weet Jef van N ieuwstadt door een vrij goed gema akten bal den voorsprong tut 20 t^ verhoogen.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5