v# HOIST NIEUWS UIT HEUSDEN. KANTONGERECHT. RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS ABONNEERT U OP DIT BLAD. akker'S Abdijsiroop BEGRIJPT HET BELANG „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" verdwijnt ira 24 uur! Nieuwenhuizen voordroeg: .Bidt en Werkt'. Als nummer 10 van het programma behandelde de heer Oostdijk het onderwerp: .De Erfzonde en de dood als hare vrucht', waarop volg den: ,'t Huisje in Bethanie" en „ln het Kamp", resp voorgedragen door de heeren Rozenbrand en Paans. Tenslotte behandelde de heer C. v. d Schans het onderwerp: .Mozes sterven", waarna een slotwoord ge sproken werd door den voorzitter, die voorging in dankgebed. VRIJH.-CAPELLE. De gehouden coilecte ten bate der Herv. Meisjes- vereeniging „Bid en Werkt" in de Herv. Kerk gehouden, heeft ruim 19 opgebracht. WASPIK. Uitslag van de Onder linge Tentoonstelling .De Reisduif" te Waspik, gevestigd bij deji heer Chr van Dongen. Oude Doffers: le en 8e prijs L. Pols, 2e pr. H v. d Hoven-Nerings. 3e G Boom. 4e G Broekmans. 5e A Ftjneman. 6e A Schmi z, 7e Gebr. van Oazenoort 9e C Verschuren, 10e G. van den Broek. Oade Duivinnen le pr M. Tim- mers, 2e pr H. Langermans, 3e G. Broekmans, 4e L Fitters 5e A. Ver- duijn, 6e H v.d. Hoven Nerings. Jonge Doffers: le p'ijs J Selders. 2e W. Zijlmans, 3e G Broekmans, 4e H v d Hoven. 5e Cnr. v. Dongen, 6e J. van Ttlborgh. Jonge Duivinnen «le pr J Selders. 2e H v.d Hoven-Nerings, 3e G. Br-oekmans. 4e M Coesmans, 4e W. Zij'mans, 6e G Broekmans. Tentoongesteld werden 146 duiven. De mooiste duif der geheele tentoon stelling L Pols Gedurende de as. periode is de onvermengde margarine verkrijgbaar gesteld bij de winkeliers C. Gijsman en M. de Wit. Het zoontje van den heer H. had het ong-luk bij het vallen zijn been te breken Dr. W verleende geneeskundige hulp. GEERTRUI DEN BERG Doorden assistent.gemeenteveld wachter P C Goossens, werd ttgen den groenten- handelaar G H procesverbaal opge maakt wegens overtreding der winkelsluitingswet. Alhier werd door den gemeente veldwachter aangehouden den 18 jarige R. verdacht van diefstal, gepleegd ten nadeele van zijn patroon F P alhier. R. werd naar de strafgevangenis te Breda overgebracht Gedurende het jaar 1935 hadden in deze gemeente 81 geboorte en 39 overlijdensaangiften plaats. Er werden 20 huwelijken gesloten. Naar wij vernemen zal door Th du Pont alhier in de Papenstraat een drietal woonhuizen worden gebouwd Hierdoor zal het aspect van dit straatje ten zeerste worden bevorderd «Voor de Ned Herv. Gemeente hoopt Zondag a. s des v. m. 10 uur voor te gaan Ds. Zuurdeeg. DUSSEN. Op de papierfabriek «Maasmond» alhier hadden een tweelal arbeiders het ongeluk van als Gij direct Akkers Abdijsiroop neeml. Gij zult dadelijk de gunstige werking on dervinden van de vanouds beproefue „genees-kruyden", waaruit Abdijsiroop in hoofdzaak bestaat, thans door den beken den Apcthaker Dumont nog versterkt door nieuwe, snel werkende toevoegingen. Daardoor is nog meer dan vroeger, nu het beproefde hoest-genèesmiddel Dussen over de nieuwe steeg gereden. Door een verkeerde manoeuvre reed hij plotseling in een diepen sloot langs den weg Door andere personen die bij hem waren, werd hij weer op net droge geholpen. Met den schrik en een nat pak kwam hij vrij Maandagmorgen zijn in de werkverschaffing »Zuid Holland- schen Polder» alhier weer een 20 lal werkloozen uit Werkendam tewerk gesteld. Op de papierfabriek «Maas- mond» alhier kreeg de heer F. v.d Bonk een emmer kokende verfstof over zijn beenen. Aanvankelijk liet het geval zich zeer ernstig aanzien, zoodat de hulp van l)r. v. Vuuren werd ingeroepen. Bij nader onder zoek bleek het tamelijk goed te zijn afgeloopen, hoewel het slachtoffer vreeselijke brandwonden had opge- loopen. In hel afg loopen jaar werd aan 48 kinderen het H. Doopsel toegediend, 22 sterfgevallen kwamen voor, w.o. 10 volwassenen en 4 kinderen, 17 huwelijken werden ingezegend, terwijl 10000 H Commu niën werden uitgereikt Het zielen aantal bedraagt thans 1550. DRUNEN. De heer F. v. Liempt, ouü—gemeente secretaris van Els- hout, zal naar wij vernemen met ingang van 1 Maart a.s. wegens vestiging in Den Bosch, ontslag nemen als gemeenteraadslid. De vacante zetel zal worden ingenomen, als eerstvolgende op de lijst, dooi den heer M. Klerkx. Drunen krijgt hierdoor 1 stem meer en Elshout 1 stem minder in den raad. Bij de zandgraafwerken op de «Braken» alhier, werd een pot op gegraven, inhoudende 2 gouden en 2 zilveren munten, waarop het jaartal 1570 voorkomt. De beeldenaar is vermoedelijk van Willem de Zwijger. Tusschen Drunen en Nieuw- kuijk is een Citroën-auto E no. 1092;' onbeheerd achtergelaten, waarvan door al te gedienstige handen, de lampen en eenige andere onder deelen reeis zijn verdwenen. L)e politie stelt een onderzoek in. [n de parochie Sl. Lambertus werden in het jaar 1935 90 doopsels toegediend, 310 werden gevormd, 99000 H Communies werden uitge reikt, wat ruim 15000 meer is dan in 1934, terwijl in 1923 het aantal H. Communies slechts 300.0 be- VL1JMEN. De bekende tooneel vereeniging «Kunst na Arbeid» gaf Zondagavond voor een volle zaal eene uitvoering hij den heer P. van Eggelen met de bekende tooneel- werken »De gestolen juweelen» en »Samson en Moot als wonder dokters», Het was een uitstekend spel, zooals we dat van.»K. N A.» gewoon zijn en een allerprettigste avond, waarvoor de heer de Bont terecht een dankwoord sprak. NIEUWKUIJK. In het café van de wed. F. Brok hield de onderlinge vee verzekering alhier haar algemeene jaarvergadering. Wegens verhindering van den voor zitter werd deze vergadering gepresi- Meerd door den secretaris, den heer Th. Mostermans. We ontleenen aan 't boekjaar 1935 het volgende: De totale ontvangsten bedroegen 2413.94. De uitgaven ƒ2467.92. Al- zoo een nadeelig saldo van 53.98. Aan reserves was in kas 170.18. Op 1 Januari 1936 was in kas ƒ116.20. Aan schadevergoeding werd voor 1? koeien en 7 kalveren uitkeering ge daan.. Hiervoor werd door de vereeni ging opgebracht 3.50 per verzekerde koe en 1.75 per kalf. De heeren Jan van Eggelen en J. v. Bladel werden als bestuursleden her kozen. In de vacature ontstaan door het bedanken van het bestuurslid H. van der Geld werd gekozen Ivo van Bn ui. langstelling had nu het toppunt be reikt. Toen de gezelschappen afwis selend zich hadden laten hooien, tra den de resptievelijke voorzitters naar voren om ieder op hun beurt een toe spraak le houden, en namens de ver- eenigingen hun gelukwenschen aanbo den. Zoowel des morgens als nu werd (foor een der zoons van het echtpaar namens zijn ouders dank gebracht voor de gebrachte hulde en attentie. Met een „Lang zullen zij leven" werd de gebrachte serenade gesloten, die met een uitbundig hoera werd aange dikt. De buurt, die hierna nog leng in ge paste gezelligheid bijeen bleef, heeft de jubilarissen zeer zeker cc.i mooie en onvergetelijken dag bezorgd. een hoogte van ongeveer 9 M te droeg. Er overleden 32 volwassenen vallen. Hierbij bekwamen heiden een lichte hersenschudding, terwijl de heer Bos uit Oosterhout een gapende hoofdwonde bekwam. De heer de Graaf alhier bekwam even eens uitwendige verwondingen. Ze zijn beiden met een auto naar huis vervoerd, alwaar zij zich onder geneeskundige behandeling stelden. In inliemen kring hebben de jonge koorzangers alhier van hun vertrekkende dirigent afscheid ge nomen, welk feit in Hotel Hessels alhier werd gevierd. Als blijvend aandenken werd hem een fraaien rookstandaard aangeboden. Donderdag 16 Jan. des avonds 6 uur zal in Hotel Leemans alhier een filmvoorstelling met voordracht gegeven worden door de N.V. Ver. Kali Maatschappij. De Eerw Zuster Alberla alhier, leidster van den naaicursus, is der mate ongesteld, dat zij van de laatste H. Sacramenten is voorzien. De beurtvaart v. d. Locht alhier, die een tijdlang wegens slapte uit de vaart was genomen, is thans weer in werk getreden. De geregelde dien sten op Rotterdam zijn weer geopend. HANK. In den nacht van Don derdag op Vrijdag is alhier aan den Peerenboom de boerderij met schuur van de Gebr. Staal tot den grond toe afgebrand. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners het huis in nachtgewaad met vier kleine kinderen moesten ontvluch ten. Het vee kon met moeite worden en 3 kinderen. 83 kinderen deden hun Eerste H. Communie en 61 hun plechtige H. Communie. 16 Huwe lijken werden gesloten. ELSHOUT. Zondag j.l. hield de fanfare haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering In de vacature van den heer A. Muskens, die geen her kiezing wenschte, wei d de heer Chr. Lommen als bestuurslid gekozen, terwijl de heeren H. Vermeulen en A. Kempenaars herkozen werden. Een zestal adspirantleden werden als lid aangenomen. De repetities werden verplaatst van Dinsdag naar Maandagavond. De feestelijke viering van het a.s. 50 jarig bestaan der vereeniging werd daarna besproken en het bestuur zal een plan van feestviering uitwerken In de parochie St. Johannes Evang. alhier werden in het jaar 1935 30 doopsels toegediend, 75000 H. Communies uitgereikt. Dil getal is voor een dergelijke kleine parochie abnormaal hoog, omdat hier in de parochie tijdens de Meimaand dui zenden- uit de verre omgeving ter H. Tafel naderen. 19 kinderen deden hun Eerste H. Communie en 29 hun Plechtige H. Communie. 5 Huwelij ken werden gesloten, terwijl 9 jon gelingen elders in 't huwelijk traden. Er overleden 16 volwassenen en 2 kinderen. HAARSTEEG. Zondag gaf het Kruisbooggezelschap «Onderlinge Vriendschap» haar winteruitvoei ing in de zaal v. d. Loo, metmedewer gered. De oorzaak van den brand king van het bekende humoristen- is onbekend. Verzekering dekt de duo v. d. Eist en v. Dongen uit Den schade. Bosch. Door deze heeren werden Een dezer dagen kwam land- een twaalftal duetten en s ilo-scènes bouwer v. B alhier per rijwiel vanaf voorgedragen. Met hun geestige zet ten en kwinkslagen wisten zij het van uw eigen krant en ABONNEERT U OP publiek aangenaam bezig te houden en het hartelijk applaus dat hun telkens ten deel viel was wel ver diend. De heer v. d. Lee, voorzitter der vereeniging, dankte hen en ook aan het slot den pianist Joh. v. Hal der voor zijn belangloóze medewer king. Gouden Huwelijksfeest van het echtpaar Koolen-Schuurmans. Onder enorme belangstelling heeft Maandag j.l. het echtpaar Frans Koolen-Schuurmans zijn gouden hu welijksfeest gevierd. Dagen lang, en veel avonden heeft men geestdriftig dezen dag voorbereid, door het hou den van repetities, versieringen, aan- kleeden van verschillende wagens enz. Tot iedereen sprak dan ook het groote enthousiasme der buurt uit de prach tige versieringen. Voor de woning van het echtpaar prijkte een prachtige "eerepoort, waarin des avonds op smaakvolle wijze in verschillende kleuren een schitterende verlichting was aangebracht. Ook de woning zelf was, zoowel in als uitwendig met mastegroen, bloemen en guirlandes versierd. Vanaf de woning tot de R.K. kerk flankeerden masteboómen aan weerskanten den straatweg, die waren versierd en opgesmukt. Des morgens om 5 uur reeds werd oe dag begonnen met liet blazen van de reveille. Dit was het teeken van verzamelen der buurtbewoners om nog de laatste hand le-leggen aan de verschillende versieringen. Om 8 uur had yoor de woning het opstellen van den stoet plaats en trok men begeleid door de buiirtharmonie kerkwaarts, alwaar om 9 uur door den ZeerEerw. Heer Bex Pastoor der parochie een plechtige H. Mis van dankzegging werd opgedragen. Voorop reden de gardes d' honneurs gevolgd dooi- strooisters, waarna volgde de auto met het gouden echu paar die door een twintigtal bruids meisjes werd getrokken. De familie en het buurt-comité volgden in een tiental auto's, waarachter de buurt bewoners. Bij het ingaan der kerk speelde de organist het bekende bruidskoor. Door het zangkoor werd onder lei ding van den heer G. de Gouw op zeer verdienstelijke wijze de vierstem mige Mis van Stele gezongen. Na de H. Mis werd het gelukkige paar op de pastorie door den ZeerEerw. Heer pastoor een koffietafel aangeboden. Ondertusschen werd voor de kerk wederom de stoet als voorheen gefor meerd en waren ook verschillende prachtige praalwagens opgesteld. We zagen hier.o.m. wagens voorstel lende „het huwelijksbootje" „het woonhuis van voorheen van het gou den echtpaar", „De vroolijke volen- dammers", een wagen voorstellende „De levensverzekering Mij. „Vesta", waarvan Frans ruim 30 jaar agent is, zijn woonhuis van „thans" enz. Na een rondrit door het dorp ging men naar de versierde woning waar allereerst een bloemenhulde plaats had, door het "bruidsmeisje Corry Loeff. Hierna hield de jongejuffrouw Corry Blankers namens de buurtbe woners een toespraak. Zij feliciteerde in welgekozen woorden het gouden echtpaar en sprak de hoop uit, dat God hen nog vele jaren moge sparen. Vervolgens had de aanbieding van het cadeau plaats. Het programma werd voortgezet met het zingen van een vierstemmige gemengde cantate die onder leiding van den heer A. van den Brand prach. tig werd ten gehoore gebracht. Na het zingen van een feestlied door alle buurtbewoners werd de receptie gehouden».Ontelharen hebben „van de gelegenheid gebruik gemaakt om hun gelukwenschen aan te bieden. Verschillende bloemstukken waren in gekomen en sierden het huis. In den avond om ongeveer half ze ven verschenen de harmonie „De Een dracht" en de liedertafel „Oefening baart Kunst" op het tooneel, voor het brengen van een serenade. De be- Heusden 14 Januari 36. Deze week vergaderde de R.K. Kiesvereeniging. Op 't convocatie biljet komen 7 punten voor. Benoemd tot Wachtmeester der Kon. Maréchaussée alhier, de heer J. Scheers, thans in gelijke functie te Philippine. Het water in de Maas bereikte Vrijdagnacht alhier een hoogte van 2.60 N. A. P. Tengevolge daarvan ondervindt men veel last aan den loswal, terwijl ook het verkeer met Gelderland over de Waard, die onder waler slaat, zeer bemoeilijkt wordt. Als spreker voor deleden van de R.K. Werkliedenvereeniging met genoodigden treedt Donderdagavond op de heer Hoogers uit 's Bosch, met het onderwerp »Over "t huidige Duitschland. Benoemd tot Hoofd der Be waarschool bij de Eerw. ZuHers is benoemd ter vervanging van de Eerw. Zuster Gerlruda, de Eerw. Zuster Cornelia. Zondag speelde Juliana tegen Waalwijk te Waalwijk en won met 4—0; zoodat ze nog steeds no. 1 slaat met 8 partijen gewonnen van de 9. De tooneelvereeniging «Kunst na Arbeid» uit Nieuwkuik komt hier Zondag 26 Jan. een uitvoering geven op uitnoodiging van de R.K. Fanfare. Voor het rayon Heusden is door de Roomboterfabriek St. Isidorius als melkrijder voor 1936 na inschrijving aangesteld J. v. d. Wensch in plaats van den vorigen aanvoerder M. de Gouw. l)e werkzaamheden in het Mannenland (Malland) onder Oud- heusden loopen op een eind. Naar men ons meedeelt, heeft de gemeente er nog eenige in peito, waarmee eerlang wordt begonnen. De iepziekte blijft hier'nog steeds vaoi twoekeren, zoodat tal van besmette hoornen ten doode zijn opgeheven en gerooid worden, wat bep aid jammer is, daar de wegen naar en om Heusden vroeger bekend waren om hun prachtige olmenlanen. Rij de damclub V. D. werd Maandag gespeeld voor de compe titie. Uitslag le groep A. de Graag .1; Deurloo 2—9e groep Jac. Tim. mermans H. Brouwers U—2, H.v. Helden Ant. Filters 0—2, 3egroep J. Hartjesveld - F. Roza 1 1. Eindstand le groep A. de Graag 19 p, A. Deurloo 12 p., C. Max 10 p., Ger. Jonker 10 pnt., Gijsb. Jon ker 5 p J Deurloo 4 p. alles in 10 partijen. daders waren en de fuik werd in beslag genomen. Conform den eisch werden zij veroordeeld tot f 10.— ieder met bevel lot teruggave \an de fuik. Mishandeling. Voor den politierechter te Den Bosch stond terecht wegens mis handeling op zijn zwager J. van Liempt, de koopman G. A. S. uit Heusden. Hij had in een bui van woede den ander geslagen en geschopt. Ik heb al vijftien jaar lang mijn mond gehoudenzei verdachte. Dan moet je nog vijftien jaar je mond houden, en de zaak komt in orde; maar slaan moog je nietI aldus de officier van Justitie. Verdachte vertelde, dat bij hein thuis een dochter van zijn zwager was opgevoed, en dat de twist nu liep over deze dochter, die liever bij haar pleegvadei dan bij haar vader was. Conform den eisch werd verdachte veroordeeld tot de geringe boete van f 3 of 3 dagen hechtenis. Uitspraken uan den kinderrechter. De Kinderrechter wees vonnis legen de volgende minderjarigen: W v. H., C. N. en F. S» allen te Herpt, gemeente Heusden wegens diefstal met braak in vereeniging, ieder 3 maanden tuchtschool voor waardelijk. H. S. te Herpt, gemeente Heusden, heling in voormeld misdrijf. 1 maand tuchlschool voorwaardelijk. Uitspraken. J. A. v. B., Drunen, loopen over spoorweg, vonnis bevestigd. J. H. V., Waalwijk, arbeidswet, f 9 boete of 9 d. h. E. P. J. v. H., Loon op Zand, doorgang niet vrijlaten, f 20 boete of 20 d. h. G. S., Elshout, gespan zonder licht, f 10 boele of 10 d. h. A. J. F., Waalwijk, rijden over voetpad, f 3 boete of 3 d. h. J. v. H., Almkerk,invaliditeitswet, f 5 boete of 5 d. h. Beschaafde genoegens Voor de politierechter stond te recht de caféhouder B. J H. K. uit Sprang Capelle omdat hij den min der jarigen J. A. R. uit Besoijen had dronken gemaakt op 15 Sept. j.l. Verdachte beweerde dat de jongen niet dronken was. Op genoemde datum kwam de jongen het calé van verdachte bin nen. Een paar aanwezige gasten hadden er pret in om het kind wat voor den gek te houden en gaven hem borrels jenever, die door ver dachte, de herbergier werden inge schonken en voorgezet. De jongen zelf, als getuige gehoord geloofde zoowat derlien borrels ge had te hebben. Acht of negen heeft hij er kunnen tellen, toen begon alles voor zijn nogen te draaien maar hij dronk toch door. Toen heeft hij nog even met de groole menschen zitten kaarten rtiaar plotseling be gon hij hevig over te geven en zoo eindigde de pret. De officier van justitie hield er rekening mee, dat de herbergier moest opdraaien voor een lolletje van anderen en eischte f 50 boete of 50 dagen hechtenis. Uitspraak conform den eisch. Diefstal en heling. Wegens diefstal en heling slonden terecht voor den politierechter J F. en F. M. de H. beiden arbeider te Heusden Zij hadden een alenfuik weggehaald uit de Wetering te Heusden. Het kwam uit, wie de Ongevallen. Nabij Laren is een auto tegen een boom gebolst. De 24.jarige Steegstra werd uit den wagen geworpen en op slag gedood. Twee andere in zittenden werden licht gewond. Te Apeldoorn is de 54 jarige wielrijder lv. door een auto over reden en gedood. Het zesjarige zoontje van den werkman J. Abee te Nieuwe Fekela is spelend legen een auto opgeloo- pen. Het ventje werd zoo ernstig gewond, dat het naar het R.K. Ziekenhuis te Winschoten moest worden vervoerd, waar het aan de gevolgen is overleden. Op den Rijksweg bij den Hof weg le Overschie is een ernslig ongeluk gesch.ed, waarbij de 48- jarige J. F. v. d. Helm is gedood. V. d. H. die aan den Delft weg woont, wilde met zijn rijwiel en een zak mais den Rijksweg over steken en bemerkte niet, dat een auto, bestuurder de 25 jaiige W. H., uit Den Haag, met groote snelheid naderde. Eerst op het laatste oogenblik zag de bestuurder den man met hel rijwiel, hij trachtte nog den berm op te rijden, doch kon een aanrijding niet voorkomen V. d H. werd op den weg gesmakt. De schok was zoo groot, dat de voorruit van de auto aan splinters vloog. Toen de heer II. uit zijn wagen spiong om den man te hel pen, zat deze versuft op den rijks weg; juist op dat oogenblik pas seerde weder van den Haag een auto, bestuurd door den heer J. S. v. d. G., wonende in den Haag, die v. d H. dermate aanreed, dat de hersenkas geheel verbrijzeld werd. De dood trad onmiddellijk in. Zondagavond om kwart voor tien is de ongehuwde 45 jarige wielrijder D. Gaasheek uit Scher penzeel hij het dijkje onder de ge meente Renswoude door een auto gegrepen en op slag gedood De automobilist is na even uit den wagen te zijn geslapt, snel doorgereden. Moeder en 8 kinderen omgekomen. Bij een brand in de arbeiderswijk van Tyldesley in het gtaafschap Lancashire, is een moeder met haar acht kinderen om het leven geko men. De vader wist zich te redden door uit het venster van de slaap kamer te springen. Toen de brandweer arriveerde verspreidde het vuur reeds zulk een hitte, dat het niet te henaderen was. Aardschuiving le Cannes. Te Cannes in Frankrijk is een aardmassa van een millioen kg. in beweging gekomen. Een kanaal is reeds geheel bedolven. Er heelt zich een kunstmatig meer gevormd. Verlaagde prijzeof 0.75, f 1.25, f 2 - per flacon. i I. i L 'Ji- o I .1Q') 1..1

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3