H.deBont-v.Hulten OHO VAN HET ZUIDEN. TSTERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. eysenjoilottigc brand tc Amsterdam. oden - 4 gewonden. CONCERT der Liedertafel OEFENING EN VERMAAK MIEDEMA. E. Heerenkleeding naar maat ■n van tak gg. b toffer e" ge- Zaterdag 8 Febr. '36. 59e Jrg. rsaan voond tn zij eerde. egster n den de en s wa stzijn jennacht heeft in de oude binne. |jn Amsterdam in de perceelen i van lacht :>r de arige werd trof igen. en oor den n uit loop van 3Uiy con- Dnd- 228 Een ïrde :ven 'log oor- .erd 125 Achtei burgwal No. 9 en Zeedijk bij |gi in elkaar loopend, een felle gewoed. 3 Volwassenen en 4 U, die bij 't uitbreken van den 0p de vliering waren gevlucht, olen. devlammen omgekomen. 4 andere ge- ien zijn ernstig gewond bij hun U om te vluchten. het Hol van dezen rampzaligen brak brand uit in het oude, drie bpingen hooge perceel aan den 'Achterburgwal, waar op de eer- Lge door onopgehelderde oor- Ln petroleumkachel is omgeval- Rinnen zeer korten tijd brandde ln9Sm jeheele huis als een fakkel. Zeer L tijd daarna sloegen de vlammen |e negen vensters aan de voor- en uit het dak. Redding zou er 7 personen niet meer mogelijk Zij zouden op den vliering een elijken dood sterven. Drie vol- m personen en vier kinderen zijn den der vlammen in doodsangst appen van het perceel opgerend, metend waar in dit oude huis een g zou zijn te vinden. De trap was l onbegaanbaar en de bewoners (ten via den vliering het dak te tl klommen de vlammen, vlug jmen de 7 menschen den dood te- Zij moeten op de derde etage de vliering een vreeselijke dood gevonden. ien 4 uur, toen het blusschings- zoover was gevorderd, dat de Jweer, die met 12 stralen een zee jv/ater op het perceel wierp, het ;on binnengaan, zou zij een vree- te ontdekking doen. liepen nog geruchten dat er men- j in het perceel zouden geweest Men had schimmen voor de ra- Igezien. Menschen, waarvan zelfs Laste buren geen inlichtingen kon- Igeven en waarvan niemand de na- Twist. pgen 4 uur betrad de brandweer Luis en op de bovenste verdieping men de brandwachts tot de vree- ie ontdekking, dat zich 6 lijken in luis bevonden. Pas later is het ze- Ie slachtoffer gevonden. De licha- I waren grootendeels verbrand en kkenbaar. Het was een vreeselijk icht, in een hoek van een kamer la- op en over elkaar de lichamen van (menschen vlak bij het raam. Maar ier op de vliering wachtte een nog kiweiijker schouwspel. Over de oolde resten van balken hingen de itnen van nog drie personen, lug verspreidde de vreeselijke zich door de schare wachtenden, n ademlooze stilte het resultaat het onderzoek afwachtte. De ont- enis in de buurt bij 't vernemen bevestiging der geruchten, laat moeilijk beschrijven. Vrouwen tten in tranen uit, mannen waren ontroering nauwelijks meester. I oogenblik heerschte er doffe onder het publiek, de honderden tgenooten, die twee uur lang den en strijd tegen het vuur hadden geslagen. och behalve deze zes slachtoffers lekte het personeel van den G.G.D. Je brandweer ongeveer een half ater nog een 7e slachtoffer, even- onherkenbaar verkoold. >ch behalve deze 7 dooden zijn 4 personen zwaar gewond. Zij len zich vlak na het uitbreken van brand redden, doch liepen ern- brand- en snijwonden aan ge- armen en beenen op. et is voor deze 4 menschen, de 44- ge A. Postema, zijn zoontje en het paar Eggermond, zeer moeilijk ge- st aan den vuurdood te ontsnap- cn brigadier ontdekte den brand, ïen met een burger rende hij de p op, doch de vuurgloed was zoo rig, dat zij dadelijk moesten terug- iren. Zij gaven hun reddii^gspogin- echter niet op. Zij forceerden de ir van het naastgelegen perceel, dat ,5 staat, renden de trappen op en isten zich door een tuimelraam toe- ng tot het dak te verschaffen. Op ze wijze hoopten zij een uitgang te innen maken voor de menschen, die >g in het huis waren. Wat zij zagen is vreeselyk. Aan de achterzijde van t brandende gebouw bevindt zich •^-binnenplaatsje, dat met een. dak *0\erbouwd, waarin zich een groot ,xxt van gewapend glas bevindt, fonder ligt de huiskamer van het eel Zeedijk 70, bewoond door den selhandelaar G. van Wijk. [ej. Eggermond, die op de 2e etuge onde, stond voor het raam, daf zij Is had ingeslagen. Voor haar was >g slechts één uitweg, nJ. een g op het bovenlicht. De agent kon niet bereiken en zag tot zijn ont- dat de vrouw naar beneden haar kleeren brandden reeds, bovenlicht bezweek onder haar t, zij viel op den steenen vloer kamer van v. Wijk. Een 7-jarig volgde denzelfden weg. De had ernstige brand- en snij- gekregen, ook het jongetje was vreeselijk gewond. Zij werden naar het Binnengasthuis vervoerd. De brandweer had op de Zeedijk, dus aan de achterzijde, de Magirus- ladder uitgedraaid en wist daardoor den heer Eggermond te redden. Ook hij had ernstige brandwonden. De heer Postema kon gered worden door den agent, die via het belenden de perceel op het dak was gekropen. Postema had hevige brandwonden. Hij vertelde dat hij een vrouw en 4 kin deren had, doch wist niet waar zij waren Aan de achterzijde sloeg het vuur over op het perceel Zeedijk 88, waar weldra de etages in lichterlaaie ston den. Gelukkig woonden hier geen men schen. Het was duidelijk dat uit het brandende perceel niemand meer ge red kon worden. De tweede etage van het perceel was bewoond door Eggermond; het is niet bekend of dit gezin kinderen had. Op de derde etage woonde 't echt paar Postema met 4 kinderen. De eerste etage werd door een be kend type van den Zeedijk bewoond. Er wordt een uitvoerig onderzoek ingesteld naar de oorzaak en naar de gebeurtenissen, die zich hebben afge speeld voor het vuur uitbrak. door Aaf Louis Louis Dat Waalwijk, 7 Febr. 1936. Onze Gemeente-begrooting 1936 Naar wij vernemen henben Ged. Staten reeds thans aan het gemeente bestuur bericht gezonden dat de gemeente begrooting 19dti door hen is goedgekeurd. Eedsaflegging. Op 5 Februari 1936 heeft de E.A. heer E. C. Moonen, herbenoemd burgemeester der gemeente Waalwijk, de voorgeschreven eeden afgeleqd in handen van den Commissaris der Konin gin in Noord Brabant. Dienstvak der Directe Belastingen enz Bij resolutie van den Minister van Financiën is aan den tijdelijke adjunct inspecteur Mr- f* 1- Schokking ter in spectie der directe belastingen te verzoek eervol ontslag Waalwtlk verleend- op Donderdag P. van Delft Jubilea. vierden de arbeiders en G Gouda den dag dat zij 25 jaren in dienst waren der N V. Stoomschoenfabriek A H van Schijndel. Ten kantore werden beide jubilarissen door de directie op ge bruikeiijke wijze gehuldigd Kern Waalwijk RK. Staats Partij. De Kern Waalwijk der R. K Staatspartij zal Maandagavond Hotel Verwiel bijeenkomen. In deze vergadering zal de nieuwe kern leider worden geïnstalleerd. ZONDAG 16 FEBRUARI SOLIST GROOT BAL. Gouden brui oft Didden-Timmtrnians. In de 1.1. Donderdag gehouden be stuurs en comité vergadering zij diverse urgente punten nader besproken en het blijkt dat men een prachtig geheel zal krijgen. Het is echter noodzakelijk dat er nog meer besprekingen gehouden worden, zoo zal a.s. Dinsdag 11 Febr, wederom een bestuurs- en comité ver gadering worden gehouden in café Pompe om 8 uur. De dames zullen Dinsdag 11 dezer eveneens bijeenkomen voor verdere afwerking van versiering in café v. d. Meijs om half 8. Biljarten. Maandag a.s. 10 Febr. speelt de biljartclub N.A.O gevestigd in het café van den heer G. Kroot aan den Parallel weg, een vriendschappelijke wedstrijd tegen een zestal van W.B.C., aanvang 8 uur in het café van den heer Kroot. Jeugdwerk. Maandag 17 Februari zal in het patronaatsgebouw in de St. Clemens- parochie aan de donateurs van het jeugdwerk een uitvoering worden aan geboden met medewerking van de tooneelclub der Jeugdvereeniging te Geertiuidenberg, die zal opvoeren .Het gastmaal der kinderen" van Gheon gevolgd door een blijspel. Dehumoristenwedslrijd van »O.O.G.» A.s. Zondag 9 Februari heeft de eerste wedstrijdavond plaats van de aangekondigde humoristen en duettisten wedstrijd uitgeschreven door de Tooneelvereeniging »0.0 G Mocht O.O.G. tot nog toe steeds gelukkig zijn geweest met hare on dernemingen, deze wedstrijd zal wat de deelname betreft ongetwij feld wederom éen eclatant succes worden. Er waren voor elke afdeeling vier maal zooveel inschrijvers als er deelnemers worden toegelaten, wel een bewijs dat zoowel denaam der vereeniging als de fraaie prijzen alle bekende amateurs uit net Zuiden des lands deden be sluiten tot deelname. Deze eerste wedstrijd avond treden op de humoristen in de afd. solo's, en zijn deze als volgt tegen over elkaar geplaatst: A. van Keulen uit Tiel, Joh. van Deelen uit Utrecht, Lamb. v. Rijen uit Oosterhout, H. v. d. Bosch uit Kaatsheuvel en Cor Vermeeren uit Breda. Deze heeren zullen zeer zeker voor de volle honderd pro cent in staat zijn om vóór de pauze de jury voor een buitengewoon moeilijke taak te plaatsen, en om na de pauze als de strijd gaat om den prijs van het publiek, de toe hoorders van de eene lachbui in de andere te storten. Het wordt in elk geval een avond van schitterende voordrachtkunst en ten top gevoerde kunst De jury welke over deze wed. strijden uitspraak zal doen is met zorg samengesteld en de volgende heeren hebben hierin zitting: Dui- velaar, A. v. d. Heijden en C. M. Mol, alle drie menschen die in de volle practijk slaan van muziek, le,teren en tooneel, en zeer zeker ten volle competent zijn om de diverse deelnemers te beoordeelen. Verder heeft OOG. zich als aan gename afwisseling de medewerking verzekerd van het alom '•"kende ubhel mannenkwarlet »Zan» en riendschap« uit Waalwijk, onder leiding van dhr. Jan Kooien, Zang en Vriendschap zal de pauze aanvullen met verschalende mooie zangnummers terwijl zij tot slot ter ijl uilslag der stemming voor den publieksprijs wordt uitgemaakt, een prachtige nieuwe operette in één acte zullen opvoeren, wat aan dit ensemble uilnemend is toever trouwd. Al met al dus wederom een avond die de aanwezigen ten volle zal bevredigen, en waar we derom «voor elk wat wils» wordt geboden. In tegenstelling met de andere uitvoeringen van O.O.G is deze avond behalve voor de honoraire leden der vereeniging ook voor het publiek toegankelijk en wij ver wachten dan ook wederom een stampvolle zaal in Thalia. Voor hen die nog geen honorair lid van 0.0,G. zijn een prachtige gelegenheid om eens kennis te ne men van wat voor avonden deze vereeniging biedt O.O.G. wenschen wij veel succes toe 1 Smokkelaars achtervolgd Woensdagmorgen heett in Drunen een ietwat sensationeel getinte achter olging plaats gehad van een vracht- au'o, die smokkelwaar bevatte. Bij het passeeren der Belg. grens sommeerden de Kommiezen den bestuurder van een vrachtauto te stoppen deze stoorde zich hier niet aan en reed in razende vaart verder De Komiezen zeiten onverwijld de achtervolging in per auto De Kon Marech. uit Waalwijk, welke inmiddels ook gewaarschuwd waren, weiden bij t passeeren dezer plaats in de auto der Komiezen opgenomen en de achtervolging voortgezet. Op de Kuiksche Heide bij de Laan sloeg de smokkelauto plots den weg in naar den Overweg De Komiezen hadden kans gezien voordesmokkel auto te komen en meteen draaiden zij hun wagen ploteiing voor den vrachtwagen, waardoor de bestuurder geen kans meer ziende te ontsnappen, zijn wagen tot stilstand bracht na eerst nog een boom te hebben i gereden en ontworteld. De bestuurder trachtte nog te ontsnappen, maar na een korte achtervolging door het weiland wa9 ook hij geknipt, waarna tevens bleek dat hij niet in 't be?it was van een rijbewijs. Volgens infor. matie bleek de wagen in het .Achter land" thuis te hooren. Het hleek dat de wagen niet minder dan 1000 K G. gesmokkelde suiker en 250 KG margarine bevatte De chauffeur, de 17-jarige de W uit Wijk, is in arrest gesteld. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. ^Suikerfreule». verschillende malen heb met wuardeeting gewag van de komst van de "Majestic film der Tobis «Suiker freule» in het RDB-Theater alhier. Gisterenavond werd deze lilm voor het eerst vertoond en mochten wij dankbaar constaleeren dal deze Hollandsche rolprent inderdaad aan zeer groote verwachtingen beant woordt. «Tja, dat is Indië» zegt Louis de Bree ineen van de geestige dialo gen van de «Suiker'freule».... en dat is deze nieuwe Nederlandsche film dan ook werkelijk. Indië, zooals Henri van Wermeskerken het be schreven heelt in zijn bekenden roman. Door de buitengewoon ge slaagde manier, waarop men rijst velden, karbouwen en suikerfabrie ken Jaat zien, komt de Indische sfeer, waarin de roman van twee jonge en drie oudere menschen geplaatst is, volkomen tot zijn recht. Het pakkende scenario is uiige werkt tot een luchtige amusante, hier en daar va ik gevoelige film die door rolbezetling, spel en en sceneering een eerste plaats in de rij van goede films inneemt. Niet het minst heeft daartoe bijge dragen de regie van den Neder- landschen regisseur Haro van Peski, die in deze film zijn vakmanschap op onbetwistbare wijze toont Evenals in de Hollandsche film «De Kribl.ebijter» die onlangs nog in het RDB-Theater werd vertoond, is echter het spel van onze Neder landsche artisten van zeer groote heteekenis voor het succes van deze film. We meencn onze lezers daarvan niet beier te kunnen overtuigen dan door de lijst van medespelen den in zijn geheel weer te geven De hoofdrollen worden vertolkt Bouber, Johan Elsensohn, de Bree, Annie van Duyn, Borel en Hans van Meerten. ook de bijrollen uitstekend verzorgd zijn, moge blijken uit de namen der verdere arlistenElias van Praag, Wilh. Duymaer van Twist, Jacqueline Royaards Sand berg, Marie van Westerhoven, Louis Gimberg, Kommer Klein, Juliette Roos, Adrienne Solzer en Corrie Vonk. Het zal trouwens den toeschou wer duidelijk worden, dat aan elk onderdeel van deze geslaagde film alle aandacht is besteed. Wij kunnen dan ook ieder van onze lezers aanbevel n deze film onzer nationale industrie te gaan zien Het bijprogramma is navenant. Luxor Bioscoop, ytSnelheidsmaniakkena en »Spouktxpress((. In de Luxor loopen deze week twee hoofdnummers, die beiden den be zoeker een maximum van spanning garandeeren. In .Sne heidsmaniakken" is het Richard Talroadge, de onverschrokken kerel, die voor de avonturen zorgi Aan boord van een luxe jacht wikkelt hij zich in een netelig zaakje en hij weet niet beier te doen dan hals over kop per race-boot de vlucht te nemen, om zoodoende aan een arresia.ie te ontkomen. Na veel avonturen wordi het rijkemanszoomje genoodzaakt werk zotken als mecanicien. Ook als werker viert hij zijn lust tot avoniuren bot, maar hij weet het toch lot een goed einde te brengen. Taimadge ver loont in deze sportieve fi m een top punt van overmoed en durf. en zijn acrobatische vlugheid is wonderbaar lijk De toeschouwers zullen dit alles in angs'ige spanning volgen. De .Spookirein" is een fi'm om van te g' iezelen. Het begint met een ont moeiing van een mysterieuze trein locomotief, die een Pullmantrein Jot ontsporing brengt. Na gevaarlijke nasporirgen gelukt het een verant woordelijke bende te pakken te krijgen. De overval op de bende is wel het meest opwindende deel uit deze fi'm. die overigens nog voldoende sensatie biedt om den titel .thriller" te ver werven. Een program dus voor hen. die zich gaarne eens enkele uurtjes in verve erirg willen laten brengen. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Reeds ben wij gemaakt Schippers verg adering te Geertiuidenberg. Naar wij vernemen wordt heden (Zaterdag)middag in Hotel Jansen te Geerti uidenberg een vergadering van schippers gehouden, belegd door de gecombineerde besturen der schippeisvereenigingen leMade, Geertruidenberg en Raamsdonks veer. De urgente kwestie der evenredige vrachtver deeling zal hier weer be handeld worden en de vraag zal worden besproken of de E. V. moet worden gehandhaafd of op geheven. Ook burgemeester, wethouders en gemeenteraadsteden uil de streek zijn tot deze vergadering uitgenoo digd. Aanbesteding Rijkswaterstaat Door den Rijkswaterstaat werd in het gebouw van 't Prov. Bestuur te Den Bosch aanbesteed bestek no 59 1936: het bouwen van een slutsknechlswoning nabij sluis no. 4 der Zuid-Willemsvaart nabij Veghel en van een brugwachterswoning nabij de Dungensche Brug onder de gemeente Den Dungen, in twee perceelen. Voor perceel 1 was de hoogsie inschrijver A. Dijkstra, 's Greveld.- Capelle, f3300, laagste P. W. van Allen, Geertruidenbeig f3145. Voor perceel 2 hoogste inschrijver fa P. 'Hendriks, Den Bosch f3180, laagste L. Minkels en A. van de Coevering, St. Michieis Gestel f3097. Massa hoog-te inschrijver M. F. Drijvers, Den Bosch f69/6, laagste Schellekens en van Galen, Schijndel f5590. Tilburgsch Studentencorps SI. Olof. Woensdag h.eft het Tilburg Stu denlencorps St. Olot zijn achtsten dies natalis gevierd. De feeslver gadering had des middags in het conservatoriumgebouw van de R. K leergangen plaats De praeses van den senaat, H van der Waerden, wees er op, dat het corps door alle leden net groote toewijding wordt verpleegd en verzorgd. Er is in de achter liggende jaren zoodoende een studenten—maalschappij opgeko men, die gegroeid is in de sfeer van de Tilnurgsihe samenleving Welis waar is Tilburg nog niet uitgegroeid tot een volmaakte academiestad maar toch is er een Zoodanige cut tuur hier Ier slede ontslaan aldus spr. dat men elders al begint te spreken van bepaalde Tilburgsche leerstellingen. Vervolgens hieid spr. zijn gehoor de taak en den plicht van den student voor, waarbij hij er vooral den nadruk op legde, dat I de spaying guests» der R. K. han— delshoogesthooi zich aan ie passen hebben bij de psyche van de volks gemeenschap waarin zij tijdeliik zijn opgenomen. Wat de werkzaamheid van het corps zelf aangaat, daar over heerscht algemeene ievreden heid. Het fonds tot slichting van een eigen huis beval spr. nog eens warm aan bij de katholieke bevol- king van Nederland. Als feestredenaar trad op de heer W. Asselbergs (ps. A v Duinker ken), uit Amsterdam, die het on dei werp behandelde: »Het levens beeld inde Katholieke letterkunde». Des avonds vereenigden de deel nemers zich aan een feestmaaltijd in de Philharmonie. Salarisverlaging in Noordbrabant. Donderdag werd de zitting der Provinciale Staten van Noordbrabant voortgezet. Goedgekeurd werd het ontwerpbesluit tot machtiging voor het opnemen van gelden, benoodigd tot financiering van de bijd'age der provincie in de tekorten op de exploitatie van de N.V- Brabant sche Buurtspoorwegen en Autodien sten Vervolgens werd behandeld het ont werpbesluit tot verlaging der jaarwedden van de provinciale ambtenaren n 1 die van den griffier der Staten en den hoofdingenieur van den provincialen waterstaat, alsmede die van de ver keerscontroleurs, de adjunct commiezen 2de klas, de 1ste en 2de klerken, de boden en de vaste bedienden bij de provinciale griffie de teekenaren 1ste en 2de klas van den provincialen wa terstaat, de schrijvers 2de klas en de typisten bij de griffie en bij den wa terstaat met ongeveer 5 pet. en voor H.Brok de overige rangen met plm. 3 pcf. H. Verhoeven Nadat nog eenige discusie gevoerd Jan Brok was werden de voorstellen aangenomen Th. v. d. Wiel met 46 tegen 9 stemmen. Voorts werd nog behandeld het ont werpbesluit tot verlaging der jaarwedden van de leden van Ged. Staten van f4250 tot f4000. De commissie van rapporteurs stelde voor de wedde vastte stellen op f 4100, waaromtrent de minister verklaarde daartegen geen overwegend bezwaar te hebben. Het lid de Vlam (Ged. Staten) deed echter een beroep op de Staten om het voorstel van Ged. Staten ongewijzigd aan te nemen, waarop de C. v. R. haar voorstel terugnam. Het voorstel van Ged Staten werd aangenomen. De zitting is gesloten. Het nieuwe Statenlid Mej J. J. M. Swtens Naar wij vernemen heeft mejuffr J. J. M Sweens uit Udenhout hare benoeming tot lid der Provinciale Staten van Noord Brabant aanvaard Het nieuwe Siatenltd werd geboren te Udenhout 26 Maart 1891. Zij is sedert 1909 onderwijzeres aan eene RK. Btjz Lagere School voor meisjes te Tilburg. Zij siudeerde aan de R K Leergangen voor Middclb Paedagogiek en had vele jaren zitting in ver schillende examencommissies, zoodat zij theoretisch en praciisch met het onderwijs goed op de hoogte is. Op sociaal terrein was zij vele jaren werkzaam, o.a. al9 secretaresse van den R K. Vrouwenbond en van de Jeugdcommissie. Zoowel op sociaal gebied als om haar grooten ijver en werkzaamheid voor het Missiewerk verwierf zij de hoogachting en sympathie van zeer velen in breeden kring. Als secretaresse-penningmeesteresse van een der bloeiendste afdeelingen van de RK Staatspartij, die te Udenhout meer dan 1209 leden teil en als afgevaardigde naar Sratenkies kring org en Rijkskringorg. bad zij het vertrouwen der kiezers. f DRUNEN. In een bericht over aanstelling van jeugdleiders der hier bestaande Jonge Wacht, zie het no. van dit blad van Woensdag j.l staat abusief Leo Sikkers, dit moet zijn Leo Elshout. Gedurende de maand Jan. werd op het postkantoor alhier, voor de Rijkspostspaarbank ingelegd: f 14.650.18 en terugbetaald f8561.84. Voor de uitvoering met Vastenavond heeft de tooneelclub der Jongens Congregatie m studie genomen De universeeleerfgenaam, blijspel in 3 bedrijven door Herman Burger. De bouw der nieuwe klooster kapel voor het St. Franciscusgesticht alhier nadeit zijn voltooiing wat het uitwendige beitelt. Aan den toren wordt dc laatste hand gelegd. De nieuwe klok wordt spoedig verwacht. Het wordt een mooi bouwwerk, met veel ruimte waaraan reeds lang groote behoefte was. woord gesproken tot de aanwezigen, waarin zij memoreerde oen groei en toestand en werkwijze der vereeni ging in hetaljitli ii n jaar. Daarna werd een aanvang gemaakt met het afwerken van een zeer af wisselend programma van voor drachten en liederen, die allen werden uitgevoerd door de leden van »Jonge Kracht.» Tijdeus oe pauze werden de aan wezigen getiacteerd op een kop chocolade. Na de pauze werd hetpr ogramma verder keurig afgewerkt. I :der punt van 't programma afzonderlijk te bespreken zou ons te ver voeren en daarom volstaan wij met te zeggen, dat alles keurig en netjes weru opgevoerd, waarbij het «Lammetje» voorgedragen door Johanna de Geus en »Op Vigilie», voorgedragen door een 5-tal dames een waar succes bleken te zijn. Deze zeer prettige avond werd met een toepasselijk woord besloten door Ds. v. d. Vlugt. Een woord van hulde is hier op zijn plaats aan Ds. v. d. Vlugt, Mevr. v. d. Vlugt en de leden van «Jonge Kracht» voor hun werken om deze avond zoo schitterend tedoen slagen. De beer A. v. d. Vlugt Jr. bege leidde op fraaie wijze op het orgel de zangnummers. Woensdagavond werd te Elshout een biljartwedstrijd gehou den tusschen B. J. C. alhier en E. B. C. uit Elshout waarbij uitstekend mooi spel werd geleverd. De uitslag is als volgt B. J. C. le afd. E. B. C. H. Lambrechts 100 A. Klijn 76 10Ü 100 100 100 500 M.lvleiks 55 H.Muskens 79 H. Ta u sc h 93 Besselaar 73 376 De heer H. Brok speelde zijn partij met gemiddeld 13'/a. Het algemeen gemiddelde van B. J C. was b. Hoogsie serie Jan Brok 41 punten. De handboogschutterij »Con- stantia» gevestigd in calé Th.Elshout hield haar jaarvergadeiing in haar cluolokaal. Nadat het oflicieele gedeelte was afgeloopeu begon men aan het amu santé waarbij voordracht en zang kunst der leden en eeu welvoorziene tafel voor een goed verloop zorgde. Een onderlinge wedstrijd werd georganiseerd, waarvan wij hier den uitslag laten volgen 1 Th. Elshout, 2 M. Schapendonk, 3 H. de Wit, 4 A. van Delft, 5 F. van der Leur, 6 L. Kouveld, 7 L de Wit, 8 C. van der Pelten, 9 W, Brok, 10 J. Vissers. Wij vernemen dat er plannen bestaan om ook in onze gemeente le komen tot invoering eener vaste steunregeling, waarbij 'n rouleerings systeem zal worden toegepast. Sinds bet stopzetten der werkverschaffing in verband met den hoogen water tand geldt hier een tijdelijke steun regeling. De Jonge Boerenstand zal thans haar eigen vaandel Krijgen, dat naar ontwerp van den Geeste lij Ken Adviseur, kap. Vogels, gr maakt zrl worden. ELSHOUT. In café Jan Klerks wordt tot 16 Februari een Barak- concours georganiseerd. Gezien bei aantal prachtige prijzen die er aan dit concours verbonden zijn kunnen de vele barakliefhebbers uit de omgeving hun kansen weder om eens gaan beproeven. ELSHOUT. Donderdagavond hield de aldeeling van de R. K. W. V. haar jaarvergadering in de zaal der meisjescongregatie. Uit liet verslag van den secretaris blijkt, dat de vereeniging op 1 Febr. 19JÓ 45 leden telde, welk ledental met 7 terug liep en per 31 Jan. 19a6 37 bedroeg. Uit het verslag van den pen ningmeester blijkt dat per 1 Febr. in kas was f 60.31. De totale ontvangsten aan con tribulie bedioegen f 207,23. De uilgaven aan den diocesanen bond f 98.74, terwijl de totale uit gaven bedroegen f 179 33. In kas was op 31 Jan. 1936 f 87.90. De aftredende leden H de Man Mar. v. d. Lee, Corn. Brok werden herkozen. f De Meisjesvereeniging »Jonge Kracht» te Drunen hield haar jaar vergadering in het Keikgebouw der Ned. Hervormde Gemeente. Deze vergadering droeg een feeste lijk karakter en behalve de leden der vereeniging waren tot bijwoning uit- genoodigd alle belangstellenden uit de gemeente en de zustervereeni. gingen uit Baardwijk en Waalwijk. 't Kerkgebouw was gevuld met belangstellenden, waaronder wij op merkten Ds. v. d. Vlugt en Mevr. v. d. Vlugt, Mevr. Louwe Kooijmans en Mevr. Mühlnickel. Ds. van der Vlugt opende de bij eenkomst met gebed en het zingen van gezang 194 1 en 4. Daarna werd door NeelljeNelissen namens Jonge Kracht» 'twelkomst- N1EUWKUIJK. Dinsdagavond werd in het Bondsgebouw aoor Mej. Aliens ter gelegenheid van het vijt jarig beslaan van de boerinnen bonden een lilmveriooning gegeven. Men was over de vertooiiing ten zeerste tevreden. Deze nog jonge afdeeling van den boerenbond telt thans reeds 50 leden. Op Donderdag 6 Ftbr. begint de vanwege deze vereeniging le geven slacht—cursus waaraan door een twintigtal leden wordt deelgenomen. Binnen zeer korten lijd zal ook een begin gemaakt worden met een kookcursus. Hieraan zal door alle leden worden deelgenomen. Men ziet dus uit een en ander dat er wel belangstelling bestaat en bet dan ook met deze vereeniging steeds crescendo gaat. - In het café Joh. de Bont had Maandagavond een vriendschappe lijke wedstrijd plaats door de dam clubs Nieuwkuijk en Genderen. Laatgenoemde won met 12—4. Maandagavond gaat onze club naar Genderen op revanche. De heer Loonen uit 's Bosch

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9