KANTONGERECHT. ASPIRIN BUITENLAND. PLAATSELIJKE BERICHTEN, van de erfpachten van P. A. Ruijten berg en Arie Smit. Het betreft hier perceeltjes aan den loswal en bij het bruggetje over de Binnenhaven. Deze eripachten ein digen in 1937 en B. en W. zijn van meening dat het niet gewenscht is de erfpacht te bestendigen, omdat het gemakkelijker kan zijn de per- ceelen te verkoopen. Voor de erf pachthouders is het gewenscht dat zij tijdig weten dat de gemeente de erfpacht niet wenscht te verlengen wanneer de termijn verstreken is. De raad gaat met het voorstel accoord. 4. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten mededeeling dat de beslissing over de begrooting 193ö is verdaagd. Inzake crisissieun.B is een verzoek ingekomen om een subsidie van f270,— aan het crisis comité. Het rijk zal dan daarbij 1297.bijdra gen, zoodat het plaatselijk crisis comité over f567.— zal kunnen beschikken. Besloten wordt dit bedrag beschik baar te stellen. Ged. Staten hebben enkele admi nistratieve aanmerkingen op de begrooling gemaakt. Deze zullen door B. en W. worden beantwoord. De gemeente-rekening 1935 is door Ged. Staten goedgekeurd. Bij de tiondvruay viaagt de heer '1 immermans of er geen rijkssubsidie te krijgen is voor het houden van lucht-aiweer-oefeningen. De Voorzitter zegt dat een wets ontwerp is ingediend dat de kosten- verdeeling regelt. Spr. zal informaties over deze kwestie inwinnen. De heer Jansen vestigt de aandacht op een artikel in de »Volkskrant« waarin de burgemeester, weth. Voer- mans en spr. persoonlijk worden aangevallen. Spr. wil naar aanleiding daarvan zeggen, dat er op het beleid in deze gemeente geen aanmerkingen te maken zijn, daar alles uitstekend geregeld is. De Voorzitter voelt er niet veel voor in te gaan op alles wat ze geschreven hebben. De gemeente geeft de werkioozen, waarop zij moreel recht hebben. Wanneer in gezonden stukken-schrijvers methun naam durven te onderteekenen kan men er nog respect voor hebben, maar niet als men voor de plaatsing nog zijn toevlucht moet nemen tot een ontslagen gevangene, aldus spr. De heer Okkerse vraagt welke maatregelen door B. en W. genomen zijn om storingen in het electrische net te voorkomen. De Voorzitter zegt dat niet gega randeerd kan worden dat er in de toekomst geen storingen zijn. De aanwijzingen van de P.N.E.M. zijn doorgegeven aan den betrokken ambtenaar. Weth. Sassen brengt het debat in de R.K. Kiesvereeniging over de wethoudersverkiezing ter sprake. Daar de verschillende omstandig heden niet duidelijk omschreven zijn, weet spr. niet goed wat hij hiervan moet denken. Spr. kan be grijpen dat de voorzitter der kies vereeniging zijn misnoegen heeft willen uiten. Spr. gaat niet met de gedane uitlatingen accoord, doch hij zal zich daarover nog wel uitspreken, al zal dat niet in de kiesvereeniging gebeuren. De Voorzitter vindt de raadszaal niet de plaats om deze kwesties te be spreken. Had de raad iets over de wethoudersverkiezing willen zeggen, dan had hij dat bij de begrooting kunnen doen. De heer u. d. Loo raadt den heer Sassen aan naar de vergadering der kiesvereeniging te komen, dan wist hij waar het precies over ging. De heer Jansen wil over deze zaak in geheime vergadering nog iets zeggen, temeer daar in de betrokken vergadering ook over andersden kenden gesproken is. De heer Timmermans protesteert er tegen dat deze kwestie in den raad wordt uitgevochten. Hier dient slechts het gemeentebelang bespro ken te worden. De vergadering wordt hierna ge sloten. DEN BOSCH. Ongekeurd uleesch in het schuurtje. G. P. koopman te Waalwijk, kwam bij de rechtbank in appèl van een vonnis, waarbij hij veroordeeld was tot f40 boete of 40 d. h., wegens overtreding der vleeschkeuringswet. Getuige E. v. d. Griendt, rijks veldwachter te Waalwijk, verklaarde dat hij op 6 April een hoeveelheid van 35 kilo kalfsvleesch had ge vonden in het schuurtje naast ver- dachte's huis. Het vleesch was niet voorzien van keurmerken. Verdachte hield vol onschuldig te zijn aan het geval, maar de verba lisant bracht hier tegen in, dat men hel schuurtje slechts kan bereiken door de huiskamer van verdachte. De officier eischte bevestiging van het vonnis. Mr. van Besouw pleitte vrijspraak. Waalwijk. Kijk uit je doppenchauffeur! J. de W., 26 jaar, koopman te Waalwijk stond terecht, omdat hij op 24 September 1935 's middags omstreeks 12 uur op de Markt met zijn auto, die tevoren stilstond, had achteruitgereden zonder behoorlijk om te kijken. Er stond achter de auto een man met een rijwiel aan de hand. Die werd zoowat omver gereden. Verdachte zegt, dat hij is inge stapt toen er nog niemand achter den wagen stond. Ook terwijl hij achteruitreed, hetgeen onmiddellijk daarop geschiedde, zag hij niets in zijn spiegel. Als getuige kwam voor de groene tafel J. v. d. L., schoenmaker te Waalwijk. Hij stond daar ver klaart hij met z'n fiets in de hand te kijken, toen hij plotseling door de auto van verdachte werd aange reden. Het is daar een parkeerplaats voor auto's, niet voor menschen 1 merkt de Kantonrechter op. Er staan daar toch altijd menschen, beweert verdachte. Dan wordt het tijd, dat die eens opgeruimd worden, zegt de Kantonrechter. Getuige zegt, dat hij stond te kijken naar een verbouwing. Er stonden daar nog meer menschen, maar die stonden allemaal netjes op 't trottoir en niet, zooals hij, midden op straat. De volgende getuige is A. H., schoenmaker te Waalwijk. Ook hij stond naar die verbouwing te kijken, dij heeft verdachte geen signalen ïooren geven, en heeft ook gezien, dat hij niet achter zich keek, ol daar soms nog iets in den weg stond. Dat zal wel uitkomen I zegt verdachte. Daarvoor kijk ik niet achteruit, maar vooruit in mijn spiegel I Verdachte beweert, dat hij wel degelijk signalen heeft gegeven. De schade aan de fiets was voor drie kwartjes te repareeren en die heeft verdachte vergoed. Op een vraag van den Kanton rechter, waarom verdachte maar gewoon is doorgereden, inplaats van eens te kijken wat hij aangericht had, zegt verdachte, dat hij in de meening was, dat er een fiets omviel op het trottoir. Hij hoorde roepen »Kijk uitmaar toen hij vroeg of er iels bijzonders was, riep men terug »Neen 1« De ambtenaar van het O.M. hield er rekening mee dat ge uige v. d. L. op een heel domme plaats was gaan staan en dat verdachte vrijwillig de scnade had vergoed. Daarom was de eisch lichtdrie gulden boete. Maar zoo gemakkelijk kwam verdachte er toch niet af: hij kreeg vijf gulden. Kaatsheuvel. Voor dit euvel moest H. A. v. M. uit Kaatsheuvel voorkomen. Toen men zijn auto controleerde bleek het, dat alleen de handrem in orde was, de rest deugde absoluut niet. Verdachte beweerde, dat hij niet geregeld met die wagen reed en dat hij er dus niets van wist. De ambtenaar van het O.M. vond het echter ernstig genoeg, dat ver dachte ook tot die talrijke menigte zorgelooze chauffeurs scheen te behooren, die een gevaar op den weg zijn, en eischte f 10.boete. Kan 't niet wat minder? vroeg verdachte. Neen, je boel moet in orde zijnaldus de Kantonrechter, die hem conform den eisch veroor deelde. Heusden. In de linkerbocht. W. H. V. uit Andel stond terecht, omdat hij in Heusden op 23 October 's avonds om zes uur, toen hij door de Pelschestraat reed en 'n zijstraat in wilde slaan, in de bocht zoozeer links gehouden had, dat hij een wielrijder aanreed. Verdachte beweerde, dat hij nog niet om de bocht was, toen de wielrijder met groote snelheid om den hoek kwam suizen en tegen hem opvloog. Dat was de schuld van dien hardrijder. Bakker G. van O. uit Heusden, de wielrijder in kwestie, werd als ge tuige gehoord en verklaarde, dat hij niet snel kon hebben gereden want vlak voor verdachte was er nog een andere auto de bocht omgereden, waarvoor hij had moeten uitwijken. Getuige J. D. uit Heusden, zonder beroep, verklaart, dat verdachte zoover links reed, dat hij met zijn wiel op de roode steentjes kwam, die ter plaatse het linker rijwielpad aangeven. Ook de koopman W. van H. uit Heusden verklaart dit. Er was geen l'/a meter meer tusschen verdachte's auto en het stadhuis. De aangeredene wil een civiele vordering tot schadevergoeding in stellen tegen verdachte, doch daar hij nog niet meerderjarig is, kan hij dat niet zonder tusschenkomst van de ouderlijke macht. Conform den eisch werd verdachte veroordeeld tot f 10.boete. Sprang-Capeüe. Zonder reflector met twee reflectoren. De schoenmaker M. W. uit Sprang- Capelle stond terecht, omdat hij door de nachtelijke duisternis ge reden had met een rijwiel zonder rellector. Verdachte verraste den kanton rechter met de mededeeling, dat hij zelfs twee reflectoren op zijn fiets had. Maar de een deugde niet, en de ander was door het slijkerige weer van dien dag zoo onder de modder gekomen, dat het hem niet mogelijk was door de modderlaag heen, het licht rood terug te kaatsen. Verdachte werd veroordeeld tot fl.— boete of een dag in't»Hotel« conform den eisch. Vlijmen. Te veel licht in Vlijmen. N. J. de B., architect te Vlijmen- Nieuwkuijk stond terecht, omdat hij met zijn rijwiel gereden had zonder licht. Hij beweerde, niet te hebben ge- zien dat zijn licht niet aan was. »ls daar zoo'n groote verlich ting in Vlijmen vroeg de kanton rechter. »Kun ie er je licht niet meer zien van de straatverlichting?» Verdachte beweerde, dat dat inderdaad de reden was. Misschien als je vlak onder een lantaarnpaal staat, maar anders toch niet I« meende de kanton rechter. Conform den eisch werd hij veroordeeld tot f3.— boete of 3 dagen. UITSPRAKEN. J. de K., Sprang-Capelle, veiligheid verkeer, f 35 boete of 35 d. h. J. v. T., Waalwijk, rijwiel zonder licht, f3 boete of 3 d. h Th. B Waalwijk, twee personen op rijwiel, f3 boete of 3 d. h. W. L. K., Vlijmen, venten, f4 boete of 4 d. h. Th. v. d. W., Drunen, invaliditeits wet, f3 boete of 3 d. h. J. G. W., Vlijmen, idem, f3 boete of 3 d. h. H. A. K., Vlijmen, verboden weg bereiden, f5 boete of 5 d. h. M. J. v. L., Heusden, rijwiel on beheerd, f2 boete of 2 d. h. P. de G., Waalwijk. 2 personen op rijwiel, f3 boete of 3 d. h. D. v. R., Almkerk, links houden, f5 boete of 5 d. h. Dessie gebombardeerd. Dessie is andermaal door Italiaan- sche vliegtuigen gebombardeerd. Doel van den luchtaanval was het keizer lijk paleis, doch de Negus bleef onge deerd. Ofschoon het bombardement ruim een uur lang duurde, moet bet aantal slachtoffers gering zijn. Engelsche Filmstad verwoest. Het „Engelsche Hollywood" te El- stree in het graafschap Hertford is door een ontzettenden brand grooten- deels verwoest. De door de vlammen in studio's en kleedkamers aangerich te schade wordt op ongeveer 750.000 pond sterling geschat. De staking in Londen. De staking in het Londensche abat toir is geëindigd. Dinsdag zijn de ar beiders weer aan het werk gegaan. Staking in Syrië. In geheel Syrië is een staking^ uitge broken. De toestand is zoo ernstig dat de staat van beleg is afgekondigd. Militaire botsingen in Azië. In Üost-Azië schijnt de toestand steeds ernstiger te worden. Het is aan de grens van Mandsjoekwo weer tot militaire botsingen gekomen. Zeshonderd soldaten van Buiten- Mongolië hebben Japansche officie ren aangevallen, die verkenningen uit voerden. Aan beide zijden moeten zwa re verliezen zijn geleden. Gandhi's zoon Christen? Hiralal Gandhi, de zoon van den Mahatma, is voornemens zich tot het christendom te bekeeren. Hij wil met zyn bekeering nog even wachten, ten einde de gevoelens der Hindoes niet te kwetsen. Het petroleum-embargo. Het rapport der technische commis sie, die de doeltreffendheid van een petroleum-embargo tegen Italië heeft onderzocht, kan thans spoedig tege moet gezien worden. Men vermoedt, dat de groote lijn van het rapport a.s. Donderdag zal worden openbaar gemaakt, doch men denkt, dat de commissie tot het oor deel is gekomen, dat een universeel afgekondigd petroleum-embargo in derdaad een zeer doeltreffend middel zal zijn om den oorlog te bekorten. Daarentegen schijnt de commissie van oordeel dat, een vervoerverbod 'l beoogde doel niet zal kunnen berei ken, omdat Italië in het bezit is van voldoende petroleumtankschepen om in een belangrijk deel van het vervoer te voorzien. Vermoedelijk zal er van het olie embargo, niets terecht komen. Italiaansche verliescijfers. Het ministerie van oorlog heeft te Rome officieel de lijst van de Italiaan sche verliezen sedert het begin van den veldtocht in Oost-Afrika bekend gemaakt. Voor het z.g. thuisleger be dragen deze verliezen 844, waarvan 427 in den strijd gevallen zijn, 396 stierven in dienst of door ziekte, 4 ten gevolge van verwondingen en 17 wor den er vermist. Arrestaties van R.K. Jeugdleiders. De geheime staatspolitie heeft te Keulen den leider der R.K. Jeugdor ganisaties fin Duitschjand, Hendrik Wolker, gearresteerd, alsmede dertig zijner medewerkers, wegens vijandig heid jegens den nationaal-socialisti- schen staat. Amerika's militair budget. Door de begrootingscommissie van het Huis van Afgevaardigden is het grootste bewapeningsbudget aangeno men, dat ooit in de Vereenigde Staten in vredestijd is opgesteld. Het budget voorziet in een bedrag van 543.341.00U dollar voor de bewa pening te land en in de lucht alsmede voor de kustverdediging gedurende 't begrootingsjaar 19361937. Het vorig jaar bedroeg het bewape ningsbudget 422.897.000 dollar. De bekende Senator Pittman heeft in den Senaat weder een ernstige waar schuwing laten hooren tegen de Ja pansche expansie-politiek ten opzich te van China en ook van Nieuw-Gui- nea, Celebes en Borneo. DRU N ENMa a n da g v oo r m id dag werd de nieuwe klok in den toren ge hangen van de nog niet voltooide kloosterkapel van het St. Franeiscus- gesticht alhier. Om 12 uur 's middags werd bij herhaling proef-geluid. De klok weegt 100 Kg. en heeft een heldere melodieuse klank, die ver in den omtrek wordt gehoord. Zij is afkomstig van de firma B. IJs- bouts te Asten. De uitslag van den gehouden bil jartwedstrijd in de 2e afdeeling tus schen E.B.C. uit Elshout en B.J.C. al hier, is als volgt: E. B. C.: B. Klerks 75 H. Pulles 75 C. Klijn 75 H. Muskens 72 H. de Man 35 332 C.: A. van Leest 35 L. Kuypers 74 Arn. Brok 45 M. Klerks 75 C. van den Hoven 75 304 Hoogste serie C. v. d. Hoven 21. Voor den vleeschkeuringsdienst werden in de maand Januari ter secre tarie alhier aangegeven 21 runderen" en 48 varkens. Or den laatsten Zaterdag van Januari stonden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling alhier inge schreven: 96 als geheel en 20 als ge deeltelijk, dus in totaal 116 werk ioozen. Maandagavond had in het lokaal der vereeniging de jaarvergadering plaats van de harmonie De Volhar ding, die met een hartelijk woord van den voorzitter, den heer Leo Sikkers, geopend werd. Als bestuurslid werd gekozen de heer M. van Huiten in de vacature van wijlen den heer H. van Delfte Tijdens den feestmaaltijd werd de heer Jan Verdiesen gehuldigd, die 25 jaren een trouw, ijverig werkend lid geweest is. De Voorzitter feliciteerde hem en bood hem een horloge met in scriptie aan. De jubilaris dankte voor de hulde en de avond werd verder in de pret tigste stemming doorgebracht. DRUNEN. De Eerw. Broeder Aloysius aluier in 't St. Franciscus Geslicht, is Maandagnamiddag voor zien van de H. Sacramenten der Stervenden. Toen de werkman Th. v. d. K. Maandagavond per fiets van zijn werk uit Waalwijk huiswaarts keerde, kwam hij te vallen tegen het trottoirband, met het gevolg, dat hij den volgenden morgen ge. noodzaakt was, geneeskundige hulp jn te roepen. Een dochtertje van den heer v. V. viel van een Sioei en brak een armpje. Het moest naar den Bosch worden overgebracht. Alhier is men Vrijdag ge komen tot oprichting van een plaatselijken aanneniersbond. Het uestuur luidt ais volgt: L. v. Oers, voorzitter, W. Jehoel, secretaris, M. Schapendonk, penning meester en Jos. v. d. Loo en Adr. Herrijgers commissarissen. ELbHOUT. Het gouden feest der Faniare van de Jongens-Congregatie wordt 23 Augustus a.s. herdacht met een muziekleest, waarvoor de eerste voorbereidingen reeds worden getrof fen. N1EUWKUIJK. Zondagavond werd door de tooneelverceniging van den R.K. Jongen Boerenstand in 't Bondsgebouw alhier een groote looueetuitvoering gegeven cue in alle opzichten schitterend is ge slaagd. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. De Zeereerw. Heer Pastoor sprak voor den aanvang tot de talrijke aanwezigen een woord van welkom en gat voorts een korte uiteenzetting van bet op te voeren drama, waardoor de kern van het stuk ongetwijield beter tot het publiek zal ziju doorgedrongen. Ditmaal bracht de vereeniging voor het voetlicht »Onder de Sovjetvlagcr drama in drie bedrijven. Met de keuze van dit drama heelt de ver eeniging het zich niet gemakkelijk gemaakt, want »Under de Sovjet- vlag» stelt nogal bijzondere eischen aan regie en spelers. Doch 't dient gezegd dat de vereeniging een en ander op lofwaardige wijze heeft overwonnen. Voor een overgroot deel is dit voorzeker te danken geweest aan de vertolkers, die zich bijzonder goed van hun taak kweten en prachtig spel gaven te zien. De regisseur, de heer kH. van Engelen heeft weer eens getoond een geboren tooneelman te zijn. Wellicht scholen er nog foutjes hier en daar, die heel gemakkelijk vermeden hadden kunnen worden, maar men neemt dit graag op den koop toe als men goed dilettanten spel te zien krijgt. Als tweede nummer kreeg men nog een blijspel te hooren »De Luitenant van Smallendorp». Ook dit kwam goed tot zijn recht. Ge durende de pauze en tijdens de looneelverandenngen gaf het duo de heer Jan van Eethen viool en zijn zuster piano enkele nummertjes ten beste. Zeer terecht sprak de Weleerw. heer Kapelaan in zijn dankwoord aan de vereeniging en regisseur voor het gepresteerde dat het ongetwijfeld alle verwachtingen heeft overtioffen. De J. B. S. heeft eer van zijn werk gehad. Op 18 Februari a.s. hopen de heeren A. Rombouts en J. de Bont den dag te herdenken dat zij ge durende 50 jaren lid zijn geweest van het parochiaal zangkoor Nieuwkuijk. Een halve eeuw trouw lid te zijn geweest van een zang. -J koor wil heel wat zeggen, temeer J nog als men weet dat beide jubi larissen tot op heden, men kan haast zeggen eiken dag in de kerk aanwezig zijn en indien noodig Slechte remmen. BAYER kan het komen als op Uw I i- chaam gegooid eerst hevige ril lingen, dan koorts. De weg tot herstel: het product van vertrouwen UifsluiJend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjes van 20 labl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 6 10 ets.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 2