k ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN KLOOSTERBALSEM s, D. Re DE VELLEN HINGEN ERBIJ Dank zij KLOOSTERBALSEM komt zijn hand weer goed in orde Bouwvakarbeiders 61 7 62 8 Houtbewerkers 6 7 Kleermakers 1 11 18 9 15 Lederbewerkers 195 24 198 23 Leerlooiers 13 10 Metaalbewerkers 4 1 2 2 Typografen 3 Div. werkkrachten 38 35 3 „Geen goud zoo goed" seen Dr. Ümi Harmonic „St. Jan". In April a.s. herdenkt de harmonie „Sint Jan" haar 12J/£-jarig bestaan. Waar de grootsch opgezette mu ziekfeesten bij gelegenheid van haar 10-jarig bestaan nog zoo versch in het geheugen liggen, is het de bedoeling: dit koperen jubileum op bescheidener wijze te vieren. r^let het oog daarop is de tweede winteruitvoering der harmonie, welke gewoonlijk Zondags vóór de Vasten gegeven wordt, verschoven tot een na der te bepalen datum in April om er dan een bijzonderen jubileum-avond van te maken. Voor dit jubileum-concert wil men wederom den bekenden radio- en con cert-zanger, den heer Gerard van der Berk engageeren, die bij zijn vroeger optreden op een concert der harmonie zoo'nrbuitengewoon succes oogstte Ook op ander gebied zal men dezen avond extra verzorgen, zoodat hij op hoog muzikaal peil zal staan. Van de zijde van het bestuur van „Sint Jan", waar men ons omtrent deze en nog andere belangrijke plannen in lichtte, vernamen wij tevens, dat de vereeniging nog vóór haar a.s. jubi leum-in het bezit van een nieuw vaan del'zal trachten te komen, daar het oude eigenlijk niet meer toonbaar is. Voor een harmonie als deze, die bij elke gelegenheid klaar staat om met haar vroolijke tonen luister bij te zet ten. is het een werkelijk gemis als men niet óver een vaandel beschikt, dat het corps op waardige wijze representeert Uit de gewone middelen kan deze vrij belangrijke uitgaaf echter niet be streden worden, in het vaandelfonds is nog niet de helft van het benoodigde bedrag bijeen, doch men vertrouwt dat de burgerij, die de middelen opbracht om de harmonie op te richten, die groote offers bracht om een muziek- nis - te bouwen, en die steeds blijk geeft van sympathie voor dit populaire muziekcorps, ook wel zorgen" zal dat het nóg ontbrekende bedrag er komen zal. De bedoeling is, dat a.s. Zaterdag middag door de harmonie een muzi kale-Vandeling door v.m. Baardwijk zal worden gemaakt, tijdens welke door het bestuur aan de huizen een cir culaire-zal worden afgegeven. Op een aangehechte strook, die later wordt op gehaald, kan men zich opgeven voor een bijdrage. Elke, ook de kleinste, bij drage is welkom. Vele kleintjes maken hier het nieuwe, waardige vaandel, dat „Sint Jan", naar het bestuur verwacht, spoedig met trots zal kunnen mee dragen als een nieuw bewijs van de sympathie der ingezetenen. Onderlinge Gymnastiek-wedstrijd. De-'ónde.rling? gymnastiek-wedstrijd voor 'He aspiranten-afdeeling van „Kunst en Kracht" en de demonstra ties der leden, welke Maandagavond werden gehouden in de gymnastiekzaal der R.K. Jongensschool in de Baard- wijkschestraat, hebben een zeer vlot en prettig verloop gehad. Dank zij de uitstekende voorberei ding door een commissie, bestaande uit de beeren L. van Drunen, G. Schoe- mans, Chr. v. d. Hoven en P. Spijkers, liet de regeling niets te wenschen over en hebben de bezoekers een mooien, sportieven avond meegemaakt, die zeer zeker aan den goeden naam van de club en van de turnsport in het alge meen ten goede zal komen. Door den directeur van het patro naat, den WelEerw. heer Allard, wer den de aanwezigen verwelkomd en werd de bedoeling van dezen avond uiteengezet, waarna de voorzitter van „Kunst en Kracht" de heer Jac. van Mierlo, aan verschillende adressen een hartelijk dankwoord richtte, speciaal tot de schenkers van bijdragen voor de wedstrijd-prijzen. In ploegen van 4 turners, door loting samengesteld, traden de aspiranten daarna voor de jury op, achtereenvol gens met vrije-oefeningen, brug, rin gen en rek. Er werd met veel ambitie in een vlot tempo gewerkt en ieder deed zijn best om zoo'n hoog mogelijk aan tal punten te behalen. Er bleken onder dit jeugdig materiaal prima krachten te schuilen die een krachtige reserve vormen om het turners-materiaal van „Kunst en Kracht" op peil te houden. De opzet was zoodanig geregeld dat ieder aspirant met een aardig prijsje naar huis ging. De clou van den avond vormde de beslissings-wedstrijd tus- schen een 8-tal van de best geplaatste aspiranten, om den wisselpriis. een zil veren draagmedaille, beschikbaar ge steld door den heer L. v. Drunen. Het bleek al spoedig dat de eindspurt zou gaan tusschen Fr. Lombarts en Schoemans, welke rivalen elkaar wei nig toegaven. Tenslotte werd Fr. Lom barts met gering punten-verschil win naar en daarmede club-kampioen van de aspiranten voor dit jaar. Het jury-lid de heer v. Oostrum sprak nog een opwekkend woord tot de leden en aspiranten van „Kunst en Kracht" óm met ijver en volharding dezé ihooie en gezonde sport te beoefe nen. f-Jij constateerde dat hier prima materiaal aanwezig was, herdacht te vens de successen in hèt afgeloopen seizoen behaald door het lid Schapen donk-én Jbracht in herinnering hoe vroe ger jaren ook de leider, de heer L. v. Drunen, door. zijn groote successen van zich deed spreken. Onder zulke lei ding en met zulke voorbeelden voor oogen, zullen de leden van „Kunst en ,,'t Gebeurde door kokend heete olie en m\jn rechter hand was geheel en al wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen. Mijn man heeft mijn hand dadelijk verbonden met Kloosterbalsem, welke we altijd voor ons kleintje in huis hebben. U kunt er zich geen voorstelling van maken, hoe dat ineens heerlijk verzachtte. Ik geef U de heilige verzekering, dat ik zelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer gewoon Werkloozen. De stand der werkloozen in onze ge meente is momenteel 331 geheel en 50 gedeeltelijk, tegen 323 geheel en 51 ge deeltelijk op 16 December 1.1. Mevr. H. Fr. te 's-G. AKKER'S ORIGINEEL TER INZAGB Onovertroffen by brand-en sny wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten: 62'/2 ct. en f 1.04 Kracht" in de toekomst zeker nog tot groote prestaties in staat zijn. De Z.Ew. Heer Pastoor van Erp reikte onder een toepasselijk woord de prijzen uit. Het optreden van een groep grootere leden van „Kunst en Kracht", die fraaie en gedurfde keuroefeningen demon streerden aan de verschillende toestel len, vormde telkens een mooie variatie en had buitengewoon succes. Een keurige gramofoon-installatie bracht ter afwisseling de nieuwste schlagers ten gehoore en droeg niet weinig bij tot de prettige stemming. Ook de koffie en thee, koekjes en sigaretten, die den bezoekers werden aangeboden, vormden een zeer ge apprecieerde attractie. Aan het slot van dezen goed geslaag den avond dankte de voorzitter de aan wezigen voor hun belangstelling, die naar hij vertrouwde een volgend maal nog grooter zal zijn, de jury-leden, de heeren v. Oostrum en Snijders voor hun accurate en onpartijdige beoordee ling, de damés van Helvoirt en Pul lens voor hun goede zorgep en allen die op welke wijze ook tot het wel slagen van dezen avond hadden mee gewerkt. „Tot Bloei der Toonkunst". Het jaarlijksche Vastenavond-con cert der Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" is dit jaar een week ver vroegd en zal dus a.s. Zondag de 2e winter-uitvoering in de zaal van den heer P. van Cromvoirt gegeven wor den. Op het varieerend programma dat „voor elk wat wils" bevat, komen wij in ons volgend nummer nog nader te rug. Bal Zwemclub. Het bal der Waalwijksche Zweni- vereeniging, Zondagavond in Musis Sacrum gegeven, heeft een prettig ver loop gehad. Weliswaar was het be zoek lang n^et zoo groot als vorige jaren, doch de zaal was niettemin goed bezet, terwijl de danseurs het voordeel hadden dat zij niet behoefden te kam pen tegen de ongemakken van een overbezetten vloer. De Zaltbommelsche Band heeft een goeden indruk gemaakt en wij hopen haar zeker nog eens een keer in Waal wijk terug te zien. Bovendien was er als extra-attrac tie de séance van den heer v. Kruijs- selberge uit Tilburg, die de nieuwste dansfiguren demonstreerde. De aanwezigen hebben een aardigen dansavond gehad en waren wellicht heter in hun schik dan de penning meester der Zwem vereeniging, die na tuurlijk liever een drukker bezoek ge zien had. Filmvoorstelling. Door den Missienaaikring wordt 20 Febr. in den Gildenbond een film avond gegeven ten bate der Missie. Bloempjesverkoop. Op 23, 24 en 25 Febr. zal in onze plaats het Santos-bloempje worden aangeboden, ten bate van het Midden stands Santos-fonds. De Littorina in de Langstraat. Het Langstraatsche baanvak van het Nederlandsche Spqorwegennet zal bin nenkort een hooge eer te beurt vallen. Dit baanvak is namelijk uitverkoren voor een proefrit van de nieuwe Ita- liaansche motortrein „Littorina", waarmede den laatsten tijd in ons land druk geëxperimenteerd wordt. Wanneer de trein zal proefrijden, is nog niet bepaald, doch de diverse sta tions aan de lijn hebben mededeeling ontvangen dat de rit binnenkort zal plaats hebben. De „Littorina" is, zooals men weet, a een product der Fiat-fabrieken. De kazemat bij Heusden. De Staatscourant bevat aankondi ging van binnenkort te houden aan bestedingen vanwege de eerstaanwe zend ingenieurs der genie voor den bouw van kazematten en verdedigings werken, o.a.: 19 Februari te Breda: het bouwen van een kazemat van gewapend beton te Heusden. Totaal i 331 50 323 51 Besmettelijke ziekten. In de afgeloopen week kwamen in de provincie Noord-Brabant 53 geval len van besmettelijke ziekten voor n.l. 3 van febris-typhoidus; 43 van rood vonk, waarvan 1 te Dongen en 1 te Sprang-Capelle; alsmede 7 van diph theric, waarvan 1 te Loon op Zand. Dienstvak der Registratie en Domeinen. Bij resolutie van den Minister van Financiën is de tijd. rijksklerk J. V. A. Craane ten kantore Tilburg verplaatst naar het kantoor Waalwijk. Het Werkfonds. Bij het afdeelingsonderzoek van de Eerste Kamer van de Waterstaatsbe- grooting voor het dienstjaar 1936, ver klaarden eenige leden, met belangstel ling kennis te hebben genomen van de mededeeling der Regeering, dat bi het Werkfonds de keuze voor produc tieve werken betrekkelijk schaars is. In verband hiermede vestigden zij de aandacht op wat, naar hun mee ning, in Noord-Brabant nog voor het Werkfonds te doen valt; hetgeen zij met te meer klem deden, daar liet uit de tot dusver voorhanden gegevens blijkt, dat slechts zeer weinige gelden van dat fonds in die provincie zijn verwerkt. Als objecten vermelden deze leden: le. Versterking der zeedijken in 'I Westelijk deel van Noord-Bra bant; 2e. Verbetering van den water staatstoestand in het westen dier provincie, en 3e. Indijking van den Biesbosch. Zij vertrouwden, dat de Regeering bereid zou zijn, te dier zake niet slechts verbetering van -technischen, doch ook van financieélen bijstand te be vorderen. De nieuwe Moerdijkbrug. De Rijkswaterstaat heeft aan II. Qi 7"' Reef's Aannemersbedrijf te Oldenzaal opgedragen het mgken van het jfëk van'gewapend beton op de in aanbouw zijnde overbrugging van het Hól- laixlseh Diep bij Moerdijk voor 114.000. Aanbesteding. Te Boxtel had jten geineentehuize; de ^aanbesteding plaats van een nieuw te bouwen gemeentehuis onder arphi- lectuur van den heer Rol felsen uil Hefjiiond. Ingekomen waren 29 bijjet- ten. Ingeschreven \yerd o.a. door: H. J. en G. Hanning, Enschede ƒ54.900 v. d. Broek en Smulders, J Tilburg 52.000 Wed. P. van Rooy en Zn., Helvoirt 52.000 F. A. v. Hout Zn., Den Bosch 51.000 G. de Bont en v. Dommelen, Nieuwkuik 49.889 Fa. Kreté, Den Bosch 49.885 H. C. v. d. Schans, Vught ƒ49.368 Pennings en Lamoen, St. Michiels-Gestel 48.900 Joh. van Boxtel, Vught ƒ48.631 Gebr. v. Heesch, Tilburg ƒ47.600 Adr. Vaesen, Vught 47.500 Fa. W. Koeken Zn., Tilburg ƒ45.489 G. B. Timmermans, Sprang 45.426 Alpli. v. Heesch §n W. v. d. Laar, Boxtel ƒ45.150 N.V. Bouwbedrijf v.h. Smulders, Oisterwijk ƒ44.990 Gebrs. Struycken, Tilburg ƒ44.400 Gunning volgens bestek. (Zie Vervolg Provinciaal Nieuws pagina 4). SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). J.l. Maandagavond vergaderde de Ned. Herv. Mannenvereen. „Troffel en Zwaard" in de zaal van den Chr Volksbond,' onder leiding van haar Voorzitter den heerC. Nieuwen- huizen. Na opening op gebruike lijke wijze werd door den heer H. v. d. Broek een onderwerp ingeleid over Lukas 4, waarop een llinke bespreking volgde. Door den heer Sprangers werd een inleiding geleverd over het gebruik van den Bijbel. Ook hierop volgde een breedvoerige gedachtenwisseling waarna de goed bezochte vergade ring met dankgebed werd gesloten. VRIJHOEVE-CAPELLE. On der presidium van Burgemeester A. Smit hield Vrijdagavond de com missie ter besludeering van een nieuw ontwerp bouwverordening een vergadering ten gemeentehuize. In de eerstvolgende raadsvergadering zal het ontwerp wofden aangeboden, waarbij dan levenzeen uitbreidings plan ter sprake zal worden gebrachtt Aan hel personeel der »Amo« schoenfabriek zal a.s. Zaterdag avond, in verband met het huwelijk van den bedrijfsleider, een feest avond worden aangeboden. De Geref. Meisjesvereeniging »U.K'K.« hield Dihsdagavontt in dv Geref. Kerk aan het Bruggetje haar jaarvergadering welke een eenigs- zins feestelijk karakter droeg. De jaarverslagen getuigden van een opgewekt verecnigingsleven, Naar we vernemen zal de Gemeenteraad op Vrijdag 28 Febru ari in vergadering bijeenkomen. Door het Gemeentebestuur wordt een commissie ingesteld ter bestrijding der weikloosheid onder de jeugd. Verschillende personen hebben zich bereid verklaard in genoemde commissie zitting te wil len nemen. CAPELLE. De muziekvereeniging Kunst na Arbeid» hield jl. Maandag avond in het repelielielokaal onder leiding van den heer J. Michaël haar jaarvergadering, welke goed bezocht was. Na het openingswoord van den voorzitter, waarbij hij een hartelijk welkom aan allen uitsprak en in korte trekken releveerde, wat het jaar, dat voorbijging, voor de ver eeniging geweest was, werden de notulen der vorige vergadering na voorlezing goedgekeurd en vastge steld. Het jaarverslag van den secretaris den h.eer W. J van Nieuwenhuijzen, hetwelk een overzicht gaf van den toestand en werkzaamheden der vereeniging over het afgeloopen jaar, oogstte een dankbaar applaus. De kascommissie, bestaande uit de heeren F. Spuijbroek en L. Rosen brand, bracht bij monde van eerst genoemde verslag uit van haaronder zoek der rekening en verantwoor ding over 1935, waaruit bleek dat alles klopte en de kas meteen batL saldo sloot. De penningmeester, de heer E. Colet die tevoren een alge meen overzicht van (len financieelen toestand der vereeniging had gegeven werd ouder dankzegging van zijn verantwoording over het afgesloten boekjaar ontheven. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Michaël, E. Colet, en H. W. Kerst werden met algemeene stemmen herkozen en namen onder dankzegging voorliet in hen gestelde vertrouwen deze benoeming aan. Bij de rondvraag waarvan een druk gebruik werd gemaakt, werd o.m. nog besloten 2en Pinksterdag deel te pemen aan het Nationaal muziek- ^n zgngconcours te Wou- drichem.fc Na afhandeling der agenda werd de avond met gezellig samenzijn besloten en ongeveer 12 uur keerde ieder huiswaarts. Zeer velen hebben de laatste paar dagen -reeds geprofiteerd van de gelegenheid tot schaatsenrijden op »Het Eendennest" aan de Nieuwe, vaart. Ook in den Hoek wordt druk gereden. Dat het ijs nog niet overal be trouwbaar is ondervond de heer E C. die erdoo^zakte, doch gelukkig weer spoedig óp het droge was en met den schrik en een nat pak vrij kwam. WASPIK Zooals reeds vóór eenige weken werd medegedeeld, hoopt op Zaterdag 15 Februari a.s. de Heer B. P. J. van Schijndel den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 ja ren als secretaris dezer gemeente in dienst trad. n de b laar s de meest eenvoudige wijze worden *t »aAe gevierd. &t 0p Des morgens kwart voor acht zal unner in de parochiekerk een H. Mis van wenen, dankbaarheid worden opgediagen. vergebl De plechtige raadsvergadering, erin waarbij ook de familieleden van dender op jubilaris tegenwoordig zullen zijn. it wat vangt aan des voormiddags elf uur. Ren b De iiuldigingsrede zal worden uit- erkeerc gesproken door den Edelachlbaren al &üa Heer Burgemeester Dekkers, waarna- Al het geschenk der gemeente zal wor- v0nd den aangeboden. eer Th Na de feest vergadering wordt v# jii eveneens ten gemeenlehuize tot des 'judag namiddags half twee receptie gehou- alldaar den. In den loop van den middag iaaf zi zullen door de harmonie »Yolks\ lijt üU zoo en Volksvermaak en de Christelijke,,aaü, t Gemengde Zangvereniging «Oefening. kweekt Kunst» serenades worden ino da gebracht. ±u koi Het zal den jubilaris dien dag /alleem niet aan blijken yan belangstelling ydJLi- de ontbreken en moge hij nog vele yne jaren zijn beste krachten aan de gemeente geven. Op Zaterdag 15 Februari a.s. *'acillu hoopt de heer E. Kokx den dag te herdenken, waaiop bij voor v ij hijg? '!x jaren bij de Cnrooaileüerlabriek van 8edei den heer óauiiet in uieiial trad. Het en zal den |ubiluiis dien dag niet aajV?Q'elS blijken van belangstelling ontbreken. J^e Op a.s. Donderdag 13 Febr. eÜ zal in het parochiehuis ue jaarver-""": gadering worden gehouden van de V. vereeniging »ilet NV ïl Gele kruis*. Paroch Oe vergadering wordt gehouden des heer J«. nam. om 3 uur voor ue "dames en des avonds te 7 uur voor de heeren. Na atloop der vergadering zal een filmvoorstelling wolden gegeven. KAAMSüU.NKiVEER Ue mare chaussee W. Klopper is met ingang vau 8 Febr. it. gedciacüeerd naar de 's auU brigade Arnhem. eeU ve Het bouwen van een landhuis voor rekening van den heer Wijnand Jansscns te Oosierhuut, onder aichi. icciuur van den heer J. de Lint te Ginntken is bij ondeihandscbe aan besteding opgediagen aan de aanue- fjfikeu mers Mcricns en Weterings, alhier. j De Eerw. Zusier Watburgia, Auisie verpleegster aan hel K K Ziekeuhuis reKeui alhier, is mei ingang van 8 Fcbiuari bleek, j.t. overgeplaatst naar 's Hertogen- Dosch, Ziekenhuis aan de Muniei. De machinist-electricien F. Heur- ter is overgeplaatst van bet JJrongel- sche Veer naar de Watcrbemaung aan de Uongcbrug alhier. Het aantal ingeschrevenen voor den diensipuctit der lichting 1937 bedraagt in deze gemeente 65, hier van hebben er 29 recht op vrijstelling wegens broedcidienst. Door de gemeente politie wer den Zondag een tweetal lrauduleus geslachte nuchtere kalveren opge- spoord. Tegen den koopman G. en de landbouwers K. en K. is proces-yer- baal opgemaakt. Ue cadavers zijn in beslag geno men. Door onder! heer J meiset loodgli 1 'lol il van B de Le van L en lol Medej. bij de boud. v. d. I Nut o Ned. had toespi De 1 heer caüse gebia yerdn P. D( R.K. strati Hielt heer loopt er b men gracf wal De heer van Schijndel werd ge- toren te Baardwijk den 8en Maart 1882. Zijn administratieve loopbaan werd begonnen als volontair ter secretarie alhier. In 1903 werd hij tenoemd tot ambtenaar ter secre. tarie van Zevenbergen, welke be trekking hij bekleedde tot 1907, in welk jaar hij werd benoemd tot ambtenaar ter secretarie van Zeve naar. In 1910 volgde zijne benoeming tot secretaris der gemeente Boven- k ars pel (N H.) en in 1911 tot secre taris van Waspik, welk ambt hij op 15 Februari aanvaardde. In de afgeloopen 25 jaren heeft de jubilaris zich doen kennen als een ijverig en behulpzaam ambtenaar die ook bij zijn superieuren hoog staat aangeschreven. Vooral aan zijn bekwaamheid is het te danken.dat deze gemeente, ondanks zeer zware offers, die in verband met de tegen woordige tijdsomstandigheden van haar worden gevraagd, nog niet tot de noodlijdende gemeente kan wor den gerekend. Het behoeft daarom geen betoog, dat de gansche gemeente zich gereed maakt, om den symphalieken jubi laris op zijn zilveren ambtsjubileum een passende hulde te brengen. Op uitdrukkelijk verlangen van den jubilaris zal die dag echter op De Eerw. Zuster Joh. Francisco, handwei konderwijzeits aan de St. Ibercsiaschoot alhier is overgeplaatst naar de R K. Meisjesschool te Kaams- donk(doi pj. GEERTBUIDENBERG. Door den gemeenteveldwachter werd tegen de aardewerkfabriek Decora proces verbaal opgemaakt, wegens bet niet voorzien zijn van een daartoe ver- eischic vergunning ingevolge de vei se Hinderwet. Het lijkt ons zeer goed op zijn plaats voor onze lezers bier eens een waarschuwing te laten volgen, daar het in Geerli uidenberg nog al eens voorkomt dat zonder vergun ning wordt overgegaan, tot 'tplaatsen van een motor e. d., ot tot verandë- ïing van de inrichting van de'' fabrieken die onder de Hinderwet vallen. Het bouwen van 'n woonhuis voor rekening van den heer M. Maas aan de Poternestraat, is op gedragen aan de firma Wed. A. JV du Pont en Zn. alüier. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Baaiusdonksveer hoopt Zondag a.s. des voorm 9,31) en des nam 2 uur voor te gaan de heer Vroegindewti uit Middelbands. DUSSEN. Daar al de pogingen om een goede ijsbaan alhier in dit waterrijke land tot stand te krijgen., zijn mislukt, is men er op een andere manier in geslaagd de vele schaatsliefhebbers le bevredigen. Daar 's winters de meeste lande rijen langs het riviertje de Gantel, geheel overstroomd zijn, heelt men aldaar een behoorlijke schaatsgele- genheid ingericht, alwaar 'l begrij pelijk, daar er weinig andere goede- plaatsen zijn, thans reeds druk iSt Als het nu maar blijft winteren,- worden daar nog goede zaakjes gemaakt. Pas zijn de wateren door koning winter wederom dichtgevroren, of j| de waaghalzerige jeugd wil de kracht van 't ijs reeds beproeven. Zooook^ was dit bier op de z.g.n. Nieuwe^ Sloot het geval, 'n Partijtje van die voorgangers.waren hier het~$js a^n^i jainu naar lager Julia coinj ouze were veld' waai van built den Kuij lent de der graf mee en pre2 als mei wei: sen, gev om voo gen deii V.f C

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6