JAARREDE VOORZITTER KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN WAALWIJK. PLAATSELIJKE BERICHTEN. 10.02 11.71 10.7 1.75 mè lc*c voornemens of genoegen hun terrein in exploitatie te brengen, dan behoeft hieraan verder niet te worden gedacht. Eén uitzondering dient hierbij te worden in acht genomen. Deze doet zich voor, indien ontsluiting voor be bouwing van een bepaald perceel of complex voor den verderen goeden gang van zaken een dringende eisch is. In dit laatste geval is de gemeente bevoegd slappen te doen om onteige ning fe verkrijgen. Ir vele voorkomende bijzondere ge vallen, zal door de gemeente bemidde lend dienen te worden opgetreden en met in achtneming van de eischen door ■iet algemeen belang gesteld, moeten worden getracht de eventueele tegen strijdige belangen van particulieren te gen elkaar af te wegen en zoo moge lijk lot overeenstemming te brengen. Hierbij dient vooral in het oog te worden gehouden, dat niet een of an dere toekomstige exploitant de dupe wordt van de bestaande voorschriften, zulks ten voordeele va nde overige be langhebbenden. Deze zorg der gemeente om zoowel het algemeen belang te dienen als het zooveel mogelijk ontzien der belangen van particulieren, brengt mede de wen- schelijkheid dat er te dezen aanzien ze kerheid komt te bestaan. De exploitanten in spé dienen te vo ren hekend te zijn met de regelen naar welke de gemeente zal handelen. Het is dus gewenscht, dat de Raad te dezen aanzien eene algemeene rege ling vaststelt, die evenwel niet moet worden beschouwd als alles te regelen. De thans bedoelde regelen zullen slechts als grondslag dienen voor de later bij elk voorkomend geval te tref fen overeenkomst met exploitanten. In deze latere overeenkomst, worden de voorwaarden van geval tot geval in bij zonderheden geregeld. De uitbreiding der gemeente ge schiedt ook in buiten het uitbreidings plan gelegen gedeelten. En hiervoor gelden tot heden nagenoeg geen voor schriften. Deze toestand lijkt ons ongewenscht en wij vinden het derhalve noodzake lijk dat ook hiervoor regelen worden vastgesteld. Dit klemt te meer omdat, geschiedt zulks niet, de onder de be paling van het uitbreidingsplan vallen de gronden, wijl zij aan tal van bezwa rende voorwaarden zijn verbonden, minder faire concurrentie zullen onder vinden van gronden die niet met zoo danige bepalingen worden bezwaard. De heer Roestenberg meent, dat hier mede niet bereikt zal worden wat be doeld wordt, althans niet in de naaste toekomst. Spr. acht het onbillijk, dat de grondeigenaar de bestrating moet leg gen in afwachting van degenen, die op zijn grond willen bouwen. Spr. vreest, dat de eigenaar de lasten door den bouwer zal laten dragen, waarme de het bopwen belemmerd zal worden. Bovendien bestaat de mogelijkheid, dat de grondeigenaar niet over de midde len beschikt om den wegenaanleg te fi nancieren. Daarmede is het doel van de gemeente om uitbreiding van ge paste verbouwing te krijgen, niet ge diend. Was het niet beter, wanneer de gemeente den weg bestraatte en door belasting de kosten trachtte gedekt te krijgen? De heer v. Nieuwstadt heeft even eens bezwaar tegen de strekking van het voorstel. Spr. heeft den indruk ge kregen, dat het voorstel diep ingrijpt in de maatschappelijke verhoudingen van de gemeente. De belangen van de grondeigenaars en de bouwonderne mers worden daarmede ernstig ge schaad. Bij aanneming van het voor stel zou hun positie gelijkenis vertoo- nen met het hoofd van jut. Haastige en overijlde aanneming van het voorstel zal funeste gevolgen hebben. Spr. stelt voor den gemeenteraadsleden den tijd te laten, links en rechts nog eens infor maties in te winnen om dan beter te kunnen oordeelen over de draagwijdte van het voorstel. De Voorzitter antwoordt, dat de opmerking van den heer Roestenberg niet als een bezwaar kan gelden, daar de toepassing van het voorstel eerst dan aan de orde is, wanneer voldoende aanvragen voor bebouwing zijn binnen gekomen. Het is spr. bekend, dat r«.eds ver schillende personen verzochten op den grond die in het uitbreidingsplan be trekken is te mogen bouwen Spr. heeft een rekensom gemaakt wan: uit blijkt, dat de bouwondernemer geen zware lasten behne't te dragen, wanneer het voorstel wordt aangeno men. Spr heeft hiertoe verondersteld 'nvt bouwen van een woning van 1 M. .bontbreedte op een terrein dat 40 M. diep is. Hij moet dus 33 M- bestrating betalen. De totale kosten voor klinkers, trottoirtegels en -band bedragen afge rond 100.Dit is nog geen 10. per M1, terwijl de eigenaar de grond prijs met 40 a 50 gulden per M1 zal verhoogen. Het is voor den betrokke ne beter deze kosten zelf te dragen, dan jarenlang straat-, riool- en trot toirbelasting te moeten betalen. Spr. vreest dat bij niet-aanneming van het voorstel de opcenten der per- soneele belasting tot 300 zullen moe ten worden opgevoerd. Tal van ge meenten hebben voorgestelde verorde ning met succes ingevoerd en spr. meent daarom ook, dat het voorstel niet moet worden aangehouden. Het is zeer kort dag, want sommigen beijve ren zich om de voordeelen van het uit breidingsplan aan enkelen ten goede te doen komen en de gemeente de to tale lasten te laten dragen. Na deze mededeeling zegt de heer Roestenberg met het voorstel accoord te gaan. Dhr. v. Nieuwstadt handhaaft zijn opmerking en vraagt nogmaals uitstel. De Voorzitter gaat hiermede accoord mits de raad toezegt hangende dit voor stel niet te besluiten tot het aanleggen van straten. De raad besluit het voorstel aan te houden. Crisis-steun B. 12. Voorstel om een crediet be schikbaar te stellen ten behoeve van het verstrekken van extra hulp (Crisis- steun B). Ook in 1936 zullen de noodige gel den worden beschikbaar gesteld tot het verstrekken van extra hulp aan de daarvoor in aanmerking komende werkloozen, voor aanschaffing van kleeding, dekking en schoeisel. Deze hulp wordt gebaseerd op een gemiddeld werkloosheidscijfer over de eerste 10 maanden van 1935, n.l. 238, terwijl het bedrag dat besteed mag wor den 4.20 per werklooze bedraagt. In dit bedrag wordt door het Rijk voor 2.20 geparticipeerd en blijft het res- teerend gedeelte door de gemeente te betalen. Op dezen grondslag zal het door de gemeente te verleenen crediet 476.- moeten bedragen, op een totaal uitgaaf van 999.60. De te geven steun is in de eerste plaats bedoeld voor de grootste gezin nen, waar tengevolge van langdurige werkloosheid metbetrekking tot het aanschaffing van kleeding, dekking en schoeisel, zoodanige achterstand is ont staan, dat verstrekking van extra hulp noodzakelijk is. Vorige jaren uitgaande van het Na tionaal Crisis Comité, wordt de ver strekking van deze hulp bij de ophef fing van het Crisis-Comité, door de regeering voortgezet. Tegenover het vorig jaar, toen 2280.— disponibel was, is de thans te verstrekken hulp beduidend lager. Het voorstel wordt aangenomen. De Rondvraag. De Voorzitter zegt, dat, ondanks dat de agenda is beëindigd, hij zoo coulant wil zijn de rondvraag aan de orde te stellen. De heer v. d. Heuvel dankt voor deze soepelheid. De heer Roestenberg protesteerde tegen het invoeren van de rondvraag, daar voornoemd voorstel van de zeven raadsleden nog niet behandeld was. De Voorzitter zegt, dat hij slechts wil doen uitkomen, dat zijnerzijds geen bezwaren tegen de rondvraag bestaan al is dit instituut feitelijk uit den tijd. Hierna volgde sluiting. Enkele cijfers, die de inkrimping van den export voor bepaalde ledersoorten illustreeren: 1Java en Rundbox. Gewicht. Waarde. 1927 666 Ton 4.9 mill. (Vervolg). 4.43 3.9 0.32 2.73 1.99 1.5 0.39 mill, mill, mill. mil.l mill, mill, mill. mill, mill, mill, mill. 1928 569 Ton 1929 566 Ton 1935 133 Ton 2) Zoolleder. 1927 1542 Ton 1928 1036 Ton 1929 993 Ton 1935 655 Ton 3) Ander chroomgelooid overleder. 1927 802 Ton 1928 787 Ton 1929 829 Ton 1935 341 Ton 4) Drijfriemen- en ander technisch leder. 1927 551 Ton 1.69 mill. 1928 405 Ton 1.52 mill. 1929 376 Ton 1.25 mill. 1935 131 Ton 0.25 mill Scheepsbouw-Industrie. Het iets hoopvoller vooruitzicht, uitgesproken in het begin van 1935, is voor deze in dustrie niet bewaarheid. De toestand in den scheepsbouw, die in 1934 en voorafgaande jaren reeds slecht was, is in het afgeloopen jaar wederom ver ergerd. De omvang van den geheelen we- reldhande 1 verminderde in 1935 op nieuw, waarvan de scheepvaart en van zelfsprekend de scheepswerven den terugslag ondervonden. Niettemin kwamen bij de werven voldoende aanvragen binnen, doch het afsluiten van orders was door de con currentie der buitenlandsche werven vrijwel onmogelijk. Van winst kon hierdoor geen sprake zijn. Zoolang de vaste lasten, die op de binnenlandsche scheepsbouwindustrie drukken, zoo hoog blijven, zal concurrentie met het veel goedkooper produceerende buiten land onmogelijk blijken. Chemische Industrie. De toestand in deze industrie was ongeveer gelijk aan die in 1934. In verband met de voort durende crisis, ook in de schoen- en lederindustrie, en den steeds toene mende concurrentiestrijd, kon een be hoorlijke winstmarge niet worden be reikt. Papier-Industrie. De algemeene gang van zaken in deze industrie stond in 1935 nog sterk onder den invloed van de crisis. Over gebrek aan orders was niet te klagen, doch de prijzen, waar tegen gefabriceerd moest worden, lie ten alles te wenschen over. Dank zij de contingenteering van papier in ons land konden de binnenlandsche prij zen iets verhoogd worden, doch deze verhooging ging te niet door een ver dere afbrokkeling van prijzen op de exportmarkt. Onder deze omstandig heden was behoorlijk-loonende produc- tie nog geheel uitgesloten. Tankfabriek. De in het district onzer Kamer gevestigde tankfabriek was in 1935 vrijwel steeds van voldoende or ders voorzien. De prijzen van het pro duct liepen ook in het afgeloopen jaar wederom nog terug, zoodat thans ge vaarlijk dicht het punt genaderd is, waarop de fabricage nog slechts met verlies zal kunnen worden voortgezet. Ook in de exportmogelijkheid is als gevolg van beschermende rechten en gedeprecieerde valuta van diverse lan den, nog geen verbetering gekomen. Een en ander heeft tot gevolg gehad, dat de tankfabriek mede de fabricage van een nieuw artikel heeft ter hand genomen, n.l. ketelfronten en ander perswerk in vloeiijzer, koper, messing, aluminium, roestvrij staal, enz. Deze artikelen waren vroeger alleen uit het buitenland te betrekken. In het bin nenland bestaat veel aanvraag, doch de prijzen zijn niet voldoende loonend. Zoolang het buitenland en vooral Duitschland zijn artikelen met regee- ringssteun kan uitvoeren en vrije con currentie dus niet mogelijk is, bestaat er geen vooruitzicht op behoorlijke winst. Vleeschlijm-Industrie. De economi sche toestand is in dit bedrijf in 1935 niet noemenswaard slechter geworden. De export bleef vele moeilijkheden on dervinden, terwijl de oploopende prij zen der grondstoffen de resultaten on gunstig beinvloedden. Als een ernstige grief wordt gevoeld de omstandigheid, dat buitenlandsche lijmfabrieken de prijzen in hun eigen land opdrijven, waardoor zij mede tengevolge van goedkoopere productiemogelijkheid en soms van exportpremies in de gelegen heid worden gesteld hunne fabrikaten in andere landen tegen abnormaal lage prijzen van de hand te doen. Tenge volge van een dergelijke ongelijke con currentie dreigt de fabrikage van vleeschlijm in ons land niet meer loo nend te blijven. Looiextract-Industrie. Hoewel in 1935 de omzet van looiextracten voor ons land vrijwel kon gehandhaafd blijven, zijn de bedrijfsresultaten toch veel on gunstiger geworden. De prijsstijging der grondstoffen quebracho steeg bijv. met ongeveer 35 en de groo- te concurrentie, niet het minst van het buitenland, maakte een eenigszins be hoorlijke winst onmogelijk. Vooral de uitvoer naar Duitschland is aanmerke lijk beperkt en wel door de sterk ver minderde betalings-capaciteit van dit land. Hooi- en Stroohandel. De in de 2e helft van 1934 zich eenigszins gunstig ontwikkelende toestand in deze branche kon tot den nieuwen oogst van 1935 vrijwel worden gehandhaafd, hoofdza kelijk door den export naar Frankrijk (stroo) en naar België (hooi en stroo). De export naar Duitschland is langza merhand tengevolge van betalings moeilijkheden geheel uitgeschakeld. De oogst van 1935 was over het al gemeen boven het middelmatige. Het verbruik in eigen land bleef steeds af nemen, terwijl de export meer en meer belemmerd werd. De export n. Frank rijk werd vrijwel onmogelijk, door dat het Fransche invoerrecht met ruim 200 werd verhoogd. De afzet naar België van hooi en stroo had geregel- den voortgang. De groote hoeveelhe den welke uit de Wieringermeerpolder beschikbaar kwamen, hebben de prij zen over het algemeen gedrukt. De vooruitzichten zijn niet bemoedigend. Graan-, meel- en veevoederbedrij ven. Ook 1935 was voor den handel in granen, meel- en veevoederartikelen nog zeer slecht. Evenals vorig jaar is het gebruik van veevoederartikelen sterk verminderd tengevolge van Re- geeringsmaatregelen door inkrimping van den vee- en pluimveestapel, als mede door vermindering van de koop kracht van land- en tuinbouwers. De Boerenbonden blijven op het terrein van maalderij en handel in voederarti kelen de particuliere bedrijven con currentie aandoen. De koopkracht van een andere ca tegorie afnemers, de broodbakkers, is mede sterk verminderd, hetgeen ver moedelijk gedeeltelijk is te wijten aan de toenemende werkloosheid. Allerhande Regeeringsmaatregelen blijven voor de bedrijven zeer belem merend werken, terwijl daarenboven door een groot overcompleet van graan- en meelbedrijven de scherpe concurrentie zeer in de hand wordt qe- werkt. Scheepvaart. (Binnen-). De toe stand in de binnenscheepvaart bleef in het verslagjaar onbevredigend. De Mi nister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart heeft aan een ingestelde Sub-commissie in verband met de Wet op de Evenredige Vrachtverdeeling uit de Centrale Commissie van Advies en Bijstand voor het Verkeersfonds verzocht advies uit te brengen omtrent de vraag of het gewenscht is, dat de Wet op de Evenredige Vrachtverdee ling in den huidigen vorm kan blijven voortbestaan, dan wel of zij behoort te worden gewijzigd of wellicht inge trokken. Vanzelfsprekend wordt be doeld advies in betrokken kringen met belangstelling tegemoet gezien. Door tusschenkomst van de Be vrachtingscommissie K, gevestigd te 's-Hertogenbosch werden in 1935 afge sloten 1782 bevrachtingsovereenkom sten, welke betrekking hadden op het vervoer van totaal 669.443 ton goede ren. De voornaamste vanuit het district dezer Commissie verscheepte goederen waren: kunstmest, granen, stroopak- ken, hout, vooral telefoonpalen, en zand. Vanuit Waalwijk werd enkele maien een partij leerafval in balen ver laden, terwijl het vervoer van zand in de laatste maanden voornamelijk plaats vond vanuit de Maas onder Heusden. Door tusschenkomst der Bevrach tingscommissie L, te Breda, werden 16951 ton goederen bevracht plus 74867 bossen riet en hout. De totale vrachtsom hiervan bedroeg 20.383.90. Het aantal bevrachtingen vanuit plaat sen in het district onzer Kamer bedroeq 231. Middenstand. De toenemende werk loosheid en het geleidelijk lagere loon peil hebben in 1935 een ongunstigen invloed uitgeoefend op den toestand in de Middenstandsbedrijven. De mindere omzet en de toenemende vraag naar artikelen van lagere kwaliteit drukten de winst, doordat de bedrijfskosten meestal gelijk bleven. De concurrentie door grootwinkelbedrijven en coöpe raties deed zich nog meer gelden. Goede verwachtingen worden ge koesterd van de Wet op Uitverkoopen en opruimingen en van de hier en daar reeds opgerichte Borgstellingsfondsen voor den Middenstand. Vereenvoudi ging in het innen van kleine vorderin gen, maatregelen inzake cadeaustelsel, afbetalingsstelsel en vestigingsmoge lijkheid, welke in 't verschiet blijken te zijn, zullen wellicht den middenstand kunnen verlichten. Landbouw- tuinbouw en veeteelt. De oogstresultaten konden voor 1935 over het algemeen gunstig genoemd wor den. Door steunregelingen voor ver schillende gewassen kon van een markt verloop moeilijk worden gesproken. De prijzen waren echter nog zoodanig, dat bij normale oogsten de bedrijfsresulta ten nog onbevredigend waren. De fruitoogst liet zich aanvankelijk goed aanzien; de verwachtingen wer den echter vrijwel teniet gedaan door September-stormen. De prijzen gaven een ongunstig slotresultaat. De totale omzet van de veilingver- eeniging ,,De Langstraat" te Drunen beliep 229.578.0L De toestand in het veeteelt-bedrijf was in het algemeen slecht. De melke- rij was nog het minst ongunstig. De handel in paarden bleef beperkt tot het binnenland. Voor jonge paarden wer den de beste prijzen gemaakt. De pachtprijzen bleven ongeveer op hetzelfde peil; de koopprijzen gaven eenige stijging te zien. Handelsregister. Het aantal dossiers van het Handelsregister steeg in 1935 tot 2544. Het aantal uittreksels uit het Handelsregister bedroeg 287 tegen 247- in 1934; het aantal inzagen was 724 tegen 736 in 1934. Geregistreerd werden 19 faillisse menten tegen 28 in 1934. Het aantal certificaten van oor sprong en legalisaties steeg van 136 in 1934 tot 377 in 1935. Afgegeven werden 3337 consenten voor den .invoer van leder, vertegen woordigende een gezamenlijke waarde van 1.250.900.— 338.847 Kg.); 202 consenten voor textielgoederen, 51 voor papier en papierwaren en 120 voor den invoer van diverse goederen. Het aantal ingekomen en uitgaande stukken (drukwerken, circulaires, for mulieren, enz. niet medegerekend) klom van 5880 in 1934 tot 6892 in 1935. Uit deze cijfers blijkt de steeds toe nemende beteekenis der Kamer. Door inschakelinq der Kamer in de diensten van het Crisis-Uitvoerbureau en van het Clearing-Insfituut, en door de taak die aan de Kamer is opgedragen ten aanzien van de uitvoering der Wet op de Uitverkoopen en Opruimingen, na men de beteekenis en de werkzaamhe den der Kamer mede toe. Evenmin als vorig jaar kan thans uit het hier voorafgaande overzicht wor den geconcludeerd, dat er eenig uit zicht is op betere tijden. En moge nu en dan al in den internationalen handel en de economischen toestand van an dere landen eenige opleving zijn te constateeren, vast staat in ieder geval, dat deze opleving aan ons land voorbij gaat. Integendeel, voor wat ons dis trict betreft, teekent 1935 zich nog zwarter af dan de voorgaande jaren. Kon is vorig jaar met voldoening wij zen op het gereedkomen van het rap port der Waterstaatscommissie, ook thans memoreer ik in verband hiermede gaarne de verblijdende voortvarend heid waarmede Gedeputeerde en Pro vinciale Staten onzer Provincie de op richting hebben bewerkstelligd van de Waterschappen „De Biesbosch" en ,,De Amerkant". Ik vertrouw, dat een zeer spoedige verleeninq van de ver- eischte Koninklijke Goedkeuring op de oprichting dezer waterschappen de ver wezenlijking van de groote waterstaat kundige plannen binnen korten tijd moaelijk zal maken. De oplossing van het verkeerspro bleem, door het scheppen van een grooten weg voor doorgaand verkeer door de Langstraat, is nog niet in zicht. Toch zijn we dankbaar voor de vele verbeteringen door het Provinciaal Be stuur in den bestaanden weg ontwor pen en gedeeltelijk reeds aangebracht. Het overwegvraagstuk over den spoor- weq in den Vlijmenschen weg naar s-Hertogenbosch, waarvan ik U vorig jaar reeds de oplossing meldde, zal weldra door de voltooiing van een via duct onder de spoorliinen Waalwijk— 's-Hertogenbosch en Tilburg Eindho ven—'s-Hertogenbosch tot het verle den behooren. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De Ring 's Grevdduin Capelle en Omstreden van Ned. Herv. Jonge- lingsvereenigingen op Geief. Grond- slag, houdt a.s. Donderdag 27 Fe. bruari in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier eene leden vergadering. De vergadering vangt aan te hall' acht en staat onder lei ding van den Voorzitter van den King, den WelEerw. Heer Ds. J. R. Cuperus van Capelle. Naast de gebruikelijke agenda punten vermeldt het program een inleiding over Ps. 122 door de J.V. van Loonschendijk en een onder werp over «Christendom en Cultuur» in te leiden door de J.V. van Capelle. De Geref. Jongelingsvereeniging «Timotheus» alhier h.eld j 1. Maan dagavond in intiemen knng haar jaarvergadering, die een feestelijk karakter droeg, in de vergaderzaal der Geref. Keik. De voorzitter, de heer G. Bras penning Jr., opende op gebruikelijke wijze en heette in zijn openingswoord de leden welkom en in't bijzonder den eere-voorzitter der vereeniging, den WelEerw. Heer Ds. J. C. Hagen. Na afhandeling van enkele huis houdelijke zaken werd overgegaan tot afwerking van het welverzorgde feestprogramma, waarop een aantal voordrachten en samenspraken voor kwamen, waarbij ernst en luim el kander afwisselden. Door Ds. Hagen werd een opwek kend woord gesproken, waarin Z.E. de hoop uitsprak dat de goede ver standhouding tusschen de leden bestendigd mocht blijven. Door de Radio Centrale Sprang- Capelle van den heer A. v Wijlen was voor deze gelegenheid geheel belangeloos een rauio installatie aan gebracht met microfoon, waardoor men in de gelegenheid was pers- en politieberichten etc. uit te zenden, wat aan de gezelligheid niet weinig bijdroeg. Aan het einde vereenigden de leden zich aan een koffietafel, die alle eer werd aangedaan. Door den heer J. v. d. Hoven werd nog een voordracht ten beste gegeven: «Te laat», waarna de voor zitter deze goed geslaagde samen komst met dankgebed sloot. Wij herinneren gaarne nog maals aan de jaarvergadering der Chr. Oranjevereniging «Het Drie voudig Snoer», te houden op a.s. Maandag 24 Febr. PJdb in de zaal van den Ctir. Volksbond alhier. Aan. vang 7.3U uur. De agenda luidt: 1. Opening en notulen; 2. Jaarverslagen 3. Ver slag Bondsvergadering; 4. Verkiezing van een voorzitter wegens altieüing van den heer K. Alblas, die zich niet meer herkiesbaar stelt en ver kiezing van twee altredende bestuurs leden 5. Onderwerp «Dezegen van ons Oranjehuis», in te leiden door Mej. A. in 't Veldb. Bespreking propaganda en werkzaamheden voor 't komende jaar; 7. Rondvraag en sluiting. Jaarvergadering der afdeeling Sprang van hel Ned. Werkl. Verbond «Patrimonium» op as. Woensdag 2b Febiuari des avonds half 8 in de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda: Opening, Notulen, Jaar verslagen secretaris en penningmees ter, Bestuursverkiezing, Rondvraag en sluiting. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 23 Feb. '36. Ned. Herv. Ke.k v.m. 9 30 en 2 uur D9. W.. Bousema. Exira collecte voor de vervolgden in Rusland. Geref. Kerk v m. 9 30 uur en nam. 2,30 uur D9. J. C. Hagen. Dondeidagavond trad op uit noodiging van de Ned. Herv. Meisjes- vereeniging .Pcrsis" alhier in het Ned. Herv. Kerkgebouw als spreker op Ds J. Fokkema van Amstelveen, vroeger predikant alhier. Het ruime kerkgebouw was bijna geheel met belangstellenden gevuld. Z Etrw. bepaalde zijn gehoor bij Zacharias 4 vers 1-7. Van het begin tot het einde werd de Eerw. sprtker met aandacht gevolgd. A.s. Donderdagavond half 8 zal in de zaal van den Chr. Volksbond alhier de fi rn worden vertoond van de Vrije Universiteit (Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Geref. Grondslag) te Amsterdam Om 5 uur zal ook een kindervoorstelling gegeven worden. Alh»« vali'u v lot uje'ca aan 'lunsde usvucii. -cd»1 P' yVaaiw. VVos aidccii iaü *au ÜCiacrs l'e oug yoOKZil •rjpdciii 5 10. i >u f- paarua •cinuiusv ,6rje de gil ouzc jjccuug, 0 iDOCii. jusaciü, 0 uU 11 lag s»Ja C,u wo >t de esproke auwczig ioud, u< Als üc en cul erkrijgt fOUIÜ. Rij I leen iprangsw fca wi vil om jjd oui in te Dat iprcker jcrüouü xiauucn NcJeria /er omi Italië, l lan m jndersc Maar Dm mei dan uit' heelt ie tn ook tl belA neergac God we ook in out mogen Dog tra inuigsu Ecu het v« heden va n terrein Bij schcn oog v Gods. Spre volte met arbeid ons v< aan or üe voor zielen Uac met samen smaak Dok gezon De brachi De vau Pairir Bouw Eei gekoc Eei het si De feesta door hij ii; CA ziekt is to 0. L Mej. t'oine f bou\ trie weel Woe toon twee waai den steil geen verg Don was doo lege gem spet B.V gezt hee: 2en mu:

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6