ÏÏËÜS UIT SPRANG-CAPELLE. PLAATSELIJKE BERICHTEN,»»™; ASPIRIN Doordat de motoren in den wagen ingebouwd zijn heeft de passagier last van motorgeronk. De algemeene indruk is dat de technici van de Ned. Spoorwegen van de »Littorina» weinig hebben kunnen leeren en het als vaststaand mag worden aangenomen dat de Ned. Spoorwegen dezen wagen niet op haar lijnen zullen gebruiken, omdat deze degelijk rekening houden met het comfort voor den reiziger en aan de veiligheid hooge eiscben stellen. De werkloosheid. Bij 1062 organen der Openbare Arbeidsbemiddeling stonden op 8 Febr. 1936 in totaal 496 046 werk. ziekenden ingeschreven onder wie 468.716 mannen. Van deze werkzoe kenden waren er 476 726 werkloos onder wie 455 077 mannen. Voua-persen vrijgegeven. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft de persen van de firma Bosch Zn te Utrecht, waarop .Volk en Vader land" werd gedrukt, vrijgegeven. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Door de Woningstichting ..Sprang" werd in haar vergadering van j.l. Don derdagavond in de vacature van wij len oud-burgemeester Meijer, de heer C. B. Timmermans tot voorzitter be noemd, terwijl de heer J. W. Nieu- wenhuizen tot bestuurslid werd geko zen. J.l. Vrijdag had alhier een Degin van brand plaats bij den bakker J. Vos Gzn. Als gevolg van een schoor steenbrand had een luik in den schoor steen, op den zolder, vlam gevat. Het vuur breidde zich reeds op dei. zolder uit, 2oodat slechts met veel moeite het vuur kon worden gebluscht en erger kon worden voorkomen. De Afdeeling Sprang-Capelle en Omstreken van den Ned. Chr. Werkmeestersbond komt hedenavond in de zaal van den Chr. Volksbond in algemeene vergadering bijeen. O.a. zal ook de bestuursverkiezing wegens pe riodieke aftreding aan de orde komen, terwijl het in de bedoeling ligt het be stuur met twee leden uit te breiden. Vergadering der A.R.J.A. ,.Mr. Th. Heemskerk" op a.s. Vrijdag des avonds 7.45 uur, in de zaal van den Chr. Volksbond alhier. Aan de orde: inleiding door den heer G. Braspen ning Jr. over ,,Het Plan van den Ar beid". Alle A.R. vrienden zijn op deze ver gadering hartelijk welkom. Jaarvergadering Oranjevereeniging. J.l. Maandagavond kwam de Chr. Oranjevereeniging ,,Het Drievoudig Snoer" van Sprang-Capelle. in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in jaar vergadering bijeen. Haar voorzitter, de heer K. Alblas, opende deze druk bezochte vergadering en verzocht te zingen Psalm 98 9, las vervolgens Jesaja 4 en ging voor in gebed. De voorzitter sprak een woord van welkom, in het bijzonder tot de eere voorzitter, Burgemeester Smit. Wij zijn bijeen om te danken en te geden ken, aldus spr.; we mogen thans onze 7e jaarvergadering houden. Vervol gens wees spreker op den arbeid der vereeniging, waarbij hij opmerkte dat zoowel hoogte- als diepte-punten moe ten worden doorgemaakt. In den bree- de stond spr. stil bij het gedenken van momenten die in 't leven zoowel per soonlijk als van een volk voorkomen, en zoo was het hier het huis van Oran je te gedenken. Door den secretaris werd verslag uitgebracht over den toestand der ver eeniging. Allereerst memoreerde hij nog de herdenking van den geboorte dag van Prinses Juliana, vervolgens de viering van het feest op Koninginne dag. Ook moest spreker gewagen dat velen die moesten medewerken, dit juist niet deden, waarom spr. opwekte tot meerder meeleven met de plaatse lijke vereeniging. Door den penningmeester werd ver slag gedaan over den toestand der kas. waaruit bleek dat een batig saldo van 42.53 kon geboekt worden. De heer W. Braspenning deed ver slag van de door hem te 's-Hage bijge woonde Bondsvergadering. De voorzitter dankt de heer Bras penning voor zijn keurig verzorgd ver slag. De heer A. Wittebol sprak hierna over het onderwerp ..De zegeningen van ons Oranjehuis". Spr. begon met de beteekenis van Prins Willem van Oranje de aanwezigen duidelijk te ma ken. hoe deze streed voor de vrijheid van godsdienst, opdat eenieder zijn God zou kunnen dienen naar de inge ving zijns harten. Ook de arbeid van Prins Maurits en Fred. Hendrik werd even aangestipt, zoo ook Prins Wil lem III. Het vertrek van Willem V naar Engeland beteekende een losla ting van het Oranjehuis: doch zijn te rugkomst bewees dat de band wel tij delijk verbroken kon worden, doch dat God de banden gelegd had. Ten slotte stond spr. stil bij Konin gin Wilhelmina. hoe lief Zij haar volk, en haar volk Haar lief heeft en wees hierbij op den zegen des Heeren ons in Haar geschonken. De voorzitter dankte dhr. Wittebol voor zijn keurige uiteenzetting en hoop te dat de liefde hierdoor versterkt mag worden, waarna de aanwezigen staan de twee coupletten van het Wilhelmus zongen. In de pauze werd thee met koekjes aangeboden en werden vele Vader- landsche liederen gezongen, waaron der sopraan-solo's gezongen door de dames de Jong en v. Ommeren uit Capelle. Na de pauze besprak de voorzitter het doel en den arbeid van de Chr. Oranjevereeniging, ook bij de gedenk dagen voor ons Oranjehuis. De voorzitter licht nader toe waarom hij zich genoodzaakt zag het presidium der vereeniging aan anderen over te dragen. Doch ziende den aandrang van velen, stelde hij zich weer herkiesbaar, met dien verstande, dat dan getracht zal worden om een herdenking te heb ben, waaraan eenieder kan deelnemen. De Burgemeester dankte de voorzit ter voor het gesproken woord en gaf ook nog een nadere verklaring van de statuten en van het reglement en weer legde enkele opmerkingen door den voorzitter naar voren gebracht, wat door den heer Braspenning nog nader werd toegelicht, waarna de voorzitter de sprekers dankte voor het gesproke ne. De Burgemeester stelde hierna voor de voorzitter bij acclamatie te herbe noemen. waarmede de vergadering haar instemming betuigde en met een woord van dank door dhr. Alblas werd aanvaard. Ter tafel kwam de bestuursverkie zing: aan de beurt van aftreden waren de heeren R. van Dalen en W. Bras penning, welke met op één na alge meene stemmen werden herkozen. Bei den namen de herbenoeming aan. Door een acht-tal dames werd hier na een lintenspel opgevoerd, wat de gezelligheid aanmerkelijk verhoogde. Besproken werd nog de mogelijkheid om op Julianadag een filmavond te or- ganiseeren. Aan het slot dankte de eerevoorzit ter den voorzitter voor zijn eminente leiding van dezen avond en dat hij op zijn besluit was teruggekomen. De voorzitter dankte voor deze woorden, waarna de aanwezigen zongen, de Avondzang: ,.'k Wil U, o God, mijn dank betalen" enz. De voorzitter sloot de geslaagde vergadering en Burge meester Smit ging voor in dankgebed. SPRANG-CAPELLE. Vergade ring van den Raad der Gemeente Sprang-Capelle, te houden op Woens dag 26 Februari 1936 des namiddags 7.30 uur. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vergadering van 27 Jan. 1936. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling Bouwverordening 4. Onderhandsche verhuring ge meente-gebouwen. 5. Mcdedeelingen. „Volksonderwijs". CAPELLE. In het Stationskoffie huis bij den heer L. F. van Dongen hield de afdeeling Sprang Capelle en omstreken" van Volksonderwijs j.l. Donderdagavond 7 uur onder leiding van den heer E. Colet haar jaarverga dering. waarvoor zooveel belangstel ling bestond, dat velen zich met een staanplaats tevreden moesten «tellen De voorzitter opende deze vergade ring met een hartelijk welkomstwoord en sprak er zijn vreugde over uit, dat zoovelen van hun belangstelling bl-»k gaven, waarna hij in gevoelvolle woorden het overlijden van het be stuurslid, den heer W. B. Rijken, in herinnering riep en een woord van waardeering bracht aan de nagedach tenis van den overledene, die vanaf de oprichting der afdeeling lid van het bestuur geweest is en zich steeds een warm voorstander van het openbaar onderwijs getoond heeft. De notulen der vorige algemeene ledenvergadering werden na voorle zing door den secretaris den heer J. Kraak goedgekeurd, evenals het keu rig verzorgd verslag over den toe stand en werkzaamheden der afdee ling over het afgesloten vereenigings- jaar. Daar de penningmeester, de heer G. A. S. de Bas, om gezondheidsrede nen niet aanwezig kon zijn, werd het door hem opgemaakt financieel over zicht bij monde van den voorzitter uit gebracht, evenals het verslag van de op 2 en 3 Nov. 1935 te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van Volksonderwijs, welk verslag opge maakt was door den heer C. Vos, die als afgevaardigde deze vergadering had bijgewoond, doch thans ook door ziekte verhinderd was de afdeelings- vergadering mee te maken. De voorzitter sprak woorden van dank aan het adres van deze beide heeren voor de wijze, waarop zij de belangen der afdeeling behartigd had den en hoopte, dat zij spoedig weer geheel hersteld zullen zijn, met welke woorden de geheele vergadering haar instemming betuigde. De rekening en verantwoording over 1935 werden nagezien en in orde bevonden door de heeren A. H. Spie- rings en A. Kerst Gzn., waarna den penningmeester onder dankzegging voor zijn accuraat en zuinig beheer decharge werd verleend. De kas bleek te sluiten met een ruim batig saldo. In de bestuursvacatures, ontstaan door het bedanken als bestuurslid door gaat het niet langer Verkouden, hoesten, tranende ogen. Hier neemt men: den heer A. L. Sneep en door het overlijden van den heer W. B. Rijken, werd voorzien door de verkiezing van de heeren L. J. Dijkstra en L. Rempt, die onder dankzegging voor het in hen gesteld vertrouwen deze benoeming aannamen. Het bestuur der afdeeling wordt dus nu gevormd door de heeren E. Colet, voorzitter, J. Kraak, secreta ris, G. A. S. de Bas, penningmeester, J. Michaël, L. J. Dijkstra, D. van Oversteeg en L. Rempt, leden. Na de rondvraag sloot de voorzitter te ongeveer 8 uur het huishoudelijke gedeelte der vergadering, waarna door de tooneelvereeniging der afdee ling „Zomerzotheid", tooneelspel in 7 tafereelen van Cissy van Marxveld, bewerkt door Dom de Gruyter, werd opgevoerd, waarbij de tooneelvereeni ging bewezen heeft nog niets van haar ouden roem te hebben ingeboet. De opvoering had een schitterend succes en de telkens door de zaal daverende lachsalvo's, alsmede het welverdiend applaus na afloop van ieder tafereel, bewezen, dat er uitbundig werd geno ten. Ongeveer 12 uur werd deze goedge slaagde avend door den voorzitter, nadat hij de tooneelisten dank had ge bracht voor hun uitstekend werk, ge sloten. De voetbalvereeniging „Capelle" speelde j.l. Zondagmiddag voor de le klasse B.V.B. op eigen terrein tegen Nivema 2 uit 's-Bosch. welke wed strijd met 61 door „Capelle" gewon nen werd. De spaarkasvereeniging „Vele Kleintjes maken één Groote" hield j.l. Zaterdagavond in het café van Mei. Wed. A. van der Haart haar jaarlfk- schen feestavond, waar zang en voor dracht elkaar afwisselden, en epn sma kelijke koffietafel het geheel besloot. Op algemeen verzoek zal de too neelvereeniging van de afd „Sprang Capelle e. o." van Volksonderwijs het tooneelstuk „Zomerzotheid" van Cis sy v. Marxveld en bewerkt door Dom de Gruyter a.s. Woensdagavond half acht voor de tweede keer opvoeren in de zaal van den heer L. F. van Don gen. Ter verkiezing van 4 bestuursle den der Chr. schoolvereeniging a. d. Loonschendijk wegens periodieke af treding van de heeren B. Verhoeven, J. den Hollander en P. van der Schans zijn naast de aftredenden candidaat gesteld de heeren P. Michaël, C. v. d. Schans en C. Ophorst en ter vervul ling der bestaande bestuursvacatures de heeren G. de Jong en B. Mayers. De keuring van springstieren uit de gemeente Sprang-Capelle zal plaats hebben op 17 Maart a.s. des morgens 10 uur te Waalwijk. Het uitvoerend comité van het 2en Pinksterdag te Vrijhoeve-Capelle door het muziekgezelschap „Sirena" te organiseeren muziek- en zangconcours heeft de gelegenheid tot inschrijving verlengd tot 1 Maart a.s. Op Vrijdag 28 Febr. zal in de School met den Bijbel in de Nieuw- straat een ouderavond gehouden wor den onder leiding van den heer Kerst, voorzitter van het bestuur der „Ver eeniging tot instandhouding van Scho len met den Bijbel" te dezer plaatse, se. Het luidt: 1. Opening door den voorzitter. 2. Zang door het Kinderkoor „De Zangvogeltjes" onder leiding van het Hoofd der school, met orgelbe geleiding door den heer H. v. Bar- neveld. Het zingen wordt afgewisseld met het voordragen van eenige gedich ten. 3. Pauze, waarin de bezoekers, even als van half zeven tot zeven uur, gelegenheid krijgen het werk der kinderen te bezichtigen. 4. Rede Ds. A. Meyers, Utrecht. On derwerp: „Alléén Bouwen 5. Sluiting. Men verzocht ons bekend te maken dat deze vergadering uitsluitend toe gankelijk is voor leden en ouders. „De Voetbal-kwestie". f VRIJHOEVE-CAPELLE. De A.-R. Kiesvereen. kwam Vrijdag avond in vergadering bijeen, waarop naast de leden ookivele belangstellen den uit de gemeente aanwezig waren, e.e.a. in verband met het belangrijke agendumpunt „Zondagsrust-heiliging". De Voorzitter, de heer K. Alblas, programma van dezen avond opende op gebruikelijke wijze de ver gadering en zette in zijn openings woord in t kort uiteen waarom door het bestuur deze vergadering belegd was, n.l. ter opheldering in de kwestie voetbalverbod en café-sluiting cp Zondag, welke reeds zooveel stof tot spreken en nog meer heeft doen op laaien en waarover vele gemoederen „vol" zijn. Hierna verkreeg de Heer Kerst, haar Raadsargevaardigde, het woord om zijn standpunt, ingenomen op de Raadsvergadering van 1.3 Dec. j.l. principieel toe te lichten. De heer K. bespreekt, na afdoening van enkele vragen, die hem van be stuurszijde gesteld waren, allereerst 't ontheiligen van den Zondag, welke hij een positieve zonde noemde en teeken- de de verachting van Gods Woord en die der Sacramenten als de kern der Zondagsontheiliging: ook zij, die op Zondag voetballen ontheiligen dien dag; voorts merkte spreker op, dat dit ontheiligen ook op den kansel kan geschieden als daar „Gods Woord" niet gebracht wordt. Wat is nu de taak en roeping der overheid in deze? De overheid is geen dienaresse Gods in algemeenen zin. doch geroepen om gerechtigheid te oefenen en niet om de kerk bij te staan in haar ambtelijk werk. Een christelij ke overheid rekene ten volle met de Wet Gods, die tot een ieder mensch persoonlijk komt, doch niet tot de overheid komt als tot den mensch. In vollen omvang de Wet Gods handha ven kan zij niet. 't Achtste gebod is zelfs door den Heidelb. Cat. beperkt %voor de overheid. Zij heeft het zwaard der gerechtigheid te-hanteeren. doch is niet de door God aangewezen persoon om de naleving van Zijn Wet te con troleeren. Zij is derhalve niet geroe pen om de Zondagsontheiliging tegen te gaan, die bevoegdheid heeft God aan zichzelven gehouden. De ontheili ging is op zichzelf een overtreding der Goddelijke rechtsorde en geen over treding tegen den naaste en een zonde tegen de Allerhoogste Majesteit Gods. Na enkele citaten van Ds. Woelde- rink uit „De Vaandrager" besluit de heer K. zijn betoog door er op te wij zen, dat de burgers geen ijzeren juk op de schouders gelegd moet worden: verwerpt in dit verband het standpunt der S.G.P. en H.G.S. en eindigt met een oproep tot eenheid (geen synthe se) maar die eenheid, welke geworteld is in het onwankelbare Woord Gods. In de debatten kwam naar voren, waarom de betreffende Politieveror dening de eindstreep niet op de door velen gewenschte wijze gehaald heeft. De Heer Smit, burgemeester, die, evenals de Heer K., bereid was t prin cipieel verschil over dit staatkundig punt naar den aard der liefde in saam- spreking aan de hand van Gods Woord (een voorbeeld ter navolging waardig!) tot meer klaarheid en zoo mogelijk tot oplossing te brengen, on derstreepte de meening van den heer K„ dat de overheid in vollen omvang de Wet Gods niet kan handhaven, doch plaatste tegenover het betoog van den heer K., dat de overheid den Zondag als dag des Heeren af te zon deren heeft en dat zij tegen openbare Zondagsontheiliging heeft op te ko men. Waarom zou zij geen taak hebben voor het 4e gebod? De heer K., de sprekers beantwoor dende, kan. tenzij men hem duidelijk overtuige, op grond van Gods Woord niet tot een ander inzicht komen, dan door hem kenbaar gemaakt is, n.l. 't optreden der overheid alleen dan. wanneer de rust verstoord wordt. Gelukkig is de zaak na breede toe- ichting niet zoo, zooals de gemeente ze uitbuit, vermeerderd met den noo- digen laster. De heer Kerst heeft onomwonden en met nadruk gezegd, dat hij het voetballen op Zondag hier ter p'iaatse beslist verboden wil zien, als de rust er door verstoord en de heiliging daar door belemmerd wordt. Na een kort slotwoord van den Voorzitter, waarin hij de aanwezigen opwekte om zich meer op beginselstu- die toe te leggen, daar de dingen nu eenmaal niet zoo eenvoudig zijn als oppervlakkig wel lijkt, sloot hij op be kende wijze deze leerzame vergade ring. De heer W. Benjaminse alhier, werd benoemd tot tijdelijk onderwijzer te Oud-Vossemeer op Tholen. VRIJHOEVE-CAPELLE. Het aantal werkloozen bij de Afdeeling Ca pelle van den Chr. Fabrieks- en Trans portarbeidersbond bedraagt deze week 97, waarvan 67 geheel en 30 gedeelte lijk werkloos waren. Hiertoe behoor den 77 fabrieks- en 20 transportarbei ders. Naar we vernemen zal Ds. P. Zandt, Ned. Herv. Predikant te Delft, Lid der Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal a.s. Zondag 1 Maart in de Ned. He^v. Kerk aan den Loonschendijk op treden. Men deelt ons mede dat het los personeel der N. V. A. Oerlemans, Bouwmaterialenhandel alhier, wegens slapte om de andere week zal gaan werken. Voor een in deze gemeente te stichten ziekenhuis werd uit Den Haag een gift van 200.ontvangen. Door het bestuur der kolenin- koopvereeniging is tot bode voor het a.s. seizoen benoemd de heer A. Ver.'s(llkken hagen, terwijl het rijden en lossen derNyerd kolen is opgedragen aan den voerman cclama J. Bogers. pe Vc De Afdeeling Capelle van dengedank\ Chr. Fabrieksarbeidersbond zal in dedal eerste helft van Maart een vergade-ved su ring beleggen ter bespreking van heiyoorgaa plan van den arbeid waarmede thans Op ook in onze plaats zooveel reclame a Ëerv wordt gemaakt. £,d - baar go cn at NIEUWKUIJK. Dinsdagmorgen Maart had de metselaar uit Ammerzoden J. het ongeluk van de vorst van een huis te vallen. Door zijn val kwam werkza: hij in aanraking met den opperman, die eveneens daardoor naar beneden Moge viel. Zuster De onmiddellijk ontboden genees-tal va heer Dr. van Seters uit Drunen P'l1£ te constateerden bij beiden inwendige kro< kneuzingen. Later zijn ze per auto 6°^ vc naar hun woning vervoerd. D Met Carnaval gaf het Jongens. Eendrs patronaat »St. Jan« ter gelegenheid ten dec v -n zijn eerste lustrum eenjubileum, concou uitvoering. Opgevoerd werd te Kaa Bange wonder«, tooneelspel in drie D bedrijven. Er werd door dejongens stieren prachtig spel gegeven. Een ieder den ge vervulde zijn rol naar behooren. Maart Het talrijk aanwezige publiek heeft dan ook door een hartelijk applaus kreea zijn tevredenheid betuigd. Het orkest 500rn «Happy Band« zorgde voor aange- jat bic name en vroolijke muziek. jn HERPT. In de Donderdag gehou- wist e den vergadering van den Boerinnen- bond alhier, werd tot presidente avond herkozen mevr. v. Herpt Veroude. aVond Tot bestuursleden werden gekozen kathol de dames v. Vrede Buys, A. Luvben r'Uorc en Buys.Vermeulen. De heer Jan Buijs, die vanaf hoeke de oprichting voorzitter van den ten zi boud van vereenigingen was, heeft gang l als zoodanig bedankt en in zijn Van plaats is gekozen Bertus de Wilt. vermc WASPIK Onder architectuur van «Snee den heer A. G. de Bruijn werd aan- De besteel het bouwen van een dub- een g hele middenstandswoning voor re- M kening van den heer G. Kamp. donk Ingeschreven werd als volgtRaam Timmerwerk: bestel Gebr. Boom Waspik f 2620,— was J. de Ru ij ter Waspik f 2579,— alzoo A. Roovers Waspik f 2430, Metselwerk Jac. v. d. Broek Waspik A. Mutsaers Waspik L. Fitters Waspik C. Savelkouls Waspik Schilderwerk C. Roovers Waspik f 575. Th. Hamers f 562, Gebr van Gerwen Waspik f 535, Gegund aan de laagste inschrijvers, Gistermorgen botste tengevolge van onoplettendheid van den be stuurder een autobus van den heer M. S. uit Waalwijk tegen den af sluitboom van den spoorwegover gang in de Stationsstraat. De boom knapte geheel af. Persoonlijke on gelukken kwimen wonder boven wonder niet voor. Op Woensdag a.s. te 7 uur zal in het hotel van den heer H. wat van Iersel een algemeene vergade. ring der R.K. Middenstandsvereeni- ging worden gehouden. Op de jaarvergadering van de tooneelvereeniging »Entre Nous« is het bestuur dat jaarlijks aftreedt, herkozen. auto. De f 3359,— veldv f 3343,— en c f 3309,- ontvj f 3077,— De van wetei het 1 betrc echte niet zich belac weer zijn Tc voor een vroe miss plaa RAAMSDONKSVEER. Dezer da gen werd door de Propagandaclub «Voor God en Vaderland« haar jaarvergadering gehouden, terwijl tevens het eerste lustrum werd her dacht. Nadat de voorzitter de vergade ring geopend had heette hij de le den welkom, en herdacht in zijn openingswoord het overleden lid P. Stassar. Uit de verslagen van den secre taris bleek, dat de vereeniging in de afgeloopen periode, haar naam eer heeft aangedaan als propagan daclub. Er werden niet minder dan 41 acties gevoerd, waarvan een aan merkelijk gedeelte werd ondernomen voor liefdadigheidsinstellingen. Uit het geheel kon worden geconsta teerd, dat met genoegen mag wor den terug gezien, op hetgeen ge durende bet le lustrum is gepres teerd. Het kasverslag van den penning meester gaf een duidelijk overzicht van de bedragen die waren bijeen gebracht voor steun van hulpbe hoevende vereenigingen, en andere doeleinden. Zoo werd o.m. voor de St. Vin- centiusvereeniging, het Wit Gele- Kruis, K.J.V., Crisis comité, Univer siteit, en K.R.O. in totaal een nettor bedrag verzameld van f 1853.05. Hierna werd het woord gevoerd door den geestelijk adviseur. Als onderwerp was gekozen »de cultiveering van het genade)even«. Met belangstelling werd spreker gevolgd, waarna hij een welverdiend applaus in ontvangst had te nemen. Vervolgens werden de ingekomen wagi derg het te b D met kree gel ij voei geh. van M wer hoe voo gen jari Vin L een ged dri wa ver der aai fee uit sta be tre on zei Vr de de kc m sp al te M a' K hef product van vertrouwen Uitsluitend verkrijgbaar in do oranje-bandbuisjes van 30 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets. 9 V!

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 2