CHO VAN HET ZUIDEN. r TWEEDE BLAD. MNCIAAL NIEUWS. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. KOERSEN. NIEUWS UIT DRUNEN. Kerknieuws. Ljag 26 Februari 1936. No. 17. markt te waalwijk op nERDAG 27 FEBRUARI 1936. I Gemeenteraad. wij vernemen heeft de heer G. ongen om gezondheidsredenen genomen als lid van den ge- raad. 3lger op de lijst der Vereenigde raten is de heer A. van Gent. Examens 1 het Psychologisch-Paedago Instituut der U.K. Leergangen (burg slaagde voor 't diploma Logiek A de Eerw. Broeder jrdus (L. J. Hertroys) te Kaats- Gouden bruiloften oijen heeft j.l. Zaterdag het u huwelijksfeest gevierd van ;ülpaar M. Didden—Timmer- lmurt en het woonhuis waren lijk versierd, toen 'i feestcomité iiuidspaar en zijn familie 111 evenlal auto's naar de O. L. ivekerk begeleidde, wagen waarin de jubilarissen en plaats genomen, werd ge en door 1b bruidjes, lerwijl liental anderen de auto lian en en met strooisel van ien en papier den weg ver- 211. i 9 uur werd een gezongen is van dankzegging opgedragen, na de stoet in uezeliüe opstelling liet woonnuis van 't echtpaar Vóór en na de kerkelijke tigheid zongen de bruidjes een [sseiijk feestlied, i iü uur had de zeer druk chte receptie plaats, waaronder ser F. Hoxs, voorzitter van het ■omilé het gouuen echtpaar ins de buurt heelt toegesproken e jubilarissen heeft geluk ge- cht met hun gouden huweiijks- Naniens de buurt bood spr. echtpaar twee leuningstoelen in couvert met inhoud aan en te, dat de oudjes nog vele hun welverdiende rustmoch- jenieten. t bruidje Antoinette v. d. Wiel een mooi en geestig gedicht n bood een bouquet bloemen oudste zoon van het echtpaar heer G. Didden, dankte het ité en de buurtbewoners voor rganisatie van het feest en voor jebed dat zij 's morgens in de lis voor het echtpaar hadden jrt. Wat het feest betrof, zeide dat het de stoutste verwach verre had overtroffen en bij dankte spr. allen die op ie wijze dan ook het hunne tot welslagen van 't feest hadden idiagen. e jubilarissen waardeeren groote de voorbereiding van dit feest zijn uiterst dankbaar voor de le, hen gebracht en voor de rdevolle geschenken, welke hun den aangeboden, e receptie was zeer druk be lt o.m. kwam wethouder Eibers, afwezigheid van den burge ister, de gelukwenschen van het leentebestuur overbrengen,voorts oor van der Made met zijn uneester den heer G. Goutière, Hoffman met echtgenoote en de oud-patroon van den gou jubilaris, de edelachtb. heer b. van Everdingen met zijn Igenoote uit Zoelen, kwamen het den echtpaar complimenteeren {al van anderen gaven blijk van angstelling. )es avonds hebben de harmonie Crispijn» en de Chr. Gemengde ïgvereeniging »Halleluja« het jiden echtpaar een serenade ge- icht, waarna het verdere van den g in feestelijke stemming met prdrachten en gezang in calé mpen werd doorgebracht. Hier sprak de heer G. Didden graaals een dankwoord tot het :stcomité, dat werkelijk voor een ootsche en waardige maar niet inder welgeslaagde hulde dag heeft rg gedragen. In alle opzichten is het gouden jst geslaagd en voor de jubila- isen tot een onvergetelijke dag maakt. Vermeld zij nog dat de liederen gedichten alle waren van den Ier Hein Schouten en dat de jhieentelijke Electriciteitsbedrijven >r de feestverlichting hebben ge ld. Nog een tweede gouden brui- heeft Besoijen gehad, namelijk het echtpaar J. W. Roelois— Rooij, dat gisteren zijn gouden ïwelijksfeest vierde. De woning was ook hier mooi ■rsierd. Des morgens huldigden enkele uidsmeisjes de krasse oudjes met passelijke gedichten en bloemen De heer Godefr. Cou wen berg, orzitter van het feestcomité, erde namens de buurt het woord, arin hij zeide, met veel genoegen t echtpaar geluk te wenschen, «r de jubilarissen beiden nog o levenslustig en flink zijn. Op moristische wijze heeft spreker kele feiten gereleveerd uit het 50-jarige huwelijksleven en zijn toespraak besloten met de beste gelukwenschen voor de toekomst. Namens de buurtbewoners bood de heer Couwenberg het echtpaar een geldbedrag in couvert aan. Tijdens de druk bezochte receptie kwamen o. m. burgemeester E. Moonen en ds. Hoffman den gouden jubilarissen hun felicitaties aan bieden. Des avonds omstreeks 7 uur brachten de harmonie »St. Grispijn« en de Chr. Gem. Zangvereeniging »Halleluja« een serenade, waarna het echtpaar en de buurtbewoners tot slot van het welgeslaagde feest nog gezellig in calé J. Schalken hebben gefuifd. A.-R. Kiesvereeniging Heden Woensdagavond houdt de A.-R. Kiesvereeniging «Nederland en Oranje« te Waalwijk haar jaar vergadering in het gebouw voor Christelijke Belangen te voormalig Besoijen. Behalve jaarverslagen van secre- taris en penningmeester zal de heer H. de Hoop inleiden «Een grootsche tijd« en de heer Wachtels van den Berg spreken over «Natuur en Genade«. Carnaval De vastenavonddagen zijn hier op zeer rustige wijze voorbij gegaan. De danszalen en bioscoop hadden des avonds niet te klagt n over gebrek aan belangstelling. Op ver schillende plaatsen was het zelfs druk in de aardige versierde zalen met goede strijkjes, hoewel niet zoo levendig als vroeger. Vooral de liedertafel «Oefening en Vermaak« had Musis in een mooi feestpakje gezet en de band uit Gorinchem zorgde voor goede stemming-muziek. Dat een en ander gewaardeerd werd bleek uit het bezoek, dat vooral Zondag zeei goed was. t Zelfde kan gezegd worden van de zaal Thalia, de Luxor-Bioscoop, danszaal wed. J. I van Helvoirt e.m.a. I Nogmaals er is kalm, maar prettig feestgevierd, geheel in over eenstemming met de slechte tijds omstandigheid, die zeker ook op 't amusementsleven hun stempel drukken. R.K. Werklieden vereeniging Baardwijk Zondagavond hield de R.K. Werk- liedenvereeniging te v.m. Baardwijk in het Bondsgebouw een algemeene vergadering, die een feestelijk karakter had. Na opening der bijeenkomst met den Chr groet sprak de voorzitter der afdeeling, de heer Chr. Maas, een kort openingswoord waarin hi] de aanwezigen verwelkomde. De geestelijke adviseur, kapelaan Allard, hield vervolgens een rede om te wijzen op de noodzakelijk heid der standsorganisatie. In klare woorden zette Z.Eerw. de groote I waarde der organisatie voor den Katholieken arbeider uiteen. Vervolgens weid het strijdlied gezongen en kwam de tooneelvei- eeniging «Kunst na Arbeid», ont spanningsclub der R.K. W. V. op de planken met het blijspel «De universeele erfgenaam» van H. Burger, welk stuk door den voorzitter der tooneelclub kort was ingeleid. De leden hebben hartelijk kunnen lachen om hetgeen zich op het tooneel afspeelde. De tooneelisten hebben zich, onder de goede regie van den heer L. v. d. Geld, uit stekend door de vele moeilijkheden, welke het stuk biedt, heengeslagen. Het was een alleszins verdienste lijke opvoering, die goede ver wachtingen voor toekomstige uit voeringen van «Kunst na Arbeid» gegeven heeft. Op de gebruikelijke wijze werd deze prettige feestavond gesloten. Ongeval. Tijdens de voetbalwedstrijd W.V.B. V.I.O.S. kwam de doelman der Til- burgsche club zoodanig te vallen, dat hij zijn knie ontwrichtte. Hij werd voorloopig behandeld door den heer Klaassen van het Roode Kruis en is daarna per auto naar Tilburg gebracht. Controleurs voor de steunverlening in Land van Heusden en Altena. De Vereeniging van burgemeesters en secretarissen in het Land van Heusden en Altena heeft gisteren een bespreking gehouden met twee hoofdambtenaren van het departe ment van sociale zaken over de aanstelling van controleurs voorde steunverleening en werkverschaffing. In deze vergadering is de wen- schelijkheid besproken de gemeente besturen in het Land van Heusden en Altena voor te stellen voor gezamenlijke rekening over te gaan tot aanstelling van drie controleurs voor de geheele streek, met de bedoeling deze te betrekken uit de door het departement van defensie voor dit doel beschikbaar gestelde en daarvoor opgeleide onderoffi cieren. Dr. Nuyens medisch leider bij het Wil Gele Kruts. De heer Dr W. J. F. Nuyens, die sedert 1929 verbonden was aan de psychiatrische Inrichting St. Anna te Venray is benoemd tot medisch leider van het werk vor-r de geeste lijke volksgezondheid in dienst van het Noord-Brabantsche Wit-Gele Kruis. Dr. Nuyens was te Venray tevens voorzitter van de Commissie van Toezicht op de Arbeidsbeurs. Woning van Burgemeester Verwiel bevuild In den afgeloopen nacht hebben onbekenden een bezoek gebracht aan de woning van burgemeester J. L. Verwiel te Oislerwijk. Niet echter om in te breken, maar om in reusachtige letters van 'n halve meter hoogte, de gevel met de woorden »Zwart-Front« te bevuilen De gemeente-politie heeft de zaak in onderzoek. Men verdenkt volge lingen van „Zwart-Front». Het Tuberculose geval in de school te Nieuwendijk. Eenige tijd geleden werd gecon stateerd, dat een onderwijzer, die les gaf in de vijfde klas van dq bijzondere school te Nieuwendijk, lijdende was aan longtuberculose. Hoewel de leerkracht, zoodra men wist nat hij t.b.c. lijder was, ziekenverlof werd verleend (hij is daarna opgenomen in een sanato rium), heerschte er onder de ouders van de vijfde klassers toch begrij pelijkerwijs ernstige ongerustheid. Het schoolbestuur belegde daarop met hen een vergadering, waar de kwe-die werd besproken. Men was van oordeel, dat het dringend noodzakelijk was, alle kinderen aan een medisch onder zoek te onderwerpen. De ouders stemden natuurlijk allen met dit plan in. Woensdagmiddag zijn de kinderen per autobus naar den Bosch ge bracht. Op het consultatiebureau van de- provinciale Noordbrabant- sche vereeniging tot bestrijding der tuberculose werden zij nauwgezet onderzocht. Naar wij naar afloop vernamen, heeft deze medische keuring aan het licht gebracht, dat géén dei- leerlingen door tuberculose is aan getast. De ongerustheid der Nieuwen diiksche ouders is daarmede gewe ken. (Volksblad.) Kaatsheuvel, 25 Februari 19116 Het lied van Moeder. In de zaal van den heer Joh. Smit- Hesselmans werd gisterenavond het bekende tooneelweik van Antonie .Het lied van moeder" door de declamatie.club .Nut en Genoegen" onderafdeeling van het Fanfarecorps „Sirena" uit Vrijh. Capelle opgevoerd De zaal wa9 goed bezet. En we mogen gerust beginnen, met te ver tellen dat er door velen genoten is van het 9entimenteele werk van ge noemde tooneelschrijver en van het lovenswaardige spel van „Nut en Genoegen". Een keer te meer blijkt hieruit, dat de tooneelwerken van den ouden trant, waaronder naast .De twee Weezen", „De vod Jenraper van Parijs" en meer andere „Het lied van Moeder" een goede plaats inneemt, voor een groote groep van het tooneel minnend publiek aantrekkelijk zijn. Juist de opeenstapeling van aangrij pende scènes, ongeacht of deze trage dies dan al natuurlijk of gezocht zijn, bekoort het sensatie minnend publiek 't Is een feit, dat wij kennen en dat ondanks de pogingen van de nieuwere tooneelschrijvers, die gaarne een stuk werkelijk leven uitbeelden, nog bij een groot deel van 't publiek de wezenlijke tooneelkunst vormt. Wij kunnen het daarom, vooral uit econo misch oogpunt bezien, niet ontactisch noemen, dat men op dergelijke wer ken decideert. Ongetwijfeld heeft .Nut en Ge noegen" er een goede keuze mede gedaan. Het spel dat vertoond werd, gaf mede het bewijs, dat de spelers het werk en de bedoeling van den schrijver begrepen. Reeds 't voorspel liet zien, dat er goede krachten in het gezelschap schuilen, die onder goede leiding voor zijn auditorium de mogelijkheid bieden nog vele gezellige uren van tooneelgenot te smaken. Het hartelijk applaus, na elk bedrijf en vooral na het laatste doek, wa»-en een bewijs van den indruk, welke het spel in de zaal gemaakt had. Wij willen niet in bijzonderheden treden en ons van critiek op kleinigheidjes onthouden. I Welverdiend bood de voorzitter van het tooneelgezelschap aan mevr. Bosch uit Kaatsheuvel bloemen aan, voor de gewaardeerde bemoeiingen, welke de heer Bosch, als regisseur voor het werk betoond heeft. Pepera Voor een goed bezochte zaal trad het Breda's Tooneel, onder leiding van Joh. van Eekelen, Maandag avond in Euphonia op met 't blijspel in 3 bedrijven van Henry 't Sas „Peper". De goede naam, welke Breda's Tooneel door zijn vorige optreden alhier heeft gemaakt, heeft het met de opvoering van het zeer goede werk van 't Sas andermaal stevig bevestigd. Daarbij is de keuze van den heer van Eekelen er voor ge. legenheid van een Vas'enavonduit voering een geweest, die moeilijk beter had kunnen zijn. Velen kennen Henry 't Sas uit zijn optreden in ons midden, meerderen nog kennen hem uit zijn schetsen en krabbeltjes uit „Het Dagblad van Noord Brabant". In zijn .Peter" geeft Sa9 zich geheel zooal9 hij is: De gevatte, immer rake au-eur, bij wien elk woord op z'n plaats, elke zin berekend i9. Alles bijeen: een groote Witz, die vanaf het begin tot het einde stof biedt om te genieten met volle teugen, Daarbij is het werk uitstekend aan het gezelschap van den heer v. Eeke len toevertrouwd. Het zou on9 moei lijk vallen, onder zijn acteurs zwak ke krachten te moeten aanwijzen. Het spel wordt beheerscht door een routine en beschaafdheid, die het een beroepstooneel benijden kan De eenige bemeiking, die wij zou den moeten maken is, dat het woor denboek van een professor, mogelijk wel wat te uitgebreid is voor de mee9te toehoorders van Maandag avond, wat echter niet wegneemt, dat ook dezen ongetwijfeld een genotvol len avond genoten hebben. Geslaagd. Aan het Psychologisch Paedagogisch Instituut der R. K. Leergangen te Tilburg, slaagde om. voor't diploma Paedagogiek A, de Eerw. Broeder Bernardus (L J. Hertroys) onderwij zer aan de St. Bernardusschool alhier. Oliebollendag. De lang aangekondigde oliebollen dag van de t b c-vereeniging alhier is een succes geworden De geheele dag door flidderde het troepje witgeschorte witgekapte oliebollen verkoopstertjes d»~or de straten en lang9 de deuren. Sympathiek werd er gekocht omdat men gaarne het goede doel der t b c. vereeniging steunt, en omdat de waar die ons de heer Gersen leverde, wel klein, maar fijn was De totaal op brengst beliep bijna f200,— Een woord van dank is hier niet misplaatst aan den heer Gersen met zijn perso neel, die belangloos het werk voor de t.b c vereeniging deed, aan Mej de Wed Span, die bereidwillig haar slagerij voor gebakgelegenheid lieï inrichten, en aan de damesen heeren die zich met den verkoop belastten. Concert Apollo* De harmonie „Apollo" gafZondag aan honoraire leden en begunstigers een groot avondconcert met mede werking van het duo van Wezenbeek uit Tilburg. Het eerste gedeelte van het programma werd door de harmonie verzorgd. Voor liefhebbers viel er van een goed stuk harmonie-muziek te profiteeren. O. m. kwamen op het programma voor De Ouverture Dichter und Bauer van von Suppé Fantaisie uit de Opera Traviata van G.Verdi; en Vaise Interrompue van L. Montagne. Het corps had een bijzonder goede avond, en werkte zijn programma op keurige wijze af. Na de pauze zorgde het duo van Wezenbeek uit Tilburg met een 6 tal scènes en de noodige toegiften voor het amusante gedeelte van den avond. Voor bij de oude liefhebbers van de komieke kunst, hadden de heeren weel succes Vastenmandement van Z.H. Exc. Mgr. A. F. Diepen. Zondag Quinquagesima is in alle kerken van hel Bossche diocees het herderlijk schrijven van Z H. Exc. Mgr. A. F. Diepen voorgelezen. Wij ontleenen hieraan 't volgende In dit Vastenmandement willen Wij U allen aansporen tot meer al gemeen, waarlijk bewust Katholiek dadenleven, Wij /.ouden willen zeg gen, tot een ernstiger en opzettelijker levenstoeleg om voor U zelf en voor anderen de hemelsche schallen te vermeerderen, die gij en zij, met de hulp van Gods genade, U kunt en moet verwerven. «Wijk af van het zedelijk-kwade en doe het zedelijk-goede", dit woord des Heeren is voor ons méér dan de afkondiging eener onverander lijke levenswet, welke de oneindig heilige Schepper, de alwetende Rechter aan al zijn redelijke schep selen moest opleggen en-moet hand haven tot in den oordeelsdag. Het is voor ons meer dan de reddende wapenlenze, die hel door Pius XI ter hulp geroepen leeken- apostolaatleger der K.A. aan de door het heidendom ontredderde wereld móet doen aanvaaiden, opdat ze niet meer heidensch, maar christe- lijk, neen, echt katholiek zal gaan denken, zal gaan oordeelen en zal gaan handelen. »Wijk af van het zedelijk kwade en doe het zedelijk goede" is voor ons, gedooplen, de dringende uit noodiging van den lieidevollen Hemelvader en Koning, gericht aan ons, zijne kinderen, zijne dienaren en zijne soldaten, door eigen mede werking meer en meer deelachtig te worden aan Zijne Goddelijke Natuuren daardooraan Zijn eeuwige glorie- het is de onveranderlijke grondslag van zijn arbeidscontract met alle werkwilligen gesloten over het hun aan hunne werken even redig uit te keeren hemelsch loon. „Indien gij dan met Christus ver. rezen zijl", zoo zeggen Wij U met den grooten Apostel, „zoo zoekt wat boven is, waar «Christus is, zittende aan Gods rechterhand „zint op wat hoven, niet op wat aarde is'(Col. Ill, 1, 2.): streeft door al uw ge dachten, begeerten en daden met hart en ziel naarde onvergankelijke hemelsche helooningen, niet naai de vergankelijke schijngoederen der aarde. En doet dit zeer zeker in deze maatschappelijk rampvolle tijden, waarin zij die alleen op de aardsche goederen vertrouwen, zich reeds vóór hun sterven alles voelen ont- zinken. Bewaart aldus zorgvuldig voor een dwaze overschatting van het aardsche en voor een nog nood lolliger onderschatting van het hemelsche, dat God U tol loon uwer verdiensten aanbiedt. Zoekt in Uw leven altijd en eerst het Rijk Gods en zijn gerechtigdheid 1 Bedenken wij het echter wel Alléén vermijding van de zonde, geeft ons op zich zelf nimmer aanspraak op hemelsche belooningen. Wie hemelsch loon verdienen wil, moet in staat van genade en ter eere Gods goede werken verrichten. Wie dit bedenkt, vat aanstonds, hoeveel schade zich die" lauwe christenen berokkenen, wier eenige zorg schijnt te zijn, door de zonde niet in Gods vijandschap te vallen en naar deze valsche opvatting hun godsdienstig en zedelijk leven in te richten. Zouden zij daarin ook al slagen, wat hij zulke gebrekkige zielsgestelte nis haast niet te verwachten is, dan zal het hemelsch loon, dat God hun schenken kan, zich moeten beperken tot belooning van het zedelijk goede, dal zij deden, om die zondeschuld te ontwijken. Hun leven zal. ook in het beste geval, in zooverre mis lukken, dat zij verre zullen blijven beneden het eeuwig geluk, dat zij zich bij juister inzicht en toeleg, door dit leven zoo gemakkelijk, hadden kunnen verwerven. Anderen onder ons worden tot een vermindering of achterwege laten der verdienstelijke goede wer ken gebracht, door de valsche voor stelling dat God de verworven ver diensten hunner goede wei ken voor hen zou verminderen naar even redigheid der schulden, die zij tegen over Zijne Gerechtigheid op zich geladen hebben. Zij weten blijkbaar niet, of be denken niet bij de regeling van hun zieleleven, dat in elk zedelijk goed werk, door Gods goedheid, een drie ledige kracht ligt opgesloten kracht om hij God gunsten af te smeeken, krach t om bij hem loon tc verdienen (vermeerdering nl.van heiligmaken de genade en van de toekomstige hemelsche heerlijkheid) en eindelijk kracht om te voldoen voor tijdelijke straffen c'er zonden. Die verdiensten der goede werken zijn geheel persoonlijkzij kunnen niet aan anderen worden afgestaan en uit te boelen schulden laten haar onaangetast. De doodzonde alleen is hij machte ze den rechtvaardige te ontnemen. De ongeloovige moge een leven, dat om zijn lichamelijke kwalen, ellenden of ouderdom voorde aarde nntleloos schijnt, waardeloos achten, de ook nog zoo zwaar heproelde geloovige beschouwt zulk leven, doorgebracht in Gods liefde en ter Zijner eere, terecht als een heerlijk bézit, dat aldoor meer eeuwigduren de rente oplevert. Herhaaldelijk zeiden Wij L reeds, dat onze voor den hemel verdienste lijke goede werken gedaan moeten worden in staat van genade en ter eere Gods. Met dit „ter eere Gods bedoelen Wij, dat bet goede werk bovennatuurlijk moet zijn zoowel in zijn oorsprong als in zijn beweeg reden. Het moet dus verricht worden met behulp der bovennatuurlijke genadekracht, waardoor Gods bij stand in ons het willen en het vol brengen uitwerkt. Een aalmoes alléén uit natuurlijk medelijden ge geven geeft ook den kindei en Gods geen aanspraak op hemelsch loon. Bij ijverige chris enen, die uit en naar het geloof leven, zal zulk boven natuurlijk inzicht wel nooit ont breken. Zij vernieuwen de goede meening bij hun voornaamste werkzaam heden door gebed, schietgebed of kruis— teeken, en onderhouden zoo, gelijk het zijn moet, een voortdurende vereeniging mei God. De edelste aller meeningen ïsliet verlangt n God te verheerlijken. Ueteningen van gebed, van in- ol uitwendige versterving, van geesle lijke of lichamelijke barmhai ngheia om God le verheel lijken, om nieuwe genaden le verkrijgen, om le boelen voor zijne zonden, om de zielen uil het vagevuur te verlossen zijn een meervoudig eeuwig l°ml waardig. De goede bovennatuurlijke meenin gen geven onbeleekende handelingen als wandelen, of rusten, zells hande lingen, die ons mei de dieren gemeen zijn, als elen en drinken, op meer dere wijzen iegelijk verdiensten voor den hemel. Het ontvangen der H.H. Sacra menten, de deelname aan het H Misoffer, de getrouwe vereering der H. Moeder Gods steunen en sterken al onze werken. Te lang heelt men stelselmatig hel streven naar heiligheid bepeikt lol ieders privaat leven, en aan het vermijd het kwade en doe het goede Been of geen voldoende plaats ge gund in het sociale, in het vereeni- Sings- of in het zakenleven, in hel kunstleven, in de industrie, in de culluur, in de poliliek, in het amb lelijk leven of in het staatsbestuur, De Katholieke Actie roepl alle kalbo lieken van goeden wil, niet alleen dus onze jeugd, maar ook onze vol wassenen op, om dat woord in al die levensuitingen zijn reddenden invloed te bezorgen ot te doen her- 1Allerdringendst is daarvoor noodig, dat de opgeroepen leekenhulptroe- pen der Hierarchic, gesteund door eigen Eucharistisch en Mariaal leven en de hun gegeven opdracht, de noodige kennis verwerven, die hen in staat stelt zieh zelf te heiligen en Opgaaf van de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. Kantoor Waalwijk. Laatkoers omstr. 11 ure. Datum 25/2 Londen 7,28'/2 Berlijn 59.17"a Parijs 9,73 Brussel 24,83 N. York l,4ó3/4 Stockholm 37,55 Keiscneques 41,55 Maiken önk 43,— Marken Zilver 46,— Montreal 1,46 dat apostolaat ieder in zijn omgeving te vervullen. Verder zal, onder centrale leiding, met behoud van ieders zellstandtghtid, een tot in bijzonderheden aldalend beginsel en werkprogram moeten worden vastgeslclu en gevolgd. De kern vorming, geleid en bezield met den geest van het Hierarch sch Aposto laat, zal aan onzen tijd schenken een geslacht van mannen en vrouwen die de wereld zullen terugvoeren naar haar onttroonden Koning Christus; die zich zeilen duizenden anderen dichter zullen brengen tot het verloren aardsch geluk en die door hun zedelijk-goede werken, zich zelf en anueien zullen doen binnengaan in de eeuwige vreuguen, die Christus ons verdiend hetlt. Dit welslagen der Kalhcliede Actie bevelen Wij zeer bijzonder aan in uw aller vurig en aanhoudend gebed en Wij stellen onder de alverwinnen- de bescherming onzer Hemelkonin gin, onze „Zoete Moeder". Wij viagen ook uw gebed voor Ons en voor allen die in Overheid gesteld zijn, opdat God onze dagen in vrede beware, en besluiten dit schrijven met de liturgische bede der H. Keik op den Zondag onder het Octaaf van Kerstmis «Almachtige, eeuwige God «bestier onze handelingen naar uw «gevallen, opdat wij in den naam «van Uw geliefden Zoon verdienen «rijk te worden aan goede werken. «Amen.» Drunen, 25 Februari 1936. Woensdagavond (heden) houdt de R.K. Lederbewerkersbond ,,St. Wil- librordus" van de afdeeling Drunen een algemeene vergadering in de zaal der meisjescongregatie, om 7 uur. Op deze vergadering zal gesproken worden over het collectief contract, waarover reeds in vroegere vergade ringen toelichting gegeven werd door diverse sprekers. De kinderen der parochie St. Lambertus zullen dit jaar op Zondag- half-vasten, hun Eerste H. Communie doen. De bibliotheek van de Jongens- Congregatie bevat thans ruim 1100 boeken, die netjes zijn gecatalogiseerd. Deze boeken, waaronder velen van dezen tijd en van moderne schrijvers, worden tegen een kleine vergoech'ng iri bruikleen gegeven aan de leden der congregatie e.d. Menig Drunenaar las en leest in zijn vrijen tijd 'n boek van deze nuttige in- ;telling. De bevloeiingswerken zullen eeni ge uitbreiding en verbetering onder gaan. Het water, dat door het gemaal in de polderslooten via 't boezcmknaal werd gepompt, moest voor sommige gedeelten van den polder een dergelijk langen weg afleggen, dat het voor die deelen geen nut meer had. vanwege den te lagen stand. Maandag is men daarom begonnen met t graven van een waterloop vanaf de Heidijk, achter 't Sempke om naar de z.g. middelste vennen. Men hoopt hiermede goede resulta ten te bereiken in verband met het op voeren van den waterstand voor die gedeelten. Het Mannenkoor ..Zang en Vriendschap" gaf haar tweede winter- uitvoering in café A. v. d. Geld. Het mannenkoor is bij deze uitvoe ring van haar oude gewoonte afge broken en heeft 't geheel in eigen han den gehouden, wat zulk een succes is geworden, zoodat deze methode voor de volgende uitvoering op dezelfde wijze zal worden toegepast. Onder leiding van den heer Jos v. Heijst uit Vlijmen zong het Mannen koor Neerlands Mannenzang, waarna door den voorzitter, den heer Piet Els- hout 't welkomstwoord tot de aanwe zigen werd gesproken, waarin hij hun dank bracht voor den financieelen en moreelen steun, die zij aan de vereeni ging hadden geschonken in t afgeloo pen jaar. Daarna werd met een kleine wijzi ging het programma verder zeer vlot afgewerkt. Ieder punt hiervan afzon derlijk te bespreken, zou ons te ver voeren. We beperken ons daarom tot 't volgende: De door 't mannenkoor uitgevoerde zangnummers werden goed gezongen en er viel werkelijk een vooruitgang te constateeren, waarin zeker directeur van Heijst 't leeuwenaandeel heeft. Het blijspel in één bedrijf: „Het elfde gebod" van Jac. Braun, werd onder regie van Cor Persoon prachtig opge voerd en deed daardoor de toeschou wers onbedaarlijk lachen. De conferencier-zanger-humorist Jan IJpelaar uit Drunen wist gedurende den heelen avond met zijn coupletten e.a. de stemming onder de aanwezigen er in te houden. Een duet van hem met Theo Koks was een waar succes, 't Mannenkoor gaf dus met nagenoeg geheel eigen krachten een zeer mooie uitvoering, aan 't slot waarvan Piet

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5