NIEUWS UIT SPRANG-CAPELLE, avor va: -.§ Fabriel f 2! J7 c Den Bosch, onder voorzitterschap van Mr. P. H. Loeff met Mr. F. J. van I anschot als secretaris. Ook de Her vormde kerk alhier deed hare buiten- dijksche tiendrechten (geheven op tarwe, rogge, haver, boekweit en gerst) gelden en gaf dat te kennen aan genoemde commissie. Als gevolg van een en ander werden o.a. door de tiendcommissie, volgens art. 53 der tiendwet, een Schattingslyst en vol gens art. 68 een Staat van Schadeloos stelling ten behoeve der Hervormde kerk alhier opgemaakt. Volgens dien „Staat", gedagteekend 21 September 1913 en waarvan ook een afschrift werd gezonden aan het gemeentebe stuur, bedroeg de opgemaakte totale schadeloosstelling voor de kerk de som van f 597.80. Met dit bedrag nam het kerkbestuur (kerkvoogden en no tabelen) echter geen genoegen en zond zijn bezwaren in. Een en ander had tot gevolg, dat aan de kerk eerst eene som van 122b galden werd aangebo den, welk bedrag later werd verhoogd tot f 1736A5 (hoofdsom met renten, volgens art. 3 der tiendwet), waar mede kerkvoogden en notabelen in hunne gecombineerde vergadering van 4 November 1913 volkomen accoord gingen. Die som werd der kerkvoogdij door den rijksbetaalmeester uitbe taald. 2). Alvorens nu nog kortelijk mede te deelen, hoe de domeinkorentienden (geheven op alle graansoorten en op erwten), die het Rijk sinds onheuch- lijke tijden op de landerijen in den Besoijenschen binnenpolder bezat, werden afgekocht, moet ik vooraf ver melden, dat reeds in 1839 en bepaal delijk in 1848 door den toenmaligen Minister van Financien (Van Rap- pard), bij schrijven van 10 Februari 1848, aan alle eigenaren van gronden, tiendplichtig aan 's Rijks Domein, de gelegenheid gegeven werd die ver schuldigde tienden af te koopen. Tot den 31 Mei 1848 konden die eigena ren hun aanvragen daartoe indienen, maar in hoeverre toen daarvan werd gebruik gemaakt, kan ik niet beslis sen. Genoeg zij het te vermelden, dat bij de Tiendwet van 1907 ook die do meintienden werden afgeschaft en moesten afgekocht worden. Van ieder tiendplichtig kadastraal perceel in dien polder werd de jaarlijksche zui vere tiendopbrengst vastgesteld, en volgens art. 3 van die Tiendwet werd het 20 voud dier jaarlijksche op brengst als af te koopen hoofdsom aangenomen. Bracht een perceel b.v. een jaarlijksche tiend op van l1/# gul den, dan moest daarvan aan het Rijk 30 gulden betaald worden. De afkoop kon in eens geschieden of in 30 jaar lijksche termijnen. Deed men dit laatste, dan werd elke termijn, ver meerderd met de rente, op het biljet der grondbelasting aangeslagen. De laatste termijn moet betaald zijn vóór 1 Januari 1938, zoodat op dien da tum de tiendzaken een einde zullen hebben genomen Thans wordt het tijd terug te kee- ren tot onze kerkelijke geschiedenis in 1697 en tot de beroeping van den zevenden Besoijenschen predikant Ds. Adrianus Heuvelkamp. A anteekeningen 1. Tot die bewijsstukken behooren c.ü. een groot getal kerkerekeningen tus- schen 1613 en 1703 en eenige verpacht- cc duit en van kerketiend, welke beschei den, na terugzending door den Hoogcn Raad, in het gemeente-archief zyn blij ven berusten. 2. Deze laatste opgaven heb ik te danken aan mijn vriend M. van Driel. Gemeenteraad Sprang Capelle. Geen financieele moei lijkheden. Bouwver ordening. Het Uit breidingsplan. Ge meente - opzichter. Zondagsheiliging Zondagsrust. De raad der gemeente SprangCa- pelle kwam Woensdagavond half acht in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van Burgemeester A. Smit. Secretaris de heer van den Berg. Met kennisgeving afwezig de hee- ren Middelkoop en de Bas. Afwezig de heer Timmermans. 1De notulen der vergadering van 27 Januari 1936 worden ongewijzigd vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. Het schrijven van den heer L. F. Oerlemans, waarin deze verklaart de herbenoeming tot lid van de Commis sie van toezicht op het L. O. te aan vaarden. wordt voor kennisgeving aan genomen. Hetzelfde geschiedt met het verslag 1935 van de commissie tot wering van schoolverzuim. De financiën. Van Ged. Staten was bericht ont vangen, dat de bepalingen omtrent kas- geldleening en -verstrekking zijn goed gekeurd. Bijgevoegd zal nog moeten worden de bepaling, dat van elke op name van kasgeld mededeeling aan Ged. Staten gedaan moet worden. De heer Verheijden vraagt of dege ne, die bij de gemeente crediet heeft, ieder oogenblik zijn geld kan terug krijgen. Spr. meent, dat de gemeente in financieele moeilijkheden zit, want op oudejaarsdag was zij niet in staat een gevorderd bedrag uit te betalen. De Voorzitter is den heer Verheijden dankbaar dat hij hem in de gelegen heid stelt om de zaak te bespreken, waarin de heer Verheijden den naam der gemeente in discrediet heeft ge bracht. Men mocht toch verwachten dat een gemeenteraadslid niet zou mee doen aan de praatjes van de straat. Er is geen sprake van, dat wij in finan cieele moeilijkheden zijn geweest. Er waren op oudejaarsdag 9000 in kas, terwijl de gemeente nog 9000 te goed had, op wier uitbetaling nog enkele dagen gewacht moest worden. Wan neer de gemeente wegens deze laatste vertraging de aflossing van 10.000 nog drie dagen moest uitstellen, dan kan men toch niet zeggen dat de ge meente in moeilijkheden zit. Men mag verwachten, dat, waar de heer Ver heijden gezworen heeft de belangen der gemeente te bevorderen en te steu nen, hij niet een meening in de hand werkt, welke de gemeente in discrediet brengt. De heer Verheijden zegt zakenman te zijn en derhalve ervan verzekerd te willen zijn, ieder oogenblik geld op een bankrekening te kunnen vorderen. De Voorzitter wijst erop, dat men dit van geen enkele bank kan ver wachten. De heer Verheijden: Het is algemeen bekend dat op oudejaarsdag de aflos sing en rente betaald had moeten zijn; dit is eerst op 7 of 8 Januari geschied. De Voorzitter stemt daarin toe. De heer Michaël hoopt, dat de heer Verheijden, die zegt zakenman te zijn, ook de zaken der gemeente in den ver volge meer zakelijk zal bekijken. Spr. hoopt, dat dergelijke zaken in open- meer naar vo- bare vergadering niet ren worden gebracht. De Voorzitter hoopt, dat de heer Verheijden voortaan, wanneer hem iets, wat de gemeente aanbelangt, ter oore komt, onmiddellijk het geval met spr. persoonlijk zal bespreken en niet op straat. Nogmaals zegt de heer Verheijden van meening te zijn, dat, wanneer hij crediet heeft de gelden aanwezig be hooren te zijn. Spr. spijt het voorge vallene, doch hij laat zich niet van zijn stuk brengen. De heer Michael zegt, dat het ge meentebestuur ook dikwijls met den kop tegen de lamp is geloopen in Den Haag. Ook de regeering laat enkele dagen op zich wachten. Wanneer nu de heele gemeente de dupe was gewor den van het geval, dan was het wat anders, maar nu kan toch nog gerust gezegd worden, dat het goed staat met de gemeente-financiën. De Voorzitter wijst er op, dat de ge meente er zeker van was, dat het geld zou komen. Bovendien mag volgens overeenkomst acht dagen gewacht worden. Spr. hamert een einde aan het dis puut. Van Ged. Staten werd de goedkeu ring ontvangen over het ontwerp hef fing hondenbelasting en arbeidsbemid deling. Een schrijven van den Minister van Soc. Zaken handelt over de extra hulp verleening aan werkloozen over het jaar 1936. Zooals bekend zal het Nat. Crisis-Comité met ingang van 1 Mei a s. worden opgeheven. De subsidiee- ring zal direct door het Dept. v. Soc. Zaken geschieden. Waar de gemeente een werkloozenaantal van 141 telt, zal 4.20 per werklooze worden uitge keerd. Op voorstel van B. en W. zullen 280 uit de gemeentekas voor extra- steunverleening B. worden getrokken. 3. Vaststelling bouwverordening. Ged. Staten verzoeken in een schrij ven de bouwverordening nog vóór 1 Maart vast te stellen. De Voorzitter licht dit punt nader toe. Een commissie, bestaande uit de heeren Michaël, Timmermans en J. Vos, had rapport dienaangaande uit gebracht en geeft dén raad in over- weging streng de hand te houden aan de bepaling, gesteld in art. 87 e.v., be treffende het onbewoonbaar verklaren van vervallen woningen met inachtne ming van plaatselijke omstandigheden. Voorts moet, zonder dat dit onover komelijke kosten met zich meebrengt, onderbrenging van uitgezette gezinnen mogelijk gemaakt worden. De heer Michaël zegt dat de com missie het woord „streng" bedoeld heeft: strenger dan tot heden werd toegepast. Er zijn toestanden, die niet door den beugel kunnen. Aan men- schen, die vervallen huizen bewonen, moeten wij meer levensgeluk en levens vreugde brengen en hun een behoor lijke woning bezorgen. Men stelle den menschen in de ge legenheid hun woningen te verbeteren en geve geen uitstel van 6 maanden. De heer Verheijden hoopt niet dat de heer Michaël het hem ten kwade zal duiden, als hij hem de uitdrukking toevoegt: de vos, die de passie preekt. Op zekere hoogte kan spr. zich met de bedoelingen der commissie vereenigen, maar spr. vraagt zich af of men zich ook niet moet bemoeien met den wo ningtoestand der kleine grondbezitters in de polders. De heer Michaël en de Voorzitter wijzen den heer Verheijden er op, dat de polders niet in de verordening zijn opgenomen. De heer J. Vos wijst er nog op, dat het de bedoeling is van de commissie dat langzamerhand verbetering in de toestanden wordt aangebracht. Ieder geval moet op zichzelf bekeken wor den. De Voorzitter zegt, dat bij even- tueele besluiten de raad steeds gekend zal worden. De heer Kerst vraagt op welke wijze de heer Michaël zich voorstelt meer zonneschijn en levensvreugde bij de slechtwonende menschen te brengen, wanneer eenmaal besloten is de woning onbewoonbaar te verklaren. De heer Michaël antwoordt, dat den woningeigenaar wordt aangewezen welke verbeteringen hij binnen zekeren tijd moet aanbrengen. Gebeurt dit niet, dan wordt de woning onbewoonbaar verklaard. De Voorzitter gaat voort en zegt dat het noodzakelijk is de uitgezette gezin nen onderdak b.v. in noodwoningen te verleenen. De heer Kerst wijst erop, dat slecht behuisde menschen een laag inkomen hebben. De huur van een betere wo ning wellicht een tiende deel van hun heele inkomen zullen ze niet kunnen betalen. Met het uitzetten zijn de betrokkenen dus weinig gebaat en zijn dan op het armbestuur aangewe zen. De heer Michaël meent, dat het armbestuur wel genegen zal zijn te heioen. De heer Kerst meent dat het niet zoover kan gaan, dat de gemeente spe ciale woningen voor dergelijke men schen exploiteert. De Voorzitter wijst erop, dat het Armbestuur niet is besproken. Het is natuurlijk ook mogelijk de uitoezette gezinnen voorloopig bij particulieren onder te brengen. Men kan er zeker van zijn, dat de raad in deze steeds ge hoord zal worden, alvorens een beslis- sinnr wordt genomen. Wethouder van Willigenburg maakt een einde aan het debat met de con clusie. dat voortaan op voorstel van B. en W. inzake onbewoonbaar-verkla ren eener woning door den raad de besluiten zullen genomen worden. Het uitbreidingsplan. De Commissie aciviseerde voorts tot het doen ontwerpei van een uitbrei dingsplan voor dei gemeente door den streekplandienst „dé Meierij". De meerderheid Van B. en W. vindt het echter niet no'gdig een dergelijk plan te doen opmaken, terwijl de min derheid van het college met het voor stel der commissie accoord kan gaan. De heer Michaël 'stelt voor te vragen wat de kosten van 't opmaken van een plan zijn. Wellicht komt men dan tot andere conclusies. r Weth. v. Willigenburg maakt on derscheid tusscherfl gewenschtheid en noodzakelijkheid. Gezien de financiën en de gemeentelijke toestand, acht spr. het niet noodzakelijk een uitbreidings plan vast te stellen. De Voorzitter, die de minderheid van het college vertegenwoordigt, zegt, dat men ten minste de kosten van het plan zou kunnen vragen. De raad kan daarna overwegen of hij een plan wil laten maken. Als de gemeente geen uitbreidings plan maakt, dan wordt het streekplan het uitbreidingsplan. De heer Verheijden gaat niet ac coord met den voorzitter. Het spüt spr. dat de gemeente met het streekplan in de fuik zit. In theorie is het allemaal prachtig, maar practisch komt men voor groote moeilijkheden te staan. Spr. zal gemeentelijke uitbreiding steu nen, maar is tegen een uitbreidings plan. In Oosterwijk b.v. heeft het uit breidingsplan de belangen van vele grondeigenaren geschaad. De Voorzitter wijst er op, dat het plan toch altijd eerst bestudeerd kan worden. Het heeft toch ook zijn goede zijden. Den heer Kerst lijkt het practischer met het uitbreidingsplan te wachten, totdat het streekplan is geprojecteerd, want het gemeentelijke plan is toch ondergeschikt aan het streekplan. De Voorzitter zegt, dat de gemeente dan niets meer te vertellen zal hebben. De heer Michaël meent dat men de treurtoon wel kan laten varen. In ieder geval kan toch gevraagd worden, wat het opmaken van plan kost. Weth. v. Willigenburg zegt daar mee accoord te gaan, onder uitdrukke lijk beding, dat de raad zich nog tot niets verbindt. Met algemeene stemmen wordt be sloten de kosten van een plan te vra gen. Benoeming gemeente-opzichter. B. en W. stellen den raad voor over te gaan tot de benoeming van een ge meente-opzichter tegen een salaris van 500 per jaar met ingang van 1 Maart a.s. De heer Michaël wil de benoeming aanhouden, opdat de raad intusschen de instructies voor den man kan be zien. Spr. stelt voor den datum tot 1 Mei uit te stellen en door B. en W. een ontwerp te laten maken van de in structies van den te benoemen opzich ter. Door den heer Verheijden gevraagd, zegt de Voorzitter, dat het dagelijksch bestuur dit voorstel doet naar aanlei ding der commissie-bespreking. B. en W. meenden den heer Michaël een ge noegen te doen, daar deze in een com missie-vergadering opmerkte dat er geen opzichter in de gemeente is. Het voorstel is niet zoo maar in de raads vergadering geworpen, doch heeft ter inzage gelegen. Spr. meende, dat de raad op de hoogte is van de werkzaam heden van den opzichter, die tot heden reeds werkzaam was op andere condi ties. Ter verduidelijking zegt spr., dat de man belast zal zijn met het toezicht op de naleving der bouwverordening, op de wegwerkers, op den toestand der wegen enz. Spr. acht geen gegronde redenen aanwezig om de benoeming uit te stellen, temeer waar dit jaar reeds in totaal 500 aan v. Willigenburg is uitbetaald. De heer Michaël wil toch de benoe ming aanhouden. Ook de heer Verheijden stelt dit voor. De raad is niet voltallig en bo vendien mag de zaak wel terdege over wogen worden. Er komt weer een kost ganger bij! Den heer J. Vos verwondert even eens de houding van den heer Michaël. Spr. meende, dat het voorstel van B. en W. zeker hem welkom zou zijn. Het voorstel van den heer Michaël om de zaak aan te houden, werd aan genomen door het feit, dat het voor stel van B. en W. werd verworpen. Alleen de heeren Kerst en Vos stem den voor en Weth. v. Willigenburg bleef buiten stemming. De bouwverordening werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 4. Onderhandsche verhuring van gemeentegebouwen. De woning van P. van Drongelen j zal verhuurd worden aan Konings ^brist 2.75 per week. ba[f 5. Mededeelingen. aardoor Deze worden in gesloten zitting ge. .„ebt za - De apelle daan. Van de rondvraag maakte de heer- Verheijden gebruik om te wijzen op A den slechten toestand van den weg 0 naar Hooge Zandschel, die vol plassen h< staat. De heer Michaël en de Voorzitter H antwoorden, dat die weg bij den pol- ^a|> der thuishoort en dus door het water- 1'. hel schap onderhouden dient te worden. Desgevraagd zegt de Voorzitter het 2, polderbestuur te zullen verzoeken de iesls bermen langs den weg te laten afste- P?/0.01!! ken. 3. lnIt De voetbalkwestie. '\9' de vergadering legt V i. Willigenburg de volgende 'e,r^-iV .f. 4. Leden slot klaren, dat zij niet tevreden is met den toestand, zooals die thans is. en stelt zich voor te zijner tijd met voorstellen te komen, die de Zondagsrust kunnen bevorderen, welke rust aan de heili ging voor hen, die dit wenschen, ten goede komen kan". Daarna gaat de raad in geheime zit ting. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 1 Maart 1936 Ned Herv. Kerk. v.m. 9.30 uur Us. Hofman van Waalwijk, n m. 2 uur Weled. Heer Timmer, godsdienst onderwijzer te Urenterp. Geref. Kerk. v m 9,30 en n.m. 2 30 uur Ds J. C, Hagen. Vergadering van de Sociale Studieclub van den Chr. Besturenbond Sprang Capelle op a s Maandag 2 Maart, des avonds 7,30 uur, in de zaal van den Chr. Volksbond alhier. Aan de o-de; Onderwerp H De orde ning der Maatschappij*, in te leiden door den heer A. Braspenning De afdeeling Sprang Capelle en omstreken van den Ned Chr. Werk- meestersbond, kwam j 1. Woensdag avond in vergadering bijeen, in de zaal van den Chr. Volksbond alhier, onder leiding van haar voorzitter dhr. Adr Spierings Na opening op ge. bruikei ijke wijze en notulen, werden enkele ingekomen stukken afgehandeld, waaronder een schrijven van het Hoofdbestuur, betreffende een te houden Jubileum-veröadering, bij ge legenheid van het 10 jarig 'bestaan van den *N C W.B. op 2e Pinksterdag a s in het vacantieoord van den CNV. te Putten. Besloten werd per autobus deze vergadering te bezoeken. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heeren G v. d. Schans en C Gomper, resp penn en secr., bij acclamatie herkozen, terwijl het bestuur werd uitgebreid met de heeren E. J Heij en D J van Tilborgh, die allen onder dank de her- en benoeming aanvaardden. Na enkele huishoudelijke aange. legerheden werd de vergadering met dankgebed gesloten. Donderdagavond had in de zaal van den Chr. Volksbond alhier de fi mvertooning plaats van de Vrije Universiteit (Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag) te Amsterdam. Te 5 uur werd de film met een aardig bijprogramma vertoond voor een volle zaal kinderen. Te half acht opende de voorzitter 'an het V U comné, dhr. H. de Hoop op gebruikelijke wijze, en gaf een korte uiteenzetting van het doel van dezen avond, om nl. de aan wezigen bekend te maken met het verken der V. U opdat de Universi- teit daardoor mag verkrijgen onze liefde en onze iiefde.gaven. De uit 6 Jeelen bestaande film werd daarna afgedraaid, waardoor men 'n duidelijk beeld kreeg van deze omvangrijke Calvinistische onderwijsinrichting Ds Hagen gaf hierbij voortdurend een ieer duidelijke toelichting. In de pauze wees Ds. J C. Hagen op het groote voorrecht dat otis volk bezit in deze Universiteit, en op het belang van een Geref Wetenschap, en wekte op 'ot Gebed voor een steun aan de V. U., waarvoor ook een collecte gehouden werd. De heer de Hoop sprak tot slot een kort woord, waarna Ds. Hagen met dankgebed sloot. De Ring 's Grevelduin Capelle en Omstreken van Ned. Hervormde Jongelingsvereenigingen op Geref Grondslag, kwam Donderdagavond in de Consistoriekamer der Ned Herv. Kerk alhier in vergadering bijeen, onder leiding van haar voorzitter, den Weleerw. heer Ds, J. R. Cuperus van Tot Weth. v. verklaring af: „Naar aanleiding van de verklaring j. van den heer Kerst, gedaan in de ver- en te gadering van 18 Dec. 1.1., namelijk dat an" hij in de volgende vergadering met deraan voorstellen zou komen omtrent de ;a^ een kwestie voetbal-wedstrijden op Zon- ler ver* dag, heb ik de eer, namens de rechtsche TroUN groep in den Raad mede te deelen, dat gingen zij, gezien de sfeer van leugen en las- ec'en ter, die er in verband met deze kwestie lebben, heerscht, het niet gewenscht acht thans L met voorstellen te komen. De rechtsche -^rist. groep stelt er evenwel prijs op te ver- 0p >1X1 ze' jouden root a joder li ran het jeret. J a.s. Zi üs. P. jerel'. a.s. Zoi bond b gebouv laarvel was, oi den he collect! van de nu mm -§ Nieuw: van dt dat hij bekwa liep. -§ Chr. F bond 1 in het op te van - dezer »Het 1 -§ aan u Zonda midda Delft. Des Kooijt V een ui vergac „Nede pelle heiligi zondei secret plaats ander; vergat het ge Alle Ovért die d zien o. te lab Bui op de Capelle De voorzifter opende de goed be. zochte bijeenkomst met te laten zingen Ps. 119 18. las vervolgens Ps. 122 (onberijmd) en ging voor in geb. d, waarna Z. E. een hartelijk welkom toeriep tot de leden en bezoekers en in het bijzonder tot den Kerkeraad, welker belangstelling ten zeerste op prijs werd gesteld. Na het lezen der notulen en af handeling van enkele ingekomen stukken, wordt door dhr. C van der Schans (J. V. Loonschendijk) een onderwerp ingeleid over Ps. 122, waarop een goede en leerzame be spreking volgde. In de pauze-werd ihee rondgediend. Na heropening werden door den voorzitter haneijk welkom geheeten Burgemeester Smit en Ds. Bousema. Door dbr. J van Oversteeg (J. V. Capelle) werd nu een onderwerp ingeleid over .Chisiendom en Cultuur* Spr. schttsie in den brtede de cuiiuur en laat daarbij duidelijk uitkomen de laak die wij als christenen hebben ten opzichte van de cultuur, om die nl zooveel mogelijk op schriftuurlijke wijze te gebruiken. Ook op dit onderwerp volgde een flinke bespreking. Besloten werd nog dit jaar wederom een landdag te organiseeren, welke zal worden gehouden op een terrein aan de Hoogevaart. Na een woord van dank voor de belangstelling, in het bijzonder lot den Burgemeester en den Kerkeraad,sloot de Eerw. voorzitter met dankgebed. CAPELLE. Op veelvuldig ver zoek werd door de tooneelvereenigicg der afd „Spiarg Capelle e. o van Volksonderwijs j 1. Woensdagavond half acht in de zaal van hetS<aiions- kcflThuis van den heer L. F van Dongen een tweede opvoering gege. ven van het vorige wetk met veel succes ten tooneele gebrachte toontel- spel .Zomerzotheid" van Cisty van Marxveld en bewcikt door Dom de Gruijier. Het optreden der vereeniging was weer zeer succesvol, want zij heeft den avond voor de vele belangstel lenden, de zaal was geheel gevuld, tot een bron van genot gemaakt en na afloop van ieder tooneel hadden de speelsters en spUers dan ook een welverdiend applaus in ontvangst te nemen. Tijdens de pauze werd door leden der Symphonievereeniging uit Drimmelen, die als gasten aanwezig waren, op schitterende wijze een zang. nummer vertolkt, hetgten door het publiek ten zeerste gewaardeerd werd. Ongeveer 12 uur sloot de voorzit, ter van Volksonderwijs, de heer E. Colet, dezen schitterend geslaagden avond met woorden van dank tot de ledeo der tooneelvereeniging voor hun medewerking en hij hoopte, dat zij nog vele jaren de lust en de kracht mogen bezitten om de Volksonder— wijsafdeeling tot steun te zijn. De afd. Sprang Capelle e. o. van Volksonderwijs kan met genoegen op een tweetal schitterend geslaagde avonden terugzien. :53s..; De voetbalvereeniging .Capelle" speelt a.s. Zondag voor de le klasse B V. B. te 's Hertogenbosch tegen „Nivema 2". Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a s. Zondag- des morgens half tien en des na middags half drie op te treden Ds. Cuperus. Naar wij vernemen zal de heer H. Korteweg, onderwijzer aan heer gen c desbe blijkt leven wil g daan den t door De niet f Rusti met wijst actie duid< den opge dagsi Te dat meer vrag zijde dage de p heef Col ij ting gen volk uit 1 volg „I „dat „pet „e.Ö „ret

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6