Aspirin KERKNIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. NIEUWS UIT SPRANG-CAPELLE, tamiiielè'dën""van "dén minister-pre- siüeul treurden om de lijkbaar van den zwager, dien zij voor UkaUa hielden. Uver het algemeen is de rust in Tokio teruggeKeerd. De deelnemers aan tien opaiauU worden als uiuiiers beuandeld en zijn van üun iunclies onineveu. Naar verluidt zouden op last van de aulorileilen lö oilieieien, die de leiding van tie re voile naddeu. zelf moord dennen gepleegd Voorts di.eli de generale staf mede, dat Kapilein xNonaita, de leider der renelieu, een einde aan zijn leven heell gemaakt. De minister van oorlog beschouwt zien veraniwoordeiijk voor de ge beurtenissen. Spaansche religieuzen uit het oiida wijs. De Spaanscüe ministerraad heeft in zijn zilling van Vrijdag besloten in den loop van dit jaar ooUÜ onder wijzers en onderwijzeressen aan te stellen, zoomede alle geestelijken en kloosterzusters, die bij net onderwijs werkzaam zijn door wereidiijKe leerkracnlen te vervangen. Nieuws uit Diulscnland, Na een proces van bijna zes maanden üee»t de schepenreculbank uitspraak gedaan 111 de zaak legen 2o communisten uit Neukoeiln, die er van verdacül weruen, te liebbéii deelgenomen aan een ge wapenden ovei val op een vergaderlokaal der S, A. 111 de Hermansirasse te Berlijn op 15 October Audi. Vijf der beklaagden zijn wegens moord in vereeiiiging gepleegd en huisvredebreuk ter dood veroordeeld met levenslang verlies der burger lijke eererecüten. Elf beklaagden zijn wegens medeplichtigheid ver oordeeld tot luchluuissliallen, van drie tot veertien jaar. Mgr. Conrad Groeber, Aarts, bisschop van Freiburg 111 lirtisgau, heelt een brief gezonden aan den minister van Godsdienstzaken Kerrl waarin bij hem verwijl, dat de «Hilierjugend» dejeugd ontkerstent. In leidende nalionaai-socialislische kringen heeft dit veel veronlwaar. diguig gewekt. Mgr. Chalavazis te den Bosch. Z.H. Exc. Mgr. Chalavazis, bis schop van Athene heeft in gezel schap van prof dr. De VVaele, hoog leeraar te Nijmegen en Dom Dirks 0.5. B. een bezoek gebracht aan Z.H. Exc. Mgr. Diepen, bisschop van het Bossche diocees. Geruimen tijd hebben de bisschoppen zien onderhouden over den toestand van het bisdom Athene. Hierna heeft Mgr. Chalavazis het bisschoppelijk museum en St. Jans-basiliek bezichtigd. Daarna is mgr. doorgereisd naar Tilburg, waar hij een bezoek aan de R.K. Handelshoogeschool bracht. N.S.B. stelt een «Raad van Katholiekenin. »St Janski.bevat onderstaand schrijven De leiding van de N.S.B. heeft het oorbaar geacht zich officieel met aangelegenheden van godsdien stige gezindten te bemoeien. De daartoe ingestelde N.S.B. «itaad van kerkelijke aangelegenheden», heeft een onderafdeeliug die zich noemt «Baad van Katholieken». Deze «Baad» wendt zich nu tot Katholieke besturen; vei zoekt om inlichtingen over vermeende ver keerde toestanden en feiten of over bij hem ingebrachte grielen, enz. Wij gelasten onze besturen deze en dergelijke vertoogen en alle van dien «Baad van Katholieken» uit gaande stukken, als komende van volstrekt onbevoegden, onbeant woord te laten. Wij verzoeken deze aan Ons op te zenden ter deponee ring in het archief. 's-Hertogenbosch, 24 Febr. 1936. f A. F. DIEPEN, Bisschop van 's-Hertogenbosch. (Buiten verantwoording van de Red.) Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik eenige plaats ruimte om de kasgeldleening der laatste Raadsvergadering eens recht te zetten. Ik ware hierop niet teruggekomen, indien men mij niet van Bechlsche zijde voor de voeten had geworpen, nu eens door den Burgemeester in een hoekje te zijn getript. Inderdaad is dit eenigszins gebeurd. Ik zat op dat oogenblik evenwel te koken, doch dacht, laat ik zwijgen om in drift gerakend, te veel te zeggen. Nu zal ik mij, tot kalmte gekomen, ver weren, en de toedracht dezer onver kwikkelijke zaak uiteenzetten. Men behoort het te weten in onze Ge meente. Begin Januari werd mij in 't oor gefluisterd van onverdachte zijde, dat eene bekende bank, die steeds kortloopende credleten verstrekte, zicb bau lei U^gcUOKKeli. ilieiUuui kuil Qc allvssmg vuii ill nunc pms renleu biel op ucii vervuiuaiuiii wuiueii uvcigebiuukl aub uc bank uie uüs Uc giuuic iceiiiiig verscnalie vuur obze wegen. iiei kwuib uiij ubgcluubijk vuui, aau ccb ripiu^iup UciikcbUc. illciup bcb ik nnj bij ucu UcibccbitublvuL.gcr veivucfeu, uic mij zcidc, uui uc muilen vuur ue kaal Uuud lageu en ual inueruaa.% biel op lijd kun wurucii gegiieerU. beu Uaal'up voigenuen ocbicnvi weru het teu Ueiiiceiiiebuize bekebU, ual ik op uiiueizuck, mijn gueu icCbl bij Ucu Aleer Van 5ableu wasgeweesi L/iciizeiiueu avuiiu baU iKiccusecn cuiiua-uezuck over ueze aangelegen beiu, maar ue Uubbeiijes wmeii er met. Aliei up ia men ia werkelijkheid »ueu buei« opgegaan en is men geslaagd het ocnoo uigde beuiag bijeen ie krijgen en den i eeds enkele dagen vei vanen termijn te vuiuueii liet Was uus volkumeii »ad leun» den Burgemeester te vragen, ïnuien eene kasgeldleening was luegcalaan, oi bieb uan ook kun rekenen, uucci over dit bedrag te kunnen be schikken. in den groothandel is men nu eeiimaai gewoon piecics op lijd vuui dekking ie zuigen, om zijn ereulei niet aan te laaien, in diii kleinhandel waarop het iiaaasiid Aiicbael /.in speelde, handelt ineii weer geheel anders. Treurig genoeg 11 ieekcneiiu is evenwel, dal een nank weleiiue dat hel slechts om één ol twee weken voorschot gaal, zich terugtrekt 111 Nu kan men mij wel bcscnuluigeii, hel crediel der Uemeeule te hebben aangetast, doch nu zeg ik zoek niet mij, doch zoek ue werkelijke schuldigen 11 Opspraak is er in onze Gemeente genoeg, zells door ue een voudigste hoeren, hoe met de gelden der belastingbetalers is gesmeten, dat dit op den duur'moet vasiioopen. Zekerheid neh ik natuurlijk niet, doch hel antwoord van den Burge- meesler, dat de geldgevers (twee bankenj over zoo'n beuiag 10 ol 14 dagen renteverlies aan sprang Capelle cadeau doen, belwijlel ik niet alleen, doch weei poailiel zeker, dit nooit gebeurt 11 Banken zijn nu eenmaal geen philanliopische instel lingen Ziju Edelachtbare kan dit de bprangsche-Gapelsche burgers wijs maken, mij evenwel niet. Ik hoop ter gelegener lijd over een jaar daar uan nog wel eens op terug te komen. De Heer Michael was wat veront waardigd over deze kiesche zaak Ongerust behoeft hij zich nog niet over ons crediel te uiaken, hocwei Z.Ed. onder andere omstandigheden verkeert als ondergeteekende. Waar om Voor de vereeniging behoorden wij voor privé en familie tot regel matige inschrijvers der oudeCapel- sche leeningen. Nè de vereeniging heb ik verschillende aanvragen »hooghartig« van de hand gewezen. Hiervoor had ik uiijue reden en Iweedens behooren deze beleggingen tot de minder «courante londsenw. Dit heelt met credielwaardigheid niets uit te slaan 1 Ik zoude hel Gemeente-crediet van Sprang-Capelle hebben aangetast. Hooghartig wijs ik dit vierkant van de hand. Denkt men soins dat de twee banken »Lentjes Drossaerts« te 's-Bosch alsmede de» Mij. voor Gemeente crediel» op een los praatje van een D. B. zoo maar over de brug komen om twee ton aan eene Gemeente van 5UUÜ zielen te ieenen Tegenwoordig heelt men toch van alle Nederlandsche Gemeenten sta tistische cijfers omtrent «Vermogen en Inkomsten» der belastingbetalers van iedere Gemeente 11 Dit zijn voor hen de bakens in de tegenwoordige woelige zee 11 Toch heeft een Gemeentebestuur te zorgen, door onevenwichtige uit gaven zijn crediel niet te grabbel te gooien. Oude koeien zal ik maar niet uit den sloot halen. Is ons D. B. altijd wel paraat? Het is in onzen Baad zells niet bekend, dat ik verleden zomer, de eerste dag en eerste maal dat een aanval op onzen gulden werdgedaan, ik onmiddelijk persoonlijk, hoewel buiten mijne bevoegdheid, heb in gegrepen om onze groote conversie pari a 4°/0 bij de Heeren Lentjes& Drossaerts op 't laatste moment in de wacht te sleepen. Toen ik om 5 minuten voor drie des namiddags den afloop der Amsterdamsche Etfec tenbeurs afluisterde, begreep ik on middellijk dat de uitstekend werken de »discontoschroel« zou worden aan gedraaid, Om 4 uur wai ik op de Secretarie en liet onzen Secretaris de Provinciale Griffie opbellen, om reden onze conversie nog niet was goedgekeurd wegens een verschil van 1 8 o waarop bovengenoemde bank volgens usance recht had. Ik waarschuwde den hoofdambtenaar aldaar, die nog geen gevaar zag. Met een ouden Frauschen knoop er over heen, gaf Z.Ed. de goedkeuring toen begrijpende met een oude eflectenrat in contact te zijn 1 Slechts 10 minuten later was de conversie mondeling met deze bank, die sinds onheugelijke tijden, de Gemeente Capelle financieerde een voldongen Het product van vertrouwen. feit. Onze dure leeningen waren op geruimd I Dit is zaken doen, tevens iegeeren voor een jaarlijksch salaris van f9.zonder emolumenten of pensioen en toch liefhebberij genoeg. Aannemen Onze Gemeente stond steeds moreel finantieel hoog aan. geschreven. Dit crediet wensch ik te behouden. Men zorge in de eerste plaats voor een conservatief beheer en tweedens precies op tijd zijne verplichtingen te honoreeren Indien er iemand op zijn nummer moest gezet worden, dan was dit niet on- dergeteekende maar de twee sprekers in deze openbare vergadering 11 Ieder abonné uit onze Gemeente kan er nu het zijne van denken. Na het loopende kletspraatje hoop ik mij hiermede volkomen te hebben gerechtvaardigd. Het is beter dit kalm neer te schrijven dan van eene Raadsvergadering een Poolschen Landdag te maken. Ik wil ten slotte nog dit bijvoegen, dat ik steed? van ouderen van dagen meer geleerd heb dan van jongeren, waaronder velen, die ze tegenwoordig zien vliegen 111 Met dank voor de verleende plaatsruimte Uw abonné A. M. VERHEIJDEN Adzn. Raadslid van Sprang-Capelle. 's-Grevelduin Capelle, Maart 1936. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Vrijdagavond j.l. vergaderde de A.R.J.A.-^afdeeling „Mr. Th. Heems kerk" alhier, in de zaal van den Chr. Volksbond. Nadat de voorzitter, de heer Drost, de vergadering had ge opend en voorgegaan was in gebed, las hij Psalm 127. De secretaris las hierna de notulen, die werden goedgekeurd. Na afhande ling van enkele huishoudelijke zaken en eenige ingekomen stukken, werd het woord gegeven aan dhr. G. Bras penning Jr., die voor de vergadering inleidde: ,,Het plan van den arbeid". Eerst schetste de inleider het eigen lijke plan van den arbeid. Hij zette uiteen de drie hoofddeelen van het plan, n.l. het zeshonderd millioenen- plan, het probleem der vaste lasten en de noodzakelijke ordening van het be drijfsleven. Na te hebben aangetoond de goede dingen die in het plan zijn ontwikkeld, gaf.de inleider hierna zijn critiek. Hij wees er op, dat met het bedrag van zeshonderd millioen erg lichtzinnig was omgesprongen, dat het probleem van vaste lasten door een regeering moeilijk was op te lossen en dat de ordening zooals het plan die voorstelt, moeilijk te aanvaarden is voor de oude coalitie-partijen, omdat deze socialisti sche ordening eigenlijk inhoudt een verkapte socialisatie. Ten slotte verklaarde inleider het plan voor den Christen onaanvaard- jaar. Na de pauze volgde een mooie be spreking. De volgende vergadering werd vast gesteld op Vrijdag 27 Maart, waar de ïeer B. Dalmaijer de schets over Mr. Keuchenius zal inleiden. Nadat de voorzitter de vergadering ïad gesloten, ging de heer van Willi- genburg in dankgebed voor. De Ned. Herv. Knapenvereeni- ging „Samuël" alhier houdt a.s. Vrij dagavond in de Consistoriekamer der ^ed. Herv. Kerk haar jaarvergadering, welke een feestelijk karakter zal dra gen. Naar wij vernemen zal de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Hallelu jah" van Capelle (Directeur de heer Rijken), op Donderdag 26 Maart a.s., in de zaal van den- Chr. Volksbond al- ïier eene zanguitvoering geven. Jaarvergadering der Afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond .Patrimonium" op heden, Woensdag avond, half acht, in de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda: Opening, Notulen, Jaarver slagen secretaris en penningmeester. Bestuursverkiezing: Onderwerp over Artikel 2 Program van Patrimonium; Rondvraag en Sluiting. De Afdeeling Sprang van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond houdt a.s. Vrijdagavond 7 uur, in de zaal van den Chr. Volksbond alhier, haar jaar- lijkschen feestavond, waartoe afgevaar digden van verschillende zusterorga nisaties en plaatselijke vereenigingen zijn uitgenoodigd. De Sociale Studieclub van den Chr. Besturenbond Sprang - Capelle kwam j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in vijfde stu die-vergadering bijeen. Na opening en het lezen der notulen werden enkele huishoudelijke aangelegenheden be handeld, w.o. een vragenlijst van het C.N.V. betreffende het werk van de club in dit seizoen en eventueele wen- schen voor een volgend seizoen. Als onderwerp werd door den heer A. Braspenning ingeleid: „De ordening der Maatschappij". De inleider behandelde de volgende punten en zette aan de hand daarvan zijn onderwerp breedvoerig uiteen: 1. Ordening door internationale planhuis houding een utopie: 2. De sociale orde ning; 3. De economische ordening; 4. Samenvatting en slot. Inleider lichtte duidelijk toe het standpunt dat de Chr. Vakbeweging inneemt tegenover de ordeningsgedachte. Een flinke en leerzame bespreking volgde, waarna de vergadering met dankgebed door den inleider werd ge sloten. De Anti-Revolutionnaire Kiesver- eeniging alhier, kwam Dinsdagavond onder leiding van haar voorzitter, de heer G. J. van Willigenburg, in de zaal van den Chr. Volksbond in algemeene vergadering bijeen. De voorzitter opende met het lezen van Psalm 14 (onberijmd) en gebed, waarna hij de aanwezigen welkom heette. Spr. deed dan enkele mededee- lingen, o.a. dat alhier op een nader te bepalen datum een z.g. streekvergade- ring vanwege de A.R. Partij zal wor den gehouden, waarin het Tweede Ka merlid Wielinga zal optreden. Na het lezen der notulen, die wer den goedgekeurd, volgden verschillen de ingekomen stukken; o.a. wordt voorlezing gedaan varf een uitvoerige circulaire van het Centraal Comité be treffende het uittreden van Prof. Hugo de Visser e.a., waarmede de vergade ring haar volle instemming betuigde. Door den heer Drost werd een keu rig onderwerp ingeleid, getiteld: „Het heilig recht van opstand". Door enkele aanwezigen werden den inleider vra gen gesteld, die op duidelijke wijze werden beantwoord. Na een woord van dank door den voorzitter voor de opkomst en een woord van opwekking om op alle ter rein des levens te toonen Anti-Revolu- tionnair te zijn, wordt deze geanimeer de vergadering gesloten en gaat Ds. Hagen in dankgebed voor. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand Februari 1936 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd 4329.25 en terugbetaald 3422.24. VRIJHOEVE-CAPELLE. Jaar vergadering. In het gebouw voor Chr. Belangen alhier, hield de afdeeling van den Chr. Fabr. en Transportarbeiders- bond haar jaarvergadering onder lei ding van den voorzitter, den heer P. Hommel, welke te ruim half acht deze samenkomst opende met gebed en ver volgens de talrijk aanwezigen hartelijk welkom heette op deze 16e jaarverga dering. Spr. wijst er dan op dat we koers moeten houden, temidden van dezen ontredderden tijd, al staat de gansche wereld op haar grondvesten te schudden, we mogen het kompas geen oogenblik uit het oog verliezen. Laat dan de stormen woeden en de golven bruisen, geen nood, God zal ons niet verlaten, ook niet in dezen tijd; laten wij het eeuwig blijvende Woord van onzen God tot kompas nemen en niet alleen door 't leven gaan. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. De secretaris de heer P. Wagemakers brengt dan een uitvoerig jaarverslag uit: het ledental bedraagt 168, er wer den 20 nieuwe leden ingeschreven, ter wijl er 24 werden afgevoerd. In totaal werden in 1935 9 vergaderingen ge houden. De aansluiting bij den Chr. Be sturenbond, welke instantie zooveel ar beid verricht voor de arbeiders, zooals crisis-comité, steunfonds enz., bleef gehandhaafd. Aan het slot van zijn verslag merkt spreker op dat er een jubilaris in ons midden is, n.l. de heer Jac. Vos, die 15 jaren als bestuurs lid aan de afdeeling is verbonden. Na mens allen brengt hij hem hartelijk dank voor den velerlei en moeilijken arbeid in die 15 jaren verricht; de afd. is door Uw noesten ijver tot grooten bloei gekomen, aldus spr., steeds hebt ge Uw volle persoonlijkheid gegeven, en dat niet alleen voor onze afdeeling, maar voor zooveel vereenigingen te de zer plaatse. Gij zijt de ziel van het ver- eenigingsleven, speciaal van onze ar beidersbeweging, het was de liefde van Uw hart de maatschappij te dienen, al dus spreker en besluit met den wensch dat vriend Vos nog vele jaren onder Gods zegen als zoodanig mag werk zaam zijn. De voorzitter dankt den secretaris voor zijn uitvoerig verslag en sluit zicl'pr. den! aan bij de woorden van dank en hulden I100, aan het adres van den heer Jac. Vos,0n strijc wiens levenstaak steeds was te diener.menten en niet om gediend te worden; het de-rbeid 'r vies „heb uw naasten lief als u zeivenen- ^a: en vervult alzoo de Wet van Christus"e heer trachtte hij steeds in practijk te brenMoest zij: gen. Moge uw moeilijke arbeid meter er vc zegen bekroond worden. Hierna krijgt Vanav de penningmeester gelegenheid eenver'- financieel overzicht te geven. AlvorensangsPUI hiertoe over te gaan, dankt hij densraël is secretaris en den voorzitter beiden aderen voor de waardeerende woorden totls v°lk hem gericht, maar bovenal dank aanechte f' God, Die hem in staat stelde dezenjod des velerlei arbeid te verrichten. Sprekeremp^ meent dat hem te veel lof is toege--ereende zwaaid, hij heeft niets meer dan zijn-erzet i plicht gedaan en is er zich diep vanyas het bewust, tot dezen arbeid op maat-ieginsel schappelijk terrein te worden geroe-ji openl pen. Spreker dankt het bestuur vootjij de steeds goede samenwerking en de/olk, da leden voor het vertrouwen steeds inje a^c hem gesteld. Ireigd i Uit het jaarverslag van den heer Jac.rolkome Vos blijkt, dat aan werklooze leden is-jch nu uitgekeerd de belangrijke som vanlienen i 9.224.90. Aan contributie is ontvan-ven.' gen totaal 4.805.19. In het afgeloo- In 19. pen jaar waren 125 leden in meerdere vijs is of mindere mate werkloos geweest.;racht t< Hieronder waren 94 fabrieksarbeiders,Oaarteg 21 transport- en 10 steenfabrieksarbei-jpenbai ders. 43 waren er geheel uitgetrokken,;ie heet van welk getal er 32 voor korter ofieonde langer tijd in de steunregeling waren en ach geplaatst. Beide verslagen, zoowel van jok we secretaris als penningmeester, worden Dat goedgekeurd. /erleide De aftredende bestuursleden, dhrn.VIaar z P. Wagemakers, Jac. Vos en S. Spran- jendoil gers, werden herkozen en namen hun Ze v benoeming aan., en wet Hierna werd de vergadering toege- draagt sproken door afgevaardigden van Be- Zo c sturenbond, Werkmeesters, Bouwvak-massa arbeiders en Fabrieksarbeiders te gaat n: Sprang, waarna nog eenige voordrach-kennim ten en zangnummers ter afwisseling Woorc werden gegeven. Na een slotwoord van bewust den voorzitter werd deze goed geslaag-terrein de samenkomst met het zingen van drijft, Ps. 138 4 gesloten en ging de heervijandi Jac. Vos in dankgebed voor. heid. 's-GREVELDUIN-CAPELLE. Ouderavond. waarh. Namens het Bestuur van de School vlegel met den Bijbel zendt men ons het vol- verder gende verslag: week De jaarlijkse ouderavond van de weg b, „School met den Bijbel" is Vrijdag j.l. ook g€ onder grote belangstelling van de zijde met d der ouders en leden gehouden. als me Toen het tegen half 7 begon te gaan, gedaa begaven zich velen naar het schoolge- waard bouw aan de Heistraat. Als altijd trok worde de tentoonstelling van door de leerlin- Op gen vervaardigde handwerken grote bouwe belangstelling, vooral van de zijde der derwij dames. Zeer fraaie werkstukken wer- beider den er gevonden o.a. een sprei, gebor- Heere duurde doeken in lijst, terwijl ook de door nuttige handwerken een grote plaats Gods innamen, zoals jumpers, rokjes, nacht- zijn, zakken e.d. te zo oo In de lokalen was het schriftelijk Zo werk der leerlingen ter inzage gelegd ons a en konden de ouders over de prestaties kinde en vorderingen hunner kinderen spre- horen ken met de onderwijzer of onderwijze res. Te ruim 7 uur opende de voorzitter, de heer H. Kerst, de vergadering door te laten zingen Psalm 25 2. Na te zijn voorgegaan in gebed leest hij Psalm 126. Vervolgens roept hij alle aanwezigen een hartelijk welkom toe op de 10e ouderavond, die een enigszins bizon der karakter zal dragen door het ko men van Ds. A. Meijers, die onze school opende. Hij hoopt dat Ds. Meijers zich als thuis zal voelen vanavond, Hierna neemt het hoofd der school, de heer M. C. Rijken, de leiding over. Het schoolkoor: de Zangvogeltjes brengt dan enige nummers ten gehore: Psalm 33 1, „Ga niet alleen" en „Vei lig in Jezus armen". Als steeds werd het fijne zingen der kinderen met grote aandacht aangehoord. Hierna droegen de leerlingen ver schillende versjes en gedichten voor; uit elke klas 2. Vooral de kleine par mantige kleuters werden bewonderd, maar ook de groteren toonden hun vrij moedig en zuiver kunnen declameren. De „Zangvogeltjes" vervolgden hierna met Avondklokje en Zondag morgen. Hierna besloot het koortje met „Lof zij den Almachtige", waarop ge pauzeerd werd en de kinderen na een hartelijk bedankje en een tractatie huis waarts gingen. In de pauze werd wederom alles be zichtigd en besproken. Heropend werd met het zingen van Psalm 89 1. Ds. A. Meijers hierna het woord verkrijgend, begon met te zeggen, dat hij zich hier best thuis voelde. Hij is blij, dat de banden tussen de school en hem wederzijds trekken. Als wij zien de verandering in 10 jaar, vroeger klein en onaanzienlijk, nu een bloeiende Chr. School, moeten wij belijden: „Wij zien het, maar doorgronden 't niet". Spr. denkt aan de moeitevolle jaren voor de stichting, toen we toch op de ledenvergaderingen de band der liefde zo eendrachtig voelden. In 't bizonder denkt hij aan den tegenwoordigen voorzitter, den heer Kerst, met wien hij in beginseleenheid best heeft sa mengewerkt en die steeds bereidwillig de offers bracht voor het grote doel. hart t het b perso geeft torie len b ons c De Meijt zigen N< eindi Ge same rijke is er ten 2 Cupi zer van hoe\ Coö kom ven. het de neni beg; inhc Spr maê Vie run geit nen Spr 30 2 u gen mo bec dei vai voi dei zijn bij Aspi rin-tabletten steeds constant, want een 38-jarige fabricatie-erva- ring, een pijnlijk nauw keurig en regelmatig on derzoek door eersteklas deskundigen tijdens de fabricatie, waarborgen de steeds gelijkblijvende kwa liteit en werkzaamheid der Aspirin-tabletten. Uilsluitend verkrijgbaar in de oran'e-bandbuisjos ven 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a to ets. W G

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 2