PLAATSELIJKE BERICHTEN NIEUWS UIT HEUSDEN. GEMENGD NIEUWS. ïënkt aan de spot en ïoon, over de jaren hulden hoofden uitgegoten in Vos n strijd, aan laffe circulaires en amu- iefien.menten, waarmee de tegenstanders de •t de rb-id in Gods Koninkrijk tegenston- elvenln Daarom heeft spr. geweten, dat stus'V heer Kerst zijn opvolger als voorz. bren-l0est zijn, als de meest geschikte wer- nictpf voor. krijgt Vanavond wil de Spr. het hebben eerver: „Alleen bouwendaarbij tot uit- 3rensanqspunt nemend Ezra 4. Het volk is teruggekeerd in het land der eidenaderen na de ballingschap. Hersteld i tot Is volk zoekt het zijn eenheid op het aanechte fundament: de dienst van den lezecjod des Verbonds. Zo willen ze een reker"cmpel bouwen op Sion. Maar Israels Dege-^ereende pogingen om te bouwen, doen zijniet rijzen bij de Samaritanen. Zo vanyas het steeds op het Chr. erf. Als het naat-icginsel ging werken, was de rust weg eroe-m openbaarde zich de vijandschap. Zo voor,ij Israël de Samaritanen, een gemengd n derolk, dat naast des Heeren dienst, ook Js inie afgoden had. Zij voelen zich be- ïjKen jzn. Ds. P. Zandt te Delft heeft niet j.l. Zondag de godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschen- dijk geleid, doch hoopt eerst Zondag 15 dezer voor de Ned. Herv. gemeente aldaar op te treden. De Chr. Schoolvereeniging a. d. Loonschendijk hield j.l. Vrijdagavond 7 uur in haar schoolgebouw onder lei ding van den heer B. Verhoeven haar jaarvergadering, welke zeer goed be zocht was. Deze bijeenkomst werd geopend met het zingen van Ps. 89 vs. 1 en gebed, waarna voorgelezen werd Colossensen 3 en de voorzitter een openingswoord sprak. Spr. heette de aanwezigen har telijk welkom en sprak er zijn vreugde over uit, dat zoovelen aan den oproep gehoor hadden gegeven, waarna hij wees op de roeping van de ouders en der bestuursleden van Christelijke scholen. De notulen der vorige algemeene le denvergadering werden na voorlezing '"LqJnn hun bestaan, zien aankomen I goedgekeurd en vastgesteld, waarna de 1 y i— '1— 1 secretaris, de heer G. Koenen, een keu- r Jac.rolkomen ondergang en verschuilen en is ich nu achter de vrome woorden: „Wij vaniienen ook God! Wij willen meebou- :van-ven." eloo- In 1936 is het alzo: Het Chr. onder- rderevijs is gegroeid en heeft getoond een reest.;racht te zijn, gesterkt door het Woord, ders,daartegenover staat een aftakelende rbei-jpenbare school, die de liefde der na- cken,:ie heette te hebben. Nu gaat men met :r of Je ondergang voor ogen, zich verschui- 'aren en achter godsdienstigheid: wij willen van jok wel de Bijbel er bij op school. •rden Dat aanbod om mee te bouwen was /erleidelijk voor dat arme kleine volk. Ihrn.VIaar ze zeggen geestelijk onderschei- iran-Jends-.Neen. Wij bouwen alleen, hun Ze voelen het beginsel der vijanden 2n weten dat hun God zich niet ver- >ege-draagt met de afgoden. Be- Zo ook nu: Gods Woord naast een vak-massa andere neutrale dingen zetten, 5 te gaat niet. Dat is ontheiliging en mis- •ach-kenning van het bizondere in dat eling Woord gegeven. Gods volk kiest wel- 1 van bewust het isolement op alle levens waag-terrein, ook nu de tijdsnood bijeen van drijft, ziet het door de vrome vorm het heer vijandige wezen en wil eerst zuiver heid. In waarheid en liefde wil het alleen bouwen. Waarheid en liefde! Want waarheid zonder liefde is als een dors- :hool vlegel in vreemde handen: een zielen vol-verderver. Liefde zonder waarheid is week als een spons. Liefde moet de i" de weg banen tot de waarheid. Maar dan g j.l. ook geen compromis, geen vermenging zijde met de vijanden. Want dan gaat het als met heet water waarbij koud wordt [aan, gedaan, het wordt lauw en is alleen )lge- waard uit Christus' mond gespuwd te trok worden. rlin- Op eigen terrein moeten we dan ook [rote bouwen met alle krachten: ouders, on der derwijzers en bestuur, allen medear- wer- beidend aan de kinderen: 't erfdeel des bor- Heeren. Wij zijn onwaardigen, toch k de door God gebruikt. Maar dan moet laats Gods, Woord een kracht in ons leven icht- zijn, waaruit we in geloof leven en zo ook door ons voorbeeld trekken. Zo kunnen wij tot zegen zijn voor ons afdwalende volk, zo tot zegen voor kinderen, l „die nooit van den Heere horen. Omdat we bij ons bouwen het hart tegen hebben, is het zwaar. Maar het blijft Gods werk. 't Gaat niet om personen. De Heere zorgt. In deze weg geeft-God Zijn zegen, getuige de his torie ook van deze school. Wij zullen alleen bouwen. Wij zul len bouwen, God in de Hemel doet het ons gelukken. De voorzitter dankt aan het eind Ds. Meijer en alle medewerkers en aanwe zigen. Nadat gezongen was Psalm 68 10, eindigde Ds. Meijers met gebed. Gesterkt door deze wondermooie, samenbindende avond, begaven de tal rijke aanwezigen zich huiswaarts. CAPELLE. In de afgeloopen week is er voor het te dezer plaatse te stich ten ziekenhuis binnengekomen 113.-. Naar we vernemen heeft Ds. Cuperus, Ned. Herv. predikant te de zer plaatse, bedankt als eere-voorzitter van de Chr. schoolvereeniging alhier. Tot melkrijder voor de route Vrij- hoeve-Capelle en Sprang is door de Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Toe komst benoemd de heer J. van der Hoe- :elijk legd aties ;pre- ijze- itter, door zijn salm igen 10e zon- ko- hool zich ïool, iver. ltjes tore: Vei- verd [rote ver- oor; par- lerd, vrij- :ren. jden dag met ge- een luis- be- i/erd jord dat ij is il en zien eger :nde Wij ven. Gedurende 't vorige jaar bedroeg het aantal in- en uitgaande schepen in de Capelsche haven 171, met een ton neninhoud van 13099 en in de Lab- begatsche haven 204, met een tonnen inhoud van 14659. Ter gemeente-secretarie van Sprang-Capelle werden gedurende de maand Februari 1936 ingevolge de Vleeschkeuringswet aangegeven: 15 runderen, 51 varkens, 2 schapen en 2 geiten. De keuring voor de ingeschreve nen militielichting 1937 der gemeente Sprang-Capelle zal plaats hebben op 30 April a.s. des voorm. 9 en des nam. 2 uur te Waalwijk. Het aantal steuntrekkenden in de gemeente Sprang-Capelle bedraagt momenteel 120; een zeer hoog aantal. 'In de vacature, ontstaan door het bedanken als voorzitter en bestuurslid der Onderlinge Tuinbouwvereeniging van den heer C. Sterrenburg, is tot voorzitter benoemd de heer C. J. van den Hoek en tot bestuurslid de heer rig verzorgd jaarverslag uitbracht, dat, evenals het financieel verslag van den penningmeester, den heer J. den Hol lander, onder dankzegging werd goed gekeurd. Beide verslagen gaven on danks de minder gunstige tijdsomstan digheden blijk van een bloeiend ver- eenigingsleven. Namens de commissie, belast met het nazien der rekening en verantwoording over 1935, werd door den heer B. C. Maijers verslag uitgebracht, waaruit bleek dat de afrekening keurig in orde was. Op voorstel van de commissie werd de penningmeester onder dank zegging voor zijn gehouden beheer van zijn verantwoording over het afgeslo ten vereenigingsjaar ontheven. Bij de daarop volgende verkiezing van 3 bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren B. Verhoeven, J. den Hollander en P. van der Schans, werden de aftredenden met bijna alge meene stemmen herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer C. de Roon wegens ver trek, voorzien werd door de verkiezing van den heer G. de Jong. Alle her kozen bestuursleden en het nieuw ge kozen lid van het bestuur namen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen hun benoeming aan. Als lid der commissie belast met het nazien der boeken werd benoemd de heer Jac. Vos, die zich deze benoeming liet welgevallen. Na de rondvraag, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt, werd deze bijeenkomst na het zingen van Ps. 138 vs. 4 met dankgebed door den voorzit ter gesloten. Gedurende de maand Februari 1936 werd in de Rijkspostspaarbank ten hulppostkantore te dezer plaatse ingelegd 5226.62 en terugbetaald 5024.72. Het aantal inlagen bedroeg 105 en dat der terugbetalingen 50. De Korfbalvereeniging „K.I.O.L." speelde j.l. Zaterdagmiddag op het sportterrein aan de Willem v. Gents vaart een vriendschappelijke wedstrijd tegen „G.K.C." uit Gorinchem, welke wedstrijd in een 42 overwinning voor de gasten eindigde. Onze burgemeester gaf blijk van be langstelling. A.s. Zaterdag speelt K.I.O.L. thuis te gen J.P.S. uit Tilburg. J.l. Zondagmiddag speelde de voetbalvereeniging „Capelle" voor de le klasse B.V.B. te 's-Hertogenbosch tegen „Nivema 2" en won dezen wed strijd met 4—2. De afdeeling Sprang-Capelle e.o. van Volksonderwijs houdt a.s. Donder dagavond 5 dezer in de zaal van den heer A. v. Dijk te Vrijhoeve-Capelle een propaganda-vergadering, waaraan medewerking verleend wordt door de tooneelvereeniging der afdeeling, die zal opvoeren „Zomerzotheid'' van Cis sy van Marxveld en bewerkt door Dom de Gruijter. Naar we vernemen zal op Maan dag 16 dezer des avonds door de plaat selijke afdeeling van „De Macht van het Kleine", Chr. vereeniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem, welke haar stichtin gen heeft te Haarlem en Heemstede, al hier een propagandabijeenkomst wor den gehouden. Op Woensdag 18 dezer des avonds 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk, daartoe uitgenoo- digd door de Ned. Herv. Jongelings- vereeniging op Geref. Grondslag „Gi deon", als spreker optreden Prof. Dr. Hugo Visscher te Huis ter Heide met het onderwerp „De nacht der wereld". In het gebouw v. d. Chr. Volks bond te Sprang zal de afd. Sprang- Capelle van den Bijz. Vrijw. Landstorm op Donderdag 26 dezer des avonds een propaganda—vergadering beleggen, waarop als spreker hoopt op te treden de heer Agt uit Waalre, secr. der ge westelijke Landstormafdeeling „De Meierij", terwijl tevens enkele land stormfilms vertoond zullen worden. WASPIK. Naar we vernemen zal binnenkort de oude pastorie der Ned. Herv. Kerk alhier worden afgebroken. De nieuwe pastorie zal a.s. Vrijdag in het café van den heer A. Pruijssers worden aanbesteed. De beroepen candidaat bij de Ned. Herv. Gemeente alhier hoopt deze week een bezoek te brengen aan onze gemeente om een en ander in oogen- schouw te nemen en met verschillende personen kennis te maken. - Predikbeurten Zondag 8 Maart 1936: Ned. Herv. Kerk v.m. half 10 en n.m. 2 uur Ds. J. Fokkema, predi kant te Amstelveen. WASPIK. Voor den Vleeschkeu- ringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 9 run deren, 21 varkens en 2 kalveren. De keuring van dienstplichtigen der lichting 1937 zal, voor wat betreft deze gemeente worden gehouden te Raamsdonksveer in het Henricusge- bouw en wel op Vrijdag 15 Mei a.s. des namiddags half drie (6 personen) en op Zaterdag 16 Mei a.s. des voor middags half tien (voor de overigen). RAAMSDONKSVEER. In de de zer dagen gehouden vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap „de Sandoelsche Polder" is gekozen tot secretaris-penningmees ter de heer Gijsb. van Beek. Dezer dagen is alhier een gou den damesring en een portemonnaie met inhoud gevonden. Inlichtingen te bekomen bij de gemeente-politie. Aan den dienstplichtige Fr. A. v. Rossum, der lichting 1936 is voor een jaar vrijstelling verleend wegens oplei ding tot een geestelijk ambt. Zondag j.l. was het een hoogtij dag voor de Kon. Erk. Harmonie „de Eendracht", een dag welke met gulden letteren in de analen der vereeniging zal worden opgeteekend. Wat was n.l. het geval. Zaterdag j.l. hadden zes leden der vereeniging deelgenomen aan het so listenconcours te Rotterdam, uitge schreven door Heijplaat's Mannen koor. Van deze zes leden verwierven er vijf een len prijs, terwijl één lid een 2en prijs verwierf. Als juryleden fungeerden de heeren: J. H. B. Spaanderman te 's-Graven- hage; Fred. J. Roeske, te Amsterdam; H. van Rheenen, te Utrecht; Pianist de heer K. J. de Beun te Gouda. Een jury dus met naam, dat onge twijfeld er toe bijdraagt om alle eer te hebben voor de solisten. Het Bestuur der H4rmonie had dan ook gemeend, in verband met dit uit bundig succes de solisten te huldigen, hetgeen plaats vond Zondaqmiddag in de harmoniezaal „Huis ten Deijl", waar de driekleur ook wapperde. De Voorzitter der Harmonie, de heer A. van Onzenoort, sprak de solisten in hartelijke bewoordingen toe, feliciteer de hen alsmede den directeur, den heer Norbert Snijers, die alle moeite en tijd heeft opgeofferd om de leden tot dit succes te brengen, en stelde hen als voorbeeld voor de andere leden der vereeniging. Zoo doorgaande kan het niet anders of hierdoor zal de harmonie tot hoogen bloei komen. Namens be stuur en leden overhandiqde hii de so listen ieder een palm. Ook de directeur sprak een woord van hulde tot de so listen en spoorde hen aan op den inge togen weg door te gaan. Namens de solisten sprak het lid H. Verschuuren en bedankte het be stuur dat hen in de gelegenheid had ge steld deel te nemen aa ndit concours. Eveneens dankte spreker namens de solisten den directeur, die had mede gewerkt aan dit succes. Namens de so listen bood hij den directeur een kistje sigaren aan als blijk van sympathie. Ook voerde de solist J. de Vries nog even het woord, waarna men nog een half uurtje gezellig bijeen bleef. Wij laten hieronder volgen de uit slag van het concours: C. Gamers (tuba) 3e afd. met Air Variés van L. Montagne met 134 p., 2e prijs. W. van Strien (bugel) 3e afd. met Buy a Broom van H. Rouna met 151 p., le prijs. A. van den Heuvel (alt) 3e afd. met In my Cothage van H. Rouna met 155 p., le prijs. J. de Vries (clarinet si b) 2e afd. met La pluie d'or van P. Bouillon, met 157 p., le prijs. H. Verschuuren (saxophone alt) Eere afdeeling met Sérénade op 33 van Demersseman met 163 p., le prijs. P. Verschuuren (clarinet si b) le af deeling met La pluie d'or van P. Bouil lon met 162 p., le prijs. Ongetwijfeld is door dit succes de sympathie der Veersche bevolking voor de harmonie weer veel grooter gewor den. RAAMSDONKSVEER. Geduren de Februari passeerden de Rolbrug over de Donge alhier* 1305 vaartuigen met een totaal-inhoud van 162587 ton. Gedurende Februari werd aan het Postkantoor .alhier ingelegd 37278.41 en terugbetaald 32761.60. Laatste uitgegeven boekje no. 12645. De werknemer J. Blom-van Strien kreeg van een wagendissel een slag tegen het hoofd. Geneeskundige Of- hulp moest worden ingeroepen schoon de toestand ernstig is, is er wel kans op genezing. GEERTRUIDENBERG. In plaats van den heer M. J. Timmermans, die ontslag heeft genomen is tot comman dant van het vrijwillig landstormkorps Luchtwachtdienst benoemd de heer A. Sandbergen alhier. Gezond wonen te Geertruiden- berg. Gedurende de maand Februari heeft te Geertruidenberg geen enkel sterfgeval plaats gehad. In de vergadering van den R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph is gekozen tot 2e voorzitter P. v. d. Kor- put en tot 2e secretaris P. Berende. In de bioscoopzaal van hotel Centraal had de trekking plaats van de loterij, gehouden door de T.B.C.-Com- missie. Ir. de Voogt, directeur van de P.N.E.M. werd de gelukkige bezitter van de fiets. Hij heeft echter de fiets wederom teruggeschonken aan de T.B.C.-Com- missie die er voorzeker weer een dank baar gebruik van zal maken om haar nogmaals te verloten. Voor de Evangelisatie Eben Haë- zer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9,30 uur en des n.m. 2 uur •voor te gaan de heer Vroegindewei uit Middelharnis. Het comité van actie, dat ten doel heeft het 12J^-jarig ambtsjubileum van burgemeester Bianchi op waardige wijze te vieren en waarvan wij acht dagen geleden melding maakten, is thans definitief samengesteld als volgt: Eere-Comité: Zeereerw. Heer Pas toor v. d. Wee; Weleerw. Heer Ds. J. Zuurdeeg, Ned. Herv. predikant; Edel- achtb. Heer Mr. H. Allard, oud-burge meester. Uitvoerend Comité: F. Hendriks, rijksontvanger, voorzitter; H. Heij- mans, notaris, secretaris; A. ter Berg, Penningmeester; Ir. J. de Voogt, Direc teur P.N.E.M.; Dr. J. Jaspers, arts; W. Sassen, wethouder; J. Lucas, Kerk voogd Ned. Herv. Gemeente; G. Of fermans, hoofd Openbare school; W. Mulders, hoofd R.K. School; T. Neder- lof, directeur scheepswerf; J. Dirven, voorzitter N.C.B.; L. Speetjens namens den middenstand; H. Thiel namens den Algem. Ned. Metaalbewerkersbond; F. v. d. Kieboom namens de R.K. Werkliedenver.; D. Verhagen, namens den Chr. Besturenbond. Het huldigingscomité burgemeester Bianchi verzoekt deskundigen uit de gemeente Geertruidenberg ontwerpen voor een bloemenmonument, te plaat sen op het Wilhelminaplein, in te wil len leveren vóór Vrijdag 6 Maart a.s. bij den secretaris van het Comité. Aan dengene wiens ontwerp uitge voerd zal worden, zal een prijs van 5.— worden toegekend. Rekening moet worden gehouden dat op het mo nument naam en 2 jaartallen moeten kunnen worden aangebracht. Wij zouden een ieder die een rich ting van het teekenonderwijs heeft ge volgd willen aanraden aan deze prijs vraag mede te doen. Als blijvende ge dachtenis aan het werk van burge meester Bianchi moet het den geluk kigen inzender wel aangenaam zijn dat hij mee heeft kunnen werken aan het scheppen van iets wat lange jaren spreken zal van de Bergenaren die meenden loon naar werk te moeten ge ven in den vorm van bovenomschreven monument. Tijdens de alhier Zondag j.l. ge houden voetbalwedstrijd tusschen S.N.P. 2 en Hirundo brak den speler v. d. Made zijn been. Dokter Jaspers verleende geneeskundige hulp. leiüers, de hecieu J. van heldcu en W. van üer Meeuüoveu evenals» de aanwezigen mei genoegen kunnen leiugdeuKen aan uezen avond. Onze Meesler-dammer, de heer A. de li.aag, speelde /.aleidag en Zondag le A'uarn om üel kauipiueu- scliap van Nederland. De Asiedag speelde hij legtn Keiler en veiloui; uen 2en dag legen Manibei g speelde li ij remise. Op de scheepswerf van de fa. De Haan en Ueriemaiis weid met succes ie water geialcn hel slalen moior-dekscnipwAsirid», gebouwd voor builenlaudscüe rekening. De almelingen zijn lang 42 M., breed b Al., bol i.bz Al. en grool 2ÓU ion. Hel is voorzien van een Deuiz— molor van 5u/55P.K. Het zeer solide scbip is naar de eischen des Ujds ingelicht. In «Concordia» trad gisteren als spreker op voor de aid. van het Nul de Heer Weelmeijse (Holler- dam) met het onderwerp »5Ulle geuieliiigm,» waaraan hij loevoegde cenige voordrachten Ernst en luim. Een en ander viel zeer in den smaak zoodat bet druk opgekomen publiek uiterst tevreden was over deze bijeenkomst, Uilsleg van Maandag j.l. bij de damclub V. D.: 1ste groep A. Duurloo C. Bax 2-0. 2e groep A. Campenhorst—A. Fillers 11; J. Deurloo—H. Brou wers 2—U. Koppelwedstrijd: Ger. Jonker W. van Beijuen 2—0 L. Kamminga- J. Andriessen 11 A. Schaap Dollekens 2—0; Gijs Jonker—D.,v. d, Stoep. GroepwedstrijdA. Klijn—F. Spierings 2—0; H. van Helden— Al. Spierings 2—0. Heusdea, 3 Maart 36 Onze oud-stadgenoot de Heer A. Boumans, rijksklerk bij de Dir. Bel. werkzaam ter inspectie Eindhoven I en A, is tijdelijk belast met dt waarneming van het kantoor te Eersel wegens ziekte van den ont vanger aldaar. Onder zeer groote belangstel ling, vooral van buiten de stad, had Zaterdagavond in »Concordia» de ontmoeting plaats tusschen den Heer Valkhof, professor in de kunst van biljarten en den amateur, den heer Letferts. Hoewel de laatste p 501» caramboles er 350 vóór kreeg, ver loor hij de match. Eindstand 500 149. Hoogste serie van V. 168, van L.34. Juliana alhier won Zondag middag met 5—3 van de Kaats— heuvelsche Boys zoodat ze er nop zeer goed bij staat voor't kampioen schap van de afd. 4, 1ste kl. A Zaterdagavond had in de Prot, Bewaarschool de Jaarvergadering plaats van de Chr. Knapenvereem- ging »De jonge Garde.» Een flink programma werd door de verschil lende dilettanten aardig vertolkt, Na den schrik oueiledtn. Men herinnert zich t en hevigen brand te Udenhout nabij 'lilburg, waarbij drie woningen met den grond werden gelijk gemaakt. Alej. van der Laak, die bij het zitn van de vlammen een toeval kreeg, is, zonder tot bewustzijn ge komen te zijn, overleden. Plaatsvervanger voor Hauptmann. Fisher, een der verdedigers van Hauplmann in de Lindbergb alfaire, heelt een brief ontvangen van een zekere Robert King te Kearny in New-Jersey, waarin deze aanbiedt Bruno Hauplmann in d«.n eltctri- schen stoel le vervangen. \ier personen levend verbrand. In een huis in het Londensche Westend heeft een hevige brand gewoed, waai bij een man, twee vrouwen en een driejarig meisje levend zijn verbrand. Verschtidene personen, o.a. een brandweerman werden ernstig gewond. De onbewaakte overweg. De 60-jarige ongehuwde arbeider I. M. Hoegen, afkomstig uit Wolf- heze is op uen onbewaakten over weg nabij de Buunderkamp te Kenkum door den Dieseltrein, welke om 9,06 uit Arnhem vertrekt, ge grepen en op slag gedood. Doodelijk ongeluk. De 41-jarige ongehuwde arbeider Haansdorf uit Zevenbei gsche Hoek, had te Terheijden het ongeluk met een been tusschen 'n dorschmachine te geraken. Öp het gegil van den man, scho ten omwonenden toe. Met groote moeite wist men den ongelukkige te iievrijden, wiens linkerbeen was verbrijzeld. In zoigwekkejiden toe stand werd het slachtoffer naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda ver voerd. Na eenige uren is H. aan zijn bekomen verwondingen over leden. Ergerlijke baldadigheid. Gisteravond word in de Leek bij Groningen een liefdadigheidsbazar ge houden, waarvoor groote belangstel ling bestond. In verband daarmede stonden langs de Hoofdvaart vele auto's geparkeerd. In een dier auto's begaven zich omstreeks half 10, twee jongens en twee meisjes van omstreeks 18 jaar. Plotseling werd de auto, zon der dat de inzittenden het bemorkt hadden, door twee jongemannen in beweging gebracht en verdween deze in de diepte. Op het hulpgeroep kwamen van alle kanten personen toeschieten en dank zij het kordate optreden van de beide veldwachters uit Leek, die door eenige andere toegeschoten personen geassis teerd werden, slaagde men er in, de vier menschen spoedig op het droge te brengen. Het waren mej. A. de Vries en mej. Boom en de heeren J. Praagstra en Roelof Vink. Eén der daders van deze laffe daad. de 18-jarige K. K. uit De Leek, werd nog des nachts van zijn bed gelicht en in arrest gesteld. Naar den ande ren, een 20-jarigen slagersknecht uit Zevenhuizen, wordt nog gezocht. De auto is later door een kraan wagen opgehaald. SÏÏSfi&CcM ts aren d de efde ader igen vien sa- illig Joel.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3