Houtverkoop. DRUKWERK Ook voor Kw raam hebben wij een passend gordijn Fa. A. prtderiks, GEMEENTE D EETHEN UW KRANT „De Echo van het Zuiden" Notaris A. SCHAAP DRUNEN. PUBLIEK VERKOOPEN: Mag. Je Zon' Kaatsheuvel Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen BELANGRIJKE FAILLISSEMENTS-VERKOOPING, A CONTANT "v linker». een groote partij HOUT, Voor elk raam n passend gordijn en... beneden Uw begrotin; Voor de a.s. H. Communie Onze sorteering Japon- en Mantelstoffen Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, gehouden op Maandag, 2 Maart 1936 des voor- middags om 9 uur. Voorzitter: de Edelachtbare Heer D. A. van der Scüans. Aanwezig alle leden. Na opening leest de voorzitter het l'ormuiie.gebed. De notulen van een vorige ver gadering worden gelezen en onver anderd vastgesteld. Aan de o.de 1. Ingekomen stukken. 1. Besluit van de ingezetenen van het dorp Eetnen waarbij een per ceel van de dorpsgronden, van Eelhen groot 15 aren, OU centiaren in erfpaoüt wordt gegeven aan C. .1. Gouda voor 117.00 per jaar. De voorzitter deelt mede dat volgens bet reglement der dorps gronden van Eetüen dit besluit de goedkeuring van den gemeenteraad behoeft. Met algemeene stemmen wordt besloten de goedkeuring te verlee- nen. 2. Verzoek van A. deGraaffBzn. te Meeuwen om tegemoetkoming ingevolge artikel ld der Lager Onderwijswet 1920 voor zijn zoontje dat de U.L.O. school te Waalwijk bezoekt. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt met algemeene stemmen besloten f 1,per week toe te kennen. 3. Verzoek van M. J. van der Beek om vermindering van straat belasting, omdat het pand gedurende een tijdvak niet werd verhuurd. De voorzitter zegt dat volgens de verordening de aanslag der straat belasting is gegrond op de geschatte huurwaarde voor de Grondbelasting. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt besloten afwij zend te beschikken. 4. Verzoek van de Provinciale Noordbrabantsche Vereeniging »Het Groene Kruis» om subsidie voor het jaar iy36. De voorzitter deelt mede dat waar. schijnlijk over eenige weken in het dorp Meeuwen een Moeder-cursus zal worden geopend. Op voorstel van Bugemeester en Wethouders wordt besloten over 1936 een subsidie van f 1U,— toe te kennen. 5. Verzoek van de Gewestelijke Landstorm commissie om subsidie over 1936. De voorzitter zegt dat de plaatse lijke afdeeling in moeilijke omstan. digheden verkeert, waarom wordt voorgesteld een bedrag van f 10, voor de plaatselijke in plaats van de Gewestelijke Commissie beschik baar te stellen. De heer Donken zegt tegen het verleenen van subsidie te zijn, omdat hij de politie voldoende acht om de orde te bewaren. De heer G. van der Beek L.G.zn. vraagt of het in de lijn van den B.V.L. ligt een lager in plaats van een hooger orgaan te steunen. De voorzitter zegt de preventieve werking van den B.V.L. te moeten ver dedigen. Het is spreker niet bekend of in andere plaatsen aan de Ge westelijke dan wel aan plaatselijke afdeelingen subsidie wordt gegeven. Wethouder van der Beek zegt dat de gemeente het bedrag beschik, baar moet stellen aan de Organisatie waarvan de leden, wanneer de nood aan den man komt hun leven voor iedereen beschikbaar stellen, ook voor den heer Donken. De heer Donken ziet er het nut niet van in, waarop Wethouder E. van der Beek de hoop uit spreekt dat het nut nooit bewezen behoeft te worden. Met algemeene stemmen wordt besloten een subsidie van f10, voor de plaatselijke afdeeling be schikbaar te stellen. 6. Verzoek van A. L. Branderhorst om te verbieden dat woonwagens hun standplaats op den Notenoijk te Genderen kiezen. Het verzoek wordt ter tine van advies in handen van B. en W. gesteld. 7. De voorzitter deelt nog mede dat zich voor de vacante betrek king van gemeente ontvanger 22 sollicitanten hebben aangemeld. 2. Ontslag onderwijzeres aan de openbare lagere school te Eethen. De voorzitter deelt mede dat het leerlingen aantal, der 0 L. school over iy35 beneden het verplichte getal voor 2 leerkrachten is gedaald, zoodat de jaarwedde der onderwij zeres over 1936 niet meer door het Rijk wordt vergoed. Op voorstel van B. en W. wordt aan Mej. M. C. Boll, onderwijzeres, ongevraagd op de meest eervolle wijze ontslag verleend zulks met ingang van 1 Maart 1936. 3. Aanmerkingen op de begroo ting voor het dienstjaar 19j6. Het betreft enkele administratieve aanmerkingen, die met algemeene stemmen ter afdoening in handen van B. en W. worden gesteld. 4. Aanvragen om voorschotten ingevolge de Landarbeiderswet, 1 P. W. Treffers, landarbeider te Veen vraagt een voorschot groot f1980,— voor een plaatsje met land gelegen te Meeuwen. De voorzitter zegt dat de man aan de gestelde eischen voldoet, waarom B. en W. voorstellen het gevraagde voorschot Ie verleenen. De heer Donken vraagt hoeveel grond er bij het plaatsje is, en of het huis geschikt is. De voorzitter zegt met den in specteur der Grondbelasting, het plaatsje te hebben bezichtigd en dat het huisje meevalt. Het huis met land is totaal groot ongeveer 44 aren, doch hierin is een stuk dijk begrepen. Bij de woning staan nog onge veer 50 goede vruchtboomen. De heer Donken zegt dat de grond bij de woning te laag is. Wethouder J. A. van der Schans zegt, dat de grond door de verla ging van den dijk hooger is gewor den en verbeterd. De heer Lankhaar zegt dat de grond den laatsten tijd veel is verbe terd. De heer van der Stelt zegt dat de grond alles behalve goed is en dat hij nog nooit goede schoven heeft gezien. Met algemeene stemmen wordt besloten het gevraagde voorschot te verleenen. 2. Aanvrage van M. Splinters te Genderen om een voorschot groot f1950,—. Na eenige bespreking wordt met algemeene stemmen besloten B en W. op te dragen op verlaging der bouwkosten aan te dringen en een lager bedrag beschikbaar te stellen, meer overeenkomstig de tegenwoor- digen bouwstandaard. 3. Aanvrage van Joh. Lankhaar te Babiloniënbroek om een bedrag van f2070, Op deze aanvrage wordt overeen komstig de voorgaande aanvrage beslist. 5. Gemeenschappelijke regeling betreffende bouw- en woningtoezicht in het (.Land van Heusden en Altena». De voorzitter zegt, dat dit toezicht voorheen was opgedragen aan de gezondheidscommissie, die echter werd opgeheven. Nadien werden de bouwaanvragen op de secretarie naar beste weten gecontroleerd, doch aangezien uit den aard der zaak geen deskundigen met het toezicht waren belast, was dit toe onvoldoende In de vereeniging van burgemees ters en secretarissen is thans een ontweip-regeling van dit onderwerp samengesteld, die thans ter vaststel ling wordt aangeboden. De voorzitter leest de regeling voor, waaruit blijkt, dat de gemeen ten Dussen, Aimkerk, De Werken, bieeuwijk, Woudichtm, Eethen, Veen, Andel, Giessen en Rijswijk, daaroij zijn opgenomen. Het bouw en woningtoezicht wordt hierbij opgedragen aan een technisch ambte naar en aan een commissie bestaan de uil de burgemeesters der aan gesloten gemeenten. Elk lid der commissie neell een stem per 1UÜ0 inwoners ol gedeelte daarvan, dat de aangesloten gemeenten telt. De kosten bedragen 2'/3 cent per in woner per jaar benevens f2,— per 1 1UUU,bouwkosten. Deze kosten zullen worden bestreden uit een in het leven te roepen legesverorde- ning voor bouwvergunningen. Te vens is de gelegenheid gelaten aan den ambtenaar het dagelijksch op zicht over gemeentewerken op te dragen, heigeen echter van later zorg is. De regeling geldt voor den tijd van zes jaren en kan niet tus schentijds woiden opgezegd. De heer G. van der Beek L.G.zn. vraagt op de belooning van den deskundige wisselvallig ïsen afhangt van de inkomsten der commissie. De voorzitter zegt, dat de ambte naar op een vast salaris zal worden aangesteld. De heer Donken vraagt of hel voorstel van de regeering uitgaat. De voorzitter zegt, dat door Ge. deputeerde Staten een regeling ge* trollen is voor Noordbrabant, waar bij aansluiting verplicht is, wanneer deze zaak hier niet met naburige gemeenten geregeld wordt. Wanneer de regeling thans wordt aangegaan, kan men op een soepele toepassing rekenen. Met algemeene stemmen wordt besloten de regeling overeenkomstig de voorstellen van B. en W. aan te gaan. 6. Heffing van 75 opcenten op de gemeentelondsbelasting. Met algemeene stemmen wordt besloten voor het dienstjaar 1936/1937 75 opcenten op de gemeentefonds- beLsting te helfen. 7. Met algemeene stemmen wordt besloten de begrooting 1935 over eenkomstig de voorstellen van Bur gemeester en Wethouders te wijzi gen. 8. Wijziging vleeschkeuringsver- ordening. De voorzitter deelt mede, dat het voorschrift betreffende slachten van vee in een goedgekeurde localiteit thans opgenomen in de Algemeene Politieverordening voor de gemeente Eethen behoord te worden opge. nomen in de vleeschkeurinsveror- dening. Met algemeene stemmen wordt een beslissing genomen aan deze formaliteit te voldoen 9. Rondvraag. De heer Donken vraagt of er ook een brief is ingekomen betreffende B—steun aan werkloozen. De voorzitter zegt, dat deze reeds in de veigadering van het Dag Bestuur is behandeld en er overlegd zal worden met de commissie voor den B steun hoeveel er nog be schikbaar is. Verschillende leden vragen inlich tingen omtrent het lage loon uitbe taald in weikverschalfing. Ze zijn van meening dat de menschen den grond voor 5 cent per meter geen 30 meter ver kunnen kruien. De voorzitter zegt te hebben ge hoord, dat de Inspecteur der Werk. verschaffing te Oss deze week op de secretarie een zitting zal houden, waarin klachten kunnen worden geuit Het gemeentebestuur voelt ook dat iemand met een loon van 8 a 10 cent per uur zijn gezin niet kan onderhouden. De heer Donken vraagt of er controleurs voor de werkverschaf fing zullen worden aangesteld, en of dit oud militairen moeten zijn. De voorzitter zegt hierin geen zekere uitspraak te kunnen doen. De heer G. van der Beek L.G.zn. vraagt wanneer met de wegverbe tering wordt begonnen. De voorzitter zegt, dat eerst nog andere objecten afgewerkt moeten worden. De heer Donken vraagt of de wet niet verbiedt dat er twee broers zitting hebben in het college van B. en W. waarop de voorzitter onlkennendjantwoordt. De vergadering wordt gesloten. Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag opgenomen). Een korte uergadeiing. Alle voorstellen aangenomen. De raad der gemeente Waalwijk kwam Vrijdagavond om 7 uur in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester E. Moonen. Secretaris de heer J. van Mierlo. Afwezig de heer v. d Geld De notulen worden goedgekeurd. De Voorzitter las een brief van den den heer G. van Dongen voor, waarin deze mededeelt om gezondheidsrede, nen ontslag te nemen als lid van den gemeenteraad. De Voorzitter zegt, dat de heer van Dongen te korten tijd in den raad is geweest om naar waarde beoordeeld te worden. Spr heeft van hem wel den indruk gekregen, dat hij een ijverig man is, die op bezadigde en waardige wijze zijn meening naar voren wist te brengen. Spr hoopt, dat zijn gezondheidstoestand moge ver beteren en deze voor hem geen be letsel moge zijn om de werkzaamheden te vervullen, waarheen zijn hart hem trekt. Door het Centrale Stembureau is als diens opvolger aangewezen de heer A. van Gent. 1. Ingekomen stukken. Alle ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Voorstel tot vaststelling der ver. goeding ingevolge artikel'101 der l.o.wet over 1934 voor de bijzon dere scholen voor l.o. en van het voorschot op deze vergoeding over 1936. 5 Aangenomen. 3. Voorstel tot vaststelling eener verordening op de heffing van op centen op de hoofdsom dergemeen- tefondsbelasting voor het belasting jaar 1936-1937. Aangenomen. 4. Voorstel tot terugbetaling van verlofsrecht. Aangenomen. 5. Voorstel tot beschikbaarsfel. ling van een crediet voor het ver leenen vanextrahulpaan werkloozen in 1936. De heer v. d. Waerden vraagt of het de gemeente geoorloofd is meer te geven dan wordt voorgesteld. De Voorzitter antwoordt ontken nend. Het bedrag is van regeerings- wege aldus bepaald. 2. h. s. wordt het voorstel aan genomen. 6. Voorstel tot het aangaan eener geldleening De Voorzitter deelt met, dat het hier een leening betreft voor kas geld voorziening ten bedrage van f25000 tegen een rente van 4'/40/0. Aangenomen. 7. Voorstel tot wijzingen de be grootingen 1935 en 1936 Eveneens aangenomen. Nog g<en 10 minuten na de opening sluit de Voorzitter de ver gadering. INBRAAK AAN DE CRISPIJNSTRAAT. Ruim 350.gestolen, toebehoorende aan de Gem.-Bedrijven. Vrijdagavond tusschen half acht en half tien is ingebroken bij den wissel- looper der Gemeente-Bedrijven, W. Schouten, aan de Crispijnstraat. Als naar gewoonte ging de vrouw even voor half acht naar de overburen, welke goede kennissen van de familie zijn. Even later ging ook de man. Na negen uur is de buurvrouw naar de woning van Schouten gegaan om door de brievenbus te luisteren of de kinderen stil waren. Toen ze bevonden had dat alles rustig was, heeft ze nog een buurpraatje gemaakt Daarop is mej. Schouten naar haar woning ge gaan, omdat naar haar meening de buurvrouw erg lang weg bleef. In de woonkamer gekomen draaide ze het licht aan. Het schuifraam, dat uit zicht geeft op uitgestrekte weiden ach ter het huis, stond geheel open. De actetasch van den heer Schou ten. waarin zich het geld bevond dat hij dien dag had opgehaald, lag op tafel. Daaruit is een bedrag van ruim 350.— gestolen, welke gelden aan de gemeente-bedrijven toebehooren. In de lade van een kast lagen nog 100. welke de dief (of waren het meerdere personen?) onaangeroerd heeft gelaten. De onverlaat is door een tweetal deuren, welke aan de achterzijde van het huis uitkomen, verdwenen. Toevallig had de heer Schouten des morgens nog ongeveer 400.-- afge dragen. De politie werd na het constateeren van den inbraak onmiddellijk gewaar schuwd en stelde een uitgebreid onder zoek in. Naar de heer Schouten ons mede deelde heeft men geen sporen van den dader kunnen ontdekken. Het slachtoffer is begrijpelijkerwijze diep onder den indruk van het voor gevallene. Hij, noch zijn echtgenoote en kinderen hebben in den afgeloopen nacht in hun eigen woonhuis durven slapen! Zou het in de toekomst niet veiliger zijn de gelden des avonds ten kantore in kluis of brandkast op te bergen, dan ze de drie wisselloopers in hun eigen huis te laten bewaren? Ook deze laat sten zijn dan beter verantwoord. Raadsvacature. Naar wij vernemen heeft de heer A. van Gent zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad in de vacature-van Dongen aangenomen. moet z ij n die behartigt de belangen van plaats en streek of uw linker-richtingaan- wijzer steekt u natuurlijk altoos tijdig uit, voor u 'n bocht naar links neemt. Weet u, dat zoo'n teeken geen tooverstaf is? En. dat u dus uw beurt moet afwachten te Waalwijk, zal publiek verkoopen voor J. PALS, 0P MAANDAG 9 MAART 1936, voorm. 10 uur aan de Haven te Waalwijk Nam. 2 uur te Sprang café SWIETERING; Nam. 4 uur te Elshout café H. VAN HOORN. 55811 OP ELK GEBIED DE DRUKKERIJ VOOR HET BETERE WERK. Deurwaarder TECKER te 's-Hertogenbosch, zal op VRIJDAG 6 MAART a.s., aanvangende des morgens te tien uur, in de Zaal van Café ELSHOUT. Grootestraat te DRUNEN, in opdracht van den Heer Mr. M. ADELMEYER te 's-Hertogen- bosch, curator in het faillissement van de N.V. STOOMSCHOEN- FABRIEK „FAVORITE" te Drunen, de tot genoemd faillissement behoorende roerende goederen, als: voorraden overleder, schoenfournituren, voeringen, slobkousen, fournituren voor slobkousen, pakpapier, onbedrukte schoendoozen en pakdoozen, hakken, contreforts, tacks, garens, schoenneuzen, cam- bereurs, linnen, verven, was, schuurpapier, veters, lijm, riemen, enz., enz.; voorts: kantoorinventaris (w.o. brandkast, schrijftafels, opberg- doozen, schrijfmachine,, eiken ladenkast, vulkachel, tafels, stoelen, enz., enz.), kachels, koffers, bascules, en hetgeen verder nog zal wor den voorgebracht. Bezichtiging op den koopdag vanaf 's-morgens 8 uur. DEURWAARDER TECKER. St. Jorisstraat la, 's-Bosch. Door onze gecombineerde inkoop met 360 zaken, zijn wij beter in de gelegenheid het NIEUWSTE en VOORDEELIGSTE in onze sorteering op te nemen als wie ook. houden wij een keurcollectie MANTELTJES voorradig, mooii collectie en pasvorm. JONGENSBROEKJES met OVERHEMD JES, degelijk en voordeelig gesteld. is buitengewoon uitgebreid. Wij brengen de nieuwste snufje tegen prijzen die tot heden ongekend waren. Vooral de betere stoffen zijn in verhouding het goedkoopst. Hebt U onze collectie BEHANGSELS al gezien Nee... 7 vraag dan onze staalboeken aan, ruim 200 soorten voorradig Nlr..iVi 85.,

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 4