H.de Bont-v. Huiten )E ECHO VAN HET ZUIDEN. I" DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. NIEUWS UIT DRUNEN. BRIEVEN DIT .WASPIK. sn Heerenkleeding naar maat BEG3IJPI HET BELANG „DE ECHO VAM HET ZUIDEN" van incie eden d. De <king ngen, mu- werd bal voor n. .jo. 20. Zaterdag 7 Maart '36. 59e Jrg. Waalwijk, 6 Maart 1936. Koopt niet in den vreemde Wat ge even goed en goedkoop in VVaalwijk kunt koopen. Goed voorbeeld, doet goed volgen. t 36 Islen Hing hooi /am. ende •arty aats- sen. been zoo- stad was k als s 15 lana erste loch nog Lde ïdag lam. resp. n C. Waalwijks Belang. ons vorig nummer hebben De luxe-auto werd ernstig beschadigd en moest door een takelwagen worden opgesleept. Ook de vrachtauto kon niet verder rijden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 igen e k den s we t na twee toen iting l aan ont- niers gin- g. In de imis- igsch r uit, ïran- et in terug veek, der d het ibaar i we tting s het eens t bo- ihoor >nder Twee n de erk. OIII- Daar veel van ont- irres- >ns 't aaid. sling, :ring, rding meer staan nsch, ingen dat een houw In ons vorig nummer hebben wij :eeds de agenda gegeven van de alge- neene vergadering op a.s. Maandag :en 8uur in hotel Verwiel. Wij wenschen speciaal de aandacht [c vestigen op het agenda-punt: Mede delingen en plannen. Waar de steden in onze omgeving Hes doen om vreemdelingen te trek en, geheele feestweken organiseeren, laar zullen wij toch ook wel iets kun- ,en en moeten doen op dit terrein. I Daarvan is 't bestuur van W. B. (ernstig overtuigd en daarom zal het op We a.s. vergadering met een voorstel (komen, dat door de leden dan zal kun- inen worden besproken. Maar dan is 't ook noodig, dat zoo ivee! mogelijk leden opkomen, als be wijs van belangstelling en medewer king. Want algemeene medewerking zal op de eerste plaats noodig zijn. Iedereen bezoeke dus deze belang rijke vergadering. Diamanten kloosterfeest. De Eerw. Zuster Rosalina (in de wereld Cornelia Pijnenburg, geboortig uit Vught) van de Congregatie J.M.J. 'in het St. Theresia-gesticht aan de |Grootestraat alhier, herdacht Woens dag j.l. den dag, waarop zij 60 jaar geleden haar kloostergeloften deed. j De Eerw. jubilaresse is reeds 49 jaar I in Waalwijk. Haar diamanten professiefeest zal eerst na Paschen gevierd worden. Federatie van Schoenfabrikanten. A.s. Maandag 9 Maart zal te Tilburg eene algemeene vergadering van de Federatie van Nederlandsche Schoen fabrikanten gehouden worden ter be handeling van het ontwerp le^erings en betahngs condities, van de daartoe destijds benoemde commissie. Na aanneming zullen de^e aan de andere belangnebbende vereenigingen ter behandeling en goedkeuring worden toegezonden om daarna aan den mi- nisier tot oindendverklaring te worden voorgelegd. Gouden Bruiloft Muller-Vuistman. Ter bespreking der feestviering van het gouden nuwelijksleest van het echtpaar Muller.Vuistman op 23 Mei a.s. te vm. Besoyen kwam een groot aantal buurtbewoners in calé Smolders bijeen. Tot leden van de feestcommissie werden gekozen de heeren W. de I Graaff, voorzitter; \1. v. d. Ven, secretaris; Cbr. Treffers, penning meester en nog zes andere leden. De jonge heeren vanaf 16 ja^r en ouder, die aan het feest willen medewerken, worden verzocht Woensdag 11 Maart om 8 uur bijeen te komen in calé A. v. d. Pluijin. Hetzelfde geldt voor de jonge dames op Donderdag 12 Maart a.s. Alles wijst erop, dat den gouden jubilarissen een heugelijk leest en een onvergetelijke dag zal worden bereid. Op de Zaterdagen, welke het feest voorafgaan, uitgezonderd 4 April, zal langs de huizen gecollecteerd worden. Om het feest in alle opzichten te doen slagen en het gouden echtpaar een mooi geschenk te kunnen aan bieden, verwacht de feestcommissie van de buurtbewoners vanzelfspre kend gulle bijdragen, welke uiterst dankbaar zullen worden aanvaard. Tentoonstelling kerkelijke goederen altaar-geivuden en paramenten. De Missienaaikring der parochie St. Jan Baptist taeeh op zich genomen de vervaardiging van geheel nieuwe altaar paramenten voor de parochie, kerk van zijn adviseur, pastoor Hee- zemans, te weten altaarkleed, com muniekleed, superplies enz. Een en ander is nu gereed gekomen en vormt een schitterend stuk hand werk van de dames van den kring. Het ligt nu in de bedoeling om op 5 April a s. daarvan eene kleine tentoonstelling te houden in 't Jeugd huis,'JiGrootestraat, tegenover de pas torie. Het zal werkelijk de moeite waard zijn-deze tentoonstelling te bezoeken, temeer waar bijzondere attracties zullen worlen geboden. Vrijstelling van Militairen dienstplicht. BH besluit van 2 Maart 1936 van den Commissaris der Koningin in de provincie Noorbrabant is aan 37 inge schrevenen van net dienstjaar 1937 vrij stelling van den militairen dienstplicht verleend wegens broederdienst. Aanrijding in de Grooleslraat. In de Grootestraat (Hoogeindc) alhier heeft Donderdagmiddag een aanrijding plaats gehad tusschen een luxe-auto, bestuurd door den heer G. S., koopman te Utrecht, en een vrachtauto van J. v D., expediteur te Drunen. De luxe-auto wilde een boerenkar inhalen en passeeren, terwijl van den anderen kant de vrachtauto naderde, Ofschoon beide bestuurders kalm reden, was een aanrijding onvermijde lijk. tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Ongeval. Door het onklaar raken der stuur inrichting reedw Woensdagmiddag de vrachtauto van de fa. Jac. Sars, meel handelaar alhier, te Vlijmen plotseling van den weg en kwam door de haag in 't voortuintje van den heer van En gelen, kweeker aldaar, terecht. De haag voor een gedeelte, alsook eenige fruit- boompjes werden vernield en 't scheel de heel weinig of een kind van den heer v. E. dat in het tuintje speelde, werd geraakt. Een en ander liep dus gelukkig af. BIOSCOOP. R. D. B.-Theater. „David Copperfield". Het R.D.B.-Theater vertoont deze week wel een buitengewoon mooi pro gramma. „David Copperfield"' naar 't bekende boek van Charles Dickens. Het is een film die zeker de algemeene belangstelling zal trekken en vooral degenen, die het boek kennen zullen dubbel plezier van deze rolprent bele ven. Terecht behoort „David Copper field tot één der vijf bekroonde films van 1935, want het is een film die ner gens teleurstelling achterlaat en allen groote voldoening schenkt. Deze film f is zoo zuiver van sfeer; karakter en be handeling van het scenario, zoo intel- i ligent, dat zij een voortdurend genot i beteekent. De kenners van het boek zullen het beklagenswaardige ventje David ontdekken in het onschuldige gezichtje van Freddie Bartholomew, zij zullen zich verkneukelen in de vinnig heid van Tante Betsy en in de goedige gekheid van Mijnheer Dick. Zij zullen Micawber herkennen en den nederigen Uriah Heep en de trouwe dienstmaagd Peggotty en Dora met haar hondje. Wij bevelen deze film bijzonder aan. Hulde dient gebracht te worden aan de be zetting en de spelers voor de uitbeel ding van de figuren in dit meesterwerk. Een belangwekkend journaal, waarin o.a. de Hollandsche Voetbalzege te Parijs en een geestige teekenfilm. com- pleteeren dit succes-programma. Luxor Bioscoop. Heute Abend bei mir. Naar het tooneelstuk van Hans Jaray „Ein feiner Herr" brengt de N.V. Fil ma te Amsterdam een alleraardigste filmcomedie uit, welke deze week in de Luxor Bioscoop wordt vertoond onder den titel „Heute Abend bei mir". Wij zullen niets verklappen van den inhoud, om aan de komische verwikke lingen en het geestige spel van de hoofdrolvertolkers geen afbreuk te doen. Deze charmante filmschlager moet iedereen gaan zien, al was het alleen maar om de filmsterren van naam, die zich hier van hun beste zijde vertoonen. Daar is vooreerst het ondeugende en energieke gramofoonplaten-verkoop- stertje Jenny Jugo, dat in heel wat si tuaties wordt gewikkeld alvorens zij „happy" wordt. Paul Hörbiger speelt den goedharti- gen Weenschen baron en den strak ge- barenden Theo Lingen ligt de rol van kamerdienaar steeds het beste, zooals ook in deze film. Ook de andere spelers zijn geen on bekenden op het witte doek. Een avond van echt amusement en ware vjcoolijkheid is deze week in de Luxdr Bioscoop gewaarborgd. Gevonden voorwerpen. Zilveren rozenkrans, een grijze deken en blauwe alpenmuts. Zilveren zakenjubileum. De N.V. Lederfabriek «Noord- Brabant» te Rijen, zal Woensdag 18 Maart den dag herdenken, waarop de zaak 25 jaar bestaat. De weekeindtochl in Noord-Brabant en Limburg van den A.NiW.B. De datum voor den weekeindtocht met onbekende bestemming voor auto mobilislen en motorrijders in Noord- Brabant en Limburg is vastgesteld op Zaterdag en Zondag 2 en 3 Mei a.s. Men zal kunnen vertrekken teMoer- diik, Breda, Tilburg, 's-Hertogenbosch, Nijmegen, Eindhoven, Roermond en Maastricht. Zoo mogelijk zal de gelegenheid worden opengesteld voor leden, die uit een godsdienstig oogpunt bezwaar maken tegen het afleggen van den weekeindtocht op Zondag öm het traject in zijn geheel op Zaterdag af te leggen. BIJ het overlijden van den Zeereerw*Hoer P. Ji VAN DER MADE Pastoor der Parochie Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Waalwijk (v.m. Besoijen.) Vaarwel; gij Priester Gods zoo kort nog in ons midden Gij die op Vaderlijken toon zooveel te zeggen wist Die ons vermaande steeds ernstig te bidden Te strijden tegen duivels laag en list. Vaarwelgij die de zieken naar ziel of lichaam Zoo Priesterlijk troostte met woord en met gebed Vaarwelgij die de leiding gaaft met vroolijkheid in 't Harte Die medeleefde in sport en spel, vol Humor en vol pret. Vaarwel 1 gij waart bereid toen gij plotseling moestVscheiden Uw Priesterhart was vrij van elke vlek en smet Vaarwel 1 wij vragen U ons een zetel te bereiden Waar gij nu zijt en danken U voor Uw [Priesterlijk gebed. Wij danken U wij die hier nog moeten wachten In 't aardsche tranendal vol offers en vol strijd Wij danken U gij blijft ons in gedachten Wij hepen li te zien in Gods schoone eeuwigheid. Ingezonden. WASPIK Woensdagavond jl. werd iu de Chr. School alhier, de jaarlijk- sche ouderavond gehouden, welke als gewoonlijk weer veel belangstelling trok Even over zeven opende de Voor zitter, de heer A. P. Verhoeven, met het lezen van Jesaja 55 en gebed de vergadering, waarna hij allen een hartelijk welkom toeriep Teven9 be paalde hij in zijn kort inleidend woord de ouders bij de zegeningen van het Chr Onderwijs. Mejuffr. Ossen onderwijzeres der school, las daarna een gedeelte voor uit het bi kende botk „Bartje" van Anne de Vries, de zoogenaamde ge schiedenis van de .bruine boouen". Op deze voorlezing volgde nog een geuicht, voorgedragen door den Voor zitter, waarna er pauze gehouden werd. In de pauze werd chocolademelk geschonken en koekjes en bonbons uitgedeeld. De heeren kregen boven- dien een iijne sigaar Na de pauze volgde wederom een schets, voorgelezen door den heer Dubbelman, hoofd der school, ge naamd .Jongensleed' voorkomende in de serie .Voor onze ouderavonden" en een tweetal voordrachten door den Voorzitter en den heer A. v, d Broek Het mag gezegd worden dat een en ander bij de aanwezigen in den smaak viel en de voorzitter in zijn slotwoord een welverdiend woord van dank kon laten hooren aan allen, die rot het slagen van den ouderavond hadden meegewerkt. Toen de bekende avondzang, Gez. 1801 was gezongen en het hoofd der school met gebed had gtëindigd. werd aan de ouder9 nog gelegenheid gegeven tot het bezichtigen van de handwerken en het schriftelijk werk van uw eigen krant en ABONNEERT U OP Drunen, 6 Maart 1936. Dinsdagavond j.l. hield de R.K. Fabrieksarbeiders(sters)bond St. Wil- librordus in combinatie met de afdee- ling Elshout wederom een algemeene vergadering in de zaal der meisjes congregatie. Naast de voltallige afdelingsbesturen en de groepsbestuurders Roes^enberg en Buijkx, waren vrijwel alle leden der beide afdeelingen en zelfs ook enkele nog niet georganiseerden aanwezig. De groepsvoorzitter Roesienberg, constateerde bij den aanvang van zijn betoog dan ook met genoegen, dat vrij wel de voltallige personeelen van de Drunensche schoenfabrieken toonden belangstelling in en te willen medewer ken aan de zoo zeer gewichtige, zaak als de actie om te komen tot afsluiting van de collective arbeidsovereenkom sten nu eenmaal is. Breedvoerig schilderde spreker dan de toestanden in de schoenindustrie, speciaal betreffende de arbeidsvoor waarden en de allesbehalve rooskleu rige omstandigheden, waaronder de schoenfabrieksarbciders moeten werken en leven. Nogmaals deed hij uitkomen vap hoe groote beteekenis in het opzicht van betere toestanden, zoowel voor de industrie, de ondernemers alsook de arbeiders moet worden geacht, de gel dende collectieve arbeidsovereenkomst, omdat daardoor meer orde en unifor miteit kan worden tot stand gebracht; iets waaraan juist ook in de schoen industrie zoo dringend behoefte be staat. Levendig werd betreurd, dat tot op heden de Drunensche schoenfabrikan ten zich van de collectieve arbeidsover eenkomsten nog afzijdig hielden, en al ler actieve medewerking werd inge roepen om alsnog door middel van overleg tot verwezenlijking van het ge stelde doel te kunnen geraken. Bij herhaling werd sprekers betoog door applaus, bij wijze van instemming onderbroken, en ook toen na de ge- dachtenwisseling besluiten qioesten worden genomen of en hoe de actie zou worden voorïgezet, bleek wel, dat de grootst mogelijke eenheid van meening en willen aanwezig was. Als dan ook ooit terecht van een vergadering is gezegd kunnen worden, dat zij volledig slaagde, dan mogen de besturen dat zeker ook wel op deze toepassen. Veiling „Langstraat" Drunen. Veilingbericht van 5 Maart 1936. Goudreinetten 14—20 c„ II 9—13 c„ III 6—8 c.; Bellefleuren 11/—16 c„ II 7—10 c„ III 36 c.; Koningsrood 8— 13 c., II 4—7 c.; Culemans 59 c.; Geel zuur 610 c.; Rouwelingen 49 c.; Court pendu 68 c.; Winappel 7— 12 c.; Spruitjes 17—24 c.. II 8—16 c., III 2-6 c.; Witlof 8-13 c„ II 2-6 c.; Veldsla 17-22 c.: Spinazie 18-22 c.; Schorseneeren 412 c.; Juin 3—41/3 c.; Sjalotte 5—8 c.; Knolraap 1H '3 c.; Wortelen 13]/^ c.\ Kroten 46 c„ alles per Kg. Bloemkool 19—21 c.; Roode kool 5 19 c.; Witte kool 1.^—4 c.: Savoije kool 1—6 c.; Boerenkool 5J^ c.; Knolselderij 2—5 c., alles per stuk. Selderij pluk c-: Selderij 7 12 c.; Prij 1 ^226 c.; Peterselie \]/2 —2 cent. alles per bos. Rector J. G. M. Deckers, f Woensdag 4 Maart overleed in het St. Fransiscus-gesticht, alhier, de ZeerEerw. Heer Rector Jacobus Ge- rardus Maria Deckers. Rector Deckers is geboren te Deur- ne, terwijl zijn vader directeur was van de toenmalige Maatschappij Helena- veen. Zijn Eerw. studeerde op het klein Seminarie te St. Michielsgestel, terwijl hij een gedeelte van zijn hoogere stu dies maakte aan het Groot Seminarie te Haaren bij Oisterwijk. Toen de studie in de theologie be gon, ging Z. E. over naar de orde van de Kruisheeren te Maaseijck, waar hij zijne studie voortzette. In dien tijd was kardinaal Lavigerie in deze gewesten gekomen om propa ganda te maken en Missionarissen te werven voor zijn Missie in Algiers, welke was opgedragen aan de Witte Paters, die momenteel hun huis hebben te Esch. De toen nog jeugdige Deckers gaf onmiddellijk spontaan, gehoor aan den oproep en scheepte zi<;h in voor de Missie in Algiers. In Algiers werd hij op 22 December 1888 priester gewijd en kon hij daar voorgoed de zware Missiearbeid be ginnen. Dagen, weken aan een stuk heeft hij te paard en te voet gereisd door 't gebied van Algiers om Gods Woord te verkondigen. Hij heeft daar gewerkt als kapelaan, pastoor en de laatste jaren als profes sor aan verschillende seminaria. In 1924, op 66-jarigen leeftijd, begon nen hem zijn krachten te begeven en vertrok hij, naar zijn vaderland om daar van zijn welverdiende rust te ge nieten. Op 23 Februari 1927 werd hij be noemd als Rector van het St. Fransis- cusgesticht der Eerw. Broeders alhier Z. E. was een zeer ontwikkeld en bereisd man en tijdens zijn rusttijd maakte hij nog dikwijls verre reizen door Nederland en soms nog naar buitenland, totdat hij op een van zijn reizen in Eindhoven onwel werd en in een Gasthuis moest worden opgeno men. Na een verblijf van enkele maanden aldaar, kon hij weer naar Drunen wor den vervoerd, maar was niet meer ii staat zijn priesterlijk ambt uit te oefe nen, zoodat hem op 8 Februari op eigen verzoek als Rector ontslag werd ver leend. Dinsdagmiddag 3 Maart werd hij. door Pastoor Goossens voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden en Woensdag kwam het einde van een zoo godsdienstig en vruchtbaar leven van dezen Missionaris. Hoewel Z.E. weinig contact had met de Drunensche inwoners, was hij voor hen toch een geëerbiedigd Geestelijke, die zij in de komende jaargetijden zul len missen, als hij langs de wegen zijn brevier niet meer loopt te bidden. Hij ruste in vrede. Hedenmorgen om 10 uur had de plechtige uitvaart plaats van Z.E. in de parochiekerk van St. Lambertus te De Metten waren reeds om half 10 \V'aspik, 5 Maart 1936. Geachte Lezei. De reeks van jaarvergaderingen zal in onze gemeente wel gesluten vvoiuen met ue )aarverfauderiug der H.K. WerKlieUeiivereeiiiging, welke üeüeuuYoiiü plaats ueell. Er zijner iieet wal geweest en vorige week wat en er zells twee op één avond, u.f. van de U.K. Winkeliersvereeni- ging en van Ue U.K. MidUenslands- vciceiiigiiig. Up ue eerste hiervan schijnt liet er nogal «heel» naar toe te ziju gegaan, iets wat wij in deze vereeniging niet gewend zijn. Ge woonlijk gaal 'teruaar zeer gemoe delijk toe en wordt alles zonder :>lug of sloot aangenomen. Zooats wij reeds eerder schreven, scheen ei ecüler thans iets te haperen en een Uer leden heelt het thans blijk, naar eens onomwonden en duidelijk gezegd. Wij geiooven dat deze ver- gaUering hierdoor een zeer vrucht- oaie is geworden, want alleen door «Uoebele» verhoudingen klaar en helder te maken, kan het belang eener vereeniging gediend worden. De leden moeten weten wat ze aan elkaar hebben, ook al zijn de mee- ningen al eens tegeno vei gesteld. De Middenstands vei gauering zou niet veel t; heteekeuen hebben ge had, ware het niet dat er een zeer druk gebruik was gemaakl van de ondvraag. Drie uer voornaamste dingen willen wij hier even aanstip pen. üp de eerste plaats is de vraag geslelu, oi de lijd nog niet is aan gebroken om te komen tot de op lichting van een «Jonge Midden stand». Niet alleen heelt haast iedere stand ziju jeugdvereenigtng, maar hoofdzakelijk,werd opl ichting bepleit omdat ook in de toekomst een Mid denstandsbond noodtg zal blijven. Willen wij die echter behouden, dan dienen onze jongeren reeds nu van de noodzakelijkheid, de ideeën en de richtlijnen van den georganiseer den middenstand te worden door drongen, opdal we s raks niet alleen recrulen, maar ook goede recruten zullen hebben. Het bestuur zal het in deze richting zien te stuwen en wij twijfelen niet of deze pogingen moeten succes hebben, ledereen is er tegenwoordig vrijwel van over tuigd, dat de eenling niet meer tegen den stroom kan optornen. Welnu, jonge middenstanders, draalt niet en sluit U aaneen 1 Een tweede lid vroeg bij de rond vraag om eens een goeden spreker over een of ander onderwerp te laten komen en hierbij ook niet- leden tegen een kleinen entréeprijs toegang te verleenen. Al werden enkele sprekers genoemd, een be paald onderwerp werd niet verlangd. Zou dit niet eens tevens een mooie propagandavergadering of zelfs op- ri chtingsvergadering van «De Jong Middenstand» kunnen worden? Een derde lid vroeg om nogmaals (voor de hoeveelste maal reeds?) een request te verzenden om 't z.g. uitponüen door boeren te beletten of althans te bemoeilijken. Onze Gemeenteraad schijnt er nog steeds geen onrechtvaardigheid in te zien dat iedereen aan huis m?g slachten, terwijl voor de slagers zulke hooge hygiënische eischen worden gesteld. Het request beoogt dan ook een gemeenteverordening te verkrijgen, waarbij ieder «uitponder» toch tnin stens verplicht woidt de slachting in een abattoir tedoen plaats hebben. Dat zou al veel gewonnen zijn Vooral voor de slagers zou dan het immoreele van een oneerlijke con currenlie worden weggenomen. Het gaat natuurlijk niet om een keuter, boertje, die het toch niet al te best voor de wind gaal en nu op deze wijze wat extra wil verdienen, legen te werken. Het gaat in hoofdzaak tegen de excessen die er schijnen te bestaan. Zoo hoorden wij bijv. dat er groote boeren zijn die extra een beestje koopen om dit voor uit- ponding te bestemmen. Vele bur gers, vooral ook zakenmcnschen. kunnen vanwege «verplichting» dit vleesch niet weigeren, hoewel zij het misschien liever niel zouden ontvan en. Maandag j.l. overleed de WelEd. heer Kooperenberg, directeur der Ned. Chroomlederfabriek, alhier. Dal de overledene een zeer bemind en geacht werkgever was, bleek wel duidelijk uit het feit, dat alle werk lieden van genoemde fabriek bij de beaarding te Oosterhout aanwezig was. Door een deputatie werd na mens het gezamenlijk personeel een prachtige krans op de groeve gelegd, en menig hartelijk gebed zal op de begraafplaats zijn opgestegen Hij ruste in vrede 1 Gisteren bracht de nieuw-beroepen predikant der Ned. Herv. Kerk,do miné Lans uit Muiden, een bezoek aan onze gemeente. In gezelschap van zijn verloofde werden bezoeken afgelegd aan ouderlingen en diake nen en werd de plaats in oogen- schouw genomen. Deze zeer jeugdige dominé heeft nog meerdere beroe pen (moest o.a gisterenavond pre diken in üussen) maar wij meen en te mogen aannemen dal ZijnEerw. over Waspik als toekomstige stand plaats al zeer was ingenomen en 't zou ons dan ook verwonderen als dit beroep niet zou worden aange nomen. Naar wij vernemen zal du oude pastorie worden afgebroken en zal enkele meters zuidelijker een meer waardige woning voor den nieuwen herder verrijzen. Zou hel voorbarig zijn als wij dominé Lans reeds nu van harte welkom heeten ADEPT. aangevangen. Het festival-comité heeft een on derhoud gehad met het gemeentebe stuur, waarvan wij het volgende kun- nen mededeelen: Het gemeentebestuur heeft goedge vonden. dat de festiviteiten gehouden worden op de. vastgestelde data 27 en 28 Juni a.s. De Edelachtb. Heer Burgemeester Mr. R. Th. v. d. Heijden, heeft zich bereid verklaard het festival ten ge- ipeentehuize te zullen openen. Omtrent de te houden kermis werd ons medegedeeld, dat hiervoor direct qeen goedkeuring kon worden ver leend omdat het gemeentebestuur voor af de plannen wil inzien die het festi val-comité heeft daaromtrent, terwijl muziek feij een festival hoofdzaak dient te zijn. Otrent het houden van een loterij ten bate der, harmonie waren geen be- zwaren, indien niet in strijd met de lo terij-wet werd gehandeld. Het maken v.an het verdeelwerk voor de uitbreidingswerken der be vloeiingswerken onder Drunen. is op- aedragen aan L. v. Oers, metselaar al hier. Omtrent de viering van den 60sten verjaardag van Pastoor. Goossens in de beide Congregatieën vernemen wij het vojgende: Zondagmiddag om 5 uur komen alle leden der Jongens-congregatie in de groote zaal bijeen. Na een korte inzet door de harmonie zal dan den Eerw. Herder en Directeur der Congregatie door bestuur en leden op zeer gepaste wijze hulde worden gebracht bij gelegenheid van zijn 60e verjaarfeest. Óm 6 uur op dienzelfden dag komen de leden der meisjes-congregatie in de groote zaal bijeen en zal ook daar Z.E. op gepaste wijze hulde gebracht wor den door bestuur en leden. Hier is echter een heel feestpro- gram opgesteld en zal de tooneelver- eeniging het grootste gedeelte van den avond vullen met tooneelspel, terwijl apart voor voor deze gelegenheid een feestlied is gearrangeerd. Zijn wij goed ingelicht, dan wacht hier de leden nog een kleine tractatie op den koop toe. 't Zal beslist een prettige avond worden! Door de Jonge Boerenstand der afdeeling Drunen zal met een dubbel aantal proeven worden deelgenomen aan de gewassen-wedstrijd te Vught, die georganiseerd wordt bij de groote krinq-Land- en Tuinbouw-Tentoon- stelling. Woensdagmiddag reed J. S. per rijwiel naar Elshout en kwam in de bocht nabij Elshout in botsing met een luxe auto. Het rijwiel werd flink beschadigd, terwijl S. met de schrik vrij kwam. Woensdagavond speelde het 2e zestal van B. J. C. tegen het 2e zestal van E. B. C. uit Elshout. De uitslag was B. J. C. II 411 pnt. en E. B. C. II 290 pnt. Hoogste serie C. v. d. Hoven (B. J. C.) 26 caramboles. Donderdagavond speelde het eer ste zestal van B.J.C. in eigen lokaal tegen het eerste zestal \*an E.B.C. uit Elshout, met uitslag: B.J.C. 552 pnt. en E.B.C. 571 pnt. Hoogste serie H. Brok (B.J.C.) met 36 caramboles. De fabrieksarbeiders(sters) bond „St. Willibrordus" houdt zijn algemee ne jaarvergadering op Zondag 15 Mrt. a,s. De agenda volgende week. ELSHOUT. De R.K. Jonge Boerenstand van de afdeeling Elshout hield haar jaarver gadering, in.de zaal der meisjescongre- gatie. Alle leden waren aanwezig en voor zitter C. Kleijn opende de vergadering mej den Chr. groet eipi riep alle^i een hartelijk welkom toe. De notulen werden gelezen door den secretaris C. Kleyn en veerden onver anderd goedgekeurd. Vervolgens bracht de secretaris ver slag uit over de werkzaamheden van de afdeeling over het afge\oopen jaar. De voorzitter bracht den secretarie dank voor de door hem verrichtte werkzaamheden en moeite. Hierna had de inning plaats van du contributie. De aftredende bestuursleden, C. van Engelen en C. Kleijn werden bij accla matie herkozen, waarna door den heer Willems, technisch adviseur der afdee ling een zeer bevattelijke en leerzame voordracht werd gehouden over du leefwijze en bestrijding van de gevrees de coloradokever, welke door de aan wezigen met aandacht werd gevolgd. Door het bestuur werden daarna mededeelingen gedaan omtrent den gu- wassenYvedstrijd, die door den kring is uitgeschreven hij gelegenheid van de groote land- en fuinbouwtentoönstel- Hng, die dezen zomer in Vught gehou den wordt. De excursie naar de Wieringermeer- polder werd grondig besproken. Door den secretaris werden nog de statuten der vereeniging gelezen, waar na voorzitter Kleijn, onder dank aan allen, de vergadering sloot met den Chr. groet. JULIANA. Zondag a.s- is het le elftal vrij van competitiewedstrijd. Juliana 2 speelt wederom een thuiswedstrijd en koml La- nclle op bezoek. Onzen reserves staat dus weer een zware wdstrijd te wachten daar Capellc ook de laatste wedstrüden nog al overwinningen heeft behaald. .Wij ver trouwen dat de Juliana-spelers er van het begin af weer alles op zullen zetten om hun mooie plaats op de ranglijst te kunnen handhaven. Ook voor dezen wedstrijd wordt weel een groote belangstelling verwacht om onze reserves in den strijd te zien. Aan vang om 2 uur. Juliana 3 speelt eveneens een thuis wedstrijd tegen de plaatselijke vereeni ging Blauw-Wit 2. Ook dit belooft voor onze 3e elftallers een flinke wedstrijd te worden. Aan\'ang 12 uur. R.K.V.V. HERCULES. Hercules 1—Vincent 1 1—2. Het was voor Hercules Zondag j.l. een groote ongeluksdag, want zoowel hel te als hét 2e elftal zagen de twee kostbare puntjes naar Tilburg verhuizen. Hercules 1 speelde een thuiswedstrijd tegen Vincent 1 uit Tilburg, welke dank zij de slechte leiding door Hercules on verdiend werd verloren. Over den wedstrijd het volgende Vanaf den aftrap neemt Hercules het spel in handen en de verdediging moot dan ook alle zeilen bijzetten om in deze eerste periode het doel schoon te hou den. Toch kwam het succes aan de an dere zijde- Als er ongeveer 30 minuten gespeeld is breekt de midvoor van Vin cent plotseling door de ver opgedrongen backs heen' e« heeft geheel onverwachts zijn club de leiding 1—0 voor Vincent. Hercules blijft krachtig aanvallen, maar telkens is het weer den arbiter die het spel onvemotiveerd onderbreekt. Vincent

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9