I HE RADIO-PROGRAMMA. KOERSEN. GEMENGD NIEUWS. AGENDA'* m DIT BLAD ADVERTEERT UW KRANT „De Echo vanhetZuidei Advertentiën. Notaris Middelkoop verhuren Hooi- en Weiland, Baardwijk 11 5 1 5 11 22-28 1.00 RWB 14 5 2 7 12 34-38 0.85 Vlijmen 11 4 1 6 9 25-36 0.81 Kaatsh. Böys 13 4 1 8 9 25-50 0.69 Nivema 10 1 2 7 6 15-25 0.60 Bossche Boys 12 1 0 11 2 13-43 0.16 WAALWIJK. W. S. C. DevoW.S.C. 0—0. We voorspelden reeds dat WSC in den Bosch een gevaarlijke klip te omzeilen kreeg en hel is haar dan ook niet gelukt er zonder kleerscheuren vandaan te ko men. Een puntloos gelijk spel was het resul taat van dezen van heide kanten slecht gespeelden wedstrijd, die geen oogen- blik het peil bereikte waarop een match tusschen twee kampioens-candidaten behoorde te staan. Het wilde in de WSC-voorhoede met de combinatie en schotvaardigheid al heel slecht vlotten en ook de half-linie speelde beneden haar gewonen vorm, alleen de verdediging heeft zich kranig geweerd- De rechtsback Deurloo wist tal van aanvallen resoluut af te slaan en profiteerde herhaaldelijk van zijn lichaamslengte door boven de tegenspe lers weg te koppen. Ook G. Hens was er goed in, terwijl in laatste instantie Pul lens met dCweinigc schoten op doel wel raad wist. Over het spelverloop kunnen wij, waar goed spel en spannende momenten heel schaars waren, vrij kort zijn. WSC wint den toss en speelt met den wind in den rug. Zij is daardoor aan vankelijk het meest in de aanval, doch de buitenspelers houden met hun voor zette te weinig rekening met den wind en plaatsen te ver naar voren of achtei het doel. De Devo-aanvallen zijn al even slap en doorzichtig van opzet als die van WSC en de verdediging weet er dan ook wel raad mee. Even voor rust denken wc een paar maal WSC de leiding te zien nemen maar v. d. Ven en C. Aarts weten hun kansen niet te benutten. Met 00 breekt de rust aan. Na hervatting profiteert Devo van het windvoordeel en is het meest in het offensief. Aanvankelijk lijkt het er op of van beide zijden het spelpeil wordt opgevoerd, doch dit vlugge open spel duimt maar een korte periode. Bii een verrassende Devo-aanval weet de WSC-keeper een mooi schot van den rechtsbuiten nog juist uit zijn doel te houden. Even later strandt ook een goede WSC-aanval op den keeper. Een kwartier voor het einde denken wc Devo de lei ding te zien nemen, doch Pullens weet het formidabele schot te stoppen. De laatste minuten komt WSC nog enkele malen gevaarlijk opzetten en eenmaal Iaat de Devo-keeper een door Chr. Aarts ingeschoten bal uit de handen glippen, doch de bal blijft vlak voor de doellijn liggen en de keeper kan zijn fout her stellen. Dan fluit scheidsrechter de Veth, die goed voldeed, einde en hebben Devo en WSC door een gelijk spel elkaar bijna alle illussie's ontnomen. Het onwaar schijnlijkste zou nog moe'en gebeuren om TOP de leiding te ontnemen. Het 2de elftal beantwoordde ten volle aan de verwachtingen en klopte thuis NOAD 4 met flinke cijfers (62). Het 3de elftal had bezoek van de Kaatsheuvelsche Boys 2, waarvan het met 13 verloor. WSC 4 verloor te Kaatsheuvel van Kaatsheuvelsche Boys 3 met 45. A.s. Zondag vermeldt het programma: BaardwijkWSC. NOAD 4—WSC 2. WSC 3—Capelle. Baardwijk 3WSC 4. JULIANA. Zondag j.l. wisten het 2de en het 3de elftal wederom overwinningen te beha len. Juliana 2 wist zich op de 2de plaats te handhaven, door met 31 van Capelle te winnen. Juliana 3 behaalde een 8—3 overwinning tegen Blauw-Wit 2. Zondag a.s. is vastgesteld de belang rijke plaatselijke ontmoeting. Baardwijk 1 —WSC 1. W.V.V. BLAUW-WIT. Zondag speelde Blauw-Wit een thuis wedstrijd tegen BW 4 en het is Blauw- Wit niet mogen gelukken om de spurt naar de bovenste plaats van BW te s'ui- ten, want in alle opzichten was BW Blauw-Wit de baas. Over de wedstrijd het volgende: BW trapt af en zit weldra op het doel van Blauw-Wit, doch de achterhoede weet nog te redden. Dan na 7 minuten neemt BW de leiding 10. Nog geen 5 minuten later bewerkt een der achter hoede-spelers vap BW den bal met de hand, de toegestane strafschop wordt in en doelpunt omgezet 11. BW speelt wat steviger aan en even daarna heeft men succes door haar mid- voor. 2^—1. Blauw-Wit het gevaar in ziende zet alles on alles en bii een wor steling voor het BW-doel maakt een der speler» penaltv en weer maakt Blauw- Wit gelyk 2-2. Nu laat BW een spel zien dat werke lijk buitengewoon goed was, van man iot man, mooi open spel, en weer hebben zij succes, want even voor de rust weten zij het 3de doelpunt te maken 32. Na'de thee probeert Blauw-Wit om ge lijk te maken, maar het lukt haar niet. Het spel wordt veel te kort gehouden, zopdat de achterhoede van BW tijdig kan ingrijpen en BW op gemakkelijke wijze den stand kan opvoeren tot 62. Want na de rust speelde alleen BW voet bal, zoodat zij een verdiende overwin ning behaalde op Blauw-Wit. De Blauw-Wit'ers schijnen maar niet te begrijpen dat zij met hun kort samen spel niets bereiken; wel profiteert er een ander van.. Blauw-Wit 2 kon het ook niet bolwer ken in Baardwijk, zij verloor met 83, hoewel wat geflatteerd. SPRANG. Nederlaag-tournooi. Naar wij vernemen is het nederlaagtournooi, dat uitgeschreven werd door de Sprangschr voet- balvcreeniging N.E.O., thans beëindigd. J.P.S. uit Tilburg is als eerste, door een 31 overwinning op NEO, en Good-Luck uit Raains- dönksveer als tweede, door een 32 overwinning op- NEO, uit dit nederlaagtournooi naar voren gekomen. Deze beide vereenigingen zijn de eenigste die NEO wisten te kloppen, de overige wedstrijden werden alle door NEO gewonnen. SpartaS.D.O. De voetbolvereeniging „Spnrtn" uit Vrijhoeve- Capelle speelde op Zaterdagmiddag 7 Maart een vriendschappelijke thuiswedstrijd tegen S.D.O. uit Sprang. Na ongeveer 10 min. spelens weet de Sparta- rechtsbinnen na een scrimmage voor het S.D.O.- doel, dfe bal in het net' te werken, zoodat Sparta met 10 de leiding heeft. Hoewel SDO herhaalde malen sterk opkomt, gaat Sparta steeds meer dominceren en weet de Spart a-middenvoor na enkele goede voorzetten der buitenspelers voor de pauze den voorsprong der gastheeren nog tot 30 op te voeren. Na do thee is- Sparta wederom sterk in de meerderheid, de Sparta-voorhode bombardeert bijna doorloopend! het SDO-docl; de doelman der gasten weert zich uitstekend, doch moet ten slotte zwichten, zoodat Sparta met 4—0 de lei ding heeft. De Sparta-linksblnnen brengt met een vliegend 1-1 1—3 1—1 2—1 1—2 2—1 40 1—1 schot de stand op 50, waarna ook de Sparta- middenvoor en -rechtsbuilen leder nog een doel punt voor hun rekening nemen, zoodat het einde komt met een 70 overwinning der gastheeren. I.V.C.B.-Competitie. Vanwege den oefenweds'rijd te Kaats heuvel van de A- en B-elftallen van het diocees den Bosch (waarvan het resul taat een gelyk spel 11 was) was er in Zuid II niets te doen. De ecnige vastge stelde wedstrijd MevoVenl. Bovs werd nog afgelast. Gennep klopte VVLK met 2-J en stevent in de 2de klasse C, recht streeks op het kampioenschap af. In 3-B behaalden de Madesche Boys door een 41 overwinning op Waspik het kampioenschap. Uitslagen: Zuid II A 2de Klasse. RoosendaalRAC N.BoriïvlietLachappelle BSCHKI GilzeRoda 2de Klasse C. VVLKGennep BVCMVV Zuid 2 B 3de klasse. Dongen 2SCO Madesche BoysWaspik R.K. Jeugdcompetitie Waalwijk. De uitslagen van Zaterdag en Zondag i.l. zyn: Hercules BOuick B 20 Hercules AQuick A 2-—1 HEC—WVB uitgest. Met 20 namen de Hercules-B aspiran ten revanche voor de 21 nederlaag die zij vorise week van Quick-B kregen te incasseeren. Het was een aardige wed strijd die on verdiende wyze door Her- cu'es-B werd gewonnen. Hercules-A zette baar zegentocht voort door een magere 21 overwinning op Quick-A. Het was een door beide partijen uitstekend gespeelde wedstrijd, waar uit echter Hercules A meer behaalde dan zij verdiende. Den uitslag 21 had even goed in het voordeel van Quick-A kun nen zyn, het geluk zat echter de Quick- jongens, even als by hun vorige neder laag niet mee. Voor Zondag a.s. is vastgesteld: Hercules AHEC, scheidsrechter, J. Damen- WVBQuick B, scheidsrechter, N. Beerens. Quick AHercules B, scheidsrechter, J. van Delft. R.K. Juniorenkring „Drunen en Omstreken". Uitslagen van Zondag 1 Maart D.V.V.—Hollandia 1—2. Ovi icht: In Drunen speelde het sterke Hollandia uit Haarsteeg tegen D.V.V. Ondanks het feit, dat D.V.V. zich krachtig weerde, moesten zij toch het onderspit delven tegen haar gasten, die nog ongeslagen zijn, terwijl DVV nog geen overwin ning kon behalen. Programma voor Zondag 15 Maart: S.D.O.Vlijmenschc Boys A: 1 uur. V.J.C.—D.V.V.; 1 uur. HollandiaRapiditas; 12.45 uur. DRUNEN. D.V.V. speelde op haar groot terrein nabij de spoorlijn een zeer spannende match tegen Hol landia uit Haarsteeg. Beide ploegen zijn nieuwe lingen in de kring van ongeveer gelijke sterkte. Na den aftrap is D.V.V. voortdurend in de meerderheid en was haar voorhoede iets meei op schot geweest, dan had het goals moeten re genen in het Hoilandia-doel. Toch lukt het DVV na ongeveer een kwartier spelen de eerste goai te scoren om daarmede de leiding te nemen. De wedstrijd geeft vervolgens heen en weergaaud spel te zien, waarbij beide ploegen enkele ge vaarlijke. aanvallen plegen. Even voor rust kan Hollandia den gelijkmaker scoren en gaat de rust «lus in inet gelijken stand, 1—1. N'a de rust gaan dé ploegen wederom tegen elkaar op en geven werkelijk mooie spelmomen ten te zien, maar de helde voorhoeden zijn on productief, hoewel de DV V-acht er hoede ontegen zeggelijk zwaar, maar mooi werk verricht. Even voor het einde kan Hollandia nog even doorbreken en vanuit een schermutseling voor het I)VV-doel de winnende goal scoren en cle stand brengen op 21, waarmede ook het einde komt. DVV verloor wel, maar gaf toch blijk steeds he ter op liet terrein thuis te hooren. Sporters 1 wist zich op eigen terrein prachtig te herstellen, na jammer genoeg enkele gevoe lige nederlagen te hebben geleden, die haar de mooie kampioenskans zou kunnen kosten. De strijd ging op eigen terrein tegen V..FC. uit Vught, waar zij in Vught met 31 van hadden kunnen winnen. Den geheelen wedstrijd door hadden Sporters de meerderheid en als reeds kort na den aftrap Sporters een penalty krijgen te neirten, wordi de bal netjes door den VFC-keeper gestopt. Spor ters rechtsbinnen benut even daarna een mooie kans, die hem door «len linksbinnen is aange geven en neemt daarmede met 10 de leiding voor Sporters. De ploegen gaan in een spannenden strijd te gen elkaar op en de rechtsbuiten van Sporters krijgt een mooie kans, scoort prachtig en de Sporters leiden thans met' 20, waarmode de rust ingaat. Na de rust zijn Sporters andermaal in de meer derheid en worden door hen mooie kansen om hals gebracht. En toch, na 20 min. spelen kan Sporters' rechtsbinnen andermaal een kans be nutten om liet derde doelpunt voor Sporters .c scoren. Het spel zakt zienderoogen en heide par tijen geven een slap en zeer onbevredigend spel te zien. De Sporters handhaven zich toch en scoren zelfs een drietal goals, die wegens buiten spel niet in aanmerking komen. Toch kan de Sporters linksbinnen een echte goal scoren en Sporters leidt dan met 40, waarmede het einde van een voornamen wed strijd komt en Sporters daarmede een klein kans je op het kampioenschap behoudt. Het 2c elftal van Sporters speelde in Rosma len tegen ODI 2. In de eerste helft van de match hadden Sporters de overhand en nemen al spoe dig de leiding met 10. Odi 2 maakt dan gelijk, waarna de Sporters wederom gaan leiden met 21. Odi scoort wederom en de rust gaat toch in met een 32 leiding voor Sporters. Na de rust kregen de Odi-menschen een penalty te nemen, die de stand op 33 brengt. Dan presteert Sporters 2 niets meer en zonder slag of stoot kunnen de Odi-lui nog 4 maal scoren bij Sporters. Het einde komt met een 73 neder laag voor Sporters, die zij hadden kunnen voor komen, wanneer zij in de tweede helft even goed hadden gespeeld als vóór de rust. Sporters 3 was vrij. Voor a.s. Zondag wacht Sporters 1 een zware match in Ammerzoden tegen J. van Arkcl. ELSHOUT. Na een Zondag van welverdiende rust speelt E.S.C. a.s. Zondag in Geffen tegen Nooit Gedacht en Rapidttas in Haarsteeg tegen Hollandia. WASPIK. R.K.V.V. W.S.C. Begunstigd door ideaal voetbalweer werd de match Zondagmiddag gespeeld. Ons le elftal was weer eens niet volledig. Onze rechtsbuiten, die aan den arm was geblesseerd tengevolge van een val met de flets, stond langs de lijn. Hoewel zijn plaatsvervanger een aardig partijtje voethal te zien gaf, bleek hij toch niet ln staut zijn oudere broeder geheel te vervangen. Om precies 2 uur blaast de sohcidSrcchter de beide ploegen in het veld. Nauwelijks^ is do hal aan het rollen of onze voorhoede trekt' onmid dellijk ten aanval. De gevaarlijke situatie welke voor het doel der gasten ontstaat, wordt wegge werkt door het ingrijpen van den doelman. Dan wil DVO er mede van door doch de halflinle is op haar qul-vive en het ls weer onze voorhoedt? welke het DVO-doel belaagt. Doch de bal raakt achter en zoo is ook deze tweede aanval om- schadelijk gemaakt. Het spel beweegt zich nu een oogenbllk op het middenveld. Een ver schot van den DVO-rcchtsbuiten wordt door onzen doel man prachtig gestopt en weggewerkt. Opnieuw ls mi onze voorüoede in den uanval, doen weet met de achterhoede der gasten nog niet goed weg. De bai komt terug hij onze haulinie, wordt door deze keurig voor het doel gewerkt en de toestormende rechtsbinnen weet nog juist on houdbaar in te schieten. Hiermede hebben we na ongeveer 20 min. spelen de leiding genomen. DVO schijnt echter niet erg content met dezen stand van zaken. Er komt meer geestdrift in de annvalslinic en een oogenbiik lijkt het alsof we niet lang pleizicr van onzen voorsprong zullen hebben. Onze achterhoede doet echter keurig werk en zendt voorloopig nog alles terug het veld in. Onze voorhoede staat daar steeds ge reed om het werk over te nemen. Zoowel van links ais van rechts worden aanvallen onder nomen. Tweemaal zelfs komen we op enkele meters voor een verlaten doel, doch Fortuna blijkt niet erg met ons en zoo komt het dat hij het Ingaan der rust nog steeds de stand 10 is. Na de thee ontwikkelt zich aanvankelijk weer een vlugger spel. Beide ploegen geven elkaar in deze periode niet veel toe. Doch lang duurt deze niet, want weer slagen onze jongens erin het spel in handen te nemen. Herhaaldelijk wordt op liet doel der gasten geschoten, doch succes blijft uit. Een goeil opgezette aanval wordt door «le DVO- achterlioede corner gewerkt. De linksbuiten zendt hem keurig voor doel en de mldvoor welke zich prachtig liad opgesteld, kopt onhoudbaar in. De stand is nu 20. DVO stelt alles in het werk om haar achterstand in te loopen, maar slaagt daarin niet en wanneer dan de scheidsrechter einde blaast, hebben we weer 2 kostbare puntjes in de wacht gesleept. R.K.V.V. Waspik. Madesche BoysWaspik I 41. Onder overgrootc belangstelling werd verleden Zondag de wedstrijd tegen de Madesche Boys ge speeld. Dit was ook niet te verwonderen, want in dezen wedstrijd zou de thuisclub zich het kampioenschap van hare afdecling kunnen ver overen en gezien de prestaties in het achter ons liggende gedeelte van het seizoen leed het geen i wij fel of de Boys zouden zich deze kans niet ij laten ontgaan. Ze hebben dan ook gezcgevieril, {juist zooals we hadden voorspeld, met 41. Vooral voor de rust speelden ze een enthou siasten wedstrijd, waarin ze bijna niet te be dwingen waren. Al onmiddellijk na den aftrap houden ze den bal onder hun beheer. Ze zetten een aanval op en met succes, want als de rechts buiten een praehtigen voorzet geeft, «loet het binnentrio de rest en het is 16. Kort daarna neemt «le mldvoor een kans waar en brengt de stand op 20. Daarentegen zitten onze jongens ook niet stil. Herhaaldelijk wordt gepoogd liet doel der gastheeren te benaderen, maar succes blijft uit, ook wanneer onze midvoor uit een mooie kans keihard naast schiet. De thuisclub zit intusschen stevig op den bal en als de scheidsrechter rust blaast hebben ze een veilige voorsprong van 40. Na de rust zien de gastheeren zich echter ge dwongen een toontje lager te zingen. Onze ach terhoede zendt totaal alles terug in het veld, ter wijl onze voorhoede voortdurend in den aanval is. Het doel weten ze echter maar niet te vinden. Uit een corner ontstaat tenslotte een gevaarlijke situatie voor het doel der gastheeren die ten slotte met een doelpunt wordt beëindigd, 41. Met dezen stand kwam het einde van dezen kamp en kon de thuisclub feest gaan vieren. Wij wenschen hen nogmaals met hun kam pioenschap van harte geluk. RAAMSDONK. M.V.V.W.V.R. 1—4. Ons le elftal heeft zich verleden Zondag weer eens kranig gewecrtl. In een geestdriftig gespeel den wedstrijd werd door de onzen tenslotte ge wonnen met 4—1. Onze Jongens hebben weer eens getoond wat ze kunnen en het is nog eens te meer gebleken dat we de plaats, welke we op onze ranglijst innemen, volkomen waard zijn. Dit wil nu echter toch nog niet zeggen, dat MVV zich zoomaar onder den voet liet loopen, want wij hebben ondervonden dat MVV in eigen huis nog wel eenigszins een ander MVV ls dan wan neer wij ze als gast ontvangen. Onmiddellijk na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel. Hoewel er nog weinig lijn in te constuteercn valt, zien we toch onze voorhoede at spoedig enkele gevaarlijke aanvallen opzet ten. Doch MVV geeft aanvankelijk niet thuis. Onze voorhoede blijft echter in den aanval. De druk op het doel der gastheeren wordt steeds grooter. Langzamerhand neemt ons elftal «laar bij het geheele spel in handen en weet MVV zijn meerderheid op te leggen. MVV spant alle krach ten in om het overwicht der gasten af te schud den, doch ze slagen daarin niet. Zoo komen dan ook achtereenvolgens de 4 doelpunten waarmede de wedstrijd door ons werd gewonnen. MVV zag toch nog kans de 'eer te redden. RAAMSDONKSVEER. Veersche Boys 1Virtus 2 62. Mc«le door het uitstekende voetbalweer hebben de talrijke voetbalcnthousiasten weer eens volop kunnen genieten. De wedstrijd Veersche Boys 1— Virtus 2 heeft een mooie partij voetbal te zien gegevetr. Het was niet zoozeer de spanning welke «ie toeschouwers boeide, dan wel het keurige spel dat onze ploeg in dezen kamp te zien gaf. Voor veel spanning waren de krachten wel wat te ongelijk. Hoewel Virtus 2 zich meermalen van hare beste zijde liet zien, vermocht dit toch niet te beletten, dat onze ploeg hen volkomen in haar macht hield den geheelen wedstrijd door. De uitslag 62 bewijst dat dan ook voldoende. Vanaf den aanvang van dén wedstrijd zien we een vrij constant spel zich ontplooien. Virtus is aanvankelijk wel wat onwennig, maar past zich toch vrij spoedig aan. De boys spelen een offen sief spel. Hierdoor komt de achterhoede der gas ten onder blljvenden druk en het was dan ook niet te verwonderen, dat ten slotte het einde van dezen wedstrijd kwam met niet minder dan 6 doelpunten door onze ploeg gemaakt. Virtus 2 kon het ntet verder brengen dan 2 goals, waar door' zij niet leege handen naar huis moest. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Zooals we reeds hij een voorgaanile nabeschou wing over een gespeelden wedstrijd, o.a. Zwalu wen en S.N.P., hebben opgemerkt, maakten de Boys den laatsten tijd een groote Inzinking door. Bij elke vereeniging wordt dit van tijd tot tijd waargenomen en dus was dit voor de roocl-wit- tcn «len ecnigsten troost en tevens den wcnscli die inzinking zoo vlug mogelijk weer te boven te komen. Er was echter nog een andere oorzaak waar de- Boys de laatste nederlagen aan toe kon den schrijven. Zo hadden n.l. veel met tegenslag, ontstaan door ziekte der spelers, bedanken als lid, niet opkomen, e.d., te kampen. Gelukkig hebben zij zich hieraan aan weten te passen, en in th? eerste de beste wedstrijd, dus tile van Zondag j.l., zijn de gevolgen dan ook niet uitge bleven. Met een gewijzigde taktiek, naar omstandig heden toegepast, hebben zij Hirundo in eigen home met succes bestreden. Nu de Boys weer op gang komen en het middel hebben gevonden hun morecle zwakte tegenover die van den te genstander tot een minimum tc beperken, twij felen we dan' ook niet of bij de- komende wed- strljdn zullen zij met deze tactiek en hunne' tech nische vaardigheid de tegenstanders met succes bestrijden. Over dén wedstrijd tegen Hurindo, die een herboren Boys-elftal, ondanks de invallers, te genover een volledig Hurindo ln het veld bracht, het volgende: Reeds aanstonds nemen de rood-witten het spel in handen en gedurende de eerste helft van den wedstrijd hebben zü een overwicht ge toond. Wel volgden enkele gevaarlijke Hurlndo- aanvallen, doch deze werden óf door den uit muntenden v. Boxtel in de klem gesmoord; óf naast en over geschoten. In hoofdzaak werd de strijd op de Hurindo-helft gestreden. Na ongeveer een kwartier spelen lost Schalken vanaf dfe zijlijn een juweel van een voorzet en zonder dat de bal den gronth raakt kogelt Ra makers hem in den uitersten hoek. Een pracht- doelpuntNa nog wat heen en weer getrap, waar bij steeds dfe Boys ln het offensief bleven, lost Ramakers een gevaarlijke schuiver, de doelman valt er overheen en de Boys leiden met 20. In dezen stand komt voor de rust geen wijziging meer, hoewel de scheidsrechter een penalty voor de Boys niet toekent. Na de rust zijn de bordjes verhangen en is Hurindo het meest in den aanval. Doch nu ko men de capaciteiten van v. Boxtel tot uiting en er is voor Hurindo geen doorkomen aan. Oolc vliegen zij herhaaldelijk in de buitenspelval en dit werkt op het laatst irrlteerend op hen. Toch weten zij «loor hun onvermoeid werken éénmaal het net te vinden en brengen daarmede den stand op 12. Herhaaldelijk komen zij terug, doch de Boys defensie staat als een rots ln de branding. Wat er ook geprobeerd wordt, het gaat niet meer en dank zij het sublieme werk van v. Boxtel en de toegepaste taktiek, behalen de Boys een keurige 21 overwinning. De Junioren zetten hun zegetocht voort en dit maal werd S.N.P. met 43 het kind van de reke ning. Moot zoo, Jongste generatie en toekomst der rood-witten. R.K.V.V. Be Ready. De vastgestelde wedstrijd H.V.V. 1—Be Ready 1, te Zevenhergschen Hoek,.werd door de Bonds- lekling uitgesteld, zoodat deze wedstrijd tot late- ren datum wordt verschoven. Be Ready 2 was eveneens zonder tegenpartij, terwijl de junioren het onderspit moesten delven voor de Victorianen uit Raamsdónksvecr. Wij moeten er nogmaals de aandacht op vestigen, dat verschillende voetbal verslagen e.a. te laat worden ingezon den en veel te uitgebreid zyn. Wy moeten de laat-komers voortaan naar een volgend nummer verschuiven en uit de te langgerekte verslagen danig gaan schrappen, zulks met het oog op het tijdig verschynen en de plaats ruimte in ons blad. Verslagen vanRWB, WVB en Hercu les moeten tot a.s. Zaterdag blijven lig gen. RED. BILJARTEN. WAALWIJK. J.l. Maandag bracht de Biljartclub NAO uit café Kroot een tegenbezoek aan het 2de zestal van de WbC in café A. van Berkel. Ook ditmaal mocht het haar niet gelukken om een overwinning te beha len, doch de nederlaag was ditmaal klei ner. WBC 2de zestal. A. van Berkel 75 M. Vugts 51 Chr. van Berkel 75 L. Dollêkens 70 J. Hornes 63 L. van Berkel 75 Kroot J. v. Hilst J. Pulles P. v. Hilst A. Möonen Verhagen 409 52 75 38 75 75 70 385 Biljarthjampioenschap van de Langstraat. Maandagavond had onder enorme be langstelling ue ilüe en ue i2de weustryd piuais om net bnjariKampioeiisCuap van uen Langstraat- ue neci en n,eo van Schyndel, Jan db Graaf tut Vvaaiwyk en Karei bekkers uit ben doscu neonen ue Dezoekers uoen genieten van werxeiyK eerste kias spel. neer Leo van bcuynuei spee.ue zyn party van z5ü caramnoies met een ge- miduelae van l3.di een pres.aue uie ver- mem»ngs waaru is. be neer -an ue oraal speeiue een sciiiuerenae party tegen zyn zeer sternen tegensianuer rvarei benkers. De weasiryuen naucten net voigenue venoop Leo v. Schyndel, Waalwijk 253 punten, 19 beurten, gein. i3.3i, Hoogste serie 44. J. C. Jnenneg, ben DOoCu 82 punten, 19 beurten, gein- 4.81, Hoogste serie iy. Jan ue uraai, Waaiwyn, 222 punten, 26 beurten, gem. 8.58.8, noogsie serie 8Ü. Karei bekners, ben uoscn, 2zü puinen, 26 Deurten, gem. 1U.23, hoogste serie 44. heuen oensdagavonü nan acnt wor den de 13ue en ue 14de wedstrijd ge speeld tusscnen de heeren Max b.aa«s, \>aarwyk, en jan Winemse, Waarwyk, Gei ara aiaais, Waalwyk, en A. van Vu ren, Sprang. DOINDERDAG 12 MAAKT 1936. Hilversum i«75 m. A. V. R. O. A.U0 Grauiuiuunmuzielt. 'J.uo Het eiiaeuiuie Rentmeester. lU.uü Morgeuwijuiiig. lu.ió Giuiuuiuviiuiuziek. iu.dü Hei ensemoie Rentmeester. 11.uO Knipcursus kinuerKlecding. n. JO Concert. 12.uó ko»acs Lajos en zijn orkest. I.15 Grainofoonmuziek. 1.31) Het Omroeporkest. 3.U0 Vervoig knipcursus. 3.45" Graiuolooiiiuuziek. 1.00 Voor zieken en t'huiszittenden. 4.30 Gramofoonmuzlek. 4.4a Hoorspel voor kinderen: Miehaël Strogol'f.' de koerier van den Czaar. V. P. R. u. 5.30 Gesprekken met luisteraars. A. V. R. O. (i.OO Kovacs Lajos en zijn orkest. 6:30 Sportpraatje. 7.05 Neuenanusche pianisten. 7.30 Engelsche les voor beginners. 8.00 Nieuwsberichten. 8U0 Gramofoonmuzick. 8.15 Eon tweetal vioolconcerten. 9.10 Voordracht: Het noodlot van een mcnsch. 9.40 Het Omroeporkest. 11.00 Nieuwsberichten. 11.10 Wlnia Farberow's ensemble. HILVERSUM 301.5 M. K. R. O. 8.00 Gramofoonmuzlek. 8.15 Morgenconcert. N. C. It. V. 10.00 Joh. de Heer zingt. 10.15 Morgendienst. 10.45 Leger des Heils-kwartiertje. li. R. O. II.00 Gramofóonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Gramol'oonmuziek. 12.30 Het KRO-orkest. 1.00 Gramofoonmuzlek. 1.10 Het KRO-orkest. 1.30 Gramofoonmuzlek. 1.40 Het KRO-orkest. N. C. R. V. 2.00 Cursus fraaie handwerken. 3.00 Gramofoonmuzlek. 3.15 Vrouwenlialfuurtje. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Cursus handenarbeid. 5.20 Gramofoonmuzlek. 6.00 Pianorecital. 6.45 C.N.V.-kwarticrtje. 7.15 Een kwartiertje radio-reportage. 7.30 Wat er op de wereld gebeurt. 8.00 Weer- en Nieuwsberichten. 8.05" Orgelconoert. 9.00 Lezing: Wat moet mijn kind worden? 9.30 Uitvoering van oude muziek. 10.05 Nieuwsberichten. 10.05 Vervolg oude muziek. 10.45 Gramofoonmuzlek. Opgaaf van de Hotterdamsche Ba n koereen ig ing N-. V. Kantoor Waalwijk. Laatkoers omstr. 11 ure. Datum 9/3 10/3 uonden 7.27V, 7.277* Berlijn 59 12 59.U2 Parijs 9.7u'/« 9 7074 Brussel 24 83 24.84 N. York Mö'/a 1 467, Reismarken 41.50 41.50 Maiken Bankp. 40,— 40,75 Marken Zilver 45,— 44.- Montreal 1,4672 1,4674 VRIJDAG 13 MAART 1936. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8.00 Gramofoonmuzlek. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuzlek. 10.30 Cursus. V. A. R. A. 11.00 Gramofoonmuzlek. A. V. R. O. 12.00 Het Omroeporkest. 2.00 Javaansche muziek. 2.40 Kovacs Lajos en zijn orkest. V. A. R. A. 4.00 Trio Sam de Gorter. 5.05 De verdere avonturen van Omne Keesje. 5.30 Concert. 6.00 Gramofoonmuzlek. 0.20 Het VARA-orkest. 7.00 Het Plan van den Arbeid. 7.20 Het VARA-orkest. 7.50 Nieuwsberichten A.N.P. 7.57 Herhaling van S.O.S.-berichten. V. P. R. O. 8.00 Lezing. 8.05 Cursus. 8.30 De Hollandsche Kanfermuziek-Vereen. 9.00 Cursus. 9.30 Vervolg concert. 10.15 Lezing. 10.45 Nieuwsberichten A.N.P. en Vrijz. Godsd. Persbureau. V. A. R. A. 11.00 Gramofoonmuzlek. HILVERSUM 301.5 M. N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 10.30 Morgendienst. 11.00 Cello-recital. 12.15 Gramofoonmuziek. 1.00 Het ensemble van der Horst. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur. 3.00 Orgelbespeling. 4.00 Hobo-recital. 1.45 Gramoftionmuziek. 5.00 Concert door De Gooilanders. 6.30 Lezing: De heesters in den siertuin. 7.00 Persberichten van het Nfed. Chr. Pe.rsbur. 7.15 Een kwartiertje radlo-repoNage. 7.30 Literair halfuurtje. 8.00 Weer- en Nieuwsberichten. 8.05 Gramofoonmuzlek. 8;15 De Haarlemsche Orkest-ver. 9.05 Lezing: Het verband tusschen de ziekten van mensch en dier. 9.35 Vervolg concert. 10.20 Nieuwsberichten. 10.25 Gramofoonmuzlek. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF. WAALWIJK. Wüzieinjten voorbehouden. DONDERDAG 12 MAART 1936. Programma 1 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Keulen. 10.20 Radio Parijs e 1.05 Brussel Vlaamsch. 2.20 Knlundborg. 3.20 Keulen. 7—8 uur: Gramofoonmuzlek van het R. I). R. Opera-muziek-avond. 2352 Der Kalif von Bagdad. Orkest. Der Kalif von Bagdad. ld. 3417 La Forza del Distino. Cesare Palagi. La Forza «lel Distino. ld. 3428 Die Fledcrmaus. Orkest. Die Fledcrmaus. ld. 3416 Die Hochzeit des Figaro. Orkest. Entfuhrung aus dem Serail. id. 2353 Cavalleria Rusticana. Dajos Beln. Cavalleria Rusticana. ld. 1699 Die diebische Elster. Orkest. Die diebische Elster. ld. 1657 Die Afrikanerin. Costa Milona. Die Perlenfisscher. ld. 8.20 Regional programma. 8.35 Droitwich. 9.50 Berlijn. 10120 Droitwich. VRIJDAG 13 MAART 1936. Programma 1 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2 8:00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.20 Brussel Vlaamsch. 9.20 Keulen. 10.35 Regional programma. 12.10 Droitwich. 1.35 Regional programma. 5.35 Droitwich. 6.20 Diversen. 6.50 Regional programma. 78 uur: Gramofoonmuzlek van het R. I). B. Koor- en Orgel-muziek-avond. 5131 Wie etn Wunder karn die Liebe. Orgel met guitaar. Schenk mir dein Herz heute nacht. id. 2170 Trliume am Meer. Orgel. 4352 Spanish Medley. ld. Abendgloeken. Oeral-Kozakken. 3204 Sternennacht. Orgel. Zaubernacht am Méér. id. 2587 Engelkoor uit Ellas. Wiener Sangerknaben. Ave Verum. id. 2623 Humoreske. Orgel. Serenade Nr. 1 Drdla. id. 1841 Yesterday. ld. My blue heaven. ld. Perfume of the Past. Pierre Palla op Tuschinskl-orgel. Amoureuse. id. 9.35 Beromunster. 10.45 Regional programma. Verdronken? Maandagmiddag is Mej. C. J., een dochter van de Wed. J. uit de Doele- straat te Dongen, per fiets naar den kapper gegaan. Zij is daarna nog ge zien door den assistent brugwachter bij de ophaalbrug over het Wilhelmi- na-kanaal, nabij den loswal, dien zij nog goedendag heeft gezegd. Een 88- jarige man, die een wandelingetje langs het kanaal maakte, zag haar zitten, naast haar fiets, op den kant van het kanaal. Hij heeft haar het laatst ge zien. Deze grijsaard vond het toch wel vreemd, dat jonge meisje daar te zien zitten en vertelde zijn bevindingen aan de menschen die gewoonlijk op den loswal staan. Deze zijn terstond gaan zien en vonden wel de fiets, maar geen meisje. Na ook den omtrek te-b^j afgezocht, echter zonder resulij hebben zij de gemeentepolitie van' burg gewaarschuwd, die terstond plaatse was, met de gemeentejj brandweer, voorzien van reddings. dregmateriaal. Ofschoon tot ongev half acht in de felle lichtbundels i eenige schijnwerpers is gedregd, men niets gevonden. Het di wordt voortgezet. Oude moordzaak opgehelderi Na een tijdsbestek van 13 zijn de brigades van de koning' maiéchaussée van Hoensbroek; Oss er in geslaagd, opheldering brengen in een arama, dat zicim tijds le Hoensbroek beeft afgespt, en waarbij de 7ö jarige weduwe, het sla eb lo lier is geworden. Hei| ireft bier het nusdiijf, in denna( van 22 op 23 Juni ly23 te Hbei broek gepleegd. Gemaskerde mand overvielen en doodden de wed,, die met haar 52-jarige ongehinj dochter samenwoonde. De docü lag bewusteloos en met touwen houden op den vloer van de sla( kamer. Toen zij weer tot bewusl was gekomen, nleek zij haargebl gen te hebben verloren. Dal hi bet onderzoek zeer bemoeilijkt. Het geheele huis was overho gehaald en een bedrag aan geld ongeveer 6UU gulden was gestoi- Na opeenvolgende arrestaties,) wegens gebrek aan bewijs wer< opgeheven, hebben de bekende seiie misdadigers iets over 't gti losgelaten, waardoor demaréchsi* sée te Oss thans kon overgaani de arrestatie van den 35 jarigen v. U., bijgenaamd de Witte i Als Daa rede som oei Torre, kastelein aldaar, terwijldjQieft°l de brigade te Eindhoven, in sanrie werking met de gemeentepolitie! daar, ziju aangehouden de38jai^ 111 oud-üssenaar, J. v d. B., bijgenaaj*eI?. Vü Harry de Pop, en de 37-jarige G bijgenaamd de Zwarte van Semijnlj afkomstig uit Heesch bij Oss. adders De verdachten zullen naar Hoe®ea broek worden overgebracht, waa: "e zij voor den Officier van Justiti{0QS vt Maastricht zullen worden geluid Zwendelbank te Amsterdam AejderTh een tekort van f325.000 [)[e Onder den naam firma mr. C herlev d. Meulen dreef zekere Bertling goeds Duitschur te Amsterdam een hieraan, welk» het publiek zooveel mogl legem animeerde effecten te koopen d b'j d voorspiegelingen over hooge wins hebbe De zaak had groot succes. 1 gebiei Bertling leefde met zijne echtgem bewej in Nederland op grooten voet, zoo H vrÜ 8 hij er b.v. drie prachtige autos op!~ma schafte voor zich en zijn echtgem ^ieve kostbare juweelen en pelzen aar overh maakte over het algemeen goeden i ontke De verificatievergadering van verse faillisement dezer zwendelbank brj belofl een tekort van f 325.000 aan het It Wé mmmmmnummmmmmm »w »OI »di »et »k< »zi »lf MOET Z IJ N die behartigt de belang van plaats en stre: WAALWIJK. W.G.V. Donderdag van 5.1a. 6.30 uur Adspiranten I, van 6.)0 7.45 uur Adspiranten III en vi 8.3U—1U uur leden. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscooj «College ilumor«. Zaterdag 1.302.45 uur Dame aspiranten Gymn. Vereen. K. en Gymnastieklokaal Stationsstraat. te Capelle, zal op Maandag 16 Maart a.s., des nam. 3 uur ten koffie, huize van den heer L. F. VAN DONGEN te Capelle, in het openbaar voor Mevr. Wed. W B. Rijken Diaconie van 's Gravemoer/ den heer A. Zwart, Mej. Wed. M. v. d. Poorte, den heer J. G. Talen, Waterschappen in Zuidewijn, Gemeente Sprang- Capelle, enz. 55847 16. I op dar Jac hij liep vrc op en te vei vrc kle mr kii M

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6