BUITENLAND. BINNENLAND NIEUWS UIT DRUNEN NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Imiteeren Is waardeeren. denis 10 April 1721; Jan Ravens, met met attestatie van Capelle; Anna van (of Barton), met attestatie naar Waal wijk; Zacharias Brouwer, met attes tatie a Waalwijk; Clasina de Busch, met attestatie Asperen; Dingena van der Pol, met attestatie Bergeyck; Sara Emonds met attestatie a Ter- heyde; Elisabeth Visscher, met at testatie vertrokken; Katharina Heu vel camp; Johanna Moetjes; Adri- aantje Brouwers, vrouw van Willem Lucas se; Maria van den Houtert; Rom Kool; Adriana Moetjes, vrouw van Anthoni van Uythoven, vertrok ken, naar Sprang; Cornelia van Voorst; Carina Haverhals, vrouw van Willem van Heijst; Pieter Kolstcr; Johanna v. Riel, vertrokken met attes tatie naar Sprang; Cornelia van de Laar; Nicolaus Massignon en Wil le mg na den Adel, zijn vrouw; Anna van den Hout, vrouw van Jacobus St rijkhovenElisabeth Kraan, vrouw van Jan Hulshout (Hulst); Cornelia Kolt hoff; Geert rug Koppen; Fran- choys Kolthoff; Soger de Graaf, met attestatie naar Raamsdonk; Johanna Franchogse Hendrixdorp, met attes tatie a Woudrichem; Antoni Her mans, van Waalwijk; Margo de Rog, met attestatie a Leyden 1731; Jacob Strykhoven, Johannes Kolthofff, Lam bert je van Baardwijk en A nna van den Houtert, op belijdenis 26 Juny 1732; Jacobus Vermeulen; Christina Bol; Agnita de Boeck (Bock), vrouw van Jan Kuystcn; Maria Verschure, met attestatie van Den Haag. De oorlog in Abessym'ë. Van den gemelden wapenslilstand in Abessynië schijnt niets waar te zijn. Nieuwe berichten van Italiaan- sche troepenbewegingen dementeer den die geruchten Momenteel staan vijf legercorpsen aan het Noordelijk front gereed om op te rukken. De Negus zou de keizerlijke garde tegen de Italianen in het vuur hebben gezonden om te verhinderen dat de corpsen Dessie zouden belagen. Nieuwe vernielende bombardemen ten worden gemeld. De terreur in Spanje. De communistische onlusten, wel ke in vele provincies tot brandstich tingen en schietpartijen leidden, hebben zich tot Madrid uitgebreid. In de bijna uitsluitend door ar beiders bevolkte voorstad Pueten de Valleces ontstond hevige opwinding, toen een optocht van 2000 links ra dicalen met roode vlaggen door de straten trok, om overal keriten en kloosters in brand te steken. Voordat de stoet zich op marsch begaf naar de binnenstad, bestorm den de links radicalen het hoofd kwartier van de Katholieke Volks actie en staken het gebouw in brand. Daarna stak het roode gevaar dertig andere huizen en winkels, benevens de woningen van rechtsche politici en het clublokaal der katholieke arbeiders inbrand. Politie en civiele garde waren te zwak, om den op marsch der brandstichters tot staan te brengen. Den volgenden dag kwam het in de drie arbeiderskvvarlieren van Madrid tot nieuwe onlusten. Socialisten en communisten vielen hun politieke tegenstanders aan en trachtten wederom kerken en kloos ters te beslurmen. Ditmaal was «Ie politie evenwel beter voorbereid. Al deze gebouwen, welke door de linksche extremisten bij voorkeur worden aangevallen, werden door sterke cordons politie bewaakt. Verontrust door het uitbreken van relletjes zijn vele kloosterzusters uil verscheidene Spaansche steden uit vreei, aangevallen te zullen worden, veiligheidshalve naar Gibraltar ge vlucht. Zij zijn in het Loreteklooster ondergebracht. Door de oproerige bewegingen is de regeering-Azana in groot gevaar. Na de verscheuring van het Locarno—pact. De onderteekenaars van het pact van Locarno hebben met algemeene stemmen vastgesteld dat de her bezetting van het Rijnland, door Duitschland, 'n duidelijke schending van de artt. 42 en 43 van het Ver drag van Versailles en van het pact van Locarno beteekent Minister Eden heeft Woensdag de Duitsche regeering verzocht de in het Rijnland gebrachte troepen terug trekken en tot een symbolische de Duitsche regeering nogmaals haar bezwaren weergeeft tegen het bransch Russische verdrag, komt de Duitsche regeering lot de volgende slotsom Duitschland verlangt niets vuriger, dan met Frankrijk en de andere Europeesche landen oprechte onder handelingen aan te knoopen over de verwezenlijking van een algemeen Europeesch accoord, dat zonder eenigen dwang door alle betrokkenen kan worden gesloten en dat geen enkele discrimineering voor eenigen slaat inhoudt. Daarom is de bezetting van het Rijnland vooralsnog slechts symbo lisch. De Duitsche regeering is voorts indien dit nuttig kan worden geacht, bereid, voor den duur der onder handelingen te verklaren, dat zij hierin ook geen verandering zal brengen, op voorwaarde van analoge opvattingen bij de regeeringen van Frankrijk en België. Minister Culijn voor de radio. Woensdagavond heelt Minister Colijn voor de radio een rede ge houden, waarin hij o.a. de volgende mededeeling deed De toeneming der politieke span ningen in Europa zijn voor deNe- derlandsche regeering, hoewel zij vertrouwt, dat hel geschil lusscheu Duitschland en de andere Locarno- staten langs vredelievenden weg zal worden opgelost, aanleidii ggeweest lot het besluit, de dienstplichtigen van de z.g winterploeg van de regi meuten infanterie en het regiment wielrijders niet met groot verlof te zenden, doch tot nader order in werkelijken dienst te houden.» Met klem wees de minister er op, dat deze maatregel slechts op mili tair-technische gronden noodzakelijk is en dat er voorshands geen enkele reden is tot ongerustheid. De militaire maatregelen. In verband met de militaire maat regelen, welke de Nederlaodsche re geering beeft genomen, kan nog het volgende worden gemeld: De opleiding van de dienstplichti gen, die de volgende week onder de wapenen moeten komen, zal normaal zijn. Wanneer mocht blijken, dat er door bijzondere omstandigheden op leidingspersoneel te kon is heeft de regeering het in de hand reserve officieren onder de wapenen te roepen, waardoor dan opleidingspersoneel kan worden vrijgemaakt. üf ook andere korpsen dan de infanterie en de wielrijders onder de wapenen zullen moeien blijven, zal van de ontwikkeling van den alge- meenen toestand afhangen. Van de Stalen-Generaal. De Eerste Kamer heeft de begroo ting van justitie z. h. s. aangenomen en daarna een begin gemaakt met de behandeling van de begrootirg van onderwijs, kunsten en wetenschappen. De Tweede Kamer heeft de be grooting van het Landbouwcrisisfonds afgedaan en heeft het wetsont. werp tot financiering van den ver snelden bruggenbouw in behandeling genomen. Rijksoeldwachl onder commando van een inspecteur. Volgens Kon. Besluit, dat op een nader te bepalen tijdstip in werking zal treden, siaat aan htt hoofd van het korps rijksveldwacht een inspec teur. Deze is belast met het commando over het geheele korps, met uitzon dering van de rijksveldwachters- rechercheurs, die bii uitsluiting onder geschikt zijn aan den minister van Justitie en, tenzij anders is bepaald, aan den procureur generaal, fungee- rend directeur van politie, binnen wiens ressort zij zijn geplaatst. Rechtstreeks ondergeschikt aan den inspecteur zijn de dismcLcomman danten. Aan het hoofd van iedere brigade staat de brigadecommandant, rechtstreeks ondergeschikt aan den districiscommandant. te bezetting te beperken D>j Duitsche regeering heeft ge antwoord slechts bereid te zijn zich te verplichten, de troepen niet te versterken en deze niet verder naar de Fransche en Belgische grenzen te verplaaLen, op voorwaarde dat Frankrijk en België dit ook niet zullen doen. Frankrijk—Rusland. De Fransche Senaat heeft met 226 tegen 48 stemmen lot ratificatie van het Fransch.Russische pact besloten. Duitschland verklaart zich. bereid lot oprechle onderhandelingen. In de uitvoerige verklaring, waarin Drunen, 13 Maart 1936 Zondagmiddag om half twee houdt de Boerenleenbank van Drunen en Elshout haar algemeene jaarvergadering in de zaal der Meisjescongr gatie. De agenda is: 1 Opening. 2 Notulen. 4 Verslag over 1935 niet rekening en balans. 4 Verkiezing van bestuursleden wegens gewone aftreding der heeren Adr. Robben, Herm. Helders en Jan Brok (allen herkiesbaar). 5 Ver kiezing van een lid van den Raad van loezieht wegens gewone af treding van den heer C. P. van Huiten (herkiesbaiar). 6 Voorstel van het bestuur om van 1935 een bedrag beschikbaar te stellen aan arme boeren. 7 8 Sluiting. Zondag 15 Maart houdt de afdeeling van de R.K. Fabrieks- arbeiders(sters) bond »St. Willi- brordufc« haar alge.m.eene jaarver uit de winst van f250,— voor steun Rondvraag. Persil wordt door concurrenten Nagemaaktge-imiteerd: En zoodra dat wéér mislukt is. Wordt het nóg eens geprobeerd Maar Persil is daar niet boos om, 't Doet Persil zelfs geen verdriet t Daar Persil altijd Persil blijft. Lukt die namaak immers niet. Neel Persil is er juist blij om. Dat men 't imiteeren gaat. Omdat daardoor wordt bewezen. Dat Persil het hóógste staat. Want, als dat niet het geval was. Was de namaak nooit geschied: Goede dingen imiteert men. Maar de minder goede niet gadering. 's Morgens onder de H. Mis van half zeven, die door den Geestelijken adviseur zal worden opgedragen voor de levende en overledene leden der afdeeling, zullen deleden gezamenlijk communiceeren, Om half 12 komen de leden in algemeene vergadering bijeen in de zaal der Meisjescongregatie. De agenda luidt 1 Opening. 2 Notulen. 3 Jaar verslag penningmeester en secretaris. 4 Verkiezing bes'uursleden wegens periodiek aftreden der ledenH. Maas en J van Venrooy, die her kiesbaar zijn. Candidaatlijsten kun nen lot den aanvang der vergadering worden ingediend en moeten min stens door 10 leden onderteekjnd zijn. 6 Verkiezing van den voorzitter. 7 Verkiezing controlecommissie. 8 Presentielijst. 9 Rondvraag. 10 Sluiting. De biljartclub O.O.O. gevestigd in café Th Elshout speelt Zondag 15 Maart een wedstrijd tegen de »Pommerans« uit Vlijmen, gevestigd in café de Laat. Zaterdagmiddag (heden) om 3 uur zal de gereorganiseerde brand weer een demonstratie geven met het nieuwe materiaal. De bewoners van het gehucht »'t Sempke« hebben wederom een stuk verhard gekregen van hun weg naar de Torenstraat. Zij mogen verwachten dat binnen afzienbaren tijd de weg geheel gereed zal zijn. De collecte ten bate van het crisis comité, die in de R K. Kerk werd gehouden bracht f25,— op. De subsidie aanvrage van f150,—, die door het festival comité aan het gemeentebestuur werd ge richt is afgewezen. Door het Mannenkoor »Zang en Vriendschap« zal worden deel genomen aan het groot nationaal concours, dat op 21 en 22 Junia.s. te Princenhage gehouden zal wor den. Men verzoekt ons mee te deelen, dat de vastgestelde vergadering van het festival comité op a.s. Zondag 15 Maart geen doorgang kan vinden en verdaagd wordt tot Zondag 22 Maart. Indertijd hebben wij melding gemaakt van een mogelijke nieuwe combinatie voor een schoenfabriek te Drunen. Wij kunnen thans mede deelen, dat de bespreking dienaan gaande geen resultaat hebben ge had, maar wel zal door den ex dir. van de »Favorite«, zooals wij reeds meldden, de fabricage van dames schoeisel ter hand worden genomen in de voormalige schoenfabriek van de «Diamond«. Veiling „Ue Langstraat". Veilingberichi van 12 Maart 1936: Goudrcinet'en txira 25—30, 1 16-22, II 10—15. lil 6—10, stek 2—4, belli fit uren t 9—13, li 6—8, In 2—5, Engelschc 9-15, üeeizuur 6—9, Koningsrooü 5—12, Cuie- mous 8 15. Grouwreineite 7—14, B>ede- rede I 16—22, II 13—15, Dmiven 40—40, Spruitjes l 16-23. II 6-15, Wnlof I 8-13, II 3—6, Wi.loi örusseische 15 - 17. Sch »rsc- neelen I 8-14, II 4—7, Juin 3—5, Kroten 6—6J, Knolr-ap 2- 34, Buikpeen 11 13, Tomaten 19—21, Veldsla 18—22. Spinazie 16-23, alles per K.G. Koode kool Ij 15, Savoie kool 1—6, Witte kool 1 2, boeren k ol i 3|, Knolsclderie 2—6V4. Andijvie 2—3, Coc<>snoten 5-5 al.es per stuk. Keel n 2—2f. >eldeiy 5—11, Seldeiy pluk i21, Prei 11—21 per bos. DES-Nieuws. Morgen gaan de Dessers naar Roo- seendaal; voor de Roosendaalsche club staat hierbij alles op 't spel. Verliezen zij of spelen zij gelijk, dan is alle kans op het kampioenschap verkeken en wordt het Lachapelle. Om nu hun kans te behouden moeten ze winnen. Onze jongens kunnen dus op een warme ont vangst rekenen. We hebben echter ver trouwen in onze ploeg. Dessers denkt om je mooie plaats op de ranglijst. De ze moet behouden worden. Laat je door Roosendaal niet van de wijs brengen, doch brengt minstens één puntje mee naar huis. Des 2 ontvangt Wit 2 uit Tilburg. De overige elftallen zijn vrij. Zondag 22 Maart gaat Des naar Roda, om de wegens regen gestaakte wedstrijd af te spelen. Woensdagavond clubavond. Kaatsheuvelsche Boys. I)e Kaatsheuvelsche Boys 2 hebben Zondag een bezoek gebracht bij W.S.C. 3 in Waalwijk, welke wedstrijd met 31 eindigde in het voordeel van de Boys. Volgens supporters van Waal wijk hadden de W.S.C.-ers dit niet verwacht, maar op het oogenblik be schikken de Kaatsh. Boys over een goed elftal, wat zy dan ook door deze overwinning hebben bewezen. De wedstrijd was van het begin tot het einde spannend met de Boys in de meerderheid. Het 3e elftal won van W.S.C. 4 met 5—4. Morgen ontvangt het le elftal RWB op bezoek. De reserves krijgen Baardwijk 2 op bezoek, terwijl het 3e naar de Zand- schel moet. Tournooi. De biljartclub 't Groene Pomerans- je, gevestigd in hotel Euphonia, geeft ter gelegenheid van haar 5-jarig be staan een groot biljarttournooi. Hier voor zijn prachtige prijzen beschik baar gesteld o.a. bekers, kransen, me dailles, enz. Aan dit tournooi is ook een barakconcours verbonden. N. A. S. Uitslag van de Zaterdag gespeelde wedstrijden: N. A. S.: M. La ros 75 P. Schalken 75 L. van Berkel 62 J. van de Louw 60 L. Brokken 75 E. D. C.: Brokken 72 Kuipers 60 Van Delft 75 Van Hest 75 Vissers 70 Vandaag komt Ons Genoegen op bezoek. Daar deze vereeniging over 'n uitstekend vijftal beschikt, zal 't voor onze jongens oppassen zijn. LOON-OP-ZAND. Maandag j.l. had alhier een aanrijding plaats tus- schen een stoomtram van de B. B. A. en een luxe auto. Omstreeks 7 uur 's avonds naderde uit de richting Udenhout een luxe auto. terwijl te zelf- der tijd de goederentram van boven genoemde M. aan het rangeeren was. Aangezien bij deze bezigheid zoowel voor- als achter de locomotief wagens gekoppeld waren reed de tram prac- tisch zonder licht. Ter hoogte van het marktpleintje gaan de rails dwars over den keiweg en de tram zijn ijzeren weg volgende, natuurlijk eveneens. De auto die met gedempt licht eed, speurde niets van de in het donker voortrijdende tram en kruiste diens baan. De tram greep de auto nog juist van achter beet en sleur de de wagen een twintigtal meters me de. Het achterspatbord en de bumper werden geheel ingedeukt en het is te danken aan het feit dat de bestuurder, dhr. v. H. uit Ginneken, zijn tegen woordigheid van geest behield, dat de botsing geen ernstiger gevolgen met zich bracht. De eerwaarde overste, zuster M. Arnolda, van het St. Gerlachusgesticht alhier, van de Congregatie van Schijn- del, is deze week overaeplaatst naar het klooster te Geldrop. In hare plaats is als Overste alhier aangewezen Zus ter M. Veronica uit het Klooster te Haps. Enkele voorbijgangers vonden in den nacht van Woensdaa op Donder dag j.l. 00 den Hoogen Steenweg het lichaam liggen van een man met een gapende hoofdwonde en enkele andere wonden in het gezicht. Veldwachter van der Steen die ter plaatse kwam, verzocht een der omstanders een ge neesheer te waarschuwen, waaraan direct werd voldaan. Ondertusschen werd de „vondeling" die niemand bleek te kennen en ooqenschijnlijk be wusteloos was in het huis van den heer P. J. binnen gedraoen. De inmiddels gearriveerde geneesheer onderzocht de man en kwam tot bevinding dat de hoofdwonde bij eerste waarneming niet direct ongevaarlijk was en heeft deze dan ook verbonden. De directe oor zaak van den val kon niet worden op gehelderd. maar de aanleiding was zeer duidelijk te herkennen en bleek niets anders dan een overmatig ge bruik van sterken drank. Toen na eeniaen tijd het slachtoffer uit zijn be- zwiiming ontwaakte, bleek hij niet te willen zeqnen wie hij was en was in zijn uitdrnkkinaen tegenover de om standers. die toch de noodiae zorg aan hem hadden besteed, minder welle vend. bruut en grof zouden wij liever zeooen. Met het non op de wonde werd een auto van G. D. uit Tilburg oerekwi- reerd. die den non steeds onbekende, herreleid van veldwachter van der Steon. vervoerde naar het politiebureau te Kaatsheuvel. Hier was hef mvsterie nauw ont huld en veldwachter Lubbens, die nachtdienst had. hakende den man als ziin^o een zekere Z. thans woonachtiq te Tilburo. Toen aldaar bleek uit de nedraninaen van den man in kwestie dat de hoofdwonde niet zoo ernstig was als aanvankelijk werd cmdacht en de man zich on een schromeliike wiiVe te b"iten was aeaaan aan sterken drank maakte men korte metten en ginq men hem gratis logies verschaffen in een cel. Men moest wel even krachtig aa- pakken, want de man bleek liever t gens anders te overnachten, doch vo-, de goede orde is hij maar op het pa litiebureau ingekwartierd geworden Dat dit slot hem minder lief was va te begrijpen, temeer waar hem een pr( ces-verbaal voor een en ander is aa gemeten. Schoenmaker trekt de 100.000, doe. krijgt ze niet uitbetaald!! Het gokken is voor ons Nederlai ders misschien niet zoo karakteristie als voor de Engelschen, dat neemt ni< weg. dat ook wij op zijn tijd graag e* gokje wagen. De Nederlandsche Sta; echter waakt er voor, dat het binnen <i perken blijft en vond de Staatslotei uit. Ook een schoenmaker te Loon-or Zand beproefde zijn geluk op de; wijze, nu al vijf of zes jaar achteren en had reeds eenige malen klein gunstbewijzen mogen ontvangen va Vrouwe Fortuna in den vorm van ee- vrij lot en éénmaal zelfs een prijsje va- 40. Doch verder was de genegenhei dezer lieftallige dame nog niet g.egaat Totdat plotseling op den 30sten de vorige maand zij met gulle hand het de 100.000 toebedeelde. Op zijr twintigje, No. 7208, was deze prijs ge vallen en, evenals dit het geval wa bij de kleinere prijsjes, verwachtte d schoenmaker ook nu. dat binnen et kele dagen zijn aandeel, zijnde 425( zou worden uitbetaald. Maar, het za je overkomener werd niets uit betaald. De man betrok zijn loten van eei onderneminkje, gevestigd in een de mooiste gemeenten van Midden-Ne derland en aan welke loten tevens eer verzekering verbonden is. Onderne minkjes die we allen kennen en mis schien zelfs ook wel ooit een lot va; betrokken hebben. Tot voor Januai had de man nog nooit moeite gehat met de uitbetaling van eventueele prij zen, doch ditmaal kreeg hij geen taa of teeken van de betrokken onderne ming. Er verliepen acht dagen, he werden er veertien, maar niets kreet men te hooren. Teneinde raad onder nam men een reis naar het kantoor de onderneming, om zich van een en an der op de hoogte te stellen. Daar aan gekomen werd echter alleen de schoen maker toegelaten. Het onderhoud wa zeer onbevredigend en men besloot ziel in verbinding te stellen met de politie autoriteiten, welke aanstonds ingrepe: en een onderzoek instelden. Hanqend dit onderzoek kunnen wij onze lezer nog geen verdere mededeelinaen doet en zullen zij dus eenigen tijd gedult moeten hebben. Tenslotte zijn nog op gemerkt, dat de betrokken schoenma ker zijn verplichtingen t.o.v. de onder neming steeds ten volle en stipt is na gekomen, zoodat men van deze zijd zijn volle rechten kan laten gelden. Trouwens, de man, die zich dit for tuintje in den schoot geworpen zag kan het zeer goed gebruiken en hac met zijn echtgenoote reeds overwogei op welke wijze de 4000 pop het bes besteed zou kunnen worden. Planner echter, die illusies dreigen te blijven. Het oar. S. t oogde, rerkoo Voort9 wijzen gikoch zooals wat no bier Voor die h gelees den t .Ne merk 1 eisch lot vri De I uitspra L J. recht retnm< op 28 bij b terwijl HÜ z* vrolet 9lecht< je ma: rechte boete. C. t een9 zijn v ringen depld A. boete ƒ75 Waal - A. boete idem, men, - A boete idem, Vlijm 3 d.h wet Sprai werk W. V boete reflee Sprai boete twee J. de 2 d.h ÏYLm Eiyengemauklt margarine. De landbouwcrisiscentrale heefl een proefproces uitgelokt om een gerechtelijke beslissing te verkrijgen ol het wettelijk geooiloofd is voor eigen gebruik margarine te vervaar digen Proefkonijn is een dame uil Heemstede, die aan bolerfubricage had gedaan volgens een recept, dal o.m. verspreid werd door een min of meer otficieel orgaan, terwijl ook door de radio propaganda daarvoor was gemaakt, zonder dat de radio- controle commissie daartegen be zwaar had. De Haailemsche kantonrechter zal schriftelijk vonnis wijzen op den eisch van den ambtenaar van het M., die om hooger beroep van deze zaak mogelijk te maken een geldboete van f 6 of zes dagen hechtenis eischte. Avonturen van een varken zonder ooimtrk. De landbouwer A. de G te Drunen had een varken, dat niet voorzien wa9 van het wettelijk voorgeschreven oormerk, lerwijl het gewicht van het beest 115 kilo bedrotg Het beest bleef ongemeikt, omdat hij zeven oormerken aan een ander had over. gedaan, en er toen zelf een te kort kwam L M. v. d. S. hielp hem uit den nood en kocht het beest. Hij meende; dat hij het beest nog kon iaien na* merken voor 'n tienije, zooals hij eens gehoord heeft. Hij bracht het varken op 31 Oc. tober naar den slager G M v. d. S. te Drunen Deze gmg den keurmees ter halen, toen hij het beest wilde slachien. Het eerste wat de keurmees. «er zag was het ontbreken van het oormeik, zoodat een procesverbaal tegen htm, en de twee anderen het gevolg was Alleen de laatste der drie was verschenen. Het O M. eischte tegen A. de G. en L. M v. d S f 30 boete of 30 d. h. en tegen G. M v, d. S.. van wien geen kwade trouw viel te ver- Za A. d kamj ui kc Ram nog Zone men de i een Ter een aan D( bal-s nog gen Boss den kanr geen BW kon de 1 voet dus P< zijn H( een zoo geve 7.00 c plaa zal In plaa van: V gen; staa tisc! de lfjke trek R gem de H B P N E E onders keiirmi prop

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6