INGEZONDEN STUKKEN. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT. /ASPIRIN GEMENGD NIEUWS. ADVERTEERT IN DIT BLAD. Sportrubriek. üfeb N-l-E-T-N-A-A-S-T-E-L-K-A-A-R n het inrichten van het parkeerter- Vein. Spr- vraagt zich af, of een par- Lerterrein daar ter plaatse zoo noodig is waar men slechts 5 minuten verwij derd is van ^et parkeerterrein op de Markt. Het bedrag dat hiervoor jaar- I jtè op den gewonen dienst komt, is -el niet groot, maar verschillende lut- tele bedragen vormen één groote uitga- ve> en in dezen zorgwekkenden tijd et vjndt spr. het niet verantwoord, ing \Veth. Eibers is van meening, dat, ;2e c. js men bij verordening bepaalt, dat er vini t'iisschen de Haven en de 'Markt niet leent aeparkeerd mag worden, men toch de 9<- gelegenheid dient te scheppen op au- lzakt dere geschikte plaatsen tot paikeeren. kat De gemeente verkeert in de gelukkige reen,. ornStandigheid voor 3000.— niet al leen de beschikking te krijgen over een at i parkeerterrein, maar tevens 'n verbete- r at jing van de Wagenstraat tot stand te lord, jannen brengen, welke later slechts ten 1, nitj j.0ste van veel grootere offers verkre- r is qen zou kunnen worden, rbete De heer Passier meent dat men de oeilijl koopsom van het pand van den heer drukt Mortier hier eigenlijk buiten beschou- mciij xVing kan laten. Het gaat er hier z.i. tuati: cro: wat kan de gemeente met deze ex- ïe 9e tra bijdrage van 3000.— beieiken. En ter'n; dan is spr. het volkomen met den heer egei gjbers eens dat de gemeente deze geie- or d, qt>nheid niet mag laten voorbijgaan. Wa De heer v. Driel beaamt ten volle de 1 zot opmerking van den heer Pass er. Z.i. is stigei alleen de verbreeding van de Wagen- nheic straat reeds 3000.— waard, t d- In stemming gebracht wordt het fraai voorstel aangenomen met 8 tegen 3 kerf stemmen. Voor stemden de heeren eei Passier ,v. Beijnen, van Driel, Smol ders, Eibers, Spijkerman, Roxs en Is op Strijk. par Tegen de heeren Klijn, v. d. Waer- cnst; irde- e ge echt! var i d den en Pullens. 9. Voorstel tot wijziging der be- grootingen 1935 en 1936. Aangenomen. 10. Behandeling bezwaarschrift schoolgeld. Aangenomen. Hierna wordt gesloten zitting ge houden ter behandeling van pun* 5 der agenda. 5. Voorstel tot aankoop van een strook grond achter de gemeente-wo ningen aan de Zuid-Oostzijde van de Mr. van Coothstraat. Na de heropening wordt het vol gende naar voren gebracht. Het betreft hier een strook van 8 bij 52 M. van de Wed. van Vught, wel ke voor 3000 aangekocht zal wor den om het te bezigen voor tuintjes ten gerieve van de bewoners der aan grenzende gemeente-woningen. Den nieuwen bewoners zal 25 ct. per week meer aan huur worden gevraagd. Dit alles behoudens goedkeuring van den Minister. De raad gaat met het voorstel ac- coord. Bij de Bouwcommissie was een schriftelijk verzoek binnengekomen van den heer van der Waerden om verlaging van huur van de in 1928 aangebouwde bijkeuken aan zijn pand, waarvoor tot nu toe een extra huur van 75.per jaar, zijnde 10 der bouwkosten, moest betaald worden. B. en W. stellen voor, dit bedrag op 45.per jaar te brengen, wederom gedurende een termijn van 10 jaren. Wederom behoudens de goedkeuring van den Minister. De raad kan zich hiermede ver eenigen. Hierna volgt sluiting. k te mc!a' igin: dei rekei smo- elinc irtiei maai meei :kige llinc 1 af- heer azijn imer bre meer on- isac- zoo ken Aox- han- ge- isoni uwe king' be- :we- ont- t, in den kan s bij ge- jens 2 si- die ids- eele >nd- ich- iko- >val kan trlei 'aar >rk- de aart re- ten- Ira- :eer ele- de met :ijn. ten (Buiten verantwoording van de Red.) DE JONGE ZWERVER. II. Ook de afgedwaalde zwerver Trok naar 't kamp, maar d'eersten [tijd Bleef hij de geslagen stilte, Wars van iedere vrolijkheid. Doch allengskenskwam hetkeerpunt Toen er weer een lichtstraal viel Van bemoediging, vertroosting In zijn stille donkere ziel. Langzaam aan wou hij zich geven, En het eertijds natte oog, Lusteloos en vol van wrevel, Zag weer vreugdig naar omhoog. Hier toch vond hij wat hij miste: d'Eindelooze lediggang Nam een eindeen schoon schuchter Klonk zelfs weer zijn psalmgezang, Nu men met hem wilde spreken. En bewogen met zijn lot, Hem den afgedwaalden zwerver, Weer den weg wees naar zijn God. Zijn opbruischende, jonge leven, Dat eerst schier geweken scheen, Stroomde weervolkrachtentint'lend Door zijn jonge leden heen. En hij zegende het tijdstip Dat het werkkamp wenkte, Kom 1 Want hij vond niet enkel arbeid, Hij vond ook zijn God weerom. J. WILNA.' Ja. Mandemakers, Secretaris Comité Waalwijk. Parkeerterrein. Laat nu toch niemand meer be- [weeren Dat wij de oude kunst niet weten [te waardeeren I We ontmantelen de kerk En de uitgesleten zerk Voelt zich ontlast van menig ijzeren [vracht. Hoe meesterlijk toch is 't compro- [mis bedacht Van boven zorgt de oudheid voor ft schoon zijn. Beneden doen we 't zelf met de [allernieuwste stroomlijn. Zoo kwam in Waalwijk, door 't [sierlijk parkeeren De kapitaaldienst met de aesthetica [te harmoniëeren. Jan Kouters. langen uitloop noodig had Als getuige werd de chauffeur Roksnoer uit Waspik gehoord, die van de tegenovergestelde zijde naderde en met verbaasde oogen het heele gevalletje had aangezien. Verdachte meende, dat hij na de ontmoeting met den paal wel eenigs- zins de kluts was kwijtgeraakt. De rechtbank zag af van het hooren der andere getuigen. De officier eischte f50,boete of 50 dagen en intrekking van het rijbewijs gedurende een half jaar. Uitspraak over 14 dagen. Herrie in de herberg. L. H., los arbeider te Waalwijk stond in hooger beroep terecht, omdat hij op 19 Juni de orde ver stoord zou hebben in de herberg van G. Bel te Waalwijk. De café- houder deed een lang verhaal, waaruit echter de schuld van ver dachte niet bleek. Nog twee anderen werden ge hoord, waarna de officier vaststelde, dat verdachte inderdaad de orde verstoord had, of hij al dan niet met een mes gezwaaid had en eischte bevestiging van het vonnis. In het jachtveld. De schoenmaker H .T. L. G. M. uit Waalwijk kwam in appèl van een vonnis van den kantonrechter, die hem veroordeeld had, omdat hij op 18 Juni in den Binnenpolder zich met een z.g. »lange hond« buiten wegen en voetpaden had bevonden, om wild op te sporen. Verdachte beweerde, heelemaal niet de bedoeling te hebben gehad te stroopen, maar de verbalisant P Brok uit Drunen, had hem uit zijn schuilhoek goed waargenomen. De officier vond het jammer, dat de hond niei in beslag was ge nomen om deskundig te laten vaststellen, dat het inderdaad een »lange hond« was. Overigens achtte hij de feiten bewezen en eischte bevestiging van het vonnis. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. Niets kon hen weerhouden! L. C. J. V. 27 jaar, slagersknecht te Waspik kwam in appèl van een veroordeelend vonnis wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. Op 7 April van het vorige jaar had hij te Waspik op den provin- cialen weg gereden met een auto een snelheid van 90 K.M. In bocht liet hij na de snelheid verminderen, zoodat hij uit de bocht vloog, tegen een paal van de lichtleiding botste,door een schutting heeuraasde en tenslotte nog een een te DEN BOSCH. Uitspraken. W. B., Waalwijk, veiligheid verkeer, f6,- boete of 6 d. h.t W. H. M. B., Waalwijk, ondeugdelijke remmen, f 20,boete of 20 d. h., P. J. K., Waspik, links houden, f 4.— boete of 4 d. h., L. v. d. W.. Kaatsheuvel, geen richting aangeven, f 2,50 boete of 3 d. h., C. A. v. d. S., W'wijk idem, f 2,50 boete of 3 d. h., J. v. T., Waalwijk, driewieler zonder licht, f3,— boete of 3 d. h., J. B. de L., Waalwijk, politieverord., f5,— boeie of 5 d. h., C. H. M: M., Waalwijk, rijden op voetpad, f3,boete of 3 d. h., Q. Th. S., M. M. v. R., H. P. v. d. P., W. D. K., Th. C v. E., M. B., allen ie Waalwijk, over treding invaliditeitswet, f3,— boete of 3 d. h., J. 1. S., Dussen, Invaliditeitswet, f3.- boete of 3 d. h., J. C. D., J. J. C., Kaats heuvel, idem. f3,— boete of 3 d. h., H. A. K., Waalwijk, voertuig zonder licht, f 10, boete of 10 d. h., P G. R., Sprang, spat bord f 3,— boete of 3 d. h., H. v. B., Dussen, rijwiel zonder licht, f 3,- boete of 3 d. h., Ca. S. en Ja. P. S., Waspik, met driefin rijden, f3,— boete of 3 d. h. EEN NIEUWE DOODENDE STRAAL. Een Argentijnsch ingenieur deelt mede, dat hij een »doodende straal» heeft uitgevonden, welke, naar hij verklaart, hombardements—vlieg tuigen verhindert, steden aan te vallen. De straal vormt een »on zichtbaren muur», welke een vlieg tuig niet kan passeeren, zonder neer te storten. Met de nieuwe uitvinding worden thans proeven genomen. TANDEN TREKKEN MET DE BLOOTE HAND. Enkele dagen geleden vertoonden zich in de groote vleeschhal te Boedapest twee Italianen, die met de bloote hand verschillende per sonen van slechte of pijnlijke tanden en kiezen bevrijdden. Toen het gerucht hiervan zich verspreidne, werd van verschillende kanten ge protesteerd, omdat de vreemdelingen niet in het bezit waren vanhetver- eischte diploma. De beide Italianen, Constantino leuto en Ottollio Tala sabatti, vervoegden zich toen op het hoofdbureau van politie waar men tot hun geruststelling kon verzekeren dat men tegen hun practijken geen bezwaar had. Hierop hebben de zonderlinge spe cialisten aan de dienaren van Her mannat hun diensten aanboden en onder groote helangstelling hun fabelachtige handigheid gedemon streerd. Achtereenvolgens stelden zich twaalf politieambtenaren onder «behandeling». Na eerst de handen gewasschen te hebben, klemt de tandendokter het hoofd van den patient tusschen zijn linkerarm, steekt zijn rechterhand in den mond en het volgende mo ment toont hij den zieken tand zegevierend aan de verbaasde om staanders, zonder dat de patiënt ook maar eenige pijn heeft gevoeld. Constantino Teuto vertelde toen, dat hij deze wijze van pijnloos tand trekken leerde van zijn broeder, die in Mexico woont. Beeds vele landen heeft hij bezocht en een groot aantal dankbetuigingen van ministers, di plomaten en bekende personages waren in zijn bezit. Deze wijze van tandtrekken moet ook in Japan bekend zijn en daar veelvuldig worden toegepast. INBRAAK IN DE GROT VAN LOURDES. In de grot Lourdes, de bedevaart plaats, waar jaarlijks duizenden, heen trekken, hebben inbrekers hun slag geslagen, Zij hebben een bedrag van 4000 francs ontvreemd uit het offerblok, waarin de geloovigen hun gaven storten HONGERSNOOD EISCHT 2000 SLACHTOFFERS. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de hongersnood den dood tenge volge gehad van 2000 hewoners van het district Nanking, ten Noorden van Setsjoean. HEVIGE AARDBEVING IN TURKIJE. Een vreeselijke aardbeving heett de provincie Kars, aan de Russische grens gelegen, geteisterd. Het centrum van den schok schijnt, in het Koerti-district te lig gen. Verscheidene personen zouden zijn gedood en meer dan honderd andere gewond. Een groot aantal huizen is ver woest en een nog grooter aantal is dermate beschadigd, dat zij ieder oogenblik in elkaar kunnen storten. De bevolking is gevlucht. TAXI RIJDT OP FIETSERS IN. Op den Korvelschewgg te Tilburg reed een taxi, die door de gladheid van den weg slipte, op vier wiel rijders in. Het echtpaar Schoonis- v, d. Dungen liep zware verwondin gen op en moest naar het zieken huis worden vervoerd. De vrouw is in het ziekenhuis overleden. Zij was 32 jaar oud en moeder van twee kinderen. BIJ BRUTALE INBRAAK VOOR BIJNA 3000 GESTOLEN. Een brutale inbraak is gepleegd in de woning van den hekenden acteur, den heer Octave van Aer- schot, aan de Schiehaanlaan te Botterdam. De heer van Aerschot was om half negen met zijn echtgenoote uitgegaan en in de woning bleef alleen zijn bejaarde schoonmoeder achter. Deze bevond zich in het sousterrain toen zij boven zich voet stappen hoorde. Denkende dat haar schoonzoon even terug was geko men om iets te halen, schonk zij daar geen aandacht aan. Toen zij even later echter naar hoven ging kwam zij in de gang twee mannen tegen die ijlings de vlucht namen. Onmiddellijk waarschuwde zij tele fonisch ile politie Er is een uitge breid onderzoek ingesteld, waarhij bleek dat in de slaapkamer een kast was geforceerd. Uit deze kast is een ijzeren geldkistje gestolen dat behalve een bedrag van f 45U en 48ÜÜ Belgische francs een aantal juweelen ter waarde van ongeveer f2000 bevatte. TWEE AUTO-ONGELUKKEN BIJ BREDA. Op den rijksweg Breda—Tilburg ter uoogte van Dorst, hebben enkele uinulen na elkaar twee ernsiige auio ongelukken plaats gehaU, bij het eerste waarvan een UooUe en hij hit tweede een zwaar gewonde zijn te betreuren. Eerst weid een bejaarde, tot dus ver onbekend gebleven zwerver door een uit de richting van Tilburg komende vrachtauto gegreptn en zoo ernstig gejond, dat hij na enkele oogenbiikken is overleden. Terwijl eenige te hulp gesnelde personen en vele nieuwsgierigen zich rond het slachtoffer verdion geil, naderde uit de richting Breda met groote snelheid een auto, waar van de bestuurder de uienschen op den weg te laat schijnt te hebben bemerkt. Hij kon altians zijn auto niet tijdig tol staan brengt n en reed op het publiek in. Hierbij werd de 18 jarige slagersknecht Keulemans uil Oosterhout door den auto gegiepen en zeer ernstig ge wond. Keulemans is met blessures aan het hoofd en inwendige kneu zingen per ziekenauto naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda ver voerd. Ook het lijk van den zwerver is daarheen gebracht. VOETBALSPORT. HOLLAND SLAAT BELGIë MET RECORD-CIJFERS (8—0). Het Belgische elftal bleek op geen stukken na tegen de uit stekende en homogene Neder- landsche ploeg opgewassen. De traditioneele ontmoeting Holland België, die jaarlijks het hoogtepunt vorm de van het voetbalseizoen, trok ook j.l. Zondag weer een overweldigende be langstelling. Maar indien de Belgen er niet in slagen een radicale verbetering in hun vertegenwoordigend elftal tot stand te brengen, kan het niet langer meer als een volwaardige tegenstander worden beschouwd van de Oranje-ploeg, die de laatste jaren herhaaldelijk bewezen heeft tot de sterkste teams van het continent te behooren. Bij dergelijke verpletterende nederlagen als: 93 en 80 zal men spoedig deze befaamde ontmoetingen te gen de Belgen gaan geringschatten en het is dan ook te hopen dat deze debacle de kopstukken in het Belgische voetbal leven zal wakker schudden en men daar tot ingrijpende maatregelen zal over gaan vóór het te laat is. Wat de wedstrijd van Zondag in het tjokvolle Amsterdamsche stadion betreft het volgende: In het begin 'gaven de Belgen den Oranje-mannen flink partij en met geluk ontkwam het Nëderlandsche doel een paar maal aan een doorboring. Bij de Hollanders vlotte het beter. Reeds na 1 min. kopte Drok een door Bakhuys aangegeven bal in (1—0). Tien minuten later is het Smit die met een kanjer den Belgischen keeper pas seert (20). Allengs komt het overwicht der Hol landers meer tot uiting en spoedig weet Bakhuys, met een van zijn vervaarlijke pillen er 3—0 van te maken. De enkele uitvallen der Belgen werden door onze hechte verdediging onschade lijk gemaakt. Een paar mooie kansen gaan door over- en naastschieten voor de Hol'aIJ" ders verloren, maar het is voor de bel een uitstel van excecutie, want als bak- huvs door v. Heel den hal krijgt toege speeld lost hij op «rooten afstand een kei die in den hoek van het Bel0ische doet verdwijnt (4—0). Nog enkele malen voor de rust maken Bakhuvs en Smit met ferme schoten he den Belgen nog danig lastig, doch bliift voorloopig bij 4—0. Was vóór de rust het spel, niettegen staande den voorsprong en het overwicht der Hollanders op behoorlyk internati onaal peil gebleven, nadien pakten de Oranje-mannen de zaak wat te kalm aan, wat den wedstrijd niet aantrekkelijke! maakte. De Belgen probeerden het wel herhaaldelijk, doch kreeen geen schyn van kans het doel van Mul te doorboren. Het duurt ruim 20 minuten eer het Oranje-team zijn meerderheid weer eens kan uitdrukken in een doelpunt. Het is Van Nellen die een mooie voorzet van Wels keurig inkopt (5—0). Bü het 6e doelpunt, door Bakhuys ge scoord, raakt de Belgische keeper Chris- tiaans onklaar en moet per brancard van het terrein worden eedragen. I.ater bleek hij een hersenschudding te hebben opge- loopen- Hij werd vervangen door Badiou. De nieuwe keeper wordt al spoedig door de Hollandsche voorhoede-spelers op de proef gesteld en langer dan 10 mi nuten kan ook hij zijn doel niet schoon houden. Het is Smit, die een prachtige voorzet van Bakhuys weet te benutten 7o, terwijl 2 minuten voor het einde Van Nellen no. 8 in de touwen jaagt. Nog even zetten de Belgen er alles op om de eer te redden, maar de Oranje-achterhoe de geeft niet thuis en met Nederland in den aanval kondigt de Engelsche scheids- rechter Harper, die een gemakkelijke taak had welke hy behoorlijk vervulde, het einde aan van dit voetbal-drama. Het spreekt wel vanzelf dat het Belgi sche elftal, dat zoo slecht partij heeft ge geven, slechts weinig uitblinkers telde. Het telde verschillende individueel goe de spelers maar het vormde geen geneel en juist in dat gemis aan homogeniteit zat liet klasse-verschil met de Hollanusche pioeg. Het slechtste onderdeel leek ons de middenlinie der gasten. In de voor hoede toonden Capelle, Voorhoof en soms ook Isenborghs zich geroutineerde spe lers maar van samenspel of van eenig systeem was weinig te bespeuren en nun schotvaardigheid badden ze schijnbaar thuis gelaten. Van de backs was Soiel- linckx de beste. Doelman Christiaans noch zijn opvolger Badjou bleken van in ternationaal gehalte. Van de Hollanders mogen we over het algemeen weer met lof gewagen al heb ben zij het Zondag vrij kalm opgenomen en niet hun geheeie kunnen behoeven te demonstreeren. Technisch en tactisch staken zij kop en schouder hoven hun tegenstanders uit. In onze vlugge, pro ductieve -voorhoede was „het wonder- Bakhuys" weer de ster, maar ook de vleugelspelers Wels en v. Nellen speelden een schitterend partijtje. Smit viel min der op dan gewoonlijk en ook Drok was niet zoo bijzonder op dreef. Ieder voor hoede-speler nam een of meer goals voor zijn rekening. In de middenlinie was Anderiessen de minste. De hacks Caldenhoven en Weber hebben zich wer kranig geweerd en de debutant Mul heeft het te gemakkelijk ge had om zijn capaciteiten te kunnen too- nen; wel heeft hij een paar schitterende safes verricht. Deze geweldige zege gevoegd by de vo rige schitterende prestaties o.a. tegen Ierland en Frankrijk heeft ook in het bui tenland veel indruk gemaakt en het Oranje-team staat dan ook momenteel zeer hoog aangeschreven op de Interna tionale voetbalmarkt. K.N.V.B.-Competitie. Vanwege den interlandwedstrijd Hol landBelgië lag byna de geheeie K.N. V.B.-competitie stil. In de tweede klasse A won Hero met 72 van Terneuzen waardoor haar kam pioenschapskansen stegen. In de tweede klasse B kon Breda het niet bolwerken tegen Picus (14) en blijft daardoor in degradatiegevaar. Voor a.s. Zondag zyn vastgesteld: WAALWIJK. JULIANA. De Zondag j.l. gespeelde competitie wedstrijd Baardwijk 3WSC 4 eindigde in een gelijk spel 11. Voor Zondag a.s. zijn vastgesteld dc wedstrijden RWB 1Baardwijk 1 en Baardwijk 2RWB 2. W.V.V. BLAUW-WIT. Blauw-Wit 1 was Zondag j.l. vrij van competitie, terwijl de vastgestelde wed strijd Kaatsh. Boys 3Blauw-Wit 2 ter elfder ure werd uitgesteld. Alzoo 'n vol slagen rustdag voor Blauw-Wit. Voor Zondag a.s. is vastgesteld Blauw- Wit 1Kaatsh. Boys 2 waarop wy a.s. Zaterdag nog even op terug komen. Blauw-Wit 2 is wederom vrij. Zie verder Sportrubriek Tweede Blad. en of rkbe reke: :t be ee? /aal ZOL bij zorgt Aspirin voor een betere circulatie van het bloed en veroorzaakt zodoende de uitscheiding van schadelijke stoffen, die pijnen veroorzaken. Daarom ook voor UNeemt j het produet van verf rouwen L slult.nd v.rkrllgbaar.lr d* °'a"i^rl'?U4ifo tfü 20 tabl. 70 ct*. en oranjezakjes van 2 tabi. a ïu ci*. De spelers. Uiterst hinderlijk en vol ge varen Is het, wanneer meer dan twee fietsers naast elkaar rijden. (Op smalle wegen en paden Is zelfs twee nog te veel I)

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3