Sportrubriek 17 fiaScHen Haagsche Post Staal koning* Fa. ANT. BERGMANS INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKE STAND, ADVERTEERT IN DIT RLAD. JCoJLl&kl Bijzondere aanbieding voor de Paaschdagen. Laatste Berichten. GROOTESTRAAT 231 NIEUWE AANVOER van de t ij n s t e kwaliteit 50 sigaren Pierette 50 sigaren Havanna Snippers 1,00 H KOLSTEREN-LAGARDE ■er. KAATSHEUVEL. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van den ge meenteraad van Loonopzand, op a.s. Woensdag 8 April, des avonds om 7 uur ten gemeentehuize, en zoo noodig voortzetting op volgende dagen. Agenda: 1 Vaststelling notulen vorige verga dering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel vaststelling kohier trot toirbelasting voor het belasting jaar 1936. Voorgesteld wordt dit kohier vast te stellen op een totaalbedrag van 2370.44. 4. Schrijven van M. P. J. Vissenberg te Kaatsheuvel (Roestelberg)ver zoekende hem voor één hond vrij stelling te willen verkenen van de betaling der hondenbelasting. 5. Schrijven van den heer J. D. E. van den Heuvel en 6 andere leden van den gemeenteraad, houdende verzoek met voorstel om het regle ment van orde voor de raadsver gaderingen in deze gemeente, in dier voege te wijzigen, dat: a. indien een raadslid niet in eer ste instantie het woord vraagt om trent het een of ander te behan delen onderwerp, hij desgewenscht alsnog in de gelegenheid wordt gesteld, om, naar aanleiding van de diverse gehouden beschouwin gen of besprekingen door een an der raadslid, het woord te voeren; b. daarin de z.g. gebruikelijke rondvraag wordt opgenomen. Voorts wordt in het schrijven ver zocht en voorgesteld om 't Werk liedenreglement dezer gemeente dermate te wijzigen dat de be voegdheid tot benoeming van tij delijke en vaste arbeiders tot de competentie van den raad zal wor den gebracht, in plaats van, zoo als thans, tot burgemeester en wethouders te behooren. 6. Voorstel om aan Mej. M. J. Els- hout met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag te verleenen als on derwijzeres aan de openbare lage re school te de Moer. 7. Voorstel vaststelling verordening op de exploitatie van bouwterrei nen en wijziging der bouwveror dening. 8. Schrijven van het Gemeentebe stuur van Waalwijk, mededeelend dat door Gedeputeerde Staten in zooverre bezwaar is gemaakt te gen de gemeenschappelijk regeling inzake den keuringsdienst van vee en vleesch (Zie verordening vast gesteld 22 Januari 1936), dat het bepaalde in artikel 3 lid 3 der ver ordening naar hunne meening in strijd is met artikel 20 lid 3 der vleeschkeuringswet. 9. Verzoek van Dr. H. W. A. Smals te Loonopzand, om verbouwing van de door hem bewoonde wo ning. 10. Voorstel wijziging begrooting van het Burgerlijk of Algemeen Arm bestuur voor 1935. 11. Voorstel wijziging gemeentebe- grooting voor het dienstjaar 1935. 12. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woningen staande aan de Weteringstraat nrs. 54 en 55 te Loonopzand, toebehoorende aan L. Vermeer-Dankers, aldaar. Wegens laat inkomen der agenda konden wij niet alle prae-adviezen plaatsen. Aanbesteding. i «r Uitslag aanbesteding van het woonhuis van G onder architectuur van J. Michaël L. van Luxemburg F. Couwenberg C. Mutsaers Fitters en de Grauw J. Nieuwenhuizen F. Cornelissen A. Rovers A. Vermeeren A, Kleinloog M. Koenen H. Moolenschot C. de Teuling Hoogendoorn v. Willigenburg en verbouwing Jansen-Boom, J. A. Prins. 5787.- 6277.— 5390 7300.— 5314. 5789.— 6181.— 5218.— f 5000.— 4481.— 5400.— 7232.— 5348.— 4713.— J 5634. U.K. Juniorenkring „Drunen en Omstreken". De A-Boys in Vlijmen ontvangen het steeds sterker wordende SDO uit Nieuw- kuijk. Uit de standenlyst blijkt, dat SDO er beter voor staat dan de Boys, maar erg gerust zijn wij toch niet over dezen wedstrijd, want het zou ons niets verwon deren, wanneer een gelijk spel het einde van deze match zou zijn, al hebben de Boys zeer zeker de grootste kans op de punten. Spanning zal er in ieder geval voldoende zijn. Met nog grootere spanning zal de wed strijd in Haarsteeg verloopen tusschen Hollandia en de Bovs-B. Deze Boys gaan den kop en zijn ongeslagen evenalf haar tegenstander Hollandia. De beste verhouding zou hier zijn een gelijke eindstand, hoewel wij Hollandia de mees te kans op de punten geven en vooral in dezen thuiswedstrijd. DVV in Drunen speelt tegen haar ge- meentenarcn Rapiditas uit Elshout. Dat DVV ongetwijfeld steeds sterker wordt is een feit en daarom kunnen wij hier kort zijn en zeegen: de punten zijn bijna zeker voor DVV. DRUNEN. Sporters spelen voor 't laatst. Inderdaad is 't waar, dat Sporters voor de competitie a.s. Zondag hun laatste wedstrijd spelen en wel in Ammerzoden tegen J. v. Arkel. Deze wedstrijd is voor Sporters belangrijk, kan zelfs heel be langrijk worden. Zouden Sporters het geluk mogen hebben hier te winnen, dan plaatsen zij zich gelijk met Haarsteeg en zijn de kansen dezer beide clubs even groot op het kampioenschap. Verliezen Sporters, dan is ook hun kans op het kampioenschap totaal verkeken. Mogelijk is ook, dat noch Sporters, noch Haarsteeg kans heeft op het kampi oenschap, want Juliana kan nog de bo venste van de lijst worden door haar drie nog resteerende wedstrijden te winnen. Die brengen haar dan 6 punten op, die haar een totaal aantal bezorgen van 24 punten, terwijl Haarsteeg er uitgespeeld 23 heeft en Sporters met een overwin ning van a.s. Zondag er eveneens 23 kan halen. Speelt Juliana een wedstrijd gelijk, dan zijn de kansen voor Haarsteeg, Sporters en Juliana gelijk; verliest Juliana één ol meer wedstrijden, dan gaat 't tusschen Snorters en Haarsteeg en wint Juliana alles nog, dan is zij de kampioen. Na deze inleiding die van belang is voor onze sport-enthousiasten uit Drunen e.a. nog iets over de kansen van Sporters voor a.s. Zondag, j Deze staan goed omdat Sporters tech nisch beter spelen dan J. v. Arkel en Sporters in staat zijn om hun een neder laag toe te dienen, wanneer we alleen met spel-kwaliteiten te rekenen hadden. J. v. Arkel kan soms een spel ontplooi en op eigen veld, waar de gasten geen vat op hebben en daarvan dan de dupe worden. De raad, die wij Sporters in dit geval kunnen geven is: steeds en maar steeds op den bal zitten en zoo veel mogelijk do kansen benutten en nooit, maar dan ook nooit terugtrekken! Al zijn wij niet erg gerust, toch ver wachten en hopen wij op een overwin ning voor Snorters, want zij hebben on tegenzeggelijk de beste kansen. Het tweede elftal van Sporters heeft vrijaf- Snorters 3 spelen thuis tegen Nieuw kuijk 2. De ploegen ontmoetten elkaar nog niet. Nieuwkuiik 2 is de sterkste der twee en leed daardoor nog geen enkele nederlaag. Sporters behaalde j.l. Zondag wéér een overwinning, maar a.s. Zondag zullen Sporters 3 wederom een nederlaag moeten boeken, want opgewassen tegen een ploeg zooals Nieuwkuijk 2 dat is, zijn zij niet. Een nederlaag voor Nieuwkuijk 2 zou hun noodlottig kunnen zijn voor hun mooie kansen op het kampioenschap, terwijl Sporters 3 niets meer te verliezen hebben. DVV zal thuis wel een zeer gemakke lijke taak hebben om Rapiditas uit Els- hout te verslaan. Opvallend is hoe DVV niet de tijd van haar oefening steeds sterker werd. terwijl Rapiditas toch de zelfde oefentijd achter zich heeft, maar nog niets heeft kunnen klaarspelen. VJC mag een Zondag rust houden. ELSHOUT. Voor de Elshoutsche elftallen is er a-s. Zondag maar heel weinig te beleven. ESC kreeg geen wedstrijd toegewezen, terwijl Rapiditos wel met een nederlaag naar huis zal komen vanuit Drunen door DVV hun toegebracht. WASPIK. R.K.V.V. W.S.C. R.K.V.V. Waspik. RAAMSDONK. R.K.V.V. W.V.R. R.K.V.V. Be Ready. (Buiten verantwoording van de Red.) Elshout, 2 April 1936. Geachte Redactie l Het weer der laatste dagen en dt toestand van onze dorpstraat noodzaken er mij toe, langs deze weg de aandacht te vestigen op de erbarmelijke toestand waarin onze dorpstraat met dit natte weer verkeert. 't Is een onhoudbare toestand, waarin de weg in 't voornaamste deel van ons dorp verkeerd. Verbeteringen werden aangebracht op plaatsen waar 't noodig was, maar wanneer zal men de verbetering van het voornaamste weggedeelte ter hand nemen Laten de bestuurderen van onze groote gemeente nu eens grondig samenwerken althans in dien vorm dat wij een goede weg krijgen. Ik veronderstel dat dan 't algsmeen belang ten sterkste gediend zal worden. Hopende, dat deze wensch door de betrokken instanties ter harte genomen zal worden, betuig ik aan U mijn neer de Redacteur miin dank voor de mijn verleende plaatsruimte in Uw blad. Een inwoner van Elshout. GEERTRUIDENBERG. GeborenAdriaan Hendricus z.v. \V. Riool-Bouwens. Truida Maria d.v. W. J. Gallé-Zylmans. Herman Jozef z.v. M. J. Lodewikus-Rijpert. Maria Jacoba d.v. J. P. v. Beek-Poppelier. Godefri- dus Cornelis z.v. A. J. v. Dongen-Leys. Maria Jacoba dv. J. A. Vermeeren- Fens. Cornelia Roziena Catharina Jo hanna d.v. A. van Etten-v. d. Veeken. Johannes Adrianus z.v. A. H. Rijpert- Broeke. Antje Dirkje d.v. J. v. Gelde- ren-de Graaf. Overleden: Johannes z.v. J. G. Nelis- Snocren, 1 jaar. Gevestigd:. Henrica A. de Wijs uit Oosterhout. Adriaan Kommeren uit Ginneken c.a. Vertrokken; Adriana C. v. d. Linde naar Dordrecht. Adriana de Jong naar Ginneken. Maria A. Staps naar Raams donksveer. RAAMSDONK. Van 21 tot en met 27 Maart 1936. Geboorten: Apolonia I. d.v. Adrianus Mar. Blom en Antonia C. van Dun. Pieternella J. A. H. d.v. Petrus C. van Mierlo en Johanna A. Staal. Petronel- la M. d.v. Paulus Adr. van den Elshout en Elisabeth J. v. d. Kieboom. Huwelijken: Geene. Overlijden: Adrianus van Onzenoort, oud 76 jaren. Bartholomeus van Ach terberg, oud 38 jaren. Johannes de Jong, oud 1 jaar. Antonie Pullens, oud 79 jaren. Adriana E. Poppelier, wede. van Peter J. de Graaf, oud 85 jaren. Johanna Olislagers, wede. van Johannes Zagers, oud 78 jaren. Frederik W. Keij- zer, oud 88 jaren. WASPIK. Over de maand Maart. Geboren: Johanna P. A. d.v. Adria nus H. van Steenoven en Elisabeth J. Langerwerf. Waltherus J. en Wilhel mus C. zoons van Pieter Kanters en Cor nelia Bergé. Maria J. Th. d.v. Hu- burtus P. de Klijn en Johanna Popelier. Anna M. Th. d.v. Godefridus W. Zijl- mas en Johanna A. M. Vissers. Corne lis A. J. z.v. Arnoldus Th. de Wit en Huiberdina M. de Bont. Schoenmagazijn RAAMSDONKSVEER. R.K.V.V. Veersche Boys. GEERTRUIDENBERG. R.K.V.V. S.N.P. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Met Paschen schoenen van «KOLIBRI» mooier kan 't niet. Voor weinig geld een elegante schoen! die tevens degelijk is, koopt U bij ons. En uit een geweldige sorteering. Komt U eens kijken naar onze HEEREN- LOMERSCHOÊNEN, luchtig en sierlijk. Aan zeer lage prijzen. Wij vragen ook Uwe aandacht voor onze nieuwe snitten. Onze WERKMANSLAARZEN, zoowel chroomvelleer als gewoon vetleer, water dicht en zonder naad, vanaf f 3.75. Tevens geven wij OP ALLE SUÈDE-ARTIKELEN tot en met Paaschzaterdag 50 CENT PER PAAR REDUCTIE Verder Grootestraat WAALWIJK Telefoon 139 GROOTESTR. 153, WAALWIJK TELEFOON 231. 0.45 0.45 0.95 1.15 SANDALEN vanaf GRIEKSCHE SANDALEN vanaf KINDER ZOMERSCHOENEN vanaf FLEXIBLE KINDERSCHOENEN vanaf KINDER MEISJESSCHOENEN aan extra voordeelige prijzen. DAMESSCHOENEN in de modernste snitjes 2.75 HEERENSCHOENENf- 275 HEERENSCHOENEN B00D-YEAR. TIMTUR HEERENSCHOENEN LUXE ZOMERPANTOFFELS fl. 0.85 REPARATIES. MAATWERK. Zli Leger des Hcils-kwar tiert je. gen vocaal en Instrumentaal ensemble, uur- 2;L Gn>n"Jfoonmu7.iek. Leren van Chr. Lectuur. (l0 Graniofoonmuzi ek V(,o Zangrecital. w Gramofoonmuziek. f'jj Orgelbespeling. Ia: Gramofoonmuziek. Eenjarige zaalplanten In den slertuln", ",loor A. J. Herwig. ,d0 persberichten van liet Ned. Chr. Persbureau K. Een kwartiertje radio-reportage. -30 Literair halfuurtje. '"do Weer- en Nieuwsberichten. - pc Arnhemsche Orkestvereen. 1,00 Lezing: Hoe houd ik mijn auto in conditie? 930 I>o Arnhemsche Orkestvereen. OjO Nieuwsberichten. O# Gramofoonmuziek. Hoewel Zondag een wedstrijd in liet program ma was vastgesteld voor ons le elftal, heef' deze "geen doorgang kunnen vinden, althans niet voor de competitie. Toen namelijk onze jongens te Hank bij üe Ready arriveerden, bleek dat het bestuur dier vereeniging van Bondswege bericht gekregen had, dat de wedstrijd geen doorgang kon vinden. Waar blijkbaar nagelaten was on zerzijds daarvan bericht te zenden, leek ons een en ander wel eenigszins onverklaarbaar. Niette min hadden we hierdoor een vevgcefschc reis gemaakt. Rr werd echter besloten dan maar vriendschappelijk te spelen en aldus geschiedde. Maar ook hiervan mochten we niet veel plezier beleven, want Be Ready slaagde erin ons een ge voelige nederlaag toe te brengen. Morgen is er echter weer een competitiewedstrijd aan de orde en als de voorteekenen niet bedriegen, een zeer spannende competitiewedstrijd. Wc zullen als gast- heeren op moeten treden voor Quick uit Made. Deze ploeg wist het dit seizoen meqigen tegen stander danig lastig te maken en er is geep en kele reden om aan te nemen, dat zij liet morgen ook niet zal trachten om ons den voet leelijk dwars te zetten. Vooral door hun bewonderens waardig uithoudingsvermogen wisten ze menige zege in de wacht te sleepen. Wij zijn daarom zeer benieuwd wat ze morgen zullen weten te presteeren. Ze kunnen er zeker van zijn dat alle zeilen zullen moeten worden bijgezet en dat er harde noten zullen worden gekraakt vooraleer de onzen bereid zullen zijn van heide punten al- stnnd te doen, Nadat ons Ie elftal mede door de H. Missie welke In onze Parochie hee^t plaats gehad, ver scheidene Zondagen vrijaf heeft gekregen, krijgen ze morgen wederom een zware taak te verwer ken. S.N.P. uit Geertruidcnberg komt op bezoek. Nu heeft deze ploeg in haar laatste wedstrijden danig van zich afgebeten en getoond voor geen klein geruchtje vervaard te zijn. Groen-Wit werd In eigen huis met niet minder dan 61 geklopt. Verleden Zondag wisten ze in Dongen van Dongen 2 een gelijk spel af te dwingen. Zal ons eerst'c elftal morgen het slachtoffer worden? Wij wa gen het niet op deze vraag een positief ontken nend antwoord te geven. De resultaten van d«- laatste wedstrijden zijn niet van dien aard, dal we een luidruchtig optimisme kunnen recht vaardigen. Wel moet toegegeven worden, «lat met wat minder onfortuin het succes grooter zou zijn geweest, doch dat neemt niet weg dat onze ploeg heneden haar kunnen gebleven Is. Met belang stelling zien we morgen haar verrichtingen te gemoet. Ze mogen er zich van bewust zijn een sterken tegenstander op bezoek te krijgen, een tegenstander die bovendien alles in het werk zal stellen 0111 dc beide puntjes machtig te worden. Haar grootste hinderpaal om dit te bereiken is wellicht gelegen in het feit dat onze ploeg op eigen veld speelt en in eigen huis laten de on zen zich nu niet zoo gemakkelijk onder den voel loopen. We willen hopen, dat er tenminste een gelijk spel zal worden bewerkt, waardoor wc dan toch één punt krijgen toegewezen. Ons 2e elftal speelt eveneens in eigen home. Deze ploeg krijgt de Zwaluw van de Heikant op bezoek. Dat kan een aardig partijtje voetbal worden. Indertijd werd door de onzen niet niet minder dan 70 gewonnen. Of wc morgen ook een dei-gelijken uitslag zullen mogen verwachten, wagen we alsnog te betwijfelen. Na den emotievollen kamp welke we verleden Zondag te strijden kregen legen DVO te Moer dijk en waarin we tenslotte slechts op het nip pertje met 1—0 wisten te winnen, krijgen we morgen zeker geen gemakkelijke taak te ver lichten. De Vecrsche Boys wachten ons name lijk op, nu In eigen huls. Wat zal dat worden? Het zal zeer waarschijnlijk een spannende kamp worden, niet zoozeer' om van «leze gele genheid gebruik te maken, om onze positie op de ranglijst te verbéteren, dan wel om revanche te nemen over de nederlaag, welke we van deze ploeg in eigen huls te slikken kregen. Daarbij zal het een derby-wedstrijd zijn en bij zulke gele genheden plegen alle krachten aan beide zijden te worden ingespannen, wijl er ook een prestige kwestie op het spel stant. Of er ook door «le onzen zal kunnen worden gewonnen, of gelijk ge speeld, daarover durven we niet zoo heel opti mistisch te zijn. We kunnen niet aannemen dat de Vecrsche Boys nu, tegen het einde «Ier com petitie, zich nog zullen laten leenen om de glorie van hun successen nog eenigszins te laten ver bleken door een nederlaag of een gelijk spel te gen hun concurrenten. Wat er ook van zij, we zul len het resultaat rustig afwachten. Ons 2c elftal treft het al niet veel beter. Ook dit gaat naar Raamsdonksveer en zal daar de reserves der Vecrsche Boys moeten bekampen. Zij komen eveneens tegen de leiders van hun nf- deellng te staan, waardoor eenlg succes zeer zij a.s. Zondag een zware partij zullen krijgen, waarbij nog lang niet zeker is dat ze zullen winnen. Maar wanneer ze zich voor «le volle 100 procent geven, dan gelooven we toch wel dat ze met hun meerdere techniek een kleine overwin ning kunnen behalen. Maar jongens, denk er voor al aan, onderschat uw tegenstander toch niet. reeds zoovele malen hebben we moeten onder vinden welke fatale gevolgen dut kun hebben. Denk er dus aan: met vol élan ten strijde en bedenk dat het spel niet door enkele, mnnr door elf jongens gespeeld wordt. Ik- Ready 1 onderneemt de verre reis naar Zevenbcrgschen Hoek alwaar zij H.V.V. partij zullen geven. Wanneer «lc gccl-zwarten spelen zooals in hun thuiswedstrijden, «lan kunnen zij aldaar wel een klein succesje behalen. Maar dan zal er gewerkt moeten worden. Denk eraan, jongens. 99 twijfelachtig is. Vorigen Zondag spcekle ons lc elftal een vriend schappelijke wedstrijd tegen dc Madcsclie Boys. Van deze gelegenheid werd tevens gebruik ge maakt om de kampioenen van «1e 3e klasse IVCB te huldigen met hun behaald succes. Vooral ook de wijze waarop de Madesche Roys zich dien titel wisten te veroveren, was alleszins een war me hulde waard. De wedstrijd voor morgen zal. naar we meencn te mogen veronderstellen, wel een eenigszins ander karakter dragen dan die tegen de Madesche Boys, Niet dat er reden is le vermoeden dat het er minder vriendschappelijk of minder fair zal toegaan. Daarvoor is de ver slandhouding met W.V.R. te goed. Maar er staat voor onze ploeg veel meer op het spel. Onze eer» ons prestige zullen we tegenover onze buren te verdedigen krijgen en dit zal ongetwijfeld het beeld van «len wedstrijd in zijn geheel beïn vloeden. Daarbij mogen we van W.V.R. met allen grond verwachten, dat ze niet bereid zal zijn zich zoo maar onder den voet te laten loopen. Taaie tegenstand zal geboden worden. Of zij hel daarmee zoo ver zou kunnen brengen dat nog een gelijk spel zou kunnen afgedwongen wor den, wagen we toch nog zeer te betwijfelen. Onze reserves komen uit tegen de reserves van W.V.R. Ook hier zal het hard om hard gaan en onzerzijds zal ongetwijfeld alles ln het werk moe ten worden gesteld 0111 op «1e overwinning be slag te leggen. Morgen komt ons eerste elftal te staan tegen over een oude bekende. Wc gaan op bezoek bij Waspik en zullen daar «len strijd met «1e veree niging van dien naam gaan aanbinden. Het zal «laar zeker een aantrekkelijke partij voetbal wor den. Dc krachtmeeting tusschen onze ploeg en „Waspik"- heeft reeds Jaren achtereen iets spe cifieks met zich gebracht en morgen zal dit weer opnieuw tot uiting konuyi. Wat de kracht van onzen tegenstander betreft, meenen we wel te mogen zeggen, afgaande op de resultaten van de laatste wedstrijden, dat we wel eens een ge vaarlijker „Waspik" tegenover ons hebben ge zien. Nu kan het omgekeerde ook wel waar zijn, namelijk dat wij wel eens met een zwakkere ploeg de reis naar Waspik hebben moeten aan vaarden. Zooals de partijen nu staan meenen we wel tc mogen zeggen, dat wfl over de beste pa pieren beschikken. Onze successen van dc laat ste wedstrijden geven ons daartoe alle reden. Wel heeft Waspik het terreinvoordeel met zich, en hierin vindt het een niet te ontkennen steun. Dat wc echter niet in staat zouden zijn ook deze moeilijkheid te overwinnen, gelooven wc niet en daarom zijn we omtrent het resultaat van deze ontmoeting optimistisch gestemd. De laatste wedstrijden der Boys voor deze com petitie laten lang op zich wachten, want voor a.s. Zondag is wederom geen der belde nog restee rende ontmoetingen vastgesteld. Er zal evenwel tegen Be Ready 2 een oefen wedstrijd worden gespeeld. Hoewel dit elftal ln dc competitie een klas lager speelt, behoeft deze tegenstander hcusch niet te worden onderschat. Trouwens, «le standenlijst toont ook duidelijk aan «lat Be Ready 2 lang niet mis Is. Zij hebben het immers klaar gespeeld met Veersche Boys 3 gelijk tc komen, waardoor een beslissingswed strijd tusschen beide rivalen voor het kampioen schap noodig is. Deze beslissingswedstrijd wordt 2en Paaschdag gespeeld. Vandaar dat zij a.s. Zondag hun beste beentje vóór zullen zetten. De Boys kunnen er dan ook vafa verzekerd zijn dat

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 11