Vervolg Plaatselijk Nieuws* Ode aan Frans Slaats MARKTBERICHTEN. .75 BURGERLIJKE STAND, Saterdag 4 April 1936. No. 28 De Echo van het Zuiden. Vierde blad Op initiatief van Waalwijks Belang. zult beschouwen als de velen, die L reeds over de schouders werden ge hangen, doch dat gij in dezen krans, die U door Waalwijks Belang, namens Zoodra de grootsche overwinning an Frans Slaats in Amsterdam he lend was» nam het bestuur van Waal- iiks Belang het initiatief tot huidi ge van dezen Waalwijker, die de eer van Waalwijk op sportgebied zoo W. r'eiiirijk heeft uitgedragen. Deze hul- fciHidng moest spoedig in elkaar gezet, Tkaar Slaats Zaterdag en Zondag weer M Loest rijden. i gn zoo kwamen duizenden en dui zenden Vrijdagavond aan den Hoek biieen en we kunnen dan ook gerust Eli /c,«<en, dat aan de spontane en harte lijke hulde, die de volijverige veree- 4Q;ling Waarwijks Belang gisteren avond onzen Frans Slaats gebracht heeft, nagenoeg de geheele gemeente, speciaal de jeugd en de sportenthou- siasten, heeft deelgenomen. Omstreeks 9 uur had zich een dich te menschenmassa op de beide trot toirs van de Grootestraat opgesteld om de auto met den sympathieken renner AAT. af le wachten. De harmonie St. Cns- Vingers verstijfden, voeten gezwollen door rheumatiek. Nu weer geheel in orde. Een beetje rheumatische pijn hier of daar kennen wij allen, maar laat rheumatiek U eens werkelijk in zijn greep hebben, dan eerst weet gij hoe ontzettend deze pijnen kunnen zijn. Laat het niet zoover komen. Lees eens onderstaande brief: »Ik leed aan rheumatische pijn in mijn handen, voeten en knieën. Waalwijks burgerij wordt aangeboden, Langzamerhand werden deze pijnen zult zien een bewijs van hulde, met 'n erger, tenslotte moest ik een stok gebruiken om mij voort te bewegen. oprechten gelukwensch bij je eerste Zesdaagsche-overwinning. En hieraan voeg ik toe den welge- meenden wensch, dat nog vele en groo- te overwinningen in je sportloophaan zullen voorkomen. Daverend applaus. Vervolgens sprak de heer Spijker man, voorzitter van de voetbalvereeni- pijn hield de instrumenten gereed om in feestklanken de gevoelens van heel Waalwijk te vertolken en „Fraans hulde te brengen. Toen Slaats arriveerde, werd hij door de bestuursleden van W.B., de heeren N. v. Loon en J. Spijkerman, ontvangen en in optocht trok de feest stoet, dicht omringd door de vele be langstellenden, naar Musis Sacrum. Toen de zegevierder uit de auto stapte, bracht de menigte hem een ge weldige ovatie door luide toejuichin- „en. In de groote zaal van Musis Sa crum hadden vele personen en het be stuur van Waalwijks Belang plaats genomen en honderden bleven huiten wachten. De familie Slaats was op uitnoodi- ging van W.B. au grand complét tegenwoordig. Frans Slaats kreeg aan de bestuurs tafel de eereplaats, toen de voorzitter van Waalwijks Belang, de heer J. Tim mermans Phzn., de volgende toespraak hield Toen gisteravond de radio zweeg en geheel Waalwijk wist dat gij als over winnaar uit de te Amsterdam geëin digde Zesdaagsche waart gekomen, toen wist ook de Vereeniging W. B. reeds dat heden bij je thuiskomst een huldiging zou plaats hebben. En zoo staan wij hier en waarlijk niet alleen! Een korte algemeene be kendmaking door de vereeniging W.B. heeft deze zaal vol gemaakt, en ik heb het voorrecht als Voorzitter dier \ei- eeniging U namens de burgerij van Waalwijk als eerste de gelukwenschen aan te bieden, die zoo meer dan ten volle verdiend zijn en je te huldigen als overwinnaar in den laatsten Zes daagsche te Amsterdam, die aan vin nigheid en zwaren strijd grooter moet geweest zijn dan vele van zijn voor gangers, hetgeen ook getuigt de hei- tigheid, waarmede men probeerde tot het laatste oogenblik van deze 6 volle dagen jou én je eminente ploegmaat de zege afhandig te maken. Wij kunnen niet benaderen wat het beteekenen moet een week lang, ge durende dag en nacht, paraat te zijn en te blijven om op elk oogenblik van die 6 maal 24 uur volle kracht te kun nen geven, gedurende minuten, doc i ook gedurende uren, als maar door zonder ophouden in een dikwerf ze- nuwsloopende omgeving. Dat hebt gij gepresteerd en daarom willen wij je huldigen. Gij zijt als eer ste geëindigd tusschen al die wieler sportsterren van internationale gi ooi- te, jou sterke body, het eindresultaat van een zorgvuldige training heett je mede tot dit succes gevoerd. Maar meer nog willen we je huldi gen om andere eigenschappen, die je wellicht meer nog dan sterke spieren N de overwinning hebben gebracht en dan noem ik je groote moreele kracht, die menige inzinking zal hebben ver duwd, je wilskracht die niet van falen wist en je geweldig doorzettingsver mogen. Reeds zeer vele overwinningen hebt gij op binnenlandsche en buitenland- sche banen bevochten, door duizenden en duizenden zijn Uwe sporttriomfen toegejuicht en toch mag ik aannemen dat deze spontane huldiging in Uw geboorteplaats, waarbij gij weet, dat alle aanwezigen U kennen en geko men zijn uit sympathie voor uw per soon en uw kranige prestaties, U meer zal pakken dan den lof, die een roem volle sportloopbaan zoo menigmaal medebrengt en die jou in zoo ruime mate ten deel valt. En daarom ben ik er ook van over tuigd dat gij deze lauwerkrans anders Mijn voeten waren zoo gezwollen, dat ik mijn schoenen enkele maten te groot moest koopen. 's Morgens waren mijn vingers als verstijfd. Inwendige, noch uitwendige medi cijnen Drachten mij verlichting, toen probeerde ik Kruschen Salts. Na één flacon was er reeds merkbare ver- Qinq W.S.C., die het een zeer aange- betering, na de tweede waren mijn name taak noemde Frans geluk te wen- rhenmatlscherp.jnentotaa^verdwer schen met zijn te Amsterdam behaald dat mijn vrouw en mij geen moeite te veel is om Kruschen Salts aan te bevelen®. Rheumatische pijnen, jicht en ischias vinden hun oorzaak in een overmaat van urinezuur in het bloed. Dit urinezuur is één der afvalstoffen, die bij de stofwisseling ontstaan. Wanneer de inwendige organen niet goed functionneeren, hoopen deze afvalstoffen zich op en zal het urine zuur uiterst pijnlijke rheumatische zwellingen in gewrichten en spieren veroorzaken. De zes zouten, waai uit Kruschen Salts is samengesteld, sporen ingewanden, lever en nieren aan tot krachtiger werking. De afval stoffen worden hierdoor langs de natuurlijke kanalen zacht en vol komen uit het lichaam verwijderd, succes. Allereerst deelde spr. mede, dat bur gemeester Moonen verhinderd was aanwezig te zijn, doch een dezer dagen persoonlijk zijn gelukwenschen zou ko men aanbieden. Als voorzitter van de voetbalver- eeniging, waarin weliswaar niet de wielersport beoefend wordt, doch wel een groote sympathie voor deze sport en voor den persoon van Frans Slaats heerscht. is spr. ervan overtuigd, dat alle leden der vereeniging zullen in stemmen met de hulde, die den wiel renner wordt gebracht. In angstige spanning verkeerden al len, of Frans Slaats wel de plaats zou halen, die hij reeds lang verdiende, doch die hij door allerlei tegenkantin gen niet kon bereiken. Thans echter keerde Frans als overwinnaar van den Zesdaagsche terug. Namens het be- bloed wordt gezuiverd en de stuur en alle leden van W.S.C. biedt pUnen zullen verdwijnen. Bovendien spr. zijn hartelijke gelukwenschen aan. worcjtdegeheelegezondheidstoestand Als „sportraadslid", zooals men spr. I -j:--,..:» i„c. wel eens noemt, zegt spr., ongetwijfeld de tolk van alle Waalwijksche sport vrienden te zijn, wanneer hij Frans huldigt en hem verzekert, dat de sym pathie, die zij reeds voor Slaats voel de, door diens prestatie in Amsterdam nog grooter-is geworden. Spr. acht de ze sportgebeurtenis van groot belang voor de heele gemeente Waalwijk. Elke groote stad zou er prat op gaan een sportman van het gehalte van Frans Slaats tot haar ingezetenen te mogen rekenen. verbeterd. Hoofdpijn, indigestie, lus teloosheid enz. verdwijnen vol- rolprent is toch niet ontbloot van de noodige humor in grappige scènes, waarin Shirley het best haar talenten ontplooit. Carole Lombard is de partner van Gary Cooper en ook de namen der andere sterren waarborgen een goed spel. Ongetwijfeld zal deze film, welke in de Luxor Bioscoop wordt gedraaid, het uitstekend doen DELFTSCHE LEERLOOIERIJ EN DRIJFRIEMENFABRIEK. In het verslag over 1935 van de N.V. Delftsche Leerlooierij en Drijf riemenfabriek voorneen Alex Adam te Delft wordt o.m. het volgende mede gedeeld De winst over dit jaar bedraagt f 16,658 (v. J verlies f21,167). Het b.itere resultaat in vergelijking met dat over het voorafgaande jaar is verkregen, dank zij uiigevoerde be zuinigingen en een eenigszins beteren gang van zaken. De waardeering van voorraden geschiedde tot kostprijs, of I tot marktwaarde, indien deze lager was dan eerstgenoemde. Van 't bed'ag der uitstaande vorderingen werd in mindering gebracht een reserve tegen dubieuse debiteuren. De deelnemingen in andere ondernemingen werden op I genomen tegen de waarden, welke I daaraan volgens de laatste balansen dezer ondernemingen kunnen worden toegekend, waarbij als waarde der vaste bezittingen de boekwaarde is aangehouden. Met uitzondering van een afschrijving op auto's werd ook dit jaar op de vaste activa niet afge schreven. I Helaas moeten wij wederom een steeds verder gaande belemmering van onze zaken met het buitenland ver melden, waardoor het ook thans niet mogelijk is een meening uit te spreken over de te verwachten resultaten van het loopende boekjaar. De balans per ultimo December 1935 vermeldt als activa: ongeplaatste aan deelen f 1,059,000 (als v. j.) gebouwen en terreinen f 215,800 (als v. j machinerieën en gereedschappen f 151,252 (151.302), meubilair f3,41' (als v. aanverwante ondernemingen Eindelijk dan, na jaren vechten, Frans, voor d'eer en je bestaan, Kwam dan gist'ren de Victorie Op de Amsterdamsche baan! Is het wonder dat wij allen, Hier in Waalwijk, groot en klein, In je overwinning opgaan, En er zelfs trots op zijn! Al de pech, 'zorg en ontbering, Heb je moedig steeds weerstaan. Vele „courses" fraai gewonnen, Maar één ding ontbrak er aan: Met 't „Zesdagen" wou 't niet vlotten, 't Hoogste rennersideaal. Maar ik wist, je zou niet rusten Voor 'n „six jours" zegepraal! Maar 't is nu een feit geworden, Je hebt getoond Frans, dat je 't kunt. 'k Wed dat heel sportminnend Holland Jou d'Eerepalm van harte gunt! Dapper heb je volgehouden Met je wakk're maat Charlier. Die Vlaamsche Leeuw sloeg met z'n klauwen, Jij hield je aan 't „Je Maintiendrai" Want je streed als voor je leven, Heeft Jan Broeksz ons niet verteld Woensdagavond door de Radio „Slaats" de beste man van 't veld! Frans, proficiat hoor kerel, Na deez' strijd zoo lang en zwaar. En 'n gelukwensch voor je ouders En je broers en zusterschaar. Maar 't zou jou niet naar je zin zijn, Als 'k Charlier ook niet bedacht, Dies zij den stoeren Belg 't Verdiende eere-saluut gebracht!! Als ik nou een lint mocht binden Aan je nieuwe lauwerkrans Weet je wat 'k erop zou zetten Met heel dikke letters, Frans? „Houd toch, wat je steeds gehad hebt, Karakter en Sportiviteit. Toon dat je én als menscheen renner d'Overwinning waardig zijt" H. VAN ENGELEN. k°Kruschen Salts is uitsluitend ver- I j4^2.712 (433,934), vooriaden f59,173 krijgbaar bij alle apothekers en er- (69,148), debiteuren f62.640 (64,9541. kende drogisten h f0,90 en f 1.60 K en kassiers f 48,553 (16.7*0). per flacon, omzetbelasting inbegre- onkosten, vooruit betaald f 2166 (28091, pen. Let op, dat op het etiket op de verlieg 358 (63.07). flesch, zoowel als op de buitenver- pakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam,voorkomt. de heer P. J. van Vliét een uiteenzet ting over de taak, die de Burgerwacht Persoonlijk richt spr. dan nog een ting over ae wak. me woord van gelukwensch tot de ouders. heeft te ver™lle^ broers en zusters van Frans, die onge- aanvallen, Spr vroeg de medewerk,ng van de vereeniging bij de a.s. oefenin gen, welke hem werd toegezegd. Sectiegewijze zal door de ordonnan- cen aan ieder persoonlijk gevraagd rekening f45.358 (63.017). twijfeld veel zullen bijgedragen heb ben tot het succes, dat hij thans heeft weten t^ boeken. Ten slotte wenscht spr. Frans nog vele successen tot heil van de wieler sport en van onze gemeente Waalwijk. Namens de wielerclub Excelsior sprak de heer M. van Vught tot Slaats enkele hartelijke woorden van geluk wensch en hulde en uitte zijn groote waardeering voor diens prestatie. Spr. bood den wielrenner bloemen aan en zeide tot slot er van overtuigd te zijn, dat Slaats de wielersport steeds zou weten hoog te houden. De heer Piet Pot sprak vervolgens namens de kameraden van Frans en wenschte hem geluk met zijn behaald zjen brengt hij een reeks vroo- succes. Er is, aldus spr., wel eens ge- j«ke verwikkelingen aan den gang, zegd: „Frans kan niet fietsen", maar waarin een aardig meisje spoedig de Amsterdamsche Zesdaagsche heeft byar aandeel neemt, bewezen dat Frans het wel kan. pjel een Weensche film met Namens het Dagblad van Noord- geestige vondsten, dolle situatie s, Brabant wenschte de heer Goderie pakkende liedjes en vrolijke muziek. Frans Slaats geluk en zeide. dat Am- v Het gebeei is van dien aard, dat sterdam bewezen heeft, dat Slaats geen men steeds genoegelijk lacht en het Pijn, Wals, of welke andere beroemd- zotle gebeuren met voldoening volgt. heid dan ook, noodig heeft om een bijeen js bet geval tamelijk overwinning te behalen. Daarna kwamen zeer talrijken, o.w. wij nog opmerkten wethouder Eibers en tal van particulieren. Frans Slaats gelukwenschen. Als passiva: kapitaal f2,000.000 (als v. j.), obligatieleening f 20.000 (22,000), hyootheek op gebouw A'dam f21,000 (22 000) crediteuren f20,068 <36.097). De winst- en verliesrekening staat debet voor: saldo verlies a.p. f63,017 (41,850); na aftrek van interest ad f 1467 (2036) en exploitatiewinst f 15,181 (v. verlies f23203), büift saldo verlies, over te brenaen op nieuwe worden, of men medewerking wil ver- leenen. Na een dankwoord tot den spreker, sloot de heer A. G. Meijs, voorzitter, de vergadering. BIOSCOOP. R.D.B.-THEATER. „De Sprong in het Geluk". Felix Bressai t speelt in deze film de rol van een niet al tesnuggeren warenhuis-detective. Samen met een jongeman die daar het zonuerlinge beroep van animator» uitoefent wat dat is moet men maar gaan 4000 jonge mannen te helpen aan werk gedurende 8 weken. Jong Holland snakt naar werk! Gij wilt toch helpen? Mocht U niet in staat gesteld zijn Uw gave te schenken, wij willen nog gaarne Uw gift in ontvangst nemen. De penningmeester van ons plaat selijk Comité zal als U hem bericht zendt, gaarne nog een collectant zen den. Ook kunt U het rechtstreeks la ten bezorgen. Zijn naam en adres is*. A. A. Varrosseau, Grootestraat 34 E, Waalwijk. J. MANDEMAKERS, Secr. Frans Slaats dankte het bestuur van onschuldig maar het wordt met Oostenrijksche smeeigheid opgediend en Felix Bressart blijft toch een een type, dat in een film als deze goud waard is en de lustige stem ming er in houdt. »De Sprong in het Geluk» is een Waalwijks Belang, de supportera,het koslelijke rolprent, die wij eenieder publiek en allen die aan de hulde had- kunnen aanbevelen. Men zal er van den deelgenomen met eenige sympa thieke woorden. De Harmonie sloot deze hartelijke huldebetuiging met e enpittige marsch en toen bleef men nog langen tijd ge zellig bijeen. Vermelden wij nog dat er bloem stukken waren van de Wielerclub Ex celsior, van de Directie der Waalwijk sche Wielerbaan, van de Biljartver- het begin tot het eind van genieten. LUXOR BIOSCOOP. Vaders Eerewoord. De kleine 'lieveling van 't publiek* Shirley Temple is in Waders Eere woord* weer op haar best. Iedereen heeft plezier in het guitige meisje, dat een geweldigen avonturier (Gary Coope;) tot vader heeft. Deze man is echter ^ufc \x7 q c tot vader neen. eeniging Ons Genoegen, van W S.C. fen V£jder v00r het kind. Hu en van de Waveem. WAALWIJKSCHE BURGERWACHT In een der zalen van Hotel De Twee Kolommen vergaderde gisterenavond de Waalwijksche Burgerwacht. De opkomst der leden was goed. Na de opening door den comman dant, den heer J. F. Spijkerman, hield geeft het in voogdij, omdat hij voort durend geldgebrek heeft. Later neemt hij haar weer tot zich doch nieuwe moeilijkheden scheiden hem tenslotte van zün Pennie. Grootendeels maken de toeschouwers de vele spannende avonturen, zooals diefstal en moord, mede, maar de WAARSCHUWING. De Commissaris van Po'itie te Renkum, te Oos'.erbeek, geeft ieder die in zakenrelatie wenscht te treden met den koopman H. W J "'Jux wonende Jan van Amdenweg 31 e Oosterbeek (o m handelaar in leerei. jassen), in overweging te voren in lichtingen in te winnen aan zijn bureau «e Oos»e»beek RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Waalwijk en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Maan 1936 ingelegd f56.445,09 en terugbetaald f73,381,88. Het laatste door dat kantoor uitge geven beekje draagt het nummer 16450. JAARBEURS BRUSSEL. Het Belgiscn Consulaat deelt ons mede Dat legitimatieboekjes voor de jaar beurs van Brussel verkrijgbaar zun op het Consulaat tusschen 9 en 12.30 uur. Het legitimatiebaekje wordtuitsluitend verleend aan nijveraars, handelslieden en commissionnairs Bij oveH^/ninc a an bedoeld boekje bekomt de titularis: 1. Reductie op Spoorkaartje. (25pCt voor Ned. en België) 2. Vrije toegang tot de Jaarbeurs. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politie-bureau zijn inlichtin gen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: Daméshanoschoen, damesparapluie en rijwielbelaslingmerk. WAT DEED GIJ? Zijn de collectanten van de Centrale voor Werkloozenzorg deze week al bij U geweest? Huis aan huis zijn ze gegaan. Stoep op, stoep af. Duizenden bonnen van een gulden, halve gulden, kwartje, dub beltje en een stuiver zij'n verkocht en de rijksgiro heeft het druk met de geld zendingen naar Utrecht. Het moet een „ton" worden. Door middel van dit bedrag zullen we met hulp van de Overheid in staat zijn WAALWIJK. Zaterdagen Zondag Luxor Bioscccp, «Vaders Eerewoord Alleen Zondag, R. D. B.-Theater, «De Sprong in het Geluk Zondagmorgen van half negen tot 10 uur inkorven duiven voor oefeiivlucht Baarle-Nassau. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Lndet •afel „Tot Bloei der Toonkunst' Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek ..ceren K.en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek dames K. en'V Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O L. S hooi. Waalwijk, 3 April 1936. Eieren 2'/2 3 cent. Biggen 11—11 gld- WAALWIJK. Van 27 Maart—3 April. Geboorten: Marius M. z-v. J.van Riel-Füneman. Sophia A. M. d.v. A. h. Bakkers-Klerkx. Maria W. C. d.v. A. J. v. d. Ven-Sars. Overlijdens: Wilhelmina J. Lombarts wed. van J. v. Es 84 jaar. Ca. Liepert* wed. van W. P. Christ 83 j. - Henriet» de Klijn echtgen. van M. Eekels 03 J. Huwelijksaangiften: Johannes H. M. v. Mil 26 j. en Agatha L. J. Verwiel 26 j. beiden te Waalwijk. Johannes Gelder 26 j. en Francisca M. H. Sommers 34 j. beiden te Waalwijk. -JosephusA. van Nunen 28 j. en Louisa M. Hurkmans 25 j. beiden te Waalwijk. Huwelijken: Geene. Ingekomen: J. J. de Bie wedn. van Ga W. van Uithoven van Loon op /ana. Ma H. J. J. de Keijzer van Rotterdam. Vertrokken: Ca. J. H. de Kroon (wed. A. Trommelen) en gezin naar Breaa. W. vs Asten en gezin naar Tilburg. Wa. A. van Wanrooij naar Kerkdriel. Ma. W. de Kok naar Den Bosch. A. A. H. van Vugt naar Bunschoten. E. van Oers en gezin naar Tilburg. G. u. Stefjn naar Drunen. SUmllLDIfiD. L 1 -1 - A a Kiutpnvpr-

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 13