Sportrubriek. KOERSEN. Woensdag 8 April 1936. No. 29. De Echo van het Zuiden Derde Blad Paaschnummer 4ï. Denkt U er s. v. p. aan de advertentie voor het tijdig te laten bezorgen Ons blad is reeds Vrij dagavond en Zaterdag voormiddag bij alle abonné'sin huis,zoodat men gelegenheid ge noeg heeft Uwe adver tentie te bekijken, al vorens zijn inkoopen te doen. Aan 't hoofd van dit nummer staat: „Dit nummer bestaat uit twee bladen", dit moet zijn: bestaat uit DRIE bladen. WAALWIJK. HERCULES. Sarto 3—Hercules 1 1 3. Zondag j.l. speelde Hercules 1 een uit wedstrijd tegen Sarto 3 in Tilburg, welke wedstrijd eindigde in een verdiende 3—1 overwinning voor Hercules. Over de wedstrijd het volgende: Hercules is spoedig het meest in den aanval, maar hoe onze lui ook zwoegen zy kunnen het voorloopig niet tot een doelpunt brengen. Na circa een half uur heeft Sarto succes, door hun linksbui ten die onze doelman wist te passeeren 1__0 voor Sarto. Er volgen nog verschillende doorbra ken van Sarto, maar dank zij onze schit terende verdediging weten zy de achter hoede niet te passeeren. In de laatste 10 minuten voor de rust komen de Hercules- lui sterk opzetten en weten den stand op 21 in hun voordeel te brengen. Na de rust is Hercules het meest in het bezit van den hal en hoe Sarto zich ook los werkt er is geen sprake van doel punten. Dank zij Vrouwe Fortuna brengt Sarlo het er vaak gelukkig af. Tien minu ten voor het einde weet onze rechtsbui ten den stand op te voeren tot 31 voor Hercules. Hiermede kwam het einde van deze spannende wedstrijd en zijn de lei ders twee maal door Hercules geslagen. Hercules A speelde een thuiswedstrijd tegen HEG welke door onze Herculesjes verdiend met 41 gewonnen werd. Hercules 3 speelde een vriendschap pelijke wedstrijd tegen WVB 3 welke eindigde in een gelijk spel 33. Wij herinneren den leden dat, in ver hand met de kerkelijke diensten de club avond vastgesteld is op 8.30 uur Donder dagavond. KAATSHEUVEL. RAPID. Rapid klopt Vios met 41 en verhoogt haar kampioenskans. Direct na den aftrap neemt Rapid den bal mee naar voren en na een fraaie voorzet van rechts weet de midvoor den bal in het net te jegen. Geregeld zijn onze jongens in den aanval, maar goals blij ven voorloopig uit. Als ongeveer een half uur is gespeeld breekt de vlugge voorhoede door en weet de midvoor met een keihard schot den voorsprong te ver- groolen 20, waarme de rust in gaat. Door een misverstand van onze backs weet dc Vios-voorhoede 5 minuten na de rust de bal in het net te plaatsen 21. Maar dan vinden het de Rapid-luidjea welletjes en na ongeveer 20 minuten weet de Rapid-voorhoede door een voor zet van de rechtsbuiten de bal in het net te plaatsen. Als onze linkervleugel weer een goede bal voorzet weet de midvoor weer zijn knns tc benutten en met een vliegend schot de stand op 41 te brengen. Rapid heeft weer twee kostbare pun- len binnen. Eindelijk hebben we weer onze oude voorhoede, 5 goede achter spelers, een onovertrefbaren midhalf en 5 watervlugge voorspelers, met een altijd klaar staande midvoor die de kansen niet voorbij laat gaan. Onze Rapid-jon- gens zijn niet om te vertrouwen, daar zij het met eerlijk spel halen en niet met ten vaatje bier. R.K. Juniorenkring Drunen en Omstreken. Uitslagen van JZondag 5 April: DVVRapiditas (afgelast). Vlijmen ASDO 2—4 HollandiaVlijmen B 13 Dat dc wedstrijd in Drunen werd af gelast gebeurde op verzoek van Rapidi tas uit Elshout. De Nieuwkuijk-lui hebben zich gehou den, zooals wij voorspelden en versloe gen Vlijmen A thuis met 42. Voor Nieuwkuijk was dit een verdiende over winning, hoewel Vlijmen goed partij heeft gegeven. De Vlijmen B-ploeg speelde in Haar steeg tegen Hollandia en kon daar we derom een mooie overwinning boeken, waarmede zij zich steviger aan de kop van haar klasse vastklampen, terwijl Hol landia zeer zeker buiten hunne verwach ting een zeer gevoelige nederlaag kreeg te boeken. Dit is de eerste nederlaag, die Hollandia gedurende haar competitie- spelen kreeg te boeken. Vlijmen B gaat nog steeds aan de kop. Het programma voor Tweede Paasch- rfag luidt: DVVRapiditas, één uur. Vlijmen BHollandia, half één. DRUNEN. Sporters winnen! In zeer faire en vlot gespeelde wed strijd wisten Sporters beslag te leggen op twee kostbare punten in Ammerzo- den. Sporters speelden met hun volledig elftal en namen hoewel sterker dan J. van Arkel toch een ietwat gereserveerde, zenuwachtige houding aan, die J. van Arkel daarom in stelt om hiervan partii te trekken door de score te openen en de leiding te nemen met 10. Sporters kunnen zich dan los werken, zetten flink op en de linksbinnen zorgt voor de gelijkmaker (11). Hierna weet al spoedig de rechtsbuiten het tweede doelpunt voor Sporters te scoren, dat werkelijk op fraaie wijze door hem werd gescoord. De stand is 12 voor Spor ters. Tegen de rust dringt J. van Arkel op en kon de Sporters-achterhoede ver schalken door de gelijkmaker (22) te scoren. Met deze stand gaat de rust in. Na de rust hebben Sporters na even spelen de totale meerderheid, die zij dan ook duidelijk uitdrukken door voor het einde nog drie maal te scoren en de stand op tc voeren tot 52 in hun voor deel. De middenvoor nam er van deze laatste drie, één voor zijn rekening, terwijl de rechtsbinnen voor de andere twee zorg den. Sporters speelden hun laatste wedstrijd voor de competitie van dit seizoen. Met deze 52 overwinning plaatsten zij zich in puntenaantal en in kansen gelijk met Haarsteeg. Beide ploegen wachten nu met span ning op de resultaten van Juliana uit Boxtel in hun nog resteerende wedstrij den. Wij bespraken dit reeds Zaterdag uitvoerig en voor a.s. Zondag heeft Ju liana reeds een zware dobber in Vught tegen de Zwaluw-reserves. Intusschen kunnen Sporters en Haar steeg in de grootste spanning toezien of zij nog wel een kansje hebben op 't mooie en door beide zoo begeerde kampioen schap. Sporters 1 zijn uitgspeeld. Sporters 2 zyn vrij voor a s. Zondag evenals Spor ters 3. Voor DVV werd andermaal een thuis wedstrijd vastgesteld tegen Rapiditas uit Elshout. ELSHOUT. ESC genoot rust om zich voor te berei den op de ontmoeting van Tweede Paaschdag a.s. thuis tegen EVV uit En gelen, terwijl Rapiditas haar kleuren in Drunen tegen het sterke DVV zal moeten gaan verdedigen. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Ons overzicht van Zaterdag j.l. over den wedstrijd tegen de Be Readyreserves blijkt overbodig te zijn geweest, daar bedoelde wedstrijd geen doorgang kon vinden. Vermoedelijk zullen zij den even tueel Ie spelen huldigings wedstrijd te gen de Re Ready-reserves te spelen krij gen, zoo deze althans noodig is. Omdat te bereiken moet Be Ready de op 2de Paaschdag a.s. te spelen beslissingswed strijd tegen Veersche Boys 3 winnen. Dus hierin staat nog veel te bezien! Indien 't zoover is zullen we verder de zaak bespreken. Maar thans de wedstrijd van Zondag j.l. Toen wij ons overzicht schreven wa ren we nog onbekend met 't feit dat de voor onze junioren zoo belangrijke wed strijd zou worden vastgesteld, anders zouden we hier zeker wel een overzicht van gegeven hebben. Alzoo is dit ge schied en de belangrijkste ontmoeting achter den rug. Over den wedstrijd zelve kunnen we kort zijn. Gedurende de geheele eerste helft gingen beide partijen gelijk op, hoewel met tusschenpoozen de Boys iets gevaarlijker waren. Eerst neemt v. d. Broek de leiding 10. Doch met een juweeltje van een doelpunt maakt WVR gelijk 11. Nog voor de rust maakt Sacbt voor de Bovs met een gloeiende kogel 21. Dit ontzettend hard „iunioren-doel- punt" verwekte langs de lijn eenige op schudding. Na de rust toen WVR tegen wind in speelde was 't Boys-elftal verreweg de sterkste, doch door te lang dribbelen en aarzelen ging menige fraaie kans verlo ren. In deze periode van overwicht der Eovs, waarin WVR 't niet verder brengt dan tot enkele tegenaanvallen, weten de rood-witten nog tweemaal den keurig soelende WVR-doelman te passeeren. Met deze 41 overwining kregen de Bovs iets meer dan hen toekwam. Het waren twee keurig spelende junioren-elftallen die veel beloven voor de toekomst. WVR moest 't krijgen van 't zeer fraaie sa menspel en 't goed schie'ende binnentrio dat pech had met enkele fraaie scho ten. De Boys speelden hun gewone spel, Doch 't samenspel mag wel beter zijn; terwijl zij moeten bedenken dat de bal er niet in behoeft te worden gedreven, maar geschoten. Slagen de Boys erin den volgende wedstrijd eveneens te winnen dan heb ben zij 't ongeslagen kampioenschap bin nen. Er mag nog even worden gerele veerd dat 't jammer van 't veelbelovende WVR-junioren-elftal. in technisch oog- runt althans, is, dat zij onder een derge lijke leiding staan. Want wat deze leiders in Dussen na afloop, doch ook onder den wedstrijd demonstreerden, kan niet door den beu gel, en zal geen snortiviteit bij de WVR- luitjes kweeken. De sterkste had gewon nen, wat ook met andere wedstrijden wel is gebleken. R.K.V.V. Be Ready. Het eerste elftal van Be Readv be haalde te Zevenb.-Hoek een klinkende 41 overwinning op de HW-'ers, het geen van de geel-zwarten een goede prestatie genoemd mag worden. WASPIK. daarna bewerkt een speler der gasten de bal met de hand vlak voor z'n doel. Dit kost de bewerkers een elfmeterschop, welke in een doelpunt wordt omgezet. Intusschen is de tijd al aardig verstreken en het is de gasten aan te zien dat ze een verloren partij spelen. De wedstrijd gaat tenslotte uit als de bekende nachtkaars wat echter niet wegneemt dat de beide punten in de wacht worden gesleept. R.K.V.V. Waspik. S.N.P. 1—Waspik 1 0—0. Hoewel aanvankelijk was vastgesteld dat SXP in Waspik een bezoek zou bren gen, werd op het laatste nippertje deze wedstrijd nog omgezet en moest ons eerste elftal op reis naar Geertruiden- berg. En laten we er direct aan toevoe gen: we hebben daarvan geen spijt ge had. Gelijk boven reeds werd medege deeld is de wedstrijd in een gelijk spl en wel puntloos geëindigd. Ontegenzeg gelijk voor de onzen een mooie prestatie. In onze voorbeschouwing v. vorige week welke betrokking had op een ontmoeting in eigen huis hebben we onze ongerust heid over het eventueele resultaat van die kamp niet onder stoelen of banken gestoken. Nog minder optimistisch zou den we gestemd geweest zijn indien we onze meening over de ontmoeting in Geertruidervberg zouden hebben moe'en weergeven. Daarom aarzelen we niet hier van onze vólle tevredenheid over den uitslag van de wedstrijd in Geer- truidenberg blijk te geven. Nog te meer doen we dit nu ter elfder ure van doel man Roovers bericht kwam dat hij ver hinderd was mede te spelen. Over de wedstrijd het volgende: Aanvankelijk vertoonde het spel zoo wel van de bezoekers als van de gast- heeren een zeer onsamenhangend beeld. Doch geleidelijk aan raakt men er beter in en na twintig minuten spelen was het voor iedere toeschouwer duidelijk dat het hier ging om een strijd tusschen twee volkomen gelijkwaardige tegenstanders. Aanvallen van de eene zijde werden be antwoord met aanvallen van de andere kant en de verdediging aan beide zijden leken daarvoor onwrikbaar. Zoo kwam dan ook de rust met blanco stand. Na de thee weer hetzelfde spelbeeld. Een enkele maal leek het of SNP er in slaagde eenig overwicht te bewerken, doch onze ploeg schudde dit onmiddel'ijk van zich af en bleef he'alen met gelijke munt. Zoo verlieo de tijd en het was eenieder duide lijk dat alleen de fortuinlijkste plo"g win nen zou. Maar ook di» scheen de beide tegenstanders met gelijke mate te zijn toegemeten, zoodat het einde kwam met blanco stand. Ons tweede elftal verrichtte niet min der verdienstelijk werk en versloeg De Zwaluwen van de Heikant met niet mm» der dan 5—3, een uitslag, 'usschen haak jes welke niet beantwoordde aan hetgeen voor de rust werd ten toon gesnreid. Na de toss trekken de onzen direct 'en aanval. Het leer gaat van schoen tot schoen en nog voor één der gasten ge- iegheneid kreeg de hal aan te raken schoot de rechtsbinnen onhoudbaar in. Lang plezier hadden de onzen van hun voorsprong niet. Nauwelijks is de bal weer in het spel gebracht of er komt en aanval der masten. Er ontstaat een gevaarlijke situatie voor het Waspik- doel en een overigens alleszins verklaar baar misverstand van de doelman geeft de rechtsbinnen van de gasten de gele genheid de gelijkmaker te scoren. Weer gaan de onzen ten aanval en uit een prachtige voorzet nemen ze opnieuw de leiding. Even later wordt de bal in het beruchte gebied met de handen bewerkt. Dit ontgaat de scheidsrechter niet en de Moor zet de strafschop in een doelpunt om. Kort voor de rust krijgen we een corner te nemen. Keurig komt het leer voor de doelman en de goed opgestelde rechtsbinnen deponeert het leer met een mooi kopballetje voor de vierde maal in het net. Na de rust zijn de onzen weer het meest in de aanval, ze spelen nu met de wind tegen, waarvan ze nogal hinder ondervinden. Hun aanvallen zijn niet zoo talrijk en ook niet zoo gevaarlijk. Toch weten ze nog eenmaal het net te vinden, terwijl ook de gasten nog eenmaal scor ren, waardoor de eindstand 53 werd. Onze beide junioren elftallen kwamen ook in het veld. Het A-elftal speelde thuis tegen Vic'oria uit Raamsdonksveer en gaf dit ploegje met niet minder dan ,51 de kous op de kop. Ons B-elftal 'kwam niet zoo goed weg. Dit moest in Made de Juniores van Quick gaan be kampen en leed een verpletterende ne derlaag. Met niet minder dan 91 moes ten ze naar huis. GEERTRUIDENBERG. S.N.P. 1—Waspik 1 0—0. Tegen de verwachting in werd het programma zoodanig gewijzigd dat voor ons eerste elftal een thuiswedstrijd werd ingelascht. Blijkbaar gaf Waspik er de voorkeur aan eerst bij ons een bezoek te brengen en dit werd toegestaan. Waspik heeft onze verwachtingen overtroffen. Hoewel we min of meer op een kleine zege voor de onze hadden gerekend is de wedstrijd puntloos geëindigd, met het resultaat dat de buit broederlijk werd ge deeld. RAAMSDONK. Onze verecniging heeft een niet gun stige Zondag achter den rug, wat wel, we mogen er dit direct aan toevoegen, min of meer in de verwachting lag. Trouwens iedere buitenstaander zelf, zal het begrijpen kunnen, dat men niet veel hoop op succes mag koesteren wan neer men bij de kampioenscandidaten in eigen huis op bezoek gaat om zijn krachten met hen te meten. Niettemin zijn nederlagen van respectievelijk 51 en 60 toch van dien aard, dat zij in slaat zijn niet te hoog gestelde verwach tingen, in ongunstige zin nog te over treffen. Er is echter gedaan wat moge lijk was om de nederlaag zoo eervol mo gelijk te maken, doch het enthousiasme dat door a.s. kampioenen werd ten toon gespreid, hun onverzettelijke wit om vooral in deze ontmoeting een uitstekend Opgaaf van de Rolterdamsche Uankvereeniying N.V. Kantoor Waalwijk. Laatkoers omstr. 11 ure. Datum 6/4 7/4 Londen 7 293/4 7.29 Berlijn 59.30 59.25 Parijs 9.71 9 703/4 Brussel 24 92 2492 N. York 1 47'/, 1 47'/a Reismarken 41.— 41.- Marken Bankp. 41, 41,— Marken Zilver 45.— Montreal 1,47 1 47 W.S.C. 1—Quick 1 3—1. Zooals we vermoed hadden is de ont moeting met Quick-uit Made een span nende strijd geworden, welke in de tweede helft in ons voordeel werd be- sl'st. Erg gunstig stond het er echter voor ons in het begin niet voor. We moesten de strijd aanvangen met één reserve speler en tijdens de eerste helft moest nog een speler door een reserve worden ver vangen. Daarbij stond er een vrij kach- tige wind waartegen onze ploeg in de eerste helft op moest tornen. Niettemin bracht ze deze periode tot een goed einde want met 11 ging de rust in. Na de thee viel het onnrdde'liik op hoe onze ploeg door de sterke wind in haar ypel was gehandicapt geweest. Waren de aanvallen voor de rust slechts spo radisch, na de thee volgde aanval op aanval en bij herhaling moest de doel man der gasten reddend optreden, ter wijl door het te hard aangeven vele aan vallen omhals werden gebracht. Dit nam echter niet weg dat de achterhoede der gasten onder voortdurende druk werd gezet en eenieder voelde dat er een doel punt in de lucht zat. Niet lang laat dit op zich wachten. Een aanval van de rechter vleugel wordt met een goede voorzet beëindigd. Daar staat de linksbuiten goed opgesteld en met een scherpe schuiver figuur te slaan, heeft onze jongens schijn- geeft hij onze ploeg de leiding. Niet lang baar zoodanig beinvlocd, dat ze niet in staat bleken de Veersche Boys ook mpar cenigermate te bedwingen en hun doel- puntenhonger aan banden te leggen. Het eerste elftal raakte na een vrij goed begin, al spoedig uit zijn evenwicht, maar zag toch nog de kans de eer te red den. Het tweede elftal werd echter meedo genloos meegesleurd. Ondanks alle po gingen om het overwicht der tegenstan ders te breken en van zich af te schud den, moesten ze het toch aanzien dat niet minder dan zesmaal werd gedoel punt, terwijl zij zelf niet in staat bleken om ook maar eenmaal de Veersche ach terhoede te verschalken. RAAMSDONKSVEER. Veersche Boys IW.V.R. I 51. Onder groote belangstelling van de zijde van het voetbalminnende publiek is verleden Zondag de wedstrijd tus schen ons eerste elftal en dat van W. V. R. uit Raamsdonk gespeeld, welke ten slotte door de onzen met boven staande cijfers werd gewonnen en die omtrent de krachtsverhouding der bei de ploegen aan duidelijkheid niets te wenschen overlaten. Gelijk we in onze voorbeschouwing schreven, stond er voor ons eerste elf tal in deze wedstrijd veel op het spel. Onze roem. tijdens het seizoen overal geoogst, mocht in deze ontmoeting vooral niet verbleken en thans kunnen we zeggen: we hebben er schitterend voor gestreden en met een succes het welk niets te wenschen overlaat. Wie tot heden toe de verrichtingen van onze ploeg nog met min of meer gemengde gevoelens volgde, zal nu toch wel spontaan moeten toegeven, dat het de kampioensploeg is van de af- deeling. Meer dan welke andere over winning ook, heeft ze door de verleden Zondag behaalde zege op W.V.R. aan haar reeds verworven roem, luister weten bij te zetten. Practisch hebben we hiermede de kampioenstitel reeds veroverd en kunnen we gerust zonder eenige vrees de finale van het seizoen ingaan. De nog resteerende wedstrijden zijn niet van dien aard dat er gevaar zou bestaan, dat we daaruit niet zouden kunnen halen wat noodig is om offi cieel als eerste van de afdeeling op de lijst te komen staan. Zeker van onze zaak, zullen we het nog overblijvende gedeelte van het programma afwerken om daarna met de kampioenstitel de kroon op ons werk te zetten. KORFBALSPORT. CAPELLE. P.K.V.—KIOL 1-0. Zaterdag j.l. speelde de korfbalver- eeniging „Kiol" een vriendschappelijke uitwedstrijd tegen P.K.V. uit Gorin- chem. ,,Kiol" verscheen met 5 heeren in 't veld, maar de G.K.V.-aanvoerder deed een sportieve geste door een van zijn heeren te laten uitvallen. Voor de rust was het een gelijk op- gaanden strijd en ondanks den staffe wind, kregen we van beide zijden mooie staaltjes van korfbalsport te zien. Na de rust was Gorinchem iets meer in de aanval en zij wist dan ook haar meerderheid in een doelpunt om te zetten. Kiol heeft, vooral als we de zware fietstocht in aanmerking nemen, zeer verdienstelijk gespeeld en we zien dan ook vol belangstelling de seriewedstrij den tegemoet die op Tweeden Paasch dag te Gorinchem gehouden worden en waaraan ook Kiol deelneemt. WIELERSPORT. Slaats te Parijs. Frans Siaats heeft in »den nacht van Parijs« na 3 uur rijden wegens maagkrampen moeten opgeven, evenals Wals. Pijnenburg won met Piet van Kempen. Slaats heeft Zondag noch te Gouda, noch te Tilburg gereden. Pijnenburg won eveneens te Gouda den koppeiwedslrijdhij reed met Kremers. In ons vorig nummer hebben we verteld hoe de renners haast dag en nacht in touw zijn. Onder het hoofdje „Pijnenburg wint tegen voortrazenden tijd", schrijft de „Tel." over dit onder werp: Pijnenburg heeft een race tegen den tijd gereden en gewonnen niet een race op de wielerbaan, niet een race op de fiets, maar een race per auto en door drie landen. Donderdag j.l. stap te de Tilburgsche wielrenner te midder nacht van zijn fiets, na zes dagen en zes nachten rondgetold te hebben op het houten kuipje in het Amsterdam- sche R.A.I.-gebouw. Vrijdagavond ging hij per trein naar Tilburg en (Slaats reed dien nacht per auto naar Waal wijk en Vrijdag nog eens op en neer naar Amsterdam) na een korten slaap was het Zaterdagochtend al vroeg dag. De fietsen werden in orde gemaakt, en om half elf zat Pijnenburg achter het stuur van zijn wagen, met naast zich den zesdaagschen-winnaar Slaats en voort ging het, in razende snelheid naar Parijs: de eerste race tegen den tijd. Om beurten reden den beide renners, tijd om te rusten hadden zij niet, en om half zes snorden zij Parijs binnen. Snel de fietsen uitgepakt, wat gegeten en om acht uur zag het elegante pu bliek in het Vel. d'Hiv. twee sterke Nederlandsche wielrenners aan den start, blakend van strijdlust, gereed om acht uur aan één stuk te gaan fietsen. Slaats moest het opgeven, maar Pij nenburg reed als een duivel met zijn oude partner Piet van Kempen en fin, men heeft het kunnen lezen hoe die twee met verbluffende meerderheid van hun tegenstanders de baas bleven. Maar toen, terwijl de nacht overging in den dag, slaperige toeschouwers naar huis gingen om uit te rusten van de het kijken naar den jagenden Pijnen burg toen pakte de renner haastig zijn koffer, en om zes uur reed hij al weer weg uit Parijs. De tweede race tegen den tijd begon. Slaats stuurde den wagen: „Ga jij maar slapen", had hij tegen Pijnenburg gezegd, maar ga maar eens slapen als een snelle wagen voortsuist over spiegelgladde wegen! Er werd dus niet geslapen, gansch den rit van Parijs tot Breda niet, waar even gestopt werd om er een boterham te eten. Toen ging het weer door, verder naar het Noorden, en precies twee uur stopte de wagen voor de wielerbaan in Gouda. Vijf minuten later zat Pijnenburg op zijn fiets, aan den start voor een sprint- rit en alsof er niet een spannende race tegen den tijd, alsof er niet een zware achturenkoers in de beenen zat, alsof het niet meer dan een etmaal ge leden was sinds Pijnenburg een bed gezien had, demarreerde hij razend snel en won, zooals hij ook op ouderwetsche manier demarreerde in een klassement race, die hij won, en in een koppelkoers die hij óók won. In Gouda kon men het niet zien, de achtuursrace en de ra ces tegen den tijd daar zag men een Pijnenburg in topvorm, die blij was weer eens te kunnen fietsen, goed te fietsen, en te winnen zelfs. Biljart-kampioenschap van de Langstraat. Maandagavond had onder groote belangstelling in café City bij H. de Ruijter te Waalwijk de 1ste wedstrijd plaats voor de demi-finale om het Bil jart-kampioenschap v. d. Langstraat. Aanvankelijk werd de eerste helft van den wedstrijd niet gespeeld, zoo als wij van deze heeren verwachtten. Zeer lastige aanvangsstooten waren hier wel de grootste factor van. De tweede helft begon de heer Jan de Graaff met een zeer mooi gespeelde serie van 44, doch de heer Frans van Helvoirt liet zich hierdoor niet meer beinvloeden en speelde zijn laatste 10 beurten met bijna 12 gemiddeld en won ook hierdoor de partij. De uitslag van deze partij was als volgt: Jan de Graaff, Waalwijk, 243 pun ten, 41 beurten, hoogste serie 44, ge middeld 5.926. Frans van Helvoirt, Waalwijk, 324 punten, 41 beurten, hoogste serie 27, gem. 7.902. Heden Woensdagavond krmen twee heeren tegen elkaar die elkaar geen duimbreed toe zullen geven. Frits Schoelitz. Waalwijk, met zijn fijn berekend spel, Harry Brok uil Drunen met zijn echte Drunensche

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9