Grootestraat 183, Waalwijk - Tel 35 Tonnhamers tan Meubelen. Karaellfn. Gordijnen. Redden. Matrassen Meubelfabriek en Stoffeerderij Nieuws uit de Langstraat en Omgeving EE QUO VADIS H. SPEET Sc Het is Schoonmaaktijd!! Waschmanden vanaf 65 ct. IV Schoonmaak BURGERLIJKE STAND. GA NAAR SPEET* o Ram Markt 3 Waalwijk, Tel. 235 Zoekt ge Uw voordeel DUSSEN. HERPT. HEUSDEN. KAATSHEUVEL. RAAMSDONKSVEER. WASPIK. LUXOR BIOSCOOP 3ela Banketbakkerij Lunchroom Broodbakkerij J. C. PULLES-AARTS Gebak en Gebakjes Koekjes en Bonbons Het vo H. SPEET. I I I I II I I 1 I I I I VOOR ELK WAT WILS IN ONZE Complete vakkundige installatie R 6 M I Zate Zo Mi Burgemeester Snijders alhier is gekozen tot bestuurslid der Veiling, vereeniging »De Langstraat«. De werkloozen uit deze ge meente zijn tewerkgesteld bij de ophooging van een weiland langs de Molenkade. Het betrelt een be langrijk werkobject. Tot voorzitter der commissie van toezicht voor de arbeidsbemid deling in 't Land van Allana, waarbij ook onze gemeente zich heelt aan gesloten, is benoemd de heer H. Blok, burgemeester vanAlmkerk. Mej. M. v. A. had 't ongeluk met haar rijwiel op de Oude Straat alhier te vallen. Hierbij bekwam zij ernstige verwondingen aan hand en beenen. Op een nabij gelegen boerderij werden de no >dige hulpverbanden gelegd, waar na zij haar weg kon vervolgen. Ook haar rijwiel bleek eenig averij te hebben bekomen. In de Zondag 11. gehouden leden vergadering der R.K Werkliedenveree niging werd een onderling kleinvee centrale opgericht. Hiervoor verleende de heer Coppens uit Tilburg een spreek beurt. De vergadering werd besloten met 't strijdlied. HANK. In den nacht van 7 op 8 April j.I. hebben onbekend gebleven hon den, eenige kippen van de familie Leemans alhier doodgebeten. Ook werd dien nacht een jong schaapje vermist, waaraan bedoelde honden ook wel niet vreemd zullen zijn. Het was te wenschen dat eigenaars van honden, deze vooral des nachts vasthielden, wat een algemeen be lang was, ter voorkoming van schade. Woensdag n.m. j.I. werd alhier de eerste oefening gehouden, met de nieuwe brandspuitslangen op de waterleiding. Dit geschiedde onder toezicht van ambtenaren der Wa tei leiding en in tegenwoordigheid van B en W. van Dussen. De oefening is uitstekend geslaagd, terwijl de bediening der plaatselijke brandweer af was. Bij evenlueeltn brand, is dit eeri groote verbetering, bij de voormalige handbrandspuit, die thans heeft afgedaan. Door den bouwkundige M. Hanegraaf alhier, is Dinsdagavond in het café »Heijmans« alhier aan besteed het bouwen van een nieuwe woning voor de Kinderen van Ham alhier. Het werk is gegund aan Th. Hanegraaf, aannemer alhier. In café van Dinteren hield de Konijnen en Piuijmveefokvereeniging »0.nderlinge Bijstand* een algemeene ledenvergadering. Bfsloten werd adhaesie te betuigen aan de plannen van de afdeeling Waal wijk tot het houden van een jonge dierendag Een tweetal nieuwe leden werden aangenomen waardoor 't aantal tot 25 stijgt. Dezer dagen herdacht de heer A. J. van Bokhoven den dag dat hij voor 50 jaren werd gekozen als lid van het burgerlijk armbestuur. Ten zijnen huize vereenigde zich deszelfs bestuur, als mede de ZeerEerw. Heer W. Timmer mans pastoor, en de Edelachtbare Heer W. Wijs burgemeester. Namens het burgerlijk armbestuur werd hij toegesproken door den heer Jan Buijs die hem dank bracht voor alles wat hij voor het armwezen had gedaan en als blijk van waardeering voor de goede verstandhouding die steeds bestaan heeft tusschen het arm bestuur en den voorzitter fubilaris, dezen een schitterende schemerlamp aanbood wat de jubilaris niet verwacht had, zelfs niet had durven verwachten, maar welke hij dan toch accepteerde omdat daaruit de goede verstandhouding bleek. Ook de burgemeester richtte enkele woorden tot den iubilaiis en hoopte met hem zijn diamanten feest te vieren. Naar wij vernemen zijn de po- gingen om hier wederom een schut'ers gilde op te richten in een ver gevorderd stadium van ontwikkeling. Heusden, 9 April '36. Maandag speelt Juliana tegen de Kaatsheuvelsche Boys haar voorlaatste partij in deze competitie Moge zij weer de gelukkige zijn 1 A.s. Dinsdag houdt de damclub V D. haar jaarvergadering en tevens wordt daarna het seizoen gesloten. Slager van Glabbeek slachtte een vaars, bekroond met een eereprijs. Ze had een gewicht van ruim 1000 pond en was een lust voor de oogen. De ooievaars, die sedert 11 Maart hier vertrokken waren, zijn hedenmor gen op het nest teruggekeerd. Tooneeluit voering. Op den 2en Paaschdag zal in de Euphonia-zaal een tooneeluitvoering gegeven worden door de tooneelafdee- ling der R.K. Studie- en Debatingsclub Lumen et Veritas. Opgevoerd zal wor den: „Het Hoogste Goed", tooneelspel in 3 bedrijven van L. Haver. Lumen et Veritas had in Tilburg met dit werk een uitstekende pers. Een gedeelte der recette wordt aan de plaatselijke t.b.c.- vereeniging afgedragen. Bel Canto naar het concours. Woensdagavond hield de zangver- eeniging Bel Canto een algemeene ver gadering om te beslissen over de kwes tie van deelname aan het concours, dat door de jubileerende harmonie Apollo op 21 Mei a.s. is uitgeschreven. Speciaal om de samenwerking tus schen de gezelschappen onderling in onze plaats te verstevigen en opnieuw een blijk te geven, dat Bel Canto in dezen graag voor wil gaan, werd zon der stemmnig besloten tot deelname. Bel Canto zal uitkomen in de tweede afdeeling Gemengde Koren. Als verplicht nummer zal worden gezongen Vlaamsche Kermis, van J. P. .1. Wierts en als eigen gekozen num mer: Serenade van een Landsknecht van Or1! di Lasso. Momenteel is Bel Canto 95 leden sterk, zoodat verwacht kan worden, dat onze zangvereeniging de grootste in aantal is, die deelneemt aan het concours. Handelscursus. De Handelscursus van de R.K. Mid- denslandsvereeniging, die met veel succes in de St. Jansschool en bij de Eerw. Zusters gegeven wordt, zet deze week de lessen voort, terwijl tevens de overgangsexamens gehouden wor den. De datums zijn: Dinsdag 14 Apr. om kwart voor 7 voor de 2e cursus (mijnheer v. Beek), Woensdag 15 April om 10 min. voor half 8 voor de le cursus (mijnheer v. Beek), Donder dag 10 April voor de le en 2e cursus om half 8 (mijnheer de Bruin). De tentamens, d.w.z. de proefexa- mens voor het groot examen, dat om streeks 20 Mei gehouden wordt, is vastgesteld op Vrijdag 17 April 7 uur voor mijnheer de Bruin en Woensdag 22 April voor mijnheer v. Beek, om kwart voor 7. De cursus wordt gesloten op 28 April om 7 uur. Dan zullen tevens de uitslagen van overgangs-exaniens en tentamens worden bekend gemaakt. Jeugd Luchtvaartclub De „Kleine Wasserkuppe" vliegers. Bij een bestuursvergadering van deze club is besloten op 4 Mei des avonds om 8 uur in de zaal van den heer van Dun een propaganda-avond te houden. Deze zal bestaan uit een lezing met 2 films. De toegangsprijs is zoo laag mogelijk gehouden. Bij de demonstratie van 29 Maart heeft een toestel zoo'n lange vlucht gemaakt, dat het wel als Europeesch record mag worden beschouwd. Direct na de start steeg het n.l. naar pl.m. 250 M. hoogte. Als een puntje zweefde het toestel weg in de richting Baardwijk met 'n snel heid van pl.m. 25 K.M. per uur. Na 7 minuten verloren de aanwezigen het uit het oog. Den volgenden dag werd het onbeschadigd bij de Achterste Hoeve, 6 7 K.M. van de startplaats, teruggevonden. Uitgerekend had het toestel een vlucht gemaakt van 20 mi nuten ongeveer. geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze woiden wederom spoedig gaaf. zacht en blank door Purol. Op 2en Paaschdag worden weer modellen ingevlogen. Deze week wordt een excursie ge maakt naar Gilze-Reijen. In het begin van den zomer nog een excursie naar Rotterdam. LOONOPZAND. Van 7 Maart8 April 1936. Geboren: Johannes Franciscus Cor nells zv. A. IT. A. Mutsaers en van N. P. M. Mols Josephina Maria dv. C. M. Ha mers en van B. A. Leijtens Petrus Jo hannes zv. P. C. Couwenberg en van J. M. Lieshout Catharina Petronella Maria dv. A. Spapens en van M. J. Aarts Johannes Wilhelmus Gerardus zv. Chr. L. Willemse en van A. Lazeros Meche- lina Juliana Helena dv. P. J. Monsieurs en van M. C. v. d. Velden Lambertus zv A. Grootswagers en van J. Damen Johannes Martinus Cornelis zv. H. Hoe venaar en van Th. M. van Veldhoven Rika Wilhelmina dv. J. v. Best en van W. v. d. Linden Gerardus zv. W. Snoe ren en van J. v. Boxtel Henrica dv. M. v. Corstanje en van H. v. Boxtel Henricus Joannes zv. J. v. Bruggen en van J. Vrienten Martinus Adrianus Antonius zv. J. IJpelaar en van J. M. Snaphaan Jan zv. H. W. Rozenbrand en van H. Swart Adrianus Alberlus Josephus zv. P. A. A. de Jong en van J. S. de Jager Henrica Maria dv. Th. Kleijngeld en van J. J. Steenbergen Wilhelmina Cornelia Jacoba Maria dv. C. J. Hamers en van P. M. Wouters Nicolaas Henricus Gabriel zv. M. C. de Vries en van M. Damen Christiaan Joseph zv. A. Vesters en van P. Jacobs Leendert zv. A. Snfjders en van A. J- de Rooij Adriana Maria Rudolphina Coleta dv. P. de Beer en van M. P. C. van Breugel Henricus Johannes Jo seph zv. J. W. v. d. Heijden en van J. v. Gooi Elisabeth Johanna Maria dv. G. A. v. Halder en van J. E. van Seters Petrus Maria Adrianus zv. J. B- Hebing en van A. M. J. Beerens Alida Josephi na Maria dv. C. v. d. Louw en van L. N. Klijn Anny Henrica Adriana dv. P- J. Merx en van A. J. de Jong. OverledenA. M. G. van Lier oud 7 maanden J. van Wanroofj echtg. van Wa. Kops, oud 61 jaar P. van Laarho ven echtg. van E. Kops. oud 69 jaar I. van Haaften wed. van G. v. d. Linden oud 76 jaar J. M. van Wanrooij oud 3 maanden Pa. Ca. Ja. van Bommel oud 53 jaar J. L. de Bondt echtg van Ha. IJpelaar oud 68 jaar J. v. d. Velden echtg. van Pa. Smeets oud 79 jaar Ma. Ga. Broekmans wed. van J. van Bavel oud 73 jaar Ma. Aa. Ca. van Veldho ven oud 18 jaar A. C. Pijnenburg echtg. van Wa. Ma. Vermeer oud 81 jaar P. van Helvoirt echtg. van Aa. van Wijk oud 58 jaar Wa. Musters wed. van C- Laros oud 63 jaar Th. Kuisten echtg. van Aa. van Duppen oud 66 jaar Aa. van Duppen wed. van Th. Kuisten oud 63 jaar. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar een Emmabloempje ten verkoop worden aangeboden, waarvan de op brengst ten bate van de plaatselijke T.B.C. bestrijding zal komen. Ds. Oost Ned. Herv. Predikant alhier, zal Zondagmorgen optreden om half tien in de Dorpsche en om twee uur in de Veersche Kerk, en des Maandags om half tien eveneens In de Veersche Kerk. De dag van candiaaatstelling voorde verkiezing van de commissie uit de ingezetenen, in verband met de ver eenigi g dezer gemeente met een ge deelte der gemeente Raamsdonk is bepaald op Vrijdag 24 April a.s. De eventueele stemming zal plaats hebben op Dinsdag 12 Mei. Op Zondag 12 April a.s. des avonds 7 uur zal in het hotel van Van Iersel door den heer Valkhof een biljarts^ance worden gegevtn. Predikbeurten Zondag 12 April 1936. Ned. Herv. Kerk nam. twee uur Ds. J. C van der Roest van 'sGraven moer. Bevestiging van nieuwe lidmaten. WAALWIJK. Van 3—10 April 1936. Geboren: Alphonsius A. zv. C. J. Pen- nirgs-Timmermans Wilhelmus A zv. A. v.d. Weiden-v. d. Berghe Cathari na M dv. A. C. v. d. Elshout-de Werd Cornelis H. zv. J. L. van Hilst-Simons Josephus L. zv. H. Slaats-Hombergen Elisabeth J. M. dv. L. F. J. van Roosma- len-Bruns Johanna A. dv. J. Siegen- thaler-Leijtens. Overleden: Wa. Hoppenbrouwers oud 81 jaar wed. van M. Buitenkamp, eerder van J. Pulles H. J. Leijtens, echtg. van Ha. P. Proveniers 56 jaar. Huwelijksaangiften: Antonius J. Kuijs- len 30 jaar en Johanna B. v. Hefjst 36 jaar beiden te Waalwijk Gerardus J. Sars 30 jaar en Petronella M. Raaijma- kers 26 jaar beiden te Waalwijk. Huwelijken: Geene. Ingekomen: Petronella Vermunt wed. van C. Schrijver, van Chicago A. van Zeist en gezin van Sprang-Capelle Ar- dina Boer, echtg. van P. J. Treffers van Sprang-Capelle Geertruida M. Geenen, echtg. van H. J. van Hefjst van Sprang- Capelle Petronella W. v. d. Bosch van Helmond W. A. de Graaff en gezin van Tilburg H. G. Couwenberg van Loon- opzand Maria H. J. J. de Keijser van Rotterdam J. J. de Bie van Loonop- zand. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Maart 1936. GeborenAntonie z.v. A. Verschuren en W. H. Harreman. Jacobus Johan nes z.v. J. de Roon en M. de Jong. Christianus Jacobus z.v. A. Hulst en M. Opliorst. Jenneke d.v. J. Snijders en C. Donkersloot. Jacobus Franciscus z.v. M. C. van Hooren en H. M. Oerle. mans. Lena Jacoba Wilhelmina d.v, D. J. Schuller en P. voor de Poorte. L! Johannes Lambertus z.v. C. Merkx en E. van Spijk. Hendrikus Marinus z.v. ty. Braspenning en M. C. Zwart. Anto netta Justiena Jozefa d.v. B. J. H. Kanir, en J. A. Leemans. Johanna Cornelia d.v. P. C. Bakkeren en G. J. Dekkers. Jacomina d.v. J. W. Nieuwenhuizen en C. E. Barbier. Johanna d.v. A. Snijders en J. van Beek. Antonie z.v. A. P. van Raamsdonk en M. van Eekelen. Hui- berdinus Dirk z.v. A. M. voor de Poorte en E Kuysten. Peter z.v. J. Sterren burg en M. van Iersel. Luutske d.v. J. Kleinloog en G. W. Verhagen. Gehuwd: J. van Riel, oud 34 j. en A. Kuysten, oud 31 j. J. T. Vos, oud 27 j. en A. Rijken, oud 23 j. C. Visser, oud 36 j. en D. G. le Sage, oud 34 j. Overleden: F. de Rooy, oud 78 j, wed. van J. van Raamsdonk. J. van Pelt, oud 71 j. echtgen. van J. Schouten. A. Koenen, oud 69 j. echtgen. van C. Boezer. presenteert U ZATERDAG, ZONDAG en MAANDAG de geweldige millioenen-fïlm De 4ie, 5 omai Het Besp MET EMIL JANNINGS als Keizer Nero en een keur van kunstenaars in de verdere hoofdrollen. 100.000 personen werkten mede aan deze machtige film in het enorme door Mussolini gebouwde circus van Rome. QUO VADIS de film die in elke plaats volle zalen trekt, geldt nog steeds als een der machtigste filmwerken van dezen tijd De vervaardiging van deze film kostte 10 Millioen Mark. ONS BIJ-PROGRAMMA IS ALS STEEDS PRIMA. Alles bij elkaar weer een programma dat iedereen moet gaan zien. Bespreekt voor dit prachlweik TIJDIG plaatsen bij Wed. J. v. d. Broek-v. Bee, Mgarenmag. »Cubaer,' Grootestraat, Waalwijk. 56002 Stationsstraat 6 WAALWIJK Telefoon 135 vestigt Uw aandacht wederom op zijn hetrlijk in alle prijzen. U is verzekerd van prima kwaliteit. in zeer grooie sorteering 2 ons voor 25 cent. Bezichtigt onze PAASCH-ETALAGE, ongekende sorteering PAASCHEIEREN, - MANDEN EN NETTEN enz. - Alles zeer goedkoop aan de tijds omstandigheden aangepast. Bezoekt onze modern ingerichte Lunchroom. Schitterende muziek Gezellig zitje. Billijke prezen. Aanbevelend. HEDE Afij no ponka at al paardi jj^el ar e inst. H( Jw gu Grc wij DA Zie RE Het beste en goedkoopste adres voor SCHOONMAAK EN POETS ARTIKELEN is: Moet er 'n nieuwe Schilderij zijn, ofwel moet Uwe foto worden in gelijst dan moet ge hiervoor zijn bij H. SPEET. Inlijsten bij ons gratis. tl m

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 2