jan de jubileerende Zuslarüeos van „Mier" AD MÜLTOS ANNUS Nieuws uit de Langstraat en Omgeving MARKTBERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. ORUNEN. Sport. Laatste Berichten Advertentiën NET DAGMEISJE, SUMMI Nu een kwarteeuw ruim geleden, kwaamt gij uit Frankrijk vandaan heel bescheiden stil ontvangen, in ü'Antoniuspaiochie aan. In een heel eenvoudige woning, gaf men u toen onderdak, waar ge rust en viêe zoudi vinden, wat in Frankrijk toen ontbrak. Maar om ».stil« in rust te leven, daar waait ge niet op gesteld en zoo vond ge hier al spoedig, een heel dankbaar arbeidsveld. Allereerst gingen Uw zorgen, naar de zieken om U heen maar hij deze naas enlietde bleet Uw arbeid niet alleen Want de kleuters uit de parochie, kregen, al was 't primitief al heel gauw een eigen schooltje, heel veel moeders ten gerief. Toen na jaren de parochie, grooter werd en uitgebreid werd een groote school voorjneisjes, toevertrouwd aan Uw beleid. Fn na heel lang U behelpen zonder ooit een klagend wooid, kwam er dan voor U een woonhuis, zooals dat voor Zusters hoort. Heel haar leven zich steeds geven, aan de Roomsche Charitas zich opofferend voor de mcnschheid, als verpleegster of voor de klas. Altoos dienend, altoos werkend, dag en nacht maar in de weer, van haar krachten 'l beste gevend, in den Wijngaard van den Heer! Zwakke kind'ren begeleidend, naar 'n gezond Vacantieoord Zieken helpend in hun lijden, hen opbeurend met Uw woord. •Heel den nacht geduldig wakend, waar de ziekle zulks gebood 'k Hoorde Uw held're stemme biddend, in de schaduw van den dood. DankHeb dank! O goede Zusters, voor al 't goeds dal g'aan ons deed voor de opvoeding der kinderen, en Uw troost in al dat leed. Gelukkig is hel land te noemen, dal zijn reügieusen eert Waalwijk zal U morgen loonen, hoe het al Uw hulp waardeert. Zeeg'ne God Uw schoonen arbeid, is vandaag ons aller vvensch Tot heil van onze dier'bre kinderen, en der. kranken evenmensch 1 H. VAN ENGELEN. Het collectief looncontract te Drunen. Met de meeste gereserveerdheid heb ben wij de berichten gegeven omtrent de stand van zaken bij de invoering van een collectief looncontract in de schoenindustrie te Drunen. Wij deden dit opdat wij de plannen der vakorga nisatie niet in de war zouden sturen. Deze plannen en voorbereidingen hebben een lange periode van ontwik keling doorgemaakt. Herhaalde malen moest vergaderd worden door de groepsbestuurderen met de arbeiders van de Drunensche schoenfabrieken, maar telkens kon weinig definitiefs be reikt worden, omdat de arbeiders over 't algemeen bang of laks waren om een dergelijke groote zaak aan te gaan, die per saldo de directe levensbelangen van de arbeiders inhoudt. Zoo werd Dinsdagavond een groote actie-propagnnda-vergadering belegd, waarin d^>or de groepsbestuurderen, en zeer terecht, werd betreurd, dat slechts zoo weinig arbeiders aanwezig waren, zoodat wederom niets besloten kon worden. Daar toch een dergelijke, voor de arbeiders zoo voorname zaak, niet op niets mocht uitloopen, werd dan Don derdagavond een personeel-vergade- ring gehouden voor de arbeiders der fabrieken van L. v. Drunen, Wed. v. Riel en G. v. Drunen en Co. Toen ons dit geval ter oore kwam langs de onnaspeurbare wegen der journalistiek, zijn wij er onmiddellijk op uit getrokken om meer van deze zaak te weten te komen. Aan die drie fabrieken werden de convocaties der vercradering met foutieve datum Don- derdaq op bet middaguur uitgereikt. (Ondanks deze foutieve datum wis ten de arbeiders toch de goede). Daar ons van arbeiderszijde nog wei nig kon worden medegedeeld, zijn wij bij de patroons gaan praten om van hen te vernemen hoe hun houding was tegenover het straks in te voeren loon contract. Alle drie deelden zij ons mede, dat zij gaarne bereid waren een dergelijk contract te aanvaarden, indien deze maatregel door alle bedrijven werd ge volgd of desnoods verplichtend werd gesteld, maar in een dergelijke tijd, zoo als die momenteel is, vonden zij het toch onverantwoordelijk om financieele verplichtingen op zich te nemen, die hun enkele duizenden guldens per jaar zouden kunnen kosten. Op onze vraag, waarin die dan wel bestenden, moesten zij ons zeggen, dat hun door de besturen wel was ver zocht een onderhoud met hen te heb ben over het invoeren van het collec tief looncontract in de Drunensche schoenfabrieken, maar dat hun geen enkele voorwaarde van dat collectief contract was bekend gemaakt. De fabrikanten traden niet in onder handeling met de organisatie met 't ge volg, dat de organisatie zijn eigen weg ging, zooals die reeds te voren op vele andere plaatsen genomen was. De fabrikanten gaven tegenover ons de invoering van 't bewuste contract weinig kans van slagen, terwijl door de bestuurderen juist t tegenovergestelde werd beweerd op de diverse vergade ringen, indien de arbeiders ten minste aaneensloten en samenwerkten. Wij hebben geïnformeerd bij de fa brikanten of vele van hun personeel waren aangesloten bij de organisatie en uit de hun ten dienste staande gege vens bleek dat bij de firma's G. van Drunen en Co. en de Wed. v. Riel, slechts 25 van 't personeel was aan gesloten bij de R.K. organisatie, terwijl van t personeel der firma L. v. Dru nen bijna allen waren georganiseerd. Behalve deze mededeelingen der fa brikanten, die allen met elkaar overeen stemden en waarvan wij hierboven een korte samenvatting gaven, deelde ons de firma van Drunen en Co. nog mede, dat zij voor enkele jaren het collectief contract met de vakorganisatie hadden afgesloten voor één jaar, waarbij be paald was, dat de organisatie zou trach ten een dergelijk contract eveneens af te sluiten met de andere Drunensche schoenfabrikanten. Dit gebeurde niet, met het gevolg, dat deze firma het con tract opzegde. Nog diverse andere aangelegenhe den kwamen ons ter oore, maar daar over verder uitwijden zou ons te ver voeren. De hiervoor gemelde vergadering van Donderdag vond doorgang en mo gelijk zit daar ook eenig succes aan vast. Hoe de opkomst der personeelen was weten wij niet, maar 't eindresultaat is geworden, dat de firma L. v. Drunen een ultimatum zal worden gesteld, dat 4 Mei a.s. afloopt. Van de arbeiders dezer firma noe men wij dit een kloek besluit, want over de geheele linie hebben wij een laks heid en bangheid van de arbeiders kunnen constateeren in deze actie. Vanzelf hebben wij nog niet kunnen nagaan wat zich afspeelt, maar over 't algemeen leert de geschiedenis dezer actie wel, dat, wanneer één schaap over de dam is, de andere vanzelf volgen. Voor de arbeiders hopen wij dat de actie in alle vreedzaamheid kan wor den opgelost en daarmede slaagt, al fluisteren ons booze tongen leelijke din gen in omtrent de invoering. Mogelijk zijn dit voorboden van angst voor da den of is het middel van bangmakerij. Wij laten een en ander intusschen nog in t midden. Zijn wij goed inge licht dan zullen nog nadere besprekin gen gevoerd worden met het personeel der andere fabrieken, want ook daar kan alleen met algeheele samenwerking iets bereikt worden. Wij hopen hier nog nader op terug te komen. Tuinier G. v. Huiten in de VVolfshoek zakte, terwijl hij aan 't snoeien was plotseling ineen. Hij i/leek overleden le zijn aa i een hai lvei lamming of iets dergelijks. In leven was hij een bekend hovenier, terwijl ruim 50 jaar koor zanger was hij het R.K. Kerkkoor. Reeds meerdere malen gaven wij berichten betreffende de plan nen van het (e houden festival. Wij willen echter opmerkt n, dat voor al deze planner, nog de goedkeuring verkregen moet woiden van het gemeentebestuur. I)it om de reeds genomen verkeerde conclusie tegen te gaan. Door het gemeentebestuur is olficieel nog niets toegestaan. De animo voor de uitleenbi bliotheek der Jongenscongregalie wordt telken jare grooter. Werden vorig jaar 1)00 exemplaren uitgeleend, dit jaar liep het reeds over de 11.00. Zoo worden telkens geregeld nieuwe werken aangeschaft, zoodat dit to taal reeds de 1000 gepasseerd is. Van officieele zijde word: me degedeeld, dat het aantal werf lon- zen, die ten koste der gemeente of in de werkverschaffing zijn geplaatst in een week met 15 steeg van 00 tot 75. Len dienste der bevloeiings werken werd een nieuwe twee cylinder ruwolie-motor geplaatst \oor het pompstation op de kanaal dijk Hel is een Deutz motoren Hj de proefdraniing voldeed hij goed. Op verschillende plaatsen worden in de poldersloten nieuwe, wijdere duikers gelegd opdat het water der bevloeiingswerken zich sneller kan verplaatsen en daardoor een groo- tere oppervlakte van de polder kan bestrijken. Koopt niet in den vreemde Wat ge even goed en goedkoop in Waalwijk kunt koopen. Goed voorbeeld, doet goed volgen. WAALWIJK. RAAMSDONK DUSSEN. Ruby Keeler in «Casino de Paris» vR. D. R. Theatei.) WAALWIJK. W. S. C. T.O.P.W.S.C. De WSC'ers moeten morgen bij de kampioenen in Oss op bezoek. Al hangt van den uitslag voor beide partfjen wei nig af wat den stand op de ranglijst be- trelt, toch ziet men met spanning dezen uitslag tegemoet en staat het bij voorbaat vast dat er wederzijds hard voor de over winning zal gestreden worden. Want TOP dat ongeslagen kampioen werd zal er alles op zetten om haar ongeslagen re cord in deze afdeeling te handhaven en levens willen toonen dat zij inderdaad de sterkste ploeg is. Maar ook WSC zou zoo graag de over winning aan zich houden om te laten zien dat zij niet voor de kampioenen be hoeft onder te doen en om revanche te nemen voor de op eigen terrein geleden nederlaag, die naderhand beslissend ge bleken is voor het te loor gaan der kam- pioens-illusies. liet zou den WSC-aanhang dan ook een groot genoegen doen als WSC morgen er in zou slagen TOP er onder te houden of haar althans één punt afhandig te maken. Voor de lagere elftallen zijn vastge steld: HeusdenWSC 3. Vlijmen BWSC 4. Voor de junioren van WSC welke in de competitie van de Waalwijksche voet- halhond het kampioenschap wisten te be halen, zal Zaterdagmiddag 18 April om 4 uur een interessante ontmoeting plaats hebben, zij spelen n.l. tegen een elftal van de aangesloten vereenigingen. Dit is zeer zeker een aardige gedachte geweest van het bestuur van de W. Juni oren voetbalhond, en verwachten dan ook een prettigen en fairen wedstrijd, die liet kijken wel waard zal zijn. JULIANA. Zondag a.s. speelt het le elftal een thuiswedstrijd en komt Bossche Boys op bezoek. In 's Bosch wist Juliana een 20 overwinning te behalen. Wij vertrouwen dat onze geel-zwarten zich Zondag eens van hun beste zijde zuilen laten zien om ie trachten ook nu de punten binnen te halen daar het de laatste wedstrijden niet al te best heeft meegeloopen. Altijd is het tegen Bossche Boys een spannende strijd geweest. Daar dit de eenige wedstrijd is welke in Waalwijk wordt gespeeld zullen zeker nog vele sportliefhebbers den strijd komen bijwonen. Aanvang half drie. Juliana 3 speelt een zeer belangrijke wedstrijd op eigen terrein tegen Vlijmen om de bovenste plaats en belooft dit een zeer spannende wedstrijd te worden. Aanvang 12 uur. W.V.V. Blauw-Wit. Morgen gaal Blauw-Wit 2 haar laatste competitiewedstrijd spelen tegen Kaalsh. Boys 3. De thuiswedstrijd werd met de oneven goal verloren, zoodat nu wellicht wederom de heide punten in Kaatsheuvel blijven. Aan onze jongens derhalve de taak alle verwachtingen te beschamen en zoo niet de nederlaag zoo eervol mogelijk te doen worden. R.K. W.V.B. De gewichtigste strijd van het seizoen staat voor de deur. WVB gaat Rapid be zoeken. Hoe zal het pleit beslecht worden V Verwcg het meerendeel zullen aan de Berkdijkpïoeg de-overwinning toezeggen. Toch zien wij de zaak niet zóó hopeloos tegemoet. Wij kennen de WVB-ploeg, en weten dat wanneer zij werkelijk stuk voor stuk, met den wil om te winnen het terrein betreden, dan is de thans voor spelde Rapid-zege nog lang geen feit, in tegendeel. Maar dan ook geen laksheid, geen halfheid, maar de volle honderd procent gedurende anderhalf uur, dan al ken is er kans dat het kampioenschap tenslotte in het oranjekamp belandt. Want zij dienen er van overtuigd te zijn dat, wie Zondag wint zoo goed als zeker den eeretitel behaald, al staan na deze, nog drie zware wedstrijden op het pro gram voor heide vereenigingen. Enfin daarover later. Thans alle aandacht op Rapid—WVB. De wedstrijd vangt aan om 12.30- De overige elflallen zijn vrij van com petitiewedstrijden. R.K.V.V. H.E.C. R.K.V.V. H.E.C— R.K.T.V.V. 2. Voor de eerste maal sinds haar intrede in de I.V.C.B. heeft HEC gedeeltelijk een gestaakte wedstrijd uit te spelen. Het be tref l hier n.l. de verregende match tegen RKTVV 2, welke als eerste in deze com petitie gespeeld werd. Alles, maar dan ook alles werkte toen tegen, zoodat de Tilburgers op zeer gemakkelijke wijze een nuttige 20 voorsprong verkregen, welke zij Zondag a.s. op het HEC-terrein in 48 minuten te vc'rdedigen hebben. RKTVV 2 is nog niet geheel buiten dé- gradatiegevaar, zoodat er voor hen veel aan gelegen is de winstpunten te verove ren. De HEC'ers daarentegen hebben nog iets goed te maken uit de smadelijke ne derlaag tegen Velocitas, Tilburg. Wanneer Zondag a.s. nu een gelijk spel of de overwinning behaald wordt, vormt dit een mooie tegenhanger. In verhand me! de korte speeltijd is het aan te raden, zich allen direct ten volle te geven, en niet te lang hiermede te wachten. Verder geen te lang doorgevoerd kort spel, waardoor voortdurend een onuit- warbaar kluwen voor het doel gevormd wordt. Deze ontmoeting vangt aan 2,30 op het HEC-terrein. De reserves krijgen Zondag a.s. de ge legenheid hun positie een weinig te ver beteren. St. Joseph, Tilburg, zal om 12 uur op het HEC-terrein hun krachten meten met HEC 2. Daar de casten nvt tot de sterksten behooren, wordt hot een gelijkwaardige kamp. Wij vertrouwen dat bij deze wedstrijd een andere geest dan gewoonlijk aanwezig zal zijn, zoodat de HEC'ers met eere uit den strijd komen. JUBILEUM PIJNENBURG. Het koperen renners-jubileum van Jan Pijnenburg heeft 1.1. Woensdag te Tilburg plaats gehad, geheel volgens 't program ma dat wij in ons vorig nummer gaven. Er was groote belangstelling speciaal van de zijde der autoriteiten, van renners en wielerbaan-directies en besturen op dit gebied. Waalwijksche Wielerbaan. Een sportief evenement voor Waalwijk. V/an Schendel wint „Omloop van 't Noorden". De Nederlander, van Schendel heeft den Franschen wegwedstrijd „Omloop van 't Noorden" gewonnen. Dit is de eerste overwinning in Frankrijk. Er waren van de beste tegenstanders. Biljartkampioenschap voor de Langstraat. Woensdagavond had onder geweldige belangstelling in café City bij H. de Rub ier de 3de wedstrijd plaats voor de demi- finale van het Biljartkampioenschap van de Langstraat. De heer Leo v. Schijndel heeft tegen den Bosschenaar het'onder- spil moeten delven, al is het slechts mei enkele punten. De wedstrijd is van het begin tot het einde zeep spannend geweest. De spelers gaven elkaar geen duimbreed toe. In de laatste 3 punten dit' dc heer v. Schijndel nog moest spelen kreeg hij een dot van een kans doch door een onbegrijpelijk ruissen van hem kreeg de Bosschenaar zijn laatste kans en benutte deze in zijn voordeel. Het moyenne van de heeren was niet te hoog doch dc wedstrijd is er voor het publiek niet te minder fraai en spannend om geweest. Hieronder den uitslag van dezen wedstrijd. Leo v. Schijndel Waalwijk 297 punten, 44 beurten, hoogste serie 26, gent. 6,75. Karei Dekkers 's-Hertogenbosch 326 punten, 44 beurten, hoogste serie 39, gein. 7,40°. A.s. Maandagavond een zeer belangrijke wedstrijd. Cor Quirijns uit Capelle de op komende biljarter van de Langstraat zal zijn partij van 300 punten spelen tegen den bekenden Drunensche speler Dorus- ke v. d. Wiel. Wie zal hier van winnen. Wij maken in deze geen gissing. Voor Bil jartliefhebbers een wedstrijd die het aan schouwen waard zal zijn. Wij raden daar om aan bijtijds in café City hij H. de Ruij- ter aanwezig te zijn om verzekerd te zijn van een goede plaats. Aanvang half negen. Biljartwedstrijd. A.s. Maandag speelt het tweede zestal van de W.B.C. een vriendschappelijke biljartwedstrijd tegen de Biljartclub Z.H.B.-Bar Passier. Aanvang half 8 in café A. van Berkel- RADIO DISTRIBUTIE-BEDRl.l F. WAALWIJK. ZONDAG 19 APRIL 1936. Programma 1: 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2; 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: MAANDAG 20 APRIL 1936. Programma 1 S.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: DINSDAG 21 APRIL 1936. Programma 1 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8 00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: WOENSDAG 22 APRIL 1936. Programma 1: 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: JHR. MR. RUYS DE BEEREï» BROUCK OVERLEDEN. De voorzitter van de Tweede mer, Minister van Staat, oud-mini jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Bee: brouck is gisternamiddag in het St.. thonius Gasthuis te Utrecht overlee Vrijdag was in den toestand van Ruys, die reeds eenige dagen onget was en verpleegd werd op zijn bui' goed „Suideras" te Wichmond, zoodanige verergering ingetreden, observatie in een ziekenhuis noc werd geacht. Des middags werd patiënt overgebracht naar het St. thonius Gasthuis te Utrecht, waar na korten tijd is overleden. Het overlijden van jhr. Ruys de B renbrouck komt wel zeer onverwa Donderdag werd bekend, dat de vc zitter der Tweede Kamer eenigen rust wilde nemen om gezondheidsre nen. Jhr. Ruys vertoefde tijdens Paasch-reces van de Kamer op buitengoed „Suideras" te Wichmc waar hij ook de laatste dagen verple- werd. Zijn ziekte liet zich aanvanke niet erg aanzien, en in de omgev van den patiënt gaf men dan ook kennen dat er voor directe bezorgdh geen aanleiding was. Vrij plotseling is er in de ziekte ongunstige wending ingetreden, en advies van zijn huisarts werd jhr. R gisteren met eenigen spoed ter ob: vatie naar het St. Anthonius-gast! te Utrecht vervoerd. Daar is hij tec geveer halfvijf plotseling overleden De teraardebestellinq van het sL Lelijk overschot zal Dinsdag a.s. Vorden plaats hebben. De Tweede Kamer is in verband r het plotseling verscheiden van b. voorzitter telegrafisch bijeengeroep tegen Maandag a.s. Jhr. Ruys, de Kamer-president uitnemendheid, was door politie vriend en tegenstander zeer geëerd. 1 was Commissaris der Koningin in Lit burg, herhaaldelijk minister, en hei voor ons land, waarvan hij een der bi te en edelste zonen was, zeer veel p daan. Voor de katholieke zaak en vo de partij heeft hij zeer groote verdie sten gehad. DE RIJKSMIDDELEN. De opbrengst der rijksmiddelen b: droeg in de afgeloopen maand f 31 millioëh tegenover f 30.6 millioen r Maart 1935 en 30.9 millioen als Ui der raming. In het eerste kwartai bedroegen de totale ontvangsten 86! millioen (v.j. 91 millioen), bij 92.1 millioen als 3/12 der raming. DE OORLOG. Het laatste nieuws is dat d Abessijnen ook de gewijzigde Ita liaansche vredesvoorstellen hebbe verworpen. Maandag zal een speciale Bonds raadzitting worden gehouden on te beslissen wat nu gebeuren moei Verder hebben de Italianen Harra bezet en loopt het niet bevestigd gerucht dat Haile Selassie wil al treden ten behoeve van den kroon prins, die zich naar de wenschei van Rome zou voegen. De negus is plotseling opgedok m schijnt het uitstekend te maker omgeven door 20 000 prima krijgpr Hij zegt alleen over vrede te wille onderhandelen via den Volkenhon; die nu weer in een zeer moeilij parket zit. Waalwijk, 17 April 1936 Eieren 2'/4—2'/2 cent. Biggen 10 14 gld. GEVRAAGD: 15-16 jaar. 55670 Julianastraat 24 Waalwijk. 10—17 Maart 1930. Geboren Cornelius E. zv E. W. van IJoven Kaasmaker- Burmnnje. Lambert us H. zv H. J. Maas-Dem- mers. Anthonius H. C. zv J. P. Burmanje-de Graaff. Overleden Pleternella Treffers, echtg. van J. Wilhelm, 83 jaar. Antouetta van der Pennen 59 jaar. Petronella M. Heuviu, wed. van P. C. Passier 73 Jaar. Huwelijks-aangiften J. van der Heijden 28 jaar en Teuntjc H. Kra mer 10 Jaar, beiden te Waalwijk. J. G. Inper- mann 29 j. en C. J. J. van de Leur 29 j., beiden le Waalwijk. L. A. N. van Dommelen, 35 jaar won. te Alkemade en G. H. L. Hendriks, 25 jaar, te Waalwijk. C. N. van Haren 45 jaar en An touetta G. Clerx 40 jaar, belden te Waalwijk. W. P. C. de Boni 46 jaar en Cornelia M. van Kempen 50 jaar, beiden tc Waalwijk. Joh. Fr. van den Broek 28 jaar to Heusden en M. J. M. Verhoeven, 28 jaar te Waalwijk. Gehuwd Joh. H. M. van Mil, 20 jaar en Agatha L. J. Verwiel, 20 jaar, beiden te Waalwijk. Ingekomen P. Hamers van Amersfoort. Maria A. I'. van Heel van Erpt. H. J. A. de Kort van Si. Michiels-Gcstel. Chr. P. M. en P. M. C. Ver- haogen van Loon op Zand. Vertrokken Maria It. Ticleman naar Hontcnisse. A. den Ambtman naar Wageningen. Heiulrika M. van Loon naar Drunen. Geertruidn van Beek naar Loon op Zand. W. C. Proveniers naar Nij megen. Johanna M. van Bokhoven naar Vlij men. J. C. van der Wedden naar Iloogc- en Lage-Zwaluwe. A. C. Blom naar Den Haag. A. L. van den Broek en gezin naar Noordwijk. E. N'. I.. van Helden naar Tilburg. Gover- dino M. de Kinderen naar Loon op Zand. Johanna van Daalen naar Hilvarenbeek. D. Evertsen en gezin naar Sprang-Capelle. W. G. J. Roos naar Den Bosch. A. C. Triinbncli en gezin naar Den Bosch. Van 28 Maart tot en met lü April 1930: Geboren Simon M. zv Adrianus Job. van den Kicboom en Maria Adr. Waas. Johannes J. L. zv Tho mas Jos. van Dongen en Petronella. M. Buijkx. Maria Jos. zv Cornells Waas en Elisabeth Fijncinan. Adriaan G. zv Adriaan <1. Mole- wijk en Wflhclmina Snoek. Wilhelmina Hcn- diika dv Johannes P. Netten en Anna Elisabeth Grocncndaal. GehuwdGeene. Overleden Cornells A. van Strien, oud 18 jaar. Hcn- drikus Nijhof, oud 30 jaar. %Stina Ilmer, oud 2 weken. Adrianus Wetcrings, oud 00 jaar. Gcttit M. Dank, oud 10 maanden. Gerrit Mar. Dank, oud 10 maanden. Cornells Kiovits, echtg. van Petronella Adr. de Nijs, oud 07 jaar. Anna Corn. I.eijten, echtgenoote van Jacobus Jos. Vcr- meeren, oud 82 jaar. Geboren Wilhelmus C. zv C. J. Leenliouts en G. de Ron de. Everdina II. d.v. Th. Heimans en W. van Delft. Cornells A. zv L. Kivits en A. W. van Dortmont. Cornelia dv J. C. Sannes en C. van Daalen. Wilhelmus J. zv G. A. van Olst en C. P. van Deursen. Johannes H. zv M. Colijn en W. v. d. Koppel. Anna J. dv A. A. van Dort mont en H. A. de Bot. Gehuwd J. A. Zijlmans en I'll. A. Ribbons. A. An- rooy en II. A. Genet. A. C. Schalken en H. A. van Delft. Overleden J. Kivits, 55 jaar, echtg. van W. A. van der Pluijm. C. van Biesen, 27 jaar. J. de Rooy 75 jaar, echtgenoot van H. Bouman, A. P. Huygen 21 jaar. P. Uithoven 74 jaar. In navolging van andere banen, zijn ook de exploitanten van de Waalwijksche Wielerbaan er toe overgegaan voor hun wedstrijd van Zon dag 19 April een programma te laten drukken. Oj) zichzelf is dit niet zoo'n geweldig iets, maar vele sportliefhebbers zullen liet een groote ver betering noemen, wat lit in feite ook is, even goed als de sterke luidsprekerinstallatic welke op de baan wordt aangebracht, zoodat de kamp rechters zich niet meer behoeven tc bedienen vua een ouderwetsche megafoon, 0111 de uitslagen verre van duidelijk verstaanbaar, aan liet pu bliek bekend te maken. Wat ons bij liet afdrukken van dit programma in het bijzonder opviel, is de weldoordachte sa menstelling ervan. Men heeft niet zoozeer gelet op het groote aantal wedstrijden, hoewel 10 ont- moetingen in een wedstrijd altijd nog een reuze flink getal is, als wel op het tegenover elkaar stellen van gelijkwaardige krachten, waardoor een maximum van sporticg genot wordt gewaar borgd. I11 het sprintnummer komen, in verschillende series, vier renners tegen elkaar uit. van wie met geen mogelijkheid zeker is te voorspellen, wie de ccrcpalm zal wegdragen. Oszmclla, Cre- mers, van der Horst, Alois de Grave, vier ren ners die op dit gebied elkaar niet veel toegeven. Zeker Oszmclla is een „gehaaid" sprinter, maar zal bij in de laatste meters de jump van een Cremers kunnen doorstaan? En is deze bestand tegen liet moordend tempo dat een Piet van dei- Horst of „Neuske" de Grave kunnen draaien? Nogmaals, er valt niets te voorspellen, het wordt een strijd van liard tegen hard. Evenmin kan reeds tevoren worden uitgekiend wie overwinnaar zal worden In de persoonlijke achtervolging Roodbcrgen—Alex Mans. Zckor, Roodbergcn werd in deze specialiteit van hem nog nooit geslagen, maar is hij bestand tegen een Belg die honderden kilometers darait op de „kasseien" van Vlaanderenland? De toekomst zal het leeren. Doch ook de 7.5 K.M. eigen kracht voor profs, en onafHahkeltjken, waarin starten J. Martens, van Helvoirt, Vinders, Pieters, Czukalla en Klein Nagelvolrt zal niet van spanning ontbloot zijn. Er zitten verscheidene voor onze plaats onbe kenden onder, jongens die nog nooit te Waal wijk startten, maar die elders reeds tal van triomfen vierden, zoodot we hun prestaties ze ker maar niet laag zullen aanslaan. Jan Martens? Een goede kans! Czukalla? Idem. D orest eveneens. Dat is juist het mooie van dit programma, zeiden we reeds, er valt niets tc voorspellen. De hoofdschotel van dezen middag, de 00 K.M. koppelwedstrijd kon ook nog wel eens lieel an ders uitvallen als men zou vermoeden. Een „run denspielerei" wordt het in geen geval. Het zal een harde dobber zijn, onverschillig voor welk koppel, om het veld te dubbelen. Ze zullen er bitter en hard om moeten vechten, en daar Is het publiek tenslotte voor gekomen, om strijd te zien. Het belooft een meer dan felle strijd tc wordenDe Waalwijksche „comtngman" Cor Sars komt dezen middag uit in een volledige om nium tegen den Tilburger C. Timmermans. Op hometrainerwedstrijden in Musis Sacrum wist Cor hem juist tc kloppen. Hoe zal liet zijn op (le baan? We gunnen hem natuurlijk graag de overwinning, maar in zijn zak heeft liij (lie nog niet. Hij zal er voor moeten stampen tot liet uiterste. Ongetwijfeld wordt deze nleuwelingcn- omuiuni, uit sportief oogpunt bezien, een inte ressante strijd. Tijdens de pauze zullen dc Exeelsioricden en kele staaltjes van hun kunnen laten zien. Eén enkele opmerking moet ons nog van het hart- We hoorden deze week, toen we voor een der rcclaniebiljetten stonden te kijken, van een spoiliefhebbertde opmerking; „Zeker, het is een best programma, maar deprijzen zijn te hoog We zullen in liet midden laten of de mail eenige nota lieeft van de zer hooge kosten van dit voor Waalwijk ongekend goede programma, maar dan vragen wc ons tocli af: Hoc is liet mogelijk dat iemand op een Zondagmiddag e:n reis maakt naar Ginneken, die hem al een lieve cent kost en daar met een verheugd gezicht voor de laagste rang evenveel betaald als jn zijn eigen plaats voor de hoogste. Is liet sportief genot daar dan zooveel groo ter? We betwijfelen het. We zijn er echter van overtuigd, dat wc liicr de mecning van een en keling weergaven. Laten we hopen op goed weer en dan zijn wc er zeker van, dat er een drom volk naar de/.? interessante wedstrijden zal komen. Het zal voor de nieuwe exploitanten het bewijs zijn, dat liun streven, de Waalwijksche baan grooter te ma ken, wordt gewaardeerd. Wijziirirnren voorbehouden. 8.30 Radio Parijs. 11.50 Droitwich. 2.20 Regional Programma. 8.05 Diversen. 8.20 Droitwich. 10.05 Berlijn. 8.00 Diversen. 9.35 Regional programma. 1.50 Droitwich. 2.20 Regional programma. 7—8 uur: Gramofoonmuziek van het R. D. R. Lichte Muziek Avond. A1041 Puppe und Hampelman. Dajos Bela Tee bel Maikafer. id. A 4988 Wir bitten zum tanz. Dansorkest. A 1042 BIumcngcfluster. Dajos Bela. Rose Mousse. id. A 2074 Parade der Zlnsoldate, id. Siamesisclie Wachtparade. id. A 3393 Der Vöglein Abendlied. Vibrafoon. Serenade. id. A 3387 Still wie die nacht. Wil Kalenka. Standeben. id. A 1407 Trüumende Glocken. Orkest. Die Spieluhr tanzt. id. A 2378 lm Kiostergarten. id. Auf einem Pers. Markt. id. A 3197 Lander Lieder. Deel 1. Marcel Wittriscli. Lander Lieder. Deel 2. ld. 78 uur: Gramofoonmuziek van het R. 1). B. Wals- en Marschmuziek. A 1187 Sedan Marsch. Orkest. Schupo Marscli. id. A 1734 Wiener Praterleben. Banjo Orkest. Lustiges Wien. id. A 2595 Unter dein Sternenbanncr Orkest. Gladiatoren Marsch. id. A 3561 Mnttinata. Wiener Bohème Orkest. Poranck. id. A 3209 Eine Wulzcr Redoute. Deel t. Orkcs'. Eine Walzer Redoute. Deel 2. id. A 3383 Spharcnklange. id. Donouwoibchen. id. A 3377 Die Schlittsehulüufer. P. Godwyn Ork. Esludiantina. id. A 3427 Memory, Wals potpourri. Deel 1. Strijkorkest Memory; wnlspotpourri. Decl 2. id. A 3010 Hoch Heidecksburg. Orkest. Triumph Siva Ducis. id. 78 uur: Gramofoonmuziek van het R. D. R. Dansmuziek. A1188 Denk an mich. Hans nund. Wenn ich wüsste. id. A 3207 Dort In Hawaii. Adolf Luttcr. Icli schenk dir rosen. id. A 3200 Katzc und Maus. Hans Bund. Kletterraffe. id. A 3391 Die crsten Kusse. James Kol; So kussf nur die Katja. id. A 3196 Das 1st der Zaubcr. 4 Belcanto'. Nur cin kleiner Strauss. id. A 2337 Sprich zu mir vom Gluek. iiaiK Mein Miidel ist nur Verkftuferlu. J A 3379 Olinc dich gibt's kein Vergngen. Renate Liebc 1st en Geheiinnis. id. A 1410 Corcovada. Hans Bund. Mabel Tango. id. A 354G Didcldum. Ad. Latter. Ich fahr mit dir ins blaue. u ft

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 10