Nieuws uit de Langstraat en Omgeving AsnniN GEMENGD NIEUWS. W. ALMKERK, DUSSEN. HEUSDEN. KAATSHEUVEL. EETHEN, GEERTRUIDENBERG. MR. GOSELING VOORZITTER DER TWEEDE KAMER? De Tel. verneemt dat 't onwaar schijnlijk is, dal eerst in September bij den aanvang der nieuwe zitting een nieuwe voorzitter zal worden gekozen en dat zoolang de twee ouJer voorzitters de leiding van de Tweede Kamer zullen hebben. Wanneer in Mei de Kamer weder bijeenkomt zal dus naar verwacht wordt een nieuwe nominatie aan de Koningin worden aangeboden. in parlementaire kringen wordt nu als ernstig candidaat genoemd nir. C. M. J. F. Goseiing, voorzitter van de R. K Staatspartij. HANDEL IN GROENTEN EN FRUIT. De Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale maakt bekend, dat by 'n aanvraag om erkenning als handelaar in gewassen van den tuinbouw, hel overleggen van een verklaring, waar- by een derde afstand doet van zyn er kenning als zoodanig, voortaan geen waarborg geelt, dat het verzoek zal worden ingewilligd. Ten einde teleurstelling te voorko men, wordt dezen aanvragers in hun eigen belang aangeraden, geen groen ten winkel, ventwijk of anderen han del in tuinhouwgewassen over te ne men, noch zich in het bezit te stellen van een afstandsverklaring, alvorens zij zich bij de Centrale ervan hebben vergewist, dat deze hen als handelaar in gewassen van den tuinbouw zal er kennen. WEER EEN INBRAAK TE MADE. Zondagavond tusschen 7 en 9 uur is te Made in de woning van den alleen wonenden arbeider de Reen ingebroken. Alles was doorzocht, terwijl laden en kasten waren open gebroken. Uit een kast werd een geldkistje inhoudende f dUO aan contanten en voor ruim f 2000 aan waardepapieren ontvreemd De inbrekers zijn binnengekomen door verbreking van een deur tus schen het buiten de woning gelegen varkenshok en de woning. Dit is binnen enkele weken de derde maal, dat te Made op Zondagavond is j ngebroken. NA DE TERECHTSTELLING VAN HAUPTMANN. Niettegenstaande de terechtstelling van Hauptmann zet de gouverneur Holfmann het onderzoek inzake de Lindbergh-affaire voort en zijn agent te Chicago kondigt aan, dat binnen kort drie menschenroovers en moor denaars zullen worden gearresteerd, die de daders zouden zijn. Hoffmann bezit zoo heet het thans de bewijzen, dat Hauptmann onschul dig was. Indien men einde Maart beschikt had over de gegevens, welke men thans bezit, zou H «upt- mann gered zijn. De oplossing van de kwestie zal nu nog slechts enkele dagen vergen. HET MONSTER VAN LOCH NESS IS ER WEER. Het schijnt, dat het monster van Loch Ness opnieuw te voorschijn is gekomen. Drie studenten van de universiteit van Glasgow verklaren het te hebben gezien. «Terwijl wij rustlen«, zoo verkla ren zij, op ongeveer acht kilometer van fort Augustus, hoorden wij een luidruchtig geproest en zagen onmid dellijk daarna een dier met zwarte schubben zich met levendige bewe gingen naar den oever bewegen Toen het op ongeveer veertig meter afstand was gekomen, maakte het rechtsomkeert, alsof het gevaar had bemerkl, en was spoedig weer in het midden van het Loch geko men. Het lichaam van het dier was ongeveer negen meterlang Het had een kop als een slang en zeer kleine oog -n. Het was zeer snel in zijn bewegingen en veroorzaaHe groot geborrel in het water, dat gepaard ging nut een geluid als van een raderboot. Het b:woog zich voort met een golvende beweging, waardoor het leek of het drie huiten had. SMOKKELAAR NEERGE SCHOTEN. Zondagnacht is wederom een slachtoffer gevallen van 't gevaarlijke smokkelbedrijf. Omstreeks 4 uur v.m. kwam de 17 jarige H., wonende te Maastricht bij Caberg over de grens beladen met smokkelwaar. Op het bevel der Rijksambtenaren om halt te houden gaf H. geen gehoor Schoten vielen en dooreen dezer werd H. in den hals getroffen. In ernstigen toestand werd hij per auto van den G.G.D. naar't zieken huis Calvariënberg te Maastricht overgebracht, alwaar hij ter ver pleging is opgenomen. VREESELIJK ONGELUK MET SPEERWERPEN. Tijdens atletiekwedstrijden te Groedziondz in Polen is een vreese- ujk ongeluk gebeurd. Bij het speer werpen kwam een speer van een der deelnemers zoo ongelukkig terecht, dat de aihleet Biluiski getroffen en zijn hals geheel doorboord werd. Bilinski overleed ter plaatse. VERKEERSONGELUKKEN. Op het kruispunt van den rijksweg Amsterdam Amersfoort en den weg Laren—Hilversum is een doodelijk ongeluk gebeurd. Een motorrijder, komende uit de richting Bussum, reed vlak achter een aulo, die bij het kruispunt den Hilversumscheweg insloeg. De mo torrijder ging rechtuit in de richting Baarn. Uit Laren kwam een auto bestuurd door den heer Kuyer wethouder van Blaricum. De motorrijder, de 24 jarige R. A. Mijné uit Haarlem, reed in volle vaart den auto in de flank aan. Hij vloog van het zadel met het hoofd tegen een zijruit van den auto en viel vervolgens met het voertuig op den grond. Geneeskun dige hulp, die spoedig ter plaatse was, mocht niet meer baten. Na tien minuten overleden. was de motorrijder Nabij Duisburg is een personen auto uit Apeldoorn verongelukt. De wagen is op den terugweg naar Nederland in volle vaart tegen een boom gereden en geheel ver. nield. De bestuurder, de heer W. de Wekker uit Apeldoorn liep een hoofdwonde op, terwijl de heer van ülst uit Amsterdam den rechterarm op drie plaatsen brak en ook aan den anderen arm een fractuur op liep. De derde inzittende, Mr. S. G. de Jong uit Apeldoorn, werd het zwaarst gewond. Hij bleek een sche- delbasisfractuur te hebben bekomen. Alle drie werden naar het Zieken huis te Duisburg overgebracht. Het tienjarig zoontje van den heer Hermkes te Helden is door een goederentram overreden en gedood. De jongen was op de buffers van den rijdenden tram gesprongen, waarna hij van de buffers weer op den grond sprong. Hij wilde dit kunststukje herhalt n. doch strui kelde met het noodlottig gevolg, dal de wielen hem over het lichaam reden. Dr. Smeets, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood consta teeren. voor De heer Hoogenboom, rijksveld wachter te Almkerk, slipte onder de ge meente Giessen met zijn auto, waar door hij in een diepe sloot terecht kwam. Zijn dochtertje, dat achterin ge zeten was, vloog door de ruiten en bleef ernstig gewond liggen. Zij bleek een schouderbreuk te hebben bekomen. Haar toestand is ernstig. De heer H. en zijn vrouw, die voorin zaten, kwamen er zonder zwaar letsel af. De wagen bekwam flinke materi- eele schade. De heer C. Verhoeven Azn. al hier slaagde te Utrecht voor 't Rijks diploma hoefsmid. De verbouwing van Hotel ,,De Zwaan" alhier is dezer dagen gereed gekomen. De centrale verwarming, die geheel wordt gedreven met de nieuw ste automatische ketel, die op de Jaar beurs te Utrecht werd gedemonstreerd en die berekend is op een capaciteit van 45.000 W.E., voorziet het geheele com plex ook tevens van stroomend warm water. Op de bovenverdieping is een zeer moderne badkamer ingericht, ter wijl alle kamers voorzien zijn van stroo mend water. Beneden zijn alle nieuw ste sanitaire artikelen opgesteld. De keuken van 't hotel is geheel electrisch ingericht, terwijl een frigidaire zorgt voor automatische koeling van spijs en drank, terwijl deze des zomers de ijs blokjes voor de dranken levert. Door deze verbouwing is onze ge meente in 't bezit gekomen van een ho tel met alle modern comfort, waarop een plattelandsch-gemeente zooals deze met recht trotsch mag zijn. In 't Liefdegesticht bij de Eerw. Zusters alhier overleed dezer dagen de Wed. Dirkse, die tot op heden de oudste inwoonster onzer gemeente was. Zij bereikte den leeftijd van 92 jaar. Op de Keizersveersche brug al hier werd een viertal personen, onder wie een vrouw, door den crisis-ambu lancedienst uit Breda, gesommeerd halt te houden, waaraan zij evenwel geen gevolg gaven. Hierop losten de ambte naren enkele schoten, waarna zij van hun rijwielen stapten. Het bleken te zijn de Gebr. de V. uit Gorinchera en S. met zijn vrouw. Op elk hunner wer den 500 boekjes sigarettenpapier ge vonden, welke zif om hun lichaam had den gewonden. Zij werden in voorloo- pig arrest gesteld te G'berg. In hotel Leemans alhier hield de onderlinge varkensverzekering een zeer belangrijke ledenvergadering. De op komst der leden was buitengewoon groot te noemen. Deze vergadering was belegd in verband met de oprichting van een afdeeling alhier van de klein- veecentrale van den R.K. Werklieden- bond. Dienaangaande had een regle mentswijziging plaats betreffende 't wederom toetreden van een lid dat eenmaal zijn lidmaatschap heeft opge zegd. Dit bestuursvoorstel werd met al- gemeene s'emmen aangenomen. De voorzitter der vereeniging, de heer J. Jongbloets, gaf een duidelijke uiteen zetting van de zaak. Het uitbaggeren van de zijtakken van 't riviertje ,,De Gantel" de z.g.n. „Spranten", werd dezer dagen aanbe steed voor de som van 204.15, het geen meer dan de helft beneden de ra ming is. HANK. Dezer dagen lag een best paard (merrie waarbij een veulen) van den landbouwer J. v. Velthoven alhier, dood in den stal. Het paard was ver zekerd, doch niet hoog. Een heele scha depost voor bedoelde landbouwer, nog temeer daar het veulentje onverzorgd achterbleef. -Dinsdagmiddag j.l. wilde een ze kere N. T. alhier, op den Buitendijk eens met een luxe auto gaan rijden. Hij reed hiermede van een boerenerf af den Buitendijk op. Hij maakte daarbij zoo'n rare zwaai, dat hij tegen een aan dien weg staande woning opreed, die be schadigd werd. De auto die tot stilstand kwam was erg gehavend. Majoor Ra makers uit Dussen, die spoedig ter plaatse was, maakte van het geval pro ces-verbaal op, daar bleek dat de be stuurder niet in het bezit was van een rijbewijs. Dit muisje zal voor hem nog wel een staartje hebben. Dinsdagavond j.l. had een meisje van J. Valk alhier het ongeluk met het ballen te vallen. Zij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat zij een groote bloedende wonde aan haar voorhoofd bekwam. De hulp van Dr. van Vuure P. Snijers, H. Allard Jr., J. J. Staal, J. H. Dirven, Frans Renniers, Jan v. Strien, L. Speetjens en Ant. Santber gen. Op het stembiljet moeten 5 candida- ten worden aangewezen door een kruis je te plaatsen achter den naam van ie- deren candidaat die door den kiezer wordt gewenscht. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. Zuurdeeg. Onze Kon. Erk. Scherpschutters- vereeniging „St. Blasius" neemt deel aan het bondsconcours, dat 3 Mei ge houden wordt te Vlijmen, vanwege den bond van Scherpschuttersvereenigingen in de Langstraat. De collecte voor steun aan het comité „Jeugd in Nood" heeft slechts opgebracht 15.' - 16 Mei a.s. worden hier overdag en s avonds oefeningen gehouden in luchtbescherming. Tot hoofd daarvan is voor deze gemeente en omgeving benoemd de directeur der N.V. Ver- eenigde Zuivelfabrieken alhier, den Weled. Gestr. heer J. P. v. n. Heijden. Op het consultatie-bureau voor Zuigelingen verschenen deze weck slechts 13 moeders met haar kleintjes; misschien wel tengevolge van 't slechte weer. A.s. Zondag neemt on:c wandel club I,eo XIII deel aan den wandclwed- strijd, uitgeschreven door de Robinson- vereeniging te Nijmegen en cl in de afd. 40 K.M. Kaatsheuvel, 19 April 1936. Duivensport. De K. C. C. gevestigd bij den heer Jan van Dun hield heden haar eerste wedvlucht met oude duiven van uit Lier. Ingekorfd werden 445 duiven. De duiven werden gelost om half negen; de eerste duif arriveerde om 9-18-59, de laatste prijswinnende duif om 9-37- 2. De gemiddelde snelheid der eerste duif was 1368.5 meter, der laatste 1000 m. De uitslag was: 1, 19, 42 M. Zacht; 2, 103 Ch. Steen bergen; 3 Bergmans; 4, 30 C. v. Rooij; uit Dussen moest worden ingeroepen, 113 Jac. Vloemans; 6, 34, 95, 117 W. v. Best; 7, 68, 87, 144, 145 Schraauwers; 8, 52, 96, 121 H. Hen die een verband heeft aangelegd. Dinsdagavond is door de mare chaussee te Heusden gearresteerd de heer J. P. S. uit Eethen, verdacht van verduistering, gepleegd ten nadeele van de diaconie der Ned. Herv. gemeente, waarvan hij penningmeester was. De verdachte die in het dorp het volle ver trouwen genoot, is in de marechaussee kazerne te Heusden ingesloten en zal op transport worden gesteld naar het huis van bewaring te 's-Hertogenbosch. De aannemer-timmerman Th. d. P. geraakte tijdens zijn werkzaamheden met zijn hand tusschen de zaagmachi ne, waardoor twee kneukels van zijn vingers werden afgezaagd. Dr. Jaspers verleende de eerste geneeskundige hulp. Naar wij vernemen heeft de heer H. Allard Jr. bedankt voor bestuurslid van de R.K. Staatspartij, afd. Geer- truidenberg. Maandag a.s. zal een aanvang worden gemaakt met de verbetering van de kade van de Gasthuiswaard, eigendom van de Sted. Godshuizen al hier, welk werk onder toezicht van de Ned. Heide Maatschappij in werkver schaffing zal worden uitgevoerd. Een 25-tal werkloozen uit deze gemeente zullen hieraan tewerk worden gesteld. De werkzaamheden zullen ongeveer 6 weken duren. Zondag 26 April a.s. zal in het R.K. Parochiehuis alhier de stemming plaats vinden voor de verkiezing van 5 candidaten voor de commissie uit de ingezetenen in verband met de voor genomen toevoeging van Raamsdonks- veer aan deze gemeente. Het stembu reau houdt zitting van 11 uur v.m. tot 5 uur n.m. De navolgende personen hebben zich bereid verklaard in de hiervoor ge noemde commissie zitting te nemen: driks; 9 C. v. Boxtel; 10, 16. 59. 80, 109 Sulsters, 11, 111, 123 A. Snap haan; 12, 69 Goedhart; 14, 27, 127 J. van Boxtel; 15, 67, 121 Zeebrechts; 17, 60, 66 Frits v. d. Linden; 18, 90, 135 Fr. Damen; 20, 101 J. Brouwers; 21 G. Laros; 22 C. Klis; 23. 28, 35, 46 P. Stok- kermans; 24, 51, 86, 130 Stubbe; 25, 128 Jos. Vrinten; 26, 53, 75, 115 Hoe- venaars; 29, 79, 108, 147 P. Vloemans; 31, 89, Jac. de Wit; 32, 48, 63, 97 B. Kemmeren: 33, 38, 47, 94 L. Mossel veld; 36 Pijnenburg; 37, 56, 61, 84 J. Kemmeren; 39, 116 A. Voogd; 40 M. v. Boxtel; 41, 65 D. Hendriks: 43 W. v. d. Ven; 44, 54, 85, 138 W. Kem meren, 45, 102 B. Pols; 50, 126 B. v. d. Linden; 55, 81, 92 J. v. d. Linden; 57, 119 J. Zijlmans; 58, 76, 100, 106, 120, 129, 136, 146 G. v. d. Linden; 62, 91, 143 M. v. Zon; 64, 70 C. v. d. As sem; 71, 139 H. Klis: 72 Opperman; 73, 104 Mes; 74, 124 P. Snoeren; 77, 86, 132, 140 Soeterboek; 78, 83, 114 Cou- wenberg: 82 Fr. v. Beers; 93 Montee; 98 St. Dekkers: 99 P. Ligtvoet; 105 L. de Bondt; 107, 112 C. de Bondt: 118 125, 141 H. Netten: 131 L. v. d. Ven; 133 Priems; 134 Pruimboom; 137 de Graaff; 142, 148 J. Lenzholz. Voetbal. De Kaatsheuvelsche Boys I ontvin gen Zondag voor de derde klasse N. V. B., R.W.B. I uit Waalwijk. De Waalwijksche club scheen de overwin ning gemakkelijk te kunnen incassee- ren. Reeds met de rust was de stand in 't voordeel der bezoekers 03. Na de thee kreeg echter de thuisclub haar vorm te pakken en na twintig minuten was de stand reeds gelijk. Tien minu ten voor het eind wist de thuisclub het vierde doelpunt te scoren, zoodat de eindstand kwam met een 43 over winning der Boys. Het derde Boys elftal won met 51 van Blauw-Wit. Luchtbescherming. In de zaal van den heer Jan v. DJ vergaderde Donderdagavond de Bu gerwacht Kaatsheuvel met Gemeend en Rijkspolitie, onder leiding van de- heer Teunissen, hoofd van de Luchtbe schermingsdienst alhier, om maatrege len te bespreken, te nemen bij de oefe ningen, welke op 16 Mei a.s. in West Noord-Brabant en Zeeland tijdens ee- gefingeerde luchtaanval zullen gehou. den worden. De heer Teunissen zette de taak vac de Burgerwachters, welke een gehee vrijwillige is. uiteen. Zij bestaat hieruit dat de leden der burgerwacht zich be schikbaar stellen voor de dienster welke van hen gevraagd worden. 0nj het gefingeerde gevaar met zooveel middelen als beschikbaar zijn te kee! ren of te verminderen. Behalve tele! foon en radio-diensten, welke ten bu! reele verricht worden, zijn de burger! wachters ingedeeld in patrouilles, die gestationeerd worden in de kom en de verschillende toegangen naar de plaats Bij de avondoefeningen zal een eerste zorg zijn, om mede te werken de ver- lichting van voer- en rijtuigen op de voorgeschreven wijze gedempt te krijgen, terwijl elk voorval, dat in ver band kan gebracht worden met de luchtaanval, als het ontstaan van bran- den, het vallen van bommen etc. aan het hoofdbureau moet gemeld worden Het afzetten van brand- en gasbom- plaatsen behoort in overleg en samen werking van de politie mede tot hun taak. Door verschillende aanwezigen werden vragen gesteld welke door den heer T. naar genoegen werden beant- woordt. Trouw aan de D.E.S.-kleuren. Het zal mogelijk nog weinige lezer bekend zijn, dat Kaatsheuvel Zondag 26 April voor een jubileum staat, dat niet onopgemerkt mag voorbijgaan. Vier D.E.S.-spelers spelen n.I. dien dag in de competitie-wedstrijd teger, H.K.I. uit Breda hun honderdste offi- cieele wedstrijd. t Zijn de heeren Giel, Sjel en Bertus van Boxtel en André Vloemans. Zeker niet alle lezers zijn voetbal-enthousias ten, doch dat is niet noodig om te er kennen dat het een prestatie is, die waardeering verdient, dat iemand van af de oprichting eener club, deze trouw blijft. Meer waardeering verdient dit nog, waar het onze R.K. Sportvereeni- ging D.E.S. betreft, de club, die op sportgebied, speciaal in de voetbalsport Kaatsheuvel een naam bezorgd heeft De groei, die D.E.S. in de zes bestaans jaren gemaakt heeft, is naast de actie die van het bestuur uitgaat, voor eer groot deel aan het enthousiasme en de trouw der spelers, en onder dezen aan genoemde vier jubilarissen te danken die zeker onder hunne clubgenooten niet het minste bijbrachten aan de sue cessen die D.E.S. beleefde. Het bestuur heeft het zich een plicht gerekend de spelers-jubilarissen voor de H.K.I.-ontmoeting officieel te hul digen. De Des-supporters zullen bij de ze huldiging natuurlijk niet ontbreken en we mogen verwachten, dat bij deze gelegenheid zelfs velen, die minder enthousiast tegenover de voetbalsport staan, acte de presence zullen geven als sympathie-uiting van de trouw der jubilarissen en tot steun van de R. K voetbalsport ter plaatse. ST. JOACHIMSMOER. Zondag 19 April had 't eerste sa mentreffen plaats van de Kruisboog gezelschappen „Willem Teil" uit Berk dijk en „Onderlinge Vriendschap" al hier. Deze eerste wedstrijd had plaats ten bate der T.B.C.-commissie te Loon- op-Zand, die eenige afgevaardigden had gezonden. De netto-opbrengst wel ke aan genoemde commissie kon wor den afgedragen, bedroeg 11.76. De uitslag van dezen eersten wedstrijd was als volgt: le prijs H. Rolberg, alhier, met 128 punten; 2e pr. J. v. Wanroy, Berkdijk, 124 p.; 3e pr. H. Dingemans, alhier, 121 p.; 4e pr. P. Hazenberg, alhier, 120 p.; 5e pr. W. Klijn, alhier, 112 p.; 6e pr W. Sins, Berkdijk. Ill p.; 7e pr. H. v. Wanrooy, Berkdijk, 111 p.; 8e pr. P. v. d. Hoven, alhier, 106 p.; 9e pr. A. Kouwenberg, alhier, 105 p.; 10e pr. P. v. Wanrooy, Berkdijk, 103 p.; lie pr. N. Schaafstra, Berkdijk, 102 p.; 12e pr. C. v. Wanrooy, Berkdijk, 100 p.; 13c pr. E. Verhelst, alhier, 97 p.; 14e pr. G. Gommers, Berkdijk, 97 p.; 15e pr. J. v. Wanrooy Jr., Berkdijk, 93 p.; 16e pr. M. Maas, alhier, 91 p., 17e pr. M. Schellekens, alhier, 83 p.; 18e pr. G. v. Gorcum, alhier, 46 p. LOON OP ZAND. Concordia. De harmonie Concordia gaf j.l. Zon dag een uitvoering in de zaal van de vereeniging Hasselts Gemengd Capel- le Koor, die blijkens de verslagen in de Nieuwe Tilburgsche Courant, schit terend is geslaagd. Bij het vertrek wenschte de Voorzitter van het Gem. komen hei product van vertrouwen.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6