Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. GEMENGD NIEUWS. EETHEN. - DUSSEN. SPRANG—CAPELLE. BEGRIJPT HET BELANG „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" NATIONAAL GEVOEL. Sport. V'p. H. O. V. A. R- A. HILVERSUM 1875 M. N. C. R- V. ZATERDAG 9 MEI 1936. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A. V. P. R. O. v. A. R. A. is benoemd Mej. OfTenbeek, onder wijzeres op wachtgeld te Rotterdam. Zij heeft deze benoeming aange nomen en is reeds in functie ge treden. 1911 6 Mei - 1936 HILVERSUM 1875 M. K. R. O. Gevonden voorwerpen. 1 vulpotlood; 1 autoband met velg in een bak. Te bevragen bij den gemeente-veld wachter te Eethen. De Ned. Herv. Gemeente alhier is in verband met de vacature van predikant ter verzorging opgedragen aan den Ring Woudrichem. Als consulent is aangewezen ds. Reijenga te Almkerk en als de consulent ds. Berenkamp te Werkendam. Het bouwen van een woon huis voor rekening van den heer A. Lensvelt alhier is opgedagen aan de heeren J. van Boxtel, metselwerk en P. van Mierlo, timmerwerk. Tot secretaris der R.K. Mid. denstands-vereeniging afd. Hank is gekozen üe heer B. van Biesen. HANK. Bij den landbouwer C, Boender alhier, beeft zich een ooievaarspaar gevestigd op een circa 4 meter hooge hooischelf. Zij voelen zich aldaar goed thuis. Dat het geval veel bekijks heeft spreekt van zelf. De heer A. v. H. van hier, had de vorige week, terwijl hij zich te Vianen rijdende op zijn rijwiel bevond, het ongeluk bij het uit wijken voor een auto te slippen en te vallen. Hij viel met zijn hoofd in aan deri weg staand prikkeldraad waardoor hij dusdanig werd ver wond, dat hij zich onmiddellijk onder geneeskundige behandeling moest stellen. Bij voldoende deelname gaat de J.V. per bus, wat al heel waarschijn lijk is. De onkosten zijn dan heel gering. De herdenkingsrede zal uitge sproken worden door den Bonds- secretaris Ds. de Geus, predikant te De Bilt. De J.V. tekent op veel liefhebbers, opdat de groote zaal van Tivoli te Utrecht vol zal zijn. CAPELLE. Gedurende de maand April 1936 werd ten hulppostkantore alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 7042,99 en terugbetaald f 7636,97. Het aantal inlagen bedroeg 73, dat der terugbetalingen 41. SPRANG. Nationale Reclasseeringsdag. In deze week wordt hier aan huis verspreid de Reclasseeringskrant. met het oog op de te houden Na tionale ReclasseeringsdagopZaterdag 9 Mei a.s. In die krant zal men een prijsvraag vinden, waarvan de opbrengst geheel aan de Reclasseeringsarbeid zal ten goede komen. Aan die prijsvraag zijn 690 prijzen verbonden. Eenieder geve hieraan zijn aandacht en doe zijn best. 9 Mei Nationale Reclasseeringsdagl Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand April 1936 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f2909,50 en terugbetaald f5960.79. Namens de Ned. Herv. J. V. op E. G. worden alle oud-leden of andere belangstellenden, die mee willen gaan naar deJubileum-Bonds- dag, die D.V. op Hemelvaartsdag te Utrecht wordt gehouden, uitgenoo- digd zich voor Donderdag op te geven aan één der leden of liefst bij den secretaris W. H. Spuybroek. van uw eigen krant en ABONNEERT U OP De postduivenvereniging »De Luchtvaart, gevestigd in café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag met oude duiven een wedvlucht vanaf Neufvilles met den volgenden uit slag H. Spierings, le, 2e, 23e en 31e; Gehr. van Onzenoort 3e, 22e en 32e; C. Rozenbrand, 4e, 5e, 9e, 16, 2le en 28e; W. Versteeg 6e, 15e 18e, 27e, 33e en 41e; C. Verhagen, 7e en 35e Adr. Klootwijk, 8e, 11e, en 29e; Adr. Bakkeren, 10e en 43e; J. Ver steeg 12e, 19e, 34e, en 37eJ Meter 13e, en 24e; Adr. Blom, 14e, 26e en 45; J. de Jong 17e, 31e en 49e; G. Treffers 20e en 44e S. van Peer 25e en 38e; P. de Roon 36e en 39e en p Nieuwenhuizen. W. Mandemakers, overduif. Aangetoonde duiven: H Spierings, Gebr. van Onzenoort, W. Versteeg, C. Rosenbrand en S. van Peer, terwijl de uitgeloofde extra prijs, een tulband werd gewonnen door H. Spierings. De jaarlijksche algemeene ledenvergadering van de Coöp. Boerenleenbank zal plaats hebben op Donderdag 14 Mei a.s. des avonds om 8 uur in het Stationskoffiehuis van den heer L. F. van Dongen. De agenda vermeldt: I. Opening. 2. Aanwijzing Secre taris. 3. Verslag van den toestand der Bank. 4. Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van den heer Adr. Verhoeven (officieel candidaat in deze vacature is Adr. Verhoeven), 5 Verkiezing van een lid van het bestuur, wegens periodieke aftreding van den heer G. A. S. de Bas (officieel candidaat in deze vacature is G. A. S. de Bas), 6 Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, ter vervulling der vacature ontstaan door het bedanken door den heer A. A. Michael (officieele candidaten in deze vacature zijn A. van den Hoek. J. P. Konings en A. Smit), 7 Nazien rekening en balans over het afgeloopen boek jaar. Deze liggen op 6 en 13 Mei a.s. des avonds van 7—8 uur voor leden ten kantore der Bank ter inzage, 8 Rondvraag. In het gebouw der Geref. gemeente aan de Hoogevaart hoopt a.s. Vrijdag 8 Mei des avonds 7 uur op te treden Ds. J. D. Barth uit Dordrecht Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O.L. school in de Kom alhier P. van Raamsdonk herdenkt heden den dag. dat hij 25 jaar werkzaam is in het landbouwbedrijf van den heer J. Huijsman te Capelle, Winterdijk. Bij de vele gelukwenschen, welke de jubilaris dezen dag ongetwijfeld in ont vangst heeft mogen nemen, willen wij ook de onze voegen. Ter gemeente-secretarie van Sprang-Capelle werden gedurende de maand April ingevolge de Vleesch. keuringswet aangegeven 26 runderen 53 varkens en 3 geiten. In de consistoriekamer der Ned. Herv. kerk zal a.s. Woensdag avond half acht onder leiding van Ds. Cuperus de jaarvergadering plaats hebben van de Ned. Herv. Jongemeisjesvereeniging op Geref. Grondslag. Bij de gehouden zitling van den Keuringsraad voor keuring der ingeschrevenen der lichting 1937 werden van de ingeschrevenen uit de gemeente Sprang-Capelle 28 personen goedgekeurd, 11 voor goed ongeschikt en 1 tijdelijk ongeschikt verklaard. De gewone wekelijksche schiet oefeningen van de plaatselijke afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm zullen a.s. Zaterdagavond op de schietbaan le Kaatsheuvel weder een aanvang nemen. Deze oefe ningen zullen staan onder leiding van den heer P. van der Schans. Voor de 2e klasse van den BV.B. werd j.l. Zondagnamiddag door de voetbalvereeniging »Zand- schel« op eigen terrein een comp.- wedstrijd gespeeld tegen Vlijmen B., welke wedstrijd door »Zandschel« met 4—0 gewonnen werd. J.l. Zaterdag speelde de korf- balvereen. »K.I.O.L.« haar eerste comp.-wedstrijd voor den Dordt- schen Korfbaibond tegen «A.K.C.« te Almkerk, welke wedstrijd in een 1—8 nederlaag voor »K.I.G.L.« eindigde. Ruststand 4^-1. Uit de eindstand blijkt duidelijk, dat het een zeer eenzijdige wedstrijd was. Van 't begin tot 't einde was »A.K.C.« verreweg in de meerder heid. Hoewel »K.I.O.L.« een neder laag verwachtte is deze eerste comp.-wedstrijd voor haar een teleurstelling geworden. - Voor de actie tot stichting van een ziekenhuis te dezer plaatse is tot heden ruim f1600 hinnenge. komen. „TAFELPARTIJ" IN EEN BRABANTSCH DORP. 700 Dorpelingen overvallen 'n herberg. Zaterdagavond is het Brabantsche. dorp Beek en Donk het tooneel ge weest van een tafelpartij die door het ingrijpen der politie op het laatste oogenblik werd verstoord. Zooals bekend verstaat men onder tafelen, aldus de MM. een oud volks gericht waarin bewoners van boeren plaatsen hun misnoegen te kennen ge ven tegenover personen die het niet zoo nauw nemen met hel nakomen van huwelijksbeloften. Ook hier was zulk een geval hekend geworden en men stak de koppen bijeen om de overtreders hiervan op gevoelige wijze te straffen. Het betrof ditmaal de dochter van den kastelein J. te Beek en Donk, die spoedig in het huwelijk zou treden, doch van gedachte veranderde en haar verloving verbrak, om direct haar hart te verpanden aan een onder wijzer ter plaatse. De dorpelingen wa ren over deze handelwijze ten zeerste verontwaardigd en men besloot een ouderwetsche tatelpartij op touw te zetten, teneinde het ontrouwe meisje een flinke les te geven. Den Zaterdag avond leek voor deze wraakoefening het meest geschikt, omdat de nieuwe vrijer dan bij zijn meisje op bezoek zou zijn. Omstreeks acht uur kwamen de lafelaars, meer dan 700 in getal bijeen. Gezeten in huifkarren en gewapend met knuppels, stokken, ketels, dek sels, pannen en de meest potsierlijke voorwerpen trok men onder het helsch spektakel van ketelmuziek door het dorp naar de herberg van J. Men had echter buiten den waard gerekend, want deze had de politie ge waarschuwd. Toen de tafelaars ter plaatse arriveerden, om daar in de herberg alles kort en klein te slaan met de meegebrachte knuppels, wer den zij door de politie, onder leiding van den burgemeester verzocht rustig naar huis terug te keeren. De opgewonden dorpelingen gaven echter geen gevolg aan dit verzoek en men bleef samenscholen. Toen zag de politie zich genoodzaakt van de gum mistok gebruik te maken. Er werden gevoelige klappen uitgedeeld en ten slotte werd de menigte uiteengedre ven. Het bleef echter den geheelen avond rumoerig in 't dorp en pas te gen middernacht keerde de rust terug. MOORDAANSLAG DOOR EEN DIENSTBODE. Zondagmorgen heeft te Meppe* de 26-jarige dienstbode IJ. V. haar meesteres, mevr. B. Stern, vermoe delijk in een aanval van drift, met een hamer aangevallen en haar daarmede een tiental slagen op het hoofd toegebracht, met het gevolg, dat het slachtoffer badend in haar bloed en levensgevaarlijk gewond ineenzakte. Mevrouw Stern werd eerst des avonds door haar man gevonden. Deze was naar Amsterdam geweest en keerde 's avonds in zijn woning terug Toen hij zijn vrouw ernstig gewond zag liggen, snelde de man vol ontzetting naar de buren, die politie en dokter waarschuwden. Deze laatste constateerde'n ernstige schedelbreuk. In de woning van mevrouw Stern werd .echter een dienstbodenschortje gevonden, waarop eenige bloed vlekken zaten, dit was aanleiding om de dienstbode van haar bed te lichten. Na een verhoor bekende het meisje den aanslag te hebben gepleegd. Zij had, na de daad te hebben gepleegd, de woning verlaten en was naar huis gegaan. Ook in haar schoenen werden bloedvlekken ge vonden. Het meisje is naar het huis van bewaring te Assen overgebracht. Mevrouw Stern is inmiddels aan de hekomen verwondingen over leden VROUW BEDOLVEN ONDER ZAND EN GESTIKT. Dinsdagmorgen omstreeks negen uur zijn door instorting van een zandberg, de weduwe M. en haar zoon bedohen geraakt. Beide per sonen waren, zooals herhaaldelijk gebeurt, bezig zand uit te graven in den zandberg te Terstraeten, toen plotseling een massa zand afviel, die beide personen bedolf De jongen heeft zichzelf kunnen redden en is terstond om hulp gaan roepen. Met vereende krachten is men er in geslaagd de vrouw te voorschijn te halen, doch de ijlings ontboden ge neesheer kon slechts den dood door verstikking constateeren. De vrouw was 55 jaar oud. »Wijsneus« schrijft »Onder de Loupe« in 't Kanton Oosterhout Wij Nederlanders laten ons niet gauw opzweepen. Dat kan zijn goede zijde hebben. Maar vaak geelt het een idee van lamzakkeriglieid en lammenadigheid. Dit is vooral het geval, wanneer het nationale ge beurtenissen betreft. Er is een hei. densch geweld voor noodigom ons er toe te krijgen ons vaderlandsch lied te zingen. Wij kijken elkaar bij de eerste strofe aan, of we een vreemde taal hooren en we over denken het geval zoolang totdat wij al aan de tweede strofe zijn gena derd en dan kennen wij 't niet meer van buiten. De vlag uitsteken hij een nationale gebeurtenis of verjaardag van het koninklijk huis? Ben je mal, we liggen allemaal uit het raam te tijken of onze buurman het doet, het gevolg is, dat bijna niemand de vlag uitsteekt. Dat bleek hij den jongsten verjaardag van Prinses Juliana. Zijn wij nu daarom slechte va derlanders? Wij zouden het niet graag willen beweren. Maar vergeten wij één ding niet. Een volk, dat in dezen tijd geen uiting geeft aan zijn nationaltn wil en nationale gebondenheid op den duur onder de voet wordt geloopen. Men vergete bovendien niet, dat het in deze tijden, nu allerwege versplintering optreedt, dringend noodig is openlijk uiting te geven aan onze verknochtheid aan het Oranje Huis. En daarvan is het uitsteken der vlag een symbool. I.V.C.B.-Competitie. WAALWIJK. R.K.V.V. H. E. C. Onze voorspelling dat WVB het tegen onze reserves niet gemakkelijk zou heb ben is meer dan uitgekomen. Tegen alle verwachting in moesten de Oranje-man nen met 2—0 de vlag strijken, waardoor hun prachtige kans zoo goed als ver keken is. Door deze overwinning heeft het 2de elftal van HEC weer een kansje gekregen de laatste plaats te verlaten. Het is wel jammer dat de HEC'ers hun eindspurt zoo laat hebben ingezet. Met veel minder inspanning dan Zondag j.l. zouden verschillende wedstrijden ge wonnen kunnen zijn. Intusschen is het een kranige prestatie, hetgeen wel een felicitatie waard is. Het geheele elftal heeft zich schitte rend geweerd, waarbij vooral de achter hoede, waarvan in het bijzonder nog de keeper, opviel. De wedstrijd stond vooral voor de rust op hoog peil, en was tot de laalste seconde uitermate spannend. Direct na de aftrap was het de HEL ers aan te zien dat zij zich niet lieten over bluffen. Regelmatig werden hachelijke momenten voor het WVB-doel gescha pen. en dikwijls met meer geluk dan wys- heid wist de doelman zijn heiligdom on- besmeurd te houden. Na enkele vergeefsche pogingen gelukt het den linksbuiten toch de score te openen. WVB valt nu verwoed aan, doch de achterhoede weet van geen wyken. Onze jongens belagen nu weer herhaal delijk de WVB-veste, waarbij vlak voor de rust een achterspeler, niet anders dan door den bal achter de lijn weg te. slaan kan redden. De penalty, hiervoor toegestaan, wordt door den centervoor schitterend genomen, zoodat HEC een nuttige 20 voorsprong heeft. Na de rust probeert WVB den achter stand op alle mogelijke manieren te ver kleinen. De strijd wordt cenigszins forsch, maar de scheidsrechter houdt de teugels strak, zoodat het hierbij blijft. De HEC'ers krijgen nog enkele mooie kan sen, maar de vermoeidheid komt ook een woordje meespreken, zoodat de stand onveranderd blijft. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Daar 't eerste elftal uitgespeeld isj gaat de belangstelling meer uit naar de junioren die op de rand van 't kampioen schap staan. Hun resten nog twee wed strijden n.l. een thuiswedstrijd tegen Hercules uit Waspik en een uitwedstrijd tegen Hercules B eveneens uit Waspik. Deze thuiswedstrijd zou Zondag j.l. nu gespeeld worden, doch moest door aller lei omstandigheden worden uitgesteld. Dat dit een teleurstelling was behoeft geen betoog, want slagen de Boys-junio ren erin deze te winnen, dan hebben zij een dusdanig jmntenaantal bereikt, dat door geen enkele andere club nog ge ëvenaard kan worden. Als oefenwedstrijd soeelden zij nu te gen een Be Ready-combinatie. Gedurende den geheelen wedstrijd demonstreerden zij een overtuigende meerderheid en hadden met de rust reeds een 51 voor sprong. Na de rust ontbrak alle span ning en met denzelfden stand als hij de rust, kwam ook 't einde! Als oefenwed strijd heeft deze wedstrijd niet veel ef fect gehad, daar de tegenstander te zwak was. Terugkomende op den beslissingswed strijd kunnen we reeds mededeelen dat deze a.s. Zondag om drie uur gespeeld zal worden. De opstelling enz. zullen we a.s. Zaterdag in dit blad publiceeren. Het zal aan spanning niet ontbreken, daar ook Hercules A een flink oloegje is. Dus Boys-lui, nog maar eens flink ge traind opdat ge a.s. Zondag fit aan den start verschijnt. R.K.V.V. Be Ready. Zaterdag j.l. had in 't clubhuis de ver loting plaats ten bate der R.K V.V. Be Beadv. Deze had een vlot verloop en de volledige uitslagenlijst zullen we iri een volgend nummer van dit blad publicee ren. R.K. Jeugd-Competitie Waalwijk. Program voor Zondag 10 Mei: WVB—Hercules A, scheidsrechter C. Dekkers. Quick A-HEC, scheidsrechter^^ Hercules B—Quick B, scheidsrechter J. v. Delft (Zaterdag 3.30 uur). WIELERSPORT. FRANS SLAATS ALS STAYER. Frans Slaats heeft Zondag op de Veka-baan te Amsterdam zijn debuut gemaakt achter motoren en won den eersten prijs. De strijd ging over 1 K.M. (75 ronden). Slaats reed Maandag te Brugge en werd eerste in een afvalrace. Pijnen burg was nummer 1 in een achtervol- gings-wedstrijd. In de koppelwedstrijd over 80 K.M. waren ze nummer 4. Zondag nam Slaats deel aan de ronde van Valkenburg (100 K.M. voor profs). Hij kwam nummer 3 aan. I)e verdere avonturen van Oome Keesje, variatie-concert. Jack de Vries' internationals. -n- Een serie lezingen. II. Ai Men vraagt en wij draaien, i'tft Nieuwsberichten A.N.P. -■?- Herhaling van S.O.S.-berichten. 0 00 Nieuwsberichten Vrijz. Godsd. Persbureau, o' «5 Cursus. ojo concert. 9 00 Cursus. 930 (irainofoonmuziek. 'Si- Nieuwsberichten en Vrijz. Godsd. Persbur. 110 \inerikaanschc Hollanders of Hollandsche 1 Amerikanen. soo Schriftlezing en meditatie. o'l5 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst. ,00 Gromofoonmuziek. ,13 piano-recital. ïl5 Veel gevraagde graniofoonmuziek. ,011 Het ensemble van der Horst. ,30 Lezen van Chr. Lectuur, ó'oo Vioolrecital. i'oo Graniofoonmuziek. 3.00 Duetten. 1 r. Gramofoonmuziek. G30 A. J. Herwig: Hoe krijgen wij een mooi gazon 7 00 Persberichtne van het Ned. Clir. Persbureau -15 Een kwartiertje radio-reportage. 730 Literair halfuurtje. S'Ó0 Weer- en Nieuwsberichten. #15 Orgelconcert. 900 "Lezing: De haven van Rotterdam. 9.30 De Arnhcmsclie Orkestvereeniging. ,n in Nieuwsberichtn. 1015 De Arnhemsclie Orkestvereeniging. tjOO Graniofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 1015 Uitzending voor de arbeiders in de Con tinubedrijven. 12.00 Concert door de Bohemians. 12.45 Graniofoonmuziek. I.00 De Bohemians. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.20 Voor de schaakliefhebbers. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.10 Fantasia. 3.45 De guldn-jaar actie der N.V. 4.00 Fantasia. 4.35 Gramofoonmuziek. 4.50 Ksperanto-uitzending. 5.10 Uit de roode jeugdbeweging. 5.10 letterkundig overzicht. 0.00 Orgelspel. 0.30 Film en theater. 7.05 Gronings uurtje. 8.00 Herhaling van S.O.S.-berichten. 8.03 Nieuwsberichten A.N.P. en VARA-Varia. 8.12 Wij vragen uw aandacht voor 8.15 Rotterdams Philh. Orkest. 9.30 Sprookjes voor groote mcnschen. 10.00 Nieuwsberichten A.N.P. en VARA-Varia. 10.05 Van diet VARA-zomcrfeest-front. 10.10 Muzieknummers op verzoek door het VAR A-orkest. II.00 Gramofoonmuziek. 11.10 Louis Davids zingt. 11.20 Cor Steijn's accordeon-orkest. 11.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Graniofoonmuziek. 8.15 Morgenconcert. 10.00 Muziekuitzending voor fabrieken. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Het KRO-orkcst. 1.00 Graniofoonmuziek. I.15 Het KRO-orkest. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 De KRO-Boys. 1.25 Gramofoonmuziek. 4.35 De KRO-Melodisten. 5.20 Lezing: Roomsk Fryslan Verein. 5.40 Journalistiek weekoverzicht. 0.15 Inleiding op de opera Lohengrin. 0.30 Opera Lohengrin, uitgevoerd in de Stads schouwburg te Amsterdam. 7.45 Lichtbakens. Een lO-min.-overpèinzing. 8.05 Inleiding en uitzending 2e acte Lohengrin. 9.35 Filmpraatje. 9.55 Inleiding en uitzending 3e arte Lohengrin. II.10 Nieuwsberichten. 11.20 Graniofoonmuziek. 1

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3