Nieuws uit de Langstraat en Omgeving VE|: Plaatselijke Berichten Woensdag 6 Mei 1936. No. 37. De Echo van het Zuiden. Tweede Blad kschi jkkeril Halve Finale Biljartkampioenschap van de Langstraat. FRANS VAN HELVOIRT, Waalwijk BART VAN ENGELEN, CAFÉ „CITY" DRUNEN. OUSSEN. GEERTRUIDENBERG. rltÜSUEN. NIEUWKUIJK. RAAMSDONK. de oliebollendag. kooals we verwacht hadden, is de htebollendag een éclatant succes iworden. Als hier iets goed wordt Lezet en dat is gewoonlijk't geval dan nog wel voor eeil mooi doel, j slaagt T vanzelf Let minder dan 12000 oliebollen jrden verkocht, alzoo eenopbrengst ;fl vierhonderd gulden en daarbij Jjaien nog eenige gitten. Als de Jkosten eraf zijn zal wel ongeveer aan de G.-commissie men worden afgedragen, want jr de bereiding der oliebollen iren verschillende giften in natura lekomen. ten mooi resultaat zeer zeker, aarvoor het dames-comité, dat een fukke dag achter den rug heeft en zijne vele medehelpsters en [ewerkers en allen die bijdroegen 't welslagen van dezen opzet, ;er een hartelijk woord van dank /hulde toekomt. Aan dit resultaat heeft zeker ook >t kampvuur der padvinders des -onds op 't Raadhuisplein 't zijne igedragen, dit was een aardige actie om de menschen derwaarts lokken en niet minder heeft de ,uziek-auto uit Tilburg 't zijne araan gedaan Dit was een goed amusante reclame, die des avonds de Markt het publiek een aardig rieerend programma bezorgde. Onder aanvoeling van het ijverig mes-Comité is de ollebollendag groot succes geworden. Door algemeene spontane medewerking deze dag geworden, zooals we ;ze zoo gaarne zien. De T. B. C.-commissie wil gaarne ank zeggen aan allen die tot dit welslagen hebben medegewerkt, fin de eerste plaats het Dames- ijomité ondei leiding van Mevr. v. Loon-de Jong. De opzet en uitvoering raj as schitterend de plaatselijke pers ue zoo belangeloos medewerkte, een wiet te vergeten onzen dichter- :rkwik(umorist van Engelen, de vele ver- 's middjoopsters en verkoopers, het Ge- l tege»eentebestuur, de padvinders met beste,fun aardige attractie en alle verdere oordeiedewerkers die zoo zeer tot het lagen van dezen dag hebben mede. ewerkt. 5 ^R.K. MIDDELBARE HANDELS AVONDCURSUS WAALWIJK. :au Kot{ Doordat de laatste jaren bleek dat jerschillende candidaten, om reden jerhoo^e examengelden, zich niet onden onderwerpen aan het examen oor Machineschrijven en Steno- •afie, heeft het Bestuur van de R.K. iiddelbare Handelsavondcursus be (loten 'n eigen diploma uit te reiken poor deze vakken. De examenszul- in afgelegd worden naar de eischen, elke door andere instituten gevor- lerd worden. aEBIEl Dit jaar zullen de examens plaats lebben op 28 en 2D Mei. De examens voor het behalen van ;t diploma 3-jarige cursus zullen •ehouden worden van 15 t/m. 26 ilei. De uitreiking der einddiploma's |ieeft plaats op 4 Juni. O. O. G. Zaterdag a.s. hoopt bovengenoem- R IJ V'Ie tooneelvereeniging haar laatste eizoen-uitvoering aan hare hono- aire leden te kunnen aanbieden. Ipgevoerd zal worden het zeer lopulaire tooneelspel in drie bed rij - ^IJzeren Heine. Na maanden kan zware studie onder de bekwame ■■■leiding van Regiseur H. v. Engelen twijfelen wij er niet aan dat de 0 0. G.ers met dit werk op waar- nige wijze hun *ooneel-seizoen zullen weten te sluiten. De uitvoering heeft plaats in de Unn nuertzaal Thalia van den heer v. Boxtel. R. K. WERKLIEDENVEREENIGING Geslaagde Tooneeluitvoe- ring door „D.V.S.V." De Tooneelvereeniging D.V.S.V. londerafdeeling van de R. K. Werk liedenvereeniging is den laatsten tijd zeer actief. Zoo werd Maandagavond voor de stampvolle zaal van het Bondsgebouw wederom een uit voering gegeven. Wegens ontstentenis van den Voorzitter, den heer Frans Passier, sprak de Vice-Voorzitter, de heer Nic. van Gorcum, een welkomst woord tot Burgemeester Moonen en mevrouw, de talrijke Eerw. heeren geestelijken en alle aanwezigen, die 1 blijk gaven een tooneeluitvoering JHIvan de Werkliedenvereeniging te ^^[apprecieeren. Ter bestrijding van ^^Hde onkosten beval spr. den loten ^^Jverkoop, welke onder de pauze zou gehouden worden, bijzonder aan. j Met groote aandacht hebben de aanwezigen het dramatisch tooneel spel van Jan E. Odijk »Die geen hart bezatgevolgd. Maar alvorens we met lof melding maken van de wijze, waarop D. V. S. V. het stuk voor het voetlicht heeft gebracht, willen we enkele bemerkingen richten aan het adres van den auteur, die ongetwijfeld een aangrijpende dramatiek in zijn werk heeft weten vast te leggen, maar dit helaas heeft gedaan ten koste van een karakteruitbeelding, welke psychologisch niet geheel ver antwoord was. De houding, welke de auteur den pastoor heeft laten aannemen moest dienen als niet goed te praten basis van de tragedie, waarop het heele verhaal overigens knap werd opgebouwd. Waarom kon de pastoor zijn van moord ver dachten broer niet opzoeken in de gevangenis Deze vraag werd niet beantwoord door het feit, dat de priester een biechtgeheim bewaarde. Jan Odijk heeft hier een voorstelling van zaken gegeven, welke men in het practische leven niet zal ontmoeten. Deze fout viel des te meer op, daar de pastoor de figuur is, waarom zich het heele drama afspeelt. Hel zou te ver voeren, wanneer wij nog een korte inhoudsbe schrijving zouden geven van het behoudens bovenstaande restrictie prachtig uitgewerkt tooneelstuk, dat gelegenheid biedt voor uitermate expressief spel. We denken hier aan cte rollen van den bankbediende Jan van Stralen, van zijn vader en van Albert van Raalte, welke figuren resp door de heeren H. Kolster, M. Beerens en Fr. Kelder op verdienstelijke wijze werden uitgebeeld. C v. d. Wiel gaf een mooie en rustige vertolking van den ouden pastoor, misschien hier en daar te sober, maar in het geheel genomen uitstekend. Ook H. de Werd, als de broer van den pastoor, J. v. d. Bogaertals diens zoon en J. de Goeij als rustend bankier hebbén verdienstelijke mo menten in hun spel gebracht. Vermelden we nog dat P. v. d. Hoven en A. Wijkmans resp. de rol van koster en van arts in handen hadden. De heer Jac. M. Didden heeft als regisseur alle eer van zijn werk. Men merkte, dat de spelers onder goede leiding stonden. De grime werd goed verzorgd door den heer J. Hombergen. Enkele feilen, die nog tijdens deze première aan te wijzen waren, zijn niet noemenswaard en kunnen bij volgende uitvoeringen gemakkelijk weggewerkt worden. Het tooneelstuk heelt grooten indruk op de bezoekers gemaakt en de wijze, waarop het door D.V.S.V. op de planken werd gebracht, onder vond groote dankbaarheid bij het publiek, dat na ieder bedrijf gul was met applaus. Met belangstelling zien we de volgende uitvoering van de Tooneel vereeniging, die haar bestaansrecht wederom volkomen bewezen heeft, tegemoet. !E Wki ben o| den spaa ïec: n hel :M. 9 9 15 9 5 4 Hedenavond om half negen tegen Partij van 300 punten. H. DE RUIJTER, Waalwijk KEURING MILITIE. Van de 56 personen, die zich aan een geneeskundig onderzoek voor den militairen dienst moesten onder werpen, werden er 34 geschikt en 22 voorgoed ongeschikt verklaard. RIJWIEL-CLUB BAARDWIJKHANDEL. Zondag jl. vertrok evenals vorige jaren een gezelschap van 30 per sonen per fiets naar Handel ter bedevaart. Daar dit jaar het aantal van vorige jaren verre overtrof, werd eenparig besloten er 'n vaste club van te vormen. Als hoofd van het gezelschap staat al jaren de kranige 70-jarigen fietser Jan Ketelaars, die dan ook met alge meene stemmen tot voorzitter werd gekozen. Th. v. Leent als secretaris Jan van Lier penningmeester en E. van Lier commissaris. Alle 30 personen gaven zich als lid op. 's Avonds om 9 uur keerden allen zeer voldaan huiswaarts. WEDEROM EEN DIEFSTAL AAN DE PUTSTRAAT. In den nacht van Zondag op Maandag tusschen 12 en 4 uur is ingebroken bij den heer Lambertus Rombouts, wunende aan de Put straat alhier. De dief heeft met een beitel een der schuiframen aan den achterkant van de woning omhoog geschoven, en zich via dit raam toegang tot de woonkamer verschaft. Uit een beurs, welke op den schoorsteenmantel lag, naixL_hij een briefje van f10, een rijksdaalder en een gulden, terwijl hij uit een der kasten de spaarcenten der kinderen (ongeveer drie gulden) ontvreemde Langs denzelfden weg verliet de man het huis, schoof netjes't raam weer dicht en veegde de voetsporen in het tuintje onder hel raam zorg vuldig weg. De politie heeft de zaak in onder zoek en reeds enkele personen in verhoor genomen. Tot nu toe ont breken echter nog de bewijzen. BEDEVAART NAAR ELSHOUT De leden der R. K. Werklieden vereeniging zullen a.s. Zondag hun jaarlijksche bedevaart naar Elshout houden. Daartoe verzamelen zij zich om 5 uur 's morgens bij het Bondsgebouw, waarna precies om kwart over vijf wordt afgemarcheerd naar de bedevaartplaats. R.K. ONDERWIJSDAG 's-BOSCH. Dinsdag hield het instituut katho liek onderwijsdag, opgericht door de afdeelingen van de K. B. Waalwijk, fleusden, Bommeler— waard en Den Bosch, in concert gebouw haar eerste katholieke on derwijsdag. De ongeveer 250 leden woonden in de Kathedraal de plechtige H. Mis bij, welke door Rector Goorts werd gecelebreerd, terwijl de gezangen werden uitgevoerd dooreen kinder koor onder leiding van Pater Mengelberg. In Concertgebouw sprak in de morgenvergadering Pater Gallewaert over de vorming der rijpere jeugd en in de namiddagvergadering sprak dhr. brans van den Oldenburg Ermke met als onderwerp: de schoolmeester in de litteratuur. De belangstelling voor deze eerste dag was van de zijde der geestelijke en wereldlijke autoriteiten groot. De dag mag goed geslaagd heeten. VERKADE BOOD VERRASSINGEN. Behalve de vele linancieele schen kingen, welke de firma Verkade ter gelegenheid van haar 5ü-jarig bestaan in den lande heeft gedaan, gaf zij 20UO banketbakkers order om 20,000 taarten te laten bezorgen aan alle afnemers in Nederland en aan het personeel der fabriek. Ook verschillende Waalwijksche afnemers ontvingen Zaterdag een heerlijke taart van Verkade cadeau, welke in huiselijken kring met 'n »bakske« smakelijk werd opgepeu zeld. VOORKEURING POLITIE HONDEN. De voorkeuring van de Ned. Pol. Honden vereeniging zal te Waalwijk worden'gehouden op Woensdag aan de Galgenwiel en Zondag bij het caté van den heer L. van der Ka te Kaatsheuvel. Als keurmeesters zullen fungeeren de heeren Van Helsland te Kaatsheuvel en Langen- berg uit Oisterwijk. BRABANTSCHE BUURTSPOOR WEGEN. Een nieuwe financieele regeling voorgesteld. In de maand Mei zullen plaats hebben buitengewone vergaderingen van aandeelhouders van de zes in de Brabantsche Buurtspoorwegen en Autodiensten opgenomen tram wegmaatschappijen, n.l. de Zuid. NederlandscheStoom tram weg Maat schappij, de Zuider Stoomtramweg Maatschappij, de Stoomtramweg Maatschappij Antwerpen-Bergen op Zoom-Tholen,de HollandscheBuur^ spoorwegen, de Tramweg Maatschap pij Den Bosch-Veghel Helmond-Oss en de Tramweg Maatschappij »De Meierij Bij de slichting der B.B.A. in 1933 werden de rente en aflossing der ten laste der zes tramwegmaatschappijen loopende schulden voor den termijn van vijf jaren gegarandeerd. Op den duur bleken de vaste lasten voor de B.B.A, zoo hoog te zijn, dat verklaard te krijgen. De vergadering ging in principe accoord met het instellen van een informatie- en incassabureau, zoodat er alle kans bestaat, dat dit wordt opgericht De namen van degenen, die in de diverse groepbesiuren gekozen zijn zullen we a.s. Zaterdag melden. Bedevaart WaalwijkHandel. Zaterdag en Zondag j.l. werd door ongeveer 170 deelnemers de jaarlijksche bedevaart Waalwijk-Handel gehouden. Zaterdagmiddag vertrokken de pel grims reeds naar het bedevaartsplaats- je, waar des avonds de bekende lam pionprocessie werd gehouden. De terugreis naar Waalwijk onder vond eenige vertraging, doordat de krukas van de tramlocomotief brak. De bedevaartgangers hebben den terug tocht verder per autobussen gemaakt. een sluitende exploitatieniet mogelijk was. In verband hiermede is door de B. B. A. aan de zes maatschap pijen, behoudens goedkeuring van Provinciale Staten en Staten-Gene- raal een voorstel gedaan, om van de drukkende schuldenlast bevrijd te worden. Het D. v. N. verneemt,dat dit voor stel inhoudt, betaling van een bedrag ineens, dat door Rijk en Provincie als renteloos voorschot aan deB B.A. wordt verstrekt, terwijl daarnaast aan de maatschappijen een aantal aandeelen in het maatschappelijk kapitaal der B. B. A. zal worden gegeven. De grootte van de afloopsom en van het aantal aandeelen hangt af van den looptijd der leeningen, aan gezien rente en aflhssing slechts voor rijf jaar werden gewaarborgd. In dit verband is de afkoopsom voor maatschappijen met leeningen op korten termijn, aanmerkelijk hooger, dan voor maatschappijen met leeningen op langen termijn VAN WIEN IS DE BOODSCHAPPÉNTASCH. Op den oliebollendag is aan de kraam op het Raadhuisplein een zwarte boodschappentasch met rits sluiting gevonden, inhoudende een zak met appels, een zakje chocolade hagelslag en een beurs met ongeveer 50 centen De tasch is bij de politie terug te bekomen. NEDERL. FEDERATIE VAN LEDERFABRIKANTEN. Maandagmiddag is te Tilburg een algemeene vergadering gehouden van de Nederl. Federatie van Leder fabrikanten De reglementen van de bonden en groepen werden aangenomen. Voorts werden de besturen ge kozen van de verschillende groepen Na de bespreking van het bindend besluit inzake leverings en betalings condities werd dit door de Federatie aangenomen. Hierover zal nader overleg gepleegd worden met de onlangs geconstitueerde contact commissie om te trachten het be sluit door de regeering bindend Handboog „Constantia". De Handboogschutterij Constantia" gevestigd in café Th. Elshout, besloot in haar vergadering Zondag j.l. gevolg te geven aan de uitnoodiging van haar secretaris, om op 6 Juni a.s. in zijn tuin een onderlinge wedstrijd te houden. Een tweetal schietbanen zullen daar voor worden aangelegd. Een supportersvereeniging. Enkele supporters der R.K.V.V. Sporters, kwamjen in vergadering bij een. Zij besloten om te trachten tot op richting te komen van een supporters vereeniging van de R. K.V.V. „Spor ters". De contributie van deze vereeni ging zou zoo laag mogelijk gesteld wor den en wel op 0.10 per maand. Uit deze inkomsten zal dan de vereeniging trachten voor hare leden geheel of ge deeltelijk de donateurskaarten te be talen. Schoorsteenbrand. Maandagavond ontstond brand in den schoorsteen van 't woonhuis van den heer J. Pelders. 't Geval riep een massa volk op de been, doch kon tot 't uitbranden van den schoorsteen be perkt blijven. Koe breekt den hals. Toen de landbouwer A. Pelders in de weide kwam, vond hij een zijner koebeesten dood in den sloot liggen, 't Dier was er in geschoven en had den hals gebroken. Een schadepost voor den eigenaar. Een goed rijwielpad. Reeds lang was het rijwielpad langs den weg vanaf den overweg aan 't ein de der Stationsstraat naar Elshout in een zeer desolate toestand en bij nat weer bijna onberijdbaar. Met gruis heeft men 't pad thans opgeknapt, ter wijl voor een afdoende afwatering is zorg gedragen. Reeds nu zal het met het drukke verkeer naar Elshout een goede verbetering blijken te zijn. Op kosten van „den ongelijken". Maandag werd in de gemeentelijke slachtplaats alhier, een koe geslacht „op kosten van den ongelijken", zooals de volksmond dat noemt. t Betreft hier een geval waarbij een koe voor enkele weken voor gezond werd verkocht aan den veehandelaar P. Klerks, alhier, terwijl men thans vermoedt, dat het dier toen reeds een inwendige, ongeneeslijke ziekte had. Deskundigen zullen thans moeten uitmaken, wie recht heeft: of de ver- kooper vrij uit gaat of schadevergoe ding moet geven aan den kooper, vee handelaar K. Het Festivalcomité. Onder voorzitterschap van den heer P. Jansen kwam het Festival-comité in vergadering bijeen in café Elshout al hier. Besloten werd naar aanleiding van de verkregen goedkeuringen de rege ling der vermakelijkheden en verloting aan de betreffende comité's over te la ten. Een mogelijk vuurwerk kan niet doorgaan, omdat hier groote moeilijk heden aan verbonden zijn. Voor het geven van de eere-concerten zullen een tweetal bekende gezelschappen worden aangezocht. Rijkspostspaarbank. In de maand April werden op het postkantoor alhier ingelegd 7110.54 en terugbetaald 7910.29. De nieuwe kapel. Omtrent de data van inzegening en in gebruikneming der nieuwe klooster kapel van 't St. Fransiscusgesticht al hier vernemen wij nader: De inzegening zal Vrijdagavond plaats hebben, waarbij ook 't Allerhei ligste zal worden overgebracht naar 't nieuwe gebouw. Zaterdagmorgen zal door pastoor Goossens de eerste plechtige H. Mis worden opgedragen. Veiling „De Langstraat" Drunen. Veilingbericht 4 Mei. Culemans 8—10, II 45; Smeets 14 20: Spinazie 2—4: Witlof 613: Asperges 40—50, II 20—35, III 13' 20: Aarbeien 40—65 c.. alles per kg.: Bloemkool 9—13: Sla 13^2'3> II 1""* 1%; Andijvie 1 1%; Komkommers 8 11, II 5—7%; Aardbeien 1—1%, II 5—7%; Knolselderij 5—7% c., afles per stuk: Keelen 1. Radijs 2%, Rabarber 1—4, Plukselderij 1, Prei 2—7 c., alles per bos. Duivensport. De Postduivenvereniging „De Post duif" hield Zondag j.l. een wedvlucht vanuit Neufvilles, afstand 140 km., los 9.30 uur. Aankomst eerste duif 12-36-58 uur. Uitslag: 1 en 7 Gebr. v. Ravenstijn; 2, 13 Viveen-v. Ravenstijn; 3, 10, 15 P. v. Dommelen; 4, 11, 17 Maas-Pul les; 5. 6. 9, 12 v. Hulten-v. d. Hooven: 8. 16. 18 J. Veltman; 14 A. Willemse. Speciaal: v. d. Hooven-v. Huiten. Koningspoule: Viveen-v. Ravenstijn. ELSHOUT. De O. L. Schuts. Door de O. L. Schuts, gevestigd in café J. Klerks werd Zondag j.l. deel genomen aan het concours v. d. Lang- straatschen Schuttersbond, dat gehou den werd in café Verboord te Vlijmen. De Schuts behaalde de volgende be kroningen: 9 personeele prijzen, waar van schutter A. v. d. Wiel (Dijk) de kastelijnsprijs wist te bemachtigen. De Schuts veroverde de eerste corps- prijs met 21 p. max. 28 p., een beker en den wisselbeker, een geschenk van Jhr. G. van Lanschot van huize Maurich te Vught. Dit eere-teeken, ook wel genoemd de van Lanschot-beker, werd voor de tweede maal door onze Schuts ver overd. De Bedevaart. Reeds vroeg in clen morgen van Zon dag heerschte in ons dorp een groote drukte van pelgrims uit naaste en verre omgeving. Velen moesten zich tevre den stellen met een plaatsje buiten de kerk of in 't portaal. De plechtige H. Mis om half negen werd opgedragen en bijgewoond voor en door de H. Familie der mannen en patronaat uit Nieuwkuijk, waarna deze in processie naar de kapel trokken. Óm half 10 arriveerde de processie Tilburg per tram in Drunen, van waar de pelgrims per autobus naar Elshout werden vervoerd. Voor deze processie werd om half elf een plechtige Hoogmis gecele breerd, terwijl om twee uur in proces sie naar de kapel werd getrokken. Om vijf uur had de afscheidsplech- tigheid plaats. De fanfare der Jongens- Congregatie verleende hare medewer king in de processie bij het trekken naar de kapel. Vergadering Wit-Gele Kruis. Het Wit-Gele Kruis alhier hield haar algemeene jaarvergadering in de zaal der meisjes-congregatie. Het finantieel verslag sloot met een nadeelig saldo van 132.48, terwijl 't verslag verder inhield, dat door de Eerwaarde Zuster wijkverpleegster 1729 huisbezoeken werden afgelegd de kliniek door 140 personen werd be zocht; 116 maal werden verplegings- artikelen uitgeleend. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende bestuursleden A Willems, H. v. Engelen en Adr. Kleijn met nagenoeg algemeene stemmen her kozen. Met het vertrek van den heer van Liempt uit deze gemeente was een va cature ontstaan in 't bestuur, welke werd aangevuld door dhr. G. van Schaijck. Tot voorzitter werd met algemeene stemmen gekozen dhr. M. Muskens. Na een korte rondvraag werd de vergadering door den nieuwen voor zitter gesloten. Op 1 Mei j.l., dus den eersten dag van 't nieuwe belastingjaar voor de wegkaarten, werden alhier niet min der dan tien proces-verbalen opge maakt voor motorrijtuigen. Maandagmiddag j.l. hield de Ver eeniging van Burgemeesters en Secre tarissen in 't Land van Heusden en Al- tena een vergadering ten gemeentehui ze alhier. Besprekingen werden gevoerd ten opzichte der luchtbeschermingsoefe ningen op 16 Mei a.s. De algemeene re geling zal op verschillende plaatsen in onze gemeente per bulletin bekend ge maakt worden. In de Maandag j.l. gehouden le denvergadering der R.K. Werklieden vereeniging, waarbij als spreker op trad de heer Hendriks, werd besloten alhier eene afdeeling op te richten van de R.K. Ziekenhuisverpleging. Staan de ter vergadering gaven zich reeds 7 leden op. De opkomst der leden was niet groot. De Stamboekvarkensvereeniging „Land van Heusden en Altena zal op 19 Mei a.s. te Almkerk haar 3e Var- kens-fokdag organiseeren. De heer Th. v. d. Pluijm had 't ongeluk op de papierfabriek alhier met zijn hand tusschen een droogfilter te geraken, waardoor directe hulp van dr. van Vuure noodzakelijk bleek. Maandag j.l. Had ten gemeente huize andermaal de candidaatstelling plaats ter verkiezing van de leden der commissie van ingezetenen in verband m«t de voorgenomen plannen van Ged. Staten tot samenvoeging van Raams- donksveer aan Geertruidenberg. Ditmaal werden ingeleverd 4 lijsten, R.K. Staatspartij vermeldende 12 candidaten. n.l. H. Allard Jr., J. Dirven, N Meiers, J. Staal, A. Mulders, A. Sandbergen. G. de Bar, F. Renniers. P. Snijers en J. v. Strien. Vrijz. Democraten, vermeldende 4 candidaten n,l. H. Nederlof, L. v. d. Mast, J. Lucdis en C. Boon. Anti-Rev^cn Chr. Historische Partij, vermeldende 1 canc(idaat n.l. R. van Dongen. S.D.A.P., vermeldende 3 candidaten, n.l. J. Otto, K. Schaap en J. Maaskant. Het hoofdstembureau heeft 's avonds de lijsten genummerd in volgorde als hierboven vermeld. Zooals wij verwachtten zijn thans de Chr. Hist, en Anti-Rev. met een apar te lijst gekomen, in tegenstelling met voorheen toen deze partijen met de Vrijz. Democraten samenwerkten. Maandag 25 Mei a.s. zal de stem ming plaats vinden. Alhier arriveerden een 3-tal min derjarige jongens, woonachtig te Am sterdam, die de voetbalwedstrijd te Brussel hadden bezocht, de autobus hadden gemist en toen te voet de reis naar Amsterdam ondernamen. Door den gemeente-veldwachter v. O. werden zij per trein naar Amster dam overgebracht en aldaar onder de ouderlijke macht gesteld. Heusden, 5 Mei 1936. Men is begonnen den uitgang der stad dooi de wal (VYijksche Poort) te verbreeden. Naai men ons meUedeelt staat dat in verband met bet omleggen van bet voertuigver- keer, dat in t vervolg dan zal moeten genomen worden langs den Zuider singel. De Kon. erk. Scherpschutters- vereemging St. Blasius zal haar jaarlijksch feest dit jaar vieren op Zaterdag 23 Mei a.s., alsdan zal ook bet scüieten op den boom plaats bebbeu om bet koningschap. Zaterdag beeft men een oefening gehouden met de brandweer onder leiding van den opperbrandmeester den beer H. Verhoeven, waarbij men gebruik maakte van den aanvoer der waterleiding. Naar we vernemen was men zeer tevreden over de voor Uier nieuwe wijze waarop thans gewerkt werd. Onze stadgenoot, de keer Brouwers, hoopt deel te nemen aan den 1U0 K..M. wandelwedstrijd, die tegen 17 Mei a.s. te Breda is uit geschreven. De Gern. Zangvereeniging Cres^ cendo, die deelneemt aan bet con. cours van Gon Amore te Wijk en Aalburg,isuitgenoodigd dat concours mee te komen openen. De vereeniging St. Blasius nam deel aan het bondsconcours der schutterijen uit de Langstraat te Vlijmen en behaalde den 6en korps, prijs en verschillende personeele. De heer A. v. d. Oever o.a. behaalde van de circa 80 schutters den 4en pers. prijs. Zondag werd in hotel »De gouden Leeuw« door de V.V. Juliana dubbel feestgevierd. Herdacht werd het 10-jarig bestaan en tevens de overwinning van 19 April, toen bet kampioenschap in hare afd. van den B.\.B. werd behaald. In de bijeen komst des namiddags werd een hartelijke ioespraak gehouden door den Voorz., den heer van Gijswijt, welke toespraak aller goedkeuring wegdroeg. Wat later begaf men zich aan een keurig maal, terwijl de ver dere dag in gezelligheid werd door gebracht en de avond besloten werd met een bal. In 't voorjaar wordt door de Woudrichemsche zalmvisschers hier op de Maas hun bedrijf uitgeoefend. Daar er lot heden nog geen enkel exemplaar is bemachtigd, heeft men reeds nu het visschen stopgezet en zijn de visschers vertrokken. De eind uitslag van den wed strijd dammen bij V. D. om het kampioenschap van Heusden, Altena en de Langstraat in de le kl. is: A. de Graag met in 5 partijen 10 punten J. Lankhaar met 7 punten J. Pellekaan 5 p.G. de Jooden 5p. J. C. Schott 2 p. en G. Bax 1 p., zoodat De Graag kampioen is. Aan onzen dorpsgenoot, den heer Nic. Merkx, werd voor het met goed gevolg voleindigen van den cursus in het slagersvakonderwijs te Tilburg het behaald diploma daarvoor uit gereikt. Den geslaagde profitiat. RAAMSDONKSVEER. Op de laatst gehouden stie renkeuring zijn goedgekeurd de slieren van de landbouwers A. J- Bink en W. Th. de Wit. Op Zondag 24 Mei a.s. zal een zangersdag worden gehouden in de Parochie van den 11. Bavo, van de kerkkoren van het dekenaat Geer. truidenberg. De volgende zangkoren zullen er aan deelnemen: Raams- donk(dorp), Raamsdonksveer, Geer truidenberg, Hank, Dussenen Made. De herijk van maten en ge wichten zal voor deze gemeente gehouden worden op Maandag 11 Mei, Dinsdag 12 Mei en Woensdag 13 Mei a.s., in het bureau van de gemeentelijke steunverleening. Het bouwen van een woonhuis met landbouwschuur voor rekening van L. Hooijmaijers, is gegund aan de Gebrs. A. en J. Oome. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren is gedurende de maand April j.l. op de Rijkspostspaarbank ingelegd f 28666,43 en terugbetaald f 56293,24. Het laatste door dat kantoor uit-

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5