Boerderijtje, DE POSTDUIF BUITENLAND. BINNENLAND. RECHTZAKEN. Sportrubriek WASPIK. Advertentiën uit de hand te koop ot te huur EXPEDITIE-ONDERNEMING gegeven boekje draagt het nummer 12661. Door het hoofdstembureau zijn tot leden der commissie, bedoeld bij artikel 158 der gemeentewet benoemd verklaard de heeren: C. P. Gijsman, W. A. de Glas, W. E. de Wit, A. J. Kamp, J. van den Broek, P. van Dongen, P. Vervoort, G. A. H. Kamp, P. J. A. Brokx, G. L. Akkermans en A. G. Dekkers. Door de harmonie «Volksvlijt en Volksvermaak« zal worden deel- genomen aan het te houden lestival te Kaatsheuvel. Ten nadeele van den hear J. v. d. B. werden in den afgeloopen nacht twee bedspreien en een bad handdoek gestolen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Voorden vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 10 runderen, 25 varkens en 1 kalf. DE OORLOG IS TEN EINDE. Badoglio rukt Addis Abeba binnen. Staande op het historische balkon van hel Palazzo Venezia te Home heeft Mussolini zijn met zooveel spanning verbeide rede gehouden, welke culmineerde in de woorden «De oorlog is ten einde, de vrede is hersteld.» De Italiaansche troepen zijn thans de hoofdstad van Abessi- nië binnengerukt, zoo deelde de Duce mede, en hij vatte de situatie samen in de door hem onwrikbaar vaststaand genoemde formule: Abessinië is Italiaansch. Urenlang hadden in geheel Italië de sirenes geloeid en de klokken geluid om het'volk bijeen te roepen voor het aanhooren dezer rede, die zooals te begrijpen valt, grootegeest drift ontketende. De eerste Italiaan, die Dinsdag Addis Abeba binnenkwam, was de gouverneur van Home, Bottai, die aan het hoofd stond van de Sabauda. divisie Spoedig daarop volgde maarschalk Badoglio, die het bevel over de hoofdmacht voert, we:ke naar de Abessinische hoofdstad was opgerukt. Mussolini heeft in een interview medegedeeld geen enkele nieuwe koloniale ambitie te hebben. Italië is thans voldaan. MINISTER DE GRAEFF NAAR GENEVE. De vertegenwoordigers van Neder land, de öcandinaafsche staten en Finland, zijnde de vijf staten, die tot dusver den zetel in den Baad van den Volkenbond hebben bezet, welke thans door Denemarken wordt ingenomen, zullen Zaterdag 9 dezer te Genève bijeenkomen ter bespreking van verschillende aan gelegenheden, verband houdende met den Volkenbond, welke voor hun respectieve landen van bijzon dere beteekenis zijn Tegen dien zelfden dag is een tweede bijeen komst belegd waarop de vertegen woordigers van Spanje en Zwitser land mede aanwezig zullen zijn. In verband met het bovenstaande zal minister de Graeff zich in de tweede helft van deze week naar Genève begeven. OMZETBELASTING OP LUXE BROOD. Vanwege het departement van Financiën is aan de werkgeversor ganisaties in het bakkersbedrijf me degedeeld, dat de tot dusverre ge bruikelijke vrijstelling van omzet belasting op alle brood met ingang van 15 Mei wordt ingetrokken, voor zoover het betreft ander brood dan zooals dat in eenvoudigen, ter plaatse gebruikelijken vorm en zonder toe voeging van bijzondere nut- of ge notverhoogende grondstoffen tot de gebruikelijke dagelijksche volksvoe ding behoort en deswege gerekend kan worden deel uit te maken van de eerste levensbehoefte. BEZUINIGING TE ROTTERDAM. De gemeenteraad van Rotterdam heeft gisteravond gestemd over de begrootingsvoorstellen. Die tot ver leening van ontslag aan oudere amblenaren, tot bezuiniging op het voorber. onderwijs, tot samenvoe ging van techn. diensten en tot re organisatie van de BET zijn aangeno men. Over dat inzake het waterlei dingtarief staakten de stemmen. De bezuiniging bedraagt pl.m. l'/a millioen. HET VOORZITTERSCHAP VAN DE TWEEDE KAMER. Heden zal de Tweede Kamer, die gistermiddag weer bijeen is gekomen, de nominatie voor het voorzitter schap opmaken, welke aan de Koningin zal worden gezonden. Het is vrijwel zeker, dat deze voordracht er als volgt zal uitzien 1. prof. Aalberse (r.-k 2. J. J.C. van Dijk (a.-r.)3. W. H. Vliegen (s.-d.) Daarhetstaatsrechtelijkegewoonte is, dat de Koningin no. 1 benoemt, zou prof. Aalberse dus de opvolger van jhr. Ruys de Beerenbrouck worden. De nos. 2 en 3 zijn ook thans reeds ondervoorzitter. Het is zeer waarschijnlijk, dat mr. Goseling, voorzitter van de R.K. Staatspartij, prof. Aalberse als voor zitter van de Tweede Kamerfractie zal opvolgen. De voorzitter van het Centraal stembureau heeft in de vacature- Feber als lid der Tweede Kamer benoemd verklaard den heermr. G. P. M. Bomme te Amsterdam. Rika is geen gemakkelijke! J. W. JR., koopman te Sprang-Ca- pelle. stond terecht wegens mishande ling van Rika Wout. Toen deze in haar café aan 't bedienen was, had hij haar een maagstomp gegeven. Rika Wout, over die mishandeling als getuige gehoord, verklaarde, dat zij te Capelle in het café de gasten aan 't bedienen was. Zij was alleen thuis. Verdachte kwam binnen en .vroeg een borrel. „Zoo gauw je je schulden betaald hebt kun je er weer een krijgen, eerder niet", en toen hij aanhield wees zij hem de deur. Hij gaf haar bij het heengaan een maagstomp en toen hij eindelijk buiten was, wierp hij de deur telkens weer open. Zij ging toen naar buiten om hem te waarschuwen en toen hij haar bo vendien nog begon uit te schelden, trok zij haar schoen uit en ranselde hem daarmee af. „Ging dat gemakkelijk?" vroeg de politierechter ongeloovig, terwijl hij de gestalten der beide partijen met elkaar vergeleek. Ja, dat scheen nogal te zijn losgeloo- pen, maar wel beweerde Rika, dat die stomp haar vier dagen onder dokters behandeling gebracht had. „Ik heb hooren vertellen, dat zij naar den dokter is gemoeten, omdat zij ge- stooten was door een kalf", opperde verdachte. De eisch luidde 15.— boete, ge zien den ernst dezer mishandeling. Verdediger Mr. E. v. Zinnicq-Berg- mans noemt als verzachtende omstan digheid. dart verdachte niet geheel nor maal is. Hij is zoo'n beetje een dorps- type, wordt door het dorp geplaagd en voor „gekke Willem" uitgemaakt. Verdachte werd conform den eisch veroordeeld. WAALWIJK. Woensdag Clubavond Schaakclub »Waalwijk« Café-Rest. »Molenvliet« W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor Oefening en Vermaak. Vrijdagavond van 6 tot half negen inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Quievrain. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, «De Adjudant van Zijne Hoogheid.» Vrijdag 8,15 uur, R.D.B.-Theater, «Golddiggers of 1935.» Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel »Oefening en Vermaak». VOETBALSPORT. RELGIë—HOLLAND 1—1. Kranig spel van een herboren Belgisch elftal. Van Male voorkomt een nederlaag voor de Hollanders. Het beeld en den uitslag van den tra- ditioiieelen strijd tusschen liet Belgische en het Nederlandsche elftal Zondag te Brussel gespeeld zijn in tegenstelling ge weest met de algemeene verwachting, zoowel in ons land als bij onze Zuider buren. Een overwinning van de virtuoze Oranje-ploeg vond men zoo voor de hand liggend dat men zich nog slechts ver diepte in gissingen met welke cijfers zij de Belgen weer zou gaan kloppen. Het record aantal Hollanders dat naar België toog om hun favorieten te zien zegevieren (men schat hun aantal op ruim 30.000), begon zich al gauw minder gerust te gevoelen toen de Belgen reeds vanaf het begin zoo overdonderend kwamen opzetten dat v. Male al zijn ta lenten moest ontplooien om doelpunten Ie voorkomen. Het waren weer de echte ouderwetsche Roode Duivels die onze ploeg te bestrijden kreeg en hoezeer wij Hollanders onze mannen de overwin ning ook gunnen, toch zullen allé ware sportliefhebbers er zich over verheugen dat eindelijk een keerpunt schijnt inge treden in het Belgische voetbal, waar door de traditioneele Holland-België- ontmoetingen ook voor de toekomst zul- blijven het glanspunt van het voetbal seizoen en de spannendste en populairste der interland-wedstrijden. Het is Zondag een zware, harde wed strijd geworden waarvan de Nederland sche spelers na afloop de bewijzen aan den lijve konden constateeren. De Bel gen hebben alles op alles gezet om hun reputatie, die den laatsten tijd zooveel ge leden had, weer wat op te halen, en zij hebben daarbij ook hun geheele phvsieke kracht gebruikt, waarbij we echter ook weer niet willen beweren dat er unfair gespeeld is. Zij hebben op de eerste plaats weten te bereiken dat de gevreesde Hollandsche scoring-machine in haar functioneering zoodanig werd belemmerd dat zij slechts éénmaal haar werk met succes kon be kronen. Bnkhuijs werd voordurend be schaduwd, terwijl Smit zich veelal ver moest terugtrekken om de ballen op te halen of om de achterhoede die het vaak zwaar te verantwoorden had, een handje te helpen. De Hollandsche aan- vals-linie kon zoodoende niet haar slui tend, productief spel ontplooien. De Belgen hebben het gelijke spel ten volle verdiend, al hebben zij den gelijk maker dan pas in de laatste minuut van den wedstrijd en in zuivere buitenspel positie gescoord. De Hollanders mogen zelfs blij zijn er niet hun eerste neder laag van het seizoen te hebben opgeloo- pen wat zij wel op de allereerste plaats danken aan de voortreffelijke wijze waarop van Male zijn doel verdedigd heeft. Het spelverloop. Direct van den aftrap stormen de Bel gen op ons doel af: een fraaie voorzet van Fievez volgt welke door Isenborghs juist in den linkerhoek van ons doel wordt geschoten waar v. Male door uit te vallen het leer nog juist weet te stop pen. Direct erop volgt weer een gevaar lijk schot waarbij v. Male slecbts ten koste van een hoekschop kan redden. Ook deze hoekschop wordt door v. Male weggewerkt, die dus reeds 3 maal ach tereen in actie moet zijn om doelpunten te voorkomen, wat hem gelukkig goed af gaat. Maar met dat al ziet dit begin er weinig bemoedigend voor ons uit en even wordt Holland in de verdediging teruggedrongen. Door het opzetten van de buitenspel-val door onze backs wor- (fen enkele gevaarlijke aanvallen der Belgen floor het fluitje van den scheids rechter onderbroken, waartegen het Belgische publiek ten onrechte vaak hef tig protesteert. Toch moet v. Male nogal eens hande lend optreden om de goede schoten der Belgische voorhoede er uit te honden. Het duurt ruim een kwartier eer Hol land zich wat heeft losgewerkt en enkele goede aanvallen opzet die echter wegens langs doel en tegen den paal schieten geen succes opleveren. Na 20 minuten neemt Holland de lei ding door oen verrassend schot van dichtbij door Bakhuijs na een mooie aan val via Smit- v. Nellen en Wels. Na dit succes is Holland eenigen tijd het meest aan bod, doch Badjou in het Belgische doel weet de schoten van Drok en een keurige omhaal van Bak- huys op schitterende wijze te stoppen. Ook de Belgen zetten onze verdediging nog enkele malen op zwaren proef, doch deze weet stand te houden. Vlak voor rust mist Smit nog een op gelegde kans om den voorsprong te ver- hoogen door alleen voor den Belgischen doelman staande nog naast te schieten! Ook in de tweede helft gaven de Bel gen den Hollanders geen kans om hun spel te ontplooien en de verwachting dat de Oranje-ploeg thans uit 'n ander vaatje zou gaan tappen en zijn superioriteit zou toonen ging niet in vervulling. Integen deel moesten de backs en niet te verge ten doelwachter v. Male weer spoedig en herhaaldelijk alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Bij de Hollanders gingen echter ook enkele mooie kansen verloren door schitterend werk van Badjou of door niet zuiver schieten. Het begon er naar uit te zien dat de wedstrijd, ondanks dat België het meest in den aanval was, toch met 10 voor Holland zou eindigen al was het niet verdiend. Dat de spanning steeg met het verstrijken der minuten laat zich begrij pen. Elk moment zat er een doelpunt in de lucht. Eindelijk, in de laatste minuut, toen een Belgische aanval werd besloten met een voorzet van Isenborghs, die in zui vere buitenspel-positie stond, waardoor onze backs er niet op reageerden, maakte Braine van de gelegenheid gebruik den bal in te schieten. De scheidsrechter kende het doelpunt ook toe. 1—1. De vreugde onder het Belgische publiek was onbeschrijfelijk, terwijl het in het Hol landsche kamp nog stiller werd en men daar in de laatste seconde nog zijn hart vast hield, omdat er bijna nog een tweede doelpunt door België gemaakt werd. Nabeschouwing. Men zal gemakkelijk geneigd zijn uit het verloop en den uitslag van dezen wedstrijd, tegen een ploeg die als een gemakkelijke prooi voor ons elftal stond aangeschreven, de conclusie te trekken dat de Hollanders een slechten wedstrijd gespeeld hebben. Weliswaar bereikte hun spel niet die hoogte waarop het in de vorige wedstrijden stond, doch de uitstekend spelende en hard zwoegende Belgen maakten dat onmogelijk. Van geen enkele speler zouden we na Zondag moeten zeggen dat hij zijn plaats in de Oranje-ploeg niet meer waard was, al bleven enkele ditmaal wat beneden hun vorm. Er is individueel niet slecht gespeeld, doch het samenspel vlotte niet zoo best. De onzen telden slechts één uitblinker n.l. doelwachter v. Male. Ieder toeschou wer was het over eens dat hij een ne derlaag voor Oranje voorkomen heeft door de onverbetelijke verdediging van zijn heiligdom. Galdenhove voldeed van onze hacks nrg het best. Weber verontachtzaamde vaak, evenals Pauwe, de gevaarlijke links buiten Isenborghs, Andriessen en v. Heel speelden minden safe als we van hen ge wend zijn, zonder bepaald slecht te zijn. In de voorhoede werden invidueel soms goede dingen gedaan maar van het zoo geroemde samenspel in deze linie was ditmaal niet veel te bespeuren. Bakhuys werd geducht bewaakt en kreeg weinig kans zijn gevaarlijke pillen af te vuren. Drok is vaak heel gevaarlijk geweest, doch was niet gelukkig met zijn schoten. Smit miste eenmaal een dot van een kans en zijn aangeven was ditmaal lang niet zuiver. De beide vleugelspelers v. Nel len en Wels waren wel snel als gewoon lijk, doch ook hun schoten waren min der zuiver gericht en het samenspel met hun medespelers liep niet zoo vlot van stapel. De Belgische ploeg was als herboren. Op alle linies vlotte het thans stukken beter dan in Amsterdam. Hun doelman Badjou was uitstekend, ook de backs hebben zich kranig geweerd. In de mid denlinie, die als geheel goed was, viel bij zonder De Winter op, terwijl in de voorhoede Lamoot al even gevaarlijk' was als de bekende B. Braine. Ook de vleugelspelers, vooral Isenborghs, waren hun plaats thans ten volle waard. Over den scheidsrechter Jewell waren beide partijen minder goed te spreken vanwege zijn slechten kijk op buiten spel. Het Belgische publiek toonde zijn misnoegen echter wat al haastig en te luidruchtig en vaak ook ongemotiveerd. De gelijkmaker, in buitenspel-positie ge scoord, heben zij toch maar aan hem te danken. Het Hollandsche elftal heeft weliswaar het seizoen niet met een overwinning besloten, doch het heeft zijn ongeslagen record van dit seizoen gehandhaafd. Ook kan het er nog steeds met recht trotsch op gaan dat het sinds 1931 in het buitenland nog niet geslagen werd. SPRANG. S. D. O. J.l. Zaterdagmiddag speelde het eerste elftal van SDO alhier een uitwedstrijd voor de Zaterdagmiddag-competitie van don B.V.B. tegen NOAD te Wyk. Na een zeer spannende match kwam het einde met een verdiende 30 over winning voor SDO. Het derde elftal speelde Zaterdagmid dag een vriendschappelijke wedstrijd te gen N'EO 3 alhier Deze wedstrijd eindig de in een 20 overwinning voor de SDO-junioren. N. E. O. Het eerste elftal van de voetbalvereeni- ging NEO speelde j.l. Zaterdagmiddag een thuiswedstrijd voor de Zaterdagmid dag-competitie van den B.V.B. tegen Wil- helmina uit Wijk, welke wedstrijd in een verdiende 4—1 overwinning voor de thuisclub eindigde. K.N.V.B.-Competitie. Zuid II B. ESV—VOS 2—1 Doordat ESV dezen beslissings-wed- Strijd wist te winnen moet VOS de de- gradatie-wedstrijden spelen. Zuid II A. T8C (kampioen). De protest-commissie van den K.N. V.B. heeft Zaterdag het protest van TSC, inzake den wedstrijd RBCTSC behan deld en toegewezen, waardoor de 11 uitslag wordt veranderd in 12 en TSC dus bij verrassing kampioen gewor den is. WAALWIJK. W. S. C. Voor a.s. Zondag staat voor WSC het programma stil. Noch het eerste elftal, noch het 2de zal dien dag te spelen heb ben. Teneinde géén voetballooze dag te heb ben, heeft WSC voor een niet onaardige attractie gezorgd en wel in den vorm van een ontmoeting tuschen de WSC-vetera- nen en het elftal, samengesteld uit spe lers van ambtenaren en onderwijzers uit onze plaats meer bekend onder den naam A.V.W. Deze ontmoeting zal a.s. Zater dag om vier uur op het WSC-terrein plaats vinden. BRABANTSCHE VOETBALBOND. Uitslagen: lste Klasse A. WSC 3—Baardwijk 2 uitgesteld. Kaatsheuvelsche Boys 2BW 4 22 2de Klasse A. WSC 4Baardwijk 3 14 Vlijmen BZandschel 4 I.V.C.B. Uitslagen West I. Beslissing: VolendamWilskracht 20 Zuid II. P to mo tie-d eg radat i e GennepSchijndel 0I Competitie. 2de Klasse A. BSC-DESK 2—0 3de Klasse A. Roosendaal 2Mevo 61 3de Klasse C- WIKVck>citas 32 OSC—Sarto 0—7 Volendam is kampioen geworden van West I en maakt de kampioens-compe- tilie volledig. De wedstrijd MevoLachapelle werd uitgesteld. Door haar 2de overwinning geeft Schijndel momenteel aan den kop in de promotie-competitie van Zuid II waar van de stand momenteel is: Schijndel 2 2 0 0 4 30 I«icbapellc 1 1 0 0 2 20 MEVO 1 0 0 1 0 02 Gennep 2 0 0 2 0 0 3 WAALWIJK. R.K.V.V. W. V. B. Wat wel niemand verwacht had is ge» beurd. WVB heeft den wedstrijd tegen HEC verloren, en wat meer zegt, ver diend verloren. Voor HEC is dit een buitengewone prestatie, om als hekkensluiter de kop- club te slaan. Wijd en breed uit te kie nen wat ten slotte tot deze nederlaag leidde zou nutteloos zijn. Het voor naamste is wel dat de WVB'ers van de veronderstelling uitgingen aan HEC het bekende zachte eitje te hebben. Het is anders uitgekomen. De HEC'ers speel den met een geweldig enthousiasme, waartegen de Oranjehemden niets anders presteerden dan een slap spel, met wei nig overtuiging, en geen mensch die deze wedstrijd aanschouwde heeft ook maar een moment kunnen denken dat hier een elftal speelde, dat zijn kam pioenskansen verdedigen moest. Zoo kon het gebeuren dat HEC met de rust een veilige 20 voorsprong had. Na de thee was het spel der WVB'ers wel iets beter, doch dank zij het keurige werk van den HEC-doelman was en bleef dé stand 20. Een geweldige desillusie voor WVB, doch tevens een harde les, en wel deze, dat men een wedstrijd nooit gewonnen heeft, voor hij gespeeld is. Een kleine kans blijft thans nog, in dien het Juliana zou gelukken in Berk dijk te winnen. Dan zou deze club zich met Rapid en WVB gelijk stellen en zou den er beslissingswedstrijden gespeeld moeten worden, doch wij geloovén niet dat Rapid het nu nog zoover zal laten komen. WVB 2 deed het beter. Zij sloegen het Tilburgsche Sarto 3 in eigen huis met liefst 50, waardoor zij definitief de onderste plaats verlaten hebben. R.K. Juniorenkring „Drunen en Omstreken". DRUNEN. WASPIK. R.K.V.V. Waspik. Ü.V.O.—W.S.C. 4. RAAMSDONK H.V.V.W.V.R. 0—5. WIELRENNEN. WAALWIJK. Waal wij ksche Rennersclub Excelsior. Mooi succes voor Cor Sars, van der Velden, P. Timmer mans en Blitterswijk. BILJARTEN. WAALWIJK. Vrijdag 1.1. speekle de biljartclub .,Soc. van Cromvoirt" een vriend schappelijke» wedstrijd tegen een combinatie van de biljartclub „Het Bandspel" uit 't café van de wed. J. van Helvoirt. De uitslag was als volgt: ,Soc. v. Cromvoirt". L. van Cronivoirt 42 H. Pullens' 100 E. de Vries 89 Joh. Pullens 87 G. van Helvoirt 100 H. v. Heeswijk 100 518 Het Bandspel". Fr. van Helvoirt J. Willemse L. van Schijndel B. Hornes K.—v. d. Schans J. de Teurling 100 83 100 100 34 67 484 Hoogste serie: H. Pullens van „Soc. van Cromvoirt" 25 caramb. Hoogste serie: Fr. van Helvoirt van „Het Bandspel" 22 caramb. Biljartkampioenschap van de Langstraat. Maandagavond had in café City bij H. de Ruijter te Waalwijk de laatste wedstrijd plaats van de 4de finale om het Biljartkampioenschap van de Lang straat. De heeren Leo van Schijndel en Ka- rel Dekkers uit den Bosch speelden niet wat wij van deze heeren verwachtte; De uitslag va ndezen wedstrijd als Volgt: Leo v. Schijndel, Waalwijk, 183 c 49 beürten, hoogste serie 21, ger- 3.73L Karei Dekkers, 's-Bosch, 302 p. beurten, hoogste serie 21, gem. 6.163, Voor de op een na laatste ronde het. ben zich de volgende heeren geplaats n.l. Frans v. Helvoirt, Waalwijk tege- Bart van Egelen, Waalwijk. Karei Dekkers, 's-Bosch, tegen Quirijns, Capelle. Hedenavond komen reeds hierv twee bekende spelers uit Waalwijk de bekende Biljartclub Het Bahdsp.; tegen elkaar, namelijk Frans van Hi voirt tegen Bart van Engelen. Aanvang van dezen wedstrijd halfc RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF WAALWIJK. DONDERDAG 7 MEI 1936. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: VRIJDAG 8 Mfci 1936. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: ZATERDAG 9 MEI 1936. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: GETROUWD: Victor van Laarhoven en Anny Binder. Waalwijk, 0 1 4 Mei 1936. Salzburg, Toekomstig adres Mr. van Coothstraat 53 B 55704 Waalwijk. direct te aanvaarden. J. VAN BAVEL, 2e Zeine 18 Waalwijk. VAN ROOIJ-COPPELMANS Strijpschestr. 75, EINDHOVEN TEL. 5876. *4 va Alle inlichtingen en dienst regeling verkrijgbaar bij Café MOLENVLIET. Beleefd aanbevelend, DE POSTDUIF. Uitsla)!; Zondag 3 Mei: S.D.O.-Hollandla Gt. Iiadden we hier een gelijke einduitslag ver wacht, Nieuwkuik lieeft met een kleine meerder heid toch de punten voor zich weten te houden om de plaats trachten te bemachtigen. Programma Zondag 10 Mei: HollaiUliflD.V.V. kwart voor 1. Ken Sporters-combinatie speelde in Waalwijk tegen Hercules en kon daar een 31 overwin ning behalen. Voor uitvoerig verslag zie men onder Hercules. Huilen Drunen gebeurde 'voor Sporters en hare, vele aanhangers iets verschrikkelijks. Ondanks onze góede hoop en werkelijk goede feiten, waarop wij durfden verder bouwen om trent «le ongeldlglieiil van den wedstrijd Vlijmen- sclie Boys—Juliana, waarover wij reeds eerder Uit voerig uitwijdden, moesten wij toch heden ver nemen, «lat «leze wedstrijd Vlljmensche Boys 2 Juliana ongeldig is verklaaril geworden met het oog op een ongerechtigd speler in «le Boys, zoo dat deze wedstrijd Zondag j.l. werd overgespeeld in Boxtel, waarbij Juliana won met 5—1 en zich daarmede gelijk plaatst met Sporters en Haar steeg. Juliana heeft nu nog een wedstrijd te spe len tegen J. van Arkel uit Ammerzodcn, waardoor zij bij gelijk spel of een overwinning het kam pioenschap op hun naam hebben. Eigenaardig allereerst, «lat deze regeling en besluiten genomen zijn zonder dat iets daarvan officieel is aangekondigd gewortlen, terwijl het toch een zeer belangrijke kwestie betrof, terwijl ook door de vele R.K.V.B.-spelers en supporters met ecnlg misnoegen gesproken wordt over het feit, «lat juist J. van Arkel deze laatste wedstrijd zal moeten spelen. Toch zal nog nlles in het werk worden gesteld om een en ander nader geregeld en onderzocht te krijgen. Zooais Sve hadden vermoed hééft ons ie elftal iu den wedstrijd van verleden Zondag tegen DVD te Moerdijk niet dat resultaat weten te behaiep, zooals de vorige Zondag te Zeyenbérgsclien Hóek tegen HVV, waaruit tlan wel gebleken is, da, bVO tot meer weerstand in staat gebleken is. Kicttéintti heeft de thuis spelende ciüb het inoe- t«n aanzien dat onze ploeg liaaf een 40 neder laag toebracht eb ïlaarinéde op den heelen buit beslag legtle. Zelfs bleken ze niet in slaat i.i hei eind nog «le eer te redden. Keeds vanaf het begin Van den kamp bleken «ie onzen een sterk over wicht op hun tegenstumters te bezitten, hetwelk zij den gcheeJcn wedstrijd door wisten te hand haven. Na de toss wordt aan beide fcljdén stevig aangepakt. De eerste aanvallen zijn voor onze voorhoede. Enkele malen slagen zij er in voor bet DVO-doel gevaarlijke situaties te scheppen. De ucliterhoede Van de thuisclub blijkt echter in vorm te zijn. Ze gevert geen duimbreed toe en siaan voorloopig iederen aanval nog af. Doch de voorhoede van DVO weet iu het veld niet het feer geen weg. Iedere aanval van welken kant óok opgezet, wordt onschadelijk gemaakt, nog voor hij gevaarlijk worden kan. Onze ploeg blijft in het offensief. De achterhoede van DVO wordt Voortdurend onder druk gehouden en liet kon dan ook niet anders of «leze positie moet hen nood- lotfig worden. DVO stelt alles in het werk om het overwicht «ter gasten af te schuilden en wat meer teekening in hun eigen speelwijze te bren gen. Doch elke poging faalt op liet doortastend ingrijpen onzer spelers. Zoo verstrijkt de tijd en wanneer de scheidsrechter ten slotte het einde Blaast, hebben de onzen 4 maal het net weten te vinden, terwijl DVO daarentegen geen enkel iegenpunt wist te maken. Het is HVV in de laatste wedstrijden niet al te Best vergaan. Werden de jongens van Zeven- Bergsclieri Hoek een vorlgen Zondag door WSC. uit Waspik verpletterend geslagen, thans moes ten ze tegen onze ploeg het loodje leggen. We hadden trouwens niet anders verwacht. De slap pe indruk welke HVV met de resultaten van tiaar laatste wedstrijden maakte, was voldoende reden om te veronderstellen dat onze ploeg een vrij gemakkelijke taak zou krijgen. Dit vermoe den is alleszins bewaarheid en onze jongens zijn er ook in géslaagd om dit in de noodige «loel- puiiten tot uiting te brengen. Niet minder dan 5 maal werd den HVV-iloclhian het nakijken gc- geven. Daartegenover bleek liet «1e jongens uit Zcv« nhergschen Hoek nog te machtig om zelfs ook maar de eer te retlden. De wedstrijd op zich zeil' was een vrij slappe vertooning, over het ge heel genomen ten minste. In liet begin ging liet tamelijk goeil tegen elkaar op. HVV stclile alle krachten in bet werk om tegenover ons althans een beter figuur te maken dan den vorigen Zon- «lag. Het werd een pittig partijtje voetbal, doch deze periode «iuurde jammer genoeg slechts kort. Vrij spoeiiig kwamen de onzen in de nieeriler- heid. Het verzet van HVV werd langzamerhanil gebroken en nog voor «le rust inging was onze pleeg volkomen meester van liet veld. Na «le rust was het vooral vart «ie zijde van HVV een min of meer lusteloos spel. De over macht «loor ons elftal ten toon gespreid werkte ontmoedigend op <lc gasten en zoo ging de we«l- strijd uit gelijk «le bekende nachtkaars. Met een 50 overwinning keerde onze ploeg naar huis terug. Zomiag zijn «ioor de Tilburgsche Wielerclub Willem II clubwedslrijden gegeven, waar onze Waalwijksche renners op bezoek waren. Het rij den van onze jongens is meer «tan schitterend te noemen. Als wij mogen in aanmerking nemen «lat 10 renners vertrokken en dat Willem II min stens een 35-tal renners in de baan bracht. Er werd b.v. een afval-race gereden, waar wel 8 renners gestart zijn en er maar een van onze club in zat. Maar niettegenstaande werd «ioor P. Timmermans en Blitterswijk iéder een afval- weitstrijd gewonnen. Van der Velden wist twee sprintseries te winnen en Cor Sars heeft op schit terende wijze revanche genomen voor zijn neder laag op eigen baan tegen Timmermans uit Til burg, waardoor een zilveren tiraagmedailie, ge schonken door een sportvriend, ook medé naai' Waalwijk verhuisde. In den koppelwesdtrijd, die ging over 100 ron den voor B-klassérs, wisten Timmermans en Blitterswijk zich op de tweede plaats te plaatsen. Ook werd hier met 7 koppels gereden, waarvan ook maar één Waalwijksch koppl. In den koppelcourse voor de A-klassers bezet ten Cor Sars en I). Pol ook de 2e plaats met een ronde achterstand. Zij zagen tioor een val van Cor Sars, buiten zijn schuld, de overwinning verloren gaan. Colla'rd-Pruimenboom- eindigtien op de 5e plaats met 3 ronden achterstand. Maandag j.l. was de drie-maandelijksche ver- gatlering in het nieuwe clubhuis „De Koren beurs", welke goed bezocht werd. Ook werd er o.a. besloten dit jaar geen baan te huren, daar er een verschil is ontstaan tusschen de haan- directeur en de W.R.C. Excelsior. Irt het vervolg zal er nu meer op den weggetraind worden en zullen de renners voortaan vanaf het nieuwe clubhuis vertrekken. 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.05 Keulen. 10.20 ltudio Purijs. 12.05 Brussel Vlaamsch. I.20 Regional programma. 4.35 Droitwich. 5.20 biversen. 5.50 Droitwich. li. 15 Regional programma. 7—8 uur: Gramofoomnuziek van het R'. 1).I Opera muziek. A 3153 Maurer und Sclilosser. Orkest. A 2355 Alda. id. A 3418 Itigoletto. id. Ein Maskenball. id. A 3419 Zauberflöte. Koor en Orkest. Die Ehtfuring aus dèm Serail. i, A 3198 Wilhelm Teil. Orkest. A 3199 tavalleria Rustlcnna. Sopraan Sc A 3523 Aidn. Tenor en Orkest. Der Troubadour. id. A 3390 Rosenkavaliér. Orkest. 8.20 Droitwich. 9.55 Regional programma. 10.50 Radio Danmark. 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Keiilen. 10.10 Deutsclilandsender. 10.35 Radio Parijs. 12.05 Brussel Vlaamsch. 3.15 Droitwich. 5.20 Divrésen. 5.50 Regional programma. 7g uur: Gramofoomnuziek van het R. I). Vroolijke Avond. A 3434 Op Marscli. Orkest. A 3440 Stettiner kreuz Polka. Koor en Ork. Amboss Polka. idem. A 3450 Straatliederen Potpourri. Zang en Accordi A 3120 Marscli Internationale. Orkest. Groot Rottertlain. id. A 3374 Eine lustige Seefalirt. Koor Accordt Links da liegt der Ozean. id. A 3456 Een ouderwetsche feestdag. SI rijk' A 2339 G russ aus Schliersec. Oberbayi rn. Tiroler Holzhackerbaum. id. A 3210 Die lustigen fuhrleut. Jodelen niet gu ili, Kuckkunck Jod'ler. id. A 35!5 Aranjuez. Banjo orkest. Kelar Bala Perlen. id. 10.35 Droitwich. 11.20 Radio Danmark. 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Keulen. 10.20 Radio Parijs. II.20 Keulen. 12.20 Brussel Vlaamsch. 1.20 Keulen. 2.35 Brussel Vlaamsch. 5.50 Regional programma. 78 uur: Gramofoomnuziek van het R. D. Buitenlandsch Cabaret. A 2281 Cliristels Lied. Lilian Harvey. rfeurigen Lied. Willy Fritscli. A 3151 Byc-Bye. Heritza met orkest. Revencz. id. A 3433 Licbesfeier. Julius Patzak. Seclise, Sieben oder Acht. id. A 3378 Liebestraume. Lys Gauty met orkf In der Hafensclienke. id. A 3406 Tiger Hag. Mills Brothers. Some of these «lays. id. A 3107 Heebie Jeebie. Boswell Sisters. Shine on harvest Moon. id. A 3376 Moil hel Amigo. Charlotte Dauvll. Dans ses bras. id. A 3201 Ausgerechnet du. Greta Keller. Zwischen lieute nnd morgen. id. A 3380 Wo ist der Mann. Marléne DietrioV Wnrum hast dn mri Wch getnn. Tatjann Birkigt 8.00 Droitwich. 10.50 Weencn.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6