Nieuws uit de Langstraat en Omgeving KOERSEN. BOEKBESPREKING. DUSSEN. EETHEN. HERPT. NIEUWKUIJK. RAAMSDONK. WASPIK. Gemengd Nieuws. fe circa vijf uur was men weer te u-oalwijk terug en hadden de heeren Timmermans en Raming de B.M.C. ïnviteerd voor een gezellig samenzijn .ie Sociëteit „de Gezelligheid" te op llc \Vaalwijk- jjjer nam de secretaris van «e M.C. de heer Sluyters het woord, om ,frl heer Timmermans te bedanken uit aam van 't geheele gezelschap voor deze uitgezochte rit, zooals de B.M.C. og "een heeft meegemaakt. Dat deze "it"is geslaagd zeide spr. zal daaruit blijken dat er te zijner tijd zeker stern en op zullen gaan om nog eens de hulp i" te roepen van den heer Tim mermans en wij hopen daar dan ook «eer op te mogen rekenen. Ook de heer C. Raming, directeur der Timtur- fabrieken werd op hartelijke wijze be- (j,inkt voor de wijze waarop hij zijne fabriek heeft laten bezichtigen en te vens zijn auto heeft beschikbaar ge beld voor de pers zoodat zij het ge heele terrein kon rijden 0111 den ruiter- ,ioet tc volgen en zoodoende in de gelegenheid te zijn van deze zeldzame dl een filmopname te maken. Een daverend applaus volgde hierop. Nu was het de voorzitter der B.M.C. ,1c heer Fr. Suys die op de eerste plaats hulde bracht «aan den organisator van (U.zen dag, den heer Sluyters, die met vreugde terug mag zien op dezen goed «eslaagden tocht. Ook den heer Tim mermans werd nogmaals dank ge bracht voor zijne bereidwilligheid. Spreker wees er op dat de tamilie Timmermans van oudsher tot op den huiiligen dag de hippische sport op de- beste wijze propagandeert en hevor- Na nog eenigen tijd gezellig hij el kaar gezeten te hebben vertrok het ge zelschap weder in auto's naar Breda, waar men te circa zeven uur aankwam, na een onvergetelijke dag voor de B.M.C. MOTORDAG WAALWIJK. Zonder overdrijving kunnen we zeegen dat de Waalwijksche Motordag 11)36 der Motorclub M.C.W.O. schit terend geslaagd is, het is een echte dag van motor- en autosport geworden die deelnemers van heinde en verre naar Waalwijk bracht, hetgeen een levendige stemming en veel vertier in in Waalwijks centrum gaf, speciaal in en voor „De Twee Kolommen" het clubhuis. Nauwelijks is het 12 uur of de eerste deelnemers aan de Sterrit arriveeren uit Drunen en zoo blijft het tot halt lv.ee een heele drukte aan de conti ole 0111 de talrijke deelnemers uit Tilburg, Rotterdam, Den Haag, Valkenswaard, Breda, Amersfoort, Hoensbroek, Den Bosch en andere plaatsen te registree- ren. Telkens duiken bekende gezichten op der vorige sterritten o.a. de heel de Pers en Politie alsmede de beschik- baarstellers van prijzen en last not least aan de deelnemers den volgenden uitslag bekend maken: Sterrit. Ie prijs Gouden horloge, F. Vink, Rotterdam. 2e prijs Zilveren horloge, Rei lisberg, Den Haag. 3e prijs Zilveren beker, K. Bakker, Den Haag. Verdere prijswinnaars P. Trommelen, Leddy Staats, Netty Grove, A. Knoop, Hoendervangers, Hoegé, Smits, Steenhouwer, van Enge len, Plompen, Beltman, van Gerven, Eibers, Visser, Hoffmans, Smelt, Horn- man, Loonen, van Beijnen, Sambeek. Namiddagrit. Afdeeling Automobielen: le prijs F. Vink Rotterdam en F. Eibers Waalwijk. 2e prijs P. Smelt Waalwijk. 3e prijs C. J. Pullens Waalwijk. 4e prijs A. Holtgrefe Waalwijk. 5e prijs H. Scholten Arnhem. Afdeeling Motoren: le prijs J. Timmers Breda en J. Termeer Tilburg. Verdere prijzen: J. van Loon, Versmissen, Hoender vangers, Beerens, Bakker, Wijnen, Smits, G. v. d. Heijden, Loonen, van Gerven, Verbrugge, Cové, Klaasing, Elshout, Hoen, C. van Loon, J. v. En gelen. Speciale prijzen: Grootste prestatie, van Gerven Amersfoort, zilveren beker. Beste prestatie licht motorrijwiel, Toon Smits Drunen, motorplaquctte. Wisselbeker voor motorclub met grootste aantal deelnemers, definitief voor V.M.V. Tilburg. 2e Clubprijs, motorclub Drunen: beker. Verstkomende Dame deelneemster Mevr. van Biel, Hoensbroek. 2e prijs Mevr. Bourgonje, Vught. Een gezellig bal besloot dezen prach tig geslaagden motordag, die wederom een groote en prettige drukte in onze plaats gebracht heeft en die in elk op. zicht een succes was zoowel wat op zet, regeling en deelname betreft. Ieder die we spraken was er ten zeerste mee ingenomen en had alle lof over de sa menstelling van 't programma, 't ar- rengement, de prijzen enz. Aan de Motorclub „Waalwijk en Omstreken" alle hulde voor haar initiatief en af werking. zekering haar algemeene jaarver gadering. De totale inkomsten bedroegen f454,38. De uitgaven f740,41. Na deelig saldo van f 286,03. Het totale bezit bedroeg einde boekjaar f 1108,95. Dit jaar f822,92. Het totale aantal verzekerde varkens bedroeg 3363 stuks. De totale inkomsten der slacht veeverzekering bedroegen f73,29. De uitgaven f69,51. Batig slot van f3,78. Het kasgeld dezer vereeniging bedraagt f3235. Tot leden der controle-commissie werden benoemd de heeren L. van Spijk en Jac. Mostermans. De aftredende bestuursleden Ivo van Buul en A. Mommersteeg wer den met algemeene stemmen her kozen. Na nog enkele besprekingen van meer huishoudelijken aard, sluit de voorzitter de vergadering. door hen aan het plaatselijk crisis comité werd verricht. Door den Edelachtbaren heer Burgemeester werden de eereleekenen na een toepasselijk woord uitgereikt. Opgaaf van de Rotterdamsche tiankvereeniging N.V. Kantoor Waalwijk. Datum Londen Berlijn Parijs Brussel N. York Reischeques Marken Zilver Marken Bankp. Berlijn (off.) Stockholm 81/5 7,32 59.85 9.74'/a 25,15 l,48'/4 41.— 46,- 41.— 59.80 38.10 12/5 7.34'/a 59.70 9.75 25.11 1.473/4 40.7a 45.— 41.— 59.76 38.- Scholten uit Arnhem met zijn D.K.W.- wagen waarmee hij kort geleden zijn vriend zoo'n origineele uittocht uit Europa deed door hem voor zijn ver trek naar Indië in record-tijd door Duitschland, Slovakije, Zwitserland en Italië naar Genua te brengen (zie de reportage in „Het Motorrijwiel" van 8 Mei), de heer Vink voorzitter van V.M.V. Tilburg, gestart uit Rotterdam cm van zijn bekende sympathie vooi M.C.W.O. te doen blijken, waarvoor hij trouwens zooals later bleek door Vrouwe Fortuna rijkelijk beloond zou worden, de heer van Gerven op Tri umph uit Amersfoort, die vorig jaar sensatie verwekte door sinds Zondags middernacht meer dan 600 K.M. te rijden, doch er nu nog een schepje op deed en in 13 uur 734 K.M. draaide en vele andere bekenden. Om half twee was er dan ook een uitgelezen schare motor- en autorijders verzameld waarvan er 54 vanaf drie uur 0111 de minuut gestart werden voor de namiddagrit. Het traject van 7;> K.M. leidde door het in dezen bloesem- lijd prachtige land van Altena over Aalburg, Sleeuwijk en Keizersveev naar Waspik en vandaar door binnen wegen naar Kaatsheuvel en mooie duinwegen, die de terreinrijders volop gelegenheid gaven te genieten langs Plantloon en het Kanaal naar de fi nish. I11 het traject waren listige controles opgesteld en ook de twee tijdcontroles gaven de meeste deelnemers vooral in de laatste 35 K.M. legio strafpunten. Het was inmiddels half 7 toen de laat ste deelnemer arriveerde en aan het opmaken van den uitslag kon worden begonnen. De tijd voor den hoofdprijs der Sterrit door den burgemeester vastgesteld bleek te zijn 12 uur 43 min. Het bestuur van M.C.W.O. zou dan ook om half negen aan de vele aanwe zigen voor het geanimeerd bal, na dank gebracht te hebben aan den Edelachtb. Heer Burgemeester, het Gemeentebestuur, Waalwijks Belang, De burgemeester heeft een be kendmaking uitgevaardigd, betref fende de luchtbescherming, waarbij maatregelen worden voorgeschreven als algemeen aangegeven, en die men elders in dit blad vindt. Nader vernemen we nog dat in een daartoe gehouden vergadering ten gemeentehuize alhier, besloten is, dat de leden der burgerwacht, 10 met commandant Ausems te Dussen (dorp) en 10 met Vaandrig van Veldhoven te Hank, op de naleving zullen letten. De commandant der Rijksveld- wacht en den gemeente-veldwachter zullen op den straatweg surveilleeren Zondagmorgen omstreeks 7 uur werd in de Bergsche Maas nabij het Capelsche Veer een lijk drijvend aangetroffen. Direct werd de Majoor der rijksveldwacht te Dussen gewaarschuwd, die, na ter plaatse te zijn gearriveerd, met be hulp van de bemanning der pont aan 't Capelsche Veer, het lijk heeft opgevischt. Dit ging niet zonder eenige moeite. Het lijk verkeerde reeds in verren staat van ontbinding. Naar we nader vernemen is het de te Nederhemert thans ongeveer vier weken geledenover boord ge vallen schippersknecht C. v. Vesten uit Raamsdonksveer. Het lijk werd te Capelle gekist en naar Raamsdonksveer overgebracht. Op Zondag 17 Mei a. s te 2 uur zal Ds. van den Berg van de Ned. Herv. Gemeente afscheid nemen wegens vertrek naar elders. Ds. J. C. Hooikaas te Wassenaar, de nieuw beroepen predikant, zal dan voor de eerste maal optreden. Voor het derde jaar heeft een zwaluwenpaar zijn nest betrokken, gebouwd in de keuken van den heer C. Rijken aan de Kom alhier. Zij blijken zich van het drukke gedoe aldaar niets aan te trekken. Staat de keukendeur open dan vliegen zij vrij uit en in, doch is deze ge sloten, dan wachten zij geduldig de gelegenheid af. Vorig jaar kwam nog een tweede paar hen gezelschap houden, door ook aldaar een nest te bouwen. Toen de heer A. S. bij den landbouwer Achterberg in den stal kwam alwaar een paard met veulen liep, werd de heer S. door 't paard op ernstige wijze in 't gelaat gebe ten. De hierdoor ontstane wonden moesten met een zevental krammen door dr. van Vuuren worden ge hecht. HANK. Het bouwen van een nieuwe boerderij voor den heer Jac. Staal alhier, is aanbesteed aan den aan nemer en metselaar M. v. d. Broek te Dussen. Dezer dagen wilde de landb. J. Staal alhier, een koe uit de weide halen. Hij werd echter onverwachts door het beest aangevallen en be kwam inwendige kneuzingen. Dr. van Vuuren uit Dussen heelt hem onder behandeling genomen. De eerste tijd zal hij rust moeten houden. Dezer dagen wilde een zekere P. alhier, een door hem pas gekocht motorrijwiel, op den rijksweg eens probeeren. Hij werd echter door rijksveldwachter de Ridder aange houden. Bij onderzoek bleek dat P. niet in het bezit was van een rij bewijs, terwijl hij het rijwiel niet had aangegeven voor de wegenbelasting. Het zal een duur ritje voor hem worden. De echtgenoote van den heer C. treffers had 't ongeluk met haar arm in een naald te stooten, zoo dat de naald geheel in haar arm verdween. Langs operatieven weg moest deze laterworden verwijderd. Onder leiding van hun direc teur pastoor F. Willaert, ondernam de KJV Zondag de bedevaart naar Elshout. Reeds om half zeven werd per autobus vertrokken om in Elshout de H. Mis bij te wonen, waaronder ook werd gecommuni ceerd. In den namiddag keerden allen weer in opgewekte stemming huiswaarts. Naast de KJV waren nog een vijftiental andere parochia nen naar Elshout vertrokken. Deze dappere pelgrims legden den langen weg te voet af. Dinsdagmiddag tijdens een hevig onweer dat boven onze plaats woedde, sloeg de bliksem in de woning van den heer Penninx.Twee der bewoners werden ligt getroffen. Zonder veel onheil te stichten heeft de bliksem langs de aarde de woning wederom verlaten. van het »Groene I\ruis« een bazar gehouden Ten bate zal alhier worden, waarvoor 'n dames comité gevormd is. Zij, die aan dit prachtige doel willen medewerken, kunnen zich tot en met 16 Mei opgeven aan onderstaande adressen, waar tevens gaarne giften in eiken vorm in ontvangst worden genomen. Eethen Mw. P. L. Tasseron— de Vries. Drongelen Mw. A. H. Haase Sohl. Meeuwen: Mw. H. H. Klokke Slot. Babyloniënbroek Mw. A. Vos— Straver. GenderenMw. van der Beek- van Woudenberg. Genderen Mw. D. Oegema— Helfrich. Het echtpaar M. Arendse—in 't Veld wonende alhier, hoopt op 19 Mei a.s. zijn gouden huwelijks feest te vieren. De stier Prins 13710 S. van de Stierenvereeniging alhier, is voor 't jaar 1936—'37 in onderhoud en verpleging gegund aan A. M. Buijs Luttelherpt voor f354, per jaar. Reeds 8 jaren is de vereenigings- stier aldaar gestationneerd. Op 28 Mei zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer A. J. J. van Bokhoven lid is van den Raad van Toezicht der boerenleenbank. Het ligt in de bedoeling dit feit in eene algemeene vergadering te herdenken. In het café van de Wed. F. Brok hield de onderlinge varkensver— RAAMSDONKSVEER. Op de dezer dagen gehouden keuring van dienstplichtigen der lichting 1937 zijn uit deze gemeente geschikt verklaard 24 dienstplichti gen, voorgoed ongeschikt 12 en 2 dienstplichtigen zijn niet verschenen ter keuring. In het tijdvak van 11 tot en met 23 Mei a.s. is de goedkoope margarine voor rechthebbenden verkrijgbaar bij de volgende winke liers, Adr. de Bont, Wed. W. H. van Ommeren, Wed. P. Boudewijn, C. H. van Rijn en P. van Stiien. Dinsdagmiddag omstreeks half twee had op de brug te Keizersveer een auto-ongeval plaats. Een luxe auto, komende van de richting Gorinchem, slipte midden op de brug vanwege de gladheid van het wegdek, met het gevolg dat de auto tegen de brugleuning aanbotste. Vanwege de snelheid, de auto reed ongeveer 60 K.M.draaide de auto nog een paar keer om en kwam toen weer in aanraking met de brugleuning. De inzittenden, twee heeren, werden uit de auto geslingerd. De bestuurder, de heer J. G. uit Amsterdam, was er het ergste aan toe. Dokter Lips, die direct aanwezig was, constateerde, dat een paarrioben waren gebroken en ernstige snijwonden aan hoold en handen. Overbrenging naar het R.K. Ziekenhuis alhier was nood zakelijk. De andere inzittende bracht het er met enkele lichte snijwonden af. De auto die totaal is vernield, is door den garagehouder Bakx uit Geertruidenberg weggesleept. Naar we vernemen, is de toestand van J. G. niet ernstig, hij zal echter geruimen tijd in het Ziekenhuis moeten blijven, eer hij weer opge knapt is. In de zaak van W. aan den Keizersdijk, hebben dieven dezer dagen een bezoek gebracht I Door het uitsnijden van een ruit zijn de heeren binnen gekomen, en hebben in den winkel alles overhoop gèhaald. Veel hebben ze echter niet buit gemaakt, vermist wordt een bedrag van f30,— De marechaussees heb ben de zaak in onderzoek. Tot op heden zijn de dader(s) nog onbe kend. Op Dinsdag 12 Mei j.l. werd bij de Eerw. Zusters alhier examen gehouden van linnen- en coituum- naaien, onder toezicht \an de R.K. Vereeniging tot bevordering van Industrie onderwijs voor meisjes »St. Anna« Aan het examen namen 12candi- daten deel, die allen met mooie punten slaagden enwel voor cos- tuumnaaienW. Le Hane, A. van Seeters, J. Boonaerts, J. Kamp en C. Haest en voor lingerie: A. van Kuijk, D. Kieboom, J. Adnaanse. M. van Dieën, M. Kieboom, A, Lansdaal en J. Snijders. De heer J. van O. het 't ongeluk in zijne smederij zoo ernstig zijn gelaat te branden, dat onverwijld geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Voor het behoud van een zijner oogen wordt gevreesd. A.s. Donderdag 14 Mei des des avonds zeven uur zal ten ge meentehuize een openbare vergade ring worden gehouden van de commissie bedoeld bij artikel loo der gemeentewet. Aan de orde is gesteldOnderzoek van de geloofs brieven der benoemde leden. Aan de dames Mevr. Dekkers, Mevr. Brokx-Smits en Mej. M. van Son en de heeren P. N. Dekkers, P. Langerwerf Mzn. en G. L. Ak kermans is vanwege H.K. Hoogheid Prinses Juliana een medaille be schikbaar gesteld voor het vele dat BRAND IN I)E GOUDSCHE KAARSENFABRIEK. Op het emplacement van de Ver- eenigde Stearine Kaarsen en Che mische Producten N.V. te Gouda is Maandagavond om acht uur brand uitgebroken in een opslagplaats van stearine, die te midden der gebouwen van de fabriek lag. In korten tijd deelden desnel oplaaiende vlammen zich mee aan de omringende ge bouwen en toen om twaalf uur 's nachts de brandweer nog een verwoeden strijd voerde tegen een enorme vuurmassa, was reeds een groot deel van het gebouwen complex verwoest. De Goudsche brandweer had zich reeds om 9 uur genoopt gezien de hulp in te roepen van de Rotterdamsche brand weer, die spoedig met groot mate rieel verscheen Hoewel enorme watermassa's in de vuurzee gewor pen werden, nam de brand nog steeds in omvang toe, zoodat het ceheele complex in vlammen op- ging. De brand is ontstaan in een open opslagplaats van pakken geperste stearine, gelegen tusschen degieteiij aan de Oostkant en de kaarsen makerij en een groot nieuw gebouw, dat de pittenfabriek, de kamer waai de kaarsen worden gesneden en gepakt, de magazijnen en de expe ditielokalen aan de Westzijde bevat. De oorzaak is vermoedelijk broeiing in de zakken stearine. Bij de brand in de Goudsche kaarsenfabriek zijn verloren gegaan 1 millioen K.G. vet, 80 pitmachines en 80 gietmachines. In de opslagplaats van stearine, waar de brand is ontstaan, stonden kuipen, 40 50, van 16000 liter inhoud, gevuld met stearine. Dé eene na de andere ging in rook en vlammen onder. In de brand is een 5 anderhalf millioen zakken stearine opgegaan. De volgende gebouwen zijn een prooi der vlammen geworden de perskamer, de oliekamei, de ijsolie- kamer, twee wassingkamers en koekenkamers, een oude gieterij, alle gebouwen met twee verdie pingen, benevens 't booge tabrieks- gebouw, waarin de plakkamer, wrijfkamer, pitfabriek, zagerij en houtloods. Daarnaast is de stal, waaruit de paarden inmiddels in veiligheid waren gebracht, de nacht, lichtenfabriek en het laboratorium in het vuur opgegaan. niet J. II. Bergmans-Beins: „Het bloed kruipt waar 't gaan kan". Ing. 1,60. Uitg. Mij. Kluwer Deventer. Een eenvoudig, onopgesmukt verhaal uil het Drentsche boerenleven, dat het volk van het Drentsche platteland tee kent in het leven van alle dag. Met ge noegen lezen we van de lotgevallen van Wicher en Roelfien, van allerlei strubbe lingen, van droeve en blijde dagen. De aantrekkelijkheid wordt nog verhoogd door het sappigedialect, terwijl tevens veel folklore, waaraan Drente nog zoo rijk is, onopzettelijk tusschen het verhaal werd verwerkt. Gebonden 1,10. Uitg. W. de Haan Utrecht. Steeds meer uitgevers gaan ertoe over zich, wat de prijzen hunner uitgaven be treft, aan te passen aan de tijdsomstan digheden. De „Erica-reeks" is wel een erg goedkoope serie, waarin veel oude bekende werken verschenen, die vroeger het dubbele of meer kostten- Tot nu toe werden daarin 10 deelen ondergebracht, waarvan we noemen: Vicki Baum„Helene Wülfuer George Fink: „Mü hongert Ph. Gibs: „Het jongere geslacht J. Hargrave: „Harbottle". A. E. W. Mason: „Het Huis met den Pijl Men lette erop, dat deze werken alleen tegen dien lagen prijs gebonden verkrijg baar zijn- Jan van Krimpen verzorgde het uiterlijk. w y Erica-reeks

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3