Hieuws uit de Langstiaat en Omgeving. Plaatselijke Berichten Woensdag 13 Mei 1936. No. 39. De Echo van het duiden. Twede Blad Rheumafiek 9 laar U toch wrijven akkers Kloosferbalsem Biljartkampioenschap v, d. Langstraat. Karei Dekkers, 's-Bosch Bart van Engelen, CAFÉ „CITY" RUNEN. EUSDEN. GEERTRUIDENBERG. KAATSHEUVEL. SPRANG-GAPELLE. E SCHOENINDUSTRIE IN NOOD. Onder bovenstaande titel schrijft je reisredacteur van »de Prov. Ct.« ,en artikel over den toestand in de jchoenindustrie, die iederen dag ilechter wordt Dagelijksch komen nieuwe be- •ichten van inkrimpen, stopzetten, aanbieden van accoord (nu weer Loonopzand). Het is verblijdend dat de pers jich meer en meer met dezen toe stand gaat bemoeien, al wachten (ve nog steeds op de groote bladen, die blijkbaar in hoofdzaak Rotter- am, Amsterdam e. d. ter hulp ■nellen Enfin, de oogen zullen ten slotte ,ok in die kringen en in den Haag el opengaan. Bovenbedoeld artikel wijst op den oodtoestand, op de binnenlandsche mcurrentie, de verlangens der Schoenindustrie, de verbindend ver- iklaring van 't collectieve arbeids contract, de tegenstelling tusschen landbouw en industrie. Hoe meer 't publiek, de kamerleden en de regeering van den noodtoestand doordrongen worden, hoe beter. Toch lijkt 't ons gewenscht, zoo niet noodzakelijk dal de actie ge voerd wordt langs één lijn. Wij bedoelen dat de juiste en allernood zakelijkste verlangens der schoen industrie duidelijk worden geformu leerd, dat de een zich niet hier opweckt en de ander daar, maar dat de dissiderata duidelijk worden opgezet als de noodzakelijke eischen jder schoenindustrie, als het eerste en noodzakelijke wat gebeuren moet en dat dit dan met kracht wordt Ivoorgedragen en verdedigdter plaatse waar noodig n.l. in de pers, bij de re- geering, bij de Kamer, bij de ge meentebesturen van plaatsen nauw bij de schoenindustrie betrokken. Dit moet o.i. geschieden door het federatiebestuur of een commissie daartoe ingesteldalzoo met dui delijk omschreven motieven en niet minder duidelijke eischen. Nu lijkt het soms een beetje chaotische actie en argumentatie, die verwarring kan stichten en de zaak niet bevorderen. R.K. P.T.T.-PERSONEEL. De afdeeling »St. Jan» Waalwijk van den bond van R.K. P. T. T, personeel hield Zondag een alge meene vergadering in Hotel »De Twee Kolommen». Ter sprake kwam o.m. de voor genomen verlaging van de rijwiel- vergoeding van het beslellend per. soneel, alsmede de beschrijvings brief voor het Bondscongres en het Bondsraadcongres. Als candidaat voor het Bonds bestuur werd door den Voorzitter namens het middelbaar personeel voorgedragen de heer P. Heesters adjunct-commies P. T. T. te's Bosch welke voordracht door de vergade ring werd aangenomen. De Voorzitter de heer de Rouw wenschte niet in aanmerking te komen; namens het lager personeel werd de heer H. van Engelen alhier candidaat gesteld, die deze candida tuur aanvaardde. Als afgevaardigden naar het congres dat begin Juli te 's Bosch zal worden gehouden werden gekozen de heeren 0. L. de Rouw en H. v. Engelen OPENING. Gistermorgen had de officieele opening plaats van de fabriek van Melkproducten »Taxandria» aan de iBurg. v. d. Klokkenlaan alhier. *Velen hadden in den vorm van bloemstukken en door persoonlijke aanwezigheid bij de opening van liun belangstellidg blijk gegeven. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op de Edelachtbare Heer E J. Moonen, burgemeester die de energieke ondernemers met deze opening gelukwenschte en de hoop uitsprak dat deze nieuwe industrie, die zeker in een behoefte voorziet, in het belang van de afnemers, van de exploitanten en van de gemeente zich niet alleen zal weten te hand haven maar zich ook steeds verder moge uitbreiden Door een der firmanten, den heer J. v. d. Geld werd den burgemeester dank gebracht voor zijn goede wen schenen de hoop uitgesproken datdit nieuwe bedrijf ook in de toekomst op denzelfden steun en medewerking van het gemeentebestuur zou mogen rekenen als bij de oprichting is verleend. Door de aanwezigen werden hierna de keurige en vernuftige machines bezichtigd en bewonderd, waarbij de firmant, de heer Kooijmans. die zeer deskundig op dit gebied bleek te zijn, de noodige technische toe lichtingen gaf. De geheele inrichting, waarvan we in ons vorig nummer reeds een beknopte opsomming gaven, ziet er zeer practisch en hygiënisch uit en blijkt op een groote capaciteit te zijn berekend. Van harte hopen we dat de aftrek van de verschillende producten dezer fabriek zoodanig zal zijn dat deze capaciteit ten volle benut zal kunnen worden en zelfs uitbreiding op den duur noodzakelijk zal blijken. BIJZONDER JUBILEUM. Op 25 Mei a.s. zal de heer P. Proveniers, thans werkzaam bij de N, V Nederl. Scuoenindustrie Bloch Stibbe »Hollandia», den dag her denken waarop hij vóór 50 jaren in dienst trad bij den heer E. W. Klijberg, zoodat hij alsdan 50 jaar aan dezelfde zaak verbonden is. De heer Proveniers bekleedt de functie van leder-inkooper en ongetwijfeld zal het gouden jubilaris, die om zijn vakkennis, werklust en preltigen omgang bij directie en mede-arbei ders zeer gezien is, niet aan blijken van belangstelling bij de herdenking van dit heugelijk feit ontbreken. R.K. TOONEELVER. „O.O.G.". »Ons Onderling Genoegen» besloot Zaterdagavond in »Thalia» het sei zoen met de opvoering van het tooneelstuk »IJzeren Hein», een echt volksstuk, dat bij het vrij goed op gekomen publiek zeer in den smaak viel. De vertolking was als we van deze bekende, uitstekende tooneelclub gewend zijn. Goede wijn behoeft geen krans en waar we de meeste pelers«reeds vaker onder de loupe namen kunnen we volstaan met te constateeren dat alle rollen weer in vertrouwde handen waren. Ook zij die we voor het eerst op dc planken zagen bleken zich al goed bij hun omgeving aan te passen. Uit alles sorak weer de bekwame regie van den heer H. van Engelen. Door den regisseur werd bij de opening medegedeeld dat »0. O. G.» besloten had met de a.s. Kermis een matinée aan te bieden. Juni, terwijl op 8 Juni nog een vergadering 'er nadere bespreking gehouden zal worden. DE EMIGRATIE NAAR ZUID - AFRIKA. De Nederlandsch Zuid-Afrikaan- sche Vereeniging te Amsterdam raadt timmerlieden, metselaars,stucadoors electriciens en loodgieters ten sterk ste af om in de komende zomer maanden naar Zuid—Afrika te gaan om werk te zoeken, omdat tegen Augustus aldaar diverse groote bouw werken klaar komen en er dus geen werk meer te vinden zal zijn. Men wordt gewaarschuwd niet op eigen gelegenheid te vertrekken. Laat U niet kwellen door rheumatische pijnen, die U oud maken vóór Uw tijd. met den geneeskrach- tigen Klooslerbalsem die ze snel verdrijft. dringt tot diep in de weefsels door! Om den 3den en 4den prijs. Heden Woensdagavond om half negen tegen Waalwijk Partij van 300 punten. H. DE RUIJTER, Waalwijk MUZIEK-AVONDJE J. VERHOEVEN. De heer Jan Verhoeven organi seert a.s. Maandag 18 Mei een muziekavondje door z'n leerlingen in hotel Verwiel. Behalve eenige piano-soli van z'n leerlingen, een kinderkoortje, zal de heer Gerard Holthaus, bary- ton te Botterdam zijn medewerking verleenen. BEDEVAARTEN. Zooals aangekondigd maakte de R.K. Werklieden-vereeniging met K.J V., J. W. enz. 1.1. Zondag de jaarlijksche bedevaart naar den Elshout, waarbij de harmonie St, Grispijn hare medewerking ver leende en waaraan ruim 600 pel grims deelnam. Om 5 uur vertrokken, keerde men om halt tien in de gemeente terug De H. Mis waaronder de deel nemers communiceerden werd op gedragen door den eerw. adviseur, kapelaan v. Rooijpastoor Willems te Elshout hield eene treffende predicatie. De Jonge Wacht uit de St, Clemens-parochie hield een voet processie naar de Zoete Lieve Vrouw in den Bosch. Ook de Verkenners gingen naar de St. Jan ter bedevaart. DIEFSTAL. Van de fiets van den heer J. P staande bij »de Twee Kolommenr< is Zaterdagavond lamp en fitting gestolen. BEZOEK TIMTUR-FABRIEK. Dinsdagvoormiddag werd door studenten van de R.K. Leergangen te Tilburg een bezoek gebracht aan de Tim-Tur-fabriek alhier. HANDBOOGSPORT IN DE LANGSTRAAT. Een feit is, dat de sport onzer voorvaderen, met name de hand boogsport, momenteel een groote vlucht neemt en 't jongere geslacht langer hoe meer animo krijgt voor deze mooie sport. Zoo werd in 1910 op 8 December een bond opgericht, waarbij zich een aantal der Langstraatsche hand boogschutterijen zich aangesloten hebben. Deze bond vergaderde Zondag in café H. Pulles-de Wit te Drunen Besloten werd daar het jaarlijksche bondsconcours te houden op de banen van de handboogschutterij »De Wetszonen», gevestigd in café Pulles de Wit. Het feit, dat deze bond nu 25 jaar bestaat zal niet onopgemerkt voorbijgaan. Besloten werd ter fees telijke herdenking van dit jubileum een buitengewoon concours te or- ganiseeren op de banen van de handboogschutterij «Buiten ver wachting« te Vlijmen. De datum werd bepaald op 14 D. W. V. D.W.V. hield een vergadering in haar lokaal in cafe J. v. Keulen, De Steegerf». O.m. werd besloten in Juni een groote kanowedstrijd te organisee- ren in het kanaal tusschen de Klinkaertsche brug en de Baard- wijksche brug. In de loop van het seizoen zullen nog meerdere wed strijden georganiseerd worden. Het reglement werd thans defini tief vastgesteld. De nieuwe kapel van 't St. Franciscus- gesticht. Wij konden onder deskundige leiding 't gebouw bezichtigen. De architectuur doet denken aan een kleine kerk. Een massief torentje bergt een mooie angelusklok De ramen zijn twee aan twee geplaatst en de ruiten zijn van glas in lood van stemmige kleuren. Stevige beereu steunen de zijwanden. De architect is den heer F. Fran sen Jr. uit Roermond, terwijl 't Jebouw werd uitgevoerd door de bekende kapellen- en kerkenbouwer firma J. de Bont uit Nieuwkuijk. Het interieur der kapel is even prachtig. Het schip bestaat uit zes spitsboogen, waarvan de eerste in beslag wordt genomen door een doelmatig portaal, waarboven 't zangkoor is aangebracht. De muren en plafond zijn wit en het licht, dat door de kleine spitsboogvenstei tjes n? ar binnen valt is'ruim voldoende. In het schip zijn twee rijen ban ken geplaatst, waarlangs een breede zijgang, terwijl een zeer ruime mid. delgang is uitgespaard. Het schip heeft een tegelvloer be staande uit plm, 12000 stuks tegels met zeer mooie indeeling gelegd. Het priesterkoor is geheel afge scheiden van 't schip der kerk en is ondergebracht in een apart ge welf ter weerszijden waarvan de sacresties zijn ingebouwd. Een eenvoudige communiebank vormt een mooie afsluiting van schip en priesterkoor. De biechtstoel is aangebracht in de linkerzijwand. Het meubilair is grootendeeïs overgenomen uit de oude kapel, doch dit past zich vrij goed aan bij 't nieuwe gebouw. Een centrale verwarming is aangebracht. Een eenvoudige kruiswegen enkele beelden van Heiligen vormen een gepaste wandversiering. De ligging der nieuwe kapel is minder gelukkig vinden wij, althans voor de buitenstaander. 't Geheel ligt verscholen tusschen de gebouwen dezer nuttige en bloeiende inrichting en jammer ge noeg zal het verscholen blijven liggen dit prachtig bouwwerk voor het oog van menig mensch. De benoeming van een nieuwe Rector voor dit gesticht wordt thans tegemoet gezien. Kapelaan Vogels. Kapelaan Vogels is zoodanig her steld, dat hij zijn ambt wederom in onze parochie kan hervatten. Maandag werd hij uit 't Zieken huis ontslagen. Wij heeten den Eerwaarde Heer gaarne van harte welkom bij zijn herstel. Inbraak. Zondagmiddag zijn diev(en) door het opschuiven van een raam de Congregatiezaal binnen gedrongen. Eenig klein geld werd ontvreemd Deze zaak wordt nader onderzocht. Men denkt met jeugdige lui te doen te hebben. Opbrengst Reclasseering. De collecte gehouden ten bate van het reclasseeringswerk bracht ruim f28. op. Luchtbescherming Drunen en Elshout. Ook Drunen en Elshout zullen medewerken aan de luchtbescher- mings-oefeningen, die op Zaterdag 16 Mei as hier in de streek overal gehouden zullen worden. Tot algemeen leider van deze dienst is voor Drunen en Elshout aange wezen de heer A. v. d. Lokhout. Naar men ons mededeelt zal de brandweer hare medewerking ver leenen. De noodige inlichtingen vindt men aan 't, hoofd van dit blad. Biljartwedstrijd O.O.O. O. O. O. hield in café Th. Elshout Zondagavond een onderlinge biljart wedstrijd met de volgende uitslag: le Zestal. M. v. d. Wiel 30 beurten 115 pnt. P. vari Engelen 30 115 J. Bergmans 30 95 F. v d.Zande 30 92 J. van Vaalen 30 90 F. v. d. Wiel 30 86 Hoogste serie P. van Engelen 27. Tweede zestal P. Elshout 30 beurten 113 pnt. A. Willemse 30 86 C. Klomp 30 69 Th. Elshout 30 62 H. v.Ravenstijn 30 51 M. Elshout 30 37 Hoogste serie 24 pnt. ELSHOUT. Tragisch. Het echtpaar C. v. d. Sanden F. v. Baaien werd Zaterdag 9 Mei op den dag dat zij hun 63 jarige echtvereeniging herdachten, voorzien van de laatste H Sacramenten der stervenden. De oudjes hebben een ouderdom van respectievelijk 93 en 88 jaren De Maria-vereering. Zondag heerschte hier nog een grooter drukte dan de eerste Zondag in Mei. Niet minder dan 7 H. Missen werden in de parochiekerk opge dragen. Om kwart voor zeven arriveerde de processie uit Waalwijk, bestaande uit R.K.W.V.K. J V. en K.A.J.V terwijl harmonie St. Crispijn haar begeleidde. Óm acht uur communiceerden de K. J. V.ers van Mariapolder en Berkdijk. De processie van Haarsteeg trok kwart over acht onder geleide van hun fanfare het dorp binnen. Om kwart voor negen werd voor deze processie een plechtige Hoogmis opgedragen. Met dit al waren honderden pelgrims wederom opgetrokken naar dit Maria-oord. Geslaagd. De Eerwaarde Zuster Wijkver pleegster van 't Wit Gele Kruis Zr. M. Anatalia. slaagde voor enquetrice der T.B.C. bestrijding. Zij volgde de cursus van Dr. Eijkel, Hoofdin specteur Volksgezondheid, 's-Hage. Onder leiding van den jeugd leider A. Carpay, maakte de jongens van het patronaat »Don Bosco«, o.w. de groep »St. Tarcisiusa der J. W. een uitstapje naar Giersbergen. Na een dag van natuurschoon en ver maak keerde men 's avonds in de beste orde hier terug. Door de Heusd. Winkeliers vereniging is onder de leden een referendum gehouden inzake toe treding tot den Kon. Ned Midden standsbond Als gevolg daarvan zal men eerlang tot toetreding tot den K. N. M. B. overgaan. Na ruim 10 jaar bestuurslid te zijn geweest van de V.V. Juliana, heeft de heer Jac. Toethuis als zoo danig zijn ontslag genomen, bij welke gelegenheid hij door den Voorzitter, den heer Gijswijt, hartelijk toege sproken en een bloemstuk werd aangeboden. Zaterdag speelde hier Kor Boys uit Werkendam tegen onze V v. Longa, de laatste won met 42. Voor het alg. kampioenschap, in de 3e afd. van den B.V.B. werd hier gisteren gespeeld door Z. Bom mel en Heusden die beiden dit jaar het kampioenschap in hare afdeeling behaalden. Heusden won met 6—2. Zondagavond had de jaarlijk sche opdracht plaats in de congre. gatie van O. L. Vrouw, nadat 's morgens alle leden met de adspi. ranten, die er dit jaar 21 waren, een getal grooter dan andere jaren, ter H. Tafel waren genaderd. In dezelfde bijeenkomst werd aan alle leden een nieuw diploma overhandigd. In de bijeenkomst deze week van de kleine H. Familie zal de vlag der vereeniging gewijd worden, terwijl a.s Zondag in die van het patronaat de patronaatsvlag gewijd wordt. De uitslag van de 7de ronde (2e kl.) voor het kampioenschap dammen van het Land van Heusden en Altena en de Langstraat was H. Kramer—P. v. Dalen 1—0 Jo Deurloo W. Doremans 1 1 W. Schilders—M Krop 2_0. De 8e ronde wordt gespeeld in café Heesels, R'donksveer. Zaterdagmiddag had ten gemeente huize onder leiding van burgemeester Bianchi een bijeenkomst plaats van diverse ingezetenen, in verband met de op Ui Mei a.s. te houden oefening in den luchtbeschermingsdienst. De diverse diensten o.m. oprui- mingsploeg, Roode Kruis, E.H.B.O, brandweer en telefoondienst werden gevormd, waarbij burgemeester Bianchi een uiteenzetting gaf van de taak die deze diensten hebben te vervullen. Ongeveer 30 personen zullen bij deze oefening behulpzaam zijn. Door de P.N.E.M. is een aparte dienst gevormd. J.l. Zondag was bet 45 jaar geleden dat Mej. Antonia van Uijen in dienstbetrekking trad bij de familie Muijsenberg Het heeft dien dag Tonia niet aan de noodige belangstelling ont broken. Tot herbergouders van de Ned. Jeugdherberg Centraal alhier zijn benoemd de heer A. de Lange en echtgenoote uit Breda. Nog voor Pinksteren zal de jeugdherberg worden heropend. In de Maandagavond j.l. ge houden vergadering van het Nat. Crisis-Comité, afdeeling G'berg heeft Burgemeester Bianchi dank gebracht aan de leden van dit comité voor het vele werk dat zij gedurende 't bestaan van het N. C. C. hebben verricht. Een speciaal woord van dank richtle hij tot den voorzitter, pastoor V. C. v. d. Wee, den secretaris- penningmeester, de heer G. J. du Pont en het lid, de heer M. v. d. Ploeg, die zich bijzonder door hun ijver hebben onderscheiden. Namens het Nationaal Crisis- Comité te 's Gravenhage overhan digde hij deze drie personen een herinneringsmedaille in brons. Donderdag 21 Mei as.(Hemel vaartsdag) zal in hei gebouw van de Geertruidenbergsche Teeken school aan de Haven van des nam 2 tot 4 uur een tentoonstelling worden gehouden van teekeningen, door de leerlingen in de afgeloopen cursus vervaardigd. Brand. Door het te hoog branden van een petroleum-lampje ontstond in hel achlerbouwtje van de woning van W Oomrs in de Leostraat een begin van brand. De zolder met de kap van den bijbouw hadden reeds vuur gevat. Een tiental moedige buren wist met em mers water de brand te blusschen, zcodat de uitgerukte brandweer geen dienst behoefde te doen. Rumoerige huwelijksnacht. Er was bruiloft in de Hoofdstraat. Een eerzame gepensioneerde 62-jarige Tilburgsche weduwnaar had zijn keu ze laten vallen op een 42 jarige kuis- houdster alhier in dienst. De wettelij ke en kerkelijke plechtigheden waren vlot verloopcn en in de woning van den buisheer der bruid als contra pres tatie voor een trouwen achtjarigen dienst werd de bruiloft aangericht. Velen waren genoodigd. Zooals te doen gebruikelijk is werd er gegeten en ge dronken, gezongen, muziek gemaakt en gedanst. Drank, dans en muziek hielden er de stemming danig in. Hel middernachtelijk uur was reeds ge- ruimen tijd gepasseerd toen het vroo- lijke feest nog ver naar buiten uit galmde. Plots een stoornis in de feest vreugde. Een projectiel aangewezen als materiaal voor huizenbouw vloog met een knal door de ruiten van de geïmproviseerde dansgelegenheid. De stemming was te vroolijk om hierdoor geheel van streek te geraken. Toch vond het de huisheer geassisteerd door zijn zoon en den seremonie-meHsler noodig een onderzoek naar dezen wan daad in te stellen. Spoedig was de da der ontdekt, die zich reeds in zijn wo ning hegeven had. Geen nood, waar vreugde is, is ook moed, en het drietal stapte de woning binnen om den dader verantwoording te vragen. In welke termen dit nu juist geschiedde, kun nen we niet mededeehm, doch in heel lieflijke bewoordingen schijnt irïen zich niet uitgedrukt te hebben. De slecnwerper maakte gebruik van een broodmes 0111 een der indringers aan den slaap te verwonden, terwijl hij zelf de noodige stompen en trappen te incasseeren kreeg, die hem een bloedneus en ontveld been bezorgden. De gemeente-veldwachter L. nachtdienst, hoorde iets van het ka baal en achtte het noodig een onder zoek in te stellen. Ter plaatse gearri veerd, werd hem door den huisheer hel corpus delicti overhandigd en kreeg hij een omstandig verhaal van het gebeurde. De veldwachter achtte het noodig dader en getuigen een ver hoor af te nemen en verzocht hen me de te gaan naar het politiebureau waar procesverbaal van het gebeurde werd opgemaakt. Een intermezzo van rust in het feestkamp. De feestvierenden hadden spijt van het tijdverlies en weer aan den leest disch vergaderd werd met nieuwen moed de gestoorde bruiloft voortgezel Zachtjesaan deden echter drank en dans zich gelden. De een na de andei verlangde naar rust, met het ge\olg dat ook en bruid en bruidegom een gelegenheid opzochten om nieuwe krachten voor den komenden dag te vergaren. De morgen begon reeds te gloren toen de sterksten van het feestvierend gezelschap naar buiten werden gelokt door de tonen van de harmonie Apöllo die een Mei-uitstapje ging maken. Dat ■was eerst muziek. en opnieuw gin gen op het plaveisel van de Hoofd straat de voeten ten dans. Nu kwam er eindelijk een moment van stilte in dc feestwoning. Mogelijk heeft deze stilte die dien dag ongewoon was in het anders zoo listige huis den bruidegom doen ont waken. Hij kwam tot de nuchtere con clusie dat zijn bruidje niet aan zijn zijde lag. Begrijpelijk ging hij in het voor hem vreemde huis op onderzoek uit. Zijn vrouw vond hij echter niet, wel iemand die hij niet zocht en die niet bepaald ingenomen scheen te zijn met zijn onderzoek ter plaatse. In een minimum van tijd ontving hij enkele rake klappen, die hem tot de werke lijkheid brachten dat het voor hem verkeerd begon te loopen. Hij liet zich echter zoo niet uit het veld slaan, doch de overmacht in huis wist hem op hardhandige wijze in negligé de straat op te werken juist op het moment, dat de Zondagmorgen kerkgangers hun Godsdienstplichten gingen vervullen. Kalm blijven was moeilijk voor de verworpen bruide gom. In woorden en daden drukte hij zijn verontwaardiging uit onder groo te belangstelling van veel kijkers. Op uitdrukkelijk verzoek van de politie werd hem eindelijk wat mate riaal 0111 zich te kleeden nageworpen, doch zijn bruid bleef onder véilige hoe de van zijn belagers. Op verzoek van de politie begaf den bruidegom zich naar het politiebureau waar hij mei smart tot de werkelijkheid kwüm dat de eerste huwelijksnacht hem een bit tere ontgocheling in plaats van vreug de bezorgd had. (Geschiedkundig juist! Duivensport. De K.C.C. hield Zondag j.l. in com binatie met de Dongenschen Postdui- venbond een wedvlucht van Quivrain. De le werd geconstateerd 12,7,54 en vloog gemiddeld 1321,3 M. De laatste duif 0111 12,17,37 vloog gemiddeld 1218 M. K. is Kaatsheuvel; D. is Dongen. Uitslag: 1 B. Pols K; 2, 61, 66, 76, 101 W. van der Linden K; 3, 125, 127 M. Broekers (Made); 4 de Bondt K; 5, 36 G. van Loon I); 6, 14 (eere prijs rijwiel) L. van Moselveld K; 7, 130 W. Kemmeren K; 8, 18, 84, 87, 107, 119 de Bondt K; 9, 21, 91, 109 C. Smits D; 10, 22, 72 H. v. Rijswijk D: 11, 47. 81 J. van Gooi D; 12, 100 J. de Wit K; 13, 28, 57, 59, 73, 82, 124 G. v. d. iinden K; 15, 55 L. Franken D; 16 C. Groenenveld K; 17 Fr. v. d. Linden K; 19, 104, 126 A. Emmen D; 20, 56 J. v. d. Nieuwenhuyzen D; 23, 62, 65 W. Sulsters K; 24, 25 Fr. Damen K; 26 M. v. d. Wee D; 27 C. Steenbergen K; 29 J. v. Boxtel K; 30, 78 J. Kern meren K; 31 M. Aussems K; 32, 115 Nic. v. Disseldorp D; 33 C. Rosenbrand K; 34 Th. Ligt voet K; 35, 45 P. Stok- kermans K; 37 Ant. Vermeulen D; 38 C. v. d. Asem K; 39, 79, 106 B. K-emmeren K; 40 H. Voogd K; 41, 86 G. v. cl. Wiel D; 42 M. Zeebregts K; 43 M. van Boxtel K; 44 St. Dekkers K; 17, 103 P. Vloemans K; 18, 126 A. Pruimboom; 49 L. Aarts D; 50. 63 Zacht K; 51 J. v. cl. Linden K; 52, 98 A. Montee; 53, 93 Jac. Vloemans K; o7, 77 Jac. Hoevenaars K; 58. 92 A. Snaphaan; 60, 99 L. van Reven D; 61, 121 M. Mes K; 67 J. v. Dongen D; 68 W. Versteeg K; 69, 85 H. Hendriks K; 70, 113 H. Netten K; 71 A. Goet- hart K; 74. 94 Jac. van Herp I); 75 J. Koenen D; 80 C. Waterings D; 83, 89 D. Hendriks K; 88 Akkermans D; 90. 117 L. Michielsen D; 95 C. van Rooy K; 96 A. Aussems K; 97, 102, 111! Jean Lenzholz K; 105 A. v. cl. Ven K; 108 W. v. d. Ven K; 111 M. Kore- mans D; 112 P.Snoeren D; 114 H. Voogd K; 116 P. Broeders D; 118 W. Bargains K; 120 G. v. d. Wee D; 122 Jos. Vrinten K; 123 J. Heerkens D; 12V' J. Wetërings D. SPRANG. De Geref. Mannenvereeniging al hier houdt Donderdagavond om 8 uur eene vergadering in de vergaderzaal der Geref. Kerk. In deze vergadering zal een onderwerp worden behandeld over: ..Natuur en Genade". CAPELLE. J.l. Zaterdag vierde het echtpaar A. Verhagen-Rosenbrand aan dc Hoo- gevaart haar zilveren huwelijksfeest. Er was een buurtcomité gevormd om dit feit feestelijk te herdenken en voor de versiering te zorgen. Namens de buurt werd het echtpaar reeds des ochtends verrast met een prachtig cadeau, bestaande uit een ameublement. Den ganschen dag kwam een stroom van gelukwenschen en ca- deaux binnen. Des avonds kwamen de buurt en ra- mibeieden ten huize van het echtpaar bijeen om het heugelijk feit fees elijkte vieren. Dat het hierbij gezellig toe- qinq laat zich begrijpen. Het is voor hen beiden een recht gezellige dag ge worden .waarop zij nog lang met ge noegen zullen terugzien. Onder leiding van den heer Ann Boeser werd j.l. Maandag 11 dezer in het café van Mej. Wed. A. van der Haart de vergadering van stemgerech-

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5