Sportrubriek DRUKWERK AGENDA'S. BOEKBESPREKING. „DE ECHO VAN HET ZUIDEN' Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten Laatste Berichten. Di BEGRIJPT HET BELANG Advertentiën IfrtJMME tigde ingelanden van het waterschap „Het Eendennest" gehouden, waarin de rekening over het dienstjaar 1 Juli 1934—30 Juni 1935 in ontvangsten werd vastgesteld op 701.30 en in uit gaven op 660.62, batig saldo 40.68. De begrooting voor het dienstjaar 1 Juli 1936—30 Juni 1937 werd in ont vangsten en uitgaven vastgesteld op 576.99, waarbij de omslag geraamd is op 3 en 1 per h.a. De schietoefeningen van de plaat selijke afd. van den Bijz. Vrijw. Land storm zijn j.l. Zaterdagavond onder leiding van den commandant, den heer P. van der Schans op de schietbaan te Kaatsheuvel weer begonnen. Voor de ze oefening was een prijs beschikbaar gesteld, welke gewonnen werd door den heer J. van Herpen met 45 punten in 5 schoten. De korfbalvereeniging „K.I.O.L." speelde j.l. Zaterdagmiddag voor de competitie van den Dordtschen Korf- balbond een wedstrijd tegen „A.V.V.' uit Asperen. welke wedstrijd in een 62-overwinning voor KIOL eindig de. Deze tweede, ook op het A.K.C.- terrein te Almkerk gespeelde wedstrijd voor de competitie, is wel geheel ver schillend van de eerste wedstrijd, al daar gespeeld, geworden. Reeds enkele minuten na den aanvang nam KIOL de leiding en na 20 minuten spelen was de stand reeds 20. KIOL zette er nu alles op, om de schade van de vorige week in te halen en de rust ging dan ook in met 41. Na de rust speelden beide clubs een tijdje tegen elkaar op, doch daarna kwam KIOL weer sterker opzetten en wist nog tweemaal te doelpunten, ter wijl A.V.V. in dezen tijd nog eenmaal den bal in de mand deponeerde. Het einde kwam dus met een welverdiende 6—2-overwinning voor KIOL. J.l. Vrijdagavond half 8 werd in het café van den heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijhoeve-Capelle de jaarlijksche vergadering van stem gerechtigde ingelanden van het water schap „De Binnenpolder van Vrijhoe ve-Capelle" gehouden. Na behandeling ingekomen stukken en mededeeling procesverbaal van kas opname bij den secretaris-penning meester, volgde de vaststelling der re kening over het dienstjaar 1 Juli 1934 30 Juni 1935, welke in ontvangsten sloot met een bedrag van 1566.07 en in uitgaven 1376.11, batig saldo 189.96. De begrooting voor het dienstjaar 1 Juli 193630 Juni 1937 werd in ontvangsten en uitgaven vast gesteld op 763.66, terwijl de omslag per h.a. bepaald werd op 3. Bij de verkiezing van een voorzitter, wegens periodieke aftreding van den heer G. j. Heijmans, werd deze herko-/ zen. Ten slotte volgde nog de behande ling van een schrijven van Ged. Staten, dezer provincie in verband met een voorgenomen reorganisatie en grens wijziging van het waterschap, waarbij bleek, dat men algemeen tegen dit voor stel was. De postduivenvereniging „De. Luchtvaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de. Nieuwevaart, hield j.l. Zondag met oude duiven een wedvlucht vanuit Quievrain,. waarbij de eerste duif ge constateerd werd om 12.5.10 en de laatste prijswinnende duif om 12.15.18 en waarvan de uitslag als volgt luidt: C. Verhagen 1, 20: J. Versteeg 2, 10, 22, 25, 30; Adr. Klootwijk 3, 19, 32; H. Spierings 4, 29: J. van Doornik 5: Adr. Versteeg 6, 18, 21; Adr. Blom 7, 14; Adr. Bakkeren 8, 16, 41; G. Vos 9; C. Broeks 11; E. Haverhals 12, 23; J. de Jong 13, 26, 37; Gebr. van Onze- noort 15, 28, 39; J. Meter 17, 34; G.' Treffers 24; Arn. de Jong 27, 33; W. Versteeg 31, 40, 42; P. de Roon 35; H. Nieuwenhuizen 36 en P. Nieuwen- htiizen 38. E. Haverhals eerste over- duif. Aangetoonde duiven: Adr. Kloot wijk. Adr. Blom, Adr. Bakkeren, J. Versteeg en E. Haverhals. De hengelaarsvereeniging „De Maasmond" gevestigd in het café van den heer J. Quirijns, heeft in haar de zer dagen gehouden ledenvergadering besloten deel te nemen aan het Maan dag 1 Juni a.s. (2en Pinksterdag) te Rhenen te houden Nationaal Hengel- concours. Door de vergadering van stem gerechtigde ingelanden van de water schappen „Ten Westen van de Vrij- hoevensche Vaart" en „Ten Westen van den Nieuwendijk met de Aanwas sen werden rekeningen over 't dienst jaar 1 Juli 193430 Juni 1935 en de begrootingen voor het dienstjaar 1 Ju li 193630 Juni 1937 vastgesteld. Tot bestuurslid van het waterschap „Ten Westen van de Vrijhoevensche Vaart werd in de vacature J. H. de Bruijn. die bedankt heeft, als lid van het Dagelijksch bestuur gekozen, de heer J. Huijsman. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer W. B. Rijken, werd tot voorzitter van het water schap „Ten Westen van den Nieuwen dijk met de Aanwassen" benoemd de heer Adr. van der Hoeven en in diens plaats tot lid van het Dagelijksch be stuur de heer B. van der Hoeven. Na deze verkiezing kwam een voor stel van Ged. Staten dezer provincie tot vereeniging der waterschappen „Ten Westen van de Vrijhoevensche Vaart" en „Ten Westen van den Nieu wendijk met de Aanwassen" met toe-' voeging van de afd. „De Oostensche Buitendellen" van het waterschap „De- Oostensche- en Westensche Buitendel- lcn" en de afd. „De Waardjes" van het waterschap „Ten Westen van de Capelsche Vaart en het Veerpad" en om de afd. „De Aanwassen" en „Ten Zuid-Oosten van den Meeuwenschen Gantel" van 't waterschap „Ten Wes ten van den Nieuwendijk met de Aan wassen" in te deelen bij een ander wa- waterschap, aan de orde, waarna ten slotte een interessante inleiding volgde over ruilverkaveling in het Water schap „Ten Westen van den Nieu wendijk met de Aanpassen", welke le zing door de ingelanden met belang stelling gevolgd werd. OP ELK GEBIED DE DRUKKERIJ VOOR HET BETERE WERK. GEEN ENGELAND—NEDERLAND? De Postduif gevestigd in café A. v. d. Geld hield een wedvlucht vanuit Quievrain (170 K.M.). Uitslag: 1 P. Maas; 2, .3 F. v. Hulten- v. d. Hoven; 4 P. Willemse; 5, 6, 14 W. Viveen-v. Ravenstijn; 7, 10, 11, 15 P. v. Dommelen; 8, 9, 13 Gebr. v. Ravenstijn; 12 J. Veltman. Speciaal: v. Hulten-v. d. Hoven. Eerste, tweede en derde koningspoule v. Hulten-v. d. Hoven. Eerste overduif P. Maas. Aankomst eerste prijsduif 12.13.1 u. Aankomst laatste prijsduif 12.27.55 uur. A.s. Zondag wedvlucht vanuit Noyon (afstand 278 K.M.), waarvoor Vrijdagavond van half 7 tot 7 uur in- korven. HENGELSPORT. Vischclub M.G.H. Zaterdagavond vergaderde de viscbclub «Maar geduld hebben» in haar vereenigingslokaal bij den heer P. van Cromvoirt. Uit het jaarverslag dat werd uit gebracht bleek dat deze club er finantieel bijzonder goed voorstaat. Hartelijke woorden van waardee ring werden geuit aan het adres van Mr. P. LoefT te 's Bosch, oud-rent meester der Vrouwe van Baardwijk, voor den grooten steun van hem ondervonden. In de vacature van Voorzitter, ontstaan door het bedanken van den heer J. van Mier werd gekozen de heer C. Pullens, die echter wegens drukke werkzaamheden deze functie niet kon accepteeren. Ook de heer P. Vermeer kon zich niet beschik baar stellen, waarna de heer J.Ver meulen bereid gevonden werd zijn benoeming aan te nemen. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30 7.45 uur Adspiranten III en 8.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor Oefening en Verma Vrijdagavond van 6 tot half negg inkorven duiven voor wedvliet vanuit Noyon. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop »Morgen begint het Leven«. Vrijdag 8,15 uur, R.D.B.-Theater, »De Moord op het Schip«. Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannenkoc Liedertafel «Oefening en Vermaak» Italië en Genève. De Italiaansche afgevaardigde j, den Volkenbond Aloïssi heeft giste ren, op last van Mussolini, de V kenbondsvergadering in Genèvt verlaten. Men weet niet of dil ee; voorteeken is dat Italië den Volken bond verlaat. Genève besloot, de Abessijnsch kwestie te handhaven op de agend der raadszitting, doch de bespre kingen te verdagen tot 15 Juni.0o de sancties blijven, zeker tot diet datum, gehandhaafd. CONTINGENTEERING OF INVOER RECHTEN. In de Eerste Kamer is de behat deling der Contingenteering aan orde Bij de regeling van den invot van glaswerk bepleitte de het Blomjous (r.k.) verhooging van it voerrechten, liever dan beperkii der contingenteering. Anders help dit niet tegen uitvoerpremies zoos Duitschland doet. De Nederlandsct industrie wordt anders ontwricli De heer Ter Haar (c.h.) wilde te groote voorzichtigheid manen. Co: tingenteeriug is voor sommigen ee groot kwaad, verhoogde invoerrec: ten is echter een nog grooter kwaa Minister Gelissen was hetinsoc mige opzichten eens met den he Blomjous. Met contingenteeringt kan men in sommige gevallen m genoeg bereiken. Voor de bedrijve wordt de vrijheid grooter doorve hoogde invoerrechten waarop vs verschillende zijden van den handt dan ook wordt aangedrongen. Bi nenkort zal misschien voor enk artikelen worden gegaan in lichting van den heer Blomjous, De N. Roti. is de schrik al om hart geslagen. Die spreekt nu al v prijsverhooging, en vraagt bi minister Gelissen toch kan kome tot zoo'n verklaring! R.K. PERSTENTOONSTELLING TE ROME. Z. H. de Paus heeft gistere de wereldtentoonstelling van Katholieke Pers geopend. 'sNt middags bezochten de driehonden Nederlandsche Rome-reizigers expositie GOUD VERLIES NED. BANK. Het goudverlies van de Nede; landsche Bank bedroeg volgens de: jongsten weekstaat f12,7 millioe het dekkingspercentage steeg echte iets, -doordat de opeischbare vei plichtingen met ruim f 17 millio afnamen. GROOTE BRAND TE NIJMEGEN ln de papierfabriek Schuller Co te Nijmegen heeft gisteren een zwart brand gewoed. De schade bedraag f200,000 Toen bijeen k sijnsche verliet gaderzc ken wa rechterl woordii Het de vert ten, die maken, spreker lijk zie om de te verd In di In fe als ona Maa van ee een vo» een he De maken doen c Sani zijdig naar d De st hebbei leden schijnl daar t van d grijper van van uw eigen krant en ABONNEERT U OP VEILINGVER. „DE LANGSTRAAT DRUNEN. Vedlingbericht van 41 Mei 1936. Aardbeien 6075 c.; id. II 40-60 c.: id. Ill 20.-36 c.; Spinazie 23 c.; Posté* lijn,37 c.,r Slavellen 13 c.; Sjalot ten 58 c.; Asperges 152 0c.; id. 11 914 c.; id. Ill 59 c., alles per kg. Bloemkool 710 c.; id. II 46 c.; id. Ill 1Yi3 c..; Sla 12*/s c.; Andij vie 3IVU c.Witte kool 68 c.; id. II 56 c.; id. Ill 34 c.; Groene kool 67 c.; id. II 45 c.; id. Ill 23 c.; Knolselderij III 23 c.; Aardbeien ]/2 1 c.; Bloemen y22 c., alles p. stuk. Iveelen V*2U c.; Radijs y21 c.; Plukseklerij y2P/4 c.; Rabarber 1 'Sy c.; Selderij 23 c.; Preij 23 e.; Tulpen 23 c., alles per bos. Mr. F. W. Goudsmit: „50 Problecmspellen". Prys ƒ1,25. Van Holkema en Warendorf Amsterdam. Dit boekje biedt een bloemlezing uit de problemen van het 1ste, 2e en 3e Han- delsblad-Bridgetournooi. De leider, te vens de samensteller van deze bloemle zing, heeft bij elk spel de analyse gevoegd, zoodat de liefhebber weet, wat hij (zij) aan dit werkje kan hebben. W. V. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij' ons 25 jarig Huwelijksfeest, betuigen wij aan allen onzen hartelijken dank, in het bijzon der aan het Buurt-Comité en het personeel der fa. Oerlemans. A. VERHAGEN A. VERHAGEN. ROSENBRAND. Capelle, Hoogevaart, Mei 1936, 34) Zor g'ng narigl maar de pa Ik do allen er do» ergen Dii kleini gierig keek. )inal aan I Vit maar een 1 waar To baasi ken 1 ste i: VOETBALSPORT. BELGIë KLOPT ENGELAND MET 3—2. De ontmoeting tusschen de voetbal ploegen van België en Engeland op j.l. Zaterdag werd ook door ons land met belangstelling tegemoet gezien, omdat men benieuwd was, hoe het Belgische elftal, dat Holland zoo kranig partij had gegeven, het tegen de superieure Engel- sche ploeg er af zou brengen. Hel is op een verdiende 32 zege voor de Belgen uitgeloopen, welke zeker niet minder onverwacht genoemd mag worden dan het gelijke spel tegen Nederland, 11. Dit gelijke spel der onzen komt daar door in een geheel ander licht te staan. Het wordt duidelijk dat inderdaad een andere geest in het Belgische elftal is gevaren en dat het meer aan de kracht van den tegenstander heeft gelegen dan aan het minder goede spel der Hollan ders dat zij het te Brussel niet tot een overwinning konden brengen. Engeland werd er zelfs door geslagen! Daarbij was de bekende geroutineerde B. Braine nog niet van de partij. De Engelschen scoorden bovendien in de allereerste en in de allerlaatste mi nuut van den wedstrijd, wat toch altijd cenigszins als een meevallertje wordt beschouwd, terwijl de Belgen hun 3 doel punten alle in de 2e helft maakten. Hun tactiek was, zooals tegen Holland, om het den Engelschen onmogelijk te ma ken hun sluitend samenspel te ontplooien. Behalve dit afbraak-systeem, wat vaak vrij forsch werd doorgevoerd, zetten de Beigen ook tal van goede aanvallen op, waarvan 3 mooie doelpunten het gevolg waren. Het Belgische elftal heeft door deze fraaie resultaten zijn reputatie op de in ternationale voetbalmarkt, die een lee- lijke knauw gekregen had, weer veel goed gedaan. HET NEDERLANDSCHE ELFTAL NIET NAAR BERLIJN? In een onderhoud dat de voorzitter van het I.O.C., graaf De Baillet-Latour aan een verslaggever toestond, heeft deze zich uitgesproken voor een strikte hand having van de Olympische amateursbe palingen. die o.m'. het vergoeden van loonderving niet toelaat. Z.i. was dit een uitgemaakte zaak en behoefde die kwestie niet weer opnieuw in liet Comité in behandeling te komen. Zou inderdaad voor deze loondervings bepaling geen oplossing gevonden wor den, (Tan zou de afvaardiging van een Nederlandsche ploeg naar het Olympisch voetbal-tournooi te Berlijn zeer twijfel achtig zijn. Naar de heer K. Lotsy aan „De Sport kroniek" mededeelt, zal hoogstwaar schijnlijk het Hongaarsche elftal worden uitgenoodigd dit najaar een wedstrijd te gen Engeland te komen spelen, omdat Hongarije oudere rechten heeft. Neder land zou nog niet aan de beurt zijn voor een uitnoodiging. K. N. V. B. N.A.C. door Enschede ge klopt. Ajax eerste over winning. Vier gelijke spe len bij de promotie-candi- daten. Het is ons van N.A.C. niet meegeval len dat zij zich op eigen terrein door Enschedé liet kloppen. Enschedé deed zich kennen als een zeer forsche, hard zwoegende ploeg, die nog een hartig woordje in deze competitie zal meespre ken. Het was vooral na de rust een ruwe wedstrijd. Ajax is met 31 over Be Quick de baas gebleven, zooals te verwachten viel doch haar spel stond ook niet op hoog peil. Het zal hier wel uitgevochten moe ten worden tusschen Feijenoord en Enschede. De stand is thans: Enschede 3 3 0 0 115 G Feijenoord 2 2 0 0 71 4 Ajax 3 1 0 2 5— 7 2 N. A. C. 3 10 2 4—- 6 2 Be Quick 3 0 0 3 4—12 0 De promotie-degradatie wedstrijden die ons het meest interesseeren zijn alle in een gelijk spel geëindigd. Zoowel hij NOADWillem II en PalemigTSC (2c klasse) als bij TOPTEC en Helnlondia VOS (3e klasse) was een verdeeling der punten het resultaat, wat o.i. altijd een tikje in het voordeel der bezoeken de clubs kan worden beschouwd. Baardwijk klopte Nivema met flinke cijfers (50). De uitslagen: Om het kampioenschap van Nederland AjaxBe Quick 31. N. A. C.Enschede 13. Prom.-competitie 2e klasse. Afd. IV: NOAD—Willem II 1—1; Pa- leinigTSC 22. 2e klasse A: TerneuzenDe Baronie 21; ZeelandiaGoes 34; RBCDos- ko 33 (Dosko moet degradatie-wed strijden spelen). 2e klasse B: VVVTegelen 41. Promotie-competitie. 3e klasse: HulstBoeimeer 43; TOP -TEC 55; HelmondiaVOS 33. 3e klasse D: BaardwijkNivema 5—0. WAALWIJK. W. S. C. Voor a.s. Zondag staat vastgesteld de wedstrijd W.S.C.Kaatsheuvelsche Boys, de laatste competitiewedstrijd van WSC in dit seizoen. Door het terugtrekken van Dosko 2 en De Baronie 2 is WSC 2 automatisch als no. 1 geplaatst in de Brabantsche Res. 2e klasse en behoeft thans met nummer 1 der Limburgsche afdeeling 2 wedstrij den te spelen voor een plaats in de Res. Ie klasse. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat het programma zoodanig gewijzigd zal worden, dat er thans één competitie ge speeld zal worden tusschen WSC 2, Te- gelen 2, Bleijcrheide 2 en Staatsmijn Maurits 2 (derhalve 0 wedstrijden) voor één plaats in de Res. Ie klasse. W.S.C.-veteranenBelastingen-elftal 7—1. Zaterdagmiddag vond op het W.S.C.- terrein een vriendschappelijke ontmoe ting plaats tusschen de WSC-veterancn en een elftal van Belasting-ambtenaren. Tot de rust was het een gelijk opgaan de strijd en met 21 werd gedraaid. In de 2e helft liet de oude garde van WSC zien het voetballen nog niet ver leerd te hebben en zij wist nog 5 maal den keeper der bclastingmenschen het nakijken te geven. JULIANA. Het le elftal heeft Zondag met een mooie 50 overwinning op Nivema de competitie besloten. In de eerste helft wist Juliana met enkele mooie doelpun ten de stand op 40 te brengen. De Juliana-achterhoede wist de Nive- ma-anvallen telkens te onderbreken. Na rust werd door de Juliana-voorhoede de stand op 50 gebracht, met welken stand het einde kwam. Juliana 2 wist een 120 overwinning te behalen tegen Nivema 2. SPRANG. S. D. O. J.l. Zaterdag speelde het le elftal van S.D.O. alhier voor de Zaterdagmiddag competitie van den B.V.B. een thuiswed strijd tegen de voetbalverecniging Good- Luck uit Raamsdonksveer. Na een zeer spannenden wedstrijd, waarin zeer mooie spelmomenten voor kwamen, wist onze club dezen wedstrijd met 31 le winnen, zoodat zij uit de 3 eerste competitiewedstrijden G punten wist te behalen, wat een mooie presta tie is. R.K. VOETBALBOND. Oostenrijksch elftal «aar Nederland. Naar wij vernemen zal in begin Sep tember bij gelegenheid van de opening van het nieuwe sportpark te Eindhoven een sterk Oostenrijksch elftal naar Ne derland komen om daar een wedstrijd te spelen tegen het vertegenwoordigend elftal der R.K.F. De eerste voorloopige besprekingen, die te Weenen plaats vonden, hebben 'n zeer bevredigend resultaat opgeleverd. Binnenkort zullen nadere mededeelingen volgen. I. V. C. B. De uitslagen. Kampioenscompelitie. SpartaanR.K.N.A.C. 30. VolendamTreffers 71. Promotie-competitie. 2e klasse: SchijndelLachapellc 33; Mevo—Gennep 11. 3e klasse: N.W.C.—Sarto 1—1; Sr|:)E SVD 1—0. De Volendammers hebben hun eersten wedstrijd met sprekende cijfers gewon nen en schijnen heel wat in hun mars te hebben. De Limburgsche R.K. N.A.C. kreeg een nederlaag te slikken en ziel haar kansen leelijk verdwijnen. De stand is: Spartaan 3 2 0 1 89 4 Brabantia 2 110 94 3 Volendam 1 1 0 0 7— 1 2 R. K. N. A. C. 3 0 2 1 6— 9 2 Treffers 3 0 1 2 7—14 1 In de prom.-competitie 2e klasse wist Schijndel de leiding nog te behouden, doch zij blijkt in Lachapellc een gevaar lijke concurrent te krijgen. De stand is: Schijndel 3 2 10 G—3 5 Lachapellc 2 110 5—3 3 Mevo 2 0 10 1—3 1 Gennep 3 0 12 14 1 WAALWIJK. R.K. W.V.B. In een productieve bui heeft W.V.B. met G1 van Berkel gewonnen, wat ech ter niet genoeg bleek om den kampioens titel le behalen, want ook Rapid bleef Juliana met 21 de baas. Naar we thans vernemen is er van WVB nog een pro test hangende zoodat we toch nog even geduld moeten hebben, alvorens defini tief vaststaat dat Rapid kampioen is. Over den wedstrijd het volgende: Nadat Berkel de leiding heeft genomen door een fout in de verdediging, is het hoofdzakelijk W.V.B. dat de toon aan geeft en reeds spoedig is het gelijk als na goed samenspel de linksbinnen on houdbaar doelpunt. Nog voor de rust weet dezelfde speler tweemaal den Ber- kel-doelman te verschalken. Ook na de thee dezelfde verlooning. WVB weet nog 3 maal te doelpunten, resp. door den linksbinnen v. d. Bogaart, die niet min der dan 5 maal scoorde en de midvoor, met welken stand het einde komt. Het optreden van enkele 'nieuwe spe lers bleek speciaal wat de linksbuiten plaats betreft, een buitengewone verster king. A.s. Zondag speelt W.V.B. 2 thuis te gen Sarto III. R.K.V.V. HERCULES Zondag j.l. speelde het le elftal een wedstrijd tegen de veteranen. Voor den aanvang van den wedstrijd werijen dooi den aanvoerder van de veteranen ónder een korte toespraak bloemen aangebo den, waarvoor de aanvoerder van het le elftal dank bracht. In de le helft gingen beide partijen goed tegen elkaar op met het le elftal bet meest in den aanval, doch zij wisten maar 1 maal te doelpunten. In de 2e helft ging het 't le elftal iets beter en doelpuntte nog 3 maal, terwijl de vete ranen slechts 1 maal wisten te doelpun ten, zoodat het einde kwam met een 41 overwinning voor het le elftal. Het le elftal der junioren speelde een competitiewedstrijd tegen W.V.B. en kreeg de le nederlaag. Zij verloren met 21. Deze wedstrijd zal waarschijnlijk wel worden overgespeeld daar W.V.B. met een ongerechtigde speler uitkwam. Het 2e elftal der junioren behaalde 'n 40 overwinning op Quick A. Het is j.l. Zondag voor Hercules 1 een goede dag geweest, want waren de kan sen voor bet kampioenschap grooten- deels verloren, thans is zij nog zoover gevorderd, dat, als Hercules 1 van DESK zou winnen, zij 'n beslissingswedstrijd te gen Sarto zullen moeten spelen. R.K. Jeugdcompetitie Waalwijk. Uitslagen van 9 en 10 Mei j.l.: Hercules BQuick A 4 W.V.B.Hercules A 21 Quick AH.E.C. 25 Hercules B versloeg Quick A met spre kende cijfers, een uitslag die wel buiten de lijn der verwachting is gegaan. De W.V.B.-aspiranlen zorgden voor de grootste verrassing in deze competitie, door het nog ongeslagen Hercules A met 21 te verslaan. Een keurige prestatie van de kleine W.V.B.-ertjes, wat zeker een felicitatie waard is. Ten slotte verrichtte ook de jongste garde van H.E.C. uitstekend werk door Quick A in eigen huis met 52 te ver slaan. Voor a.s. Zondag zijn vastgesteld Hercules AH.E.C.; J. Brekclmans. Quick B—W.V.B.; M. Beerens. Wegens het gebruik maken van een ongerechtigd speler in den wedstrijd W.V.B.Hercules A, gespeeld op Zondag 9 Mei j.l., wordt de vereeniging W.V.B. beboet met 0.50. De wedstrijd zal, in dien deze nog van invloed kan zijn op het kampioenschap, op .het terrein van Hercules worden overgespeeld. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Zondag j.l. speelden de junioren der Dussensche Boys hun laatsten thuiswed strijd voor de Langstraatsche Jeugdcom- petitie. Door dezen wedstrijd, welke ging tegen het A-elftal van Waspik, te win nen met 31, zijn de jeugdige Boys kam pioen hunner afdeeling geworden, daar geen enkele andere deelnemende veree niging het punlen-aantal dat de Boys thans hebben bereikt, kan behalen. Zij speelden nu 11 wedstrijden, wonnen er 8 en speelden er 3 gelijk. Voorwaar een resultaat waarop niet elke kampioen kan bogen. Lang is er de spanning in gebleven, daar W.V.R. hen op den voet bleef vol gen, maar toen zij deze met 42 hadden verslaan, namen zij meteen een Hinken voorsprong. En thans hebben zij hun ideaal bereikt en wij willen vanaf deze plaats de jeugdige rood-witten van harte gelukwenschen en tevens de hoop uit spreken dat zij den ingaslagen weg zul len volgen. Over den wedstrijd zelve kunnen we korf zijn. Het begin is voor Waspik en zij doelpunten reeds spoedig. De Boys beantwoorden direct en het is 11. Nog voor de rust maken zij 21. Na de rust weten de Boys nog eenmaal te doel punten, zoodat zij hiermede een welver diende 31 overwinning hadden be haald. Na afloop wenschtc een jeugd leider van Waspik den kampioenen, ifj- mens Kapelaan van Houtert, van harte geluk met hun behaald succes in deze competitie. Door omstandigheden kon jammer genoeg deze keurige toespraak niet worden beantwoord, waarbij 't Boys- bestuur, hoewel onkundig, te kort schoot. Naar we nader vernemen zal het sterk ste junioren-elftal van Waspik worden uitgenoodigd den huldigingswedstrijd te komen spelen. R.K.V.V. Be Ready. Be Ready I is erin geslaagd haar laat ste thuiswedstrijd tegen Virtus 2 met 3-_ te winnen, waardoor zij erin is geslaagd op eigen terrein ongeslagen te blijven. Het was een aardige ontmoeting met wis selende kansen. R.K. Juniorenkring ,,Drunen en Omstreken". Uitslag Zondag 3 Mei: HollandiaD.V.V. 42. Dit was de laatste wedstrijd van dit seizoen en de eindstand van deze com petitie is dan als volgt: Vlijmen B 12 11 1 0 23 45-12 Hollandia 12 9 0 3 18 48-21 S. D. O. 12 8 1 3 17 52-28 V. J. C. 12 5 1 6 11 26-34 D. V. V. 12 4 .1 7 9 20-30 Vlijmen A 12 2 1 9 5 17-34 Rapiditas 12 0 1 11 1 3-o2 De competitie van de D.E.O. is hier mede beëindigd en door deze laatste overwinning heeft Hollandia Nieuwknik van de 2e plaats kunnen verdringen om deze zelf te gaan bezetten. Gerust kunnen wij melden dal deze competitie zeer vlot is vcHoopen, dank z(j de goede leiding van den heer -los. de Bont te Nieuwknik, want op hem rust te de zwaarste taak. De kampioenen hebben ongeslagen de zen titel weten te behalen. Wij bieden hen dan ook onze gelukwenschen aan. Hier past ook een woord van. hulde aan den leider der Vlijmenscbc Boys, den heer L. van Esch, want hij mag de. gees telijke vader genoemd worden van de Vliimensche junioren. Het ligt in de bedoeling van 'I kring- bestuur om de kampioenen op een mooie wijze te huldigen. DRUNEN. Sporters 1 speelde in een eenigszins gewijzigde opstelling tegen HEC uit Waal wijk. Hoewel de gasten in de competitie uitkomen in de 3e klasse I.V.G.B. hebben zij toch voor Sporters moeten onder doen. Reeds vanaf den aanvang van den wedstrijd waren de Sporters in de meer derheid en werd door hen menige aan vat op het doel der gasten gedaan of mooi voorbereid. Na ongeveer een kwartier spelen kon van Stiphout via een goalpaal de le.\ing met 10 nemen voor Sporters. HEC probeert zich le herstellen, doch zonder resultaat. De rust gaat in met l0 voor Sporters. Na de rust handhaven Sporters hun meerderheid andermaal en na ongeveer een kwartier spelen scoort Verhoeven vanaf de rechtsbuitenplaats een mooie 2e goal. HEC laat dit niet toe, werkt zich los, doet een doorbraak en jaagt den bal in de Sporters-goal. De stand is thans 2—1. Verandering kan daarin, ondanks de pogingen -van beide partijen, niet wor den gebracht, zoodat het einde met 21 komt voor Sporters. D.V.V. speelde in Haarsteeg tegen Hol landia met 10 man. Voor de rust konden zij zich handhaven en wisten met twee maal scoren met 20 de leiding te hou den tot aan de rust. Na de rust zakte D.V.V. met de minuut af en Hollandia heeft dan ook weinig moeite om viermaal tegen te scoren om daarmede de leiding te nemen met 42, waarmede ook het einde ingaat. Juliana kampioen van het Bossche District. Met de 51 overwinning van Juliana in Boxtel op J. van Arkel uit Ammerzo- den heeft Juliana het kampioenschap voor dit district weten te benalen, waar mede dit juist langs de neus is gegaan van Sporters en Haarsteeg. Juliana heeft dit kampioenschap in hoofdzaak te dan ken aan het overspelen van den verlo ren uitwedstrijd Vlijm. Boys 2Juliana, waar wij reeds eerder onze gevoelens over neerschreven op deze plaats. Dat bezorgde Juliana een voorsprong van 1 wedstrijd en daarmede het kam pioenschap. TocJi houdt men van be trouwbare zijde vol, dat tegen deze vast stelling van het kampioenschap van ver schillende zijden is geprotesteerd. Intusschen zijn wij benieuwd naar den uitslag en wenschen wij Juliana succes toe in de promotie-wedstrijden voor den I.V.C.B. WIELRENNEN. WAALWIJK. Trainingsrit Rennersclub Excelsior. De Waalwijksche wielerclub Excelsior hield Zondag een trainingsrit over een afstand van 67 K.M. De aankomst der renners was als volgt A-klasse: 1 Pruimboom (1 uur 55 min.) 2 C. Sars (op 3 min.), 3 J. Collard, 4 D. Pol (2 maal stukken). B-klasse: 1 P. Timmermans (1 uur 27 min.), 2 Boeien. 3 A. Timmermans, 4 Van der Velden, 5 Blitterswijk. In de A-klasse reden mee buiten me dedinging: Haarnsbergen en Proveniers. P ij ne n b u rgS laats. Op de Gooische Wielerbaan te Hilver sum wonnen PijnenburgSlaats den kop- pelwedstrijd over 50 K.M., 2e waren De- neefPellenaars, 3e VeegerCharlier. BILJARTEN. WAALWIJK. Zaterdag j.l. werd in het Café van C. Kroot een biljartwedstrijd gespeeld over 400 caramboles cadre 452 tus schen de heeren Leo van Schijndel en Jan de Reus. De uitslag was als volgt: J. Reus 400 pnt., 47 brt., 28 serie, gem. 8.51. Leo van Schijndel 267 pnt., 47 brt., 31 serie, gein. 5.68. Biljartkampioenschap van de Langstraat. Maandagavond had onder overgroote belangstelling in Café City bij H. de Ruij- ter de biljartwedstrijd plaats tusschen de heeren Cor Quirijns uit Capelle en Karei Dekkers uit Den Bosch voor de 5e finale om het Biljartkampioenschap van de Langstraat. Wat misschien velen niet gedacht heb ben is gebeurd. De kleine Gapellenaar Cor Quirijns heeft den geweldenaar Ka- rel Dekkers uit 's-Bosch in het groene laken laten bijten. Wat dezen avond deze speler zijn vele supporters liet zien was werkelijk eerste klas spel. Na in zijn 2e beurt een zeer mooi opgebouwde serie van 70 caram boles gemaakt te hebben, scheen hij le veel van zijn krachten gevergd te heb ben en profiteerde de Bosschenaar hier van om zelf met de rust een voorsprong le hebben van 3 caramboles, zoodat de ruststand inging met 147 car. voor Qui rijns en 152 car. voor Dekkers. Na de rust was de Gapellenaar echter niet meer te houden. Na een série van 27 maakte hij vervolgens een serie van 50, een serie van 56, om ten slotte in zijn laatste beurt met 31 zijn partij te eindigen. Hieronder de uitslag: Karei Dekkers, 's-Bosch: 154 pnt., 27 beurten, serie 34, gem. 5.70. Cor Quirijns, Capelle: 310 pnt., 27 brt., serie 70, gem. 11.48. Heden, Woensdagavond, een zeer be langrijke wedstrijd, n.l. Karei Dekkers uit Den Bosch tegen Bart. van Engelen uil Waalwijk. Deze wedstrijd gaat om den 3en en 4en prijs. Een bezienswaar dige partij. Aanvang van den wedstrijd half 9. Biljartwedstrijd. Maandag speelde een combinatie van Het Bandspel een wedstrijd tegen Soc. van Cromvoirt. De uitslag was als volgt: Het BandspelSoc. v. Cromvoirt: J. v. HelvoirtL. v. Cromvoirt 10097 J. WillemseH. Pulles 10059 P. v. SchijndelE. de Vries 10095 B. Hornes.1. Pulles 86100 J. de TeurlingG. v. Helvoirt 10079 K. v. d. SchansH. Lombarts 92100 578—530 Hoogste serie Het Bandspel: J. Willem- se 14. Hoogste serie Soc. van Cromvoirt: L. van Cromvoirt 21. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Waalwijksche Concoursbond. Zondag 10 Mei hield de Waalwijksche Concoursbond een wedvlucht vanuit Quivrain. Afstand 172 K.M. Los 10 uur. Aankomst le duif 12.10.57 uur; laatste duif 12.20.28 uur. De prijzen werden be haald als volgt: J. Verhagen 1, 51; Th. de Ronde 1, 13, 21, 70; M. LeijUms 3, 74, 100; K. Brou- mcls 4, 42, 47, 60, 72, 103; P. L. Pullens 5, 28, 35; J. van Bokhoven 6, 22, 45; C. Hamers 7, 96; H. Knippels 8, 63, 105; A. van Hilst 9, 44, 62, 84; J. Leytens 10, 14. 52. 102; G. Strijk 11, 37; C. Witlox 12, 34, 77, 80, 106; A. de Peffer 15, 38; A. van Riel 16; J. van Bladel l7, 30; J. Kip ping 18, 48, 49, 56, 73, 89, 93, 94; A. Stok- wielder 19; G. van Huiten 20, 40'; Th. Duivenkam 23, 27, 87; A. Verhoeven 24, 39, 61; A. van Eijck 25, 26, 85, 97; Th. van der Geld 29, 32, 33; 68, 101; M. Vrij hoeven 31, 64; Sjef Schoemans 34, 82, 86 92 en le overduif; J. van Veldhoven 36, 57, 65, 78; W. van Bokhoven' 41, 71, 76; J. van Engelen 46, 55, 75; H. Pul lens 50, 54; L. van Gelder 53; Fr. Schdë- mans 58, 104; C. Verhulst 59, 99; A. Stam 66; H. van de Wiel 67, 81, 98; D. van den Boomgaard 69; C. Pullens 79; L. Leijlens 83, 88; C. de Peffer 90; P. Schoe- .miins 91G. v. d. Kolk 95. DRUNEN.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6