Plaatselijke Berichten Woensdag 27 Mei 1936 No. 43 De Echo van het Zuiden. Tweede blad Een zomerjurk jaarmarkt te waalwijk OP DONDERDAG 28 MEI 1936. BEGRAFENIS JUD. TIMMERMANS Wzn. Onder enorme deelneming had Maandag 25 Mei (juist den verjaar dag van den overledene) ten 10 uur in de parochiekerk van St. Jan Baptist de plechtige uitvaart plaats van den oudsten inwoner onzer gemeente, den heer Jud. Timmermans Wzn., oud-di recteur van „Noord-Braband", lid der fa. W. Timmermans en Zonen, oud wethouder van Waalwijk enz. De lijkbaar werd gedragen door en omgeven van 't personeel van Noord- Braband en W. Timmermans en Zonen, en vele vertegenwoordigers der levensverzekering Mij. uit Nederland en België. Zij werd voorafgegaan door het omfloerste vaandel der Liedertafel „Oefening en Vermaak", waarvan de heer Timmermans zooveel jaren de toegewijde voorzitter geweest was. om ringd door 't bestuur. Dan volgden de talrijke familieleden, commissarissen van Noord-Braband, de burgemeester, wethouder Eibers, ge meente-secretaris, verschillende eerw. geestelijken en talrijke ingezetenen. Op t kerkplein stond het uitgebreide personeel en haie opgesteld. De H. Mis werd opgedragen door den Z.Eerw. heer pastoor Heezemans met assistentie der eerw. heeren Völ- ker en van Lierop. terwijl aan de zij altaren celebreerden de Zeereerw. heer Antoon Witlox, geestelijk directeur van Beekvliet en de Weleerw. heer G. Wit lox, professor aldaar. De HoogEerw. heer Mgr. Alex Sweens, president van 't Groot-Semi narie te Haaren en de ZeerEerw. hee ren pastoors der drie andere parochies onzer gemeente woonden in 't priester koor de lijkmis bij. Het kerkkoor zong onder leiding van den heer Duivelaar (een der bedienden van Noord-Braband) de requiem-mis gedeeltelijk van Reijniers en van Pe- rosi, die op schitterende wijze werden vertolkt, terwijl ook het „Libera me" treffend werd gezongen. De lange stoet volgde het stoffelijk overschot naar 't kerkhof waar pastoor Heezemans de absoute verrichtte en allen diep onder den indruk waren, in de overtuiging hier ter ruste te hebben gebracht een onzer beste ingezetenen, een man rijk in jaren, rijk in arbeid zaamheid voor zijn bedrijf, voor Kerk en Maatschappij, waarvan z'n bid prentje zoo juist en zoo treffend ge tuigt in deze woorden: „Zie daar is van ons heengegaan, „rijk aan dagen en rijk aan eer, een „braaf, rechtschapen man, die is ge- „weest een goed echtgenoot en bezorgd „vader, en die tot op hoogen leeftijd „gewerkt heeft in 't belang van zijn „medemenschen. God had hem gehei- „ligd in geloof en rechtschapenheid en „hem gesteld om te bouwen en te plan- „ten. Zijne nagedachtenis zal bij allen „in eere blijven." EEN ZELDZAAM JUBILEUM. De heer P. Proveniers 50 jaar bij Hollandia. Maandagnamiddag werd de heer Piet Proveniers, leder-ontvanger bij de N. V. Ned. Schoenenunie Bloch en Stibbe „Hollandia" bij gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum in dienst van Hollandia, door directie en personeel gehuldigd. Behalve de heeren Bloch, directeur, en Guthmann, adjuhct-directeur, waren bij de huldiging aanwezig, burgemees ter Moonen. de heeren S. E. Gompen, G. Verwiel, uit Waalwijk. J. H. Pi- mentel, uit Oisterwijk. het personeel en de afdeelingschefs. De heer Bloch zeide dat de heeren Stibbe wegens hun reis naar Amerika hem verzocht hadden den jubilaris te huldigen, hetgeen spr. volgaarne wilde doen, omdat het hier 't zeldzaam voor komend jubileum betreft van den heer Proveniers, die 50 jaren lang in dienst is geweest van dezelfde fabriek. Spr. stelt den jubilaris aan alle jongeren ten voorbeeld. Hij is een man, die ten volle berekend is voor zijn taak en een uiterst betrouwbaar en consciëntieus werker, met groot verantwoordelijkheidsgevoel. Spr. verklaarde den jubilaris onder zijn beste medewerkers te rangschikken en zijn werk zeer te waardeeren. Het is bekend, aldus spr., dat de heeren leer looiers U wel eens 'p lastig persoontje vinden, doch hun aanwezigheid bij de ze huldiging bewijst, dat ook zij uw ar beid respecteeren. Namens de directie bood spr. den heer Proveniers een couvert met in houd aan en sprak de beste wenschen uit voor de toekomst. Burgemeester Moonen wees erop, dat een 50-jarige ononderbroken werk zaamheid op eenzelfde fabriek getuigt van een werklust, die niet doofde, van een bekwaamheid, die steeds groeide en van een betrouwbaarheid, welke herhaaldelijk getoetst werd. Deze ei genschappen zijn de vrucht van een goede opvoeding door de ouders en een krachtige zelfvorming. Spr. stelde de gestadige plichtsbetrachting van den jubilaris ten voorbeeld aan al zijn me dewerkers. Dan deelde Burgemeester Moonen mede, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd den jubilaris te begiftigen met de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Spr. wenschte dhr. Proveniers daarmede geluk en hoopte, dat de medaille nog vele jaren de trouwe borst van den ju bilaris zou mogen sieren. De heer Gompen zeide ..Prop" zoo kende spr. den jubilaris het beste altijd gewaardeerd te hebben als een rechtschapen en plichtsgetrouw mensch, die zich bij de leveranciers thuis voelde en steeds voor cje leer looiers een graag geziene gast was. Spr. wenschte den jubilaris geluk met dezen gedenkwaardigen dag en bood namens de looiers een gesloten enveloppe aan. De heer Pimentel sprak de volgen de woorden: Toen ik voor ruim 35 jaren mijn intrede als verkooper hier in Waalwijk deed en dus ook uw vorige firma voor het eerst bezocht, maakten daar twee personen op mij destijds een grootschen indruk, n.l. de groote man, die werke lijk groot was in alle opzichten (Uw vorige patroon, de heer Evert Klijberg zg.) en de kleine man, die groot was en tot heden groot gebleven is, de be scheiden. eenvoudige, kleine, groote overlederkenner, de onkreukbare, trou we. eerlijke heer Proveniers. Namens de Directie der N.V. Am- sterdamsche Leder-Mij. en de N.V. Kon. Lederfabriek Oisterwijk. bracht spr. den jubilaris zijn oprecht gemeen de gelukwenschen. hoopte dat de heer Proveniers zijn diamanten jubileum mocht vieren en bood een cadeau aan. De heer W. Tabbers sprak namens de afdeelingschefs en het administratief personeel, sloot zich aan bij de opsom ming der goede eigenschappen door de andere sprekers en zeide den jubilaris te waardeeren als den bereidwilligen en betrouwbaren collega, die voor ve len in het verleden een goede raadge ver bleek. Als cadeau bood spr. een fraaie tafel met kleed en een rooktafel aan. Namens alle arbeiders en arbeidsters huldigde de heer H. Rombouts den ju bilaris, dankte hem voor de prettige samenwerking en bood een leuning stoel als geschenk aan. Mej. A. Leijtens wilde als naaste me dewerkster den heer Proveniers per soonlijk eer betuigen en bood een vaas met bloemen aan. De jubilaris dankte vooreerst H. M. de Koningin voor de onderscheiding, voorts de verschillende sprekers, waar deerde de vele geschenken, welke hem werden aangeboden en zeide tot slot veel dank verschuldigd te zijn aan den heer Guthmann, van wien spr. nog zooveel geleerd had. De heer Guthmann zeide den heer Proveniers te hebben leeren kennen als een man, die geen persoonlijke belan gen nastreefde, doch steeds arbeidde in het belang van de heele fabriek. Aan de samenwerking met den jubilaris be waart spr. de meest aangename herin neringen. De aanwezigheid van Burgemeester Moonen werd door' spr. zeer op prijs gesteld. In het slotwoord heeft de heer Bloch deze laatste woorden nog eens extra beklemtoond en de aanwezigen uitge- noodigd tot een eeredronk op den ju bilaris. Des avonds is het mannelijk perso neel in de zaal van den heer A. van Berkel een feestavond aangeboden. Ook wij bieden Piet Proveniers, een echte Waalwijker, onze beste wen schen, alsook de fabriek waaraan zulk een trouw werker een halve eeuw z'n arbeid verricht. GOUDEN BRUILOFT MULLER-VUISTMAN. Een welgeslaagd buurtfeest. Op spontane en hartelijke wijze en in echt vroolijke stemming is de gou den bruiloft van het echtpaar Muller- Vuistman wonende te v.m. Besoijen gevierd. De buurtbewoners hadden ge vlagd en voor de woning der jubilaris sen een prachtigen eere-boog met le vende bloemen opgericht, welke des avonds keurig verlicht werd. Zaterdagmorgen om half negen be gaven de leden van de verschillende comité's en talrijke bruidjes zich naar de versierde woning om vandaar met het gouden echtpaar in auto's naar de kerk te rijden. De bruidjes trokken den wagen, waarin de jubilarissen gezeten \j/aren. HET GOUDEN ECHTPA AR MULLER-VUISTMAN VOOR HUN VERSIERDE WONING. Bij den ingang der kerk hadden de bruidjes een eerepoort van vijf ver gulde bogen gevormd. De Zeereerw. heer pastoor Kemps droeg een plechtige Hoogmis van dank zegging op, waarna de stoet in dezelf de opstelling weer terugkeerde. Aan de woning brachten de meisjes het echtpaar een mooie zanghulde, ter wijl Corry Blikkendaal en Maaike Treffers een prachtige toespraak decla meerden. De bruidjes werden voor de aardige wijze, waarop zij het feest hadden op geluisterd, gul getracteerd. Namens de leden van de verschil lende comité's heeft de voorzitter, de heer W. de Graaff, bij den aanvang der receptie, welke om 12 uur begon, de gouden jubilarissen hartelijk toege sproken. In de 50-jarige periode, aldus spr., zijn eenerzijds wederwaardigheden uw deel geweest, anderzijds hebt gij ook veel moois van God ontvangen. Spr. wees in verband hiermede op Gods zegen in den familiekring, be staande uit kinderen en kleinkinderen. Namens alle buurtbewoners felici teerde spr. het gouden echtpaar en bood een fraaie haard als het geschenk der buurt aan, waarvan spr. hoopte, dat 't een blijvende herinnering zou zijn aan de aangename verstandhouding tus- schen de buurtbewoners onderling en aan hun sympathie voor het gouden echtpaar. Mej. Jo Trots huldigde namens de jeugdcomité's de jubilarissen met en kele hartelijke woorden en een prach tige bloemenmand. Namens het bruidspaar dankte de heer Jac. Muller voor de gebrachte hulde. Spr. prees de moeilijke voorbe reidende werkzaamheid van de ver schillende comité's en dankte op har telijke wijze voor het prachtige cadeau der buurt, dat in lengte van dagen zou getuigen van de warme sympathie, welke de buurtbewoners voor het gou den echtpaar gevoelen. Tijdens de druk bezochte receptie kwamen velen hun gelukwenschen aan bieden, o.a. Burgemeester Moonen, pastoor Kemps en wethouder Eibers. 's Middags defileerde de gymnastiek vereniging „Kracht en Vlugheid" on der leiding van den heer Chr. Treffers voor het gouden echtpaar, terwijl des avonds de harmonie St. Crispijn en de zangvereenigingen „Hallelujah" en „Vooruitgang zij ons doel" een serena de brachten. Daarna zijn de buurtbewoners met de jubilarissen naar de feestzaal in het pakhuis van de heeren Timmermans getrokken. De ruime zaal, welke plaats bood voor 350 personen, was met kleu rige doeken, groen en bloemen ver sierd. Op een verlicht podium werden voordrachten gehouden en tooneel- stukjes opgevoerd ter deelname aan den door het feestcomité georganiseerden humoristenwedstrijd, waarvoor prach tige prijzen, gratis door zakenlieden af gestaan, beschikbaar waren gesteld. De dames Co Mahieu en Dina Smol ders ontvingen den eersten prijs. Een groot aandeel in het succes van den avond heeft de heer Hein Schou ten gehad, die een geestige levensrevue voo/ het echtpaar had samengesteld en deze zelf onder groote instemming voordroeg. Ook de vele feestliederen, welke werden gezongen, kwamen van zijn hand. Men zong dan ook spontaan: „En hadden wij Hein Schouten niet, dan waren wij zoo vroolijk niet". Met grooten lof kunnen wij melding maken van het optreden van de Waalwijksche jazzband „The Long- street Serenaderswelke is samen gesteld uit jonge dilettanten en welke den heelen feestavond (en nacht) onvermoeid met keurig verzorg de schlagermuziek heeft opgeluisterd. Wij gunnen het orkestje grootere be kendheid en nog zeer veel succesvol optreden in de toekomst. In alle opzichten is het buurtfeest voor het gouden echtpaar Muller- Vuistman een groot succes geweest en een onvergetelijke dag voor de jubila rissen geworden. Ook wij bieden het gouden echtpaar onze beste wenschen. KERN R. K. STAATSPARTIJ. Maandagavond hield de Kern Waal wijk der R.K. Staatspartij in Hotel Ver- wiel haar laatste vergadering. De heer van Well besprak de April-brochure: De internationale plaats en taak van onze nationale gemeenschap: Neder land en de Volkenbond. De eerstvolgende vergadering van de Kern zal in September worden ge houden. ZILVEREN JUBILEA IN HET ST. THERESIA-GESTICHT. Zooals wij reeds in ons vorig num mer mededeelden herdachten de eerw. Moeder-Overste Engelberto en Soeur Joannina, eerste raadszuster, beiden van het St. Theresia-gesticht alhier, j.l. Zaterdag den dag, waarop zij 25 jaren geleden haar religieuze intrede deden. Zaterdagnamiddag bracht de Har monie St. Crispijn de beide jubileeren- de zusters een serenade. De heer F. Smolders hield een hartelijke toespraak, waarin hij het liefdadig werk der zus ters van het St. Theresia-gesticht voor de menschheid van de wieg tot het graf roemde. In verband hiermede wees spr. op het onderwijs der eerw. zusters aan bewaarschool, lagere school en aan vakschool en op de verpleging van zie ken en ouden van dagen. Spr. besloot met hartelijke gelukwenschen voor de jubilaressen. Zondag heeft de kerkelijke feestvie ring in de kapel van het gesticht plaats gehad. Op initiatief van de dames leeken- onderwijzeressen werden de beide zus ters Maandagmorgen door 80 bruidjes aan het klooster afgehaald, waarna de stoet naar de St. Janskerk trok, waar een H. Mis werd opgedragen door den Weleerw. heer van Lierop. De bruidjes werden daarna getrac teerd en 't feest verder in 't huis voort gezet. Ook de leerlingen der school hebben de jubilaressen met aardige voordrach ten en liedjes verrast. Bij de vele blijken van hulde en ge lukwenschen, welke de jubileerende zusters gewerden, willen we ook gaar ne de onze voegen. EEN NIEUW VERZOEK. Naar wij vernemen is door den heer André van Hilst, Levensmiddelenbe- drijf te Waalwijk, naar aanleiding van t Prae-advies van B. en W., tot den gemeenteraad 't verzoek gericht, om het bewuste terrein op het Raadhuis plein aan dit bedrijf in erfpacht af te staan. een bleeke huiskleur, dat past niet bij elkaar. AMILDA-zonnebruincrême doet Uw huiskleur spoedig wijken. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. Adressant spreekt er zijne verbazing over uit, als Waalwijksche ingezetene en belastingbetaler, dat niet in het openbaar en aan iedereen gelegenheid is gegeven om hiervoor in te schrijven. Wij vernemen nog dat adressant een hooger bedrag jaarlijksche vergoeding aanbiedt. N.V. STOOMSCHOENFABRIEK A. H. VAN SCHIJNDEL. In de gisteren gehouden jaarverga, dering van de N. V. Stoomschoenen fabriek A. H. van Schijndel, werden balans, winst- en verliesrekening goed gekeurd en besloten 4 pCt. dividend op de gewone en 6 pCt. op de preferente aandeelen uit te keeren. WAALWIJKS BELANG. Door 15 leden der vereeniging Waal- wijks Belang is bij' het bestuur een spoedeischende vergadering aange vraagd, Deze vergadering is bepaald op Donderdag 28 Mei des avonds ten nalf negen uur in Musis Sacrum. HANDELSAVONDCURSUS. Donderdagavond 4 Juni om half acht zullen de diploma's worden uitgereikt voor de beëindiging van den Midden stands handelsavondcursus. LOTERIJ. De Sportvereeniging »Hercules« heeft vergunning gekregen voor het houden van een loterij. AANRIJDING. Gisterenmorgen omstreeks half 11 heeft in de bocht Grootestraat—Wagen straat 'n aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto van den expediteur S., bestuurd door B. de R. en een vracht auto van de gemeente. Op het oogenblik, dat de chauffeur van dezen laatsten wagen, komende uit de richting Markt, de Wagenstraat wilde inrijden reed de R. met zijn auto die in de Wagenstraat stond plotseling achteruit, waarop een aanrijding volgde. Van de gemeente-auto werden de radiateur en de linkervoorlantaarn ver nield* De politie stelt een onderzoek in. TEGEN DE KOMST VAN DE FA. DE GRUYTER. Bijzondere vergadering van de R. K. Midden- standsvereeniging. In Hotel Verwiel belegde de R. K. Middenstands-vereeniging Dinsdag avond een zeer druk bezochte vergade ring, waartoe ook niet-leden waren uit- genoodigd. We zagen ook onder de aanwezigen zelfs enkele dames. De heer van Liempt opent de bijeen komst met den christelijken groet en zegt, dat het bestuur van de vereeni ging gemeend heeft een vergadering te moeten beleggen naar aanleiding van het bericht in de plaatselijke pers, dat B. en W. van Waalwijk hebben voor gesteld een terrein, gelegen op het Raadhuisplein, in erfpacht af te staan aan de fa. de Gruyter van Den Bosch. Het is nu de bedoeling van het Mid- denstandsbestuur het oordeel van de ter vergadering aanwezigen te vragen. Het zal bekend zijn, dat de Midden stand reeds jaren lang een bijna hope- loozen strijd voert tegen het socialisme, het grootkapitalisme en tegen degenen, die den mond vol hebben van valsche economische beginselen. Wanneer het economische leven echter in handen komt van een kleine groep kapitaalbe zitters, dan zal de maatschappij niet gezond blijven. Het behoud en het be staan van den middenstand is van groote sociale waarde en belang. Het mag tot vreugde stemmen, dat de so ciale gedachte al meer en meer gepro pageerd wordt en er niet uitsluitend rekening wordt gehouden met econo mische waarden. Wij, ingezetenen van Waalwijk, hebben blijk gegeven van grooten of ferzin, waardoor het prachtige gemeen tehuis kon gebouwd worden, over welks feit eenieder zich oprecht ver heugde. Doch die vreugde wordt een weinig vergald door de tijding, dat op het mooiste plekje der stad een filiaal bedrijf zal worden gevestigd. Men heeft geen rekening gehouden met het sociale middenstandsbelang, noch met den behoeftefactor. De vestigingswet is er wel gekomen, doch Amsterdam heeft er krachtig op gewezen dat ook aan den behoefte-eisch gedacht moest wor den. Op het oogenblik zijn in het Waal wijksche handelsregister 31 kruide nierszaken ingeschreven, terwijl de niet-ingeschrevenen op een 40-tal kun nen geschat worden. Er zijn dus in Waalwijk ongeveer 71 kruideniersza ken. Spr. vraagt zich af, of het gemeente bestuur dan niet de zorg op zich heeft l

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5