PINKSTERNUMMER INGEZONDEN STUKKEN. Verdrijf die Kiespijn! AKKERTJES Sport. Denkt U tijdig aan uwe ADVERTENTIE voor het van ons blad AKKER.CACHETS Besluit deze motie ter kennis te brengen van den Gemeenteraad van Waalwijk en van de Pers. te nemen voor de hoofden van deze 71 gezinnen. Mag het gemeentebestuur toestaan, dat er een bedrijf komt, dat de menschen krachtig tot zich trekt. Heeft genoemd bestuur niet den plicht het behoefte-element te onderzoeken? Bovendien heeft spr. persoonlijk het bezwaar, dat dergelijke voorstellen in geheime zittingen worden klaarge stoomd. Het is voorts psychologisch onverantwoord, dat men hier een be drijf wil stichten, dat tot een ergernis zal zijn voor heel Waalwijk. De heer Holtgrefe meent, dat ter ver gadering wel voldoende leden van Waalwijks Belang aanwezig zullen zijn, om ook deze vereeniging een ver gadering te doen beleggen. De Voorzitter antwoordt, dat dit niet op het terrein van de Midden- standsvereeniging ligt. Toch kan W. B. natuurlijk een vergadering beleggen. Op een vraag van den heer van Leij- den antwoordt de Voorzitter, dat de Middenstanders het niet juist vinden van het gemeentebestuur om een krui deniersfiliaal te doen vestigen, terwijl er 80 menschen zijn die eenzelfde zaak hebben. Dit is geen liefdevol optreden tegenover de Waalwijksche ingezete nen. Na een opmerking van een der aan wezigen, dat de heer André van Hilst 620 heeft geboden voor hetzelfde terrein, zegt de Voorzitter dat de ge meente Hillegersberg de komst van de Gruyter in het belang der ingezetenen heeft geweigerd. De heer van Leijden zou wel eens de meening van de aanwezige raadsle den willen hooren. De heer van Hilst stelt voor een pe titionnement ter onderteekening onder de Waalwijkers te laten circuleeren. De heer Pullens, gemeenteraadslid, acht het hier niet de plaats om zijn meening te kennen te geven. Het is de plicht van de raadsleden om in het waarachtig belang van de plaats te handelen. De vergadering kan ervan overtuigd zijn, dat spr. Vrijdagavond zich krachtig zal uitspreken en zijn persoonlijke meening zal zeggen. (Applaus) De Voorzitter is het met den heer Pullens eens. Ofschoon spr. heeft er varen, dat petitionnementen in den re gel weinig..succes hebben en de ver eeniging meer zal bereiken met dege lijke argumenten, stelt spr. de verga dering voor het bestuur te machtigen een motie te ontwerpen met de motie ven, door spr. in het begin der verga dering uiteengezet en een petitionne ment te doen circuleeren, zooals door den heer van Hilst wordt voorgesteld. Nadat de heer Holtgrefe nog heeft medegedeeld, dat de fa. de Gruyter te lefonisch ten zijnen huize informeerde naar het bestuur van den Waalwijk- schen Middenstandsbond, verklaart de vergadering zich accoord met het voor stel van den Voorzitter. De heer Holtgrefe wil zijn voorstel aangaande de vergadering van Waal wijks Belang intrekken, doch de heer van Hilst merkt op, dat hoe grooter de actie is. des te grooter ook de resulta ten zullen zijn. Na een dankwoord tot de aanwezi gen gericht te hebben sluit de Voorzit ter de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. Na afloop dezer vergadering werd alsnog besloten eene vergadering van W. B. aan te vragen. MOTIE. De R.K. Middenstandsvereeniging te Waalwijk; Op 2b Mei 1930 met vele belangstel lenden in openbare vergadering bijeen; Kennis genomen hebbende van het voorstel van Burgemeester en Wet houders om een gedeelte van het raad huisplein in erfpacht uit te geven aan de Fa. de Gruyter te 's-Hertogenbosch; overwegende dat het behoud van een gezonden middenstand een sociaal belang is van groote beteekenis; dat mitsdien de middenstand aan spraak kan maken op den steun en de sympathie van de overheid; dat de overheid heeft te waken, dat de bestaansmogelijkheid der midden standers worde beschermd; dat in deze gemeente reeds zijn ge vestigd tachtig kruidenierszaken; dat er derhalve hier allerminst be hoefte is aan een nieuwe zaak in deze branche; dat Waalwijk's handeldrijvenden van het gemeentebestuur verwachten be scherming tegen overwoekering door het grootkapitaal; dat zoo de stichting van het pand op het raadhuisplein werkelijkheid wordt, dit bij voortduring een erger nis zal zijn voor een groot gedeelte der ingezetenen; Is van oordeel, dat het algemeen be lang vordert, dat de voorstellen van Burgemeester en Wethouders niet worden aangenomen; Onze meening. Van verschillende zijden vraagt men om de meening van de redactie van 't plaatselijk blad over 't voorstel aan den gemeenteraad tot overdracht in erfpacht van een terrein aan 't Raad huisplein aan de firma de Gruyter te 's-Bosch, om daarop een winkel te bouwen, en terecht, waar het hier o.i. een kwestie van belang voor onze gemeente betreft voor nu en voor de toekomst. Daarom dan deze korte beschouwing, die wij reeds Zaterdag gereed hadden, maar toen niet plaatsten, om wat men pleegt te noemen ,,bij voorbaat geen stemming te maken-' en omdat deze be schouwing ook thans nog z'n waarde heeft en anderer initiatief ten deze ge legenheid had naar voren te komen. Op de eerste plaats wenschen wij te verklaren dat wij over 't algemeen ves tiging van goed-geoutilleerde, concur- renz-fahige zaken in onze plaats toe juichen, omdat die mede een attractie vormen voor een centrum-gemeente, een trekpunt voor menschen van bui ten, die dan ook vanzelf andere zaken meteen bezoeken. Op de eerste plaats natuurlijk die inrichtingen, die hier be lasting betalen, hier hun verdiende geld verteeren, hier laten werken, ver dienen enz. Dit in 't algemeen. In de onderhavige kwestie van ves- Ö9in9 9aa^ he* echter over het waar en hoe en ziedaar onze bezwaren. En dan mogen wij als onze beschei den meening naar voren brengen, dat o.i. op ons mooie raadhuisplein, dat met zooveel zorgen en kosten geheel is vrij gemaakt en in orde gebracht en ons monumentale raadhuis ten voeten uit toont, een lust voor inwoner en vreem deling, geen café, geen winkel, ook al wordt die door Kropholler gebouwd, thuishoort, waar dit bouwwerk dan weer een deel van 't raadhuis aan 't oog onttrekt en onze leus steeds ge weest is: ,,het raadhuis vrij!" En ten tweede vragen wij ons af, of het op den weg ligt van de plaatse lijke overheid thans te bevorderen, dat de concurrentie-strijd voor den midden stand van Waalwijk op 't oogenblik nog wordt vergroot. Ook voor 't volk dat belang heeft bij groote keuze van artikelen en lage prijzen, is prijs-or- dening of prijs-stelling thans niet noo- dig. waar de concurrentie in bewuste artikelen meer dan voldoende is. Dat een firma van elders zich hier vestigt is haar goed recht en er is ge legenheid te over daarvoor, maar of het de taak is van de gemeente, om haar daarvoor t mooiste punt op den allerbesten stand beschikbaar te stellen, zonder dat anderen (ingezetenen)daar toe gelegenheid hebben gehad, dat is een vraag, welke wij niet gaarne be vestigend zouden beantwoorden. Te meer waar iedereen overtuigd was dat raadhuis en raadhuisplein nu ten slotte afgewerkt waren en niemand kon den ken, dat de gemeenteraad nog voor een dergelijk plan zou zijn te vinden en dan nog voor zulk een bedrag! Om deie redenen (speciaal de eerste) hopen wij dat de gemeenteraad dit voorstel en ook eventueele andere aanvragen niet zal aanvaarden. Wij meenen tenslotte dat velen onze zienswijze deelen en met ons, ook om andere redenen, B. en W. dankbaar zouden zijn, indien zij hun inzicht ten deze konden wijzigen. NIEUWE ZAAK. Blijkens achterstaande advertentie opent de heer J. Tausch morgenmid dag zijn nieuwe, modern ingerichte zaak in uurwerken, goud, zilver en brillen, aan de Grootestraat no. 231a 'nabij de Markt). Wij hopen in ons volgend nummer nader op de opening van dit naar de aatste eischen des tijds ingerichte win kelpand terug te komen. Het voorstel dat er thans ligt, tot het practisch afstand doen van een stuk van dit plein, voor de vestiging van een nieuwe zaak, doet de vraag opkomen kan de gemeente zich in deze, juist voor velen* zoo moeilijke lijd, zich op dit punt niet beter afzijdig houden? Ik voor mij geloof dat het ge meentebestuur het plein voorhands geheel in eigen handen houden moet. Laat er overal elders vrije doorstrooming zijn. Waalwijk is nog groot genoeg. X. Mijnheer de Redacteur, Indien het plansoentje op het Raadhuisplein dat er m.i. keurig uitziet en geheel niet misstaat, toch nog niet voldoet en verdwij nen moet, laat men dan het geheele plein maar bestraten, tot aan het huis van den heer Wiesman, dan krijgt men zeker één geheel. In elk geval geen gebouw, welk dan ook. Met dank, Een belangstellende. PROTEST MIDDENSTAND. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van de gister avond op initiatief van de R. K. Middenstandsvereeniging gehouden vergadering, moge ik enkele vragen richten tot dat bestuur. 1. Is het aan het bestuur bekend, dat circa 30 Waalwijksche midden, standers hun huis te koop of te huur aanboden aan de N. V. P. de Gruyter Zoon (Buiten verantwoording van de Red.) Mijnheer de Redacteur, Waarom? Waarom? Waarom moet ons zoo prachtig vierkant Raadhuisplein, met zooveel zorgen tosten daargesteld, ook met de be- astingpenningen der Middenstan. ders, zonder publieke inschrijving of verkoop, aan een vreemde firma worden afgestaan voorzoon billijken prijs. Is er Waalwijk dan zoo aan toe dat 11. 10 per week niet gemist cunnen worden Het zelfde terrein brengt voor maandmarkten en kermisverpach. ting ongeveer hetzelfde bedrag op. Waarom Waarom Waarom Een burger der Gemeente Waalwijk. Mijnheer de Redacteur, Het bezit van het vrijgemaakte raadhuisplein wordt ongetwijfeld door velen gewaardeerd. Van het gemeentestuur mag niet verlangd worden dat het concurreerende zaken uit de gemeente weert. 2. Is het aan hel bestuur bekend, dat nog maar enkele weken geleden zelfs een BESTUURSLID der R.K. Middenstandsvereeniging zijn huis aan De Gruyter te koop aanbood? 3. Is 't bestuur niet van meening, dat, als de Raad de bedoelde erf pachtsuitgifte niet zou goedkeuren, de wedloop onder de Waalwijksche middenstanders, om hun huis aan De Gruyter te verkoopen wederom zou herbeginnen en genoemde firma toch in Waalwijk zou komen, daarbij aan een behoorlijk pand geholpen door 'n Waalwijksch middenstander, waarschijnlijk ook lid der vereeni- ging? 4. Realiseert het bestuur zich niet, dat er in Waalwijk meer kapitaal van buiten naar Waalwijk vloeit, dan er door enkele zaken z.g. naar buiten wegvloeit? 5. Is het aan het bestuur dan niet bekend, dat de firma De Gruyter zeer beduidende hoeveel heden fruit afneemt op de veiling te Drunen, alwaar ook Waalwijksche ingezetenen hun producten aan de markt brengen. De Directie der veiling kan in deze inlichtingen verstrekken. 6. Is het aan het bestuur niet bekend, dut de firma De Gruyter ook aan Waalwijksche industriën orders geeft voor hare bedrijven? 7. Realiseert het bestuur zich niet, dat de uitbetaalde loonen in een de Gruyter's winkel meer dan het dubbele oedragen van de netto- verdienste van een kruidenier, welke verhouding kan worden afgeleid uit het destijds verschenen rapport Aalberse in een subcommissie uit de commissie voor de Economische Politiek. 8. Realiseert het bestuur zich Diet, dat als andere Nederlandsche gemeenten zich tegen het Waal wijksche winkelkapitaal zouden te weer stellen, zooals het bestuur het thans van de Gemeente Waalwijk verlangt, in Waalwijk heel wat meer werkloozen zouden zijn? 9. Realiseert het bestuur zich niet, dat middenstandsbelang niet steeds identiek is met algemeen belang en dat door het Grootbedrijf, door zijn prijzenpolitiek, zijn voor treffelijke kwaliteiten en zijn service aan de breede lagen van ons volk de goederen in ruimere mate onder het bereik worden gebracht, dan zulks het geval was, toen de geheele distributie in handen was van den middenstand, toen er hopeloos ge knoeid werd met kwaliteiten en men achter de bittertafel hoog opgaf over «prijzenmaken» en toen uit reactie op dezen toestand de coöpe ratie werd geboreü en het grootbe drijf zich prijsregelend kon ontwik kelen C. VOETBALSPORT. K. N. V. B. De met zooveel belangstelling ver wachtte ontmoeting FeijenoordEnsche de is met een verdiende 41 overwin ning voor de Rotterdammers geëindigd. Ajax, dal Zondag op eigen terrein van NAG won niet 30, neeft daardoor nog een theoretische kans op de bovenste plaats, maar het zal, zooals al spoedig te zien was, wel gaan tusschen Feije noord en Enschede. NAG speelt geen rol en zal wel als laatste eindigen. De stand is thans Neem die zenuwprikkeling weg en na 'n kwartier... weg is ook de pij n I Dat wonder voltrekken 1 of 2 Volgens recept van Apotheker Dumont Enschedé Feijenoord Ajax Be Quick N. A. C. 15—8 13—0 10—8 10—17 5—11 10—0 - 10—7 5—8 8—12 O- 2 8—7 10—13 14—12 In de promotiecompetitie 2c klas wis ten de heide Tilburgsche clubs over hun tegenstanders te zegevieren en staan nu met gelijk puntental bovenaan. Het wordt dus hoogspanning tusschen deze plaatselijke rivalen en de» ontmoe ting Willem IINOAD is van beslissend belang te beschouwen. De stand is thans: N. O. A. I). 4 2 11 Willem II 4 2 11 Palemig 4 112 T- S. C. 4 1 1 2 In de 3e klasse promotiewedstrijden wordt het niet minder spannend, want VOS kreeg haar eerste nederlaag te slik ken en ook AOP kreeg op eigen veld klop van Helmondia. Kr kan hier nog van alles gebeuren. De stand is thans: V. O. S. 4 2 11 T. E. C. 4 12 1 Helmondia 4 12 1 T. P. 4 112 Hier volgen de uitslagen: Om het kampioenschap van Nederland: FeijenoordEnschede 41Afax NAC 3—0. Zuid*. Willem II—TSC 2; PaleniigNóiVd 03. 3e klasse: HulstDosko 12; Iïe Zeeuwen Boeimeer 43; TECVOS 20; TOP Helmondia 2—3; Heer—Kolonia 1 1. BreinenNoord-Duitsehland— Noord- Nederland 101, rust 21. Landenwedstrfjd Basel: ZwitserlandBelgië 11 SPRANG. S. D. O. J.l. Zaterdag speelde het le elftal van S.D.O. voor de Zaterdaginiddagcoinpe- titie van den B.V.B. een thuiswedstrijd legen de voetbalver. NOAD uit Wijk. Na een niatig gespeelde wedstrijd wist SDO een verdiende 50 overwinning te be halen. N. E. O. N E.O. speelde j.l. Zaterdag een uit wedstrijd voor de Zaterdagmiddagcom- petitie van den B.V.B. tegen de voetbai- vereeniging Veen op het terrein aldaar en wist dezen wedstrijd met 3- 1 te winnen. I. V. C. B. De uitslagen van Zondag j.l. Om het kampioenschap: R.K. N.A.C.Treffers 35. Promotie-degradatie. 2e klasse: GennepMevo 20. 3e klasse: NWC-^-SVD 12; SDOE Sarto 2—2. Competitie 3e klasse C. HEC—OSS 2—2. Missiewedstrijd. HaarlemUtrecht 57. Vanwege den Missiewedstrijd Haar lem—Utrecht werd in den I.V.C.B. slechts een bescheiden programma af gewerkt. De R.K. N.A.C. stelde teleur door Zondag op eigen terrein van Treffers met 35 te verliezen, waardoor ze on deraan komen. De stand is thans: Brabantia 4 2 2 0 (5 137 Volendam 3 2 0 1 4 12 Spartaan 4 2 0 2 4 912 Treffers 5 1 2 2 4 1318 R.K. N.A.C. 4 0 2 2 2 9—14 Promotie-degradatie 2e klasse. Mevo kreeg weer een nederlaag te slik ken, ditmaal van Gennep. Zij verhuist dus onherroepelijk naar de 2e klas. De stand is thans: Sch ij n del 5 3 2 0 8 13—5 Lachapelle 4 2 2 0 6 12—6 Gennep 5 1 1 3 3 3—9 Mevo 4 0 13 1 210 3e klasse. In deze klasse wist SVD door een overwinning op NWC van de onderste plaats af te komen. De leidende clubs deelden de punten, zoodat aan den kop de toestand onveranderd bleef. De stand is thans: S.D.O.E. Sar to S. V. I). N. W. C. 2 1 WAALWJJK. i 10—4 9—6 4—7 3-^9 R.K.V.V. H.E.C. De laatste competitiewedstrijd is op 'n verdeeling der punten uitgeloopen. Dit is van het standpunt der HEC-ers een zeer mooi resultaat te noemen. H.E.C. moest n.I. te Waspik ook in de demi- finale bij WSC uitkomen. Zoodoende was bijna het geheele 2e elftal vertegen,- woordigd om den strijd tegen OSS aan te binden. Zij hebben zich evenwel bij zonder goed van hun taak gekweten. De Ossenaren waren onze jongens in tech niek verre de baas, doch daartegenover ontwikkelden de reserves zoo'n enthou siast partijtje dat de uitslag 22 alles zins verdiend was. De strijd ging zeer goed tegen elkaar op, getuige de volg orde van de doelpunten 10, 11, 12, 22 en was het aatTschouwen ten volle waard. Vermeldenswaardig zijn de twee prachtige goals van onzen oud-linksbin nen, die vroeger deze plaats met veel succes in het le elftal bezette en thans na langen tijd weer eens meespeelde. In- tusschen een mooi slot aan deze pret tige competitie, die in het begin zoo on gelukkig verliep. In Waspik wist een combinatie den 2en prijs te veroveren. De eerste ontmoe ting tegen W.V.R. uit Raamsdonk ein digde met 31 in ons voordeel. Hier door kwam HEC in de finale tegen Her cules dat vrijgeloot was. De eerste match had echter wegens de warmte te veel van de krachten gevergd. Enkelen moes ten hierdoor uitvallen, terwfjl verschil lenden op halve kracht speelden. Tot 7 minuten voor het einde was de stand 2<1 voor Hercules, waarna de HEC-ers geen weerstand meer hadden. De eind stand werd 61. Tenslotte speelden de junioren nog te gen Quick, waarvan een broederlijke ver deeling der punten het resultaat was. R.K. Jeugdcompetitie Waalwijk. Uitslagen van Donderdag 21 en Zon dag 24 Mei: Hercules AH.E.C. o H.E.C.—Quick B 7 Hercules BW.V.B. 3 i De wedstrijd Hercules AH.E.C. \V(.r met de rust gestaakt wegens regen h stand was reeds 20 voor Hercules die ondajens den stroomenden regen n," een uitstekende partij voetbal speeU De resteerende 2e helft zal zoo nJ dig nog later worden bijgespeeld. Quick B, die Zondag bij de HEC-asu ranten op bezoek was, wist, evenals k de vorige ontmoeting een verdiend lijk spel te bewerken. Voorwaar een kon rige prestatie van de kleine Quick-ers Hercules B beëindigde deze compel; lie met een verdiende 31 overwinnin op de W.V.B.-junioren. Voor Maandag, 2e Pinksterdag, is gesteld: H.E.C.W.V.B.M. Beerens. Hercules AQuick B; C. Dekkers DRUNEN. Sporters 3 speelde thuis een matei tegen Hercules 2 uit Waalwijk. Hercules neemt spoedig de leiding niu 1—0, waarna zij de volledige meerder beid blijken te hebben, wat hun ook n< een tweede goal bezorgt. Na de rust begint Sporters beter spt te leveren en zij kunnen in korten tij.- den stand brengen van 20 op 21 t.' kort daarop op 22. Sporters kunnen de derde onverwach te goal van Hercules niet verhinderer. doch maken spoedig gelijk tot 33. Het einde komt met ,een 53 over. winning voor Hercules. Met nog eve; flink aanpakken hadden Sporters eci dergelijke nederlaag kunnen voorkoiner' V.J.C. speelde thuis tegen Hercules en moest daarvan met 60 verliezen De gasten speelden een mooi partjjii, voetbal, waar V.J.C. niet tegen aan kor Juniorentournooi V.J.C., Drunen. V.J.C. 1 speelde haar 2e wedstrijd voor hel door haar uitgeschreven tournooi |f gen Nieuwkuik, die daarmede een 1 overwinning behaalde. ELSHOUT. E.S.C. speelde haar aangekondigd wedstrijd in Waalwijk tegen Hercules i 011 moest daar met 73 een nederlaai lijden. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Een Boys-combinatie speelde op h» Be Ready-terrein een oefenwedstrijd t( gen een dito van Be Ready. Na een nu tigen wedstrijd werden de' punten broe. derlijk gedeeld met 22, nadat de met 10 voor Be Ready was ingegaan R.K.V.V. Be Ready. De inschrijvingen voor het Be Read\ tournooi vlotten goed. Voor beide elftal len hebben reeds meerdere sterke el[ tallen ingeschreven. De inschrijfdatum is verlengd tot Juni 1936. BILJARTSPORT. WAALWIJK. Biljartkampioenschap van de Langstraat. A.s. Donderdag 28 Mei, 's avonds hal 9, zal in café City bij H. de Ruijler li Waalwijk de uitreiking plaats hebben vai de prijzen die in het kampioenschap va de Langstraat behaald zijn. WIELERSPORT. Waalwijksche Wielerbaan. Begunstigd door mooi zomorweei gaf de Waalwijksche Wielerbaan Zon dagmiddag een interessant program ma. De uitslagen waren als volgt: Sprint over 5 ronden: 1 Kremers, Oszmella, 3 v. d. Broek, 4 Bakker. Achtervolging over 5 K.M.: 1 Rood bergen, tijd 5 min. 51 sec., 2 Loskamp ingehaald 11a 23 ronden. Klassementwedstrijd over 5 K.M.: Bosland 25 p., 2 Rossau 14 pt., op ronde: 3 Klevn Nagelvoort 8 pt. Achtervolging over 5 K.M.: 1. Va: Schijndel, tijd 6 min. 49 sec., 2 J. Gom mers, ingehaald na 30 ronden. Koppelwedstrijd over 60 K.M.1 Kn mers-Gqmmers 6 pt., op 1 ronde: 2 Ro* sau-Bakker 3 p., op 2 ronden: 3 v. Schijr del-Kleyn Nagelvoort 9 p., 4 Bosland Loskamp 9 p., op 3 ronden: 5 van dp Horst-Oszmeila 11 p. Slaats wint achter motoren. Te Eindhoven vonden Zondag op d Wielerbaan De Zwaluw wedstrijde; plaats waaraan ook door Slaats wer deelgenomen in de nummers 10 K.M., 1; K.M. en 25 K.M. achter handelsmotoreu Hiervan waren de uitslagen als volgt 10 K.M. achter handelsmotoren: Geers, tijd 10 min. 10 sec.; 2 Slaats op 9 Meter; op 3 ronden: 3 Buijs; 4 Dictus. 15 K.M. achter handelsmotoren1 Slaats, tijd 14 min. 32.6 sec.; 2 Geers; Dictus; op 2 ronden: 4 Buijs. 25 K.M. achter handelsmotoren Slaats, tijd 23 min. 9.6 sec.; 2 Dictus; 1 ronde: 3 Geers; op 4 ronden: 4 Buijs Totaal uitslag achter handelsmotoren 1 Slaats 11 p.; op 1 ronde: 2 Geers 8 p. op 4 ronden: 3 Dictus 8 p.; op 8 ronden 4 Buijs 3 p. Wielerbaan Gouda. Op de gisteren te Gouda gehouden wie Jerwedstrijden werd de 100 K.M. kop pehvedstrijd voor profs, gewonnen door de Gebroeders Piet en Jan van Kempen met 2 ronden voorsprong op Pijnenburg Slaats en WalsPellenaars. Het was een geweldige strijd, waarin de overige deelnemende koppels niets hadden in te brengen. Het ging hard tegen hard tus schen de 3 bovengenoemde koppels waarvan de gebroeders van Kempen ten slotte een verdiende zege met 2 ronden voorsprong behaalden. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag van 5.15- 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30- 7.45 uur Adspiranten III en van 8.3010 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor Oefening en Vermaak Donderdagavond van 6 tot half9 inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Orleans Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop »De tiompet schalt.» Vrijdag 8,15 uur, R.D.B.-Theater »De ondeugende Marietta.» Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel »Oefening en Vermaak».

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6