INGEZONDEN STUKKEN. KOERSEN. TILBURG, DRUKWERK Mime sioomdruKHerii Anloon rieieo AGENDA'S. Boekbespreking. 11 Spiegels en Schilderijen Etsen - Schilderstukken Kruisbeelden. OP ELK GEBIED Sport. ZWEMBAD Laatste Berichten. 11 Builen verantwoordelijkheid derRed Naar aanleiding van het ingezonden stuk van C„ zou ik dezen heer ook enkele vragen willen stellen, ofschoon zijn vragen mij persoonlijk niet aan gaan, ad I en II. a. Waarom denkt U dat ca. 30 Waalwijksche middenstanders hun huis beschikbaar willen stellen aan de Gruyter? b. Zou dit niet zijn om hun bezit nog eenigszins rendabel te maken. c. Zouden wij daartoe overgaan, wanneer zij kans zagen om in hun eigen bedrijf behoorlijk den kost te verdienen? d. Zouden zij dit doen, wanneer zij meenden dat anders de Gruyter uit Waalwijk kon worden geweerd? e. Toont dit niet het duidelijkst de groote nood die er heerscht in de mid denstand? f. Zijn dit allen Kruidenierszaken? g. Stelt de Gruyter, in tegenstelling met deze winkeliers, het algemeen be lang boven eigen belang? ad III en IV. a. Bent U voor uzelf niet overtuigd dat een gezonde middenstand van het grootste belang is voor de gemeen schap? b. Wordt de middenstand voor niets de ruggegraad der maatschappij genoemd? c. Heeft de overheid den midden stand dan niet te beschermen? d. Doet zij dit met een dergelijk voorstel aan te nemen? f. Zal er dan op den duur nog een enkele middenstands-kruidenierswinkel zijn, waarin een gezin den kost kan verdienen? g. Wanneer denkt U dat b.v. de bakkers op een dergelijke manier zullen worden aangepakt? h. Heeft het gemeentebestuur ver der niet den plicht om de Gruyter, of wie dan ook, uit geheel Waalwijk te weren, indien dit den ondergang van den middenstand beteekent? i. Waar blijft het geld dat van bui ten Waalwijk (en van Waalwijk zelf) naar de groote zaken vloeit? j. Blijft daarvan veel meer in Waal wijk dan de winkelkosten en het loon der bedienden? ad V en VI. Waarom koopt de Gruyter daar? Doet hij dit om Waalwijksche inge zetenen te steunen? ad VII. a. Is het niet overbodig te zeggen dat aan ettelijke bedienden van een groote zaak meer loon wordt uitbetaald dan het bedrag waarmede een midden stander moet rond kunnen komen? b. Overtreffen de uitbetaalde loo- nen misschien ook de inkomsten die de middenstanders gezamenlijk zullen moeten missen? e. Vormen de bedienden der win kels een nieuwe middenstand die er noodig is? d. Zullen niet verschillende, thans middenstanders op den duur op liefda digheid of steun zijn aangewezen? e. Zal dit de gemeenschap ook wat kosten? f. Zullen de middenstanders uit de omgeving er erg op gesteld zijn? g. Heeft een nieuwe groote zaak iets weg van een vooruitgeschoven vliegtuigbasis in Abessinië, van waar uit weer verder in het binnenland on heil kan worden gebracht? ad VIII. Bedoelt U hiermede misschien de a. z.g. „eigen winkels" van schoenfabrie ken? b. Zou de wering dezer winkels niet ten goede komen aan andere fa brieken ter plaatse, en aldus de werke loosheid zeker niet vergrooten? c. Zijn deze winkels niet de groote concurrenten van het buitenlandsche schoenwerk? ad IX. Waren de prijzen van, en het ge knoei met de waren in Waalwijk, een paar jaar terug, van dien aard, dat hier door resp. de Unie, Albert Hein en de Gruyter zaken moesten gevestigd wor den? K. G. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF WAALWIJK. ZONDAG 31 MEI 1936. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.30 Keulen. 11.05 Diversen. 12.20 Keulen. 2.20 Diversen. 4.05 Droitwich. 4.50 Regional programma. 6.50 Diversen. 7.20 Droitwich. 9.05 Diversen. 9.20 Droitwich. 11.15 Radio Parijs. Jeanette Mac Donald en Nelson Eddy in een scène uit de schit terende zangfilm „De ondeugende Marietta" (R.D.B.-Theater). MAANDAG 1 JUNI 1936. DONDERDAG 21 MEI 1936. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.20 Radio Parijs. 12.20 Brussel Vlaamsch. 3.20 Droitwich. 4.05 Regional programma. 4.50 Droitwich. 0.50 Regional programma. 9.05 Droitwich. DINSDAG 2 JUNI 1936. Programma 1 Hilversum 301.5 M Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.00 Keulen. Deutschlandsender. Radio Parijs. Brussel Vlaamsch. Droitwich. Regional programma. Droitwich. Diversen. 7-8 uur: Gramofoonmuziek van 't R.D.B. Wals- en Marschmuziek. Sedan Marsch. Orkest. Schupo Marsch. id. Wiener Praterleben. Banjo Orkest. Lustiges Wien. id. Unter dem Sternenbanner. - Ork. Gladiatorenmarsch. id. Mattinata. Wiener Bohème Orkest. Poranek. id. Eine Walzer Redoute, deel 1 2. Orkest. Snharenklange. id. Donouweibchen. id. Die Schlittschulaufer. Paul Godwyn Orkest. Estudiantina. id. Memory, Walspotpourri, deel 1 en 2. Strijkorkest. Hoch Heidecksburg. Orkest. Triumph-Siva-Ducis. Orkest. 8.20 Droitwich. 8.40 Regional programma. 10.50 11.20 12.20 2.20 3.20 5.35 6.20 A 1187 A 1734 A 2595 A 3561 A 3209 A 3383 A 3377 A 3427 A 3010 WOENSDAG 3 JUNI 1936. Programma I Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.00 Keulen. 11.20 Radoi Parijs. 12.05 Droitwich. 2.20 Regional programma. 3.10 Droitwich. 6.20 Diversen. 6.50 Regional programma. 7-8 uur: Gramofoonmuziek van 't R.D.B. Dansmuziek. A 1188 Denk an mich. Hans Bund. Wenn ich wüsste. id. A 3207 Dort in Hawaii. Ad. Lutter. Ich schenk dir Rosen. id. A 3200 Katze und Maus. Hans Bund. Kletterraffe. id. A 3394 Die ersten Kusse. James Kok. So kusst nur die Katja. id. A 3196 Das ist der Zauber. 4 Belcanto's. Nuur einer kleiner Strauss. - id. A 2337 Sprich zu mir vom Gluck. Hans Bund. Mein Madel ist nur Verkauf. id. A 3379 Ohne dich gibt's kein Vergn. Renate Miiller. Liebe ist ein Geheimnis. id. A 1410 Cnronvado. Hans Bund. Mabel Tango. id. A 3546 Dideldum. Ad. Lutter. Ich fahr mit dir ins Blaue. id. 8 35 Droitwich. 9.50 Regional programma. 10.20 Droitwich. WIELRENNEN. Waalwijksche Wielerbaan. OszmellaKremers. Naar aanleiding van de uitspraak van de jury in den sprintwedstrijd tusschen Oszmella en Kremers (Zondag 24 Mei) waarmede een gedeelte van het publiek niet instemde, schrijft Joris v. d. Bergh, die als bezoeker aanwezig was, in De Sport Echo van Woensdag 27 Mei: „Er was een aardig sprintje waarin om de le plaats gereden moest worden tusschen Kremers en Oszmella. In de laatste ronde, toen Oszmella op kop lag en Kremers naast hem kwam, raakten zij elkaar met de armen. De een gaf den ander de schuld. Kremers zei: Oszmlela kwam naar boven en Oszmella zei: Kre mers kwam naar beneden. De jury plaat ste Kremers eerste, een beslissing waar mede ik mij per slot wel kon vereeni gen omdat Oszmella voor lag en de voor liggende renner zfjn rijlijn heeft te vol gen. Oszmella was er echter door in zijn wiek geschoten, en de prof. deed toen wat een amateur doet: hij voegde Kre mers toe, als je sportief bent, rijdt je over. En de prof. Kremers kwam als een amateur van zijn bank en.reed over. Oszmella maakte ook nu weer Kremers de leiding afhandig en na drie maal te vergeefs gepoogd te hebben buitenom te komen, kwam Kremers toen binnendoor. Oszmella zakte en Kremers kon er niet door. Oszmella won, doch de jury plaat ste Kremers eerste. Toen kwam Oszmella naar mij toe. „Nu ben je persé fout", antwoordde ik hem. Oszmella beriep er zich op dat hij te gen de roode lijn had gereden en Kre mers dus niet binnendoor mocht komen. Dit moet een vergissing van Oszmella zijn. Hij reed toen Kremers binnendoor kwam pl.m. 70 c.M. boven de roode lijn en het reglement zegt het toch zoo dui delijk: in den sprint mag de renner die aan het hoofd gaat in de laatste 200 M. niet meer van zijn rijlijn afwijken. Hij moet dus zijn rijlijn houden. Men is in dit opzicht wel eens wat slap inaar een jury die zich er strikt aan houdt, heeft altijd gelijk". Vicki Baum »Helene Willfüerct Gebonden f 1.10. W. de Haan Utrecht. Deze Utrechtsche uitgever is aan de wensch van velen tegemoet ge komen door in de »Erica-reeks« tal van bekende werken tegen uiterst lagen prijs beschikbaar te stellen. Bovengenoemde bekende en veel gelezen roman over de lotgevallen van een studente in de chemie zal daardoor zijn reeds groote lezers kring nog aanzienlijk zien uitge breid. Goedkooper kan het toch niet! W. V. Geo'g Fink »Mij Hongert« Gebonden f 1.iO W. de Haan Utrecht. De geschiedenis van een arme knaap uit Berlijn, wiens vader een dronkaard is en door hem wordt geëxploiteerd, om centen voor vaders borrel te verdienen. Voor deze arme drommel is er nergens iets verheffends op de wereld dan zijn diep rampzalige moeder, die zich door eigen schuld in deze poel van ellende heeft gestort. Aangrij pend is dit leven vol tiagiek ge schilderd. Nu verschenen in de goedkoope »Erica-reeks«. Opgaaf van de Rolterdamsche Bankvereeniging N.V. Kantoor Waalwijk. Vanaf de opening 17 Mei tot heden 650 bezoekers. Temp. 17°. Verhooging van ons disconto De directie van de Nederlandsche Bank deelt mede, dat met ingang van heden het wisseldisconto met 1 pCt. is verhoogd tot 3'pCt. (sedert 4 Febr. |,1. 2'/a pCt.) terwijl 't promesse- disconto, ae rente voor beleening van etfecten en goederen en voor voor schotten in rekening courant met ingang van dien datum met 1 pCt. zijn ver hoogd tot 4 pCt. Duitsch-Nederlandsch reizigers verkeer Met ingang van 15 Juni a.s. treedt een regeling in werking volgens wtlke in Duitschland woonacnlige personen ten behoeve van niet zakelijke reizen naar Nederland reiscredietbrieven reis chèques, hotelcoupons etc ter waarde van hoogstens R.M. 200 per persoon en kalendermaand zullen kunnen ver werven. Koninklijk bezoek aan 's Hertogenbosch Naar de Prov en 's Hertb. Crt. ver neemt zullen H. M. en H K. H. Prinses Juliana na de plechtigheid van de Wzalbrugopening te Nijmegen op 16 Juni zich hoogstwaarschijnlijk naar 's Hertogenbosch begeven om een bezoek te brengen aan den Commissaris der Koningin, jhr. mr. dr. van Rijcke- vorsel. Zij zullen in het paleis aan de Verwerstraat overnachten en ook een deel van den volgenden dag. Woensdag 17 Juni, daar ter stede vertoeven. Aan dit Koninklijk bezoek, dat een particulier karakter draagt, zullen geen openbare plechtigheden worden ver bonden. Ontwerp regeling voor chauffe Er zou een wetsontwerp ingedjer, worden voor chauffeurs, waarbij een dagelijksche rusttijd moeten hebbe- van 12 uur en niet langer dan 4 üt' achter 't stuur mogen zitten. Reisbelasting De reisbelasting komt in Juni in Kamer, zoodat ze dit jaar niet van kracht zal zijn. WAALWIJK. Zaterdag, en Zondag LuxorBioscoc »De trompet schalt.» Zaterdag, en Zondag R.D.B.-Theater »De ondeugende Marietta.» Zondag 12 uur. Repetitie Liede tafel „Tot Bloei der 'toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal 0.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastie) dames K. en V. Gymnastieklokaal 0.$ Woensdag 78.30 mrr. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl.O.ü W.G.V. Woensdag van 5.30- 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transpor!. Colonne Hoode Kruis O. L. Si hooi Woensdag Clubavond Schaakclut »Waalwijk« Café-Best. »Molenvliet( Kon. Spiegel- en Lifstenfabrlek Rellgieuse Kunsthandel. BtT Inde Zomerstraat. Hofleveranciers van H. M. de Koningin en van Z. H. den Paut. HET OUDSTE EN VERTROUWBAAR- STE SPECIAALMAGAZIJN VOOR DE BETERE QUALITEIT EN HET MOOIERE GENRE IN: Madonna's in oSaat en beeld. VAKKUNDIGE EN SMAAKVOLLE OMLIJSTINGEN. Onze artikelen zijn ook verkrijgbaar bij de Firma SPEET, Markt, Waalwijk. STALPERS-VAN DONGEN te Loon-op-Zand. A. VAN DE VEN, op de Berkdijk te Kaatsheuvel. Dat wij hierin iets presteeren, getuigen de vele schitterende recensies uit vakbladen en particuliere brieven welke wij tot nu toe ontvingen. Laat dit een aansporing voor U zijn om voortaan Uw drukwerk bij ons te laten vervaardigen. U is dan verzekerd, dat Uw drukwerk den toets der critiek kan doorstaan. De Drukkers voor het betere werk. i Wijzigingen voorbehouden. Datum 27/5 28/5 29/5 Londen 7.373/4 7.38'/4 7.393/4 Berlijn 59 60 59.60 59.66 Parijs 9 75 9.75 9.75'/4 Brussel 25 02 25.03 25.037a Zürich 47.85 47.85 47.89 Keischeques 41.50 41.50 41.50 Stockholm 38.- 38.05 39 09 Mark Zilver 43.- 44.- 45.-

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 16