Plaatselijk Nieuws AGENDA'S. BUITENLAND. Sportrubriek Voensdag 3 Juni 1936. No. 45. De Echo van het Zuiden. Tweede Blad dubbel-mannenkwartet ZANG EN VRIENDSCHAP" OP CONCOURS. Op eersten Pinksterdag nam het itibelmannenkwartet »Zang en iiendschap«, onder directie van u Heer Jan Kooien, deel aan het loot Nationaal Concours, uitge jreven door het Tilburgsch Man- inkoor »Orpheus«. iZang en Vriendschap« kwam uit de tweede afdeeling met als ver licht nummer »Ave Maria« van u Hombergen en als eigen gekozen immer «Mijn Moeder« van Wierts. Het dubbelmannenkwartet ver ier! een eersten prijs met 354 lillen, tevens hoogst aantal punten Heeling zang. De Heer Wierts, Voorzitter der ery, complimenteerde het gezel-' Jap voor de schitterende weergave er beide nummers en prees vooral vertolking van het eigen gekozen immer. Volgens de rapporten was nuanceering uiterst mooi, het lankgehalte schitterend afgerond i werd er zeer beschaafd gezongen. Op verzoek van het jurylid, de leer Hombergen, werd diens com- ositie «Ave Maria« nogmaals uit. ■roerd, terwijl daarna nog eenige iooie zangnummers - ten gehoore erden gebracht. Om 9 uur werden de prijzen in ilvangst genomen, bestaande uit m zilveren beker en «als extra een Legpenning der gemeente ilburg, Wij sluiten ons gaarne aan bij de den die het zegevierende dubbel, annenkwartet «Zang en Vriend- thap« hulde brachten voor deze zondere prestatie, zanglievend aalwijk waardig. Dat is een harte- ie felicitatie dubbel waard, speciaal den jongen directeur, den heer Kooien, die door z'n ijver en twame leiding groote verdiensten left voor dit kleine gezelschap, oals hij die heeft gehad als tweede recteur voor «Oefening en Ver. iakdat dan ook een der eerste is K en V. te feliciteeren. Ook kwam een gelukwensch in de vereeniging «Waatwijks LOTERIJ R.K. METAALBEWERKERSBOND. Aan den R.K. Metaalbewerkers, and, afd. Waalwijk, is vergunning uleend tot 14 dagen uitstel van de ikking der loterij, welke door den rad wordt gehouden. NOORD-BRABANT TIJDELIJK ZONDER ELECTRICITEIT Dinsdagmiddag omstreeks half r deed zich een storing voor in net van het provinciaal Noord- abantsche elect ri cite it sbe-d rij f te ïertruidenberg. De stroomlevering de provincie moest geheel wor stopgezet, waarna het net weer gedeelten werd ingeschakeld, zoodoende het euvel te ont- kken. Te kwart voor vijf was de iring opgeheven. EEN HEERENRIJWIEL GEVONDEN. „,j de politie zijn inlichtingen te tomen omtrent een zoo goed als mw heerenrijwiel dat verleden nderdag bij café van der Pluijm ide Wagenstraat werd neergezet sindsdien niet meer werd terug- taald. Het rijwiel kan van diefstal «mistig zijn. Tevens heeft de politie een kinder- ip (autoped) op luchtbanden in taring. R.K. tVERKLIEDENVEREENIGING. Slaandag 15 Juni a.s. wordt des snds om 8 uur in het Bonds- louw de jaarvergadering gehou- i van de R.K. Werkliedenver- niging Behalve de jaarverslagen van Maris en penningmeester ver- tldl de agenda de bestuursver- ng, wegens periodieke aftre- - ,en en verkiezing van een f rzitter wegens periodieke af- I iing van den heer F. Passier. BEDEVAART HANDEL. A.s. Zondag wordt in den R.K. ildenbond een vergadering gehou- en van de Processie-Vereeniging /aalwijk—-Handel. AAN DEN DOOD ONTSNAPT! Toen Vrijdagavond een viertal /aalwijksche reizigers al pratende k spoorbaan overstapten naar liet irste perron op 't station alhier i de vaste overtuiging dat zooals eeds de aankomende trein op het eede perron zou stoppen, werden eensklaps verrast door de aan- ellende trein, die wegens reparatie ans naar 't eerste perron was gedirrigeerd. Zij konden zich nog redden, door van de rails te springen, hoewel een hunner nog door de locomotief werd geraakt en eenige schaaf wonden bekwam, die verbonden moesten worden. Hier mag wel van een zeer bijzonder gelukkige afloop gespro ken worden. BURGEMEESTER VAN UDENHOUT. Bij K.B. van 28 Mei 1936 is met ingang van 15 Juni 1936 benoemd tot burgemeester der gemeente Udenhout: A. M. de Klerk, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der ge meente Maarheeze. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Mei 1936 ingelegd f'69141,06 en terugbetaald f 65364,88 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt't nummer 16501. (Buiten verantwoording van de Red Mijnheer de Redacteur, Met groote interesse zullen zeer zeker vele ingezetenen met mij het uitvoerige raadsverslag in uw blad gelezen hebben. Op twee dingen zou ik met uw goedvinden even de aan dacht willen vestigen le. Op het peil waarop over het geheel genomen de debatten gestaan hebben. Vele leden hebben hun meening gezegd over de brandende kwestie, maar dit is geschied op een wijze die ik ten zeerste toejuich en die ook naar buiten een goeden indruk moet maken. Het was een beschaafd en zakelijk debat, mis schien een enkele uitlating hier en daar uitgezonderd. 2e. Op het groote belang van een plaatselijk orgaan, dat ons die be raadslagingen zoo uitvoerig weer geeft, om de inwoners te kunnen laten oordeelen, een blad dat naast z'n eigen ook anderer meening naar voren laat komen en daardoor mee werkt tot een goed begrip en juist inzicht van zaken. Voor deze uit voerige en snelle reportage breng ik U hartelijk dank, met hulde aan B. en W. en den raad voor 't ni veau waarop zij zich bij de behan deling van de onderhavige bran dende kwestie hebben weten te plaatsen. Ik dank U zeer, geachte redacteur. A b o n n LUXE AUTO-VERHUUR- EN TAXI-AUT O-BEDRIJVEN. Er is wel geen bedrijf denkbaar dat bij de uitoefening grooter moeilijkheden ondervindt dan het luxe verhuur- en taxi autobedrijf. Op de meest vreemd soortige en onwaardige wijzen werden wordt het beconcurreerd, zoodat het bestaan van den bonafide, d.i. dus van den als werkelijk het verhuurbedrijf eeilijk uitoefenenden houder wel heel erg aan het wankelen wordt gebracht, het geen ook in niet geringe mate zijn nadeeligen invloed op tal van zaken doet gevoelen. Dat in den geweldigen chaos eene groote schooning moet plaats vinden, heeft onze landsregeering gelukkig ge voeld. Bij Kon. Besluit n.l. is bepaald dat paragraaf 47 der wet van 29 Nov. 1935 tot verlaging van de openbare uitgaven op 1 April 1936 in werking treedt. Deze paragraaf, die de coördi natie van het verkeer Betreft, bsvat de volgshde artikelen Art. 1. Wij behouden ons voor, gehoord de commissie, bedoeld in art. 4 der wet van 6 October 1934 (Staats blad no. 534) tot instelling van een Verkeersfonds, met afwijking voor zooveel noodig van hetgeen bepaald is in de wet, Openbare Vervoermiddelen, over te gaan bij algemeenen maatregel van bestuur, tot invoering van een vergunningsstelsel, als bedoeld in de artikelen 2 en 3. Art. 2. Het exploiteeren van midde len tot vervoer van personen en van goederen kan worden afhankelijk ge maakt van een door ons of een door ons aan te wijzen autoriteit, te verleenen vergunning. Art. 3. Aan de in het vorige be doelde artikel bedoelde vergunning kunnen slechts voorwaarden worden verbonden betreffende a. de te volgen weg. b. het aantal uit te voeren ritten, vaarten of vluchten. c. de dienstregeling. d. de tarieven. e. de verzekering tot dekking van de geldelijke gevolgen van de aan sprakelijkheid der ondernemers. f. de aan personeel en materiaal te te stellen eischen. g- de dienst- en rusttijden van het personeel, en hetgeen verder voor de veiligheid van het verkeer wordt vereischt. Wij mogen nu verwachten dat de algemeene maatregel van bestuur, als bedoeld bij genoemd artikel 1 het Staatsblad binnen zeer afzienbaren tijd zal bereiken. Zeker is, dat de toezegging betreffende deze bestuursmaatregel niet nagelaten heeft nu reeds haar invloed te doen gelden. Immers is daar de Nederlandsche Bond van luxe verhuur- en taxi auto ondernemers, aangesloten bij den Koninklijken Nederlandschen Middenstandsbond, die reeds zeer druk bezig is den overgang van den ouden naar den nieuwen toestand te bewerk stelligen. Door het beleggen van tal van vergaderingen in verschillende plaatsen, waarbij het komende Riiksvergunnings stelsel een goede prikkel bleek te zijn, zijn thans reeds een groot aantal af— deelingen of kringen gevormd. Een gevolg van het werken van den Bond is, dat het vergunningsstelsel, hetwelk bij het inwerkingtreden van genoemden maatregel van bestuur in iedere gemeente vereischt is, reeds in vele gemeenten is ingevoerd. En waar het is ingevoerd, daar spreken de bona fide verhuurders er met zeer grooten lof over. Naar wij vernemen groeit het aantal leden van den Bond met den dag en waar slechts bona fide bedrijven lid van den Bond kunnen worden, en alle ook maar in het minst ongewenschte ele menten niet tot het lidmaatschap worden toegelaten, daar mag gerust gesproken worden van buitengewoon bevredigende resultaten. Gelukkig zien de verhuurders hun eigen belang steeds meer ir>, en begrijpen dat de wettelijke maatregelen en de Bond één geheel vormen en dal ze elkaar niet kunnen missen. De wette lijke maatregelen maken 'tlidmaatschap van den Bond van den bona fide ver huurder noodzakelijk. Wat beoogt de Bond dan toch Hij wil een behoorlijk bestaan voor allen, die van den verhuur hun eerlijk en reëel beroep maken. En dit is nu zeer wel mogelijk. Immers moet in iedere gemeente eene plaatselijke verordening komen, welke de materie regelt, b. v. minimumprijs waarvoor gereden mag worden, wanneer dï vergunning door Burgemeester en Wethouders slechts mag worden verleend, de wijze van toelating als verhuurder, enz enz. Een paar weken geleden werd eene afdeeling van den Bond opgericht be vattende »Het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommeller- waard». Zij mocht reeds meer dan 20 bedrijven als lid boeken, wat wel bewijst dat ook in onze omgeving het verhuur bedrijf door en door bedorven is en de werkelijke bedrijven naar verbetering snakken. Heel sterk is het bederf te Waalwijk, waar tal van bakkers, slagers, straatmakers, enz. zijn, die er een vehikel van een f75 of f 100 op nahouden en daarmede dan in hun vrijen tijd gaan huurrijden tegen 4 4'/a cent de kilometer, en dus doende het bona fide bedrijf den nekslag toe brengen. Zulke bedrijven zijn er in groot Waalwijk zeker vijftien, zoodat men zich kan indenken welk een schade de drie ter plaatse gevestigde werkelijke bedrijven er van hebben. Dat al die rommelbedrijven geen lid van den Bond kunnen zijn ligt voor de hand, daar de Bona juist beoogt dergelijk gedoente te weren. Saneering van het luxe verhuur be drijf, ziedaar het eenige doel, waarnaar in dat bedrijf moet worden gestreefd. En gelukkig is dat thans mogelijk, dank zij officieel wettelijke maatregelen en Bond Juni 1936. Eenige bona fide verhuurders. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor Oefening en Vermaak. Vrijdagavond van 6 tot half 9 inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Pont St. Maxence. J Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop »De pas in het Doodenwoud«. Vrijdag 8,15 uur, R.D.B.-Theater, '»Voor Moeders Eercc. Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel »Oefening en Vermaak». HET SPANT ER IN HET OOSTEN. Met de bezetting van alle strategi sche belangrijke punten van Peking door de Japansche troepen is de toe stand in Noord-China in een uiter mate kritiek stadium gekomen. Van Chineesche zijde wordt beweerd dat de Japanners ook in de omgeving van Tientsin militaire toebereidselen treffen. Op de spoorlijn Tientsin-Tsinanfoe zouden zij op verschillende plaatsen de rails onbruikbaar hebben gemaakt. Chineesche spoorweg-arbeiders zou den een en ander echter onmiddellijk weer hersteld hebben. Welingelichte waarnemers zien in deze Chineesche voorstelling van zaken het antwoord op een Japansche mede- deeling, volgens welke de spoorbrug tusschen Tientsin en Tangkoe gebom bardeerd is juist toen een trein met Ja pansche versterkingen passeerde. Deze aanslag heeft in China groote beroering gewekt en terecht vreest men den aanvang van een reeks incidenten, die gevolgd zullen worden door een directe actie van Japan in Noord-Chi- In dc Japansche hoofdstad heerscht eveneens felle opwinding. Deze ge beurtenissen bewijzen, zoo wordt op het departement van buitenlandsche ken betoogd, hoe noodzakelijk de versterking der Japansche garnizoenen in Noord-China is, waartegen de re- geerinfl van Nanking telkens haar on gemotiveerde protesten laat hooren. De Nanking-regeering zou beter doen, zich niet zoo volkomen passief te ge dragen ten aanzien van de anti-Japan- sche manifestatie in het Chineesche rijk. Zeker is, aldus de meening te Tokio, dat invloedrijke kringen der kocomin- tang met den jongsten aanslag en met de tegen Japan gerichte betoogingen instemmen. Japans eerste taak zal het zijn, den achtergrond dezer anti-Ja- pansche vergrijpen op te helderen. In politieke kringen vraagt men zich af, of thans Japan wellicht het uur ge komen acht, om zijn oorlogsmachine weer in beweging te zetten, met het doel de Noord-Chineesche provincies Hopei, Tsjahar, Sjansi en Soeiyuan te é.nnexceeren. Het verzet tegen den Japanschen ex- pansie-dwang in China wordt voortdu rend sterker. De Kanton-regeering heeft de centrale Nanking-regeering dringend verzocht een krachtiger hou ding tegen de Japanners aan te nemen. Tsjoeloe, een der eminente persoon lijkheden van de universiteit van Kan ton, die zich aan boord van het Itali- aansche schip „Victoria" naar Europa begeeft, heeft bij zijn vertrek uit Kan ton dc volgende merkwaardige verkla ring afgelegd: „Iedereen in China weet, dat dit land oorlog moet voeren tegen Japan. Zulks is noodzakelijk, niet alleen om China, doch ook om de overige wereld te red den. Ik begeef mij naar Europa in de hoop dat ik erin zal slagen, de politieke lei ders van de Westersche landen ervan te overtuigen, dat het noodzakelijk is, weerstand te bieden aan Japan". DE ENGELSCHE OUD-MINISTER THOMAS SCHULDIG VER KLAARD. Het Engelsche tribunaal, dat belast was met het instellen van een onder zoek naar de oorzaken van het z.g. „thee-lek", in de begrooting, heeft thans rapport uitgebracht. Het gerechtshof concludeert, dat uit gezaghebbende bron onthullingen zijn gedaan aangaande de begrooting en dat de oud-minister van koloniën, J. H Thomas, voor deze indiscretie verant woordelijk is. Volgens het gerechtshof heeft Tho mas aan Bates staatsgeheimen onthuld. Het tribunaal verklaart, dat Bates van deze inlichtingen gebruik heeft ge maakt, om er zich persoonlijk voordeel van te verschaffen. Thomas heeft hetzelfde geheim ont huld aan Sir Alfred Butt, die er even eens persoonlijk voordeel van heeft ge trokken. WEREN DE ABESSIJNEN ZICH NOG? Volgens een uit Djiboeti ontvangen bericht zou de vroegere gouverneur van Wollo, Ras Kecede, met zijn troe pen, wien het gelukt moet zijn, zich ge- ruimen tijd voor de Italianen verbor gen te houden, op 24 Mei een verras senden aanval hebben ondernomen op Dessie. Hierbij zou het den Abessijnen ge lukt zijn drie Italiaansche bommenwer pers, welke op het vliegveld van Des sie gestationneerd waren, te vernielen Verder wordt daar verteld, dat ster ke Italiaansche troepen-afdeelingen uit Harrar en Diredawa op marsch zijn ge- Nu spoadig bruin worden! Want een blanke huid wordt rood en pijnlijk door de zon. Gebruik daarom tijdig AMILDA. zonnebruincrême, die Uw tijdig beschermt tegen vervellen en zonnebrand en U tevens snel mooi bruint, óók bij weinig of geen zon- Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. gaan naar Addis Abeba. Vliegtuigen hebben over geheel Abessinië duizenden vlugschriften ver spreid met een bekendmaking van maarschalk Graziani, die de bevolking meedeelt op last van den Duce het re gentschap te hebben aanvaard en haar verzoekt rustig weer aan het werk te gaan. daar Italië in Etiopië slechts één doel heeft: den algemeenen bloei te be vorderen. De Italiaansche ministerraad heeft o m. zijn goedkeuring gehecht aan een wet op de organisatie en het bestuur van Italiaansch Oost-Afrika, waaron der begrepen wordt het Abessijnsche rijk, Eritrea en Somaliland. VOETBALSPORT. K. N. V. B. Feijenoord heeft de beste pa pieren. NOAD en Willem II winnen weer. V.O.S. wint van T.O.P., dat nu uitgescha keld is. Ajax trof Be Quick Zondag in prima vorm cn moest een 54 nederlaag mee naar Amsterdam nemen, waarmede haar kans op het landskampioenschap zoo goed als verkeken is. N.A.C. is daardoor alleen onderaan ge komen en zal van die plaats naar wc vreezen, wel niet meer afkomen. Feijenoord deed het beter en omzeilde in Enschede een gevaarlijke klip. Met 31 zegevierde haar betere techniek over het enthousiasme waarmee Ensche de zich in den strijd wierp. De stand is: Feijenoord 5 4 0 1 8 167 Enschedé 6 1 0 2 8 16—14 Ajax 6 3 0 3 6 14—13 Be Quick 6 2 0 4 4 15—21 N. A. C. 5 1 0 4 2 5—11 Promotic 2c klasse Afd. IV. Het is thans een feit geworden, wat al eenigen tijd te voorzien was, dat het tusschen de beide Tilburgschc clubs NOAD en Willem II zou gaan. De beslis sing kan dus spoedig vallen als deze twee clubs tegenover elkaar komen, de een om het eerste klasserschap te be houden, de andere om het te veroveren. Zij wisten 2en Pinksterdag resp. T.S.C. en Palemig te kloppen, die nu uitgescha keld zijn. De stand is: N. O. A. D. 5 3 117 13—7 Willem II 5 3 117 12—8 Palemig 5 1 1 3 3 7—11 T. S. C. 5 113 3 10—16 3e klasse: Doordat VOS met 21 over TOP wist te zegevieren, maakt zij dc beste kans om haar 2e klasserschap te behouden. TOP is wederom in het gezicht der haven gestrand en zal het volgend sei zoen weer in de 3e klasse uitkomen. Helmondia won niet 2—1 van TEC en heeft daardoor nog een klein kansje. De stand is: V. O. S. 5 3 1 1 7 7—6 Helmondia 5 2 2 1 6 12—14 T. E. O. 5 12 2 1 9—9 T. O. P. 5 113 3 15—14 Uitslagen. Om het kampioenschap van Nederland: Be QuickAjax 54 EnschedeFeijenoord 13 Promotie-competitie 2e klasse. Afdeeling IV. PalemigWillem II 12 NOAD—TSC 3—1 Afdeeling IV. Promotie-competitie 3e klasse: TOP—VOS 1—2 HelmondiaTEC 21 WAALWIJK. W. S. C. W.S.C. 2 zal a.s. Zondag de eerste dei- twee promotiewedstrijden voor één plaats in de Reserve le klasse spelen en zal de verre reis maken naar Lutterade om aldaar te spelen tegen Staatsmijn Maürits 2. Deze is j.l. Zondag kampioen geworden der Limburgfiche afdeeling, bestaande uit Sts.-inün Maurits 2, Blefjer- neide 2 en Tegelen 2. SPRANG. S. D. O. .1.1. Zaterdag speelde het le elftal van dc voetbalvereeniging S.D.O. alhier een uitwedstrijd voor de Zaterdagmiddag- competitie van den B.V.B. tegen W.V.V. te Werkendam. Na een zeer spannende wedstrijd gelukte het S.D.O. deze match met 2 1 te winnen en de beide puntjes alzoo mee naar Sprang te brengen. Het 2e elftal van S.D.Q. speelde j.l. Vrijdag een competitiewedstrijd voor den B.V;B. tegen „Zandschcl" op het S.D.O.- terrein. Deze wedstrijd werd met 60 door S.D.O. gewonnen. A.s. Vrijdagavond gaat het 2e elfta! een competitiewedstrijd spelen tegen het 3e elftal van de Kaatsheuvelsche Boys, op het terrein van laatstgenoemde club. I. V. C. B. Volendam wint weer. La- chapelle verliest waardoor Schijndel bijna le klasser is. Sarto klopt S.V.D. Brabantia kon het in Rotterdam tegen Spartaan niet verder brengen dan tol een gelijk spel. Zij staat nog bovenaan met 1 punt voorsprong op haar gevaar lijkste concurrente Volendam, dat giste ren weer een flinke overwinning be haalde en nog één wedstrijd meer te spelen heeft. Het heeft er allen schijn van dat de roodbroeken weer een goede gooi naar het kampioenschap zullen doen. De stand is: Brabantia 5 2 3 0 7 148 Volendam 4 3 0 1 6 176 Spartaan 5 2 1 2 5 1013 Treffers 5 1 2 2 4 1318 ILK. N.A.C. 5 0 2 3 2 10—19 Lachapelle liet zich op eigen terrein door Mcvo kloppen, wat haar wellicht het lc klasserschap zal kosten. Zij speel de daardoor geheel in de kaart van Schijndel, dat nu een prachtkans maakt. De stand is: Schijndel 5 3 2 0 8 124 Lachapelle 5 2 2 1 6 116 Gennep 5 1 1 3 3 39 Mevo 5 1 1 3 3 3—10 Voor de promotie naar de 2c klasse haalde Sarto door een overwinning op SVD de beide puntjes binnen, terwijl S.D.O.E. met 54 van N.W.C. won. SV1) zal dus degradeeren, terwijl S.D.O.E. en Sparta promovecren. Dc stand is: SDOE 5 3 2 0 8 15—8 Sarto 5 2 3 0 7 10—6 SVD 4 1 0 3 2 4—8 N W C 4 0 13 1 7—14 Of Z.V.V. dan wel Virtus 3c klas kam pioen wordt zal ten slotte de protestcom missie hebben uit te maken. Na 2 maal 3 kwartier spelen was het 2 1 voor Vir tus onder protest va/ Z.V.V. Wini Z.V.V. het protest, dan is het 2—1 voor Z.V.V. verliest zij het, dan wordt het 12 voor Virtus, dat dan kampioen is. De uitslagen zijn SpartaanBrabantia 1—1 VolendamR.K. N.A.C. 5—1 Proin. 2e klasse Zuid II. LachapelleMevo 01 Promotie 3e klasse. Sarto—S.V.D. 1—0 SDOE—NWC 5—4 Nagekomen uitslagen Victoria II—O.S.C. II 3—0 O.S.C. juniorenAjax Vught 16 WAALWIJK. R.K.V.V. HERCULES. Hercules A kampioen der R.K.J.C. Door de overwinning op Quick B is Hercules A thans kampioen van de on langs opgerichte R.K, Jëugdcompetitic hier ter plaatse. Van de 18 gespeelde wedstrijden werden, er 15 gewonnen, 2 gelijk en slechts 1 verloren. Voorwaar een prachtige prestatie van deze jeug dige ploeg, waarin verschillende goede krachten schuilen voor de toekomst van Hercules. Het bestuur heeft reeds plan nen gemaakt om dit zoo maar niet zon der meer voorbij te laten gaan. Verder een woord van dank aan den cofnpeti- tie-leider voor zijn ijverig werk en aan heéren scheidsrechters voor hun geheel belangelooze medewerking. R.K. Jeugdcompetitie Waalwijk. Uitslagen van Maandag 1 Juni: Hercules AQuick B 52 H.E.C.W.V.B. 7— In een zeer spannenden wedstrijd wist Hercules A met 5—2 over de jongste garde vaij Quick te zegevieren. Door de ze overwinning behaalde Hercules A het afdeelingskampioenschap dezer compe titie. Wij maken van deze gelegenheid even gaarne gebruik het kranige Hercu les A-elftal met hun behaald kampioen schap van harte te complimenteeren, te meer nog, daar dit behaalde succes door hen op waardige en sportieve wijze is verdiend. Jongens, nogmaals proficiat. De H.E.C.-juniores behaalden een ver- dichde 70 overwinning op de W.V.B.- aspiranten, door welke overwinning de kleine H.E.C.-ertjes thans stevig de 2e plaats bezetten. Jammer, dat de W.V.B.- aspiranten niet compleet den strijd kon den aanbinden, maar de wijze waar op de aanwezige W.V.B.-jongens zich hebben verdedigd, verdient zeker alle lof., De stand op heden is: Hercules A 18 15 2 1 32 80-21 II. E. C. 19 12 2 5 26 75-30 Quick A 15 7 2 6 16 50-34 Hercules B 20 6 2 12 14 36-64 W. V. B. 16 4 1 11 9 22-76 Quick B 16 2 4 10 8 25-60 In deze stand zijn alle wedstrijden op genomen. Voor Zondag a.s. is vastgesteld W.V.B.Quick A; Nic. Beerens. Quick BQuick A, Zaterdag 3.30 uur; J. van Delft. Quick B—Hercules A, Donderdagavond 7.30 uur; C. Dekkers. DRUNEN. Juniorentournooi V.J.C. V.J.C. speelt a.s. Zondag tegen Haar steeg om 1 uur. WASPIK. Seriewedstrijden R.K.V.V. Waspik. Zaterdag j.l. te 7.30 uur werd in het clublokaal van de R.K.V.V. Waspik de loting gehouden voor de a.s. seriewed strijden. Er waren inschrijvingen bin nengekomen van S.N.P. 1, Geertruidcn- berg; Veersche Boys, Raamsdonksveer, W.V.B.; Haamsdonk- Be. Ready te Hank; W.S.C.. uil Waspik en H.E.C.. uit Waal wijk. Door loting werd vastgesteld dat WVR zou uitkomen tegen H.E.C. uit Waalwijk; de Veersche Boys tegen S.N.P. en W.S.C. tegen Hank. Als prijzen .zijn beschikbaar gesteld11 shirts als le prijs; 2 ballen als 2e prijs terwijl de 3e prijs één bal is. De gebroeders Ariëns uit Dongen zijn wederom aangezocht de leiding te ne men en hebben bereids toezegging daar voor gedaan. RAAMSDONKSVEER. Veersche BoysRapid 35. Op 2en Pinksterdag speelde ons le elf tal een kampioenswedstrijd tegen Rapid I uit Kaatsheuvel, Rapid heeft zich op ons veld doen kennen als een ploeg die over uitstekend materiaal beschikt, dat tech nisch goed is onderlegd en daarbij een zeer snel tempo ontwikkelen kan en dit ook Kan volhouden. Vooral de midvoor cii de doelman bleken uitstekende krach ten te zijn. Om precies 2 uur blaast de scheidsrechter beide teams in het veld. Rapid heeft spoedig haar vorm te pak ken en brengt ons doel bij herhaling in gevaar. Het duurt dan ook niet lang of onze achterhoede moet voor dézen aan-

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5