KING die vervelende kies».. AKKERTJES ADVERTEERT INnlT m 'n DUSSEN. Sport. KAATSHEUVEL. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. BEGRIJPT HET BELING „DE ECHO VAN HET ZUIDEN' SPRANG—CAPELLE. PEPERMUNT WASPIK. Wij herinneren AKKER.CACHETS; van uw eigen krant en ABONNEERT U OP KINS KING-pepermunt ontleent haar opwekkende en-ver kwikkende eigenschappen aan 't echte natuurproduct. De heerlijke smaak en geur van KING-pepermunt en haar ongerepte zuiver heid zullen ook U in verrukking brengen. De natuur is niet te ver beteren. kiespijn overval! U meestal op een tijdstip dal U géén gelegenheid heeft naar den tandarts te gaan. Neem dan een "AKKERTJE" dat helpt U tenminste dadelijk van de ,ijn af. AKKER-CACHETS zijn i bijzondere pijnstillers bij Kiespijn, Hoofdpijn, Zenuwpijn, Spierpijn. HederiandschSmaakloos ouwel-omhulsel om Product 'i poeder. Ge proef! daardoor niets. Ze glijden naar binnen. Per 12 st. 52 ct. Zakdoosje 20 ct. Volgens recept van Apotheker Dumont Waalwijk, straatschenderij, berisping. W. K., Raamsdonksveer, verblin dend licht voeren, 5.boete of 5 dagen. G. V., Drunen, verblindend licht voeren, 5.boete of 5 dagen. A. K., Drunen, ondeugdelijke rem men, 10.boete of 10 dagen. A. M., Vlijmen, rijwiel zonder reflector, ƒ3.boete of 3 dagen. P. F. K., met 2 personen op één rijwiel, 3. boete of 3 dagen. P. J. v. E., Vlij men, over tijd in de herberg, ƒ3. boete of 3 dagen. G. C. D., Waal wijk, dronkenschap 4e herhaling, 3 dagen hechtenis en 1 jaar opzending. VOETBALSPORT. K. N. V. B. Belangrijke ontmoeting in Rotterdam. Overigens een heel mager programma. In de competitie om het landskam pioenschap wordt morgen le Rotterdam de belangrijke ontmoeting Feijenoord Ajax gespeeld. De thuisclub, die Ajax reeds te Amsterdam wist te kloppen, heeft hier de beste papieren, maar waar Ajax haar laatste kansje verdedigt en men bij voetbal altijd met grillen van Vrouwe Fortuna moet rekening houden, blijft een Ajax-zege altijd tot de mogelijk heden behooren. In ieder geval zal het weer een spannende strijd worden tus- schen deze beide Westersche rivalen. Be Quick en N.A.C., die elkaar onder aan de ranglijst gezelschap houden, ont moeten elkaar in Groningen. N.A.C. heeft hier nog een klein kansje met Be Quick in punten gelijk te komen, maar we hou den hét op een overwinning van de Noor derlingen. In het Zuiden is de promotie-degra- datie-competitie zoowel in de 2e als 3e klasse afgeloopen, zoodat ons hier geen wedstrijden meer in spanning houden. Alleen voor de reserve 2e klas is een promotiewedstrijd vastgesteld die voor Waalwijk van belang is. De W.S.C.-re- serves zullen n.l. op eigen terrein Staats mijn Maurits 2 ontvangen en zullen er zeker alles opzetten om revanche te ne men voor de in Limburg geleden neder laag. Programma voor Zondag a.s. Kampioenschap van Nederland FeijenoordAjax; Be QuickN.A.C. Promotie-degradatie. Zuid: 3e klasse: DoskoDe Zeeuwen. Res. 2e klasse: WSC 2—Staatsmijn Maurits 2. WAALWIJK. W.V.V. BLAUW—WIT. Na enkele weken rust is er thans weer volop leven in het Blauw-Wit kamp ge komen en zal wekelijks 's Maandags ge traind worden, terwijl Blauw-Wit ook mee zal gaan spelen in de zomeravond- competitie, welke wedstrijden Vrijdags avonds gespeeld worden. Voor Vrijdag 19 Juni is de eerste wed strijd voor ons elftal vastgesteld. Het moet dan N.E.O., Sprang, in eigen huis gaan bekampen, waarop wij Woensdag in dit blad nog even terug hopen te komen. Op de 1.1. gehouden vergadering is be sloten, dat nieuwe leden die vanaf he den tot aan de wintercompetitie tot onze vereeniging toetreden, geen inleggeld be hoeven te betalen. Zij die zich als lid willen opgeven, gelieven dit schriftelijk te doen bij een der bestuursleden. Waalwij ksche Jeugdcompetitie. Programma voor Dinsdag 16 Juni: BaardwijkW.S.C.; M. van Vugt. N.E.O.—R.W.B. b; Joh. Mayers, R.W.B. aS.D.O.; M. Slaats. Voorloopig programma voor 23 Juni: R.W.B. bN.E.O. HeusdenS.D.O. BaardwijkR.W.B. a. Wedstrijduitslagen van 9 Juni: HeusdenBaardwijk R.W.B. bW.S.C. S.D.O.—R.W.B. a TV.S.C. heeft de eerste wedstrijd ge wonnen, toch hebben de R.W.B.-ertjes lang stand weten te houden. R.W.B. a heeft verloren en verdiend, omdat en kele spelers beter kunnen praats maken dan voetballen; schorsing zal dan ook niet uitblijven. SPRANG. S. D. O. J.l. Dinsdagavond speelde het junio ren-elftal van S.D.O. voor de Waalwijk- sche Jeugdcompetitie tegen het junioren elftal van R.W.B., Besoijen' op het ter rein van S.D.O. alhier. Het was een span nende wedstrijd. R.W.B. nam het eerst de leiding, waarna S.D.O. door een pe nalty de gelijkmaker wist te maken. Daarna kreeg R.W.B. een penalty te nemen, die door den S.D.O.-doelman op meesterlijke wijze werd gestopt. S.D.O. wist nog tweemaal te doelpunten, zoo dat het einde kwam met 31 voor de S.D.O.-junioren. Het 2e elftal speelde j.l. Woensdiig- avond een vriendschappelijke wedstrijd tegen de veteranen van S.D.O., welke na een zeer geanimeerde match eindigde in een 64 nederlaag voor de veteranen. Het le elftal van S.D.O. speelt Za terdag voor de Zaterdagmiddagcompe titie van den B.V.B. een wedstrijd tegen DEVO te Raamsdonksveer. Dit belooft voor S.D.O. een zware wedstrijd te wor den, zoodat van het begin tot het einde flink zal moeten worden aangepakt, wil men kans op succes hebben. I. V. C. B. Programma voor Zondag 14 Juni. Kampioenscompetitie. RKNACSpartaan; VolendamBra- bantia. Promotiecompetitie 3e klasse: Zuid IINWGSarto. In het magere programma dat mor gen in de I.V.C.B.-competitie wordt af gewerkt, vraagt allereerst de wedstrijd VolendamBrabantia onze aandacht. Dat wordt voor de Brabanlsche kampioenen een moeilijk te omzeilen klip. Weten ze het tot een overwinning te brengen, dan hebben ze het landskampioenschap van den I.V.C.B. voor het grijpen. Ook bij een gelijk spel of nederlaag behouden zij nog een goede kans, doch dan vormt Volendam toch een zeer ernstige bedrei ging- Zou R.K.N.A.C. morgen haar eerste overwinning behalen? Mogelijk is het, maar twijfelachtig, want Spartaan, dat op bezoek komt, heeft nog kans op de bovenste plaats en zal die kans wel hard nekkig verdedigen. N.W.C.Sarto zal wel op een over winning voor Sarto uitloopen, doch is van geen belang meer. WAALWIJK. R.K. W.V.B. Na een korte rustperiode verschijnt W.V.B. weer binnen de lijnen. Sporters uit Drunen zullen a.s. Zondag te gast zijn. Hoewel het een vriendschappelijke wedstrijd is, kan dit toch een interes sant partijtje worden, daar de oranje- hemden nog iets goed te maken hebben voor de eertijds in Drunen geleden ne derlaag. Wij verwachten een aantrekke lijke wedstrijd, waarvoor wel belangstel ling zal bestaan. Aanvang half 3. W.V.B. II speelt om 12 uur tegen Sporters 2. DRUNEN. Een Sporters-combinatie speelde op eigen veld Woensdagavond een match tegen een combinatie uit Waalwijk. De ploegen gaan goed tegen elkaar op en Waalwijk kon de leiding nemen, wel ke door Sporters wordt omgezet in een gelijke stand 11, waarmede de rust ingaat. Na de rust gelukt het -de gasten om de leiding te nemen met 21. Sporters 1 spelen a.s. Zondag om half 3 in Waalwijk tegen W.V.B. 1. Sporters 2 zijn de gasten van W.V.B. 2 en spelen om 12 uur. V.J.C.-tournooi. A.s. Zondag speelt voor het tournooi V.J.C. tegen Hercules uit Waalwijk. R.K. Juniorenkring „Drunen en Omstreken". Huldigingswedstrijd. Zondag zal in Vlijmen de' huldigings wedstrijd gespeeld worden van Vlijmen B, de kampioen van deze kring tegen 'n selectie-elftal, samengesteld uit de beste spelers van de elftallen die in het afge loopen seizoen aan de competitie deel namen. De wedstrijd vangt aan om 1 uur en na de match zal de kampioensbeker wor den aangeboden door den leider van de kring. ELSHOUT. De R.K.V.V. E.S.C. hoopt Zondag a.s. een match te spelen tegen een D.E.S.- elftal uit Kaatsheuvel. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. A.s. Zondag spelen de Boys-junioren om 1 uur tegen een elftal uit Raams donksveer en om twee uur speelt Boys 1 tegen een Be Ready-combinatie. In beide wedstrijden geven we hen veel kans op een overwinning. R.K.V.V. Be Ready. land), 4 Grundahl (Denemarken). Afvalrace over 18 ronden: 1 Slaats, 2 Pijnenburg, 3 Falck Hansen, 4 Knudsen. Klassement wedstrijd met lü sprints: 1 Christensen (Denemarken) 10 p.; 2 Axel Hansen (Denemarken) 6 p.; 3 Knud sen 6 p.; 4 Kilian (Duitschland) 5 p. PijnenburgSlaats winnen te Roermond. Donderdag werden op de Roermond- sche wielerbaan wielerwedstrijden ge houden voor onafhankelijken, amateurs en professionals. De finale der sprint wedstrijden over 5 K.M. werd gewon nen door Pijnenburg» die over de laat ste ronde een tijd van 12.4 sec. maakte, terwijl Wals als tweede eindigde. In een achtervolgingswedstrijd haalde Slaats Pellenaars na 15 ronden in, in den tijd van 4 min. 46 sec. Als hoofdnummer werd ten slotte een 100 K.M. koppelwedstrijd verreden, die door PijnenburgSlaats met ronden- voorsprong werd gewonnen. De uitslag van dezen wedstrijd luidde: 1 PijnenburgSlaats 7 p.; op 1 ronde: 2 WalsPellenaars 6 p.; Op 5 ronden'- 3 Braspenninx Sr.Kremers 5 p.; op 6 ronden: 4 Gebr. Vaessen 18 p.; 5 Van HoutKoumans 9 p.; 6 SmetsHagel- steens 15 p.; Op 8 ronden7 Clignet Savelberg 18 p. Waalwijksche Rennersclub Excelsior. Uitslag trainingsrit op Donderdag 11 Juni: 45 K.M. in 1.15.35 uur. 1. van der Velden; 2 P. Timmermans; 3 Boeren; 4 Pruimboom, deze 4 wiel aan wiel; 5 Blitterswijk; 6 Haansbergen; 7 Sars; 8 Collard, gevallen; 9 Meijcrs; 10 Rosenbrand. Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Dij de alhier gehouden hooiland verpachting werden toch nog flinke prijzen besteed. Deze varieerden van f20.— tot f40.- per H.A. Een schipper die in de haven nabij de fabriek Maasmond aan het koolasschen laden was had 't ongeluk een partij gloeiende asschen over zijn voeten te krijgen, waardoor hij aan een zijner voeten zeerernstige brandwonden bekwam. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse, die den getroffene onder behandeling nam. De bekende redenaar Pater Hen- ricus zal a.s. Zondag om 3 en 6 uur te Hank (gem. Dussen) een spreekbeurt vervullen, uitgaande van de R. K. Middenstands en Werkliedenvereniging afd. Hank. A.s. Zondag zal Be Ready 1 voor de seriewedstrijden der R.K.V.V. Waspik uitkomen tegen W.S.C. uit Waspik-Boven daar deze Zondag j.l. waren afgelast. Wanneer de geel-zwarten spelen voor de volle honderd procent, dan is een kleine overwinning voor hen niet uit gesloten. WIELRENNEN. Pijnenburg en Slaats winnen weer te Kopenhagen. De deelnemers aan de groote koppel race, welke j.l. Zondag te Kopenhagen zijn gehouden en die in een overwin ning voor de Nederlanders Pijnenburg en Slaats eindigde, startten Maandag in een aantal korte wedstrijden, waarvan de afvalrace het spannendste was. Hier aan namen 18 renners deel, terwijl de race werd verreden over 18 ronden. Na dat Wals reeds in de eerste ronden den strijd moest staken, demarreerde Slaats na de 3e ronde en ondanks het' feit, dat hij geheel alleen reed, wist hij de schit terende prestatie te volbrengen op het peleton ongeveer een ronde te winnen. Om de tweede plaats werd een heftige strijd geleverd tusschen Pijnenburg en Falck Hansen, die ten slotte door Pij nenburg werd gewonnen, zoodat in deze race de Nederlanders op de eerste plaat sen eindigden. Te voren had Falck Han sen Pijnenburg in een sprintrace geklopt. De uitslagen luidden: Sprint over 2200 meter: 1 Falck Han sen; 2 Pijnenburg; 3 Kilian (Duitsch- 2—1 2—5 3—1 Mej. Stallen werd in de Koestraat door een fiets aangereden, waardoor zij haar pols brak. De Raad dezer gemeente zal Maandag a.s des nam. 8 uur in ver gadering bijeenkomen. Op deze vergadering zullen besproken worden de onderwerpen, welke in de laatste vergadering van den raad zijn aangehouden. Het onderwerp Vereeniging van Raamsdonksveer met Geertruidenberg vormt wel den hoofdschotel. Door den architect, den heer Hub. Baaijens alhier werd voor den heer A. J. A. v. Bokhoven 'te Herpt aanbe steed een landhuisje met den volgen den uitslag: A P. Kramer Bab.broek 4444 G. Haspels Genderen 4225 A. Smits Heusden f 3657 Van Horen Herpt f 3600 Van Iersel en Merkx Drunen 3565 J. d. Loo Elshout f 3500 P. A Kramer Genderen 3490 Den laagsten inschrijver werd het werk gegund. De v.v. Longa speelt Zaterdag te Zuilichem voor den B.V.B.-comp. 3e kl. legen de plaatselijke cluh aldaar. In de vergadering van het Water schap „de Hooge Maasdijk" van het Bovenland van Heusden in café Cen- tral, voorzitter de heer Hul). A erhoe- vcn, werd de rekening over 1934 vast gesteld en de begrooting vastgesteld voor 1936. De heer v. Herpt wees er op, dat de post buitengewone uitgaven steeds stijgt en verheugt er zich over, dat het vooruitzicht bestaat, dat met tertijd het heffen van lasten overbodig zijn zal, mits er geen overlast van wa ter komt. Er was bij de laatste kasop- neming circa 4000 in kas. A oor de vacatures van Heemraad werden opge- gemaakt de volgende voordrachten: 1. N. J. Brouwers, J. J. Brouwers, C. v. Everdingen en 2 J. de A'aan, G. van Heesbeen en A. J. van Hest. Het be stuur werd gemachtigd tot pachtver- mindering en het verrichten van werk in eigen beheer. De grasverpachtingen zijn begon nen in deze streek. Als hoogste prijs kan tot heden genoemd worden ƒ10 per 1000 pond op struik, (le soort). II. Sacramentsprocessie. Zondag a.s. heeft, evenals voorgaan de jaren, in onze Parochiekerk de H. Sacramentsprocessie plaats, bij gun stig weer op het kerkhof. De harmo nie van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia zal voor de gezangen ac- compageninent verleenen. In het pro gramma is eenige wijziging gekomen, doordat het gebruikelijke „Panis Ange- iicus" dit jaar door de harmonie niet zal gespeeld worden. In plaats daar van zal de Zeereerw. Heer Pastoor dc Klijn een korte toespraak houden van af de Expositieberg en zal het Kerk koor niet het Knapenkoor een lofzang zingen. Direct na den Zegen .zingen de processiegangers samen het lied uit het Familieboekje No. 31. Jeugd-Luchtvaart-Club de „Kleine Wasserkuppe"-vliegers. Met de welwillende medewerking van het hoofdbestuur heeft boven staande vereeniging deze week bezit genomen van een nieuw clubhuis. Het oude lokaal was, daar het aan tal leden grooter werd, te klein ge worden. Thans heeft zij het clubge bouw van D.E.S. dat op het Don Bos- co-terrein staat, van deze voetbalver- eeniging gekocht. Pastoor de Klijn was zoo bereidwillig ons de grond waai de tent op staat, ter beschikking te stellen. Van den heer Meren kregen wij de toestemming om door den dam le rijden. AAToensdag j.l. is de boel die in liet oude lokaal lag, overgehuisd. Geslaagd. Aroor het examen Middenstandsdi ploma slaagden AA'oensdag 10 Juni te I)en Bosch met flinke cijfers alle leer lingen, die van den R.K. Handelscur sus alhier, afd. R.K. Middenstand, deelnamen, n.l. de dames: B. Borsten en Jo Brekehnans en de lieeren J. Beeknians, AV. van Dam, J. van der Linden, AV. Pepping, F. Vloemans, Jan Vrinten, C. Snoeren Czn. en C. Snoeren. Aanbesteding. Uitslag gehouden aanbesteding van een dubbel woonhuis te Kaatsheuvel, onder architectuur van den heer J. Prins alhier en voor rekening van de firma Gebr. H. en P. Dekkers alhier. A. Roovers, Waspik f 8686 Gebr. de Grauw, Waspik 8126 Fa. Mathieu en Verhilst, Waalwijk 7957 Fa. Kramer, Waalwijk 7870 Fa. v. d. Stappe, Waalwijk 7823 H. Molenschot, Kaatsheuvel 7815 C. Mutsaers, Loon op Zand 7809 Gebr. Brekelmans, K'heuvel 777/ v. Berkel en Lodewikus, Tilburg 7770 C. Kolstercn, Kaatsheuvel 7672 Fa. Fitters, AAraspik 7613 Gebr. v. d. Hoven, K'heuvel 7600 L. Luxemburg, Kaatsheuvel 7582 C. den Teuling, Kaatsheuvel 7546 F. Cornelissen, Kaatsheuvel 7500 F. Couwenberg, Waalwyk 7430 Fa. Hoogendoorn, AVaalwijk 7239 W. Maas, Waalwyk 6594 Gunning volgens bestek. Examen Kerkkoorzanger. Naar men ons mededeelt zal er in de week van 1421 Juni voor cdndida- len Kerkkoorzangers wederom gele genheid geboden worden tot het afleg gen van het examen ter verkrijging van het zangersdiploma der St. Gre- goriusvereeniging. Dit diploma is ver plichtend voor hen die lid willen wor den van een bij den Korenbond aan gesloten Kerkkoren. Opgaven voor deelname kunnen ge schieden bij J. Teurlings, Secr. Koren- bond. SPRANG. Predikbeurten Zondag 14 juni: Ned. Herv. Kerk. v.m. 9,30 uur en nam. 2 uur Ds. W Bousema Geref. Kerk, v.m. 9,30 uur en nam. 3 uur Ds. C. Hagen. Bij zijn werkzaamheden in de smederij van dhr. Brouwer alhier, had de smidsknecht v. D. uit Drunen het ongeluk, zich bij het gebruik van een autogenisch laschapparaal ernstig te branden aan het hoofd Geneeskundige hulp van Dr. Winkelman moesi worden ingeroepen, die den palient heeft ver- bonden. CAPELLE. - Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondagmorgen half tien en 's avonds half zeven op te treden Ds. Cuperus. A.s Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk cp te treden Ds. van der Vlugt uit Drunec. 's Morgens half tien leesdienst. Door B. en W. der gemeente Sprang Capelle is aan het muziekge zelschap «Sirena» te Vrijhoeve-Capelle vergunning verleend tot het houden van een verloting. Het uitbaggeren der Capelsche- en Labbegatsche haven is door B. en W. der gemeente Sprang Capelle opgedra gen aan den laagsten inschrijver, den aannemer L. Zülmans te Raamsdonk De korfbalvereniging »KI.O.L.» speelt a.s. Zaterdagavond op het sport terrein aan de Willem van Gentsvaart haar 4en competitie wedstrijd voor den Dordtschen Korfbalbond tegen «G.K.V.* uit Gorinchem. De wedstrijd vangt aan om 6 uur, en staat onder leiding van den heer P. van Dongen. Bij gunstig weer zal het muziek gezelschap «Kunst na Arbeid» a.s. Zaterdagavond een muzikale wandeling maken door een deel onzer gemeente. Predikbeurten Zondag 14 Juni '36: Ned. Herv. Kerk n.m. half 3, Ds. Rein- me van Amsterdam. Naar we vernemen zal de in trede van candidaat G. Lans Jr., be roepen predikant alhier, niet plaats hebben op Zondag 28 Juni, maar op Zondag 5 Juli a.s. Bij het correspondentschap van het Zemlingsbureau te Oegstgeest werd ruim 10.— aan Pinkstergaven ont vangen. er onze abonné's aan dat men de courant aan huis bezorgd kan krijgen voor 10 i*en« per week eveneens in Drunen, Sprang, Vrijhoeven, Capelle en Waspik.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7