een Melkventer, Dienstbod ADVERTEERT IN DIT BLAD, Sportrubriek BUITENLAND. RAAMSDONK. w. s. c. Laatste Berichten. Gevraagd VOOR KAATSHEUVEL netjes zelfstandig kunnende werken. 55911 Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. artikel 72 der Lager-Onderwijs- wet 1920, de noodigc gelden te willen disponibel stellen, voor eenige verbouwing van de school. 6 Voorstel van den heer J. U. b. v. d. Heuvel inzake de verbouwing van de dokterswoning te Loon-op- Zand. 7. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op de netting en invordering eener belasting op honden in deze gemeente. 8 Schrijven van het R.K. Kerkbe stuur van Berkdijk, houdende ver zoek genoemd bestuur, door het verleenen van een subsidie, groot 361.50, in staat te stellen tot den aankoop van bewaarschoolbank jes te kunnen overgaan. 9 Wijziging begrooting voor het dienstjaar 1935 met daarmede ver band houdende wijziging der be grooting van het gasbedrijf en van de exploitatie der drainagevelden. 10. Voorstel tot het aanleggen van trottoirs in de Stationsstraat (O.- zijde). de Vaartstraat (Zuidzijde) en de Kruisstraat (beide zijden) allen te Kaatsheuvel en de Berg straat en de Gerlachusstraat (bei de zijden) te Loonopzand. 11. Voorstel tot onderhandsche ver huring van de woning, staande aan de Hoofdstraat Nr. 218 te Kaatsheuvel (vroegere onderwij zerswoning) aan Mej. Wed. W. Brok van der Wee. 12. Voorstel tot benoeming van een leerkracht aan de openbare lagere school te de Moer, tot het geven van onderwijs in de nuttige hand werken voor meisjes. 13. Voorstel tot opheffing van de openbare lagere school te de Moer onder deze gemeente. H. Sacramentsprocessie. Ondanks het minder gunstige weer had de H. Sacramentsprocessie van Zondag j.l. niet minder belangstelling. We mogen gerust beweren, dat nage noeg de geheele parochie bij deze in drukwekkende plechtigheid tegenwoor dig was. Wegens ongesteldheid van Deken van den Brekel, celebreerde de Eerw. Kapelaan Rietra het plechtig Lof, waarna zich de stoet formeerde die biddend en zingend naar het ver sierde kerkhof trok. Een kapelle van de Harmonie Euphonia begeleidde de zang van het Kerkkoor. Geschaard rond de expositietroon zong het ge mengd parochiaal zangkoor twee hym nen van het H. Sacrament, waarna een akte van eerherstel aan den verborgen Christus werd. aangeboden. De plech tigheid eindigde met een Te Deum en een Benedictie in de Kerk. Gouden Kloosterjubileum. Zaterdag 13 Juni j.l. herdacht de Eerw. Zuster Maria Paula in t Kloos ter Bethlehem der Zusters Francisca nessen, alhier, den dag dat zij vóór 50 jaar haar intrede deed in de orde der Zusters Franciscanessen te Oirschot. In het jaar 1886 werd zij opgenomen in het Klooster van deze Orde te Ois- terwijk en werd aldaar 18 Aug. 1887 geprofest. Vanaf 1887 is deze ijverige Zuster werkzaam geweest in het Kloos ter te Kaatsheuvel en verbonden aan het onderwijs. Iedereen hier ter plaatse kent dit ijverig Zusterke en het zal daarom op den dag der viering van het jubileum Zaterdag 27 Juni a.s., haar niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. De gelegenheid die alsdan zal gebo den worden tot recipieeren zal onge twijfeld aangegrepen worden. De Gemeenteraadsverkiezing te Loon op Zand. Op vragen van het Tweede Kamer lid Vliegen in verband met den gang van zaken na de in 1935 gehouden ge meenteraadsverkiezing in Loon op Zand, heeft de minister van binnen- landsche zaken geantwoord: Na de gemeenteraadsverkiezing in 1935 is in Loon op Zand geen der door het centraal stembureau op 14 Juni '35 benoemd verklaarden toegelaten, om dat geen van hen zijn geloofsbrief tijdig had ingezonden. De geloofsbrief be staat uit het ontvangstbericht, bedoeld in art. 15, 3e lid, der gemeentewet en dfe kennisgeving, bedoeld in art. 1.4 dier wet. Daargelaten, dat eenige be noemden vorenbedoelde kennisgeving niet. althans niet tijdig hadden inge zonden, had geen der benoemden het voormeld ontvangstbericht ontvangen en dit dan ook niet kunnen inzenden. Blijkens mededeeling van den burge meester van Loon op Zand, voorzitter van het centraal stembureau, is het ontvangstbericht door hem direct ge- teekend en afgegeven; dat stuk is evenwel niet aan de betrokkenen ver zonden of ter hand gesteld, doch voor eiken gekozene automatisch gevoegd bij de stukken, welke voor ieder in een afzonderlijke map werden opgeborgen. Aan art. 15, 3e lid, der gemeentewet was daardoor niet voldaan. Geen der benoemd verklaarden, kon zitting ne men en de gemeente is inderdaad eeni- gen tijd zonder raad geweest. Op 25 November heeft de voorzitter van 't centraal stembureau een aantal opvolgers op de lijsten benoemd ver klaard. Een van hen nam de benoeming niet aan, waarop een ander in zijn plaats is benoemd verklaard. Deze be noemden hebben zelf de beslissing over de toelating genomen. Strijd met art. 32 lste lid der gemeentewet behoeft hier in niet te worden gezien; die bepaling heeft kennelijk betrekking op het geval, dat de plaatsen wegens periodieke af treding openvallen. In het onderhavige geval kon het on derzoek der geloofsbrieven niet meer vóór 10 Augustus geschieden; dit on derzoek kon ook niet meer plaats heb ben door den ouden raad, want deze bestond niet meer. De zich in Loon op Zand voorgedaan hebbende figuur is in ons gemeenterecht niet onbekend. Een analoge gedragslijn wordt gevolgd ten aanzien van de commissie uit de in gezetenen, bedoeld in artikel 159 der gemeentewet. Inderdaad heeft de wethoudersver kiezing niet op den eersten Dinsdag in September plaats gehad. Dit kan even wel i.e. bezwaarlijk een overtreding van de gemeentewet worden genoemd. De gemeente heeft thans weer een raad en een college van burgemeester en wethouders. Het gemeentebestuur heeft zelf een oplossing uit den toestand gevonden, waarin de Ged. Staten heb ben berust. De gesignaleerde afwijkingen van den gebruikelijken gang van zaken hou den verband met de omstandigheid, dat de wegens de niet-toelating door Gedeputeerde Staten van Noord-Bra bant van de aanvankelijk benoemd ver klaarden door dezen ingestelde be roepsprocedure eerst op 6 November 1935 haar beslag kreeg, op welk tijd stip de oude raad reeds was afgetreden. Met een speciale wettelijke voorzie ning voor het geval Loon op Zand zou naar het oordeel van den minister het belang van die gemeente niet worden gediend: wel zegt hij gaarne toe, voor ziening in de ten deze in de gemeente wet bestaande leemte in overweging te nemen. ST. JOACHIMSMOER. Zondag 14 Juni 1.1. vergaderde de R.K. Voetbalvereeniging Blauw-Wit alhier bij M. Maas, op welke bijeen komst 8 nieuwe leden werden ver welkomd. Door deze uitbreiding van het ledental zal de vereeniging weer in staat zijn een elftal met reserve- speleis te vormen en zoo weer in het komende seizoen in de compe tities medespelen, welke door den U.K. Voetbalbond in het Bisdom 's-Bosch jaarlijks worden vastgesteld. Na een rusttijd van ruim een jaar begint deze vereeniging weer op te leven. Het Bestuur dat onvolledig was, werd aangevuld met een nieuw gekozen secretaris, waarvoor de heer F. Meeren de meerderheid behaalde Spoedig zal nu het terrein in orde gemaakt worden, zoodat weldra de geregelde oefeningen en wedstrijden met buurtvereenigingen kunnen aanvangen. Vergadering van den raad dezer gemeente, op Vrijdag 19 Juni 1936 des namiddags om zeven uur. Aan de orde is 1 Ingekomen stukken. 2 Ontwerp.besluit tot wijziging der Beheersverordening van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf. 3 Alsvoren tot vaststelling van verordeningen op de heffing en in vordering van besmettelijke ziekten- gelden. 4 Voorstel van B. en W. tot inwilliging van het verzoek van het bestuur der bijzondere lagere jongensschool te Haamsdonksveer, om beschikbaarstelling van de noodige gelden voor aanschaffing van leermiddelen. 5 Alsvoor van het bestuur der N. H. Scholen tot het aanbrengen van closets aan de school op het Dorp. 6 Ontwerp-besluiten tot wijziging van de begrootingen der gemeente en hare bedrijven, dienst 1935 en 1936. 7 Ontwerp besluit tot 't verleenen van ontheffing in de straatbelasting. RAAMSDONKSVEER. Het verbouwen van een woon huis voor rekening van den heer 1. A. van Beek aan het Heereplein alhier, is opgedragen aan den aan nemer J. W. Mertens. Aan de Rolbrug alhier zijn door de marechaussees 2 schippers aangehouden, die in het politieblad stonden gesignaleerd. Voor het examen Boekhouden Middenstands-diploma, dat dezer dagen te 's Hertogenbosch is ge houden, slaagde de heer J. Snijers alhier Zondagavond circa half negen was een gezelschap van 7 personen in de rivier »de Amer« nabij de Vischplaat, onder Drimmelen, voor plezier aan het varen met een motorboot. Op een gegeven moment brak de vlaggestok op den achtersteven van den motorboot en viel in 't water. De 25-jarige Godefridus Simonis, eenige zoon van J. Simonis uit de Deijlstraat alhier, trachtte den stok nog te grijpen, maar viel overboord. Het water is ter plaatste zeer gevaarlijk. S. stond bekend als een uitstekend zwemmer, maar het ongeluk wilde dat hij in een draai, kolk terecht kwam. Een van de andere inzittenden, G. de Borst, is S. nog nagesprongen en heeft nog met eigen levensgevaar getracht hem te redden. De Borst zou ook zeker zijn verdronken, wanneer hij niet een roeispaan, die hem werd toegestoken had weten te grijpen en zoo aan boord kon worden getrokken. Het slachtoffer S. is nog eenmaal boven geweest, maar hij was te ver van de boot verwijderd, zoodat men hem niet meer met reddings materiaal kon bereiken, zoodat ze hem voor hun oogen moesten zien verdrinken. Het lijk is nog niet gevonden. VOETBALSPORT. K. N. V. B. Om het kampioenschap van Nederland. Verrassende uit slagen. De Zondag gespeelde wedstrijden voor het landskampioenschap hebben beide een verrassend resultaat opgeleverd. Wel niemand zal o.a. hebben verwacht dat Feijenoord zich op eigen terrein met 36 door Ajax zou laten kloppen. Deze uitslag maakt het slot van deze compe titie wel buitengewoon spannend, daar ook Ajax nu weer onder de gegadigden voor het kampioenschap kan gerekend worden. Maar niet alleen Ajax zal met deze overwinning in haar schik zijn, ook Enschede, wier kansen daarmee geste gen zijn had het niet beter kunnen wen- schen. Het zou ons niet verwonderen als het dit seizoen weer op beslissingswed strijden uitloopt. De tweede verrassing was de 21 overwinning van NAC tegen Be Quick in Groningen. Beide ploegen staan nu in puntental gelijk onderaan en het meest waarschijnlijk lijkt ons dat zulks aan het slot van de competitie ook wel het geval zal zijn. De uitslagen waren: FeijenoordAjax 36 Be Quick—NAC 1—2 De stand is nu: Enschede 7 5 0 2 10 19-16 Feijenoord 6 4 0 2 8 19-13 Ajax 7 4 0 3 8 20-16 NAC 7 2 0 5 4 9-15 Be Quick 7 2 0 5 4 16-23 Promotie Res. 2e klasse. Verdiende W.S.C.-zege. In een uitstekend gespeelden wedstrijd hebben de WSC-reserves Zondag ver diend gewonnen van de St. Maurits-re- serves (53). Beide gegadigden voor een plaats in de reserve lste klasse staan dus in puntenaantal gelijk, zoodat een beslissingswedstrijd noodig is. De stand is hier; St. Maurits-res. 2 1 0 1 2 11-7 WSC-res. 2 10 12 7-11 Om den K.N.V.B.-Beker. (halve finale). HelmondRoermond 46. Door deze overwinning heeft Roer mond zich dus in de finale weten te plaatsen. W.S.C.-res.St. Maurits-res. 5—3. De WSC-reserves hebben Zondag op schitterende wijze revanche genomen voor de nederlaag die zij een week tevo ren in Limburg te slikken kregen. Zij heb ben een uitstekend partijtje voetbal ge- domonstreerd en getoond niet voor de Limburgsche kampioenen te behoeven onder te doen. Door deze overwinning staan beide partijen weer op gelijken voet en zal een beslissingswedstrijd op neutraal terrein moeten uitmaken wie naar de reserve lste klasse promoveert. Het zou voor de reserves van de Waal wij ksche 3de klasser WSC een buiten gewone eer zijn, en een unicum in de voetbalwereld, als z(j zich in de gelede ren der lste klas-reserves konden plaat sen. Kansloos achten wij haar na die wedstrijd van Zondag niet. Over het ver loop van dezen wedstrijd het volgende: Direct na den aftrap ontwikkelt zich een aantrekkelijk spel. Wederzijds wor den mooie aanvallen opgezet en het is de WSC-voorhoede die het eerst de doel man der tegenpartij aan den tand voelt. Dan stelt ook de aanval der gasten de WSC-achterhoede enkele malen op de proef die echter „niet thuis" geeft. Geleidelijk aan treedt een overwicht der WSC-reserves aan het licht en de doelman der gasten beeft reeds enkele malen handelend moeten optreden. Toch komt het eerste succes onver wacht aan de andere zijde als een voor zet van den rechtsbuiten door de WSC- achterhoede zeer onoordeelkundig be handeld wordt en St. Maurits vrij gemak kelijk aan een doelpunt komt (01). Dat is het sein voor de WSC'ers om er nog een schepje op te doen en we zien ze herhaaldelijk gevaarlijk voor het doel der gasten opduiken maar hun scholen hebben niet direct succes. Ook verschil lende corners leveren hun niets op. Ein delijk weet Brok met een fraai doel punt de partijen op gelijken voet te bren gen (1—1). Direct daarop mist v. Delft tweemaal achtereen een prachtkans als hij alleen voor den keeper staat, doch de derde maal maakt hij alles goed als hij in moei lijke positie de bal keurig inkogelt (2-1). Enkele minuten later is het Brok weer die den voorsprong vergroot (3-1). Het vlot steeds beter bij de WSC'ers, doch als het spel een goed half uur oud is krijgt St. Maurits een penalty toegewe zen en tevens te benutten (3-2). Brok brengt weer spoedig opluchting al; hij handig den doelman der gasten weet te passeeren (4-2). Vlak voor de rust wordt een aanval der gasten met een tam schotje besloten dat de WSC-kecper o.i. gemakkelijk had kunnen houden, doch via zijn handen in het doel verdween (4-3). Na de rust is het weer WSC dat domi neert, doch het duurt 20 minuten eer Brok, die wel bijzonder op dreef en zeer productief was, met een fraai doel punt den voorsprong weer wist Ie ver- grooten (5-3). Een vrije schop, dicht bij het tloel der gasten levert niets op. Dan zakt het spelpeil der WSC'ers ziendcr- oogen en gaan zij zich meer op verdedi gen toeleggen. De gasten trachten hiervan te profiteeren en komen herhaaldelijk gevaarlijk opzetten, maar de verdediging, waarin vooral v. Meeuwen uitblonk, wist steeds het gevaar te keeren en in laatste instantie was doelman Pullens op zijn post. In den stand kwam geen veran dering meer en het einde bracht dus een welverdiende 53 zege voor de kranige WSC-reserves. W.V.V. BLAUW-WIT. Zooals reeds eerder gemeld moeten onze jongens Vrijdag naar het nabijge legen NEO te Sprang hun eerste wed strijd gaan spelen voor de zomercom petitie. Daar wy momenteel weinig we ten over de sterkte van het NEO-elftal, is het voor ons onmogelijk eenige con clusies te trekken in wiens voordeel de strijd zal beslist worden. Gezien de groote' overwinning welke NEO in haar laatste wedstrijd wist te behalen blijkt zij niet mis te zijn. Blauw-Wit'ers doe dus allen u best. De wedstrijd vangt aan om half acht. SPRANG. S. D. O. J.l. Vrijdag speelde het tweede elftal van SDO voor de competitie van den B.V.B. een thuiswedstrijd tegen Kaats- heuvelsche Boys 3, welke wedstrijd door Kaatsheuvelsche Boys met 31 werd ge won n en. Het eerste elftal speelde j.l. Zater dag een uitwedstrijd voor de Zaterdag middagcompetitie van den B.V.B. tegen DEVO uit Raamsdonksveer. Na een matig gespeeldcn wedstrijd, welke onder slechte weersomstandigheden gespeeld werd, wist DEVO te winnen met 31. A.s. Zaterdag speelt het eerste elftal van SDO een competitiewedstrijd voor de Zaterdagmiddag-competitie van den B.V.B. tegen haar plaatselijke vereeniging NEO op het SDO-terrein. Dat het bij deze wedstrijd niet aan spanning zal ontbreken is te begrijpen en wy verwach ten dan ook voor dezen wedstrijd groote belangstelling. A.s. Vrijdag speelt het 2de elftal van SDO een uitwedstrijd voor de competi tie van den B.V.B. tegen Sparta 2 te Vrij- hoeve-Capelle op het terrein aldaar. N. E. O. J.l. Zaterdag speelde het eerste elftal van NEO een thuiswedstrijd voor de Za terdagmiddagcompetitie van den B.V.B. tegen Achilles uit Veen, welke wedstrijd door NEO met 10 werd gewonnen. I. V. C. B. Kampioenscompetitie. VolendamBrabantia 112 R.K.N.A.C.Spartaan 42 Het ongeslagen Brabantia heeft het in Volen dam ieelijk laten liggen. De Volendammers na men liefst met 11—Ci wraak voor de in Brabant geleden nederlaag en /.ij mogen thans wel de ernstigste pretendenten voor het kampioenschap genoemd worden. Spartaan is voor de bovenste plaats uitgescha keld na haar nederlaag Zondag tegen RKNAC. De stand luidt: Brabantia 7 3 3 1 9 21—19 Volendam 5 4 0 1 8 28— 8 Spartaan 6 2 1 3 5 1217 Treffers G 1 2 3 4 13—23 R.K.N.A.C. 6 12 3 1 14—21 Protest van Schyndel afgewezen. De protest-commissie van den I.VC.B. heeft het protest van Schijndel inzake den wedstrijd I.achapelleSchijndel te Breda op 21 Mei j.l. af gewezen. Het wachten is nu op den uitslag van den over te spelen wedstrijd LacliapelleMevo. Als Lacliapelle weet te winnen, moet een beslis singswedstrijd SchijndelLachapelle volgen. R.K.V.V. H.E.C. H.E.C.Hollandia 11. Dinsdagavond speelde Hollandia een wedstrijd tegen H.E.C. Het zag er naar uit dat het een tamme wedstrijd zou worden, doch na een kwar tier spelen komt er wat meer opleving als de bal goed aangegeven wordt van rechts. Hij wordt opgevangen door den linksbinnen, een schot, maar de paal brengt redding. Juist voor de rust als de bal goed aangegeven wordt, volgt er een keihard scliot en is de stand 10, waarmede de rust ingaat. Als er na de tliec een 25 min. gespeeld zijn, komt Hollandia onstuimig opzetten, de links buiten geeft een schitterende voorzet, een van de hinncnspclcrs komt naar binnen en met een pracht kophal is de stand 11, waarmede het einde komt. WAALWIJK. R.K. W.V.B. Dc Zondag gespeelde wedstrijden tus- schen WVB 1Sporters 1 en WVB 2 Sporters 2 zijn in evenveel overwinnin gen voor de thuisclub geëindigd. WVB 2 won na een stevigen wedstrijd met 31, het eerste elftal deed het nog beter en sloeg Sporters 1 met liefst 72. De rust ging in met 3—0 voor de Oranjehemden, welke doelpunten werden gescoord door rechtsbinnen 2 en mid- voor 1. Na de thee wisten Sporters nog tweemaal te doelpunten, WVB daarente gen 4 maal, midvoor 2 en een door links binnen en linksbuiten. Het 3de elftal bracht het te Kaatsheu vel niet verder dan een groote neder laag. Weinig animo is hier wel het meest de schuld van. R.K. JELÏGDCOMPETITIE WAALWIJK. Uitslagen: HECQuick A 27 Hercules AWVB (uitgesteld wegens Antoniusfeest). VBQuick A (uitgesteld wegens Antoniusfeest). Quick A versloeg de kleine HEG'ertjes in deze competitie voor de eerste maal, al hoe wel dc uitslag wat geflatteerd is heeft Quick A toch zeker op verdiende wijze gewonnen. De andere wedstrijden werden in verband met de Antonius- feesten uitgesteld. Het programma voor deze week is: WVBQuick B, Zondag 12 uur, scheidsrechter J. v. Delft. WVB—Quick A, Vrydag 7.30 uur, scheidsrechter Nic. Beerens. Quick AQuick B, Zaterdag 3.30 uur, scheidsrechter C. Dekkers. In de loop der eerst volgende weken zal een keur-elftal worden samenge steld van de beste spelers uit de Jeugd- competitie, deze zal als dan op een nog nader le bepalen datum een huldigings wedstrijd spelen tegen de kampioen van de afdeeling Hercules A. Op een en ander zullen wij nog terug komen. DRUNEN. Sporters 1 speelden een zeer onfor tuinlijke match bij WVB te Waalwijk; de rust gaat reeds in met een 31 ach terstand van Sporters. 't Einde kwam met een 72 nederlaag voor Sporters. De Sporters-reserves speelden tegen de WVB-reserves en ook deze ploeg moest een 31 nederlaag incasseeren. Sporters speelden een wedstrijd te gen een R.K.-combinatie uit Waalwijk, waarvoor zij met 43 moesten onder doen. De rust ging in met een gelijke 2-2 stand. ELSHOUT. RKVV ESC speelde tegen VJC uit Dru- nen. Rust 31 voor de gasten. Einde komt 54 Elshout. WASPIK. Seriewedstrijden R.K.V.V. Waspik. Begunstigd door ideaal voetbahveer ging verleden Zondag de eerste ronde voor de seriewedstrijden van bovenge- noemde voetbalvereeniging. Om 1.30 uur vingen de wedstrijden aan. Als eersten kwamen aan de start HEC uit Waalwijk en WVR uit Raamsdonk. Beide ploegen hadden elkaar reeds leeren kennen op de seriewedstrijden te Waspik-Boven. Daar had WVR voor de Waalwijkers de vlag moeten strijken en ook bleken zij een tikje sterker waardoor zij met 10 de baas bleven. Om 3 uur had de ontmoeting WSC Be Ready uit Hank plaats. Reide teams bleken goed aan elkander gewaagd. Na een uur spelen was de stand 22. Regle mentair werd twee maal zeven en een half minuut verlengd, doch ook dat bracht beide clubs geen stap verder. Toen moesten elfmeter schoppen geno men worden, waarvan WSC er drie in doelpunten omzette, terwijl Be Ready niet verder kwam dan twee, waardoor WSC als winnaar werd erkend. Het slot van deze dag werd gevormd door de wedstrijd SNP uit Geertruiden- berg tegen de Veersche Boys uit Raams- donkvecr. De Boys waren blijkbaar niet geheel volledig en mede hierdoor wist SNP met 20 de baas te blijven. Na af loop had de loting plaats onder de drie overwinnaars. Dc uitslag daarvan was als volgt: HEC kreeg als tegenstander SNP toegewezen, terwijl WSC vrijlootte. In verband met de seriewedstrijden bij HEC welke a.s. Zondag zullen aanvangen is de finale uitgesteld tot Zondag 28 Juni a.s. Het programma voor dien dag luidt als volgt: 1.30—2.30 uur HEC—SNP. 34 uur WSCWaspik (afmattings- wedstryd). 45.30 uur Winnaar 1WSC. RAAMSDONKSVEER. R.K.V.V. Veersche Boys. Onze vereeniging heeft verleden Zon dag niet veel succes kunnen boeken. Het eerste elftal was opgeroepen naar Kaats heuvel om aldaar een wedstrijd te spelen tegen Rapid de kampioen van die afdee ling: Van de zijde van Rapid werd al niet veel meer gepresteerd, met uitzondering van de midvoor, die ook nu weer in uit stekende conditie was. Aan hem heeft het Rapid te danken dat ons tenslotte een 52 nederlaag werd toegebracht. WIELRENNEN. Slaats heeft weer succes. In den omniumwedstrijd te Rijswijk over 12 ronden v. 400 M. verschenen Pij nenburg, Slaats, Wals, Pellenaars, v. d. Ruit en Van Schijndel in de baan. Het eindklassement werd ten slotte: 1 Pel lenaars, 2 Slaats, 3 Van Schijndel, 4 Pij nenburg, 5 Van der Ruit en 6 Wals. Pijnenburg-Slaats waren winnaars in de daarop volgende ploegachtervolging over 5 K.M. De tijd bedroeg 4 min. 56,8 sec. Het totaalklassement werd hierdoor: 1 Slaats, 2 Pijnenburg, 3 en 4 Pellenaars en Van der Ruit, 5 Wals en 6 Van Schijn del. w L HANDBOOG. Zilveren Jubileum „Gezellig Samenzijn". De Bond van handboogschutterijen in de Langstraat vierde haar 25-jarig be- staansfeest Dit zilveren jubileum mocht niet onge merkt voorbijgaan, zoodat op Zondag j.l. voor de aangesloten vereenigingen eer» jubileum-concours werd gehouden op de in feestdos gestoken banen van „Buiten Verwachting" te Vlijmen. De uitslag was als volgt Eerste zestallenEereprijs „Constan- tia", Drunen 100 punten; le prijs „De Wetszonen" Drunen 98 punten; 2e prijs „Eendracht maakt macht" Baardwijk 97 punten; 3e prijs „Ons Genoegen" Herpt 81 punten; 4e prijs „Buiten Verwach ting" Vlijmen 77 punten; 5e prijs „Cladis Civilus" Haarsteeg 58 punten; 6e prijs „Victoria" Elshout 57 punten. 36 punten; Eerekruis A. v. Kuijkloj; Kampioen „De Wetszonen" Drunen 36 punten. Eerkruis: A. v. Kuijk van „Buiten Ver wachting" 26 punten. Koningskruis: M. v. Bladel „De Wets zonen" Drunen 25 punten. Eereprijs Th. Keetels van „Claudis Civilus" Haarsteeg. 2de zestallen: le prijs „Constantia" Drunen 79 punten; 2e prijs „De Wets zonen" Drunen 78 punten; 3e prijs „Een dracht maakt macht" Baardwijk 75 pun ten. Eerekruis W. v. Drunen van „De Wetszonen" Drunen 20 punten. Na afloop werden de prijzen door den heer v. Sprang uitgereikt. NIEUWE WOELINGEN IN SPANJE. Verscheidene dagen woedde te Ma drid een guerilla tusschen anarcho- syndicalisten eenerzijds. Vele slacht offers zijn gevallen, waaronder twee syndicalisten. Op de tot de links-republikeinsche partij behoorenden politie-president van Malaga, Jose Aubert, is eveneens een aanslag gepleegd. De daders ble ven onbekend. Aubert werd door vier revolverschoten ernstig gewond. Weer nieuwe stakingen worden ge meld. Te Madrid legden 10.000 arbei ders uit de houtindustrie het werk neer, daar de patroons hun eischen niet inwilligden. Te Noreda hebben socialisten en communisten, die van een te Oviedo gehouden vergadering, terugkeerden waar Largo Caballero het woord voer de, een lid der civiele garde overval len en dezen met diens eigen revolver doodgeschoten. Andere garden snelden toe en maak ten van hun vuurwapenen gebruik, waarbij twee aanvallers ernstig wer den gewond. In den gemeenteraad van Cadiz is het besluit genomen, 0111 Sacraments dag af te schaffen, doch een wereld- schen nieuwen feestdag in te stellen op den 4en October ter eere van de in Asturie gevallen marxistische October- revolutionnairen. NIEUW KABINET IN BELGIë. De heer van Zeeland is geslaagd in de samenstelling van een nieuwe re geering, welke er als volgt uitziet. Dr. Van Zeeland, minister-president en minister zonder portefeuille. Dr. Vandervelde, minister van hygiëne. Dr. Spaak, minister van buitenland- sche zaken. Dr. Bovesse, minister van justitie. Generaal Denis, landsverdediging. Delattre, arbeid. Merlot, openbare werken. Boucliery, P.T.T. Dr. Marcel Jaspar, transportwezen. Dr. De Schrijver, binnenlandsclie zaken. Dr. Hoste, kunsten en wetenschap pen en openbaar onderwijs. Dr. de Man, financiën. Dr. van Isacker, economische zaken. Dr. Pierlot, landbouw. Dr. Rubbens, koloniën. De nieuwe regeering bestaat uit zes katholieken, zes socialisten en drie liberalen. De overgroote meerderheid van de bevolking, het Vlaamsche volk, is er in vertegenwoordigd met zes leden te gen negen Fransch-talige elementen. Het nieuwe kabinet is met verdeelde gevoelens ontvangen en kan niet po pulair genoemd worden. Inmiddels duren de stakingen in België nog onverminderd voort. Werd Zaterdag gemeld, dat te Antwerpen 'n accoord werd bereikt in de diamant nijverheid, tegelijkertijd verwachtte men wederom nieuwe stakingen op talrijke plaatsen. Voor de Borinage besloot men tot een algeineene mijn werkersstaking, terwijl op een congres 1 van de Belgische mijnwerkers te Brus sel werd besloten het werk in al de steenkolenmijnen van het land neer te leggen. De stakers eischen behalve mini- mumloonen en betere arbeidsvoor waarden, een salarisverhooging van 10 pCt., daar de huidige loonen tenge volge der door de devaluatie veroor zaakte en steeds stijgende levensduur te, niet meer voldoende zijn. In totaal hebben 110.000 van de 120.000 mijnwerkers in het land thans het werk neergelegd. Ook de havenstaking in Antwerpen duurt nog steeds ongewijzigd voort. In liet Luiksche hebben de arbeiders van verschillende overheidsbedrijven het werk thans neergelegd. DE ONRUST IN FRANKRIJK NEEMT AF. De spanning, welke kort geleden in de hoofdstad heerschte, is vrijwel ver dwenen, nadat de regeering zeer dui delijk te kennen had gegeven de orde krachtdadig te zullen handhaven. De stakingsbewegingen blijven afnemen. De regeering heeft een wets- ontwerp ingediend tot herberekening van burgerlijke en militaire pen sioenen. Het zou een besparing geven van 6 millioen. De rijksmiddelen hebben in Mei j 1. wat de niet-directe belastingen aangaat 130,708,600 opgebracht of f170,700 meer dan verleden jaar. In de eerste vijf maanden is de op. brengst van f 145,726,300 bij verleden jaar f4,802,000 ten achtergebleven. De Rijksinkomsten in Mei geven een stijging te zien der omzetbelas ting, een daling der invoerrechten, terwijl ook accijns op geslacht en gedistilleerd eenigszins steeg. De Ned. Bank gaf in de afge- loopen week 9.7 millioen goud af tegen de vorige week 41 millioen. De dekking bedroeg 74.9°/0 tegen 74.4°/0. Nadat de dienst op Indië eec jaar halfwekelijks werd uitgevoerd, is 't aantal passagiers met 139 °/0 gestegen van de K. L. M. Tot algemeen voorzitter der Kamer van Koophandel te Tilburg is gekozen de oud-minister van economische zaken, mi. Max Steen- berghe. In de vergadering werd besloten met klem te protesteeren in den Haag tegen de voortdurende vesti- ging van Belgische textielfabrieken aan de grens in Zeeland. Dit is geen werkverruiming maar werkverplaat- sing en dan nog in zeer oneerlijke verhouding. 't Zelfde zouden we zeggen als met de vestiging van schoenfabrieken als Bata enz I De stakingsgolf in België breidt zich sterk uit. Thans is o.a, ook in het Limburgsche mijnbekken alge meen het werk neergelegd. TeAnt werpen en Luik hebben ernstige ongeregeldheden plaats gehad. Opnieuw is op den Donau, naar uit Boedapest wordt gemeld, een ramp gebeurd, die mogelijkerwijs aan 40 personen het leven gekost heeft. Een veerpont met 60 personen is namelijk tusschen het eiland Szunyoc en den linkeroever der rivier gekap seisd en gezonken. Van de opvaren, den zijn er 20 gered. Tot dusver heeft men nog slechts de lijken van 9 slachtoffers kunnen bergen. Uit Oslo wordt gemeld dat het Noorsche vliegtuig »Havoern«, van den luchtdienst Bergen-Drondjem- Tromsoe, behoorende tot de Noor sche luchtvaartmaatschappij, Dins dagmorgen tijdens mist teger* den berg Lihesten, aan de noordkust van de Sogne-fjord is gevlogen en omlaag gestort. Het toestel is gevonden op een berghelling op 400 meter hoogte. Alle zeven inzittenden, n.l. vier leden der bemanning en drie passagiers zijn om het leven gekomen. Zondag had te Schijndel een veteranenvoetbalwedstrijd plaats. Een van hen A. v d. Wetering werd tegen den buik geschopt en door Dr. van Oppenraaij per auto naar zijn woning vervoerd. De man, vader van 4 kinderen is Maandagavond aan de gevolgen overleden. Hij was 36 jaar en zeer gezien in z'n woonplaats. op provisiebasis. 55912 Zich te melden BURGE v. d. KLOKKENLAAN 9 a WAALWIJK. VOOR DIRECT GEVRAAGD- een nette

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6