Nieuws uit de Lansstraat en Omgeving. BOEKBESPREKING. RECHTZAKEN. IVOR OL INGEZONDEN STUKKEN. DRUNEN. DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. KAATSHEUVEL RAAMSDONK. SPRANG-GAPELLE. WASPIK. Moois, uniuz ijmaen, van J 23 naar Terheijtlen Wagenberg Philippepad Wed. H. Kooperberg en dochter, van F. 97 naar Ommenbouw- straat Mathieu van der Put en gezin, van F 113 naar Made Marktstraat A 59a Adrianus Ant. van Beek, van F 46 naar Utrecht Nieuwe Ravenstraat 13 bis Cornelis van Iersel, van L 43 naar Waspik Benedenkerk A 7. Van 6 tot en met 12 Juni 1936. Geboorteni Franciscus P. z. v. Paulus Adr. van SeeteTs en Petronella D. Em- men. Hendrika C. d. v. Cornelis Job. van Seters en Huibertje Schouten. - Huberdina Ant. d. v. Johannes Ant. Zijl- mans en Theodora Ant. Ribbers. Huwelijken: Gerdinus A. C. D. de Roon jm. oud 28 j. en Magrita J. T. Heijmans jd. oud 26 j. Overlijden: Joh. Dorrenboom oud 7b j. Auto-Gids voor Nederland. Wü ontvingen van publiciteit van den Broek De Texstraat 19 te Amsterdam een Auto-gids, waarover we om verschillen de redenen gaarne hier melding maken: Het is een Auto-gids voor Nederland, aangeboden door de N.V. Handelsver- eeniging v.h. firma Bressel en Kok te Amsterdam aan de trouwe gebruikers van Renault-olie. Het is een reisgids keurig en duidelijk, met kaarten aangepast aan de practijk. Het is keurig verzorgd in elk opzicht, met een lijst van internationale ver keersregelen, een automatische afstand- wijzer en gebonden in rood-leeren om slag met portefeuille voor rijbewijs en andere stukken. Werkelijk een smaakvol en practisch geschenk voor elk auto mobilist; een attentie zooals er niet veel de wereld in gaan. Raadsvergadering. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Drunen, te huuden op Maandag 22 Juni 1936, des nam. te 7 uur ten gemeente huize. Agenda 1 Ingekomen stukken w.o. a. besluit van Ged. Stalen houden de goedkeuring van 't raadsbesluit dd. 4 Mei 1936 tot het aangaan van een geldleening; b. besluit van Ged. Staten houden de goedkeuring van de gemeen schappelijke regeling van den vleeschkeuringsdienst c. mededeeling van Ged. Staten dat de verordening tot heffing van keurloonen Koninklijke goedkeuring heeft verkregen; d besluiten van Ged. Staten tot herleiding van den factor U, over elk der rekeningsjaren 1931, 1932 en 1933 tot het quotiënt, bedoeld in artikel 16, tweede lid, van het Financieele Verhoudingsbesluit e. besluit van Ged. Staten tot vaststelling van het quotiënt, be doeld in art. 16, 2e lid van het Financieele Verhoudingsbesluit voor het rekeningsjaar 1934. 2 Wijziging vleeschkeuringsver- ordening. 3 Wijziging gemeentebegrooting 1935. 4 Instructie van den gemeente geneesheer en vroedvrouw. 5 Benoeming van 2 leden van de Commissie van Toezicht op het Nijverheidsonderwijs. (Aftredend Dec. 1934: M. J. IJpelaar en Dec. 1935: C. Vesters.) 6 Toetreding tot de brandweer organisatie van den Noordbr, Prov. Brandweerbond 7 Verzoek om ontheffing van nog verschuldigd en terugbetaling van betaald schoolgeld. Kolenbond. In de gehouden jaarvergadering van den Kolenbond werden de af tredende bestuursleden: M. v. Oers en A. Muller bij acclamatie herkozen. Uit een voordracht van vier candi- daten werd tot bode gekozen A. v. Oers. De Brandweer. Op een aantal plaatsen in deze gemeente zijn ijzeren gebouwtjes geplaatst, waarin de slangenwagens met benoodigdheden en materiaal zijn opgeborgen. Op de woningen van hen, die aan de gereorganiseerde brandweer zijn verbonden,is een herkennngsteeken aangebracht Verbetering rijwielpad Kanaaldijk. Nadat 't rijwielpadjop den Kanaal dijk reeds lang in een slechten toe stand verkeerde, terwijl het toch door velen dagelijks gebruikt wordt, heeft men thans de verbete ring ter hand genomen. Over het zand wordt een laagje grint gestort, terwijl voor een goede afwatering is zorg gedragen. Boottocht „D W.V." De watersportvereeniging »D.W.V.« zal a. s. Zondag haar seizoen openen met een kanotocht met muziek door het Drongelsch kanaal. De afvaart heeft plaats om 5 uur nam. vanaf het clubhuis. Motorclub „Drunen". De Motorclub »Drunen« heeft besloten een oriënteeringsrit te organiseeren voor hare leden, waar voor een prachtige beker e. a. zijn beschikbaar gesteld. B.V. L. Zondag na de Hoogmis houdt de B.V.L. haar algemeene vergadering in de zaal der meisjes-congregatie. Dinsdagavond jl. hield de Boeren leenbank afd. Dussen hare algemeene jaarvergadering. Tegenwoordig42leden. Aan het fcarslag over het dienstjaar 1935-1936 van den Kassier ontleenen we het volgende Het ledental bleef gedurende 't jaar ongewijzigd en bedraagt momenteel 57. Aan spaargelden werden ingelegd f45,679,51- Saldo's spaargelden van vorige jaren bedroegen f 33,709,53. Ge durende het jaar werden aan spaargel den terugbetaald f22,922,64, zoodat de bank thans aan spaargelden van leden en niet-leden bezit f56,466,40. Voor schotten werden verstrekt tot een bedrag van f2,742,42. Het saldo van loopende voorschotten bedraagtf 15,091,23s, totaal dus f 17,833,655. Gedurende het jaar werd terugbetaald f2,537,21. Het saldo van uitleening van voorschotten bedraagt momenteel f 15,296,44, Het tegoed der bank in loopende rekening van Lden bedraagt f 14,346,48 Aan schulden in loopende rekening aan de leden is f 2,770,82. Zoowel de rekening als de balans werden, na door den Inspecteur te zijn ingezien, goedgekeurd, hetwelk ook door de algemeene vergadering ge schiedde. De omzet met de Vee-Centrale be droeg in het afgeloopen jaar ongeveer f 7000,— en met de Tarwe Centrale ongeveer f60.000, De Balans gaf een actief van f 64,477,94 en een passief van f64,114,53, alzoo een voordeelig saldo van f363.41. De heer J. van Etfen werd met algemeene stemmen tot bestuurslid her kozen, terwijl in de plaats van den heer P. Heijmans tot lid van den raad van toezicht werd gekozen de heer W. Middelkoop. Voor opgenomen bedragen (voor schotten) wordt de rente met '/4 verlaagd, bedragen in loopende rekening in C wordt 3 °/0 in D 4.75 °/0 Storting van bedragen voor een vaste termijn genieten thans 3'/a °/o. alzoo met a °/o verhoogd. De directeur bracht aan den kassier den heer J. van Beurden zijn dank voor zijn duidelijk verslag en accuraat beheer. Woensdag 1. vertrok uit deze gemeente de jaarlijksche processie naar Brielle. Vanuit de omliggende gemeenten werden de pelgrims met autobussen van de firma Bruijns uit Oosterhout aangevoerd. Des morgens om 5 uur had in de St. Gertrudiskerk alhier een H. Mis plaats waarna de ongeveer 200 pelgrims inet een der booten van de Mij. Thor naar Brielle ver trokken. Het R.K. Zangkoor uit deze gemeente maakte de tocht mede. Om kwart voor negen des avonds arriveerden de pelgrims wederom in deze gemeente waarop een plechtig Lof werd gecelebreerd, waarna de bedevaartgangers in devote stemming huiswaarts keer den. Zondagavond om 8 uur zal door de harmonie »Apollo« een concert worden gegeven op de kiosk op het marktplein alhier. In verband met de vestiging van een detachement politietroepen in deze gemeente is de huur aan de meubelfabriek Geertruidenberg, v.h. 't Woonhuis welke gevestigd was in de voormalige militaire kazerne op het Marktplein alhier, opgezegd. Genoemde meubelfabriek zal zich nu te Breda vestigen, waardoor Geertruidenberg een in dustrie armer wordt. Predikbeurten op Zondag 21 Juni 1936. Ned. Herv. Gemeente des voorm. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie »Eben Haezer« te R'veer des voorm. 9,30 en des nam. 2 uur de heer v. d. Ent uit Aalst. Hevige hoofdpijnen. Voor altijd verdwenen. Een merkwaardig geval van beter schap door gebruik van Kruschen Salts werd ons beschreven door mevr. H E. te S. »Elken morgen opnieuw stond ik op met ondragelijke hoofdpijnen. Ik was altijd moe en het leven scheen nauwelijks de moeite waard. Maar ik had zooveel over Kruschen Salts gelezen, dat ik besloot het ook eens te probeeren. Toen ik het ongeveer een maand lang genomen had, merkte mijn vriendin plotseling op: »Je ziet er veel beter uit, voel jeje nèt zoo goed?« Toen ik ja zei, en dat het door Kruschen Salts kwam, schoot zij in den lach, en zei»Och, waarschijnlijk zou je je zonder dat goedje wèl zoo goed voelen.Maar ik hield vol en na ongeveer drie maanden zei ze: «Werkelijk,ik heb nog nooit iemand zóó zien veran deren. Je bent een heel andere vrouw, en als dat door Kruschen Salts komt, ga ik het ook probeeren Kruschen Saltsbestaatuilö zouten, die de werking van ingewanden en nieren bevorderen en zoodoende voor meer afdoende verwijdering van afvalstoffen zorg dragen. Hier door wordt de oorzaak weggenomen van klachten als hoofdpijn, gevoel van vermoeidheid e.d. Probeer eens een tijdlang de dagelijksche dosis Kruschen Salts en U zult zich in alle opzichten prettiger voelen geen hoofdpijnen meer, maar nieuwe levenslust en een onverstoorbare opgewektheid. Kruschen Salts is uitsluitend ver. krijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten k f0.70 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegre pen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver. pakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. De R.K. Fanfare »De H. Familie« geeft a.s. Zondag rond den middag haar eerste zomerconcert op de Vischmarkt. De Z.E. heer Ds. L. G. Bruijn, predikant der Ned. Herv. Gem. te Heeteren, is als zoodanig beroepen alhier. Gisteravond werd hier bij Juliana vriendschappelijk gespeeld tegen RWB Waalwijk; de laatste won met 5—3. A.s. Zaterdag :gaat Longa naar R'veer spelen tegen Good Luck voor de comp. BVB. R. K. Fabrieksarbeidersbond afd. Kaatsheuvel. De R.K. Fabrieksarbeidersbond afdeeling Kaatsheuvel houdt op Zondag a.s. een algemeene jaarver gadering in den R.K. Gildenbond, 's middags ten 12 uur. Agenda 1 Opening door den Voorzitter. 2 Verslag van den Secretaris. 3 Verslag van den Penningmeester 4 Huldiging van een 4-tal be stuursleden in verband met hun 12'/a jarig bestuurslidmaatschap, t.w M. Dingemans, Voorzitter, J. v. d. Heijden, Secretaris, C. Gubbens en A van Beers, Commissarissen 5 Mededeelingen. 6 Rondvraag en sluiting. Kerkconsecratie. Programma der feestelijkheden bij het inhalen van den ZeerEerw. heer F. de Klijn als pastoor der nieuwe St. Jozefsparochie, Zaterdag 27 Juni 1936, nam. 7,30 uur. De ZeerEerw. heer pastoor wordt afgehaald aan de Pastorie van de parochie St. Jan. De stoet trekt vanaf de Pastorie door de Hoofdstraat, Mgr. Völker- straat, (waar aan de Parochiegrens de ZeerEerw. heer Pastoor door de Voorzitter der feestcommissie wel kom zal worden geheeten en een bruidje bloemen zal aanbieden), naar de Pastorie der St. Jozefs- parochie. Bij aankomst aan de Pastorie zal de WelEd Achtbare Heer Burgemeester J. A. Fr. Mallens, de ZeerEerw Heer Pastoor toespreken. Tot slot zal de nieuwe Herder het woord richten tot de aan wezigen. Programma der feestelijkheden bij het inhalen van Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's Hertogenbosch, bij gelegenheid der Plechtige Conse cratie derSt Josephkerk, op Zondag 28 Juni 1936, nam. 7'/2 uur. Zijn Hoogw. Exc. Mgr. Diepen zal worden afgehaald door dezelfde stoet en worden ontvangen aan de Parochiegrens op de Vaart (H. van Heesch) waar Mgr. zal worden toe gesproken door den Voorzitter der feestcommissie en een bruidje bloemen zal aanbieden. De stoet is op dezelfde wijze samengesteld, als bij het inhalen van den Zeerw.Eerw. heer Pastoor. De stoet trekt vanaf de Vaart, langs de Horst, Tramlaan, Gast huisstraat, Leostraat, Wilhelmina plein naar de Pastorie der St. Joseph parochie, waar bij aankomst van Mgr., die met de Eerw. heeren Geestelijken, Eere-Comité en Kerk bestuur zal plaats nemen op het bordes voor de pastorie, een défilé door den geheelen stoet zal worden gehouden. Hierna zal de WelEd.Achtbare heer Burgemeester J. A. Fr. Mallens, Zijn Hoogw. Exc. Mgr. Diepen, toespreken. Tenslotte zal de Bisschop zich naar de kerk begeven, begeleid door Eerw. Heeren Geestelijken en voor afgegaan door bruidjes en worden ingehaald onder het zingen van »Ecce Sacerdos« door »Bel Canlo« en Kerkkoor. In de kerk zal Mgr. door de ZeerEerw heer Pastoor worden toegesproken en Mgr. Diepen nog een woord tot de aanwezigen richten. Raamsdonksveer. Zondag treedt Ds. Oost om 9,30 uur op in de Dorpsche kerk en om half drie in de kerk op 't Veer. De heer de Graaf, Onder wijzer aan de Veersche School, werd benoemd te Waardhuizen. RAAMSDONKSVEER. In den nacht van Woensdag op Donderdag is ten nadeele van den landbouwer E. R. alhier, onder Keizersveer een koe uit de weide ontvreemd. Aangifte is gedaan bij de mare chaussees, door wie een onderzoek wordt ingesteld. De kermis die alhier wordt gehouden 28. 29 en 30 Juni a.s., belooft dit jaar niet zoo druk te worden als andere jaren, tenminste wat de kermisvermakelijkheden betreft. Op het kermisterrein te Raams donksveer (Heereplein) komt o.a.' een auto caroussel van F. Gigengack, een draaimolen van Wed. F. Gigen. gack, luchtschommels van Wed. Leander, gebakkraam van Gersen en verder paling galanterie en suiker- kramen Op het kermisterrein te Raamsdonk- dorp (Raadhuisplein) zullen worden op geslagen: de zweef en rijwielcaroussel van Lindaart, een gebakkraam en schiettent, en verder galanterie en suikerkramen. -- Woensdagnamiddag omstreeks half twee waren enkele jongens van 12 14 jaar aan het voetballen op het ter rein van de voetbalvereeniging Good Luck aan de Julianalaan. Op een gegeven moment geraakte de bal in de Wiel waar tevens de vuilnis belt is gelegen. Het zoontje van J. G. uit de Poldersteeg wilde den bal er uit halen en waagde daarbij wel wat te veel zoodat hij met een hoop vuilnis in het water zakte. Gelukkig dat zijn vriendjes Hubertus Fens uit de Visscherssteeg en Petrus Schipperen uit de Houtstraat zooveel tegenwoordigheid van geesthadden.dat ze hem met een stuk touw, dat ze den drenkeling toe konden reiken, uit het water konden halen. Was dit niet het geval geweest, dan zou G. zeker zijn verdronken, want hij was reeds kopje onder geweest. SPRANG. Predikbeurten Zondag 21 Juni: Ned. Herv. Kerk, v.m. half tien leesdienst, n.m. twee uur Ds. Hoff man van Waalwijk (Besoijen). Geref. Kerk, v.m. half tien en n.m. drie uur Ds. J. C. Hagen. CAPELLE. De postduivenvereniging »De Lucht vaart* hield met oude duiven een wed vlucht vanaf Moulin met den volgenden uitslag Adr Klootwijk 1, 12, C. Rosenbrand 2, 10, J. Versteeg 3, 4, 11, G. Treffers 5, 8, Adr. Bakkeren 6, G. Vos 7, C Verhagen 9, A. de Jong 13, H. Vos 15, 16, 18, S. van Peer 17, W. Versteeg 19 en W. Mandemakers 20, Voor de Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des avonds half op te treden Ds. Cuperus. Zaterdag 20 Juni speelt de Korf balvereeniging «KIOL» voor de comp. van den Dordtschen Korfbalbond een uitwedstrijd tegen*Boven Hardinxveld» welke wedstrijd gespeeld wordt van 5 7 uur. De wedstrijd van f.1. Zaterdag tegen GKV» uit Gorinchem, welke na een half uur spelens wegens den re^en gestaakt is, zal op een nader te bepalen datum worden overgespeeld. Op een weiland aan den Stations weg in de nabijheid van het station zal a.s. Zaterdagavond 7 uur een open luchtmeeting worden gehouden uitgaande van «Maatschappelijk Herstel», Vereen, voor boeren, tuinders en middenstan ders, waarop o.m. als sprekers zullen optieden Dr. Ir. M. D. Dijt uit Haarlem en A. van Houte uit Nijmegen. In de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des namiddags 2 uur op te treden Ds. Louwe Kooymans uit Baardwijk. Des morgens half tien leesdienst. Het nader onderzoek van kleeding en uitrusting van grootverlofgangers der lichtingen 1924 en 1927 uit de gemeente Sprang Capelle zal plaats hebben op Vrijdag 3 Juli a.s. te Raamsdonksveer. Naar we vernemen zal de jaar lijksche landdag van de Ring 'sGrev.- Capelle e o. van den Bond van Ned. Herv. Jongelingsvereenigingen op Geref. grondslag worden gehouden op Zater dag 25 Juli e.k. op een terrein aan de Hoogevaart. De onvermengde margarine is ge durende de a.s. periode verkrijbaar gesteld bij Wed. L. Verschuren en Coöperatieve Bakkerij. Door de vereeniging »Het Wit-Gele Kruiser is dezer dagen een moedercursus geopend, waaraan door zeer velen wordt deelgenomen. Tot leden van de in deze gemeente gevestigde vereeniging van huiseigenaren zijn benoemd de heeren C. Savelkous en B. van Schijndel. Predikbeurten Zondag 21 Juni. 1936: Ned. Herv. Kerk n.m. 2 uur Ds. J. C. v. d. Roest van's-Gravemoer. Moordenares krijgt 15 jaar, De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft de 24-jarige mej. A. S. te Eindhoven, veroordeeld tot een ge vangenisstraf voor den tijd van 15 jaar wegens moord. Haar 20-jarige minnaar A. v.d. K. te Eindhoven, eveneens gedeti neerd, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van tien jaar. De vrouw heeft op 11 Januari van dit jaar haar man tijdens een wande ling langs het kanaal te Eindhoven met een schot uiteen revolver dood geschoten. Verdachte v. d. K. had de vrouw tot deze moord aangezet en haar bij het uitvoeren van den aanslag geholpen. De officier van J ustitie, mr. Dubois had tegen de verdachten resp. 20 en 15 jaar gevangenisstraf geëischt. DOOS 20CT. TUBE 40 EN 60 CT. (Buiten verantwoording van de Red.) Dongen, 15 Juni 19 36 ALWEER DE ZWIK-MACHINE. Velen zal het schrijven van den Heer R. in dit blad. j.l. Zaterdag niet ontgaan zijn. Is het niet opvallend dat iemand die juist door de Regeering voor de arbeiders is aangezocht om zitting te nemen in de overleg-commissie zoo 'n geheel verkeerde kijk op de hedendaagsche werkmethodes heeft. Wanneer de arbeiders maar beter georganiseerd waren en er een «goede» controle-commissie in het leven werd geroepen zou er al heel wat verbeterd zijn. De werkeloosheid, geachte Heer R. zit niet zooals U zegt in de zwik machine, maar heeft andere oor zaken die »U» toch «zeker» bekend moeten zijn. Wanneer de zwikmachine werke lijk buiten werkiüg gesteld zou worden zal dan de fabrikant om hoogere onkosten te voorkomen niet trachten meer prestatie te vergen van de andere werkzaamheden. Laat de techniek gerust voortgaan maar men moet zorgen dat deze gebruikt wordt voor het welzijn van de arbeiders I A. eenigi geen

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 8