Buitenlandsch Nieuws. ÜH I Sa I's 3 Gemengd Nieuws. Het gemeentebestuur is dankbaar voor de groeikracht van deze oudste der Waalwijksche sportvereenigingen en is overtuigd van haar groote waarde ten opzichte van de volksgezondheid. Het is te danken aan de wijze, waarop leden worden geleid, aan de propagan da, die voor de gymnastieksport wordt gemaakt en aan het goede beleid van het bestuur, dat de Waalwijksche Gymnastiekvereeniging zich mag ver heugen in een groeiende belangstelling en sympathie en dat daarom ook de gymnastiek in onze gemeente meer en meer beoefenaars vindt, al zijn deze ook georganiseerd in verschillende ver- eenigingen, welke toch als loten van de jubileerende vereeniging moeten worden beschouwd. Het gemeentebestuur roept een har telijk welkom toe aan de besturen van Waalwijk, van den Diocesanen bond en last not least aan de vele ver- eenigingen, die zich hebben opgemaakt om dezen dag grooten luister bij te zet ten, maar daarnaast ook ernstig pro paganda te maken voor de meest be- heerschte, de meest systematische en Er heerschte een doodsche stilte, toen Ons Heer in monstrans naderde, door bazuingeschal aangekondigd. De me- Miigte knielde neer en de vaandels sa lueerden. Geassisteerd door kapelaan van Rv.oy, celebreerde Rector Vissers een plechtig lof. Het zangkoor van St. Jan verzorgde de kerkelijke gezangen. Na deze plechtigheid begonnen de groote gymnastiekdemonstraties. Toen de heeren zich in correct ge richte collonnes hadden opgesteld, marcheerden de vaandeldragers tus- sche.n de rijen tot voor de tribune en brachten den groet. Een prachtige aan blik vertoonden de vrije oefeningen, welke daarna werden gehouden. De uniformiteit van de bewegingen der lenige lichamen, armen en beenen imponeerde. De dames demonstreerden haar meer geëigende, vlugge en ele gante oefeningen. Ook deze rhythmi- sche gelijkmatigheid leverde een mooi schouwspel. De mannelijke keurturners gaven aan rek, brug en ringen knappe staal tjes van lenigheid, kracht, vlugheid en Het défilé der turners op het Raadhuisplein voor de officiëele personen. De voorste troep de plaatselijke vereeniging „Kunst en Kracht". de meest omvattende van alle sport uitingen. Wij hopen, dat het feest in alle op zichten mag slagen en dat de resul taten het bestuur zullen prikkelen om met onverflauwden ijver voort te gaan op den weg, welke reeds 40 jaren door de vereeniging werd gevolgd. Wij uiten aan het bestuur van de ju- bilaresse en aan de mede-organisaties onze beste wenschen voor de toekomst en zeggen de gastvrouwe hartelijk dank voor haar werkzaamheden, wel ke er toe leidden, dat hier in Waalwijk den bondsdag kon worden gehouden. Spr. hoopte ten slotte, dat de gast- heeren een prettige herinnering aan dezen dag en aan Waalwijk zullen be waren. Wegens ontstentenis van den bonds voorzitter sprak de vice-voorzitter, de heer H. Aerts uit Eindhoven een dank woord, waarin hij namens het hoofd bestuur aan het gemeentebestuur har telijk dank zegde voor de ontvangst. Het verheugde spr. dat de gemeente lijke overheid overtuigd is van de groote waarde der gymnastiek-beoefe- ning in het belang der volksgezond heid en dat zij een subsidie voor dezen bondsdag beschikbaar wilde stellen. Voor deze medewerking zegde spr. na mens de Waalwijksche vereeniging en namens den diocesanen bond het ge meentebestuur hartelijk dank. Daarna begaf 't gezelschap zich naar het bordes van het Raadhuis om van daar het défilé van de gymnastiekver- eenigingen gade te slaan. In schier eindelooze rijen marcheer den de veelsoortig gekleede turners en turnsters langs het raadhuis, over het mooie raadhuisplein; terwijl zij met ge- strekten, opgeheven arm, de autoritei ten begroetten. Feestelijk dansten de trommelstok ken op de hard gespannen vellen en het bazuin-geschetter vulde feestelijk de ruimte als enthousiaste uitingen van feestvreugde. Toen de jubileerende vereeniging het bordes passeerde, werd er hartelijk geapplaudiseerd. Op het sportterrein. 's Middags stelden de deelnemende vereenigingen zich in de Mr. van Coothstraat op om aan den marsch- wedstrijd (zie elders den uitslag hier van) deel te nemen, welke werd opge luisterd door de'Harmonieën ,,St. Cris- pijn" en „St. Jan", Waalwijk en ,,De Volharding", Drunen. Langs de Grootestraat en de Sta tionsstraat, trok de stoet naar het H. Hartplein, waar de vereenigingen een bloemenhulde aan het H. Hart brach ten, een nieuwe uiting van haar prin ciep, waarna de optocht via de Cris- pijnstraat naar het sportterrein van W. S. C. marcheerde. Naast de tribune stond een met green en bloemen versierd altaar opgesteld. soepelheid. Voorts hebben de verschillende ver eenigingen hoog opgebouwde pyrami- den gevormd, terwijl de dames mooi gerangschikte groepen vormden. De heer Aerts, vice-voorzitter van den Bond heeft tenslotte de prijzen uit gereikt, o.m. voor het keurturnen le en 2e graad, welke wedstrijden te Tilburg hebben plaats gehad. De heer André Hamers van de R.K. W. G. V. behaalde het diploma keur turnen, 2e graad. Met een dankwoord door den heer Aerts aan de jubileerende vereeniging voor de organisatie van den bondsdag, aan het gemeentebestuur van Waalwijk voor de ontvangst, aan de politie voor haar ordenend optreden en aan al de genen, die tot het welslagen van dezen feestdag hadden bijgedragen, werd de ze prachtig geslaagde bondsdag geslo ten. Iedere vereeniging marcheerde op eigen gelegenheid af om per autobus of tram af te reizen. Sluiten wij dit verslag met een woord van hulde aan de R.K.W.G.V., wier arbeid niet alleen door den dioce sanen bond, maar ook door vele Waal- wijkers, die van het vertier der vreem delingen profiteerden, ten zeerste is ge apprecieerd. DE UITSLAGEN. BLOEDIG TREFFEN IN PALESTINA. Te Noer-al-Sjam in de nabijheid van Tulkarem in Noord-Palestina is een ware veldslag geleverd tusschen Ara bieren en Britten, waaraan van Brit- sche zijde door Schotsche Hooglanders, politietroepen, tanks, pantserauto's en vliegtuigen deelgenomen werd. Tien Arabieren zijn gesneuveld en vermoedelijk vele gewond. Van de Britten sneuvelden twee Hooglanders en werden voorts drie militairen ge wond. Alle vliegtuigen werden door de kogels der Arabische scherpschutters getroffen, zonder dat de toestellen ech ter tot dalen gedwongen werden. Het treffen bij Noer-al-Sjam was het bloedigste gevecht, dat sinds het uit breken der troebelen in Palestina tus schen Engelschen en Arabieren gele verd is. Maandagmorgen hebben Arabieren een aanval gedaan op een trein, die zich in de richting van de kust bewoog. Tw.ee Britsche soldaten werden ge wond en vijf Arabische tirailleurs ge dood. Het Arabisch comité heeft een nieu we verklaring gepubliceerd, waarin de Arabische bevolking wordt aange spoord, vol te houden en de staking voort te zetten. DE STAKINGEN IN FRANKRIJK. De stakingsbeweging is zoowel in Parijs zelf als ook in de provincie ver der aan het afnemen. Slechts in eenige provincie-steden zijn nog nieuwe conflicten uitgebroken, o.a. in Brest, waar de arbeiders der gasfabriek het werk hebben neergelegd en te Nizza. waar in alle verkeerson dernemingen wordt gestaakt. Te Parijs zijn 14.500 stakers, van wie 5500 in dienst staan van de Lou- vre-magazijnen, in het departement van de Seine weer aan het werk gegaan. Een overeenkomst, welke na een scheidsrechterlijke uitspraak gesloten is tusschen werkgevers en personeelen der groote warenhuizen, verminderde het aantal stakers te Parijs met 26.000 man. Ook de gesloten overeenkomst voor het transportbedrijf voorkomt een sta king te Parijs en maakt een einde aan het stilliggen van verschillende trans portdiensten in de provincie. In de havens echter duren de moei lijkheden nog voort, althans voor de groote havens, als Bordeaux, Rouaan en Lyon. WERKHERVATTING TE ANTWERPEN. In de haven van Antwerpen is de werkhervatting thans algemeen. Het gaat weliswaar nog maar in kalm tem po, doch dat kan niet anders, omdat wegens de wekenlange staking zoo goed als geen schepen meer in de ha ven liggen. In de andere streken van België schijnt de stakingsbeweging zich nog te hebben uitgebreid. Te Gent was het werk nog niet hervat. In de Borinage vonden drukke besprekingen plaats over beëindiging der mijnstaking. Dinsdag is te Brussel het personeel van trams, buurtspoorwegen, autobus sen en taxi's in staking gegaan. Over den huidigen stand van het ar beidsconflict in België kunnen nog de volgende gegevens worden verstrekt. Te Brussel heeft de staking zich uit gebreid tot de bankinstellingen. Ook het personeel van het filiaal der Banque de Bruxelles te Antwerpen is in staking gegaan. Men vreest dat de staking zich te Antwerpen tot nog meer banken zal uitbreiden. Men verwacht, dat in de metaal-nij verheid en in de mijnen van het Luik- sche district de werkhervatting spoedig normaal zal zijn. ROOSEVELT HEFT EMBARGO OP. President Roosevelt heeft het em bargo op den uitvoer van wapens naar Italië en Abessynië opgeheven, even als het embargo op credieten aan deze landen. Roosevelt verklaarde, de zekerheid te hebben gekregen, dat de omstandig heden, die destijds de maatregelen tot handhaving van de Amerikaansche neutraliteit noodzakelijk maakten, niet langer bestaan. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Eén doode en 25 gewonden. Op den Rijksstraatweg Arnhem Ede is Zondagavond omstreeks kwart voor negen ter hoogte van de bekende uitspanning de „Leerendoedel" een "zeer ernstig verkeersongeluk geschied. Een volle autobus, waarin zich onge veer 25 personen bevonden en die in de richting Ede reed, moest plotseling voor een tweetal motorrijders uitwij ken, die vanuit den speeltuin van een uitspanning plotseling den straatweg kwamen oprijden. De chauffeur van de autobus, zekere A. Vermeulen, trachtte door het stuur om te gooien, een aanrijding te voor komen. doch reed daarbij in snelle vaart tegen een boom. De gevolgen waren verschrikkelijk. De autobus werd vrij wel geheel vernield. Alle passagiers bekwamen min of meer ernstige ver wondingen. De chauffeur overleed ter stond na het ongeluk, terwijl verschil lende passagiers zoodanig zijn ver wond. dat levensgevaar aanwezig is. In totaal zijn er 25 gewonden. De autobus, die in de richting Ede reed zigzagde over den weg en reed tegen een boom op, aan de linkerzijde van den weg; de wagen bewoog zich nog een eind verder en botste vervol gens onder ontzettend gekraak tegen een tweeden boom op. De geheele rechterzijde van de autobus werd open gereten, de zitbanken vlogen over den weg. De chassis van de autobus was geheel vernield en van den geheelen wagen was weinig meer dan een ruïne over. Meters ver lagen de auto-onderdee- len en duizenden glassplinters over den weg verspreid. Onder de resten van de autobus lagen de gewonden dooreen en hun gejammer was niet om aan te hoo- ren. MEISJE ONTVOERD. Toen de 20-jarige mej. S. uit Peper- ga bij Heerenveen Zondag op den weg wandelde in de richting Blesse, stopte daar plotseling een auto, waarin vier personen waren gezeten. Zij namen het meisje mee in den auto en verdwenen in de richting Zwolle. Een jongen, die het voorval zag ge beuren, waarschuwde de ouders, die onmiddellijk de politie van de ontvoe ring in kennis stelden. Deze heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld, doch het is tot heden nog niet mogelijk ge weest het meisje op te sporen. De auto droeg de letter P. HET WATER EISCHT SLACHT OFFERS. Op den eersten zomerschen Zondag in Juni heeft het warme weer vele men- schen naar het water gelokt. Bij het zwemmen zijn verschillende personen verdronken. De 21-jarige timmerman C. uit Horst, is Zondagnamiddag bij het baden in de Maas bij Lottum verdronken. C., die niet zwemmen kon, had zich te ver in het water gewaagd. Het lijk van het slachtoffer is eenige uren na het ge beurde opgehaald. In de Mooie Nel bij Spaarndam, een plas aan den kop van het Noorder Buiten Spaarne, welke wegens de af wisselende diepte als zeer gevaarlijk bekend staat, is Zondagmiddag om streeks half twaalf een 45-jarige onge huwde man, van T„ wonende te Haar lem, bij het zwemmen verdronken. r" - J."- MARSCH WEDSTRIJD. Eere-prüs: Ona, Eindhoven, Dames David, Tilburg, Heeren Volo, 's-Bosch, Dames Prins Hendrik, Vught, Heeren Steeds Voorwaarts, Tilburg, Heeren le Prijs: Orova, Waalwijk, Dames Voorwaarts, Tilburg, Heeren St. Dyonisius, Tilburg, Heeren Excelsior, Nijmegen, Dames O.B.C., Eindhoven, Heeren Vlug en Vrij, Dorpleln, Heeren S.O.S., 's-Bosch, Heeren St. Herman Jo/.ef, Drunen, Heeren Sparta, Eindhoven, Dames Kunst en Kracht, Tilburg, Heeren Vught, Heeren K.J.W., Oisterwijk, Heeren St. Jan, Nieuwkuik, Heeren K.G.V., Kaatsheuvel, Heeren O.B.C., Eindhoven, Dames 2e Prijs: V.K.C., Tilburg, Heeren S.O.S., 's-Boscli, Heeren Excelsior, Nijmegen, Heeren Kunst en Kracht, Waalwijk, Heeren Uno Animo, Mierlo, Heeren St. Antonius, Beek, Heeren Sparta, Eindhoven, Heeren KEURTURNEN le GRAAD, Heeren. A. Danien, O.B.C., 2(3 punten. J. Esseling, O.B.C., 25 punten. A. Hoogers, Voorwaarts, 24% punt. DRIEKAMP DAMES. Adspirantcn boven 11 jaar. le Prijs: Ona, Eindhoven, Volo, 's-Bosch Excelsior, Nijmegen 2e Prijs: O.B.C., Eindhoven Orova, Waalwijk, Spar la, Eindhoven Pnt. 64.3 63.2 64.9 67.1 03.8 60.5 58.8 62.7 57.7 62.1 61.6 53.9 59.9 56.1 56.6 62.1 62.1 56.1 62.1 62.1 53.3 53.3 49.5 53.9 55,5 55 Pnt 149% 144 148 1431/2 1131/4 141'A Pers. prüs. GROEPEN WEDSTRIJD DAMES. le prijs F. v. d. Heuvel, Ona, 27 pnt. Eere-prijs: Pnt. 2e prijs N. Orth, Excelsior, 26 pntna loting. Excelsior, Nijmegen 38% 3e prijs L. Fiessen, Excelsior, 26 pnt., na loting le Prijs: Orova, Waalwijk 33 DRIEKAMP le GRAAD DAMES. Ona, Eindhoven 32 le Prijs: Pnt. Volo,'s-Bosch 34 Orova, Waalwijk 144% Sparta, Eindhoven 35%* Ona, Eindhoven 146% „Vught", Vught 33 Excelsior, Nijmegen 147 2e Prijs: 28% 2e Prijs: O.B.C., Eindhoven Sparta, Eindhoven 143% GROEPENWEDSTRIJD HEEREN. Volo, 's-Bosch 139% le Prijs: Pnt. O.B.C., Eindhoven 142% Voorwaarts, Tilburg 50% Personeele prijzen: S.O.S., Goirle 48% le prijs C. de Zeeuw, Ona, 28 Uno Animo, Mierlo 51 2e prijs G. Hessels, O.B.C. 26 Vlug en Vrij, Dorpleln 48 3e prijs J. Aben, Excelsior, na loting 25% Sparta, Eindhoven 49 Kunst en Kracht, Tilburg 49% DRIEKAMP 2e GRAAD DAMES. K.G.V., Kaatsheuvel 48% 2e Prijs; Pnt. 2e Prijs: Ona, Eindhoven 142% St. Dionysius, Tilburg 46 Volo, 's-Bosch 135% V.K.C., Tilburg 46 Excelsior, Nijmegen 135 Kunst en Kracht, Waalwijk 44% Sparta, Eindhoven 132 O.B.C., Eindhoven 42% Orova, Waalwijk 139% St. Antonius, Beek 47 O.B.C., Eindhoven 135% David, Tilburg 46 3e Prijs: 121% O.S.S., 's-Bosch 47>', Vught St. Herman Jozef, Drunen 46 Personeele prijzen: 26 Prins Hendrik, Vught 46% le prijs Sj. Buis, Ona K.J.W., Oisterwijk 46 2e prijs Tony Franken, Volo 25% Steeds Voorwaarts, Tilburg 45 3e prijs L. van Rooy, O.B.C. na loting 24% St. Jan, Nieuwkuik 43 VIJFKAMP le GRAAD HEEREN. le Prijs: O.B.C., Eindhoven Voorwaarts, Tilburg 2e Prijs: David, Tilburg O.S.S., 's-Bosch 3e Prijs: Sparta, Eindhoven Personeele prijzen: le Prijs: J. Esseling, O.B.C., Eindhoven 2e Prijs A. Hoogers, Voorwaarts, Tilburg 3e prijs A. Daanien, O.B.C., Eindhoven VIERKAMP 2e GRAAD HEEREN. le Prijs: O.B.C., Eindhoven Uno Animo, Mierlo Excelsior, Nijmegen 2e Prijs: St. Dionysius, Tilburg. K.G.V., Kaatsheuvel Sparta, Eindhoven Voorwaarts, Tilburg O.S.S., 's-Bosch S.O.S., Goirle David, Tilburg Kunst en Kracht, Tilburg Prins Hendrik, Vught Personeele prijzen: le prijs A. Hoovers, O.B.C. 2e prijs C. van Hoor', O.B.C., na loting 3e prijs A. Petersen, Excelsior, na loting Pnt. 177.3 167.3 1521/4 146 132!/j 46% 44% 44 Pnt. 137% 129% 128% 125% 123% 122% 120 118% 118 117% 117 116 37 35% 35% 3e Prijs: Excelsior, Nijmegen VIERKAMP ASPIRANTEN. Boven 14 jaar. le Prijs: David, Tilburg Kunst en Kracht, Tilburg St. Dyonisius, Tilburg Uno Animo, Mit-rlo K.J.V., Kaatsheuvel Voorwaarts, Tilburg Sparta, Eindhoven Ó.S.S., 's-Boscli S.O.S., Goirle V.K.C., Tilburg Prins Hendrik, Vught Kunst en Kracht, Waalwijk O.B.C., Eindhoven St. Anthonius, Beek Steeds Voorwaarts, Tilburg 2e Prijs: Excelsior, Nijmegen St. Herman Jozef, Drunen K.J.W., Oisterwijk W.G.V., Waalwijk 3e Prijs: St. Jan, Nieuwkuik Personeele prijzen: 1e prijs Lainmers, Uno Animo •2e prijs Vugts, O.S.S. 3e prijs v. Hooff, Prins Hendrik na loting. VIERKAMP ASPIRANTEN. Beneden 14 jaar. 41 Pnt. 203 "2 191% 197 201 101 192 201 202% 204 194% 197% 191% 210% 200 194 172 183 190% 187 162 36% 36% 36% le Prijs: Pnt. VIERKAMP 3e GRAAD HEEREN. Kunst en Kracht, Tilburg 195 le Prijs: Pnt. David, Tilburg 192 U110 Animo, Mierlo 137% O.S.S., 's-Bosch 192 David, Tilburg 135% St. Dyonisius, Tilburg 1963/4 O.B.C.,Eindhoven 133 O.B.C., Eindhoven 196% Excelsior, Nijmegen 128 K.G.V., Kaatsheuvel 195% K.J.W., Oisterwijk 127% Steeds Voorwaarts, Tilburg 196 2e Prijs: 2e Prijs: 165% Vlug en Vrij, Dorplein 127 St. Herman Jozef, Drunen O.S.S., 's-Bosch 126% Voorwaarts, Tilburg 183 Kunst en Kracht, Waalwijk 125% V.K.C., Tilburg 180% Prins Hendrik, Vught 125% Uno Animo, Mierlo 183% K.G.V., Kaatsheuvel 124 St. Jan, Nieuwkuik 172 St. Herman Jozef, Drunen 124 Kunst en Kracht, Waalwijk 176% Kunst en Kracht, Tilburg 121 Vlug en Vrij, Dorpplein 183% Steeds Voorwaarts, Tilburg 121 Sparta, Eindhoven 188% St. Dyonisius, Tilburg 120% S.O.S., Goirle 180% S.O.S., Goirle 118% St. Antonius, Beek 191 Voorwaarts, Tilburg 116% Excelsior, Nijmegen 176% Sparta, Eindhoven 115% K.J.W., Oisterwijk 187 St. Antonius, Beek •l12% Prins Hendrik, Vught 188 Personeele prijzen: Personeele prijzen: 35% le nrijs P. de Vries, U110 Animo 37 le prijs M. Voormans, O.S.S. 2e prijs J. Kuipers, Vlug en Vrij 35% 2e prijs L. Leijten, Steeds Voorwaarts 35 3e prijs Stiphout, O.S.S., na loting 34% 3e prijs W. Klerks, St. Antonius 35 11a loting.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3