DSDCad-ATlAS KING-ATLAS VAN NEDERLAND KAATSHEUVEL. NIEUWKUIJK. RAAMSOONK. Huiden tanden spreken SPRANG-CAPELLE. Bij de eerste Plechtige H. Mis van den Weleer w» Heer GBroekmans te Waspik» Sport. Zaterdag had een competite- wedstrijd plaats tusschen de V.V. uit Well en de Heusdensche Boys. De laatste verloren met 3—0. Zondag speelde te Herpt Juliana alhier tegen Vooruit uit Haarsteeg. De eerste won met (4—2). Aangehouden. Als verdacht van medeplichtigheid in liet lichten van een offerblok in de R.K. Par. Kerk Berkdijk alhier, is door de gemeentepolitie aangehouden zekere D„ vroeger woonachtig te Kaatsheuvel. Priesterwijding. Op Zaterdag 25 Juli zal de Eerw. Heer van Beek alhier, in de Congre gatie van de Paters der H. Familie te Oudenbosch de H. Priesterwijding ont vangen. De neomist zal op 2 Augustus in de Parochiekerk van St. Joseph al hier zijn eerste plechtige H. Mis op dragen. T.B.C.-vlucht. In de hedenavond gehouden t.b.c- vereeniging-vergadering werd besloten op 2 Aug. a.s. een groote t.b.c.-vlucht te houden vanuit Mons. Voor deze vlucht worden door het t.b.c.-bestuur prachtige prijzen beschikbaar gesteld. ST. JOACHIMSMOER. l)e voetbalvereeniging Blauw-\\ it. welke een geruimen tijd weinig of geen leven heeft getoond, heeft weer nieuw bloed gekregen. Op de voorlaatste ver gadering waren 7 nieuwe leden aange nomen en op de jóngste ledenvergade ring van Zondag 19 Juli hadden zich weer 4 nieuwe leden opgegeven, waar van 3 werden toegelaten. De Voorzitter sprak zijn vreugde uit over deze versterking van de club en het finantiëel overzicht van den Pen ningmeester loonde aan, dat ze in dat opzicht nog steeds over voldoende kracht beschikt. De kas sloot met een voordeelig saldo van ruim 18. De af tredende bestuursleden J. Kroot en I' Meeren werden herkozen. Op de vol» gende bestuursvergadering zal een elt- tal-commissie met aanvoerder worden aangewezen, 't Elftal voor den volgen den wedstrijd te spelen op denzelfden Zondag om 3.15 uur werd samenge steld, terwijl ook het materiaal 4n de shirts werden toegewezen. De voorzit ter sloot daarop deze geanimeerde ver gadering en uitte de wensch, dat Blauw-Wit een goede toekomst moge tegemoet gaan. Zondag kwam de Vereeniging Onderlinge Vriendschap voor de twee de maal in wedstrijd met Willem Teil ten bate van de T.B.C. De opbrengst bedroeg ƒ12,70, terwijl de prijzen als volgt konden worden toegekend le pr. A. van Dongen van Willem Tell met 174 py 2e pr. A. Kouwenberg van Onderl. Vriendschap met 173 p. 3e pr. A. v. d. Hoven van Onderl. Vriendschap met 171 p. 4e pr. H Rolberg van Onderl. Vriend schap met 171 p. 5e pr. H. Dingemans van Onderl. Vriendschap met 170 p. 6e pr. W. Sins van Willem Teil met 166 p. 7e pr. C. v. Wanrooi van Willem Tell met 163 p. 8e pr. J. v. Wanrooi Sr. van Willem Tell met 162 p. 9e pr. P. v. d. Hoven van Onderl. Vriendschap met 161 p. 10e pr M. Schellekens van Onderl. Vriendschap met 156 p. 11e pr. Johan v. Wanrooi van Willem Tell met 155 p. 12e pr. J. Zebregts van Willem Teil met 154 p. 13e pr. W\ Klijn van Onderl. Vriend schap met 152 p. 14e pr. G. Gommers van Willem Teil met 144 p. 15e pr. E. Verhelst van Onderl. Vr. met 140 p. 16e pr. J. v. Wanrooi Jr. van Willem Tell met 135 p. 17e pr. P. Wagemakers van Willem Tell met 128 p. LOON-OP-ZAND. De Kon. Erk. Harmonie »Con cordia« nam Zondag deel aan het muziek- en zangconcours te Roo sendaal dat werd gehouden ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan der Nieuwe Koninklijke Harmonie V1 ijt en Volharding« aldaar. Concordia wist ook hier haar roem op muzikaal gebied hoog te houden door in de superieure af- deeling den eersten prijs te behalen met 323 punten, een verguld zilv. lauwerkrans plus f 100. Als verplicht nummer werd uitgevoerd «Ouver ture Carnaval Romain« van Berlioz en als eigen gekozen nummer de Hongaarsche Rapsodie no. 2 van Fr Liszt. Direct na het bekend worden van de uitspraak der juy, welke bestond uit de heeren N.A. Bouman, oud kapelmeester un de Kon. Mil. Kapel van het Rgi- ment Grenadiers en Jagers, fen Haag, A. P. H. Somers, loonkurute- naar te Roosendaal en Leon Orhel toonkunstenaar te Den Haag, hak een daverend applaus los vai het publiek dat in grooten getale aan wezig was Na afloop hiervanwerd de zegetocht naar Loon op Zand aanvaard,alwaar een groote mmigte gereed stond om het gelaurerde corps op waardige wijze te ont vangen. Tevens waren aanwezg de Kon. Erk. Harmonie «Sojhia's Vereeniging en de Zangvereenging »Echo der Duinen«, welke 't <orps onder de tonen van vroolijke miziek naar de Concordiazaal bncht. Deze was door bloemen en guir landes prachtig versierd, tewijl prachtige bloemenmanden aanvezig waren waaronder een prachtexem plaar van het gemeentebestuurvan Loon op Zand. Hulde werd gebracht aan den instructeur den heer A. A. (root en aan de leden voor hun pricht prestatie. Tevens dankte de voor zitter burgemeester Mallens 'oor zijn tegenwoordigheid en het ;e— meentebestuur voor de practtige bloemenmand. Vervolgens was het woord aan burgemeester Malkus, die'bestuur, inslucteur en leden /an harte feliciteerde. Door Sophia's Vereeniging verd hierna een driewerf »Lang zulen zij leven« aangegeven, waarna de voorzitter van «Sophia's vereenighg« Concordia feliciteerde met het be haalde succes. Evenzoo bracht de voorzitter van de zangvereeni'ing «Echo der Duinen« hulde aan het gelauwerde corps. De heer A. A. Groot, instudeur van »Concordia« bracht tensotte hulde aan de muzikanten, te'wijl hij de hoop uitsprak nog langhor Concordia te mogen arbeiden. Door de rij vereeniging «Cono Corage» alhier, werd een ruiterfeest gegeven. Vanwege het slechte veer waren echter verschillende rijver- eenigingen niet opgekomen en was ook de publieke belangstelling slechts matig. De prijzen werden als volg be haald Aangespannen warmbloed. le prijs W. Klijn, Elshout; 2e prijs P. v. d. Brand, Haarsteeg; 3e prijs P. van Rooy, Drunen. Aangespannen koudbloed. le prijs L. de' Gouw, Drunen; 2e prijs P. Mommersteeg, Nieuwktijk 3e prijs H. Brok, Drunen. Poprijden. le prijs G. Knippels, Drunen; 2e prijs H. van Opzeeland, Haarsteeg 3e prijs J. van Breurden, Haarsteeg. Schoonrijden. le prijs Elshout, 2e prijs Haar steeg. Appel happen. le prijs G. Knippels, Drunen; 2e prijs L. de Gouw, Drunen; 3e prijs P. Mommersteeg. Springen koudbloed, le prijs J. v. Mierlo, Haarsteeg; 2e prijs P. Muskens, Elshout; 3e L. van Bladel, Haarsteeg. Springen warmbloed. le prijs C. Klijn, Drunen 2e prijs P. v. d. Brand, Haarsteeg; 3e prijs M. van Heeswijk, Haarsteeg. De jury bestond uit de heeren Hillebrand, Vlijmen,en HilwigHeus- den. RAAMSDONKSVEER. Onze oud-dorpsgenoote, Zus ter J. v. Dongen PAd. thans als wijkzuster te Woudrichem werd be noemd tol Inspectrice onder de Hollanders in Duisburg. Mej. Da. Knaap Bd. slaagde voor het Diploma Huiszuster. Zij genoot haar opleiding te Amster dam. De heer Modderaar Hoofd der Veersche Mulo nam Vrijdag middag afscheid van leerlingen, personeel, bestuur en ouders. Har telijk werd hij toegesproken door Ds Oost, en de heeren Raven en Sneep. Zaterdagavond omstreeks half zeven had op het Kruispad een aanrijding plaats tusschen een luxe aulo en een wielrijder, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De wielrijder Ant. B. oud 20 jaren, wonende in de Lomboksteeg, kwam uit de Hoofdstraat en wilde den Rijksweg aan het Kruispad overste ken, toen op hetzelfde momenteen luxe auto op den Rijksweg naderde, komende van derichtingGorinchem, Bij een bruine zomerteint valt de kleur Uwer tanden bijzonder op. Poets ze dus met wat goeds. Poets met 1VOROL. Deze tandpasta maakt Uw tanden blank en geeft ze tevens 'n mooie voorglans. In tuben van 60 en 40 cent. Doos 20 cent. die door B. niet, of te laat werd opgemerkt. B. reed pardoes tegen de auto op, zoodat hij van zijn ijwiel werd geslingerd en tegen len weg werd gesmakt Met een lichte verwonding aan het hoofd werd hij opgenomen. Geneeskundige hulp was direct ter plaatse. De dokter constateerde een niet ernstige wonde aan de linkerzij, en nog enkele lichte kwetsuren aan zijn hoofd en handen. Overbrenging naar het R.K. Ziekenhuis alhier achtte hij noodzakelijk, per bran card is hij vervoerd. Het rijwiel werd zoo goed als ge heel vernield. De chauffeur van de auto, een Duitscher, stopte direct. Door de marechaussees diedirect aanwezig waren, werd procesverbaal opgemaakt. B. mag van geluk spreken, dat het nog zoo goed is afgeloopen en dat hij niet onder de auto is terecht gekomen met enkele dagen rust nemen zal hij nu wel opgeknapt zijn Zondag 19 Juli had alhier de hernieuwing der intronisatie van het H. Hartbeeld plaats. Deze plech tigheid had plaats onder het Lof. Door een Z.E. Pater van het H. Hart werd op het Kerkplein een gloedvolle predicatie gehouden tot de menigte die rondom het stand beeld geschaard stond, waarna de hernieuwing plaats had van de akte van toewijding tot het Goddelijk Hart. Na het zingen van eenige liederen, onder begeleiding van de Kon. Erk. Harmonie «de Eendracht», trok men in processie naar de kerk terug, waar het Lof werd voortge zet. SPRANG. Ds. J. C. Hagen, predikant bij de Geref. Kerk alhier, heeft het be roep naar Zwijndrecht aangeno men. De Ned. Herv. Meisjesvereeni- ging «Persis» alhier maakte j 1. Donderdag een plèzierreisje naar Apeldoorn. De reis werd reeds vroeg in den morgen aangevangen, zoodat het gezelschap na een gezellige auto tocht reeds te 9 uur in Apeldoorn arriveerde. Aldaar werd o.a de Julianatoren beklommen, die een schitterend uitzicht geeft op de prachtige omgeving; verder werd een bezoek gebracht aan de Grot met zijn Veluwsch huisgezin, lachspiegels met beeldengalerij enz. Ook werd bezocht de beroemde echo-put. Des avonds werd naar het Loo gereden; bij informatie bleek H.M de Konin gin en de Prinses afwezig en hoe wel de vorstelijke personen eerst te 9 uur op het Loo zouden terug- keeren werd toch besloten te wach ten Toen te 9 uur H.M. en de Prinses aankwamen werden Zij door het gezelschap dat het lange wach ten beloond zag, hartelijk toegejuicht Hierna werd de terugreis aanvaard en kwam het gezelschap in opge wekte stemming en hoogst voldaan even na middernacht thuis. VRIJHOEVE-CAPELLE. Het Comité ter organiseering van de feestelijkheden ter viering van Koninginnedag op Maandag 31 Augustus a.s. is samengesteld uit de heeren Burgemeester A Smit, voor zitter; T. Pronk, secr.G Kruidbos, penningmeester; G. de Bas, J. Michaël, J. de Jong en Jac. Vos. CAPELLE. Bij de j.l. Zaterdag ten gemeente huize van Sprang-Capelle gehouden aanbesteding van het jaarlijks onder houd der gemeente-eigendommen werd alsvolgt ingeschreven: Metselwerk: J. Kleinloog Vrijhoe- ve-Capelle ƒ66; Gebr. Spierings Capel- le ƒ63,50; J. Molegraaf Capelle ƒ56,50 en M. van Campen Capelle 43. Gegund aan den laagsten inschrijver. Timmerwerk: Gebr. Spierings Ca pelle ƒ241; Adr. Rosenbrand Capelle 198,50; Kleinloog en Verhagen Ca pelle ƒ195; J. Michaël Vrijhoeve-Ca- pelle 195; Alb. Hoefnagel Capelle 189,70; G. Paans Capelle 188; J. W. Nieuwenhuizen Sprang ƒ185; J. Qui- rijns Capelle 184 en H. Wagemakers Capelle ƒ166. Gegund aan den laagsten inschrijver. Schilderwerk: J. de Groot Capelle DE TONNEMA C'l? SNEEK 't Is vacantietijd. Nu naar buiten". Nu fit zijn. Dus... King-pepermunt mee. En... de King-atlas. Die wijst KOMT NU TE PAS! Als Gij het blanke Brood hebt opgeheven, (Geen brood meer, maar het Hoogste Goed Christus, wijl Uw Piesterwoord zooeven het brood veranderde in Zijn Vleesch en Bloed,) dan looft en prijst Gij God! Rond om t Geheim der Liefde, wanneer Gij denken zult aan 't Wonder, juist gewrocht, Weet dan dat God, uit duizend anderen, juist U voor Zijnen Dienst heeft uitgezocht. d'Oneindige Wijsheid kijkt niet naar begaafd of rijk maar gaat vaak tot d'eenvoudige van harte. Wij lezen hoe Hij eens het farizee-dom tartte en aan d'arme visschers gaf Zijn grootste Liefdeblijk. Gij waart eens onze kameraad, een vroolijke kornuit, een zoon uit 't volk van Waspik, een der onzen, Thans, even als de bijen over bloemen gonzen straalt de glorie van Uw Pi iesterschap hoog boven allen uit. Wellicht zal God nog heel veel van U vergen. Misschien zelfs roept Hij U naar 't verre Missieland, waar Gij den duivel van het heidendom zult tergen met den Gekruisten Christus zeeg'nend in Uw hand. Dan moge ons gebed U vergezellen, Dan geve God U volop geest en lichaamskracht. Dan, zullen Uwe Ouders fier kunnen vertellen van 't levensoffer, dat hun Zoon aan Christus bracht. Waspik, Juli 1936. R. ƒ269; T. den Hollander Capelle 256,35; J. Klaasse Sprang 238,75; J. van der Schans Sprang ƒ217,55 en D. Rijken Capelle 162. Gegund aan den laagsten inschrijver. Smidswerk: J. A. van Wijlen Vrij- hoeve-Capelle 82.95; M. v. Veen, Ca pelle ƒ81; Adr. Cové Capelle 72,40; J. Kommers Capelle ƒ68,25; J. de Bruin Sprang 54 en A. de Bie Sprang ƒ51,90. Gegund aan den laagsten inschrijver. I)e postduivenvereeniging „De Luchtvaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Niéuwevaart, hield met jonge duiven j.l. Zondag een wedvlucht vanaf Vil- voprden met den volgenden uitslag: P. de Roon 1, 2; G. Treffers 3, 49, 54; Adr. Bakkeren 4; J. de Jong 5, 31, 52, 55; Adr. Klootwijk 6, 8, 19, 51; P. Nieuwenhuizen 7, 18, 38, 46; A. de Jong 9, 37, 53; H. Dekkers 10; J. Meter 11, 15, 16, 24, 26; Adr. Blom 12; E. Havehals 13, 27; Adr. Versteeg 14, 45; C. Verhagen 17, 50; J. van Doornik 20; H. Dalmeijer 21, 30, 36 39; C. Broeks 22, 47; J. Nieuwenhuizen 23, 32; J. Versteeg 25; C. Rosenbrand 28, 29, 33, 34, 35, 48; W. Versteeg 40, 56; St. van Peer 41; J. Versteeg 42. 44; W. Mandemakers 43; Gebr. v. Onzenoort 57, 58, 59. Aangetoonde duiven, G. Treffers, E. Haverhals en P. Nieuwenhuizen. Met oude duiven werd een wed vlucht gehouden vanaf Bordeaux, waarbij de eerste duif geconstateerd werd Zondagmorgen 4.14.36 en de laatste prijswinnende duif om 11.10.24 en waarvan de uitslag alsvolgt is: G. Treffers 1; M. de Jong 2; J. van Doornik 3; H. Vos 4; Adr. Blom 5; J. de Jong 6; W. Versteeg 7; St. van Peer 8 en P. de Roon 9. Door B. en W. der gemeente Sprang-Capelle zijn voor het tijdvak 27 Juli a.s. tot en met 22 Aug. d.a.v. als winkeliers, helasl met den verkoop van onvermengde margarine, aange wezen J. Meijer, D. van Peer en N. Nieuwenhuizen, te dezer plaatse en J. van der Schans te Sprang. Naar men ons mededeelt wordt in de gemeente Sprang-Capelle druk gewerkt aan de voorbereiding van de feestelijkheden ter viering van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhel- mina. Het feestcomité, dat onder leiding staat van burgemeester Smit, is uitge breid met enkele bestuursleden van verschillende plaatselijke vereenigin- gen uit Sprang en Capelle. In verband met het bezwaar van de groote afstanden, zullen onder leiding van het ééne Centrale feestcomité, zoo wel te Vijhoeve-Capelle als te Capelle volksspelen en des avonds concerten worden georganiseerd. De plannen zijn om dit jaar de vol gende volksspelen te houden: Ring steken met tilbury's voor dame en heer; Tonnetje steken voor jongens; stoelendans voor meisjes; wedloop met hindernissen voor jongens; Eierloopen voor meisjes en Mastklimmen vooi jongens. Des avonds, na afloop der concer ten, zal op het feestterrein te Vrijh.- Capelle een vuurwerk, bestaande uit 26 nummers, worden afgestoken, waarbij ongetwijfeld een groote toeloop van publiek, zoowel uit deze als om liggende gemeenten verwacht mag worden. J.l. Zaterdagavond speelde de korfbalvereeniging KIOL te Gorinchem tegen AVV uit Asperen haar 6en com petitiewedstrijd voor den Dordtschen Korfbalhond, welke door KIOL met 40 gewonnen werd. De wedstrijd Rust RoestKIOL, welke wegens afkeuring van het ter rein j.l. Donderdag geen doorgang vond, zal nu gespeeld worden op Don- dedag 23 dezer des avonds te Geer- truidenberg. Voor de actie tot stichting van een ziekenhuis te dezer plaatse is tot heden ruim 2200 binnengekomen. DE VIERDAAGSCHE. Gistermorgen zijn de internationale vierdaagsche alstandsmarschen te Nijmegen begonnen in opgewekte stemming. Enkele deelnemers hebben H.M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana, die vanuit Nijmegen naar de Vogeztn zijn vertrokken, een ovatie gebracht. Gestart zijn 3713 personen. Er zijn tot nu toe slechts 4 deelnemers uit gevallen, namelijk twee militairen, een politieman en een burger. DE TOUR DE FRANCE. Gijsen heeft opgegeven in den 9en rit, de rit van de Alpen Win naar van dezé etappe was de toerist Level. Berrendo heeft in den laatsten Alpenrit zijn landgenoot Esquerra van de leiding gewipt. Toen Nice werd bereikt, waren de Nederlanders afgezakt. De 10e rit is een Fransche zege geworden. Albert van Schendel zakte van de 8e plaats naar de 17e. De elfde rit bracht de Neder landers op de volgende plaatsen 19e Albert van Schendel, 25 Middel kamp, 39e Antoon van Schendel. Het landenklassement was als volgt 1 België 216 u. 13 min. 18 sec., 2 Luxemburg-Spanje 216 u. 29 m. 19 sec., 3 Frankrijk 217 u. 36 m. 44 sec., 4 Nederland 230 u. 10 m. 7 sec., 5 Zwitserland, 6 Duitschland. De twaalfde etappe werd gewon nen door Le Grèves De beide Schendels kwamen in denzelfden tijd als de winnaars, namelijk in 6 uur 36 min. 36 sec. op de 9e plaats. Middelkamp was 46e in 6 uur 39 minuten. In het landenklassement staat Nederland op de 4e plaats met 239 uur 59 min. en 55 seconden. ij U'. FJ Verkrijgbaar bij drogist of winkelier. Prijs 25 cents bij aankoop van een rol King-pepermunt 10 cents.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3