Ede Bont-v. Huiten uur koken Nieuws uit de Langstraat en Omgevi Plaatselijke Berichten Heerenkleeding naar maat Zaterdag 25 Juli 1936. No 59 De Echo van het Zuiden. Tweede Blad 10 uur stoken met een „DEMON" kost U 8 Hollandsche centen Een heele middag strijken op een „DEMON" voor 2 centen Soeptrekken, smoren en sudderen op een bijgeleverde Sudderbrander 25 uur voor 8 centen Onze „DEMON" een uitkomst voor iedereen Fa. ANTON HOLTGREFE fcETEEKENT.../ V)l GEMAK DRUNEN GEMEENTERAADS VERGADERING. De leden van den raad der gemeen te Waalwijk zijn opgeroepen tot bijwo ning eener openbare vergadering, te houden op Vrijdag 31 Juli 1936, om 19 uur, ten gemeentehuize. AAN DE ORDE: 1. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. 1Koninklijk goedgekeurde ver ordening tot wijziging der verordening op de heffing van slachthuisrechten, vast gesteld bij raadsbesluit van 30 Augustus 1935. 2. Goedgekeurde raadsbesluiten van 26 Juni 1936 tot wijziging der begrootingen 1935 en '36. 3. Goedgekeurde raadsbesluiten van 26 Juni 1936 tot aankoop van grond aan de Ooster-ha- venkade van M. de Roon en A. A. van der Pol. 4. Goedgekeurd raadsbesluit van 26 Juni 1936 tot onderhand- sche verhuring van de belas tinggebouwen aan de Mr. v. Coothstraat aan het rijk. 5. Goedgekeurd raadsbesluit van 26 Juni 1936 tot verkoop van grond aan het raadhuisplein aan de Naaml. Venn. P. de Gruyter Zoon te 's-Herto- genbosch. b. Van het Burgerlijk Armbestuur van Waalwijk. Mededeeling benoeming van G. J. Goutière tot secretaris-pen ningmeester. c. Van A. G. v. d. Wiel, Besoijen. Verzoek om huurvermindering der door hem bewoonde ge meentewoning in het voormalig raadhuis aldaar. d. Van den Nederlandschen Bond van Luxe Verhuur- en Taxi-On dernemers, Deventer. Adres inzake regeling van het huurautobedrijf. 2. Aanbieding gemeente- en bedrijfs- rekeningen over 1935. 3. Aanbieding verslagen der gemeen tebedrijven en -diensten over '35. 4. Voorstel tot wijziging der begroo ting 1936. 5. Voorstel tot wijziging der leges verordening. 6. Voorstel tot vorming van een fonds voor het verleenen van bij dragen in door werkloozen ver schuldigde ziekenfondspremies. 7. Vaststelling nieuwe regeling der bezoldiging van het gemeenteper- soneel. 8. Behandeling bezwaarschriften straatbelasting en schoolgeld. Na sluiting der openbare vergade ring zal voor de leden gelegenheid be staan tot het stellen van vragen aan burgemeester en wethouders. DE WERKELOOSHEID. Einde Juni 1936 stonden in deze ge meente in totaal 577 werkeloozen in geschreven, waarvan 352 geheel- en 225 gedeeltelijk werkeloos. Einde Juli 1935 waren deze cijfers 270 werkeloozen, waarvan 218 geheel en 52 gedeeltelijk werkeloos. Men ziet hieruit, dat de werkeloos heid ook in onze gemeente belangrijk is toegenomen. DE OPBRENGST DER KERMIS. De kermis heeft dit jaar voor de ge meente opgebracht de som van 6393.90, waaronder 5419.50 van de kermisstandplaatsen en 974.40 van de vermakelijkheidsbelasting. COMMISSIE VAN OVERLEG. L.l. Maandag hield de afdeeling van Arka eene vergadering waarbij de hee- ren P. van Vliet en G. Couwenberg werden aangewezen in de commissie van overleg. Deze laatste commissie hield 1.1. Woensdag eene vergadering ter bespreking der nieuwe regeling der bezoldiging van het gemeente-perso neel. IN- EN UITVOER VAN SCHOENEN. In de maand Juni 1936 werden in gevoerd 22487 paar schoenen tegen over 30.893 paar in hetzelfde tijdvak van verleden jaar. Van Januari tot Juni werden in 1936 ingevoerd 302.304 paar tegenover 209.940 paar in 1935. Het grootste percentage invoer kwam uit Duit«c'nland en Tsjecho-Slo- vakije In Juni 1936 werden uitgevoerd .793 paar tegenover 5.736 paar in pni 1935. Van Januari tot Juni 1936 werden itgevoerd 18.438 paar tegenover 9.074 paar over hetzelfde tijdvak van 935. ROODE KRUIS. (Heden Zaterdagmiddag zal de Waal- /ijksche colonne van het Roode Kruis jjnder leiding van den sectiecomman dant. den heer dr. Akkermans uit Dru- |en. zich naar Tilburg begeven, om 11 daar deel te nemen aan een groote te-n9 (ziektevervoer per trein), n e Xv°rdt gehouden voor de afdee- 9en Van Waalwijk, Breda, Tilburg Disterwijk. fonrp?£r parochie O. L. V. BEVLEKT ontvangen. ïn he?6"' Zonda9- maken de leden Vrn,^an£koor der Parochie van O. n Z ^"kevlekt Ontvangen, met en*. heer Pastoor Kemps, hun jaarlijksch uitstapje, ditmaal naar Arn hem, Nijmegen en Omgeving. Om half acht zal per autocar vertrokken wor den. SCHOOLUITSTAPJE. Onder leiding van het personeel, maakten de leerlingen van <ie hoogere klassen der Openb. Lagere School al hier, Donderdag een uitstapje naar Rot terdam, waar o.m. bezichtigd werden de Bijenkorf, de Diergaarde, de „Vo- lendam" een der transatlantische boo ten van de Holland'Amerika-lijn, en het vliegveld Waalhaven. Ook een tocht per Spido-boot door de havens van Rotterdam, viel bij de jeugd geweldig in den smaak. Moe, maar hoogst voldaan kwam het troepje na een leerzame dag 's avonds weer in Waalwijk aan. BUITENLANDSCHE ARBEIDS KRACHTEN. Wij vestigen er nogmaals de aan dacht op, dat de werkgevers en andere personen, die buitenlandsche arbeids krachten of dienstboden in betrekking hebben, aan het gemeentehuis een for mulier moeten aanvragen, waardoor zij vergunning krijgen de vreemde ar beidskrachten in dienst te houden. Wordt dit verzuimd men deelt ons mede, dat nog geen enkel formu lier werd aangevraagd dan kunnen daaruit groote moeilijkheden zoowel voor de werkgevers als voor het per soneel voortkomen. ONGEVAL. De heer V. T. alhier reed Dinsdag te paard op den Parallelweg. Plotse ling schrok het dier en steigerde, met het gevolg dat de heer T. van het paard viel en een been brak. De heer T. werd naar het St. Ni- colaas-ziekenhuis getransporteerd. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. T. B. C. De opbrengst van den bloempjes verkoop voor de T. B. C. bedraagt 118.—. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politie-bureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: Een dop van auto; portemonnaie met inhoud, damesspeld met steentjes, gou den kettinkje met medaille met inscrip tie Nelly, zwarte damestasch met in houd, rijwielbelastingmerk en dames handschoen. ZWEMBAD. Over de afgeloopen 14 dagen 850 bezoeken, temperatuur 19°. Zondag a.s. polo-wedstrijd, tevens laatste wedstrijd voor de competitie. Begrafenis van den overleden directeur Norbertus van Bladel. Onder groote belangstelling is de heer Norbertus van Bladel, in leven directeur van het R.K. Zangkoor van St. Jan heden Vrijdag ten grave gedragen. Om negen uur werd in de pa rochiekerk van St. Jan door den ZeerEerw. heer pastoor Heezemans een plechtige zingende H. Mis van Requiem opgedragen. Het kerkkoor zong de Requiemmis van Lorenzo Perosi. Onder de Gregoriaansche melo dieën van In Paradisum werd het stoffelijk overschot van den directeur na de H. Mis door leden van het zangkoor naar het kerkhof gedragen. Aan de groeve zong het koor Beati Mortui van Mendelssohn. De heer Th. Festen hield daarna een toespraak. Als laatste groet aan onzen be minden directeur, aldus spr. zongen wij een afscheidslied aan den edelen mensch, die gedurende 55 jaren een zoo hoogst verdienstelijken arbeid voor ons zangkoor heeft verricht; aan hem, die met de meeste am bitie onzen zang heeft geleid bij blijde en ook droeve gebeurtenissen. Met algeheele toewijding gaf hij zich aan zijn taak om den kerk zang zoo schoon en harmonisch mogelijk uit te voeren tot stichting van de geloovigen en tot eer van God. Ondanks de vele muzikale ta lenten, waarover hij beschikte, is er gedurende zijn directeursschap toch veel van zijn wilskracht en opofferingsgezindheid gevraagd. Namens het zangkoor betuigt spr. aan de familie van den overledene zijn oprechte gevoelens van deel neming. Het is ons een troost, aldus spr., dat twee zonen van den over leden directeur lid van ons kerk koor zijn, maar onze beminde lei der is heengegaan uit ons midden. Moge zijn edele ziel reeds verwijlen in de volle vreugde van't hemelsche en de waarachtige aanschouwing van Gods glorie reeds hebben ge vonden. Dierbare directeur, wij danken u hartelijk voor alles, wat gij ge. durende uw verdier.stvol leven voor ons zangkoor hebt gedaan. Rust zacht in vrede. Namens de familie dankte de Eerw. Pater Eilardus (Theodorus v. d. Griendt), voor de vele blijken van deelneming in het bijzonder van het zangkoor. HET GILDENFEEST. Het Gildenfeest dat Zondag 23 Augustus a.s. te Besoijen gehouden zal worden belooft in elk opzicht iets zeer bijzonders te worden, een echt folklo- risch feest, vol afwisseling, zooals men zelden te zien krijgt. De inschijvingen zoowel voor de wedstrijden in: Vendelzwaaien, stan daard-paardrijden en Tromroffelen, als voor de schietwedstrijden komen reeds vlot binnen. Een zeer bijzondere attractie beloven de l'olklorische dansen te worden die er zullen worden gedemonstreerd. Na afloop hiervan zal ook het publiek ge legenheid krijgen een dansje te maken. Als feestterrein is gekozen een complex weilanden over den Dijk achter café v. d. Meys. Het ligt voorts in de bedoeling een optocht te formeeren van de aan dit feest deelnemende gilden om, onder begeleiding van muziek, vanaf het Gemeentehuis, naar het feestterein op te trekken. Ook deze ongemeene stoet zal zeker veel belangstelling trekken. Van verschillende hooggeplaatste personen van hier en elders is reeds bericht ontvangen dat zij in het eere* per jaar heeft Karei in die 25 jaat reeds voor 425 Baardwijkers de „laat ste eer" geregeld. Hij wist, door zijn jarenlange ervaring, vaak beter dan de betrokkenen zelf, de familie-ver^ houdingen en vertakkingen aan te wij zen en bij alle moeilijkheden dienaan gaande wist Karei steeds van advies te dienen. Voor de onverbeterlijke wijze waar op hij al die jaren zijn functie heeft vervuld is een woord van hulde hier zeker op zijn plaats. BIOSCOPEN. R. D. B.-THEATER. „De Circusvoorstelling op Vrijdag den 13den". „De Trekvogel". Waalwijk wordt deze week in het R.D.B.-Theater getracieerd op een pro gramma, dat feitelijk geen aanbeveling noodig heeft. Een sterke sensationeele film draait voor de pauze, n.l. „De Circusvoorstelling op Vrijdag den 13- den" waarin Adolphe Menjou en Greta Nissen de hoofdrollen vervullen. De artisten verrichten hun adembenemen de toeren aan de trapéze met een met den dood spottenden moed, doch zij zijn beangst voor den 13den der maand, hetgeen de aanleiding tot ver wikkelingen geeft. Na de pauze loopt het bekende film werk „De Trekvogel". Deze zeer bij zondere en belangrijke film is het nieuwste meesterwerk van Frank Bor- gage, die de schamele kleedij koos van den werklooze en het versleten afleg gertje van den geringen man. Spcncei Tracy speelt, naast Loretta Young, met fijne psychologische detailleering de hoofdrol. Dat 2êgt iet§ Dat zegt véél! 10 uur koken van één liter petroleum, dat is goedkooper dan goedkooper dan alles. Er bestaat ge woonweg geen manier van stoken, die voor- deeliger is dan koken op Demon. BEZUINIGT EN SPAART 1 1 1 v.h. BIERLAAGH-VAN DER HEIJDEN, „DE GROOTE IJZERHANDEL" WAALWIJK, HOEK RAADHUISPLEIN.TEL72 comité willen zitting nemen o.a. van Minister Dekkers, van den Commissa ris der Koningin, het gemeentebestuur, de plaatselijke geestelijkheid en tal van industrieelen en andere vooraan staande ingezetenen. Alles wijst er op dat ons 23 Augus tus a.s. een zeer bijzonder feest te wachten staat, waarop wij t.z.t. nog uitvoeriger hopen terug te komen. 25 JAAR LIJKBEZORGER. Het zal Maandag a.s. 25 jaar gele den zijn dat de heer Karei de Vries in de St. Clemensparochie de functie van lijkbezorger op zich nam. Al was het doorgaans onder droevi ge omstandigheden dat men de dien sten van „Kareltjes", zooals hij in den volksmond genoemd werd, noodig had, toch moet erkend dat hij zich met veel tact, toewijding en accutares- se van zijn taak wist te kwijten en een groote steun was bij de regeling der begrafenis-beslommeringen. Aannemende een gemiddeld aantal sterfgevallen in deze parochie van 17 Zijn hart breekt, doch zijn vrouw fluistert: „ik ga mee". Twee menschen zonder fluweel en zonder hermelijn, maar koninklijk. Dergelijke dingen regisseert Borza- ge met een psychologische detaillee ring, die zeer ontroert. LUXOR BIOSCOOP. De amateur-cowboy. Verwoeste levens. Allereerst staat op het programma van de Luxor-Bioscoop wederom een wild-west-film, welke naast de noodige spann ng ook komische verwikkelin» gen brengt. De held van deze rolprent is de zoon van een rijke veekoning, die van zijn vader de opdracht krijgt een bandietenbende, welke veediefstal len op groote schaal pleegt, te ontmas keren. Hij slaagt daarin na listige tak- tiek en krijgt een aardig vrouwtje op den koop toe. „Verwoeste levens" is een drama tisch filmwerk, waarin de hoofdrol wordt vertolkt door Norma Talmadge. Het onderwerp behandelt de strijd van goedheid en liefde tegen boosheid en haat. Zekere Wayne heeft het leven verwoest van Carteret door diens bruid op den huwelijksdag te dooden. Carte ret gevoelt groote haat voor ieder, die den naam Wayne draagt en dus ook voor den verloofde van zijn nichtje, dat hij iri bescherming nam. De geliefden worden tijdelijk dooi den oorlog gescheiden en als hij als invalide terugkeert, wil zij haar oom verlaten, indien deze niet in het hu welijk toestemt. Dit brengt den man tot inkeer en de verloofden gaan een gelukkige toekomst tegemoet. Het is niet zoozeer de hiervoren zeer kort beschreven inhoud, alswel het prachtige spel en de heele filmbewer king, die „Verwoeste levens" tot een alleszins bezienswaardig product heb ben gemaakt. Het programma wordt nog aange vuld met een interessant journaal, zoodat men deze week weer enkele uren in de Luxor zal kunnen genieten van amusante en mooie films. DE PALEIS-RAADHUIS-FEESTEN TE TILBURG. Gala-première op Zaterdag 1 Aug. Over ongeveer een week zullen we in Tilburg midden in de feestelijkhe den zitten. Feestelijkheden van allerlei aard, doch die ongetwijfeld hun culminatie punt zullen vinden in de grootsch op gezette uitvoering van het historisch openluchtspel „Koning Willem II in Tilburg" onder leiding van den regis seur Hans van Meerten. Op den avond van de officieele in gebruikneming van het Paleis Raad huis Zaterdag 1 Augustus a.s. zal de gala première van dit historisch open luchtspel gegeven worden. De toeschouwersruimte is amphi- theatersgewijze opgetrokken en be reikt aan de achterzijde een hoogte van niet minder dan acht en een halven meter! Zij zal ongeveer drieduizend toeschouwers kunnen bevatten. De speelruimte is zóó ontworpen, dat de verbondenheid tusschen het paleis-raadhuis en het eigenlijke his torisch spel, dat hier gespeeld zal worden, duidelijk naar voren komt. Het historische spel zal werkelijk de groote attractie van dc Tilburgsche feesten worden. Examen. Voor het examen der modevak- school slaagden de jongedames M v d. Penuen en M. Elkens voor cjstu miere en A. van Tuil voor lingerie- naaster. Geslaagden genoten haar opleiding bij de Eerw Zusters der St. Antonius- parochie. Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikanten, A.s. Maandag vergadert te Tilburg de Federatie van Nederlandsche Schoeit labnkanteu. Besproken zal worden, welk standpunt de Federatie zal innemen ten opzichte van het al of niet verlengen van 't Collectie! Arbeids. Contract. Voorts staat op de agenda naast enkele punten van huishoudelijken aard een statutenwijziging in >er- band met de toetreding van Bata als lid der Federatie, waarover ballotage zal plaats hebben. Bata komt in hooger beroep. De Ned. Bond en ue beeren Hessels en Mtlhado zijn gedagvaard op b Augustus ten 1U uur voor 't Gerechtshof in den Haag. Rata stelt in hooger beroep de- zellde eischen en vraagt vernietiging van 't Nonnis der lechtbank. JEUGDLUCHTVAARTCLUB „DE KLEINE WASSERKUPPE"- VLIEGERS. De actieve en sympathieke Jeugd, iucktvaai Iclub De Kleine Wasser, kuppe Vliegers, welke uitsluitend leden telt te Waalwijk en Kaats, heuvel, heeft een nieuw clublokaal aangekocht, dat gelegen is op het oude DES terrein te Kaatsheuvel. Er wordt flink gewerkt om dit lokaal keurig in te richten in verband ook met de opening, diemeteenige feestelijkheid op een nader te nepalen datum zal plaats hebben. Daarmede is de jonge vereenigmg de eerste jeugdluchtvaarlclub in 't heele land, welke de beschikking heeft over een eigen lokaal Zooals men weet, wordt te Kaats heuvel een groote t.b.c.-dag ge houden, waaraan ook deze club zal deelnemen met een zelfgebouwde twee persoons eenmolorige een dekker, welke in optocht door de straten zal gevoerd worden. üp den Zondag, welke aan den grooten Luchtvaartdag te Soesterberg voorafgaat, zullen de leden op de Roestelberg bij elkaar komen om hun toestellen »in te vliegen«. Uilerst leerzaam zal de Lucht vaartdag te Soesterberg, waar alsdan 30 5 40 clubs bijeen zullen komen, voor de jeugdige vliegsportenthou siasten zijn, niet alleen de wed strijden om bekers, die zullen worden gehouden, doch ook wegens het feit, dat de jongens in de ge legenheid worden gesteld om tegen een billijk prijsje een rondvlucht in een groot toesiel te maken. Vermelden wij nog, dat de Til burgsche club op 22 Augustus a.s. een vliegkamp organiseert op de heide hij »Bosch en Duin« te Loon op Zand. n Gaswarmwaterapparaat geeft U i zooveel warm water als U noodig heeft Dusgemakkelijk. Naar Lourdes. Deze film is gaaf, zuiver gesneden, uitnemend geregisseerd en beweeglijk. Men ziet den man, die in zijn onge durigheid kind is gebleven. Bill zoo heet hij is een onverwoestbare ke rel overigens. De crisis knauwt hem, maar hij houdt met origineele midde len het hoofd boven water. De enervee- rende gil van de treinen herinnert hem telkens smartelijk aan zijn fliereflui ters-natuur. Hij verlangt zijn vrijheid terug, springt in 'n onbewaakt oogen- blik op één trein om een nieuwe toe komst tegemoet te gaan, maar hij rolt er weer af omdat hij het meisje, dat hij eens van den ondergang redde, niet in de ellende wil terugstorten. Maar het Peer Gynt bloed begint zich weer te roeren. Een inbraak in een speelgoedfabriek zal de ontknoo ping geven. Geen geld maar wel een stukje speelgoed brengt hij mee, naief, goedhartig. Het berouw rooit voorloo- pig al zijn verlangen om zich toch nog door de trekkende treinen te laten ver leiden. Maar dan móet het: de politie zoekt hem. Woensdag vertrokken de lieelren Frans Elshout en Cor van Riel per tandem naar Lourdes. Daar zij ook een gedeelte zullen meemaken met de Tour de France werd hun door een Drunensch wielerenthousiast 'n schrij ven meegegeven voor de Hollandsche renners. Joris v. d. Bergh en de familie Mid delkamp gaf hun eveneens een schrij ven mede voor de Hollanders in de Tour. Bijna waardeloos. Op de gehouden inzet voor 'n woon huis met schoenfabriek werd het ge heel ingezet voor 1600. Dit is de tweede zaak in haar soort, waarvoor zoo weinig wordt besteed. Handboog „Constantia". De handboogschutterij Constantia houdt haar jaarlijksche prijs verschie ting bij Jos. van Delft op Zondag 26 Juli a.s. D. W. V. D.W.V. organiseert op 2 Aug. a.s. groote zwem- en cano-wedstrijden. Het volgende programma is samen gesteld: 1. 100 M. vrije slag. 2. 1000 M. kanovaren met 2 per sonen. 3. 100 M. schoolslag. 4. 1000 M. kanovaren met 1 per soon. 5. 800 M. lange afstand. 6. 50 M. kuipjevaren. 7. Popduiken. 8. Bijzondere attractie. Voor de nummers 1, 3, 5, 6 kan door liefhebbers worden ingeschreven, ter wijl aan de diverse wedstrijden fraaie prijzen zijn verbonden. Werkloosheid. In de afgeloopen week bedroeg het aantal werkloozen 119, waarvan 68 in de steunregeling waren opgenomen. VEILINGVER. „DE LANGSTRAAT", DRUNEN. ELSHOUT. De avondconcerten. Bij gelegenheid der muziekfeesten op Zaterdag en Zondag 8 en 9 Auj zullen de avondconcerten respectieve lijk gegeven worden door de Kor. Erk. Harmonie „De Volharding" en de Harmonie der Jongens-Congreg; tie, beide uit Drunen. Zie Prae-adviezen Laatste Berichten. NÈÖ PATENT 2368'i Veilingrbcricht van 23 Juli 1936. Aardbeien 1214 c.; Morellen 3D14 c.; Ker sen 3042 c.Roode bessen 715 c.; Witte bes sen G10 c.Kruisbessen 417 c.; Zwarte bes sen 36.4 c.; Yellow 14—19 c.; ld. II 9—13 c.; ld. III 6—9 c.; Erly Victoria 4—10 c.; Grenadiers 37 c.; Diverse valappel 213 c.; N.-H. Suiker peren 3—10 c.; Janbaas 1—9 c.; Oomskinderen 212 c.Frambozen 1536 c.; Zilverjuin 6l'-t c.Spinazie 24 c.; Snijboon 1623 c.; Stok- princes 2332 c.; Dubbele boon 911 c.Wuge- naurs 48 c.Boterboon 58 c.; Peulen 818 c.; Erwten 715 c.Krombek 1116 c.; alles per Kg. Bloemkool 8—15 c.; ld. II 5—8 c.; Savoie koo! 2—5 c.; Spitskool 1—3 c.; Roode bessen 2—6 Sla y2—2/, c.; Andijvie /2—V/2 c.; Komkommer. 1—1 f2 c.-. Perziken 2—5»/2 c., alles per stuk. Selderij 1/3—c.; Kroten 1—1V2 c.; Bospeen 1—2y2 c.; Peen 37 c.; alles per bos.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9