Plaatselijke Berichten Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Woensdag 29 Juli 1936. No 60 De Echo van het Zuiden. Tweede Blad dk /üuaJuul £cK>%t QjCtS DRUNEN HEUSDEN. KAATSHEUVEL. en JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 30 JULI 1936. GESLAAGD. Van de Nutsschool voor U. L. O. slaagden te Breda voor het Mulo diploma A J. de Booij, M. A: Pleijs en B. Budding te Waalwijk, E. v.d Hoek »n J. P. de Rooij te Capelle, J. iwart en A. S'. Kuijsten te Sprang. Voor diploma B J. J. Schrier te Drimmelen H. Wittebol te Capelle. De heerJ.B. van Zeist alhier, leerling van de Middelbaar-Tech- flische school te Den Bosch, deed -met goed gevolg zijn overgangs examen van het 2e naar het 3e leerjaar en slaagde te 's Gravenhage voor de acte Handteekenen L. O. Dhr. H.A Horst, alhier slaagde te Eindhoven voor het examen handenarbeid. BENOEMING. Tot waarnemend ontvanger van hel kantoor te Budel werd benoemd de heer Maassen, rijksklerk der di recte belastingen, alhier. Gisteren avond heeft de heer Maassen het kantoor te Budel overgenomen. Opheffing van de goederentram Tilburg-Waalwijk-Den Bosch. Hel goederenvervoer op de tram ilburg, Waalwijk, Den Bosch zal et ingang van 1 Oct a.s. worden opgezet. Alleen het zandvervoer n Drunen naar den Bosch blijft orlgang vinden totdat de werk- amheden aan de tunnelwerken in in Bosch zijn voltooid. Terug uit de vacantie-kolonie. Voorts ligt het in de bedoeling dat de beide gemengde zangvereeni- gingen Hallelujah(( en «Vooruit gang zij ons Doel« gezamenlijk twee koren zullen uitvoeren, het eene onder leiding van den heer v. d. Kolk, het andere onder directie van den heer Nelis. EXPOSITIE SCHOOLWERK. In de Gymnastiekzaal der B. K. Meisjesschool der St. Clemenspa— rocliie werd Zondag een expositie gehouden van de werkstukken van de leerlingen dier school, welke zich in een builengewoon druk bezoek mocht verheugen. Vanaf de groote verscheidenheic Iröbelwerk van de bewaarschool kleuteis tot de meer degelijke, fraaie werkstukken van de leerlingen der diverse klassen waren keurig en overzichtelijk gerangschikt. Alle bezoekers en bezoeksters waren vol waardeering voor hetgeen door de Eerw. Zusters wordt ge daan om aan de meisjes, naast algemeene ontwikkeling ook vaar digheid in nuttige en fraaie hand werken bij te brengen. HULDIGING PRINCEN. Z'J KUNNEN METER ZONDER STELLEN maar U niet. U stelt andere eischen. Voor mo derne kookmethod^s is Gas de aangewezen brandstof. Maandagavond gaf het een heele Irukte aan het station van ouders, broertjes en zusjes toen de 26 kin keren terugkeerden uit het vacantie- huis St. Joseph te Egmond aan Lte, waar ze door de goede zorgen Ier plaatselijke T. B. C. commissie weken hadden kunnen doorbren- ;en. Ze zagen er allen frisch enge :ond uit en het was hen aan te :ien, hoe goed zoo'n prachtige kuur n de heerlijke natuur en sterkende eelucht met regelmatige, prima ■eding hen gedaan had. Een ieder heeft zeker weer bij chzelf gedacht Wat een pracht. erk doet die T. B. C. commissie. Toont die waardeering bij voort luring door daden I HET CONCOURS VAN DE HARMONIE ST. CRISPIJN. Zooals bekend wordt op 14, 15, 6 en 17 Augustus a s, door de' hu morde St. Cbrispijn 'n federatief oncoursgehouden. Op 'I feestterrein het voetbalveld van W.S.C zullen e vele vermakelijkheden worden eplaalst, die tezamen een kleine •ermis vormen. Zoo zullen er verschijnen een onsumplietent, een gebakkraam, en palingkraam, een patales-frites- 'agen, een zuur en fruitkraam, jrwijl men zich kan vermaken in en schietsalon en een kijktent met jntrekkerij en pyramidesport in in luchfschommel, zweefcaroussel, uto-Ridé O-bergbaan enz. Nog andere attracties zullen ten inorge van de hopelijk zeer vele ezoekers voor vermaak en jolijt >rge... Hel concours van St. Crispijn klooft een echt Waalwijksch feest worden, dat ongetwijfeld ook vele eemdelingen zal (rekken. HET PLANTSOEN. He werkzaamheden rondom het antsoeu Vorderen goedna de oleering is men bezig aan weers- den van den rijweg een klinker tspad aan te leggen. Met het werken van den grond voor de rken is men reeds bijna de itionsstraat genaderd en om een deelte is reeds de afrastering ïgebracht. £r wordt met veel ambitie ge- rkt en t geheel zal iets moois rden. COLLECTE. Naar wij vernemen zal de collecte or het geschenk der gemeentc- ren ter gelegenheid van 't koperen rgemeesters jubileum, in voorm. jsoyen plaats hebben op Zaterdag O'oge ook hier een gunstig resul geboekt worden. ■5T 3URGEMEESTERFEEST. ;°als vroeger medegedeeld zullen mannen- en gemengde koren 'er gemeente, ter gelegenheid van 1 burgemeestersfeest op 1 Sep- nber a.s, des namiddags een amenlijke uitvoering geven od t Raadhuisplein. Daarbij zullen door de gezamen e mannenkoren, onder leiding o den heer Jan Kooien worden gevoerd Opwaarts R. Hol. Neerlands Mannenzang de Vliegh Hymne (met accomp.) De gemengde en mannenkoren llen gezamenlijk, onder leiding o den componist den heer Aug. d- Heijden het »Feestlied« uit eren. Zooals hekend zal op Zaterdag 8 Augustus a.s. een officieele huldiging plaats hebben in onzegemeente van den heer A. Princen, als grondlegger van de gymnastiek in Waalwijk vóór 40 jaren. Aan deze huldiging zullen alle in onzegemeente beslaande gymnastiek vereenigingen deelnemen (uitgeno men de R.K. «W.G.V.») n.l.deR.K. Gymnastiekvereniging »Kunst en Kracht», de Chr. Gymnastiek—ver- eeniging «Kracht en Vlugheid», de Gymnastiek vereeniging »S. S. S.» en de Veteranen Gymnastiekvereni ging «Ons Huis» terwijl voor dit doel een eere—comité is samengesteld, bestaande uit de heeren (voorloopige lijst) E. C. J. Moonen, Burgemeester. W. Eibers, w Fr. Smolders,) ^ethoilders J. van Mierlo, Gem Secretaris. J. Houben, Inspecteur van Politie. C. Pullens-v. Galen, Lid van den Gemeenteraad. Ds. Mühlnickel, Pred. Ned. Herv. Gemeente. Dr. H. G. Langemeijer, Arts. M. H. C. Kolster, Arts. L. W. C. Christ, Notaris. Jud. Timmermans Phzn.. Voorz. «Waalwijks Belang Jan Tielen, Secretaris «Waalwijks Belang.» Chr van Liempt, Voorz. Midden stands vereeniging. Jac. Spijkerman, Voorz.Commissié Lich. opvoeding. Ir. H van der Waerd.jn, Directeur Rijksvakschool. I. Blokzijl, Directeur P. T. T. J. Wilzink, Hoofd der Chr. School. G. Veil man. Hoofd der B. K. Jongensschool. A. C. van der Heijden, Voorzitter Liedertafel «Oefening en Vermaak.» W. Timmermans, Dir. «Noord Braband» Bankier, oprichter W.G.V. P. Gloudemans, oprichter W.G.V. LVBo,hUngenl-d^enW.G.V. Jos. van Heijst R. van Mil. Het programma luidt als volgt: De deelnemende lurnvereenigingen marcheeren vanaf hun clublokalen naar het einde der St. Antoniusstraat. Vandaar uit trekt men ten half vijf gezamenlijk naar het gemeentehuis, waar de ontvangst en huldiging door den Edelachtb Heer Burgemeester zal plaats hebben, waarna défilé voor de autoriteiten. Na afloop stokoefeningen op mu ziek op het plancher onder leiding van den heer A. Princen, waarna groote turndemonstraties door de diverse vereenigingen. zoowel voor de dames- als heeren-afdeelingen. Zooals men ziet een waardige huldiging met een interessant pro gramma. PRAE-ADVIES. NIEUWE REGELING DER BEZOLDIGING VAN HET GEMEENTEPERSONEEL. Zoóals U wel bekend zal zijn, heeft de Minister van Binnenlandsche Za ken bij rondschrijven van 4 September 1935. nr. 23805 Afdeeling A.Z., aan een 200-tal gemeenten in overweging gegeven een salariskorting van ±5% 21/2% op het personeel in dienst dier gemeenten toe te passen. Gelet op het peil der bestaande be zoldigingen meende hij voor onze ge meente op een salarisverlaging van 2'/2% te moeten aandringen en achtte hij het verder gewenscht de loonen der gemeentewerklieden nader aan het plaatselijk loon- en levenspeil te toet sen en daarmede in overeenstemming te brengen. Vóór 1 November 1935 zou hij dan gaarne door tusschenkomst van Gede puteerde .Staten vernemen wat naar aanleiding van zijn circulaire was of zou worden gedaan. De inhoud van die circulaire heeft verschillende keeren een onderwerp van bespreking uitgemaakt in de ver gaderingen van ons College en wij heb ben omtrent de daaraan te geven uit voering nader en schriftelijk en mon deling overleg gepleegd met de Gede- puteerde Staten en met de daarvoor aangewezen instantie van het Depar tement van Binnenlandsche Zaken. Als resultaat van het door ons ge pleegd overleg bieden wij U hiernevens ter vaststelling aan een geheel nieuw door ons ontworpen salarisregeling met den inhoud waarvan, volgens ont vangen bericht van de Gedeputeerde Staten, de Minister van Binnenland sche Zaken zich voorloopig kan ver eenigen. Ter toelichting van deze regeling zij nog het volgende opgemerkt: 1. De voorgestelde regeling is, wat het administratieve gedeelte betreft, zooveel mogelijk ontleend aan de be palingen van het Rijksbezoldigingsbe sluit 1934. 2. De thans voorgestelde bezoldi ging van het personeel, vallende onder het in de regeling aangegeven begrip van .ambtenaar"' is, zooals de Minis ter noodig oordeelde, 2j^% lager dan de geldende. Alleen voor de be trekking van den adjunct-boekhouder bij de administratie der gemeentebe drijven is onder nr. 15 een hoogere be zoldiging uitgetrokken (zie de nrs. 15/ 16 van den staat, aangevende de oude en nr. 15 van den staat, aangevende de nieuw voorgestelde bezoldiging). Dit vindt zijn oorzaak in het volgende. Toen in 1925 het salaris voor deze betrekking werd vastgesteld, meende men die betrekking te kunnen doen waarnemen door een aankomende on gehuwde kracht. Het dienstvak, waar bij bedoelde functionnaris werkzaam was, strekte zich toen alleen uit over de administratie der gemeentelijke licht- en waterbedrijven. De omzetting der boekhouding dier bedrijven in een centrale administratie voor alle, zijnde 7. gemeentebedrijven, maakte de aan stelling van een beter onderlegde kracht dan waarmede bij de vaststelling der bezoldiging aanvankelijk was rekening gehouden, noodzakelijk. Deze omstan digheid en het feit. dat de huidige, na evenbedoelde omzetting der admini stratie aangestelde, kracht gehuwd is, zijn oorzaak, dat hier een hoogere be zoldiging dan de thans geldende wordt voorgesteld. Daar deze salarissen per maand wor den uitbetaald, zijn deze steeds afge rond op een 12-voud. Voor de perio dieke verhoogingen is hiermede ook rekening gehouden: ook deze vormen steeds een 12-voud. 3. Voor de loonen der werklieden moest, volgens de circulaire van den Vïinister, tot grondslag worden geno men de plaatselijke loonstandaard. Een door ons hiernaar ingesteld onderzoek leidde tot de conclusie, dat het gemid deld plaatselijk loonpeil lag boven het loon, geldende voor de werklieden in dienst van het Rijk, zoodat volgens het Departement van Binnenlandsche Za ken laatstbedoeld loon tot basis moest worden genomen van de salarieering van de werklieden in dienst onzer ge meente en dienden tevens de bezoldi- gings-schalen tot een 6-tal beperkt te blijven. Het volgen van evenbedoelde loonregeling mocht echter geen directe verhooging van weekloonen voor de een of andere groep van werklieden met zich brengen. In verband hiermede hebben wij voor de werklie-den geheel nieuwe be- zoldigings-schalen ontworpen en deze (de nrs. 26 en 27 uitgezonderd, omdat deze betrekking hebben op nevenfunc ties, welke geen volledige dagtaak in dienst der gemeente opleveren) ook beperkt tot een 6-tal. Door de voorgeschreven beperking van het aantal bezoldigingsschalen, moesten natuurlijk verschillende be trekkingen worden geherclassificeerd. Hierdoor en omdat het volgen van de loonregeling voor de werklieden in dienst van het Rijk geen directe ver hooging van weekloonen voor de een of andere groep van de gemeente werklieden met zich mocht brengen, hebben wij voor den thans in dienst zijnden lantaarnverzorger (thans on dergebracht bij nr. 29), voor de beide geldophalers/meteropnemers (nr. 30) en voor den werkbaas (nr. 32) in arti kel 13, 2e lid, der verordening een overgangsbepaling in het leven geroe pen. Door deze bepaling blijven voor de geldophalers/meteropnemers en voor den werkbaas de loonen beperkt tot hun oude bezoldiging, verminderd met 2^2%. afgerond op een veelvoud van 0.48. Hun hoogere classeering brengt door deze bepaling geen directe ver hooging hunner bezoldiging mede. Voor den lantaarnverzorger wordt door deze bepaling voorkomen, dat op hem een extra hooge korting komt te drukken. Zijn thans in die overgangs bepaling genoemde bezoldiging komt overeen met zijne oude bezoldiging, verminderd met ±2^%,, afgerond op een veelvoud van 0.48. Wanneer men de thans voorgestel de weekloonen vergelijkt met de hui dige weekloonen, zien we, dat ook hier de korting is beperkt kunnen blijven tot 2/2 /v dat alle loonen een veel voud vormen van 0.48. Dit laatste is gebeurd om administratieve redenen om de weekloonen gemakkelijk tot uur- loonen te kunnen omrekenen. De Commissie voor Georgani seerd Overleg kan zich, blijkens haar mede in afschrift hierbij gaande advies, eenstemmig met de voorgestelde rege ling vereenigen. Alleen de vertegen woordigers de ambtenaren zij* de mee ning toegedaan, dat de bezoldiging van de nader in dat advies aangegeven be trekkingen niet verlaagd hadden be hoeven te worden. Ons College sluit zich aan bij de meening van de leden van G. O., afge vaardigden van Uwen Raad, die vrees den. dat door het maken van uitzon deringen. de voorgestelde regeling in gevaar zou komen, zoodat mogelijk bij een nieuwe bespreking op het Depar tement voor andere groepen, speciaal voor de werklieden, wel eens een hoogere korting zou kunnen worden verlangd. B. en W. van Waalwijk. FEDERATIE VAN NED. SCHOENFABRIKANTEN. In de Maandag te Tilburg gehouden algemeene vergadering van de Federa tie van Ned. Schoenfabrikanten werd besloten het collectief contract in zijn huidigen vorm met ingang van 1 Sep tember op te zeggen. Getracht zal worden een nieuw contract af te slui ten van maand tot maand, met annu leering der wachtgeldregeling. De voorgestelde statutenwijziging in verband met de toetreding van Bat'a als lid der federatie, werd met alge meene stemmen verworpen. ATHLETIEK. Op de Sintelbaan te Amsterdam weiden Zondag de wedstrijden om de kampioenschappen van Neder land van de Federatie van Dioce sane Alhletiekbonden (F.D.A.) ge houden. i I ot de 45 deelnemers, welke dooi de drie zuidelijke diocesen waren afgevaardigd, behoorde ook de heer H. Lombarls, lid van «Kunst en Kracht« alhier, die in de nummers «verspringenen »hink-stap-sprong« uitkwam en een schitterend figuur heeft geslagen. Met een sprong van 6.13 M. bleef hij slechts 2'/, c.m. heneden den kampioen en bezette daarmee de eervolle 2e plaats. Met een hink-stap-sprong van 12.56 M. verbeterde hij 't bestaande record van het Bossche Diocees met 4 c m., doch de concurrentie in Amsterdam was zoodanig, dat 2 andere springers nog verder kwamen en hij met dezen Iraaien sprong den 3en prijs behaalde. Hij was de cenige deelnemer die op 2 prijzen beslag wist ie leggen, en dat in zulk een zvvaren wedstrijd waaraan niet minder dan 183 van de beste afhleten mogen deelnemen die door de verschillende diocesen uit het land worden afgevaardigd. Jammer dat de heer A. Schapen donk wegens een heen-blessure niet van de partij kon zijn om zijn kampioenstitel los-hoogspringen te verdedigen. Gezien de in dit nummer bereikte hoogte zou hij wederom een goede kans op de bovenste plaals hebben gemaakt. De heer H. Lombarls onze ge- lukwensclten met zijn kranige pres taties. WERKEN AAN DE HAVEN VOOR DEN LABBEGATSCHEN WEG. Zooals men weet, is aan den weg naar Labhegat een belangrijke verbetering aangebracht, doordat de weg recht is doorgetrokken, waar deze vroeger een flinke bocht maakte Door de N.V. Wegenbouw Van Dijk en Petit te Bergen op Zoom wordt dit gedeelte binnenkort van een bi tumen dek voorzien. Links van de haven alhier worden momenteel de eerste voorbereidingen daarvoor ge troffen. Er is reeds een groot plat reservoir aangelegd, waarin de heete mastiek, welke per vrachlbooten wordt aangevoerd, zal worden ge stort om te verharden. Tevens is er een ijzeren molen opgericht, welke de mastiek met steen.materiaal zal vermengen. Vrachtauto's zullen hel wegdekmateiiaal naar Labbegat ver voeren. De heele karwei zal vermoedelijk een vijftal weken duren en is van belang ook voor onze plaats, omdat ook verschillende Waalwijksche ar beiders te werk zullen worden ge steld. e Lenigen tijd geleden werd een dergelijk werk aan de haven uitge voerd, waarbij enkele personen ge vaarlijk spel hebben gespeeld door over de in de bakken gestorte bijna hard geworden mastiek te loopen. Zij bleven kleven en zakten lang zaam weg in de taaie massa. Niet dan met de grootste moeite werden zij gered. Men zij dus gewaarschuwd. tjes, 8 dito taartvorkjes en een zil veren taartschep. Militaire zaken. Behoudens onvoorziene omstan digheden, zullen op 1 October 1936 naar de aanvullingsreserre over gaan a. de gewone dienstplichtigen der landmacht, behoorende tot de lich ting 1921, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd; b. de gewone dienstplichtigen der landmacht van andere lich tingen, die met de lichting 1921 de eerste oefening hebben beëindigd, met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn overgegaan. De rijksgoederen, verstrekt aan de dienstplichtigen, die op genoem den datum naar bedoelde reserve overgaan, zullen met uitzonde ring van schoenen en haarkam in de tweede helft van September ol in October 1936 moeten worden ingeleverd. Blijkt bij de inlevering, dat er goederen ontbreken of dat deze niet in den vereischten staat verkeeren, dan stelt de dienstplich tige, wien het aangaat, zich o.a, aan bestraffing bloot Nader zal aan belanghebbenden worden hekend gemaakt, wanneer en waar de inlevering moet plaats hebben. 12J/2 jaar Pastoor. DIEFSTAL? Door mej. P. M. de R. wonende aan de Grootestraat is bij de politie aangifte gedaan van den vermoede- lijken diefstal van 8 zilveren lepel- Zondag 2 Aug. zal de parochie St. Lambertus op zeer bescheiden wijze 't feit herdenken dat Pastoor Goossens voor 123^2 jaar tot Pastoor werd be noemd van deze parochie. Zang en Vriendschap. Met Mannenkoor ,,Zang en Vriend schap zal onder leiding van Jan Merkx deelnemen aan 't Muziekfeest te Els- hout op Zondag 9 Augustus a.s. Handboog „Constantia". De Handboogschutterij Constantia" hield een groote schietwedstrijd op de banen van café A. v. Delft. Na een felle strijd werden de prij zen als volgt behaald: le Jos. v. Leent, 2e C. Bruurmijn, 3e H. de Wit, 4e J. Klomp, 5e A. Luijpen, 6e J. Vissers, 7e L. Kouveld. Concert Jongens-Congregatie. Zondagavond gaf de harmonie der Jongenscongregatie in samenwerking met de harmonie St. Cecilia" uit Haar steeg een concert op de nis der Jon gens-congregatie. De belangstelling van de zijde van t publiek was groot en 't geen ten ge- hoore werd gebracht behoorde tot 't beste. Verloting. Zondagavond had in café Th. Els- hout de trekking der verloting plaats van de Kon. erk. Harmonie „De Vol harding. Voor den aanvang bracht de heer Sikkers dank aan publiek, feestcomité, politie en pers voor hunne gewaardeer de medewerking om 't festival zoo te doen slagen. De eerste prijs won lot no. 925, in 't bezit van mevr. Priem, alhier. De trek king had plaats onder politie-toezicht. Nat. Athletiek-kampioenschappen. Onze dorpsgenooten Leo Elshout en Jo de Hart namen deel aan de nationa le athletiek-kampioenschappen te Am sterdam. Zij moesten onder zeer on gunstige omstandigheden aanvangen met de wedstrijden. Toch werd Elshout zesde bij 't hoog springen en vierde bij de hink-stap- sprong. D. W. V. D.W.V. heeft de vereischte goed keuringen der diverse instanties ont vangen voor 't organiseeren van wa tersportfeesten op Zondag 2 Aug. a.s. Reeds vele deelnemers schreven in. De wedstrijden vangen aan om vijf uur. Ver. voor behoud van Natuurschoon. Wij vernemen dat door tusschen komst der Vereeniging voor 't behoud van Natuurschoon de werkzaamheden voor het bouwen van uitkijktoren en blokhut voor de Jonge Wacht zijn stopgezet. Uitgezocht zal moeten worden of de plaats waar men bouwt al of niet eigen dom is der vereeniging. ELSHOUT. Brandweerdemonstratie. Onder leiding van den heer Veukir- cher, technisch ambtenaar bij het licht en waterbedrijf te 's-Bosch, werd een demonstratie gehouden door de gere organiseerde brandweer met 't nieuwe materiaal, dat aangesloten wordt op de voor kort voltooide waterleiding. Omtrent dit materiaal gaven wij bij de demonstratie in Drunen reeds een uitvoerige bespreking. Door den heer Neukircher werden de spuitgasten de noodige instructies en aanwijzingen ge geven. Bij wijze van proef werden ver onderstelde branden gebluscht. Alles had een. vlot verloop en beteekent daar mede een aanwinst voor Elshout heeft opgebracht f21,34 De heer J. van Laarhoven werd bij gelegenheid, dat bij 60 jaar lid was van de Brandweer gehul- digd in een feestvergadering in »Loncordiu«, waar hij werd toege sproken door het boold der Brand, weer den heer Hub Verboeven, die hem tevens een zilv. medaille met inscriptie aanbood, terwijl hij van de hoofdlieden een prachtige mand met bloemen in ontvangst te nemen had. Ook de Burgemeester betoonde door zijn aanwezigheid feit* angsteIJin& biJ dit zeldzame Donderdagavond a.s. komt in een vergadering in het R.K. Ver- eenigingslokaal een afgevaardigde spreken van den R.K. Middenstands hond, waartoe alle middenstanders uitgenoodigd zijn. Zaterdagavond speelde de Heusdensche Boys (alias Longa) tegen de V.V. Well voor de zomer competitie en won met 3—1. Zondag speelde Juliana II hier tegen RWB Besoijen en verloor met 4—2. De werkman K. kreeg in de werkverschalling bij ongeluk een slag op den voet van zekeren v. Het kwam zoo aan, dat de man ineenzakte van de pijn en per auto naar huis moest worden verboerd, waar Dr. van G. medische hulp verschafte. Aangezien Juliana bevorderd is om te spelen in den KNVB is men begonnen het terrein in orde te brengen en kleedkamers to houwen volgens de bekende voor schriften. De heer P. de Graag, Ad. timmermans en aannemer alhiei is belast met de werkzaamheden. De en A. heeren Hoogland, Breda de Graag alhier begonnen hun onderlingen damwedstrijd in de Poort van Kleef in Breda. De eerste, kampioen dammen van N.-Brab. van den Ned. Dambond verloor deze eerste partij tegen onzen stadgenoot, oud-damkapioen van N -Brabant. De uitslag van de verloting bij »Crescendo« is alsvolgtHoofd prijs 155. Overige prijzen in volg orde: 251, 39, 637, 510, 571, 524, 752, 644, 135, 338, 494, 751. Vrijdag maakten de leerlingen der Openb School onder geleide van het personeel een uitstapje naar Nijmegen en omstreken. 's Morgens om 8 uur toog men in autobussen op reis en daar het weer uitstekend was, had men den geheelen dag, vooral van de prachtige landstreek volop te genieten. Geen wonder dan ook dat het gezelschap, toen het hier om circa 10,30 urn 's avonds terugkeerde, wel moe, doch ten hoogste voldaan was. T.B.C.-dagen. Zondag a.s. wordt van uit Mons een groote TBC-duivenvlucht georgani seerd ten bate van de plaatselijke vereeniging lot bestrijding der tuber culose. We mogen gerust zeggen dat voo deze vlucht toezegging van medewer- king is gedaan door alle postduiven- vereenigingen ter plaatse en ook do niet georganiseerde (luivenliefhebbers. Vrijdagavond zal in de zaal van den heer Jan van Dun worden ingekorfd. Naar schatting worden 'n 1000-tal dui ven verwacht. Van verschillende zijden zijn belangeloos fraaie prijzen disponi hel gesteld. Voor de goede organisatie van do TBC-dagcn is aan B. en W. vergun ning aangevraagd tot het organisee ren van een wandel- fiets- en auto tocht op Zaterdag n.m. (8 Aug.) om uur. Voorts tot het optreden van „Do Drie - Jokers", de mandolineclub, do harmonie Euphonia, en de Zangver- Bel Canto; lot den verkoop van lied jes, oliebollen en patates frites, van roomijs, mutsen en andere vermake- lijkheidartikelen; tot ontheffing van de winkelsluitingswet op Zondag Aug.; tot het houden van een bloemp jesdag; tot het vertoonen van diverse attracties en muziek-ensembles in d straten; tot het houden van een glijer. wedstrijd in de Schoolstraat; tot he houden van een vertooning op do speelplaats de St. Jansschool, tot he organiseeren van vermakelijkheden ii de zalen van Jan van Dun; L. do Bondt; Johan Smit; Euphonia en do. Gildenbond. Waterleiding gesprongen. In de Dongenschestraat werd Dins dagavond een lek in de dienst (hoofd leiding) van de Waterleiding der N.V. Waterleiding Mij. N.W. Brabant ge constateerd. In een minimum van tijd stond een groot gedeelte van de stran. onder water. De plaatselijke agent van de Maatschappij de heer H. P. Dek kers-v. d. Vliet heeft de zaak tot na dere voorziening afgesloten. De processie van hier naar Keve- laer zal plaats hebben per trein op 15 en 16 Aug. e.k. De collecte voor de hulpbe hoevende blinden in de inrichting Plantage Middellaan 64 te A'dani Prijsuitdeeling Apollo. Zondagmorgen na de Hoogmis gal de Harmonie Apollo een matinee, waarop uitgenoodigd waren de bestu ren der vereenigingen, welke hadden deelgenomen aan het dezen zomer ge houden concours voor muziek- en zangvereenigingen alhier. Onder leiding van den Directeui den heer P. B. Bisselink gaf de Har monie een' programma ten gehoore dat de aanwezigen een voorbeeld gal

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5