Köningswinter Düsseldorf DRUKWERK KOERSEN. SLUITING RIJKSVAKSCHOOL. ABONNEERT U OP DIT BLAD. ADVERTEERT IN DIT BLAD. St. Joachimsmoer. Waaïwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Gemengd Nieuws. Radioprogramma Sport. Laatste Berichten. Advertentiën f4.- per persoon. cn het Bergsche land wat een corps met goede capaciteiten onder goede leiding kan bereiken. Naast een keurige openingsmarsch „De Florentine!*" van Fucik en „Mai- tinei" van den Directeur als slot of freerde het corps Egmont van Beet hoven, Suite Oriental van Popy en Scene Pittoresque van Massenet; nüm- incrs ieder voor zich een juweel van compositie, doch meteen gegeven op een wijze, zooals dat alleen een ge routineerd corps vermag. t Onder de pauze reikte Apollo s Voorzitter de heer M. A. v. d. Wee de behaalde prijzen uit, waarbij een woord van dank wijdende aan de deelnemende gezelschappen. an ver schillende zijden werden de woorden bii het uitreiken door den Voorzitter gesproken beantwoord met toezeg gingen lot een volgende gelegenheid ot een wederzijdsche üitnoodiging op eventueel te houden eigen concour- sen De diploma's zullen dezer dagen worden toegezonden. Propaqanda-avond. Donderdag hield de Jonge Werkman een propagandavergadering in het Gildenhuis. Uitgenoodigd waren alle jonge arbeiders met hunne ouders. De zaal was goed bezet. De ondervoorzit ter van de J.W. opende met een wel kom en een uiteenzetting van het doel van deze avond. De tooneelclub van de JAN voerde 'n paar tooneelstukjes op, door den heer A v. d. Velden aangevuld met eenige goed gegeven scènes. Het werk der executanten op 't tooneel vond alle waardeering. De heer Scbuiirmans uit Orthen lid van het Bondsbestuur hield een pro- pagandaspeech over het instituut J.W. Hij zette in klare woorden het doel en de werking uiteen. Spr. riep de jonge lui op le komen in het J.W .-verhond om gehard te worden tegen de groote gevaren van den tegenwoordigen tijd. Spr. wees op de aanbevelingen van Paus en Bisschoppen van deze orga nisatie; op de gevaren van communis me, dat met groote snelheid 0111 zich grijpt; op de gevaren, die de werkloos heid met zich brengt 0111 te groeien in onverschilligheid en karakterloosheid. Spr. riep alle jonge arbeiders op tot aansluiting hij de J.W. om alzoo te vens in de mogelijheid te zijn in groote getale op te trekken naar 't groote J- W.-congres, dat in Nijmegen wordt gehouden. Met 'n paar saxephoon-solo-num- mers, 'n vroolijk lied en 'n heerlijk (H) -óf"te werd de vegadering ge sloten. Reeds mocht 't bestuur eenige nieuwe leden inschrijven. Sedert geruimen tijd is men bezig aan het herstel van den loren onzer kerk. Thans is het werk zoo ver gevorderd, dat het leidekken be gonnen is. Dil moeilijk werk is opgedragen aan de firma A. Coolen uit Tilburg. Zaterdagnamiddag brak boven ons gehucht een hevig onweer los. Plotseling werd men opgeschrikt door een hevigen donderslag, waar bij men vreesde voor schadelijke gevolgen. Spoedig bleek dat bij den landbouwer van Br. een koe door het hemelvuur was getroffen. Zondag was het bizonder druk in onze parochie. Het was de feest dag van de H. Anna, die hier op een bizondere wordt vereerd Vele bedevaartgangers waren opgekomen om deze groote Heilige hier te komen vereeren en Haar bizondere voorspraak in te roepen Onder de plechtige H. Diensten hield een Pater van de Orde der Karmelieten een feestpredikatie voor de pelgrims. Na iederen dienst werd gelegenheid gegeven de relekwie der H. Anna te vereeren, waaronder toepasselijke liederen van de H. Joachim en Anna werden gezongen. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 3.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor Oefening en Vermaak. Vrijdagavond van 6 tot half 9 inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Mons. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »De schrik van Texas«. Vrijdag 8,15 uur, R.D.B.-Theater, «Plankenkoortsen Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Opgaaf van de Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. Kantoor Waalwijk. Een behartigenswaardig woord tot Leder- en Schoenfabrikanten. Hedenochtend ten 10.45 uur had aan de Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers onder de gewone be langstelling, de sluiting van den cur sus 1935—1936 plaats. I)c directeur, de heer Ir. H. van der Waerden, hield daarbij de gebruikelijke toespraak, waarin hij ook den uitslag der exa mens mededeelde. Hij sprak als volgt: M.H. Het einde der cursussen verschaft mij wederom het genoegen enkele woorden tot U allen te mogen rich ten. Allereerst verheugt liet ons de leden oer Commissie van Advies in ons midden te zien, welke Commissie steeds klaar staat om de belangen van het Instituut te verdedigen. Ons wel kom geldt ook de gedelegeerden, die als vertegenwoordigers der vakbon den de examens meemaakten en die wederom geconstateerd zullen hebben dat wat de afdeeling lederbereiding betreft in 1 jaar en in de afdeeling sehoenfahricage in 2 jaren een solide grondslag gelegd wordt voor hen, die naar wij hopen dra een positie in de industrie zullen innemen. De pers en de vakpers, ook hare komst wordt tel ken ja re gaarne gezien, omdat wij over tuigd zijn, dat zij na bezichtiging der bereikte resultaten, zooals die vooral uit het bereide leder en de werkstuk ken blijkt, wderom met kracht zullen getuigen van het voorrecht, dat de Nederlandsche Schoen- en Lederindu strie door het bezit van dit instituut genieten. Ik herhaal hetgeen ik het vorige jaar reeds zeide: Wij hebben de be langstelling der pers en van de vak pers in het hijzonder in deze moei lijke tijden broodnoodg, vcforal in dezen tijd van bezuinigingen, 0111 te zorgen dat vitale belangen behoorlijk gekend en verdedigd kunnen worden, opdat geen blijvende schade voor onze hij uitstek nationale schoen- en leder industrie veroorzaakt worde. Juist in deze lijden dienen allen, die in de industrie een leidende plaats wil len innemen, zich allereerst aan ons instituut le bekwamen, 0111 met een maximum kans den zwaren concurren tiestrijd het hoofd te kunnen bieden. De resultaten door ons bereikt zijn uit den aard der zaak even wisselend als het leerlingen-materiaal, dat ons toevloeit. Wij zouden echter- liever zien, dat alle leerlingen een middel bare opleiding H.B.S. of Handelsschool hadden, waarop het voortbouwen ge makkelijker zou zijn, dan thans hel geval is. De groote wisseling in voor studie brengt onvermijdelijk mede, dat enkelen slechts met de grootste moei te de lessen kunnen volgen, terwijl an deren daarentegen liever een sneller voortschrijden zouden zien. Wij moe ien echter met de grootst mogelijke omzichtigheid zoeken naar een gemid delde, daar wij immers een grondslag willen leggen, waarop in de industrie kan en moet voortgebouwd worden. Het betrekkelijk gering aantal leer lingen van een bijzondere school, zoo als wij, brengt telkenjare groote geva ren van drastische bezuinigingen met zich, waarbij zelfs de minimum per soneelsbezetting steeds nog in gevaar verkeert. Wij mogen en moeten dan ook aan de industrieelen den eisch stellen, om, vooral in hun welbegrepen eigenbelang ons te steunen door allen naar onze school te zenden, die daarvoor maar eenigszins in aanmerking komen. Vooral de lederfabrikanten dienen te bedenken, dal het vaak gehoord motief van „Ik kan mijn zoon in de zaak niet missen" onjuist is. De on kosten, die het missen van de zoon ge durende pl.m. 10 maanden meebrengt, komen later immers met woeker terug. Dat ik den nadruk leg op de moei lijke tijden, is uitsluitend 0111 te waar schuwen, dat het thans nog in de macht der belanghebbende industrieën ligt, om het instituut ongeschonden te behouden. Het aantal leerlingen der dagschool was in het afgeloopen jaar betrekke lijk groot, gezien het feit, dat wij vrij wel geheel op het binnenland zijn aan gewezen. In het algemeen werd met opgewektheid en ijver gewerkt, al kost te het verschillende leerlingen veel moeite om op tijd te komen. Beschouwen wij thans nog even de verschillende afdeelingen. 1. Looierij-cursus. Deze cursus begon met 8 leerlingen, waarvan al spoedig één de cursus ver laten moest, daar hem een ernstig on geluk overkwam. Wij hopen na alge heel herstel hem weer in het nieuwe cursusjaar terug te zien. Een ander leerling die de vorige cursus vanaf December volgde, behaalde met De cember zijn diploma, zoodat er nog 6 leerlingen overbleven, die tot het eind hieven. Een van deze leerlingen was veel absent en heeft het aan zich zelf te danken dat hij geen diploma behaalde. Door de andere vijf werd de cursus trouw gevolgd, al kwam men nog al eens te laat. Dit geldt vooral voor de leerlingen van buiten, ofschoon wij moeten toegeven dat zij dagelijks een heele tocht moesten maken om hier te komen. Ook het gedrag vooral in de looierij, was niet altijd beroemd. Laat hun toch niet vergeten, dat kun digheden van groot belang zijn, maar dat ze in het leven niet alleen beslis sen, dat werklust en aangename ka raktereigenschappen dikwijls een be slissend woord meespreken. Een diploma is behaald door: 1. Adr. Aarts, praedicaat zeer goed. 2. F. J. Melzer, praedicaat vrij goed. 3. J. B. van den Assum, praedicaat vrij goed. 4. M. J. van Daelen, praedicaat vrij goed. II. Machinale Schoenmakerij. Deze afdeeling was evenals het vo rig jaar zeer goed bezet, terwijl in heide afdeelingen niet ijver gewerkt werd, al zijn daarop wel enkele uit zonderingen. In totaal volgden 36 leer lingen de lessen aan deze afdeeling, waarvan er 23 den geheelen cursus volgden. a. Bovenwerk. Deze afdeeling begon met 11 leer lingen, in November kwam er 1 bij, zoodat het aantal klom tot 12, die den cursus geh(fel afmaakten. Een oud leerling der looierij, directeur van een lederfabriek in Indië, die niet verlof uit Indië, zich voor de machinale sehoenfahricage interesseerde, kreeg enkele uren per week les gedurende 3 weken. Van de 12 leerlingen kregen er 11 een diploma en wel: 1. A. J. Baeten, praedicaat goed. 2. Fr. Hirscli, praedicaat goed. 3. G. Rohof, praedicaat goed. 4. L. M. Burinanje, praedicaat goed. 5. L. Hollants, praedicaat goed. 6. A. Hovius/ praedicaat vrij goed. 7. W. G. de Wijs, praedicaat vrij goed. 8. W. J. Casteleijn, praedicaat vrij goed, 9. P. Levy, praedicaat vrij goed. 16. F. G. M. van den Broek, praedi caat vrij goed. 11. Fl. Smelt, voldoende. b. Onderwerkafdeeling. Deze afdeeling begon met 15 deel nemers, in Januari kwam er 1 bij en in Februari nog 1. Daartegenover staat dat er in den loop van het jaar 4 leerlingen vertrokken, waarvan 1 in eigen zaak kwam en 2 een betrekking aannamen. Van de 13 overhlijvenden behaalden er 8 een diploma, terwijl 1 die zich in Januari 1936 liet inschrijven, deze af deeling nogmaals zal meemaken. De geslaagden zijn: H. H. A. Prince, praedicaat goed. G. \V. P. de Jongli, praedicaat goed. A. F. J. Mannaerts, praedicaat goed. J. C. Dekkers, pnaedicaat goed. C. Remmers, praedicaat goed. G. P. van Boxtel, praedicaat vrij goed. J. J. van Hoof, praedicaat vrij goed. .1. Bonman, praedicaat voldoende. De meeste leerlingen der hovenwerk- afdeeling verwachten wij hel volgen de jaar terug om hun studie te vol tooien. De andere geslaagden wenschen wij veel succes toe, ofschoon het in den beginne wel heel moeilijk zal zijn 0111 zich in het geboïidene van een bedrijf, dat zijn eigen eischen stelt, in le leven. Met het noodige doorzettingsvermo gen cn vooral een zekere bescheiden heid tegenover de geroutineerde men- schen in de praktijk, zult U er in sla gen op den duur een goede leidende positie te verwerven. De grondslag is thans gelegd, aan U 0111 daarop met omzichtigheid voort le bouwen, al zullen vooral in het be gin tegenslagen U niet gespaard blij ven. Onze beste wenschen vergezellen U. Vervolgens sprak dhr. v. Ghein uit Lochem namens de Comm. van Advies, waarna de heer M. J. van Daelen na mens (ie leerlingen der looierij-afdee- ling, de heer Casteleijn namens dp leerlingen der hovenwerk-afdeeling en de heer J. van Hooff namens de on derwerkafdeeling, een woord van dank spraken tol directeur en leeraren. Vervolgens maakten de aanwezigen een rondgang over de tentoonstelling, die hedenmiddag en morgen voor be langstellenden geopend is. AUTO IN RAVIJN GESTORT. Vier-en-twintig dooden, 40 gewonden. Uit Stuttgart wordt gemeld, dat Zondagmiddag op een hellenden weg bij Besenfeld een zeer ernstig ongeluk heeft plaats gehad, waarbij twintig menschen het leven hebben verloren. Een S.A. afdeeling uit Mannheim maakte een uitstapje naar het Zwarte woud. In een vrachtauto met aan hangwagen hadden 63 mannen plaats genomen. De auto reed uit het Neckardal over Altensteig naar Besenfeld en moest vandaar langs de Besenfelder helling naar het Murgdal afdalen. De bestuurder kende dezen weg blijkbaar niet en reed op de ver keerde versnelling, zoodat de vaart van de wagens steeds grooter-werd en tenslotte minstens 60 kilometer bedroeg. In een bocht gebeurde het ongeluk. De wagens reden over den wegrand en stortten bijna verticaal naar be neden. Zij vielen ongeveer 8 Meter. Alle inzittenden werden uit de wa gens geslingerd en verschillenden kwamen daaronder terecht. Vijftien S.A.-Mannen waren op slag dood, acht stierven korten tijd laterv Bo vendien is een meisje bij het ongeluk om het leven gekomen. De overige inzittenden werden allen gewond, sommigen zwaar, anderen minder ernstig. Sommigen hunner verkeeren in levensgevaar. Verkeersongelukken. Zaterdag heeft op de ïijksweg den Bosch-Grave, onder Heesch, een ge compliceerd verkeersongeluk plaats gehad. Bij het gemeentehuis van Heesch was aan de rechterzijde een vrachtauto geparkeerd. Zooals op den rijksweg zeer veel voorkomt, hadden twee wielrijders, die een tocht maakten, den bestuurder ge vraagd een eindweegs te mogen meerijden en zij waren bezig hun fietsen op den auto te laden toen uit de richting Grave met flinke vaart een personenauto naderde, waarin de gebrs. Louwerse uit Eindhoven zaten. Door nog niet opgehelderde oor zaak kwam deze personenauto te gen de rechterzijde van den stil- staanden vrachtauto terecht. De botsing was zoo hevig dat de vracht auto eenige tientallen meters voort- geschoven werd, ofschoon de hand rem aanstond. Door den schok vielen de wielrijders van den auto, doch zij liepen geen letsel op. Met de inzittenden van den per sonenauto was het erger gesteld. Zij werden uit den auto geslingerd en lagen bewusteloos op den weg De slachtoffers werden per bran card naar het St. Ludivicus gesticht ter plaatse vervoerd. Zij hadden behalve inwendige kneuzingen een zware hersenschudding. Hun toe stand is zorgwekkend. Op denzelfden rijksweg heeft even later een tweede verkeersongeval plaats gehad. Bij het Ossche woon wagenkamp botste de luxe auto van den heer Meulenstein uit Arn hem tegen een vrachtwagen, be stuurd door zekeren v. d. B uit Oss. De heer M. en zijn zoontje bekwamen verschillende huid- en schaafwonden. Ook uit andere plaatsen van ons land worden ongelukken gemeld, waarbij een of meerdere personen werden gewond. DONDERDAG 30 JULI 1936. HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. HILVERSUM 301.5 M. K. R. O. N. C. R. V. K. R. O. N. C. R. V. VRIJDAG 31 JULI 1936. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. V. P. R. O. V. A. R. A. A. V. R. O. V. A. R. A. V. P. R. O. V. A. R. A. ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1936. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. V. P. R. O. V. A. R. A. HILVERSUM 301.5 M. K. R. O. RADiO-ülSTRIBÜTiE-BEDRI J F WAALWIJK. DONDERDAG 36 JULI 1936. Programma 1: Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 361.5 M. Programma 3: VRIJDAG 31 JULI 1936. Programma 1 Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 301.5 M. Programma 3: WIELRENNEN. Fraai succes van v. Geenen. Op de Zondag te Boxtel gehouden wielerwedstrijden wist de Waaïwijksche renner van Geenen in den 20 K.M. klas.se- mentswedstrijd als eerste te eindigen. Tour de France. Na den heroische strijd die Maandag tusschen de kopstukken van deze Tour met name tusschen den Belg Sylver Maes en den Franschman Magne is gevoerd, en die met een schitterende overwinning van den Belg beëindigd is, staat het wel vast, dat zonder ongelukken Sylver Maes als overwinnaar deze mon- slerrace zal beëindigen. Wel is de door de Franschen als overwinnaar gedood- verfden Magne thans op de tweede plaats gekomen door een boete van 10 minuten achterstand, die den Belg Vervacke voor een kleine overtreding werd opgelegd. Deze laatste neemt nu de derde plaats in, doch de Belgen blijven in het landenklas- sement de leiding behouden en de Fran schen zullen het met leede oogen moeten aanzien hoe zij op eigen grond over alle linies door onze Zuiderburen geklopt •/ordc-n. De hoofdpremie van 100.000 francs voor diegene die de meeste etap pes gewonnen heeft, zal naar alle waar schijnlijkheid wel door Sylvaer Maes op gestreken worden. De Hollanders wisten zich weer goed te handhaven, ja zelfs hun positie nog iets te verbeteren. De jongste weekstaat van de Ne derlandsche Bank, die is opgemaakt per 27 Juli, toont een verdere toene ming van den goudvoorraad en wel met 12.8 millioen. Vermoedelijk is dit goud grootendeels afkomstig uit Lon den. Bij het gisteravond afgenomen verhoor in zake den moord op den 72- jarigen heer T. Zetsma te Grootegast. hebben beide daders, de 26-jarige R. W. en zijn broer de 24-jarige D. W.. een volledige bekentenis afgelegd. De laatste berichten van den Spaanschen burgeroorlog melden, dat onder leiding van generaal Cabanellas te Burgos een nieuwe nationale regee ring is gevormd, welke reeds 'n ver tegenwoordiger te Tanger heeft be noemd. De tegenstanders der regee ring zouden thans reeds in 27 provin cies. dus in meer dan de helft van het land, heer en meester zijn. Gisteren hadden de gevechten geen bijzonder gunstig verloop voor de opstandelin gen. De Nederlandsche regeering over weegt ernstig om zoo mogelijk en zoo noodig een vliegtuig van de K.L.M naar Madrid te sturen om de daar ver blijvende Nederlanders, in de eerste plaats de vrouwen en kinderen, te ont zetten. Aan de Spaansche regeering is toe stemming gevraagd om te Madrid te mogen landen en vertrekken. Zoodra die toestemming is verleend zal het vliegtuig starten. Rebelleerende benden onder aan voering van een zoon van ras Kassa hebben een aanval ondernomen op de Italiaansche garnizoenen, teneinde de spoorlijn DessieAddis Abeba te ver nielen. De opstandelingen werden terugge worpen en door de Italiaansche troe pen achtervolgd. De rebellen lieten ongeveer duizend dooden achter. A.s. ZONDAG 2 AUGUSTUS naar HILVERSUM 301.5 M. N. C. R. V. ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1930. Programma 1 Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 301.5 M. Programma 3: DINSDAG EN WOENSDAG 4-5 AUGUSTUS NAAR Vraagt inlichtingen. A. MULDER S-S A R-S Telefoon 141. Stationsstraat WAALWIJK. OP ELK GEBIED DE DRUKKERIJ VOOR HET BETERE WERK. Datum 27/7 28/7 Londen 7.38 »/2 7.383/4 Berlijn 59.22'/2 59.24 Parijs 9.73 9.73 Brussel 24,8 VI2 24.82 New. York 1.47'/8 1.47'/4 Reischeques 42.— 42.50 Stockholm 38.07 38.09 8.00 Gramofoónniuziek. 9.(10 Het ensemble Llsmonde. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonniuziek. 10.30 ftet ensemble Lismonde. 11.00 Gramofoonniuziek. 12,00 Lunchconcert door De Violiers. 00 Ogrelconcert. 2,45 G rainfooonmuziek. 3,15 liet AVHO Aeolian-orkest. 1.00 Voor zieken cn thuiszittenden. 1.30 Gramofoonmuziek. 1.15 Voor groote kinderen. .30 De Octophonikers. 6.30 Sportpraatje. 7,00 Gramofoonmuziek. ,20 Hoorspel: De Rattenvanger van Hamoln. 8,00 Nieuswbcrichten en Mededeelingen. 8,10 Het Omroeporkest. 9,15 HoorspelFranz Liszt. 10.15 Het Omroeporkest. 11.00 Nieuwsberichten. 11.10 Hans Mossel met het AVRO-dansorkesl. 8,00 Gramofoonmuziek. 8,15 Morgenconcert. 10,00 Leger des Heilskwurtiertje. 10,15 Morgendienst. 10.45 G ramofoonmuziek. 11,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. i2,15 Gramofoonmuziek. 12,30 liet KRO-orkest. 1,00 Gramofoonmuziek. 1,15 liet KRO-orkest. 1,45 Gramofoonmuziek. 2,00 Gramofoonmuziek. 3,15 Vrouwenhalfuurtje. I,00 Bijbellezing. 5,00 Cursus handenarbeid. 5,30 Concert door het Sticlits Salonorkest. 7,15 Wat er op de wereld gebeurt. 7,15 Een kwartiertje' radio-reportage. 8,00 Weer- en Nieuwsberichten. 8,15 Oi-gelbespeling. 9,00 Een wandeling door Lelden. 9,30 Concert door het Vluarding's Dubbel Man nen-kwartet. 9,50 Nieuwsberichten. 9,55 Vervolg concert. 10,30 Gramofoonmuziek. 8,00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10,15 Hetty Beck draagt voor. 10,35 Gramofoonmuziek. U,00 Hetty Reek draagt voor. II,20 Gramofoonmuziek. 12,00 Concert door De Violiers. 2,00 Voordracht. 2,30 Orgelspel. 3,00 Dansmuziek. I,00 Gramofoonmuziek. 5,00 Voor de kinderen. 5,30 Gramofoonmuziek. 6.15 Het intern. Schaaktournooi te Zandvqort. 6,20 Het VAR A-orkest. 7,15 Men vraagten wij draaien. 7,50 Nieuwsberichten A.N.P. 7,57 Herhaling van S.O.S.-berichtcn. 8,00 Nieuwsberichten V.G.P. 8,05 Cursus. 8,30 Concert. 9,00 Cursus. 9,30 Gramofoonmuziek. 10,00 Lezing. 10,30 Gramofoonmuziek. 10,10 Avondwijding. II,00 Nieuwsberichten A.N.P. 11,05 Gramofoonmuzelk. 4,00 Piano-recital. 4,45 Gramofoonmuziek. 5,30 Zungrecital. i 6.30 Zomerbemesting in den tuin cn beantwoor den van -vragep over tuinplanten. 7,00 Persberichten van het Ned. Chr. Persbur. 7,15 Literair half uurtje. 7,45 Een kwartiertje radioreportage. 8,00 Weer- en Nieuwsberichten. 8,15 Liszt-herdenking door Arnhemsche Orkest- vereeniging. 9,00 Lezing over zeilen. 9,30 De Arnhemsche Orkestvereeniging. 10,30 Gramofoonmuziek. 8,00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10,15 Uitzending voor de arbeiders in de Con tinubedrijven. 12,HU Gramofoonmuziek. 2,00 Orgelspel. 2,30 Spaansche muziek. 3,00 Arbclderssport. 3,15 Gramofoonmuziek. 4,15 Esperanlo-uitzending. •1.35 Gramofoonmuziek. 5.40 Letterkundig overzicht. 6.00 The Lucky Stars. 6.25 De laatste ronde van het intern, schaak tournooi te Zandvoort. 6.30 The Lucky Stars. 7,00 V.R.O. 8,00 Herhaling van S.O.S.-berichten. 3,03 Nieuwsberichten A.N.P. en VARA-varia. 8,15 Fragmenten uit de film Rose Marie. 8,45 HoorspelMidzomernachtsdroom. 9,05 Men vraagt en wij draalen. 9,50 Louis Davids zingt. 10,00 Nieuwsberichten A.N.P. 10,05 Socialistische liederen. 10.15 De laatste ronde van liet intern, sehaajt- toumooi te Zandvoort, 10.15 De Bohemians. 11,30 Gramofoonmuziek. 8,00 Gramofoonmuziek. 8,15 Morgenconcert. 10,00 Muzirkuitzending voor fabrieken. 10,30 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,15 (i ra m of oomnu izek 2,00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2,30 Het KRO-orkest. 3,00 Kihderuurtje. I,00 Afgestaan aan de HIRO op last van den Minister. 5,30 De KRO-Melodisten. 6,00 Italiaansche gramofoonmuziek. 20 Journalistiek weekoverzicht. 6.-15 Gramofoonmuziek. 7,15 Li zing: St. Dominions en zijn derde orde. 7,35 Actueele «etherflitsen. 8,00 Nieuwsberichten en Mededeelingen. 8,10 Lichtbakens. 8,30 In onze tijdelijke woning. 9,30 Lezing: Uit de wereld van de film. 10,30 Nieuwsberichten. 10,35 Gramofoonmuziek. 10.50 Ray Ventura en zijn orkest voor onzj microfoon. II,50 Gramofoonmuziek. Wijziging in programma voorbehouden. 8,00 Keulen. 11,25 Droitwich. 6.20 Diversen. 7 8 uur: Gramofoonmuziek van het R. D. R. Zang- en Orgelmuziek. A 3350 Argonner Marscli. Zang en Blaas-ork. Gefallt dir Meine grüne tracht. id. A 3750 Wol galled. Kozakkenkoor. Gesang der Wolgaschlepper. id. A 2599 1st es wirklich wahr. Orgel. Masquerade. id. A 3762 Schlafe mein Prinzchen, schlaf ein. Domkoor. Maria Wiegenlied. id. A 3752 Rigoletto. Joseph Schmidt. A 2256 Rhapsodic in blue. Orgel. A 2551 Das Lied der Liebe. Richard Tauber. A 2682 La Paloma. Orgel. Tan^o. id. A 3971 Soldatenliebe. id. A 3974 Soldatenliebe, Soldatenleben. Tenor. 8,20 Regional programma. 8,35» Droitwich. 10.40 Wcenen. 1 i ,00 Regional programma. 8,00 Keulen. 11,20 Radio Parijs. 11,50 Droitwich. 0.20 Diversen. 78 uur: Gramofoonmuziek van het R. D. I! Vroolijke Avond. 3166 Marscli Potpourri. Orkest. A 3517 C.egen Kummer und Sorgen. - Zon en Orkest. 8,00 Schriftlezing cn meditatie. 8,15 Gramofoonniuziek. 10,30 Morgendienst. 11,00 Cello-recital. 12,15 Leger dse Heilskwartlertje. 12,30 Middagconcert door bet ensemble van der Horst. 2,00 Halfuur zang. 2,30 Lezen van Chr. Lectuur. 3,00 Gramofoonmuziek. A 3973 Ungarjscli. Orkest. Konim Karlineken. id. A 3754 Kirchweih in Oherbayern. Jodelen en orkest. A 3179 Es blüst der trompetter. Zang. Die Dorfsmuziek. id. A 3720 Dorothec, Dorothee. id. Edelweiss. id. V 3119 Eine lustige Eisenbabdfahrt. Orkest cn zang. A 4729 Tanze auf der Wurlitzer. Orgel. A 3980 Die Wnclie zicht auf. Orkest. 8,05 Regional programma. 8,50 Droitwich. 10.50 Regional Programma. 8,00 Keuluen. 1,20 Droitwich. 0.20 Diversen. 7_8 uur: Gramofoonmuziek van het R. D. R. Hollnndsche Cabaretavond. A 1946 Ciribiribln. Two C.avelli's. Eenmaal moei je gaan varen. id. A 3661 Roddellicdje. Louis Davids. Weet je nog wel oudje. id. A 2650 Mijn Holland. Willy Derby. Adee. id. A 2017 Voorwaarts Marsch. Kees Pruis. A 3007 Twee oogen zoo blauw. Willy Derby. Het plekje bij de Molen. id. 3845 Als je voor een dubbeltje geboren bent. I.ouis Davids. Oome Piet id. A 3651 Als er niemand is. Tholen v. Lier. Carolina Moon. id. A 1896 Hel Steegje. Willy Derby. Rloemcn, Bloemen. id. A 5317 D eVlag-offieier. Marine Kapel. Jonkers Vaandelmarscli. ld. 8 50 Droitwich. 9.50 Regional programmn.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6