t Fa. JAC. VAN SPAANDONK KANTONGERECHT. I! J Dc Olympische Spelen. aankomende Kantoorjuffrouw Notaris A. SCHAAP i VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Gemengd Nieuws. Advertentiën. Burgerlijke Stand. Tc Koop h VERDRONKEN. een zoo goed als nieuwe M. hoog Lang 4 M breed 1.75 1.85 M. Patent assen Uiterste prijs f 140, Koop 1 op f3000.— Koop 2 op f 575 Toeslag Dinsdag 25 Aug. 1936 Holland spreekt een woordje ince! Reeds 3 gouden, 2 zilveren en 5 bronzen medailles voor Ne derland en daarbij zal het niet blijven Ook teleurstellingen bleven niet uit. Reeds 11 dagen duurt hel ongekend grootsch sportevenement, dc Olympiade van Berlpn en nog altijd is daar de be langstelling overweldigend. Zoowel het groote nieuwe stadion dat ruim 100ÜUU bezoekers herbergt, als het zwemstadion dat meer dan 20000 bezoeker kan plaatsen en de overige sportvelden en zalen waai de verschillende wedstrijden plaats heb- zijn dagelijks tjokvol en in Berlijn heerscht een ware Olvmpiade-koorts. Onder de vermaarde sportsterren die elkaar in Berlijn voor het forum van heel de wereld de hoogste eer betwisten slaan de vertegenwoordigers van ons kleine landje wel een kranig figuur. Met recht mogen de Nederlandsche suppor ters hun favorieten aanmoedigen met den yell: „Je Maintiendrai, Holland spreekt een woordje mee!" Tn de athletiek, het zwemmen, het zei len, het wielrennen en andere nummers telt' onze ploeg sterren die in dit niillieu van 's werelds beste sportmen weten uit te blinken. Na ons vorig overzicht, waarin we o.a. konden gewagen van 2 bronzen mcdai- les van Osscndorp en andere goede pres- taties is Zaterdag. Zondag en Maandag het goud en zilver bij onze bekroningen komen schitteren. Hier volgt het lijstje van de prestaties der Hollanders tot op lieden: \rie van Vliet, kampioen in den tyd race over 1 K.M. (record verbeterd). Rie Mastenbroek kampioen 100 M. zwemmen, vrij slag, dames (record ver beterd). Kagchelland kampioen zeilen in ne Olvmpisch-jollen-klasse. Arie van Vliet, 2de prijs, sprintwed strijd. Ooms-Leene 2de prijs tandem-race. Ossendorp 3de prijs 100 meter hard- loopen. Ossendorp 3de prijs 200 meter hard- loopen. Kraaier 3de prijs 1 persoons kaïaks. Tates-v. d. Kraft 3de prijs 2 persoons kajaks. Bob Maas 3de prijs zeilen in de star- klasse. Voorts klasseerden zich verschillende Nederlanders op de 4de. 5de en Ode plaats, wat eveneens een roemvol resul taat genoemd mag worden en ook bij dc puntentelling meetelt. Tn hockey en water-polo bereikten dc Hollandsche ploegen tot heden ook uit stekende resultaten en plaatsten zich in de volgende ronde. Hieronder laten wij nog een korte be schouwing en de uitslagen der voor naamste wedstrijden der laatste dagen volgen Wielrennen. Zooals in ons vorig nummer reeds gemeld is werd A. v. Vliet 2de in dt sprint over 1 K.M. achter den Duitscher Merkens, die onze landgenoot zeer on sportief gehinderd heeft en daardoor met 100 francs werd beboet. Een schrale troost voor van Vliet en een schande voor de jury om een overtreder naast een geldboete toch een gouden medaille toe te kennen! In de tijdrace over 1 K.M. is het van Vliet echter wel gelukt om de gouden medaille voor Nederland te bemachti- gen' Met een wilskracht die tot t hoogste punt was opgevoerd, reed hij de eerste vijfhonderd meter in onvergetelijke snel heid. Toen kwam natuurlijk de reactie en in de laatste ronden hing hij mèer op zijn fiets dan hij er op zat. Hij slingerde als 'n dronken man, stampte als een be zetene en sleurde zich over de finish. Toen viel hij in de armen van zijn verzorgers en was zoo volkomen leeg gereden, dat hij vijf en veertig minuten roerloos bleef liggen. Zijn lijd (1 min. 12 sec.) bleef een volle seconde beneden het Olympisch record, en men mocht gerust aannemen, dat geen zijner tegenstrevers hem deze prestatie zou verbeteren. 2de werd Georget (Frankrijk) 1 min. 12,4 sec.; 3de Karch (Duitschland) 1 min. 13,1 sec. In de tandemrace over 2 K.M. wisten Ooms-Leene door hun kranig rijden de zilveren medaille voor ons land te ver overen. De wegwedstrijd over 100 K.M. had tot resultaat: 1 Robert Carpenter, (Frankrijk); 2 La- pebi, (Frankrijk); 3 Nievergell Zwitser land). Nummer 1 reed de 100 K.M. in 2 uur 33 min. 2 sec. Onze landgenooten N. v. Gageldonc en van Hoove eindigden bij de eerste 20. Vooral Gageldonc reed schitterend maar de weinige buitenlandsche routine maakte dat hij uit de kopgroep verdron gen werd. Vethaak en Schulte moesten opgeven even voor het einde door een valpartij. Jammer voor de oranjemannen dat ze niet kort op dc eersten mochten eindigen. Zwemmen Terwijl de Nederlandsche deelnemers aan dc hceren-nummers in de diverse zwemwedstrijden weinig succes kunnen hoeken, doen onze meisjes zooveel te meer van zich spreken. Tn de eerste serie 100 meter vrije slag won Rie Mastenbroek haar serie reeds in nieuwen recordtijd, terwijl ook Willy den Ouden in haar cerie werd en Tinie Wagner 2de. Tn de demic-finale wisten alle drie zich te klasseeren door resp. Ie, 2e en 3e in hun series te worden, zoo dal 3 Nederlandsche zwemsters in de finale kwamen. Aanvankelijk leek het of de finale vooi ons land niet het verwachte resultaat zou brengen, want 25 meter voor de finish lagen alle 3 Hollandsche meisjes nog achter. Maar toen gebeurde weer wat ook in serie en halve finale geschiedde: Rie Mastenbroek, eerst na 70 meter op topsnelheid gekomen, schoot met zulk een formidabele snelheid door het wa ter, dat het was alsof zij door een touw met alle kracht naar de finish gelrokken werd. Zij vloog uit het veld van zeven meisjes naar voren en met nog niet een halve seconde voorsprong op senorita Campbell tikte zij als eerste aan, in een tijd, die opnieuw een Olympisch record beteckende1 min. 5,9 sec. Er waren nog twee Hollandsche meis jes in deze onvergetelijke finale. Willy den Ouden en Tini WagnerHet is nu éénmaal zóó: een kan er slechts win nen en dan moeten de anderen verlie zen. Zij hebben verloren, maar het was met eere. Noch Willy, noch Tini was in staat om haar achterstand bij het keerpunt een gevolg van het ontzettend hooge tempo, waarin Frl. Ahrendt en senorita Campbell dc eerste 50 meter zwommen op de laatste baan in te loopen. Tini Wagner niet omdat zij hier in Berlijn niet haar ouden vorm heeft kunnen vin den, Willy den Ouden niet, omdat zij nu eenmaal niet de vechtjas is voor wie een achterstand de injectie is, om er alles uit te halen wat er in zit. Dat Willy snel ler is dan zij nu was, dat staat als een paal boven water. Zwemmen 100 meter vrije slag hoeren: 1 Csik (Hongarije) 57,0 sec.; 2 Yusa (Japan) 57,9 sec.; 3 Arai (Japan) 58 sec. "200 meter schoolslag dames: De Nederlandsche zwemsters Jenny Kastein en Jo Waalberg, die zich in de finale van dit nummer hadden weten tc plaatsen, hebben het daarin niet tot de eerste plaatsen kunnen brengen. .To Waal- berg wist de 4e plaats te bezetten ter wijl Jenny Kastein als 7e eindigde. Eerste werd de Japansche Maychata en 2c de Duitsclie Gcnenger. 100 M. mgslag dames. Van dit nummer zijn gisteren de eer ste series gezwommen. De drie Holland sche zwemsters Nida Senff, Rie Masten broek en Dini Kerkmeester klasseerden zien gemakkelijk voor den halven eind strijd. Nida Senff wist in deze eerste se rie reeds het Olympisch record belang rijk te verbeteren en geldt als favorite vöur dit nummer, waarin Rie Masten broek ook nog wel van zich zal doen hooren. Ook voor het nummer 4 x 100 M. esta fette geldt de Hollandsche dames-zwem ploeg als favorite. 4 x 100 M. Estafette-loop heeren. In dit nummer hadden Onze sprin ters het in de finale weten te brengen en er was gegronde hoop dat zij de '2e of 3e plaats zouden bezetten. Door een noodlottig en raadselach tig voorval ging echter op het laatste moment die illusie verloren. Onze laatste looper Osendarp raak te n.l. vlak voor de finish zijn wissel stokje kwijt, zoodat de Nederlandsche ploeg gediskwalificeerd moest wor den. Volgens de stellige verklaringen van Osendarp echter is dit stokje door een Duitsehen concurrent uit de hand geslagen. De Vereenigde Staten hebben de 4 x 100 Meter gewonnen in den tijd van 39.8 sec., wat een nieuw wereldrecord beteekent. 2e werd Italië in 41.1 sec. 3e Duitschland in 41.2 sec. 4 x 100 M. Estafette voor dames. 1. Ver. Staten 46.9 sec. 2. Engeland 47.6 sec. 3. Sanada 47.8 sec. De Ned. Damesploeg werd 5e, ter wijl Duitschland door het verliezen van de stok de gouden medaille ont ging. Hoogspringen voor dames. 1 Csak, Hongarije, 1.60 meter, hij 't overspringen 1.62 M.; 2 Odam, Enge land, 1.60 M.; 3 Kaun, Duitschland, 1.60 M. Mej. Koen, Nederland, faalde op 1.58 M. en werd dus, ondanks het ge ringe verschil, niet geklasseerd. 4 x 400 M. Estafette. 1. Engeland, 3 min. 9 sec. 2. Ver. Staten 3 min. 11 sec. 3. Duitschland, 3 min. 11.8 sec. Marathon. 1. Son, Japan, 2 uur 29 min. 19.2 sec. Nieuw Olympisch record. Het oude record stond sinds '32 op naam van.Juan Zabala, Ar gentinië, met 2 uur 31 min. 36 sec. 2. Harper, Engeland, 2 uur 31 min. 23.2 sec. 3. Nan, Japan, 2 uur 31 min. 42 sec. Tienkamp. Onze eenige Hollandsche deelnemer in dezen uiterst zwaren tienkamp heeft schitterende resultaten geboekt. Hij had jammer genoeg hij het polsstok- springen het ongeluk zijn enkel te blesseeren. Met een verhonden voet, die hem zeer veel pijn deed, moest hij tenslotte nog de 1500 M. meeloopcn. Met de uiterste inspanning bereikte hij de finish en klasseerde zich op de 5e plaats in het eindklassement. Zeilen, Olymjplajollen. 1. Kagchelland, Nederland. 2. Duitschland. 3. Engeland. Zeilen, Starklasse. 1. Duitschland. 2. Zweden. 3. Nederland (Bob Maas). Zeilen, 6 Meter-klasse. De Nederlander Mr. Carp eindigde hier als 9e met 38 punten. Eenpersoons kajaks: 1 Krebs (Duitschland); 2 Landert (Oostenrijk). 3 Riedel (Ver. Staten); 4 Nederland (Van Tongeren) 47 min. 31 sec. Tweepersoons vouwboot: 1 Zweden (Johansson en Bladström) 45 min, 48.9 sec., 2 Duitschland (Hanisch en Horn) 45 min. 49,2 sec.; 3 Nederland (P. en C. Wijdekop) 46 min. 12,4 sec. WIELRENNEN. De Waalwijksche renner Slaats werd Zondag op de Wielerbaan te Sittard eerste in den afvalwedstrijd over 30 ronden, vóór Martens, Pelle- naers en Vaessen. In den 80 K.M. koppelwedstrijd gaf hij alsmede Pellenaars op na het 4e klassement, waarop Pijnenburg-Wals een koppel vormde dat als 2e eindigde. Slaats kwam verder uit in den Za terdag gehouden wedstrijd om den Grooten prijs van Eindhoven, die door Pellenaars gewonnen werd. Slaats heeft eveneens prachtig gere den, maar hij heeft zich in het begin te veel geforceerd, toen hij steeds aan den kop van de eerste groep zat en voor de Belgen practisch het heele werk op knapte. Later in de eindsprint kwam hij daardoor ettelijke lengten te kort en kon het niet verder brengen dan een achtste plaats. RAMEN VERNIELD. In den nacht van Zaterdag op Zondag is zekere K., die in kenne- lijken staat van dronkenschap ver keerde, tegen de vensters van den heer v. D bakker alhier, gevallen. Zoowel ruiten als kozijnen werden ernstig beschadigd. De man zal de geleden schade vergoeden RIJWIELBELASTINGMERKEN. Zooals ieder jaar in het begin van Augustus zijn bij de politie vele personen geweest, die een nieuw rijwielbelastingmerk verloren had den ofwel wegens diefstal misten. DE EERW. BROEDERS LEO EN LODEWIJK. De Eerw. Broeder Leo (A. J. van Weert) die te Breda slaagde voor het examen Hoofdakte L.O. en gedurende 10 jaren in onze gemeente verbleef, zal 21 Augustus a.s. naar Venlo vertrek ken wegens zijn benoeming tot hoofd der Broederschool aldaar. De Eerw. Broeder Lodewijk (J. H. L. Koch) die eveneens te Breda voor de Hoofdakte slaagde, zal naar het juvenaat te Zevenaar vertrekken. Broe der Lodewijk verbleef 2 jaar te Waal wijk. AANNEMING JONGE WERKMAN Zondag j.l. heeft de plechtige aan neming plaats gehad van een zevental nieuwe leden v. d. Jonge Werkman. In de parochiekerk van O. L. Vrouw Onbevl. Ontv. te v.m. Besoijen nader den de leden der J. W. 's morgens ter H. Tafel. In het bondsgebouw had het gezamenlijk ontbijt plaats, waarna de Hoogmis in de parochiekerk van St. Jan werd bijgewoond. 's Middags om 3 uur woonden de le den het plechtig Lof in de parochie kerk van St. Antonius bij. De plaatse lijke directeur, de Weleerw. heer van Lierop, verrichtte de plechtige aanne ming, waarna de ZeerEerw. heer Ver hagen, pastoor, de nieuwe J. W.'ers gelukwenschte. In den namiddag hebben de J. W.- ers in de vrije natuur doorgebracht, waar het zeer gezellig toeging. UITSTAPJE NAAR HOEK VAN HOLLAND. Bij gelegenheid van het zilveren ju bileum der Coöperatieve vereeniging „Broederhulp" te Kaatsheuvel, werd gisteren voor 520 kinderen uit Waal wijk, Kaatsheuvel en Sprang, een boot tocht naar Hoek van Holland georga niseerd onder leiding van een dertigtal personen. Aan den steiger te Drongelen ver trok de boot van de Thor omstreeks acht uur en legde te Hoek van Hol land om half 1 aan. Daar hebben de kinderen zich naar hartelust vermaakt, terwijl de leiding voor allerlei tracta- ties had zorg gedragen. Om half 5 werd weer vertrokken, zoodat men om kwart over tien behou den te Drongelen aankwam. De ouders der kinderen waren iet wat ongerust geworden en hadden zich te voet en per fiets naar de Maas be geven om de kinderen af te halen. BEKNELD GERAAKT. Het 7-jarig zoontje J. van den heer H. alhier, geraakte met den wijsvinger van de rechterhand spelenderwijze be kneld tusschen de ketting en het kam rad van een fiets. De ketting moest worden doorge knipt om den jongen te bevrijden, ter wijl geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Te Roswinkeleerveen. gemeente Emmen, is een 3.jarig zoontje van den arbeider K. Veeling verdronken. Hel ventje viel van een vonder in het kanaal De vader, die dit zag, sprong hoewel hij niet kon zwem. men onmiddellijk te water. Hij slaagde er in het kind te grijpen, maar voor hij de wal kon bereiken moest hij het ventje loslaten. In middels toegeschoten omwonenden brachten den man, die reeds be wusteloos was, aan den kant. Het kind werd levenloos opgehaald Het strand langs de Maas aan de Kruininger Gors te Oostvoorne, heeft zijn vierde slachtoffer van de zen zomer gemaakt. De 15-jarige W. Verhagen uit Rotterdam, die met zijn moeder, zuster en zwager verblijft in een tent op het strand langs de Kruininger Gors begaf zich ter plaatse te water. Toen hij tot kniehoogte in het water stond, sloeg hij plotseling achterover en ver dween voor de oogen van zijn fa milie in de diepte. Ofschoon zijn zwager, die een uitstekend zwemmer is, zich on middellijk te water begaf, is het niet mogen gelukken het slachtoffer joven te brengen. Het lijk is tot dusver nog niet gevonden. DEN BOSCH. J. H. M. v. M., Waalwijk, rijwiel onbeheerd, vrijspraak. P. D., Sprang, visschcrij wet, berisping. H. v. H Drunen, idem, f2 boete of 5 d h. M. A. de M., Drunen, brandgevaar doen ontstaan, beris ping. P. J. L., Vlijmen, loopen op verboden grond, f3 boete of 3d. h. J. v. B., Heusden, geen richting aangeven, f3 boete of 3 d. h. J. J. de R., Waalwijk, idem, f3 boete of 3 d. h. H. C. v. P., Waspik, links rijden, f5 boete of 5 d. h. A. H., Waalwijk, rijwiel onheheerd, f2 boete of 2 d. h. J. J. v. d.S., Kaatsheuvel, op hoek van straat staan, f5 boete of 5 d. h J.G. G., Waalwijk, ventend, f0.50 boete of 1 d. h. naar B 62 Embertus G. Berende, van Geertruidenberg Koestraat 74 naar D 113 Dingena M. Verhagen, van Vught naai J 93 Hendricus J. van der Westen, van Den Bosch St. Josephstraat 22 naar J 45 Dingena C. Knaap, van Amster- lam Zandpad 5 naar H 21 Cornelis P. te Bont en gezin, van Waalre Emma- fctraat 61 naar C 13 Adriana M. van jSchijndcl, van Zeist Rosenhingen Kers- bergcnlaan 18 naar 115 Neeltje J. G. van Dongen, van Breda Prinsesstraat 1 hiaar J 132a Allegonda J. Aanraad, van iGeertruidenberg Stationsweg 29 naar L 77 Paulina A. van Schijndet, van Breda Prinseskade 20 naar L 78 Anna P. van Schijndet, van Oosterhout Markt C 137 naar L 78 Johanna C. Emmen, van Til burg Wilhelminapark 56 naar G 20 Cornelia E. Emmen, van Tilburg Wilhel minapark 56 naar G 20 Jacobus Adr. Baardemans, van Teteringen A 27 naar G 110 Pieter Adr. Ruitenberg, van Dordrecht Hooge Nieuwstraat 38 naar M. 19 Adrianus A. M. van Strien, van Rrielle wijk I no. 12 naar aan boord Wouter van Raamsdonk, van Amsterdam Nieuwe Amstellaan 163 een hoog naar F 99. Vertrokken. Petrus van Iersel, van L 49 naar Dongen (Klein Dongen) 34 Hendrica P. van Strien, van E 79 naar 's-Gravemoer Hoofdstraat 121 Gerdi- nus A. C. D. de Roon, van H 22 naar 's-Gravemoer Hoofdstraat 121 Johanna C. Zagers, van A 49 naar Dongen Donge- vaart 4 Wilhelmina A. van Rossum, van F 70 naar Geertruidenberg Plant soen 1 Adam Prins, van A 61 naar Oosterhout Laan F 66 Anna E. van Dongen, van H 6 naar Oosterbeek Jan van Embcnweg 37 Johanna P. de Rooij, wed. G. P. van der Schans, van I 42 naar Sprang-Capelle B 100 Johan na A. Bouwens, van J 148 naar Hooge en Lage Zwaluwe, Lage Zwaluwe Dorpstr. 96 Petronella J. van Schijndel, van L 78 naar Oosterhout St. Janstraat E 43 Johanna M. Joore, van J 77 naar Am sterdam Brouwersgracht 59 Adriana II. Bouwens, van L 103 naar Tilburg Goirkestraat Julianapark 12 Maria J. Elemans, van F 104 naar 's-Gravendecl Lagerstraat 18 Joannes F. P. van der Linde, van C 30 naar Tilburg Heuvelstr. 36 Gijsbert N. van der Graaff, van IT 1 naar Almkerk Uitwijk G no. 2 Jo hanna M. van Kuijk, van J 55 naar Rot terdam Katendrechtsche Lagendijk 67 Josephus N. de Bont, van A 9 naar Te- leringen Terheijdenscheweg G 37 Pe tronella N. M. Simonis, van G 37 naar Princenhage Dreef 25 Jacques J. A. Redert, van F 73 naar Rossum Johan nes H. van Dijk, van C. 34 naar Goirle Bergstraat 4 Wilhelmina C. Broeders, van J 95 naar Dongen Lageham 114. SPRANG-CAPELLE. Geboren Johannes Pieter zv P. Ver duin en M. Kruyf. Arie Johannes zv G. Versteeg en A. A. de Rooy. Adriana dv J. Meyer en P. H. Quist. Adriana Antonia dv P. A. Heurter en J. Versteeg. Catharina dv P. J. Sprangers en P. Burg hout. Johannes Cornelis zv T. J. Vos en A. Rijken. Corrie dv J. van Meer en C. Verduyn. Aartje Pieternella dv A. Kruis en J. C. Ros. Dieuwertina dv G. de Rooy en A. Gootjes. Adrianus Antonius Cornelis Johanes zv J. W. van Mosselveld v J. A. van Riel. Gehuwd: J. J. van Drongelen, oud 29 j. en L. R. van Oosterhout, oud 26 j. J. van der Laan, oud 29 j. en A. P. in 't Veld, oud 27 j. P. Molegraaf, oud 29 j. en M. P. Mandemakers, oud 25 j. D. Eisenga, oud 31 j. en S. P. J. van Santen, oud 24 j. A. A. Paulides, oud 25 j. en P. van Oversteeg, oud 19 j. F. Tactor, oud 22 j. en M. Hoefnagel, oud 21 j. OverledenN. voor de Poorte, oud 66 j. echtg. van H. de Bruvn. J. Brouwers, oud 70 j. echtg. van W. Treffers. Ph. Schouten, oud 60 j. echtg. van H. van der Haven. RAAMSDONK. Van 1 tot en met 31 Juli 1936. Ingekomen. Theodorus van Dalen en echtg., van Linschoten Heeswijk F 9b naar F 2 Adriana M. Kamp, van Was pik A 100 naar D 73 Ctaharina M. Vis sers, van Den Bosch St. Janssingel 21 naar C 49 Elisabeth van Iersel, van Dongen Gasthuisstr. 10 naar L 49 Pe trus Joh. Vingerhoets en gezin, van Dus- sen B 44 naar Fill Henricus J. Ligt- voet, van Made A 462b naar D 14 Jo hannes L. Verschure, van Waspik A 5 BERNARD DINGEMANS, Brandsche Steeg, Kaatsheuvel. OP FABRIEKSKANTOOR TE WAALWIJK gevraagd, eenigszins op de hoogte met kantoorwerkzaam heden. Brieven onder No. der advert. Bur. v. d. blad. 56192 te Waalwijk, maakt bekend, dat het Koffie huis, erf en grond te Waalwijk van Mej. WED. G. KROOT is ingezet des avonds 7 uur in Café A. STEENBERGEN, Galgenwiel te Waalwijk. 56198 Denk s. v. p. aan de CHEM. WASSCHERIJ EN VERVERIJ, en let op den naam De zaak, met vertrouwen, met ervaring en met inrichting, met vlugge bediening en grootste aantal vaste klanten. Depóts J. v. d. ASSEM-BORSTEN, Gasth.str,, Kaatsheuvel C. v. HEIJST, Stationsstr., Waalwijk v. IERSEL-v. d. STERREN, Grootestr. 190, Waalwijk J. H. KLERKS-SOMMERS »De Magneet«, Baardwijk WED SPAPENS-GROENEN, Loon-op Zand JOH. v. VUGHT, Naast Raadhuis Drunen v d. AA, Kruidenier, Nieuwkuik.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 8