BURGERLIJKE STAND, Olympische Spelen, flflTSHEUVEL. Marktberichten, invang neemt en waarbij achtereen- eigens zullen optreden: 4e Afd.: Chr. Kinderkoor .Excel sior Sprang, Kinderkoor „Harmonie" 's-Bosch, Fanfare „Concordia", Oost- eind (Oosterhout) en Harmonie „Glo- rieux", 's-Bosch. de Afd.: Fanfare „Kunst en Vriend schap", Meeuwen. 2e Afd.: Harmonie „Eendracht maakt Macht', Kortgene (Zld.), „Gasteis Harmonie Oud Gastel, Fanfare „Wil- helmina Dussen en Gem. Zangver. 1 „Zanglust", Ameide. Ie Afd.: Mannenkoor „Onderling Genoegen", Almkerk. Eere-Afd.: Fanfare „Crescendo Nieuwendijk (Almkerk) en Fanfare „Wilhelmina", Veen. Superieure Afd.: Gemengde Zang- vereeniging „Excelsior", Raamsdonks- veer. 's Avonds 8 uur wordt tot sluiting van dezen concoursdag op het feest terrein geconcerteerd door de welbe kende Kon. Erk. Harmonie Apollo" uit Kaatsheuvel onder leiding van den heer P. B. Bisselink. Indien het weer meewerkt verwach ten we, dat velen uit deze en omliggen de gemeenten hun Zaterdagnamiddag en -avond zullen benutten om te genie ten van uitstekende muziek en zang. Deze muziekfeesten worden voortge zet op Zaterdag 22 Aug. a.s. met een festival voor zang- en muziekvereni gingen, terwijl dien avond na afloop van het avondconcert tot slot een schit terend vuurwerk volgt, omvattende 23 nummers. Op een en ander hopen we in een volgend nummer terug te ko men. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer Chr. van Beek, muziekleeraar .te Rotterdam, behaalde met de gemeng de zangvereeniging „Harmonie" uit Capelle a.d. IJssel, van welke vereni ging hij directeur is, op het te Bun schoten gehouden Concours in de Su perieure Afd. een eersten prijs met 342 punten en in den Eere-wedstrijd den eersten eerprijs. De postduivenvereeniging „De Luchtvaart", gevestigd in het café van mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield een wedvlucht van af Quievrain met den volgenden uit slag: C. Verhagen le en 3e; St. van Peer 2e en lie; C. Broeks 4e, 14e, 16e, 23e en 24e; J. Nieuwenhuizen 5e en 15e; Gebr. van Onzenoort 6e, 7e, 8e, 26e en 29e; Adr. Bakkeren 9e; H. Spierings 10e; J. Meter 12e, 13e, 22e en 31e; J. Versteeg 15e; Adr. Blom 17e en 32e; C. Rosenbrand 18e en 19e; Adr. Ver hagen 20e; W. Mandemakers 21e; J. de Jong 27e en 28e; W. Versteeg 30e en 33e en H. Dalmeijer 34e. Aangetoonde duiven: St. van Peer, J. Versteeg en W. Versteeg. Namens de N. V. Firma A. L. Sneep Co. alhier werd door den >ouwkundige, den heer J. Michaël, in iet café „Land- en Havenzicht" van den heer H. P. Mes, aanbesteed het uitbreiden harer electrische broodfa- iriek in de Kom te dezer plaatse, waar voor als volgt werd ingeschreven: Alb. Hoefnagel, Capelle 4089. Sebr. Spierings, Capelle 4030. W. Nieuwenhuizen, Sprang 3985. Sebr. de Graauw, Waspik 3636. Fitters, Waspik 3597. Vlahieu, Waalwijk 3521. den Teurling, Waalwijk 3480. j. Paans, Capelle 3450. ac. v. d. Broek, Waspik 3410. 1. Wagemakers, Capelle 3372. Molegraaf, Capelle 3363. Maas, Waalwijk 3308. \dr. Dijjcstra, Capelle 3308. \dr. Rosenbrand, Capelle 3300. v Oversteeg, Vrijh.-Capelle 3270. Quirijns, Capelle 3047. Het werk is opgedragen aan den aagsten inschrijver, den aannemer J. Quirijns alhier. Voor de Ned. Herv. gemeente te ezer plaatse hoopt a.s. Zondag des ïorgens half tien en des avonds half even op te treden Ds. J. Cuperus. In en morgendienst Doopsbediening. Vliegerwedstrijd. Donderdag hielden onze heide Jon- ensscholen op het Sportpark een liegerwed strijd, waarvan veel werk smaakt was. Het aantal vliegers dat eel na m was zeer groot. Van de St. ernardusschool werden de prijzen aar een bepaald puntenstelsel als )lgt toegekend: 1 A. Mallens; H. van eers en J. van Heijst; 2e prijs D. v. s; 3e prijs F. Klijn; 4e prijs F. Kam en hout.; W. Hamers en G. Musters; prijs; G. van der Lee, J. v. Oostrum i F. v. d. Hoven. De deelname van de St. Jansschool as niet minder. Hier behaalden: le ijs: F. de Vries en G. v. d. Berg; 2e ijs: Cor Muizelaar, Ch. Ververs en aviu.s Ververs; 3e prijs: M. van der :yden; Leo Klis, A. Schrauwers; 4e ijs: J. Verhjel en Jac. Brekelmans; prijs: Wim van dér Velden; Ge prijs Het echtpaar DUMOULIN-DE HART te Waalwijk dat Woensdag 26 Augustus a.s. den dag herdenkt waarop het vóór 50 jaar in den echt verbonden werd. Nf*rviMiQ en overspannen, onrustig en slapeloos. Men gebruike hiertegen de zenuwstillende en zenuwster kende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Cor Schalken, Joseph Heijs, Jan Zijl- mans en Koos van Biel; 7e prijs; Leo de Vries, Frits van der Linden, Jan van Dijk en Jan Jansen. Er was zeer veel belangstelling, ook van vele ouders, die nog steeds werk loos zijn. Circus van Bever. Naar we vernemen zal het bekende circus Van Bever op 22 en 23 Augus tus a.s. op de Markt alhier zijn tenten opslaan, om evenals andere jaren een reeks voorstellingen te geven. Plechtige H. Mis. De WelEerw. Pater Joseph van Beek die op 2 Augustus j.l. in zijne Paro chiekerk, de nieuwe St. Josephkerk, zijn plechtige eerste H. Mis opdroeg, zal 15 Augustus, O.L.Vr. Hemelvaart, in de oude Parochiekerk van St. Jan alhier een plechtige H. Mis om 10 uur opdragen. HollandBelgië ontmoeting. Voor Zondag 16 Augustus a.s. staat den voetballiefhebbers alhier een ont moeting te wachten van meer dan ge wone beteekenis. Een zeer sterk Bel gisch elftal, waarin verschillende spe lers die in de eerste klas clubs aldaar uitkomen, zal tegen D.E.S. 1 den strijd aanbinden. Naar we vernemen zal dit zelfde elftal op 15 Augustus tegen 't bekende Schijndel spelen. Bij gunstig weer zal het niet aan belangstelling ontbreken. Werkeloosheid. Bij het orgaan der Arbeidsbemidde ling alhier staan momenteel 372 per sonen als geheel en 58 personen als gedeeltelijk werkloos ingeschreven. Het aantal tewerk gestelden in de gemeentelijke werkverschaffing be draagt 40, terwijl in de steunregeling 180 personen zijn opgenomen. Muziekfeesten te Vrijhoeve-Ciapelle. De muziekfeesten welke door de Fanfare Sirena te Vrijhoeve-Capelle op 15 en 22 Augustus zullen gehouden worden, hebben de volle medewerking van onze muziekgezelschappen. De harmonie Apollo concerteert er op den concoursdag 15 Augustus; de Harmonie van het Kon. Muziekgezel schap Euphonia op den festivaldag 22 Aug., terwijl beide corpsen en het Mannenkoor van de Zangver. Bel Canto deelnemen aan het festival op laatst genoemden datum. LOON-OP-ZAND. Uno Animo. Zondag j.l. hield de R.K. Voetbal- vereeniging Uno Animo alhier een al- gemeene vergadering in de zaal van den heer P. Beunis. Aldaar werd na ampele bespreking besloten om de of- ficieele viering van het 10-jarig be staan te herdenken op Zondag 30 Aug. a.s. Tevens werd besloten om op a.s. Za terdag een vriendschappelijken wed strijd op eigen terrein te spelen tegen S.D.O. uit Nieuwkuyk, terwijl Zondag de strijd zal worden aangebonden, eveneens op eigen terrein tegen een elftal samengesteld uit de R.K. scheids rechters uit Tilburg. De Weleerw. heer Kapelaan Maas sprak vervolgens een woord van op wekking en spoorde de leden aan om trouw deel te nemen aan de trainings avonden welke toch alleen zijn inge steld om het spelpeil te verbeteren en hoog te houden. Vervolgens verzocht hij aller medewerking bij de op han den zijnde feestelijkheden. Tot slot vond een gratis verloting plaats welke de gezelligheid niet weinig verhoogde. In een onbewaakt oogenblik had het ruim lj^-jarig dochtertje van den heer M. v. d. S. alhier het ongeluk te gen een brandende kachel aan te loo- pen, tengevolge waarvan het beide handjes ernstig brandde. Het inroepen van geneeskundige hulp bleek nood zakelijk. Nieuwe lauweren voor ons land: Nida Senff wint de vier de gouden medaille voor Ne derland, ,Jtie Mastenbroek de derde zilveren medaille. De Nederlandsche zwemsters vol doen wel ruimschoots aan de hoog gestemde verwachtingen die algemeen van haar werden gekoesterd. De zwem wedstrijden zijn nog in vollen gang. De finale 4 maal 100 meter en 400 meter vrije slag moeten nog volgen en ook daarin maken onze dames een mooie kans. Zij hebben thans reeds voor klinkende overwinningen ge zorgd die bevestigd hebben dat ons landje over de snelste zwemsters der wereld beschikt. 100 M. rugslag dames. Nadat de Nederlandsche zwemsters Nida Senff, Rie Mastenbroek en Dini Kerkmeester zich in de demifinale hadden geplaatst, waarbij eerstge noemde het Olympisch record op haar naam bracht, viel Dini Kerkmeester in deze demifinale af, omdat zij het niet verder dan de 4de plaats in haar serie kon brengen. Nida Senfl en Rie Mastenbroek kwamen dus in de finale uil en gol den als favorieten voor de le en 2e plaats. De zeven finalisten waren: Harding Engeland), Brunström (Denemarken), Mortridge (Ver. Staten), Rie Masten broek (Nederland), Nida Senff (Ne derland), Bridges (Ver. Staten) en Frampton (Engeland). Prachtig gelijk schieten de meisjes weg. Nida Senff neemt onmiddellijk de leiding met haar mooien, geache- door het water. Even is er een angst, dal zij in het touw zal raken. Het ge beurt echter niet. Zij zwemt de ande ren weer voorbij en stelt zich opnieuw aan het hoofd. Nu komt mej. Mastenbroek in actie, ze passeert twee Amerikanen en de strijd gaat nu verder tusschen twee landgenooten. In dien strijd is mej. Senff de gelukkige en met een laatste krachtsinspanning tikt zij iets eerder aan dan mej. Mastenbroek. Het heele stadion heeft in de grootste spanning dezen sensationeelen wed strijd gadegeslagen en er volgt een grootsche ovatie aan onze Nederland sche zwemsters, die daar de eer van het kleine landje zoo kranig hebben hooggehouden. 1 en Olympisch kampioene mej. Nida Senff, Nederland in 1 min. 18.9 sec.; 2 mej. Rie Mastenbroek, Neder land in 1 min. 19.2 sec.; 3. mej. Brid ges, Ver. Staten, in 1 min. 19.4 sec.; 4 mej. Mortridge, Ver. Staten, in 1 min. 19.6 sec.; 5 Brunström, Denemarken in 1 min. 20.4 sec.; 6 Frampton, En geland, in 1 min. 20.6 sec.; 7 Harding, Engeland, in 1 min. 21.5 sec. 4 x 100 M. Estafette. Woensdagmiddag beeft de Neder landsche dames-estafette, bestaande uit J. Selbach, Tini Wagner, Willy den Ouden en Rie Mastenbroek de se rie der 4 x 100 M. vrije slag gewonnen in 4.38.1 min., juist 0.1 sec. boven het Olympisch record. De Duitsche ploeg werd met niet minder dan 2.5 seconde verschil geslagen. Vanmiddag komt de Hollandsche rdoeg in de finale en geldt als favorite voor de gouden medaille. 400 M. vrij slag dames. Rie Mastenbroek en Tini Wagner wisten beiden haar serie 400 M. vrije slag te winnen, terwijl Annie Timmer mans als 2e eindigde. Alle drie komen dus vanmiddag in de demi-finale. 100 M. rugslag heeren. Onze landgenoot Metman bracht 't hierin tot de halve finale; daarin werd hij echter 7e en is afgevallen. De roeiwedstrijden. In de roeiwedstrijden kunnen onze deelnemers, ondanks vrij goede pres taties van sommigen hunner, het niet ver brengen. Alleen de Nederlandsche gestuurde vier heeft de finale weten te bereiken. Boksen. Van de Nederlandsche boksers had den de gebroeders Dekkers tot heden de beste prestaties geleverd, de an deren waren in hun eerste of tweede partij reeds afgevallen. Gisteren zijn nu ook de gebroeders Dekkers uitge schakeld door een nederlaag op punten. Tijdens de gymnastiek-demonstratie van j.l. Zaterdag bij gelegenheid van de huldiging van den heerPrincen, voerden 5 leden van S.S.S. bovenstaande fraaie gezamenlijke hoog stand op de brug uit. veerden slag. Op de helft van de eerste baan is zij reeds een meter voor op mej. Mortridge, die in tweede positie ligt; Rie Mastenbroek ligt derde en kijkt naar rechts en links hoe de si tuatie is. Prachtig zwemmend komt Nida Senff met een voorsprong van circa 2 meter als eerste bij het keerpunt aan, dat zij in Kiefer-stijl zal nemen. Maar daar gebeurt iels, dat aan iederen Ne derlander den schrik door de leden jaagt: zij mist haar keerpunt Als zij doorzwemt wordt zij onher roepelijk gediskwalificeerd. Zij zwemt echter niet door, gaat opnieuw naar hel keerpunt en neemt het nu onbe rispelijk. Er zijn echter zeker wel twee of drie seconden met deze manoevre ver loren gegaan en al haar naaste con- curenten hebben haar ingehaald. Mor tridge, Bridges en Mastenbroek zijn zelfs voor gekomen. Mej. Senff ver liest echter haar tegenwoordigheid van geest niet en zet alles op alles met een felle energie. Wat gaan de armen prachtig gelijk Het Hockey-tournooi. In het Hockey-tournooi heeft Ne derland met 3—0 van Duitschland verloren. Vandaag komt onze ploeg om de 3e plaats tegen Frankrijk. Waterpolo. NederlandHongarije 08. BelgiëEngeland 61. DuitschlandZweden 41. In de finale komen nu uit groep 1: Hongarije en België; uit groep 2: Duitschland en Frankrijk. In de ver- liezersron'de komen Nederland, Enge land, Oostenrijk en Zweden. Ruiterwedst rijden. In de z.g. „Groote Dressuurproef" is de Nederlandsche ploeg als vijfde geëindigd, wat in dit voornaam in ternationaal gezelschap wel een pres tatie is. Men is algemeen van oordeel dat onzen ruiters een betere klassee ring toekwam, doch dat de objectivi teit van sommige juryleden in twijfel moest worden getrokken en zij de rui.- ters uit eigen land te hooge punten toekenden. Uit den volledigen uitslag, blijkt, dat van de Nederlanders „Ad Astra" met kapitein Versteegh de meeste punten verzameld heeft en dat Majoor Le Heux met „Zonnetje" nog voor Ma joor Camerlingh Helmolt met „Wo- dan" geëindigd is. In ieder geval hebben onze landge nooten in deze zeer moeilijke dres suurproef een uitstekenden i ndruk gemaakt. Ook in de z.g. „veelzijdigheidsproef" die gisteren is aangevangen met de dressuurproef en vandaag met een conditieproef en een springconcours wordt voortgezet hqbben de Nederlan ders een uitstekend begin gemaakt. WIE DE MEDAILLES WONNEN. Na den 12en wedstrijddag, Donder dag, zijn de Olympische medailles als Duitschland Amerika Finland Zweden Italië Hongarije Frankrijk Japan Nederland Engeland Cechoslova kije Oostenrijk Estland Egypte Zwitserland Canada Noorwegen Argentinië Turkije Nieuw-Zeeland Polen Letland Joegoslavië Australië België Denemarken Mexico Philippijnen Waal wij ksche Jeugdcom petitie. Programma voor Dinsdag 18 Aug.: SDOWSC, F. van Dongen. HeusdenRWB B, A. Deurloo. Voorloopig programma voor 25 Aug. WSC—NEO. SDO—RWB B. Uitslagen van 11 Aug.: R\VrB ANEO 200 Wegens terreinafkeuring en slecht weer is deze week SDOWSC niet gespeeld, deze wedstrijd is nu opnieuw voor deze week vastgesteld. RWB A heeft, door het winnen van bovengenoemde wedstrijd, definitief beslag weten te leggen op de bovenste plaats van de ranglijst en is dus kam pioen. EETHEN. Over de maand Juli 1936. Geboren: Christiaan Willem zv. A. van der Mooren en E. van Vugt Aria Wilhelmina dv. Corn. Lankhaar cn G. Kant Johanna Maria G. dv. P. A. van Woensel en J. A. van der Pluijm Joanna Maria dv. C. J. Mus- kens en J. W. Heijmans. Huwelijken: P. van Beek oud jaar en E. M. Boll oud 34 jaar van Tilborg oud 24 jaar en Joh. Wind oud 26 jaar W. F. van Balle- gooijen oud 23 jaar en M. van Wijlen ;,U(I. iaar Joh. van Hoven oud 28 jaar en M. van Beusekom oud 19 jaar. Overleden: Ant. van der Kolk oud 78 jaar wed. van C. Bouman A. de Jong Saakes oud 49 jaar echtg. van J. N. van Wijk Adr. Broekhuizen oud 3v jaar wed. van Adr. van Andel. 'uden zilveren bronzen 35 J. de WAALWIJK. Zaterdag, Zondag R D.B.-Theater, »Op het kantje af«. Zaterdag en Zondag Luxor Bioscoop. »l)en Diessel Expresse«. Zaterdagmorgen inkorven duiven voor oefenviucht vanuit Tilburg van 8,30 tot 10 uur. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. Waalwijk 14 Aug. 1936. Eieren 3 4 cent. Biggen f 10 - f 13 20 19 26 20 15 8 6 6 6 6 5 7 6 4 5 6 1 3 5 5 4 4 4 5 4 3 6 3 6 2 3 5 0 3 4 3 2 1 3 2 1 2 1 8 3 1 2 5 1 2 1 1 1 0 1 0 1 1 0 0 0 2 2 0 1 1 0 1 0 0 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 1

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7