Bakkersknecht. „H0LLANDIA" VRAAGT BINNENLAND, GEMENGD NiEUWS. LAATSTE BERICHTEN, 1 Nieuws uit de Langstraat en Omgeving DRUNEN RAAMSDONK. Marktberichten, 1 VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Advertentiën* Gevraagd WAALWIJK vooralle afdeelingen 14—15 jaar, en 14—18 jaar. naar Valkenburg. naar Antwerpen. naar Amsterdam, Volendam en Marken. naar Nijmegen met H. Landstichting. NUN veelheid Nede^landseh fokmateriaal kocht. Onder de lijst van bekroningen vin den we de volgende uit onze omge-' ving: Klasse li 2-jarige en oudere ram men: A. van der Kolk, Eethcn; Gebr. O. \ah der Schans, Ürongelen. Klasse 11: Rammen, geboren in '35: H. J. Dank, Raamsdonksveer; .lob. de Raad, Meeuwen; Gebr. v. d. Schans, Drongelen; Jac. Borstlap, 's-Graven- mcer. Drietallen: E. van der Beek, Gen- deren (2 maal bekroond); A. Ver schoof, Almkerk; W. van Gammeren, Drongelen. Klasse IV: Ooien, geboren vóór '35 met hare in 1936 geboren lammeren, minstens 2: (14 groepen) A. van der Kolk, Eethcn, bqste collectie; licht besle type; C. Nclsen, zwaar minder type; M. J. van Gorkum, Genderen; O. A. J. van Dis, Almkerk; Jac. Koops Dussen; Gebr. O. van der Schans te Drongelen. Klasse V: groepen van minstens 3 ooien, geboren in 1934 of vroeger (13 groepen): Jac. Borstlap, 's-Graven- moer; Gebr. O. van der Schans, Dron gelen (2 bekroningen); P. J. de Bont, Raamsdonk; D. van der Schans, Andel. Klasse VI: groepen van minstens 2 ooien, geboren in 1935; gelamdW. van Gammeren, Drongelen; Gebr. O. van der Schans, Drongelen. Klasse VII: tweetallen: A. J. van Dis, Almkerk, goed type. Drietallen: E. van Beek, Genderen; M. van Gorkom, Genderen. Vierde prijzen: E. van Beek, Gen deren. Vliegerwedstrijd. Woensdagmiddag werd voor de jongens der kleine jongens-Congregatie een vliegerwedstrijd gehouden op den Heidijk onder leiding van de Eerw Broeders. Tevens waren aanwezig pastoor Goossens en kapelaan Vogels. Er waren vele hoogstaanders en mooie exemplaren, zoodat de jurv een zware taak had. Met ,/t Jantje" mee. Woensdag trok »'t jantje® de be kende ijscoman uit Drunen, met een 150 kinderen de duinen in. Dit is een traditioneele tocht van «'t jantje® en Drunensch jeugd is daarbij gaarne van de partij, want zij beleven een prettige dag in de heide, en bij de terugkomst wordt hun nog een ijsco gratis aangeboden Ook dit jaar is het uitstapje schitle rend geslaagd en kar» de eenvoudige kindervriend, want ieder kind uit Drunen kent hem, met genoegen daarop terug zien om dit volgend jaar wederom te herhalen. V J.C. De R.K. v. v. cV.j C.® is voornemens in het a.s. seizoen met een elftal uit te komen in de derde klasse R. K. Voetbalbond Bisdom 's Bosch. Hiermede zullen uit Drunen dan twee vereenigingen in R.K. verband uitkomen. Handboog. Op het schietconcours van «Gezellig Samenzijn® te Vlijmen, behaalde de «Wetszonen» den «eereprijs® met hun eerste zestal met 103 pnt., en de tweede met hun tweede zestal met 92 punten. De Wetszonen werden de houders van den wisselbeker en V. v. Bladel van de Wetszonen ontving 't Konings- kruis met 22 punten. »Constantia» behaalde met haar eerste zestal de vierde prijs met 73 en «Victoria* uit Elshout met hun eerste zestal de vijfde prijs met 72 punten. R. K. Boerinnenbond. In samenwerking met de boerinnen- bond der afdeeling Herpt, zal de afd- Drunen op de a s. groote tentoonstelling te Vught reidansen uitvoeren. Opdracht. Aan slooper M. Klerks is opgedragen het sloopen van twee woonhuizen te Vught. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Drunen, te houden op Maandag 24 Augustus 1936, des nam. te 7 uur, ten gemeentehuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken, w.o.: a. proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger d.d. 25 Juni 1936; b. besluit van Ged. Staten tot ver daging van hun beslissing op de gemeentebegrooting 1936: c. mededeeling van Ged. Staten, dat de verordening tot heffing van hondenbelasting Koninklijke goed keuring heeft verkregen: d. mededeeling van Ged. Staten. dat de gewijzigde verordening op de Vleeschkeuringsdienst door de Kroon is goedgekeurd. 2. Voorloopige vaststelling gemeen terekening 1935. 3. Goedkeuring rekening Burgerlijk Armbestuur over 1935. 4. Voorstel tot wijziging van de verordening op de gemeenteveld wachters. 5. Wijziging van de bouwverorde ning in verband met het gebruik van looden buizen voor de drink watervoorziening. 6. Verzoek van Ged. Staten om in trekking van het raadsbesluit tot instelling van een commissie van bijstand. 7. Verzoek om ontslag van drie leden van de commissie van toezicht op het Nijverheidsonderwijs. 8. Verzoek van de vergunninghou ders ingevolge de Drankwet om vermindering van personeele be lasting. 9. Schrijven van Nic. de Wit betref fende betaling van de verpleeg- kosten van zijn dochter. 10. Vaststelling van de grenzen der gemeente - eigendommen rond Pleune Wiel. 11Vaststelling verordeningen tot hef fing en invordering van school geld voor het gewoon lager onder wijs. 12. Vaststelling verordeningen op de heffing en invordering van leges- gelden voor het verstrekken van inlichtingen uit het bevolkingsre gister. 13. Wijziging gemeentebegrooting '36. 14. Aanbieding gemeentebegrooting 1937. 15. Voorstel tot verleening van een doorloopende machtiging aan B. en W. om vergunningen af te ge ven voor het jagen op de Hei stukken. 16. Verzoek om ontheffing en restitu tie van schoolgeld over 1935. RAAMSDONKSVEER. De heer A. de Bruijn slaagde voor het examen Boekhouden van de Vereenjging van Leeraren in Handelswetenschappen. Hij genoot zijn opleiding bij den heer H. van Well, leeraar te Waalwijk. Tevens behaalde hij het diploma Mercurius voor Engelsch en was hiervoor op geleid door mejuffrouw Meeuwissen, leerares te Waalwijk. WAALWIJK. Zaterdagmiddag inkorven duiven voor oefenvlucht vanuit Breda van 2 tot 4 uur. Zaterdag, Zondag R D.B.-Theater, »Baron von Trautenegg«. Zaterdag en Zondag Luxor Bioscoop. »Legong«. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel «Oefening en Vermaak». Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Boode Kruis O. L. School. Waalwijk, 21 Aug. '36 Eieren 3'/2 4 cenl. Biggen: 10 13 gulden. VEILINGVER. „DE LANGSTRAAT", DRUNEN. Veilingbericht van 20 Aug. 1936. Yellow Mouten 1217 c.; idem II 8 13 c.; idem III 68 c.; idem IV 36 c. Ohuleinouski 1320 c.; idem II 812 C. Rood zuur 923 c. The Cluin 514 c. Somnierappel 816 c. Kerswiek 412 c. Grenadiers 311 c. Geel zuur 514 c. Koekappel 410 c. Zoet appel 211 c. Claps 1524 c., idem II 1015 c. Wil liam 616 c. N. H. Suikerpeer 713 c. Haantjespeer 37 c. Dirkjes peer 26 c. Div. handperen 519 e. Druiven 30 4o c. idem wit 3644 c. Aardbeien 66 66 c. Roode bes 616 c. Belle de Levain 1833 c. Blauwe pruimen 1529 c. Witte pruimen 1632 c. Dubb. witte22 34 c. Reine Victorie 1731 c. Tomaten 26 c. Spinazie 26 c. Postelijn 25 c. Snijboonen 312 c. Spekboonen 3 c. Princesboon 611 c. idem z. dr. 813 c. Wagenaars 35 c. Dubb. boon 36 c. Pronkboon 23V« c. Erwten 716 c. Krombek 1015 c. Breekpeen 14 c. Aardappel l1/*2'/i c. Juin 23 c. Sja- lotte 47 c., alles per kgr. Bloemkool l1/*8 c. Witte kool 26 c. Savoie kool 41/* c. Spitskool 12 e. Roode kool 14 c. Komkommers 11\« c. Sla 0,51,5 c. Andijvie 0,5D/j c. Krolselderij23.5 c. Perziken 15 c. Me loenen 322 c. Abrikozen 3/»l"j c. alles per stuk. Kroten 11,5 c. Selderv Val1/, c. Peen 24 c. Pry 911 c„ alles per bos. De B. L O. school. De Zeereerw. heer Heezemans, pastoor der St Jan's-parochie heeft benoemd tot hoofd der op te rich ten B.L.O. school (R.K. Bijzondere School voor Buitengewoon Lager Onderwijs) de heer G. J van Boy, die reeds gedurende 5 jaren hoold was van de B.L.O. school te Hel mond De nieuwe school zal worden gevestigd in het thans leegstaande heerenhuis Grootestraat 242, naast het St. Theresiagesticht. Men hoopt op 1 November a.s. met het onderwijs te kunnen be ginnen. Er is gerekend op een 40 tal leerlingen uit de gemeenten Waal wijk, Drunen en Waspik. GROOTE MISSIE-TENTOONSTELLING. Zooals wij bereids aankondigden, zal op 5, 6 en 7 September a.s., in Mu sis Sacrum de groote drie-jaarlijksche Missie-tentoonstelling worden gehou den van de door de vier Missie-naai- kringen uit Waalwijk vervaardigde paramenten. Gisterenavond vergaderde daartoe in het K.J.V.-huis aan de Grootestraat het comité, dat drie jaren geleden de expositie voorbereidde en inrichtte. De Zeereerw. Heer Pastoor Heeze mans leidde de bijeenkomst, terwijl Mevr. Donkers de plannen uiteenzette. De tentoonstelling zal Zaterdag 5 September a.s. om 4 uur worden ge opend in tegenwoordigheid van de Hoog Eerw. Heeren Mgr. Princen en Mgr. Hermus, resp. voorzitter en se cretaris van het Dioc. Missie-Comité. Het zangkoor van de parochie St. Jan zal worden verzocht de openings plechtigheid met enkele liederen te willen opluisteren. De dames en heeren, die ook bij vorige gelegenheden aan de voorbe reidende werkzaamheden deelnamen, verklaarden zich gisteravond volgaar ne bereid, ook thans wederom aan de expositie mede le werken, terwijl bo vendien op de hulp van de K.J.MA en de R.K. Verkenners kan worden gerekend. Behalve de stands van de vier Mis- sie-naaikringen, zal er nog een stand komen van de Witte Paters uit Afrika terwijl diverse attracties in de zaal t publiek zullen trekken. Voorts zal een orkestje uit Breda de tentoonstelling opluisteren. De verloting van de aan de huizen verkochte loten werd vastgesteld op Maandag 7 September. De gelden, welke worden verzameld, zullen ten bate komen van de vier Missie-naaikringen en de Missie in 't algemeen. Ongetwijfeld zal ook deze grootsch opgezette Missie-tentoonstelling uitste kend slagen. K. J. M. V. Gisterenavond werd een propagan- da-vergadering van de K.J.MAge houden. Na een bespreking over de Missic- tenloonstelling, waaraan de vereeni- ging medewerkt, hield de WelEerw. Heer van Lierop een inleiding over „De Christus-persoon in de wereld". Van het debat werd veelvuldig ge bruik gemaakt. De Voorzitter besprak het onder werp „Voor Christus onzen Koning". De goed geslaagde bijeenkomst werd door den Moderator gesloten. Handboogspor Men schrijft ons In aansluiting op het bericht in het blad van j.l. Woensdag berichten wij dat de Handboogschutterij «Eendracht maakt Macht* met hare zes-weeksche is gereed gekomen. De koppels welke hieraan deelnemen zijn als volgt samengesteld: 1. C. v. d. Hoven Pz. C. Pullens. 2. P. v. Balkom-H. Muskens. 3. P. v. Bavel L. v. Balkom. 4. H. v. d. Mee Chr. v. d. Hoven. 5. J Verhoeven P. v. d;> Hoven. 6. J. Dingemans—P. v. Dijk. 7. L. v. Bladel - J. Küjberg. Het doel van dezen zes-weekschen schietwedstrijd is, alle belangstellenden in de gelegenheid te brengen van deze sport te genieten. Het is jammer dat in de laatste jaren deze edele sport, de Handboog, door de meer moderne sport is verdrongen, doch wij hopen dat deze wedstrijd welke »de Eendracht* heeft georganiseerdzal mogen bijdragen het edele wapen dat in vroeger jaren de Batavieren reeds hanteerden wederom op vollen bloei te brengen hier en in de omgeving. Aanvang 1 uur n.m. Verder zij nog vermeld dat deHand- boogschutterij «Eendracht maakt Macht* in het komende jaar 65 jaar bestaat en gevestigd is in 't café »'t Vosje*. We hopen dat dit niet ongemerkt zal voorbij gaan. GEMEENTEREKENNG 1935. De commissie uit den raad, belast met het onderzoek der Gemeente- en bcdrijfs- rekeningen over 1935, spreekt in haar rapport haar waardeering uit vooi de correcte administratie en overzichtelijke verslagen en adviseert tot goedkeuring van genoemde rekeningen. Pater v. d. Wee. De ZeerEerw. Pater M. v. d..Wee van de Congregatie van Lavigerie (Witte Paters) is te Geertruidenberg voorzien van de laatste H.H. Sacra menten. GRIENDCULTUUR. Opgericht is een afdeeling voor Zuid-Nederland van de Algemecne Vereeniging voor Griendcultuur in Nederland, omvattende Zeeland, Noord- Brabant (behalve Bieschbosch en het Land van Heusden en Altcna), Lim burg en het Land van Nijmegen en Maas en Waal. Hei doel behelst het verleenen van bemiddeling voor den aankoop van veredeld plantmateriaal, het bevorde ren van den afzei van de producten en het behartigen van de belangen der leden bij het Departement van Land bouw. Verdere inlichtingen zijn ter gem.- secretarie te verkrijgen. VERKOOP VAN GASMASKERS Gebleken is dat er gasbeschermings- middelen zijn te koop aangeboden, waarvan de hoedanigheid niet vast staat. Het ligt in het voornemen der regee ring den verkoop van beschermende middelen tegen strijdgassen in zooda nige banen te leiden, dat slechts goed gekeurde voorwerpen kunnen worden aangeboden. Zoolang zulk besluit niet is afge kondigd en in werking is getreden, zal iedere kooper of tusschenhandelaar goed doen, alvorens tot zaken te ko men van den verkooper overlegging te vragen van een door den Minister van Defensie afgegeven verklaring, waar uit blijkt, dat de gasmaskers aan rede lijk te stellen eischen voldoen. ERNSTIG ONGELUK IN DE ARTILLERIE-INRICHTING VAN HEMBRUG. Vrijdagmorgen ongeveer 9 uur is aan de trothyl-werkplaats van de ar tillerie-inrichting Hembrug een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een arbeider werd gedood en 4 andere ernstig wer den gewond, waarvan een levensge vaarlijk. In de trothylwerkplaats is door on bekende oorzaak bij het vullen van een granaat dit projectiel ontploft. De ge huwde D. Huisman uit Zaandam werd vrijwel op slag gedood. De ploegbaas K. Onrust, ongehuwd, wonende te Oostzaan, bleek een levensgevaarlijke buikwonde te hebben opgeloopen. P. J. Meulenbeld uit Amsterdam bleek ern stig gewond, echter niet levensgevaar lijk, terwijl de Amsterdammer J. C. Molman een enkelfractuur bekwam en de gehuwde G. de Vries uit Zaandam een kaakverwonding opliep. De gewonden werden naar het Zie kenhuis te Zaandam overgebracht, waar tevens ook enkele lichtgewonden werden opgenomen. Gistermiddag om half zes is ook het tweede slachtoffer de ploegbaas K. Onrust uil Ooslzaan aan de verwon dingen, welke hij 's morgens bij het ontploffingsongeluk in de artillerie- inrichtingen aan de Hembrug, opliep, overleden. Onrust was 50 jaar oud en ongehuwd. Hij werkte reeds 38 jaar aan het staatsbedrijf' der artillerie-in richtingen en zou over 2 jaar dien dienst met pensioen hebben verlaten. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Vrijdagmiddag is te Hilversum een vliegtuig neergestort, bemand met 2 sergeant-vliegeniers die beiden om het leven kwamen. Vermoedelijk had het vliegtuig, „Soesterberg No. 640" motorpech. Het stortte naar beneden en kwam terecht in een aardappelveld gelegen op het z.g. Egelshof, tusschen Loosdrecht en Hilversum, en werd geheel vernield. De beide inzittenden, de sergeant vliegeniers K. en L. moet op slag zijn gedood. De lijken werden nog niet ge borgen, daar deze uit het wrak der ma chine moeten worden uitgezaagd. Omtrent het vliegongeluk te Hil versum wordt nader gemeld: Beide vliegers waren 21 jaar oud. De reserve ad spirant vlieger-waavne- mer Lemstra was afkomstig uit Den Haag; de reserve sergeant-vlieger Koe- ze was afkomstig uit Middelharnis. Als oorzaak van het ongeluk moet wel worden aangenomen een verkeerd uitgevoerde noodlanding. De oorspron kelijke gedachte, ten gevolge van ver klaringen van ooggetuigen op den grond, dat het toestel in een vlakke vrille zou zijn gemakt, moet dus wor den losgelaten. De slachtoffers behoorden tot een ploeg, die kort geleden voor officier vlieger of waarnemer was geslaagd. De ploeg zou een dezer dagen afzwaai en. Generaal Queipo de Llano heeft over den zender van Sevilla medegedeeld, dat zich op 't oogen. blik reeds 31 provincies in handen van de nationalisten bevinden. Nog slechts 18 provincies zijn door de volksl'ronters bezet. Wellicht binnen 4 of 5 dagen zon een beslissend offensief tegen Madrid worden ingezet. Op het Noordfront schijnt een wapenstilstand tot stand gekomen te zijn als gevolg van bemoeiingen van den Baskischen kerkvorst Z.H.E. Mgr. Matleo Mugica y Urre- starazu, bisschop van het diocees Vittoria, dat de Spaansche provin. cies Alava, Guipuzcoa en Viscaya omvat. Mgr. Mugica heeft pogingen in het werk gesteld, om een einde te maken aan het bloedvergieten tusschen de Basken van alle poli tieke richtingen onderling, nationa listen, fascisten, Carlisten, separa tisten en socialisten. In vrijwel alle mijnen van het Luiksche is thans het werk geheel of gedeeltelijk stopgezet. Het aantal stakers wordt er op 25,000 geschat. EEN Brieven met opgave waar gewerkt enz. onder no. der advert, aan het bureau van dit blad. 56234 Dinsdag 25 Augustus f 2.25 per persoon. Woensdag 26 Augustus f 1.25 per persoon. Kinderen fO.75. Donderdag 27 Augustus f 2.25 per persoon. Kinderen f 1.75. Donderdag 27 Augustus f 1.25 per persoon. Kinderen fO.75. A. MULDERS-SARS Telefoon 141. Stationsstraat WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 16