Plaatselijke Berichten De Gildefeesten. WQTWMOUDTU; Q&S üt JLuuS/ ADVERTEERT IN DIT BLAD. Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Tweede Blad. DUSSEN. HERPT. KAATSHEUVEL. BURGEMEESTER MOONEN SPREEKT DE SCHUTTERS TOE. Prachtige demonstraties in vendelzwaaien. In den ouden tijd waren de schut tersgilden belast met de handhaving der orde in stad en dorp. In de groot ste discipline werd er gemarcheerd en geëxerceerd, terwijl men het geweer op militairistische wijze leerde hantee- ren. Het groote ontzag, dat buiten staanders voor de beproefde schutte rijen hadden, is langzamerhand over gegaan in een sympathie, daar de gil den gezellige vereenigingen werden, waarvan de leden de schietsport be oefenden enkel oin de sport en zuiver voor pleizier. De oude tradities van kameraadschap en trouw bleven ech ter gehandhaafd. Om nu deze overleveringen te de- Imonstreeren en te doen herleven wor den gildefeesten georganiseerd, waar op de kranige schutters elkaar vreed zaam bekampen en naar prijzen din- gen. Een dergelijke gildendag werd door het Besoyensche gilde „St. Crispijn en I Crispinianus" georganiseerd en j.l. Zondag voor de schutterijen van den Kring Maasland gehouden. De belangstelling van de zijde van liet publiek voor een zoo zeldzaam feest had echter nog grooter kunnen zijn. Het weer heeft in alle opzichten meegewerkt, dus daaraan lag het niet. Door bijzondere omstandigheden had men het publiek echter niet tijdig op de hoogte kunnen brengen met de verschillende gebeurtenissen. Nie mand wist bijvoorbeeld, dat Burge meester Moonen de gilden vanaf het bordes van het Raadhuis zou toespre ken en dat hieraan prachtige demon straties in vendelzwaaien zouden voor afgaan. Over het algemeen zijn de feesten echter uitstekend geslaagd, mede door iet heerlijke zonneweer. In de Parochiekerk van O. L. Vrouw e v.m. Besoijen werd 's morgens tot ntentie der gilden een plechtige H. Mis opgedragen. Het schitterend gecostumeerde St. Antonius-gilde uit Beek en Donk (Peel- and) had zich intusschen voor café J. v. d. Meys opgesteld om „St. Crispijn en Crispinianus" vendelzwaaiend te legroeten en de Besoijensche vereeni- ;ing naar het Raadhuisplein te bege- eiden, waar de Gilde-broeders en de i-erschillende commissies zich verza ndden. Genoemd St. Antonius-gilde ging daar onder leiding van den heer J M. Vereijken, aan het vendelzwaai- n, hetgeen een kleurrijken aanblik >ood. De gildeleden waren gekleed in roene jasjes, zwarte broeken en witte ousen. De zware vendels wapperden n golfden in allerlei richtingen, ter- de zwaaier zijn lichaam keerde en endde. Men hinkte rond met den ven- elstok tusschen de knieën en aan een ioet. De behendigheid wekte nog meer wondering toen de kampioen-vendel- .Taaier, de heer Vereijken, en zijn eef een solo-demonstratie gaven. Ook de heer Brouwers van het St. lasius-gilde uit Heusden gaf een mooi immer ten beste. De officieelc opening. Burgemeester Moonen beklom het rdes van het Raadhuis en sprak de erzamelde gilden toe. Na veel overleg en veel vergaderen, ildus spr., is de provinciale organisa- ie van schuttersgilden tot stand ge- tomen, waardoor de gilden dichter bij lkander kwamen en door onderlinge vedstrijden de vriendschapsbanden ersterkten. Aan u is 't thans om te orgen,. dat deze organisatie vruchten ;al dragen, dat de oude tradities der jildebonden worden hersteld en herle- en en dat de godsdienstige grondslag Ier schuttersvereenigingen niet verlo- en gaat. Het Gilde St. Crispijn en Crispinia- ïus valt de eer te beurt om de Gilden an den Kring Maasland te mogen ont- angen. Wij hopen, dat in Waalwijk een flin- e en kameraadschappelijke strijd al worden gestreden waarin het meest hietvaardige gilde, de beste stan- aardrijders en vendclzwaaiers de 1ste rijzen zullen behalen. Door dezen gil- pdag zullen velen zich geroepen ge- lelen om zich als lid aan te melden. Als Burgemeester van de gemeente aalwijk roep ik u allen een hartelijk elkom toe. De kranige en kleurrijke lden zullen ongetwijfeld veel belang- elling trekken. Wanneer de vereenigingen na de edstrijden naar huis zullen terugkee- ;n, dan hoop ik, dat dit zal zijn met iegend vaandel en slaande trom. Tenslotte wensch ik het gilde St. ispijn en Crispinianus geluk met de ganisatie van deze gildefeesten en op, dat het goede weer bestendigd oge blijven. De heer Aug. van Lanschot, voorzit- h van den Kring Maasland, heette de dden welkom en bracht vooreerst jank aan Z. Exc. Mr. Dr. Deckers, die II ting wilde nemen in het Eere-comité verder aan de eereleden en aan lurgemeester Moonen, die moeiten noch zorgen spaarden 0111 het feest te doen slagen. Met nadruk wees spr. erop, dat, wil men het gildewezen doen bloeien, men de medewerking moet trachten te verkrijgen van de jeugd. Met de hoop, dat deze gildedag een voorbeeld mocht zijn van sociaal leven en een echt katholiek feest mocht wor den, verklaarde de heer van Lanschot den tweeden gildendag van den Kring Maasland voor geopend. Deze beide redevoeringen werden door het Radio-Distributie-Bedrijf middels een electro-dynamischen luid spreker versterkt, zoodal alle aanwe zigen duidelijk konden hooren, wat ge zegd werd. Via de Stationsstraat, Julianastraat, Mr. van Coothslraat en Grootestraat trokken de gilden in optocht naar het feestterrein aan den Winterdijk, ach ter café J. v. d. Meys te v.m. Besoijen. De kleurige stoet trok veel kijkers en werd opgeluisterd door marschmuziek van de Harmonie St Crispijn. Feestelijk dansten de trommelstok ken op de strak gespannen vellen. Er waren jonge tromslagers en mannen van den ouden stempel. Statig liepen daar de schutterskoningen, zwaar be hangen met zilveren schilden, die blon ken in hel zonnelicht. De vendelzwaai- ers gingen den gildebroeders vooraf, terwijl zij hun fleurige doeken over hun hoofden in alle richtingen zwaai den. De violette pluimen op de breed gerande hoeden, de zwarte kwastjes aan de groene mutsen, de roode sjer pen en de fiere standdaardrijders, dat alles leverde een aantrekkelijk schouw spel. Op het feestterrein. Na aankomst op het feestterrein werd eerst de inwendige mensch versterkt, waarna de diverse wedstrij den begonnen. Al gauw knalden de schoten en flo ten en suisden de kogels naar de wip- vogels. Bij het standaardrijden moesten de paarden met hun ruiters in zig-zag-lijn loopen en draven. De wedstrijd in trommelen was hoogst vermakelijk. Vrijwel alle tam boers deden eraan mee, of zij goed roffelden of niet. Er werd onderscheid gemaakt in hel slaan op ouderwet- sche en hel beroeren van nieuwsoor- iige troms. Herhaalde malen werd de lachlust van de omstanders opgewekt om de komieke wijze, waarop sommi gen marcheerden en de tromstokken hanteerden. Begrijpelijkerwijze trok het vendel zwaaien de grootste belangstelling De folkloristische dansen moesten jammer genoeg worden afgelast waar voor in de plaats kwam een gezamen lijke demonstratie in vendelzwaaien door de vereenigingen St. Antonius, Beek en Donk, en St. Barbara-Catha- rina uit Vught, onder leiding van den kampioen-vendelzwaaier, den heer J. M. Vereijken. Op een houten vloer werd door het publiek vroolijk gedanst op de maat van goede dansmuziek door de leden der Harmonie Volharding te Drunen. Ook in de consumptietent van den lieei v. d. Meys ging het gezellig toe. Toen de zon onderging en een met geelwitte en violette wolkenstrepen bedekt firmanent achterliet, werd het feestterrein, waar het de laatste uren ontzaglijk druk geworden was, ont ruimd. Daarmede eindigde de zeld zaam schoone gildedag, aan welks wel slagen ,,St. Crispijn en Crispinianus" zooveel heeft bijgedragen en waar voor de leden met het ijverige comité aan 't hoofd zich zoo hebben ingespan nen. Ongetwijfeld zullen de Waalwijk- sche gildefeesten bij de schutterijen van den Kring Maasland in aangename herinnering blijven. Slandöardrijden: le prijs St. Wille- brordus-gilde Esch; 2e pr. St. Joris Berlicum; 3e pr. O. L. Vrouwe Schuts, Elshout; 4e pr. St. Ambrosius, Baard wijk. Trommelen: Oude trom: le prijs van Thiel, Beek en Donk; 2e pr. Ver hoeven, Esch. Nieuwe trom; le pr. v. d. Put, Helvoirt; 2e pr. v. d. Brug ge, Esch. Troostprijs: van Galen, Ros malen. (De heer van Galen had de vo rige week een blessure opgedaan, waardoor hij slechts met een arm kon slaan). Vendelzwaaien: Groep A: (buiten Kring Maasland) le prijs H. v. d. Bo- gaert, Beek en Donk. Groep B: le pr. A. Beks, Vught; 2e pr. Jos van Rooy, id.; 3e pr. M. v. Vugt, Esch; 4e pr. H. v. Rooy, Berli cum; 5e pr. J. Brouwers, Heusden. Groep vendelzwaaiers: le prijs St. Barbara-Catharina, Vught; 2e prijs St. Willebrordus, Esch. Groep vendelzwaaiers buiten Kring Maasland: le prijs St. Antonius, Beek en Donk. Aan den kampioen-vendelzwaaier, den heer J. M. Vereyken werd voor zijn verdienstelijk werk een extra-prijs toegekend. Korps prijzen: le prijs St. Ambro sius, Baardwijk; 2e pr. St. Jan Kaats heuvel; 3e pr. St. Ambrosius, Baard wijk; 4e pr. St. Joris Udenhout; 5e pr. om 'tot de aanschaffing van gastoestellen over te gaan? Het gebruik van gas verschaft U voldoening id.; 6e pr. O. L. Vrouwe Schuts, Els- hout; 7e pr. St. Catharina, Vught; 8e pr. St Joris Enschot; 9e pr. St. Blasius, Heusden; 10e pr. St. Jan, Kaatsheuvel. Koningskruis: Het koningskruis werd behaald door C. de Jong, Baard wijk. Personeele prijzen: le pr. P. van Opstal, Enschot; 2e pr. L. Pullens, Baardwijk; 3e pr. Th. Pullens, id.; 4e pr. G. v. Heesch, id.; 5e pr. M. Smetsers, Enschot; 6e pr. C Coppel- mans, Enschot; 7e pr. Sjef v. Huiten, Baardwijk; 8e pr. A. v. Hultcn, id.; 9e pr. G. van Bevnen, id.; 10e pr. L. Dijkmans, Udenhout. Kampioensprijzen: le pr. M. Smet sers, Enschot; 2e pr. P. v. Opstal, id.; 3e pr. W. Molenschot, Kaatsheuvel; 4e pr. W. Pullens, Baardwijk; 5e pr. A. Bertens, Udenhout. Mooiste groep in den optocht: le prijs St. Joris, Berlicum; 2e pr. St. Antonius, Beek en Donk. Mooiste costuums in den optocht: le prijs St. Antonius, Beek en Donk. Verst komend gezelschap: St. An tonius, Beek en Donk. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 27 AUGUSTUS. EXAMENS. In het Pensionaat St. Catharina- berg (St Theresia U. L. O. school) te Oisterwijk slaagden voor Mulo T. van Heesbeen te Waalwijk; voor steno en machineschrijven Jo van Liempt te Waalwijk voor machine schrijven Jo v. Muiten te Waalwijk. OPROEP DEELNEMERS ZANG DEMONSTRATIE 1 SEPTEMBER. Aangezien door omstandigheden j.l. Zondag de repetitie niet kon doorgaan, heeft thans a.s. Donder dag 8 uur in »Musis Sacrum» de slotrepetitie plaats voor alle zange ressen en zangers. Aangezien dit de laatste algemeene repetitie is, worden de leden tot trouwe opkomst aangespoord. Bedoeld worden hier dus: De Gem. Zangver. «Halleluja». De Gem. Zangvereeniging «Voor uitgang zij ons doel.« Gemengd koor «Oefening en Ver maak Liedertafel «Tot Bloei der Toon kunst» Vereenigde Zangers. Mannenkoor «Oefening en Ver maak», alsmede de deelnemende dames die van geen der gezelschap pen lid zijn. Algemeene en tijdige opkomst dringend gewenscht. MISSIE-TENTOONSTELLING. Zooals bekend houden de Missie- naaikringen onzer gemeente op 5, 6 en 7 September een groote Missie tentoonstelling in «Musis Sacrum», die geopend zal worden door Mgr. Prinsen en Mgr. Hermes en waarbij tal van autoriteiten genoodigd zullen worden. Aan deze tentoonstelling zijn tal. rijke attracties verbonden. Voor dit doel zullen de dames van Missie naaikringen in den loop dezer week een inzameling houden van groote en kleine geschenken langs de huizen der ingezetenen. Eenieder heeft voor dit goede doel zeker een of ander te missen of wil de dames in slaat stellen iets aan te schaffen. Dus dezer dagen kan men de dames verwachten voor 't in ont vangst nemen van geschenken voor de Missie tentoonstelling en hare attracties. COLLECTE GESCHENK BURGEMEESTER. In de St. Antonius-parochie is nog ingekomen een nagekomen gift van 10.75. Thans is van het R D.B. alhier bericht ontvangen dat de film-op name van Polygoon en de geluids versterking van de officieele plechtig heden beslist doorgaan. Naar wij vernemen hebben de 3 bloemisterijen ter plaatse hunne belangelooze medewerking aange boden voor een passende versiering o.m. van de hal van het raadhuis, aan 't park ea. CONCERT. Het volksconcert dat de Harmonie »Sint Jan» in samenwerking met de Liedertafel «Tot Bloei der Toon kunst» Zaterdagavond gaf op de muzieknis te v.m. Baardwijk trok vrij veel publiek. De belangstelling ging natuurlijk vooral uit naar de 3 bekroonde concoursnummers, die onder leiding van den heer J. Thijssen uitstekend werden uitgevoerd een aandachtig gehoor vonden en extra applaus oogstten. Ook 't overige programma, alsmede de zangnummers onder leiding van den heer P. Lichtvoet, kregen een uitnemende vertolking. VERKOOP. Bij den gisterenavond door notaris A. üchaap in café «Galgenwiel» van den heer Jos Steenbergen Kroot, gehouden toeslag van het café «Veldzicht» met daaraan grenzend bouwterrein gelegen hoek Putstraat- Parallelweg van mej. Wed. G. Kroot van de Leur, werd de massa geveild door den heer J. van Helvoirt— Ackermans alhier voor de somma van f4UU0._ GYMNASTIEKVEREENIGING KRACHT EN VLUGHEID. Aan de Ghr. Gymnastiekvereeni- ging «Kracht en Vlugheid« is ver gunning verleend tot het houden van een speldjesverkoop op den dag, dat te voormalig Besoijen het Koninginnefeest wordt gevierd. DE MISSIE-TENTOONSTELLING. Aan het comité van de Missie tentoonstelling, welke op 5, 6 en 7 September a.s. wordt gehouden, is vergunning verleend tot het houden dezer expositie en tot het collec teeren voor dit doel langs de huizen. WAALWIJKSCHE ZWEMVEREENIGING. Eind verleden week had in het «Hoefsven» het zwemmen plaats om het diploma van de Waalwijksche Zwemvereeniging. Het groot diploma behaalden de dames Anny Langermans, Doorlje Verheijden, Tini Spapens, Atty Schol ten en de heeren Berry v. Loon, Jan Mombers en M. Nijssen. De heer Nijssen is agent van po litie en de eerste van het corps, die het groot diploma behaalde. De eischen voor de dames waren alsvolgtSchaal opduiken van2.50 M diepte, 8 M. onder water zwemmen, gekleed duiken van 2 M hoogte, 50 M. gekleed zwemmen, zwemmend ontkleeden in het water tot op bad pak, in badpak duiken van 2 M. hoogte, 30 M. rugslag zwemmen, 800 M. vrije slag zwemmen. De eischen voor de heeren waren Schaal opduiken van 5M.dieple, 15 M. onder water zwemmen, salto maken van 2 M. hoogte, gekleed duiken van 4 M. hoogte, 100 M. gekleed zwemmen,zwemmendeont Ideeden in het water tot op badpak, in badpak duiken van 4 M. hoogte, 50 M. rugslag zwemmen, 2000 M. vrije slag zwemmen. Het klein diploma werd behaald door de dames M Trimbach, M. van Eijck, Betsy Faassen en door de heeren: Henny Smelt, Ruth van Mil, Marcel Verwiel, Jos Pulles, Fr. Cools, Kees den Teuling, Mart. de Rooij, Adr Rijken, Jac. Both, Jan Dijkstra, Joh. Raaijmakers en Ni- colaas Hoffmans. UITSTAPJE. De Liedertafel »Tot Bloei der Toonkunst» alhier maakte Zondag een uitstapje per B. B. A. bus naar Antwerpen, waar een bezoek werd gebracht aan de Scheldetunnels, het Scheldestrand, oud Brabant, de O. L. Vr. kerk en diverse andere be zienswaardigheden. De tocht werd door zeer mooi weer begunstigd. ATHLETIEK. Op de Zondag j.l. te Geertruiden- berg gehouden athletiek wedstrijden zette de heer H. Lommers van »Kunst en Kracht» alhier zijn reeks fraaie overwinningen van den laat- sten tijd voort met een 3-tal nieuwe successen. Hij werd eerste in het verspringen met 6.20 M., tweede in het los— hoogspringen met 1.65 M. en derde in de 100 M. hardloopen. A. van Cromvoirt van «Kunsten Kracht» behaalde den eersten prijs verspringen junioren met 5.58 M. De estafette ploeg van »Kunst en Kracht» maakte een mooie kans op een overwinning doch had het ongeluk den stok te verliezen waar door deploeg gediskwalificeerdwerd. DERDE LUSTRUM VAN W. B. C. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van Waalwijksche Biljart- Club, gevestigd in café A. van Ber- kel, kwamen de leden dezer ver- eeniging Zondag j.l. in feestverga. dering bijeen onder presidium van den heer F. Slaats, die de verschil lende gebeurtenissen van de afge- loopen periode de revue liet pas- seeren en de leden aanspoorde de vereeniging te doen bloeien. Spr. hoopte tevens, dat de leden zooveel mogelijk prijzen zullen weten te behalen op het biljart-tournooi, dat ter gelegenheid van het derde lus trum wordt georganiseerd. De secretaris.penningmeester de heer P. Dancaert bracht een gunstig gestemd jaarverslag uit terwijl uit het verslag van den competitieleider, den heer J. Hornes bleek, dat er 229 partijen gespeeld werden met een totaal van 18 156 punten. Het clubgemiddelde bedroeg 4 De heer A. van Berkel, die vanaf de oprichting reeds lid is, werd op hartelijke wijze door den Voorzitter gehuldigd. Ook van de in café van Berkel ge vestigde spaarvereenigingen »Vrien- denkring« en »Volharding« werden bloemen ontvangen. Verder zijn gehuldigd de kampioen van W. B. C. de heer F. Schoelilz en de kampioen van het tweede zestal, de heer L. v. Berkel, die hierdoor promoveert naar het eerste zestal. A.s. Zaterdag wordt het derde- lustrum-tournooi geopend met een wedstrijd van de eerste viertallen van W.B.C. tegen »Ons Genoegen«, gevestigd in café Kemperman, ter wijl a.s. Maandag wordt gespeeld legen »Bandspel«, gevestigd in café van Helvoirt. EEN STER AAN EEN TOUWKE. Gisterenavond om 9 uur werden we op straat geroepen, omdat er „een ster aan een touwke" te zien was. En waarachtig I Aan het blauw, grijze firmament bengelde een licht verschijnsel, dat de belangstelling van velen had opgewekl. Vallen deed de ster echter niet, tol groote teleurstelling van een paartje, dat zoo graag een schoone wensch had gedaan. Het lichtverschijnsel be woog zich nu eens in allerlei rich tingen en stond dan weer roerloos. Wat een interessant studie object voor het Metereologisch Instituut te De Biltl Hooggeleerde heeren zou den uit de eigenaardige capriolen van dit vreemdsoortig hemellichaam ongetwijfeld verschrikkelijke dingen voorspellen. Terwijl we zoo stonden te peinzen kwam men ons vertellen datenkele jongens op den Winterdijk een «windvanger» voorzien van een electrisch lampje en batterij, hadden opgelaten. Wien de eer van deze uitvinding, welke onmiddellijk on gepatenteerd werd geëxploiteei d, toekomt? Wij kunnen daarop geen antwoord geveri, omdat men ons verschillende personen aanwees. In ieder geval is het experiment origi neel. I)e jongens zijn van plan nog meer lichtbronnen aan den vlieger te bevestigen. Wanneer v.m. Besoijen dus een dezer dagen wederom opnieuw wordt opgeschrikt door een onrustig ster- verschijnsel, dat gelijkenis vertoont met de «Kleine Beer«, dan zalmen zich kunnen geruststellen met de wetenschap, dat de vindingrijke jeugd weer opnieuw aan het expe rimenteeren is gegaan. INTERNATIONAAL CONGRES SCHOENBRANCHE. In Luxemburg in het gebouw van de Kamer van Koophandel had een vergadering plaats van het Bureau International de Defense du cuiret de la chaussure (B.I.C.) Vertegen woordigd waren afgevaardigden van België, Zwitserland, Frankrijk, Oostenrijk, Joego Slavië, Luxemburg en Nederland. Duitschland was niet officieel vertegenwoordigd, wel als luisteraar. Ons land was vertegenwoordigd door de heeren W. Donker Pzn. uit Rotterdam en J. H. Melhado uit Amsterdam. Deze vergadering stond onder leiding van den heer Dohmen uit Brussel. Uit de besprekingen kwam naar voren, dat de toestand in de schoen en lederbranche vooral voor den middenstand en de schoenmakers slecht is, dat de toestand steeds slechter wordt door de scherpst denkbare concurrentie en te groote productie. Algemeen werd afgekeurd 't sy steem grootfabrikant, tevens schoen winkelier, door welk systeem de leer- en schoenfabrikant vernietigd wordt en de arbeider niets verdient. Betreffende de rationalisatie is een schrijven aan het internationaal arbeidsbureau te Genève gezonden. Een der Hollandsche afgevaardigden de heer Melhado, drong aan op een uitnoodiging aan de Slowakijsche vakgenooten tot onderzoek van de economische, financieele gronden, waarop het Bata bedrijf rust. Dit voorstel werd met algemeene instemming aanvaard. Rapporten betreffende den toe stand der schoenbranche in diverse landen zullen worden opgemaakt. Tot een der vice-presidenten der organisatie werd gekozen de heer Donker, De congressisten werden ten stadhuize ontvangen. Op den tweeden dag hield de heer Hoek, leeraar aan de vakschool te Waalwijk een voordracht met film over het onderwerp »de kreupelen gaan.» In 1937 zal hel internationaal congres te Parijs plaats hebben. PROV. STATEN VAN NOORD-BRABANT. In verband met 't niet aannemen van zijn benoeming door den heer H. Swinkels te Helmond is door den voorzitter van het Centraal Stem bureau tot lid van de Prov. Staten benoemd verklaard de heer J.J.M. Andriessen te Bergen op Zoom. R.K. STAATSPARTIJ. De Bond van R.K. Statenkring— organisatie's in den kring 'sHer togenbosch, omvattende afdeelingen Grave, Den Bosch. Heusden, Eind hoven en Helmond, houdt op Zater dag 29 Aug. a.s. in het Concert gebouw te Den Bosch een algemeene vergadering tot voorbereiding van den Zuidelijken Landdag der R. K. Staatspartij JONGENS STALEN SIGARETTEN Een viertal jongens van 8—10 jaar heeft Maandag en zelfs Dinsdag tot tweemaal toe ten nadeele van Mej. Pulles en de Wed. v. d. Broek aan de Grootestraat, alhier, uit haar winkels enkele doosjes sigaretten weten te- be machtigen. Zij loerden er op als er niemand in den winkel was en wipten dan vlug in en uit. Aan de politie zijn de namen van de bengels bekend. INBRAAK. In den nacht van Zondag op Maan dag heeft 'n onbekend persoon, hoogst waarschijnlijk met behulp van een loo- per er waren geen teekenen van vernieling te bespeuren de sigaret ten-automaat, welke voor den winkel van de firma/ M. in de Stationsstraat hangt, geopend en daaruit geld en si garetten ten bedrage van ongeveer 13 ontvreemd. EEN BRUTALE RIJWIELDIEF. De heer A. S. had Zondag j.l. zijn fiets tegen den reclame-wagen van het R.D.B.-theater gezet om den optocht der Gilden gade te slaan. Hij stond nog geen twee Meter van zijn karretje ver wijderd. Een tot nu toe onbekend ge bleven persoon pikte de fiets mee. De politie stelde een onderzoek in en vond het karretje, beroofd van het rijwielbe- lastingmerk in een dam aan het Raad huisplein. Zondag j 1. hadden op den kanaal dijk alhier, schietoefeningen plaats van de Burgerwacht afd. Dussen. De 6 hoogst geplaatsten zijn 1 J. Ansems 87 pnt., 2 P. van Schendel 87 pnt., 3 C. H. Ramakers 80 pnt., 4 J. C. Domenie 75 pnt., 5 C. J. Lensvelt 73 pnt., 6 L. Dome, nie 73 pnt. Aantal schoten 10. HANK. Dezer dagen fietste een drietal dames uit Scheveningen over het rijwielpad langs den Rijksweg alhier. Bij het passeeren van een drietal »Heeren«, gaf een van deze een der dames een duw met den arm, zoodat deze in de langs het rijwielpad gelegen sloot met water terecht kwam. Doornat en bemodderd, was zij genoodzaakt zich van droge klee> en te voorzien, bij een ter plaatse aan wezige boerderij. Aangifte bij de plaatselijke politie volgde, die den dader opspoorde en tegen dezen »held« proces-verbaal opmaakte, zoodat hij zijn verdiende straf niet zal ontgaan. Zondagnamiddag j.l. hebben de leden van de voetbalvereeniging »Be Ready« alhier, onder elkander een gecostumeerde voetbalwedstrijd gehouden. Begunstigd door mooi weer, werd deze wedstrijd door veel publiek bijgewoond. Er werd koste lijk en koddig gespeeld, terwijl grime en costumeering zeer in den smaak van 't publiek vielen. Meer- malen werd er daverend gelachen, terwijl de harmonie alles met muziek opluisterde. Na alloop had een prijsuitdeeling plaats aan de spelers, die zeer voldaan, evenals 't publiek huiswaarts keerden. Scheidsrechter was de heer H. van Daal alhier, die het spel uitstekend wist te leiden. De Jonge Boerenstand is voor nemens een excursie te ondernemen naar de tentoonstelling »Het Volle Profijt«, Enschedé. Haren donateurs is aangeboden deze reis mede te maken, die zal geschieden met de touringcar van de firma Kras uit Ammerzoden. Bij het dorschen met den tractor door den loondorscher Th. B. bij v. H. alhier had een der arbeiders het ongeluk bij het doen aanslaan van den tractor dat de slinger terugsprong waardoor hij zijn pols brak. Dr. v. Gulik ver leende geneeskundige hulp. Gemeenteraadsvergadering. Spoedeischende openbare vergade ring van den gemeenteraad van Loon- opzand, te houden op a.s. Donderdag 27 Augustus, des avonds om 7 uur ten gemeentehuize, en zoo noodig voort zetting op volgende werkdagen, tel kens om 7 uur. Agenda: 1. Vaststelling notulen vorige verga dering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorloopige vaststelling der ge meenterekening over het dienst jaar 1935 met daarbij behoorende bedrijfsrekeningen. 4. Voorstel om het raadsbesluit te continueeren dat ten vorigen jarc is genomen ten aanzien van de personeele belasting voor wat be treft de gelijkstelling van koffie huizen en café's met gemeubileerde

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5